PDA

Prikaži potpunu verziju : Stronghold Crusader


Aleksandar
9.9.2007, 20:44
Da li jos neko igra ovu izuzetnu strategiju?
Posebno me interesuje "crusader" niz od 50 mapa.
Zaglavio sam na 32. mapi (protiv 2 Lionhart-a).
Koju god strategiju da sam primijenio (a mijenjao sam ih sigurno 15tak) prosto su me oduvali sa mape.

_Maximus_
9.9.2007, 22:30
Ja sam proveo dosta svog zivota igrajuci ovu igru! Poseban je trip kada se igra u mrezi! To treba osetiti!

Moj ti je savet da moras reagovati najbrze sto mozes u izgradnji zamka, pa makar stiskao stalno pauzu! Ja obicno napravim market i odmah kupim gomilu drva, naravno ne za sve pare, i izgradim u startu pocetnu ekonomiju! Uzmes par placenika da ti cuvaju kralja sve dok se ne ogradis! Onda dolazi sve ostalo! I naravno nikada ne koristi strelce, uvek i uvek samostrelce! Treba dosta vremena za njih ali kad jednom stignu isplati se! Uvek gradis kule sa katapultim koji su dobri protiv masovnog napada na tvoj zamak i u istoj liniji uvek stavi barem jednog balistu da bi te stitio od tudjih katapultova!

To je sve za sada!:to_care:

_Maximus_
10.9.2007, 16:07
Najveci problem u resursima je hrana! Pogotovo u tim misijama kada te vise njih napada i kada si u nezgodnom polozaju na mapi! Ja sam taj problem uvek resavao tako sto bih gde god da ugledam parce trave, stavio psenicu, maximalno! Jedan mlini par pekara! To ti je isto kao sa samostrelcima, sporo se razvije ali kada jednom stanes na noge neunistiv si! Kada krene masovna proizvodnja psenice i kada ti se skladiste pretrpa dzakovima, jednostavno izgradis jos jedan mlin i onda ide sve duplo brze! Povecas obim obroka i moral ti skace duplo! Kada imas dosta vojske, pred bitku uvek gradi parkice i odmaralista za domacice, baste, zabavne parkove i ostalo! Vojska je srecnja i efikasnija! :dedica:

Naravno ima hiljadu trikova, ali sta koga zanima neka slobodno pita!
:icon_stud
Boze ja sam mislio da ce ova igra mrezno zaziveti! Jer je mnogo zanimljiva i logicna! Nazalost to se nije desilo! Mada ja belezim par manjih turnira koji su se odigrali na Vozdovcu i ciji sam bio veoma uspesan ucesnik sa mojim tadasnim klanom! Eehhh, to je bilo pre 3, 4 godine! Zao mi je sto je ova igra svojim losim nastavcima bukvalno zaboravljena!!! :boodala:

wraith
10.9.2007, 17:53
Stronghold Crusader je strava!
Igrah je jedno godinu dana konstantno!
Uvek sam započinjao tako sto bih obezbedio priliv makar jednog resursa koji bih zatim menjao za sve ostalo, napravio bih jednu kulu koju bih napunio strelcima sa lukovima i samostrelima i dodao obavezno katapult.
Naravno da ih nebi poklali porušim deo stepenica.

Najžešća mi je bila poslednja mapa, sam protiv svih! :boxing:
Deo po deo mape sam osvajao!

@Aleksandar
Ovde imaš korisnih saveta:
http://stronghold.heavengames.com/sc/dl/walkthrus

Inace na istoj stranici se mogu naci jos i mape koje su pravili fanovi kao i muzika iz igara!

Aleksandar
10.9.2007, 19:21
Hvala ljudi!
Posebno wraith-u za link.Odlicna stranica.
Moja omiljena strategija se malo razlikuje od opisanih.
Obicno pravim kamenoloma sto vise mogu, a kasnije prodajem kamen i zgrcem lovu.Mislim da za financije nema nista bolje.Pravim i nekoliko (3-14) fire balista (kako kad) i bezbroj strijelaca.Protivnike sredjujem trabuchet-ima sa bezbijedne udaljenosti :) Omiljena taktika nekih je i izgradnja katedrale odmah na pocetku.
Jest da kosta 1000 gp. ali daje bonus u moralu i proizvodnju monk-ova za 10 gp. bez dodatnih ulaganja.Kao sto i sami znate mnogo toga zavisi od mape i rasporeda resursa.

LukaCcc
12.9.2007, 23:33
Kako da igram Stronghold na internetu?

wraith
15.9.2007, 10:03
@Aleksandar
Ma ok! Bitno je da strategija funkcionise!!:)
Inace od oponenata najzesci mi je onaj bradati arap, Saladin, ili kako se vec zvase!
Na jednoj mapi ih je bilo dvojca, jednog sam lako sredio ali drugog...zgrno je toliko love da je stvarno bilo problema da ga savladam!

@LukaCcc
Nikad nisam probao da igram preko neta! U cemu je problem, nemozes da pristupis serveru ili sta?

Сухой
22.9.2007, 11:52
Игра је закон, мислим да је још увек имам на харду, инсталирану, јер заузима мало простора, а с' вемена на време ми се приигра... :D
Нисам прешао свих 50, уствари, нисам стигао ни до 15-те, можда сам прешао око десетак...:opanachke

За ово нисте знали: :D (један cheat није на одмет:D)

Када непријатељ сагради (огради) базу, треба само да му ставите оно за волове који носе камење од каменолома до stockpile-a на капију/е тако да не може да се прође. Компјутер то никад не уништава, само побије волове, тако ће све да престане да му ради јер не може да добија храну, нити ишта може да стигне до stockpile-a ;). Ако има катапулте на килама, можда ће да их уништи (оно где једу сено), док гађа у волове, али, кошта, 5 дрвета, тако да се увек може саградити ново.
Једини проблем је то што ће увек да долази нови радник да ради ког волова, а ако се искљичи(sleep, ili tako nesto), престаће и све остале да раде.
:ciao:

wraith
22.9.2007, 13:32
He, he... intesantno to za volove... nikad nisam probao...moram probati jednom prilikom....:)

4th Dimension
22.9.2007, 18:43
Pa zar ne postoji zabrana koja ograničava te da ne možeš da gradiš na mjestima u čijoj je blizini neprijatelj. Kako nebi mogao npr, pojačavat zidove dok ih neprijatelj na juriš zauzima?

_Maximus_
22.9.2007, 19:47
Tacno! Nemoguce je graditi tako blizu neprijateljskog zamka! Koliko se ja secam!

Сухой
22.9.2007, 21:43
Tacno! Nemoguce je graditi tako blizu neprijateljskog zamka! Koliko se ja secam!

Хехе,:) Ox theter можеш поставити било где на мапи, веруј ми, пробај. Можеш га ставити тик уз непријатељски stockpile ( ако хоћеш ) ;)
Ето решења за 50 узстопних мапа.;)

4th Dimension
23.9.2007, 1:10
E onda je to više exploit, ili bug.

Сухой
23.9.2007, 13:47
Nije bag to sto mozes bilo gde da ga postavis, jer kako ces da donosis kamenje ako ti je daleko od baze, a greska je u tome sto CPU nece da ih unistava.
Mozda ima jos gresaka u igri, ako se procacka po netu...;)

4th Dimension
23.9.2007, 17:35
Neee. Ja kažem da je bag jer ga možeš stavit odma kraj neprijatelja. Ja nemam nikakvih problema da ti postaviš tu građevinu na potpuno drugi kraj mape, sve dok u blizini nema neprijatelja.

Сухой
23.9.2007, 21:40
Могуће, уствари сигурно је грешка.

_Maximus_
25.9.2007, 1:44
Naravno da je greska, kako bi inace mogao postaviti svoju grajevinu blizu neprijateljske!

Сухой
25.9.2007, 12:43
Можеш и ону кућицу за дрвосечу (позаборављао сам неке називе), где хоћеш, али ће је компјутер уништити. Пробај.
Превише багова...:icon_scra
Наравно, игра је генијална.:alealeee:

generic
26.9.2007, 16:02
oko tih mapa ne mogu da ti pomognem jer sam zaglavio na onoj gde se boris protiv dva calipha. Zanimljivo je ovo sa bikovima, a ja sam provalio da napravim kucu za drvosecu pored neprijateljevih farmi. Neprijatelj posalje robove, zapali mi kusicu, ali i njegove farme.

