PDA

Prikaži potpunu verziju : Photoshop - desaturate (ex info!)


Cvrcak
3.11.2005, 17:42
Da li neko zna da li postoji korisnicki softver koji pravi spec efekte na videu. Naime, zanima me efekat kao u filmu SIN CITY ili PLEASENTVILLE (plezentvil), kada je cela scena crno bela, samo su latice ruze recimo crvene!!!

I kako to isto postici u fotosopu, kojim opcijama???

vladale
3.11.2005, 18:07
Photoshop? Da, mozes u photoshopu :D Salu na stranu, Photoshop ti je graficki program namenjen samo za editovanje slika, a za ovo ne znam ;)

Cvrcak
3.11.2005, 18:12
Ma da, i mislio sam kako u fotosopu to uraditi sa slikama (ne sa videom). Dve razlicite stvari.

1 koji je softver za video
2 kako u fotosopu to uraditi na slici

Reloader
3.11.2005, 20:11
2 kako u fotosopu to uraditi na slici

Kupi knjigu/nadji tutoriale po netu. Photoshop se ne uci za jedan dan.

vladale
3.11.2005, 22:54
Ma da, i mislio sam kako u fotosopu to uraditi sa slikama (ne sa videom). Dve razlicite stvari.

1 koji je softver za video
2 kako u fotosopu to uraditi na slici

Pretpostavio sam u pocetku da si na to mislio ali ne znam sta mi bi. Sto se tice tutorijala, kad smo se vec dotakli te teme uvek mozes da pogledas ovaj sajt

http://www.planetphotoshop.com/tutorials.html

oluja
4.11.2005, 13:10
...kada je cela scena crno bela, samo su latice ruze recimo crvene!!!
I kako to isto postici u fotosopu, kojim opcijama???

Selektuj povrsinu koju hoces da ostavis u boji,
invertuj selekciju (ctrl+shift+ i )
Desaturate (ctrl+shift+U)
:)

Ako istu stvar zelis na nekom video materijalu Adobe premier ima filtere koji to automatizuju...

Cvrcak
5.11.2005, 2:15
Hvala Oluja!!!

Imam knjigu fotosop cs koja ima 600 str i nemam vremena da listam sve, ovaj efekat mi je hitno trebao.

Jel zna neko mozda ono prvo???

bobi
6.11.2005, 12:52
Suludo je raditi sa photoshopom ovakve stvari, onda kada se radi sa video fajlovima (osim ako si mazohista te ti ne smeta rendanje u frejmove, rucno editovanje istih, te ponovno vracanje u premijer radi spajanja u video fajl)

Probaj combustion ili After Effect, premda mislim da je combustion bolji...

U help-u probaj da nadjes stavku za rad sa maskama.

B.T.W. Nemoj ni da probas sa premijerom, on nema ni nalik opciju kojom je moguce obojiti samo jedan deo slike, posebno kada je taj deo slike kompleksan poput ruza.

Pitaj ako nesto krene po zlu.

srlle
6.11.2005, 13:34
Probaj sa Adobe after effects ili sa Boris red (ako mozes da ga nabavis).
Zadtak koji si sebi postavaio nije bas naivan. Jako je tesko to izvesti a da izgleda perfektno.
Puno srece sa tvojim ruzaama!

oluja
6.11.2005, 16:37
Suludo je raditi sa photoshopom ovakve stvari, onda kada se radi sa video fajlovima (osim ako si mazohista te ti ne smeta rendanje u frejmove, rucno editovanje istih, te ponovno vracanje u premijer radi spajanja u video fajl)
Probaj combustion ili After Effect, premda mislim da je combustion bolji...

Pa niko nije ni pomenuo da renderuje frejmove u PS i vraca nazad u premiere...
...neka prvo nauci slike da obradi.

BTW. Bolje mu je, kao pocetniku, da prvo malo eksperimentise sa premiere i upozna neke osnovne stvari pa da prosiruje znanje sa After Effect-om...

Widowmaker
9.1.2006, 11:42
Postoji mnogo jednostavnija tehnika za ovo u photoshopu, pogotovo kad se radi o kompleksnijoj sceni kao sto je vec spomenuta sa laticama ruza.

Treba kopirati layer sa slikom i na taj gornji lajer primijeniti desaturate i onda samo jednostavno obrisati dijelove slike koje zelimo da budu u boji. Tada ce se ti dijelovi pokazati sa donjeg layera koji je u boji.