Сухой
27.9.2007, 11:38
oko tih mapa ne mogu da ti pomognem jer sam zaglavio na onoj gde se boris protiv dva calipha. Zanimljivo je ovo sa bikovima, a ja sam provalio da napravim kucu za drvosecu pored neprijateljevih farmi. Neprijatelj posalje robove, zapali mi kusicu, ali i njegove farme.

What have I just said:kreza::opanachke
Мада се нисам сетио да је ставим поред фарми, а мислим да само Калиф прави робове.
Мораш да пазиш не попале твоје фарме. А најбоље могу да ти помогну витезови или они ликови са самострелима.
Weel (како се пише бунар?:kreza::D) или Water Pot боље стави у базу, за сваки случај, а напоље и нису од велике користи јер може да побије радника, а ферме брзо горе...

4th Dimension
28.9.2007, 17:18
Ovo sa vatrom podsjeti me kako sam doživio svoj prvi požar u zamku.

Igrao ja sandbo mod i napravio strava zamak. Skoro 10001% neosvojiv (bacao sam na njega kompjuterski vođene Vukove najjače i najveće armije). I vidim ja kad sam htio poslat novu vojsku na sebe da među raznim eventovima pored te neprijateljske invazije ima i nekakva Vatra! A prije toga sam sagradio jedan bunar, ne znajući za šta služi.

Kliknem ja na vatru, i mogao sam samo bespomoćno da geldam kako moj pretrpani zamak gori. Ode skoro dan štekanja :(

Uros12
27.1.2008, 0:37
:alealeee:Crusader je legenda!:alealeee:Najbolji stronhold
A ovaj Legends je najobicnije Sra*je!

generic
27.1.2008, 18:24
Ne Legends je "odličan" ako se uporedi sa Stronghold 2.

montenegrin
4.2.2008, 20:19
Meni je prvi Stronghold mnoogo bolji od Crusader-a. Kada pređem jednu težu misiju u Crusader-u, sljedeću mogu da počnem tek možda sjutradan, dok sam u prvom dijelu ostajao noćima budan prelazeći misiju za misijom. Prvi dio mi je puno zabavniji.

Jednom mi se čak desilo da mi kaže- It's very late m'lord, aren't you tired?:rofl:

wraith
5.2.2008, 11:50
Heh, pazite ovo:

Firefly Studios and Gamecock Media are delighted to announce Stronghold Crusader Extreme, the new and improved version of the best selling Stronghold Crusader. Stronghold Crusader Extreme features huge battles with over 10,000 units on screen, a new Extreme Trail which will test even the best Crusader players and a new tactical aid bar which allows you to unleash super moves on your enemies. Also included in the package is the original Stronghold Crusader featuring limited edition content which was previously only released in the US.

Izvor:
http://stronghold.heavengames.com/
Baš me interesuje na šta će ovo da izadje.
Firefly Studios:
http://www.fireflyworlds.com/shce_index.php
Gamecock Media:
http://www.gamecockmedia.com/crusader.html

Tema na Stronghold Heaven forumu vezana za Stronghold Crusader Extreme:
http://stronghold.heavengames.com/cgi-bin/forum/display.cgi?action=st&fn=14&tn=3415&f=14,,,30&st=0

mrki023
25.3.2008, 1:31
Nadajmo se da ce biti nesto od toga...... Stronghold je najbolji..... Stronghold 2 totalni promasaj

Netza
25.3.2008, 9:13
E ljudi,imam pitanje u vezi Crusaidera...kad izgradim Tunneler's guild,i napravim par onih sto kopaju tunele,gde je potrebno da oni to iskopaju,to nikako nisam mogao da provalim..?!za sta oni sluze ustvari ? :D

mrki023
25.3.2008, 12:28
E drago mi je sto si to pitao i mene je mucio taj problem jedno vreme...sluze da iskopaju tunel ispod protivnickih zidina....kad prokopaju ispod zida zid ce kolapsnuti...

Netza
25.3.2008, 15:26
E drago mi je sto si to pitao i mene je mucio taj problem jedno vreme...sluze da iskopaju tunel ispod protivnickih zidina....kad prokopaju ispod zida zid ce kolapsnuti...

aaaaaaa to li je fora...pa eto jedino to nisam probao...ja mislio da oni iskopaju tunela koji ce da ima ulaz na jednom a izlaz na drugom kraju mape :) pa da prosledjujem vojsku kao preko carine :D:D a ako su za zidove onda i ne vrede mnogo,20-ak strelaca i otprilike nijedan tunneler ne moze da pridje :opanachke

M1los
25.3.2008, 16:30
E, da... Ali kraj dvadesetak strelaca 150 tunnelera može komotno da prođe :dzavo:

mrki023
25.3.2008, 22:10
aaaaaaa to li je fora...pa eto jedino to nisam probao...ja mislio da oni iskopaju tunela koji ce da ima ulaz na jednom a izlaz na drugom kraju mape :) pa da prosledjujem vojsku kao preko carine :D:D a ako su za zidove onda i ne vrede mnogo,20-ak strelaca i otprilike nijedan tunneler ne moze da pridje :opanachke

Da ali npr stavis crossbowmene da gadjaju strelce na zidinama....privuces "tunelare" i nek pocnu da kopaju....cim sruse zid posalji pesadiju unutar zamka da ne moze da izgradi ponovo zid... i to ti je to... i onda borba unutar zamka moze da pocne:boxing:... vazno je imati neku taktiku pre napada jer drugacije neces osvojiti zamak...kad ti kazem:dedica:

Netza
25.3.2008, 22:25
Da ali npr stavis crossbowmene da gadjaju strelce na zidinama....privuces "tunelare" i nek pocnu da kopaju....cim sruse zid posalji pesadiju unutar zamka da ne moze da izgradi ponovo zid... i to ti je to... i onda borba unutar zamka moze da pocne:boxing:... vazno je imati neku taktiku pre napada jer drugacije neces osvojiti zamak...kad ti kazem:dedica:


ma da,pa i ja sam igrao ne moras da mi pricas nista ;) tolike noci provedene uz crusaider :) ej a toliko imam problema sa onim stockpile-om svaki put kad igram..jednostavno nema brate vise mesta pa to ti je :icon_scra i jos onako sav srecan nadjem jedan prazan kvadrat,slobodan,i onda se otelim dok prodju svi ljudi preko tog kvadrata,kojih je inace 100000 po kvadratu,i tako mi treba 15 min da napravim kocku stockpile-a..i eto to je moja prica :a_bleh: :to_care:

mrki023
26.3.2008, 1:56
uzmi na pocetku napravi 3-4 stockpile.... ako bas nemas mesta prodaj malo robe...da dodje kesh....jedna od najboljih stvari oko Strongholda je to razvijanje ekonomije... sto se pre razvijes pre stanes na noge...pa kupuj vojsku i udri:)....

Netza
26.3.2008, 8:51
uzmi na pocetku napravi 3-4 stockpile.... ako bas nemas mesta prodaj malo robe...da dodje kesh....jedna od najboljih stvari oko Strongholda je to razvijanje ekonomije... sto se pre razvijes pre stanes na noge...pa kupuj vojsku i udri:)....


ma da,prodajem robu kad bas nema mesta,ili dok ne napravim stockpile..a ja tako oduzim igricu u nedogled...skupim po 100000...i tako skupljam pare kao nezdrav,pa onda tako kad mi dodje,ja kao ajde da napadnem..:) i skoro svaki put tako..

mrki023
26.3.2008, 12:57
jel igras na netu ili protiv kompova???

Netza
26.3.2008, 15:16
jel igras na netu ili protiv kompova???

Ma protiv kompova igram,pravo da ti kazem nije mi ni palo na pamet da igram preko neta :icon_scra mislim da nisam neka konkurencija,jer je moj stil igre takav da u prvih 10 min igre mozes da napravis neku vojskicu i da mi posaljes i verovatno me unistis do temelja,dok se ja zamajavam sa skupljanjem drva i ostalih resursa... ;) kod mene bre sve opusteno..... :kreza:

mrki023
26.3.2008, 22:22
ma samo opusteno......nisam ni ja igrao odavno...mada od kad pisem na ovu temu morao sam da zaronjam iza kreveta:) i nadjem cd....malo da se pocetim kako se igra....i najverovatnije da cu i tako provesti noc:n_klanja:....mislim mogli bi smo jednom da odigramo makar ti i ja protiv kompova...cisto da se pocetim malo...

Netza
27.3.2008, 18:01
ma samo opusteno......nisam ni ja igrao odavno...mada od kad pisem na ovu temu morao sam da zaronjam iza kreveta:) i nadjem cd....malo da se pocetim kako se igra....i najverovatnije da cu i tako provesti noc:n_klanja:....mislim mogli bi smo jednom da odigramo makar ti i ja protiv kompova...cisto da se pocetim malo...



e pa stvarno bi mogli..aj kad god hoces,kad smo i ti i ja na netu,moze ;) jel dovoljno 512kb za profi konekciju i da ne secka/koci,sta god ? a jel postoji u igrici opcija za multiplayer net ili ne ja to nisam ni zagledao?:eek: :boodala:

mrki023
27.3.2008, 22:11
mozes da instaliras game spy arcade...tu imas opciju za Crusader....ja mislim da je 512kb dovoljno...meni nije seckalo...bar ne bi trebalo:icon_scra

zokocx
28.3.2008, 0:33
Moze i hamachi ... ako vas hamachi direktno spoji onda ce va m raditi odlicno...

Auror
28.3.2008, 13:20
A prikupljate li pare pa kupujete arapsku vojsku,ili pravite kuce za oruzje pa pravite krstasku vojsku.Meni je mnogo lakse igrati sa arapima.U stvari samo tako i igram. Osim fire baliste i catapult.

mrki023
28.3.2008, 14:48
Ja igram sa krstasima....mada na pocetku mozda kupim par placenika da me brane od prvog napada..... ali kad napravis crossbowmene i vitezove onda mislim da arapi imaju jako male sanse....jedino kod arapa su dobri horse archeri.... ali mislim da je krstaska armija jaca i bolja:n_klanja:...to je bar moje mislenje

Nikola95
28.3.2008, 19:03
Ja igram sa krstasima....mada na pocetku mozda kupim par placenika da me brane od prvog napada..... ali kad napravis crossbowmene i vitezove onda mislim da arapi imaju jako male sanse....jedino kod arapa su dobri horse archeri.... ali mislim da je krstaska armija jaca i bolja:n_klanja:...to je bar moje mislenje

Naravno da jeste,ali arapska je brza(oni krstaski macevaoci se vuku) i kosta samo zlata,pa se veoma brzo napravi ali protiv krstaske nemaju sanse.:dedica:Na igracu je da izabere koju ce da vodi.

mrki023
29.3.2008, 0:31
Moguce...ali ona je dobra samo za onaj prvi brzi napad....kosta jako mnogo tako da moras da imas dobro razvijenu ekonomiju ako zelis da napravis malo povecu efikasnu armiju:boxing:.....cim regrutujes crossbowmene arapi nemaju sanse:alealeee:....

Netza
29.3.2008, 14:46
Da ja se slazem da su krstasi najbolji,meni jesu i igram sa njima najcesce...ja nemam obicaj da kupujem vojsku nego napravim po 4-5 kucice za oruzja i armore,s'tim sto za onaj armor (Ne leather nego drugi,bolji) koji nose krstaski ratnici i konjanici,za taj armor stavim 10-ak i vise kucica da prave to,pa posle prodajem,cena je vise nego isplativa kad razvijes proizvodnju..ja sam se jednom toliko razvio da sam ja na svakih 10-ak minuta otprilike imao na stockpile-u oko 400 armora (?!) I kako posle da ne sakupis bar 50000,sto je po mom misljenju i vise nego mnogo u Crusaider-u :kreza:
E ajd' da organizujemo neko online igranje,ako hocete,i ko god hoce...:ciao:

zokocx
30.3.2008, 17:32
Sto se mene tice moze , ja imam onu 1.1 verziju, ona sto ima one 2 trail mape (ono s tackama)... i to drzim vec godinama ,onako kopiju na hardu znaci nista instalacija , i ja sam je nabavio onako samo kopirao... Uzgred dogovor u sekciji ONLINE SUSRETI ajde ko oce da igra neka otvori temu ... i posalje meni PM. Danas sve do 8 moze.

mrki023
31.3.2008, 16:51
Ja sam za:alealeee:..... mogli bi da se dogovorimo...meni odgovara samo uvece...

Nikola95
31.3.2008, 17:11
Sta sluze oni svecenici sto se prave iz katedrale?:confused:
Nikako da provalim...

Le_Chuck
31.3.2008, 18:09
Sta sluze oni svecenici sto se prave iz katedrale?:confused:
Nikako da provalim...
http://www.youtube.com/watch?v=afSrj5J8u24:kreza:

mrki023
31.3.2008, 22:32
E nikola95 jel bi ti igrao sutra uvece??? ocemo Netza i ja??? ako si pogledao video sa youtuba jasno ti je cemu sluze:to_care:

Nikola95
1.4.2008, 11:20
Count me in!:D

NjegovaWisost
15.4.2008, 16:34
Ja sam zaglavio na 50toj misiji i batalio.. A za MP treba puno vremena, preključe sam sa drugom igrao 6 sati i smorili se na kraju... Naj je kada igraš sa drugom protiv 5 njih npr.

mrki023
15.4.2008, 20:35
Slazem se:aplauz:....zanimljivo je ali u pravu si zahteva mnogo vremena ako ne postoji neka odredjena taktika:icon_stud....ja bih na primer jednog na pocetku rushovao:boxing:...a ostale...na tenane:alealeee:

arnel89
15.4.2008, 23:36
Heh,pozz raja.Evo vidim prica se o meni mozda najdrazoj Igri.Koliko vidim svi ste ovdje manje vise upoznati sa svih 50 faza.Ja sam ga prosao citava mozda 3-4 puta,i opet cu.Nije to tako tesko a evo odat cu vam svoju taktiku. Comp je glup ne napada vas odma a i kada napadne slab je.heh.Napravite jednu Kulu onu od 40 kamena,napravite 10-15 c.bowmen-a i jedan fire balista.Za to vam je dovoljno 2000 zlatnika.Ovaj sistem odbrane na pocetku pali protiv 2-3 igraca inace morate improvizirati i gledati od koga se braniti.Ukoliko su na mapi Lionheart,wolf ili mozda saladin onda se njih bojite...Rat,Pig,Caliph,Snake i ostali ako ih ima su bezze oni pojma nemaju.Ja licno vise volim igrati protiv 3 piga,3 calipha i snake-a nego protiv jednog Lionhearta. Ukoliko igram neke zeznute faze kao sto su dva calipha,dva lionhearta isl.pokusajte sledece.Prije nego igra krene podesite brzinu na 20 ili stopirajte igricu.Izbrisite stockpile.Da izbrisite ga.I onda vi stockpile mozete staviti u PM ako zelite,u uglove na sredinu pa cak i u njihov dvorac hehehe.otidjite u kakvu zabit sakrite se i smanjite uglove napadanja,pokupite lorda i osigurajte 20-tak ljudi (workera) napravite market i prodajite da li bread,stone,iron ... nije bitno...:Bitno je da ste se sakrili.Nakon toga sve cvjeta...Ukoliko igrate protiv Piga,Caliha ... jedan Mangonel ih moze unistiti.Postavite ga nemora biti blizu,jednostavno naciljajte neshto postavite ako treba onog vola i stavite atack na njega.Iako je vas nemoze ga lako srusiti a cesto profula i baca dalje na njihov dvorac.Vjerujte prolazi...Sto se tice armije,ja licno mislim da je Cursader vojska bolja,ali meni su dobri samo macemani (zbog brzine) i c.bowmen-i zbog jacine strijele.sve ostalo bezze...Kada napadam 100 maceman-a,30 catapulta i 5 fire balista...I ode sve kad bi bio neznam ko,raspete ga laganini...ja inace ne proizvodim oruzje kupujem ga (ukoliko imam uslove naravno).To sto mislite da je BUG nije,znate da samo zid nemozete praviti blizu,ili bilo sta drugo ali samo ako vas napadaju jer tada sve moze posluziti za vasu odbranu a to nije dozvoljeno u igrici.Sve ostalo moze,pa tako i taj sistem zatvaranja comp-a.Istina oni neke stvari ruse (wood cut,armory...),a neke pale (kao sto je taj vo,heh)..Znaci nije bug vjerujte igrao sam,igram i igracu igru...Sto se tice MP.Dobar je zaista medjutim procitao sam neko je rekao da voli opusteno i polako.Da to je super,medjutim 90% igraca su "KRKANI" pa da mu je da odma zavrsi,glupo medjutim nadjite si sebi takvog krkana,i vi radite na ekonomiji,on na armiji i nepobjedljivi ste..Naravno nicija nije do zore sjala.Ja koristim ekonomiju SALADINA,meni je super i nije ga lako ni zapaliti jer morate pobiti preko 10-tak balista i 100-tinjak c.bowmena,a 30-tak katapulta se dobro mora potruditi da srusi onih 4 reda zida sto ga napravim prije 2 kule od 40 kamena...heh ukoliko neko zeli neka kaze saljem vam izgled dvorca i jednu mapu,koju god zelite i onako igru mogu preci za 3 dana...Ukoliko neko zeli nesto pitati moze i putem maila...

Da ima jedna caka,ali ovo je samo za one koji zaista ne zele igrati...Kada snimite predjene faze na Disketu npr. i deinstalirate i ponovo instalirate igru.Prekopirajte one predjene faze..:SVe kokoske koje ste iskoristili postaju vam dostupne opet,a one faze su probodene macem :).Tako da samo naprijed...Ali ako ja ovo nisam koristio nemorate ni vi...lagano je proci..Ja sam prosao i onih dodatnih 30 sto ima,ako ste culi ...pozzz

wraith
16.4.2008, 13:20
Comp je glup ne napada vas odma a i kada napadne slab je.heh.Napravite jednu Kulu onu od 40 kamena,napravite 10-15 c.bowmen-a i jedan fire balista.Za to vam je dovoljno 2000 zlatnika.

Tako ja počinjem, onda kasnije jednostavno ne ogradim se skroz nego ostavim na jednom delu otvoreno, postavim pichdich (ili kako se već zvaše) i postavim vojsku. Uvek će tu da napada što je glupo....
Saladin je meni najzešći, dobro je savladao ekonomiju....:D
Kod arapa su dobri oni strelci, IMO su negde izmedju strelaca sa lukovima i sa samostreilima kod krstaša.
Da li neko koristi Assassine?
Da li igrate online ?
Priključio bih se i ja samo neznam da li će 128/128(na wireless-u sam) biti dovoljno.....:confused:

Nikola95
16.4.2008, 14:55
Da li neko koristi Assassine?
Da li igrate online ?
Priključio bih se i ja samo neznam da li će 128/128(na wireless-u sam) biti dovoljno.....:confused:

Assasini su dobri protiv ljudskih igraca jer se oni ne trude da pokriju citav zid strijelama nego samo dio izlozen neprijatelju pa se assasin popne otvori kapiju i samo udjes sa 20 macevaoca i malo druge vojske za podrsku i pobeda je tvoja.:D
Komp je druga prica on uvijek pokriva citav zid:(
Ja mogu igrati online,posalji pm ako zelis...

arnel89
16.4.2008, 19:40
pa da super taktika,zar vam nisam rekao...Sto se tice Saladina on je meni glavni,ja njegovu taktiku ekonomije koristim jer je odlicna...Sto se tice Assasina jesu jaki su ali oni macevaoci negdje moraju proci eh ako je neko osigurao sva vrata na dvorcu,ipak i ti macevaoci ce tesko proci,a assasini nisu jaki da lagano ubiju lorda :)...Online ja i drug planiramo igrati pa ako budemo uspjeli zovemo vas...pozzz veliki

R.A.B.
21.4.2008, 17:54
Ni krstaši se ne mogu meriti sa 400 (mada može i manje 200) horse archera, samo ih pomeram levo -desno, napred-nazad (jer oni gađaju dok jašu) i ni c.bowmeni ne mogu da ih ubiju. tako ja pobijem sve unutar i na zidinama i samo napravim par mačevaoca da probiju kapiju ili sa horse archerima ubijem kralja.

mrki023
21.4.2008, 19:46
dobra taktika:tapsh:....ali puno para...i ako protivnik ima vitesku konjicu nema teorije da uspe:boxing:....bar ja tako mislim:dedica:

NjegovaWisost
22.4.2008, 1:13
Nažalost, ovaj stronghold je unakažen jednom stvari: plaćenicima. Naime, ukoliko igrade u MP (ili u singlu, svejedno) sve što sagradite samo prodajite i pravite konje strelce i onda kada ih nabavite 200-300 niko vam ništa ne može, priđete tuđem zamku i svi tamo izginu... Nažalost, posle dugogodišnjeg igrawa u MPu sam provalio da ne postoji odbrana na tako nešto. Zato kada igram sa društvom obično se dogovorimo da ne uzimamo plaćenike.

Znači, salžem se sa R.A.B

Auror
22.4.2008, 18:47
Ma ima protiv taktika.Pravite sto vise tih istih konjanika strijelaca,crossbow jer oni unistavaju ove spomenute.Gadjite ih kamenjem iz katapulta(ne mangonel) i bacajte im mrtve krave.:D Igra ne favorizuje ovu vojsku kao sto vi mislite.Pitanje je samo koji igrac ima bolji skill i micro kao i u npr. Warcraftu.Morate da pravite raznovrsnu vojsku,samo je pitanje pravilnog tajminga pustanja u borbu odredjene jedinice. E da mozete probati da palite pitch ili da stavljate one bodlje iz zemlje.

Lider
25.5.2008, 22:19
Moja najbolja taktika je kad roknem one krave pa krenem sa onim krstasima.Arapi su vise kao topovsko meso.Dobri su za pocetak.

zone2403
28.5.2008, 13:15
Zna li mozda neko od vas neki sajt na kome mogu da se dnl. i upl. mape za Crusader-a?

Nikola95
28.5.2008, 16:53
Zna li mozda neko od vas neki sajt na kome mogu da se dnl. i upl. mape za Crusader-a?

http://stronghold.heavengames.com/downloads/
Ima i za Crusader,i za obican Stronghold.

Aleksandar
17.6.2008, 20:15
Je li probao iko Stronghold Crusaders Extreme?

Ja odigrao custom mapu protiv jednog od novih protivnika.
Ubise me k'o zeca. :boxing:
Jos sam igrao na mapi sa bezbroj lavova (koji su me u jednoj partiji sredili sami bez intervencije mog protivnika) :boodala:

U Stronghold Crusaders sam presao citav trail ali za ovo stvarno treba biti kombinacija vidre,nosoroga i hobotnice. :)

Dobro osvjezenje odlicne igre :tapsh:

Aljosa
19.6.2008, 11:55
Nabavio sam pre neki dan Extreme varijantu ali je jos nisam probao.
Davno sam igram Stronghold pa igram obican da se malo podsetim a slucajno sam ga nasao kod "naradnog" prodavca i odmah ga kupio. Mojoj sreci nikad kraja. :)

zuleee
19.6.2008, 14:49
Nabavio sam pre neki dan Extreme varijantu ali je jos nisam probao.
Davno sam igram Stronghold pa igram obican da se malo podsetim a slucajno sam ga nasao kod "naradnog" prodavca i odmah ga kupio. Mojoj sreci nikad kraja. :)
ja sam stigao do desete misije u extreme-u...i mogu reci da je vrlo *****at!hehe...ali kao neko ko je obrnuo stronghold pedesetak puta,ne odustajem tako lako...

JohnnyNT
24.6.2008, 10:01
Ma nema bolje od Crusader-a.Prelazim ga sedmi put.Nego zna li neko postoji li neki noviji patch za njega?Ja imam 1.1 i sve mi smrdi da je to jedini.

EDIT: Sutra uzimam Extreme, valjda neće razočarati...

_Maximus_
24.6.2008, 10:20
Koliko ja znam i koliko sam trazio, postoji samo verzija 1.1. Cak sam nasao neku beta verziju (mislim da je 1.2) ali je u pitanju cist virus. Ne zezaj se ako vidis negde i niposto ne skidaj. Kostace te zivaca.:dedica:

Aleksandar
24.6.2008, 13:26
Ma nema bolje od Crusader-a.Prelazim ga sedmi put.Nego zna li neko postoji li neki noviji patch za njega?Ja imam 1.1 i sve mi smrdi da je to jedini.

EDIT: Sutra uzimam Extreme, valjda neće razočarati...

Ako ces igrati Extreme nemas potrebe za Crusader + patch jer je vec sve na jednom mjestu.
Kad instaliras Extreme imas izbor da ga startujes kao obicni (Crusader) ili kao Extreme tako da i ako ti se ekstremni ne svidi mozes da igras obicni.

generic
24.6.2008, 13:36
I ja mislim da nema ni jedan drugi patch osim 1.1. A pre neki dan sam uzeo od druga obican Stronghold, vise mi se svidja od crusadera jer je okolina zelena, a ne onako deprimirajuca pustinjska kao u crusaderu, stigao sam u jednom dahu do 13 misije ali mi izadje iz igrice. Pokusao sam jos 2 puta i svaki put me izbaci kada pocnem 13 misiju. Da li neko zna resenje za ovaj problem?

ostojic
24.6.2008, 16:27
ljudi pomazite kako ad igram stronhold preko neta znate li neki dobar besplatan server?
pozz svima i hvala u napred

HaveBreak
24.6.2008, 16:47
ljudi pomazite kako ad igram stronhold preko neta znate li neki dobar besplatan server?
pozz svima i hvala u napred

Pogledaj ovde (http://www.rottentomatoes.com/vine/showthread.php?t=552221):)

Aleksandar
24.6.2008, 17:08
ljudi pomazite kako ad igram stronhold preko neta znate li neki dobar besplatan server?
pozz svima i hvala u napred

Uvijek postoji i B varijanta.
Ako imas drustvo za igru,dogovorite se da jedan od vas bude server,
on svima javi svoju IP adresu,a vi je unesete u odgovarajuce polje u igri i kliknete "Join".
Zatim podesavate uslove igre (mape,lordove,timove,...)
Radi provjereno.

mrki023
24.6.2008, 17:22
Ili mozes preko game spy arcade-a da nadjes servere i da igras tamo protiv njuh...ali meni je uvek nesto seckalo iako imam dobar protok...cuo sam da uglavnom kod strategija vise secka jer je veci prenos podataka...

Aleksandar
27.6.2008, 12:15
Kada startujete Crusader Extreme u Crusader modu (bez Extreme) imate na raspolaganju novi trail od 30 misija :D
Prve tri misije sam uzeo na rush taktiku,a za ove ostale cemo da vidimo ...

JohnnyNT
27.6.2008, 13:03
ljudi pomazite kako ad igram stronhold preko neta znate li neki dobar besplatan server?

Skineš Hamachi sa neta (oko 1 mb), kreiraš server, tvoji ortaci se priključe uđeš u igricu i teraj...:ciao:

Auror
6.10.2008, 22:53
Igrao sam sa nekim cheaterom turcinom i odrao me.(jer cheatuje,jel te).:mad:

Kralj je napravio gatehouse,popeo lorda i iskopao moat skroz okolo.zatvorio stone querry (ili kako se vec pise) sa zidom.i stavio volove da nose kamenje direktno kod stocpile-a. Znaci skuplja resurse brzinski.Pare mu lete. I ja mu velim (sve na engleskom) ajde turcine ne cheatuj.A on kao ja ne speak enlish.I tu%$%$skyy.

Znaci uvjeren sam da me ignorise. Jeste li imali prilike da se sretate sa igracima koji ovako prljavo koriste exploite?

Packy
6.10.2008, 22:56
Igrao sam sa nekim cheaterom turcinom i odrao me.(jer cheatuje,jel te).:mad:

Kralj je napravio gatehouse,popeo lorda i iskopao moat skroz okolo.zatvorio stone querry (ili kako se vec pise) sa zidom.i stavio volove da nose kamenje direktno kod stocpile-a. Znaci skuplja resurse brzinski.Pare mu lete. I ja mu velim (sve na engleskom) ajde turcine ne cheatuj.A on kao ja ne speak enlish.I tu%$%$skyy.

Znaci uvjeren sam da me ignorise. Jeste li imali prilike da se sretate sa igracima koji ovako prljavo koriste exploite?
Pa moj drugar je imao problema sa takvom budalom,ali chuj sad ovo,ovaj mu pripretio kao da ce da ga prijavi nadleznima shto vara i sve to i lik se ****o,i naravno izgubio partiju.A s druge strane shto ti ne varsh(kad drugi varaju)ili je to jache od tebe.

Frki
5.11.2008, 23:51
ja imam extrem crusader instaliran i igra je odlicna:tapsh:

Frki
5.11.2008, 23:53
sto vise strelaca na dvorcu manje sanse da ti nepriatelj uopste pride :n-cc2:

Equilibrium
5.11.2008, 23:55
Stavis 100+ samostrelaca na kule sa balistama i moras stvarno hteti da izgubis da bi izgubio

Danimir
12.11.2008, 11:26
ja sam nov na svetu kompjutera al sam jedan od najvecih obozavatelja strongholda imam i crusader,extreme,2,legends,1, sve moguce ako ko hoce igrati preko hamacia DANIMIR pass je 555555:) javite se da ratujemo:boxing::boxing:

Djordje81
23.11.2008, 23:15
2003 kad sam tek dobio kompjuter mnogo sam igrao Stronghold odnosno Crusader, bile su dosta raznovrsnije i bolje misije nego osnovni Stronghold

Sad sam od rođaka pozajmio diskove i instalirao sam Stronghold, ali Crusader neće ne čita ga uopšte iako nije oštećen :( Total Commander blokira dok ga ne izbacim

MODRAG
26.1.2009, 22:03
Uvijek postoji i B varijanta.
Ako imas drustvo za igru,dogovorite se da jedan od vas bude server,
on svima javi svoju IP adresu,a vi je unesete u odgovarajuce polje u igri i kliknete "Join".
Zatim podesavate uslove igre (mape,lordove,timove,...)
Radi provjereno.

Drugar i ja smo umrezili 2 kompa i nikako nismo mogli da igramo. Firewall je bio iskljucen kod obojce, bez obzira ko je bio server ovaj drugi nije mogao da ga nadje:n-cc2:
Ima li neko savet?

rista2605
31.1.2009, 1:28
Zdravo svima koliko vas ima. Ja sam ovde novi ali bih rado igrao Stronghold Crusader preko neta sa nekim. Instalirao sam hamacija ali nikog ne mogu da pronadjen i da se povezemo.

Ako je neko za igru neka se javi. Ali bi morali malo i da mi objasnite kako da se povezemo.

Hvala i pozdrav do tada.

MODRAG
31.1.2009, 21:46
Zdravo svima koliko vas ima. Ja sam ovde novi ali bih rado igrao Stronghold Crusader preko neta sa nekim. Instalirao sam hamacija ali nikog ne mogu da pronadjen i da se povezemo.

Ako je neko za igru neka se javi. Ali bi morali malo i da mi objasnite kako da se povezemo.

Hvala i pozdrav do tada.

I ja bih igrao ali ne znam kako:confused:

rista2605
4.2.2009, 22:08
Jel postoji neko ko nam moze objasniti kako da se povezemo?
Moj mail je mancenis@yahoo.com
Ko zeli da igra neka se javi. Samo mora znati kako da se povezemo inace nista od igre.
Ja sam sa kolegom pokusavao preko hanachi-ja ali nismo uspeli.

ivan-stronghold
7.2.2009, 18:59
ja sam nov na svetu kompjutera al sam jedan od najvecih obozavatelja strongholda imam i crusader,extreme,2,legends,1, sve moguce ako ko hoce igrati preko hamacia DANIMIR pass je 555555:) javite se da ratujemo:boxing::boxing:
Jel hoces da igramo ja i ti stronghold crusader?? perfektno pravim zamkove...kazi mi kako da udjem na taj server,imam HAMACHI kazi i vreme!!

Lanselot
10.3.2009, 19:03
Takođe sam novi, ali obožavam ovu igricu:aplauz:

Packy
10.3.2009, 23:49
Pa,da bolje to da se igra nego ovi zadnji delovi koji su stvarno bruka.

Lanselot
11.3.2009, 20:48
Kako vam izgleda Crusaders- Thy Kingdom Come, kakva je igrica?

DUSAN PAVLOVIC
25.3.2009, 17:35
e aj mi pomozite molimvas:o ja kad udjem u gamespy arcade da igram sa nekim pise mi weite for host...ja tu cekam 10 min i nista sta da radim:icon_scra

Zoko555
28.3.2009, 12:53
Izašla je nova expanzija zove se sronghold crusader extreme.

JohnnyNT
22.4.2009, 12:54
Izašla je nova expanzija zove se sronghold crusader extreme.
Ne expanzija, pre je to samostalna igra, ali u na disku se nalazi i stari SC sa novim crusader trail-om.Inače, izuzetno teška igra.

Equilibrium
17.5.2009, 23:50
Napokon sam okrenuo WarChest i Extreme triale, namucih se Boga mi.

WarChest je veoma zanimljiv i dosta podseca na stari trial po nivou izazova, dizajnu i razlicnitosti, jedino me nerviraju ovi novi protivnici, svi su varijacija na prethodne, Wazir i Nizar su nijansirani Caliphi, Marshal i Filip su slicni i lice na mesavinu Rata i Richarda sa vitezovima, Frederik je nesto kao Wolf samo gluplji, iako u igri pise da je najbolji a nije, Emir je mesavina Sultana i Saladina i zna da bude zaguljen kad ima dosta kesa, Sheriff je slican Pigu, samo pametniji. Jedini skroz nov je Abbot ali je debil sa onim njegovim monasima i uopste nije dobar a ni izazovan protivnik. E da Nizarovi zamkovi su extra teski za osvajanje kad se razvije jer imaju ogromnu vodu okolo i gatehosu razbacane po stranama i gomilu assassina u zamku.

A Extreme je posebna prica, Crusader sa super mocima, yeah right, u pocetku sam mislio da je to namenjeno ljudima koji nisu mogli da predju prethodne trialove ali kako odmice postaje extra tezak, ali ne kao prethodna dva nego na neki ludji nacin, ekonomiju slobodno zaboravis i sve se svodi na taktiziranje sa mocima i extremno teskim protivnicima. Outpost je cudo, kad kranu da im kuljaju macevaoci, nema sanse izvuci zivu glavu. Moci su super odradjene i bas se uklapaju u sveopstu ludnicu i mahnito kliktanje.

munited
18.5.2009, 22:45
Stronghold Crusader nisam igrao nekih 3 godine.Bio sam poprilicno dobar. Pre nedelju dana skinuh Extreme, onako malo da se prisetim starih dana i ono je brate malo preterano .Vojske ko mrava a mape iste velicine(premale).Malo sam ga igrao i morao sam da odustanem.Razmazio sam se sa lakim igrama pa mi je Extreme postao pretezak.Protivnika je nekoliko puta vese nego u Crusaderu.Preterase:paranoia:,mape su trebali bar da dupliraju,ono je smesno puna mapa vojske

Equilibrium
18.5.2009, 23:17
Da li si stigao do misije gde izmedju ostalog imas Marsala koji bukvalno salje robove u neprekidnoj gustoj koloni, imao je oko 5k vojnika, a ja sam imao 300-400 strelaca i nisam imao nikakvih problema, i posle sam ga ubio sa druge strane. A tek zadnja misija "Ultimate Victory" fanaticno klikcanje i nadanje da ces unistiti Saladinove outposte pre nego sto krene da kulja vojska, i to jos swordmani, odbrana ubrzo postane nemoguca, mnogo zaguljena stvar.

WarChest trail mi se vise svidja, bas je dobar, i dosta tezi od orginalnog traila, pravi takticki i brzinsko-refleksni izazov.

munited
18.5.2009, 23:42
Nisam stigao do tog dela ,ali sam cuo nesto o tome.Skinucu i WarChest ,pa da probam .O WarChest ne znam gotovo nista:boodala:.Probacu jos malo da se igram sa Extreme.Mozda ipak kad malo dublje zadjem i kad se uigram i podsetim ,nastavim da rokam do kraja.:)

Equilibrium
19.5.2009, 0:04
Fora je samo da budes mahnito brz, zaboravi ekonomiju trebace ti mozda u 3-4 misije i to malo, samo cepaj super moci i trebao bi da uspes, makar da shvatis poentu i da se na kraju izvestis i prilagodis sve tvom stilu igre.

WarChest je odlican nema outposta ni super moci, klasican Crusader samo sa ovim novim protivnicima, koje detaljnije opisao tu iznad. Odlican je vredi igranja, da mi je bio kad sam prvi put slistio Crusader trail...

liverpool
8.6.2009, 20:15
Da li treba original igra, da bi se igrala preko neta??

Auror
8.6.2009, 21:52
ma ne. ali jedino ces je sa hamachijem igrati kako treba. barem ja nisam nikako drugacije nisam uspio...

doxxdo
10.6.2009, 15:53
ja sam da se odigra koja partija preko neta,treba li mi neki patch osim hamacija,pozdrav

Auror
10.6.2009, 17:01
patch 1.1 pozeljan.

doxxdo
11.6.2009, 16:19
igra je ok da se igra singl misije ali za multi nesto nije kako treba,konektovo sam se preko Spy Arcade,odabrao igru i kad smo se svi konektovali jedino ja nisam mogao da igram,dal je to razlog sto su svi igraci bili iz okruzenja srbije ili je do igre ne znam.

marko_indjija
26.10.2010, 21:31
moze li mi neko reci kako da igram stronghold crusader sa drugom u igraonici? isli smo na sve moguce opcije ali nikako da se konektuje drugi igrac,ne znamo sta treba...

NjegovaWisost
27.10.2010, 1:21
Koliko se ja sjećam, mora da se ukuca IP adresa računara koji je u lanu tj. da adresu Hosta ukuca onaj ko se pridružuje. Onda se pojavljuje lista servera i tu uđeš.

marko_indjija
27.10.2010, 10:26
mislim da smo probavali tako da igramo ali nije se video server...

Steva123
28.10.2010, 21:49
Ja i burazer smo igrali u lanu upravo na nacin koji je NjegovaWisost rekla

Miloš987
26.11.2010, 16:10
Imam jedno pitanje u vezi sa igranjem u mrezi. Kolega i ja probamo preko hamachija ali ne reaguje, ne vidimo server (ni kada on host-uje, a ni obrnuto). Treba li da se kuca originalni IP ili Hamachi-jev? Stavili smo Crusader u exceptions za firewall, jedino ako antivirus pravi problem, mada sumnjam, obojica imamo Nod32. Moze li da znaci nesto sto imamo "otpakovanu" verziju Stronghold Crusader Extreme?

Sablast
26.11.2010, 19:10
Stronghold je fenomenalan u singlu ali 1 vs 1 je ono pravo
opsade koje traju satima, taktike, probijanja, obrti, trikovi, prljavi trikovi, sve je fenomenalno i svaka vojska je posebna i moze da presudi kad se pametno iskoristi a protivnik ne bude spreman na nju
ali
ima jedna takitika koja kad se otkrije igra postaje besmislena 1 vs 1
postaje dosadno
izgubi smisao
vidim da tu taktiku niko ne spominje na svih 6 strana
sve se na kraju svodi na stancanje katapultova (onih sto ispaljuju kamenje)
katapultovi oduvaju sve ispred sebe
probajte sa 150 vitezova konjanika ili sa 500 vitezova pesaka ili 200 tih bednih konjanika archera :) da napadnete 100 katapultova
krenite u napad sa samo 150 katapultova na 200 krosbova i 10 velikih kula i videcete ko je jaci :eek:
kad to skontate odigracete jos 2-3 partije i to je to
zbogom predivni Stronghold

Miloš987
26.11.2010, 19:59
Imam jedno pitanje u vezi sa igranjem u mrezi. Kolega i ja probamo preko hamachija ali ne reaguje, ne vidimo server (ni kada on host-uje, a ni obrnuto). Treba li da se kuca originalni IP ili Hamachi-jev? Stavili smo Crusader u exceptions za firewall, jedino ako antivirus pravi problem, mada sumnjam, obojica imamo Nod32. Moze li da znaci nesto sto imamo "otpakovanu" verziju Stronghold Crusader Extreme?

Ok, uspeli smo, ali sada svaki cas imamo connection problems dok ne postane prakticno nemoguce da se igra. Ima li jos ko takvih problema? Ili ne moze da se igra na 1024 kbps....

AngusYoung
3.12.2010, 20:48
Ma instalirajte lepo gameranger ,radi posao bolje nego hamachi + ima puno ljudi koji pice Stroghold Crusader ! Evo sad sam upalio ima preko 30 servera gde mozete da upadnete :kreza:

dijego_
4.12.2010, 21:21
kad to skontate odigracete jos 2-3 partije i to je to

ne verujem da cu da odigram jos samo 2-3 partije cak i da saznam to.

inace, da bi takva strategija funkcionisala, treba nekoliko stvari da se ispuni:

1) Tebi licno treba da bude zanimljivo da igras igru u koju ces samo da pravis katapultove. Ako u tome vidis srz Strongholda, onda priznajem da moze biti dosadno.

2) Protivnik treba da ti dozvoli da se razvijes kako bi ti napravio toliko katapultova. Ako u nekom momentu tvog stancovanja katapultova on napadne sa vojskom koju tvoja armija katapultova jos uvek nije u stanju da pobedi, bices kaznjen za nedostatak ostale armije.


Prema tome, to o cemu ti pricas se desava samo u momentima debelog razvoja produkcije i kada oba igraca igraju zatvoreno. Medjutim, eksploatisanje ogromnih broja istih jedinica u takvim poznim momentima igre nije nikakva novost - i to je sastavni deo i najboljih strategija.

zeuk
4.12.2010, 21:37
Dijego, slažem se. To je i meni palo napamet, nego nisam baš hteo da potežem raspravu. Ja sam jedno vreme, i to prilično davno, igrao multiplayer, ali ništa ozbiljno. Bez obzira na vrlo laički pristup, ne mislim da bi neko mogao da me savlada na taj način - štancovanjem jedinica. Jedino to možda ima smisla ako postoji dogovor "nenapadanja pola sata ili sat". Ovako, teško da bi iko normalan to dopustio. A i kad bi, verovatno bi imao i sam tonu jedinica, a to sigurno ne bi bili oni najobičniji spearman-i :). Sećam se da sam maltene prvih sedam-osam strelaca koje sam imao slao na protivnika, i "bockao" ga sastrane ili sa leđa. Dovoljno je dva strelca da nekom totalno upropaste ekonomiju. Ubiješ mu farmera, drvoseču, pa opet farmera... Za svakog je dovoljna po jedna strela. Kad me pojuri svojim jedinicama, je se povučem. Pa onda opet...

Isto se sećam da je bila neka fora da digneš kulu blizu protivnikove baze i da mu tako zagorčavaš život. :)

U svakom slučaju, partije koje sam ja igrao sa drugarima su se završavale obično posle 15ak minuta. Teško da neko može da naštanca 500 vitezova za toliko vremena. :) Ukoliko se okršaj ne završi tako brzo, onda postoji verovatnoća da će trajati prilično dugo. Jer, kada strane podignu zidine, svaka ima dovoljno resursa da se brani, a nijedna nema dovoljno da napadne uz realne šanse da osvoji protivnika. To dovodi do toga da se štancaju jedinice.

p.s. Ovo je mislim jedna od prvih igara koje sam igrao od kuće sa nekim u mreži. Sećam se da sam sa jednim ortakom igrao preko 56k modema. :) Mislim da je to bilo oko 2002-3, ako ne grešim... Bio je to mali korak za čovečanstvo, ali veliki za mene i mog komšiju :D

AngusYoung
5.12.2010, 0:23
Ma najjaca fora je gomila strelaca araba na konju i gomila retarda shto drze shtit,i samo ih shetash.Znas kad ih ubijes :D gej fora do jaja :kreza:

JohnnyNT
5.12.2010, 19:20
Dok sam igrao ovo sa drugom (bili su nam umreženi kompovi) znao sam da čim partija krene, rasprodam sve resurse koje dobijem na početku (i hranu), napravim 20-ak onih arapskih plaćenika za dobijeno zlato, i pošaljem iznenađenje protivniku :D Partija gotova za 2 minuta :D Naravno, zanimljivo je jednom, posle gubi smisao...

zeuk
5.12.2010, 20:08
Ja sam sa drugarom pretežno igrao čistu jedinicu, a Crusader vrlo malo. Već nas je smorila jedinica. :) Inače, taktika ti je dobra. ;) Naravno, ako i sam protivnik nije lukav pa uradi isto. :D

Očigledno je da igra nije baš ko zna šta optimizovana za multiplayer, ali ako igrate s nekim koga poznajete, ili još bolje - ako igrate s nekim u kome možete da ubijete boga ako vas tako zezne - onda nema razloga za brigu. :D

Šalim se, naravno. :) Uvek može da se doskoči takvim taktikama. Ako ne grešim, mogla je da se namešta početna količina resursa, tako da bi iz tog ugla tvoja taktika bila nemoguća. :)

Mnogo me nervira kad ovako pričam o nekoj igri koju volim. Odmah se popalim. Posleću da saletim burazera da igramo Stronghold preko LAN-a. :D

JohnnyNT
5.12.2010, 22:03
Ako ne grešim, mogla je da se namešta početna količina resursa, tako da bi iz tog ugla tvoja taktika bila nemoguća.

Mislim da ne može u multiplayer (bar št ose tiče Crusader-a).Može u multi da se namesti da kompjuterski protivnici imaju više zlata.A moćda se i varam za sve ovo, davno je bilo :D

Miloš987
5.12.2010, 22:20
Mislim da ne može u multiplayer (bar št ose tiče Crusader-a).Može u multi da se namesti da kompjuterski protivnici imaju više zlata.A moćda se i varam za sve ovo, davno je bilo :D

Može da se podesi i za igrače, mislim da količina novca ima veze sa količinom početnih resursa. Kada sam ranije igrao u mreži obično smo stavljali No Rush 10-20 minuta, ali onda imamo problem ako su igrači izjednačeni napadamo se i gubimo stotine vojnika ali niko ne može da pobedi, pa smo ponekad igrali i po 3 sata bez rezultata (mislim da je bilo 3 na 2).

zeuk
5.12.2010, 22:36
Može da se podesi i za igrače, mislim da količina novca ima veze sa količinom početnih resursa. Kada sam ranije igrao u mreži obično smo stavljali No Rush 10-20 minuta, ali onda imamo problem ako su igrači izjednačeni napadamo se i gubimo stotine vojnika ali niko ne može da pobedi, pa smo ponekad igrali i po 3 sata bez rezultata (mislim da je bilo 3 na 2).

Pa baš sam o tome malopre pričao. Posle izvesnog vremena, na primer 15ak minuta, oba igrača verovatno imaju slične vojske - ali niko se ne usuđuje da napadne jer su šanse suviše male. To je u principu prilično realna stvar, jer uvek za opsadu zamka treba imati mnogo više jedinica od napadnutog. Ali opet, nije ni tu kraj svake taktike. Ima načina da ubrzaš sopstvenu ekonomiju, a da usporiš ekonomiju protivnika. Uvek možeš da bockaš protivnika i da mu smetaš da se koncentriše na važne stvari... :)

Ovakve igrice su najzanimljivije kad ih igraju početnici. Kada fore tek treba da budu otkrivene i kada nije trik u tome da budeš što brži na tastaturi (kao što je bio običaj za WarCraft :) ).


p.s. Ja sam ovo igrao samo 1vs1, a verujem da kada se igra 2vs2 onda može da bude i mnogo raznovrsnijih strategija. :)


p.p.s. Dobra stvar bi bila kad bi u trojci ubacili neko skupljanje expirience-a. U suprtnom, svako može da se zabarikadira unutar zidina, što mnogo otežava stvari po pitanju opsade. Sa skupljnjem iskustva, stvar bi bila mnogo dinamičnija....

JohnnyNT
6.12.2010, 14:47
Može da se podesi i za igrače, mislim da količina novca ima veze sa količinom početnih resursa. Kada sam ranije igrao u mreži obično smo stavljali No Rush 10-20 minuta, ali onda imamo problem ako su igrači izjednačeni napadamo se i gubimo stotine vojnika ali niko ne može da pobedi, pa smo ponekad igrali i po 3 sata bez rezultata (mislim da je bilo 3 na 2).

Uh da, jednom smo ovako 2 na 2 igrali, uvek bi nam se dešavalo da naštancujemo vojnika i svi se lepo poubijaju dok mi pravimo nove :D
A korisne jedinice su oni assasinsi, nevidljivi dok se ne približe nekoj neprijateljskoj jedinici.Ponekad bi 10-20 njih na početku poslao kod protivnika u zamak, da ste samo mogli da mu vidite izraz lica kad su ubli kralja (nije znao da te jedinice uopšte postoje) :D

Sablast
11.12.2010, 9:31
1) Tebi licno treba da bude zanimljivo da igras igru u koju ces samo da pravis katapultove. Ako u tome vidis srz Strongholda, onda priznajem da moze biti dosadno.

2) Protivnik treba da ti dozvoli da se razvijes kako bi ti napravio toliko katapultova. Ako u nekom momentu tvog stancovanja katapultova on napadne sa vojskom koju tvoja armija katapultova jos uvek nije u stanju da pobedi, bices kaznjen za nedostatak ostale armije.


1) Da mi nije zanimljiv Stronghold nebi nikad ni dosao do takve gomile katapultova :a_bleh: a daleko od toga da je srz igre u tome da se bitke zavrse za kako tu neko kaze 2-3 min ili cak i 15 min kada su u pitanju zamkovi koje treba osvojiti. Srz Strongholda po meni je u opsadama zamkova i rusenju zidina.

2) Ne pita se protivnik kuda ide moja strategija i boze sacuvaj onoga ko ce prvo da pravi katapultove pre nego sto postavi osnovnu odbrambenu strategiju. Ako si igrao 1 na 1 onda znas da je taj argument pomalo bzv.


Ako nekoga smara opsada od nekoliko sati onda mu nije vazno dali igra Stronghold ili neku drugu igru. Stronghold je poseban i samo kao takav treba da se igra.
Kada odigrate 10-15 partija videcte da mapu sami trebate napraviti a ne koristiti te mape koje su nam dali.
Kada probijete opsadu posle 3 sata bombardovanja trebuseima i isecete vojsku na sredini mape pa konjicom vitezova uletite u protivnicki grad onda je uzitak pravi...

zeuk
12.12.2010, 0:40
1) Da mi nije zanimljiv Stronghold nebi nikad ni dosao do takve gomile katapultova :a_bleh: a daleko od toga da je srz igre u tome da se bitke zavrse za kako tu neko kaze 2-3 min ili cak i 15 min kada su u pitanju zamkovi koje treba osvojiti. Srz Strongholda po meni je u opsadama zamkova i rusenju zidina.

2) Ne pita se protivnik kuda ide moja strategija i boze sacuvaj onoga ko ce prvo da pravi katapultove pre nego sto postavi osnovnu odbrambenu strategiju. Ako si igrao 1 na 1 onda znas da je taj argument pomalo bzv.


Ako nekoga smara opsada od nekoliko sati onda mu nije vazno dali igra Stronghold ili neku drugu igru. Stronghold je poseban i samo kao takav treba da se igra.
Kada odigrate 10-15 partija videcte da mapu sami trebate napraviti a ne koristiti te mape koje su nam dali.
Kada probijete opsadu posle 3 sata bombardovanja trebuseima i isecete vojsku na sredini mape pa konjicom vitezova uletite u protivnicki grad onda je uzitak pravi...


Nisam rekao da je srž igre završiti za 2 min, ali obično se vrlo brzo zna kome je razvoj krenuo bolje. :) Šta je nepravedno u tome da pošalješ par strelaca i da bockaš farmere sa strane? A to znači ogromnu razliku posle 10 minuta u ekonomiji oba igrača. :)

Što se tiče opsada od nekoliko sati, nisam rekao da smaraju. Problem je tada bio i tehničke prirode, jer je reč o 2002. godini. Zamisli kakav bi to slide show bio da ima preko 500 jedinica na ekranu, i to sa obe strane!! ;)

Jedino se nisam složio s tobom da je kraj svake strategije napraviti gomilu trebušea. Nadmudirivanje može da ode u mnogo pravaca.

Naravno, ne mogu da ne budem svestan da ipak postoje neke "rupe" u igri kada je multiplayer u pitanju. Bezveze je što igrač nema nikakvu motivaciju da vojskom napusti zamak, bezveze je što vojska "ne jede hranu" i sl... Nadam se da će trojka da ispravi sve to, ali da ipak ne promeni suštinu. :)

NjegovaWisost
12.12.2010, 1:39
Nema te partije koju gomila plaćeničih achera ne može da dobije. Jedina mana crusadera.

Sablast
12.12.2010, 1:53
izvini zeuk ako si se pronasao negde ali je ovo bio odgovor dijegu.

Naravno da nije ne pravedno poslati par strelaca da buse ekonomiju.
Nisam rekao da trebusei zavrsavaju igru nego katapultovi.

zeuk
12.12.2010, 2:57
Ma znam, samo samo sam onako komentarisao. ;) retko gde danas moze da se priča o strongholdu, pa sam uhvatio priliku. Svi su sada za "starcraft2", "MW2", "F1".... :)

Miloš987
12.12.2010, 17:17
Ma znam, samo samo sam onako komentarisao. ;) retko gde danas moze da se priča o strongholdu, pa sam uhvatio priliku. Svi su sada za "starcraft2", "MW2", "F1".... :)

Tacno, nema vise takvih strategija. Cak je i nastavak Strongholda po meni upropascen sa 3D-om. Ipak vidim da se Crusader i prvi deo i dalje igraju sto ipak govori nesto o kvalitetu :to_care:.

zeuk
12.12.2010, 18:28
Po meni Stronghold 1 ima odličnu grafiku. Sve ima neki šmek iako je 2d. Ne mora da bude uvek 3d, hdr, bla bla... Ja mislim da je do sada najčešći razlog propasti mnogih igara bilo preterano potenciranje grafike. Čim vidim da neku igru reklamiraju kroz vizuelne kvalitete, odmah postajem sumnjičav. Zato me malo i brine Stronghold3. Glavna fama je oko toga što će da pada noć, da sviće i sl. To je samo šminka. Suština je u atmosferi, igrivosti, mogućim taktikama. Ne bih imao ništa protiv da i sada izlaze igre ranga grafike od pre 7-8 godina. Ako imaju potrebne kvalitete, ne bih dao ni najmanji minus što nema šminke.

Sablast
13.12.2010, 18:24
U pravu si zeuk sve je manje igara koje te po instalaciji odma zakucaju za komp i kad se prvi put okrenes da vidis koliko je sati zbog bolova u kicmi ili punog mehura prodje desetak i vise sati.

Igrivost je najvaznija mada pomalo sminke nije na odmet a to dali ce moji vojnici da sednu za sto i glodju jelenski but je bzv. Dajte mi vojske i gomilu protivnika, zabole me za mrak i pacove koji trce po dvorcu i kako ce se kamenje kotrljati niz liticu ...

Mada istini za volju Starkraft je ipak bio svetlo posle dugogodisnjeg mraka dobrih strategija (ne kudi sisu koja te je jednom podojila zeuk :dedica:)

:n_klanja: Stronghold

zeuk
13.12.2010, 20:23
U pravu si zeuk sve je manje igara koje te po instalaciji odma zakucaju za komp i kad se prvi put okrenes da vidis koliko je sati zbog bolova u kicmi ili punog mehura prodje desetak i vise sati.
....
Mada istini za volju Starkraft je ipak bio svetlo posle dugogodisnjeg mraka dobrih strategija (ne kudi sisu koja te je jednom podojila zeuk :dedica:)

:n_klanja: Stronghold

Ponekad se zapitam da li su to danas igre drugačije pa ne mogu da mi privuku pažnju, ili sam se ja promenio i postao "ozbiljniji". :) Verovatno i jedno i drugo pomalo.

A što se tiče SC, ja ga nikad nisam voleo. Doduše, igrao sam jedno vreme jedinicu, ali jednostavno ne volim te "futurističko-vanzemaljske" stvari. Igra je legendarna, ali prosto mi ne leži. Čist subjektivni stav. :)

orome
23.12.2010, 11:31
Ponekad se zapitam da li su to danas igre drugačije pa ne mogu da mi privuku pažnju, ili sam se ja promenio i postao "ozbiljniji". :) Verovatno i jedno i drugo pomalo.

A što se tiče SC, ja ga nikad nisam voleo. Doduše, igrao sam jedno vreme jedinicu, ali jednostavno ne volim te "futurističko-vanzemaljske" stvari. Igra je legendarna, ali prosto mi ne leži. Čist subjektivni stav. :)

Nadam se da pod SC ne mislis na Stronghold Crusader nego na Starcraft ;) inace, meni je Stronghold Crusader bolji od Stronghold 1 zbog bolje atmosfere, igrao sam prvo Crusader, mozda zato. prvi deo mi je nedorecen, i nekako mi vojnici izgledaju neuhranjeno, cudno skroz. nije igrivost kao u Crusaderu.

a i ja ne volim preterano futuristicke nerealne igre, vise volim Crusader ili Mount & Blade koje su u svojim zanrovima realne, srednji vek i gotovo. ali mi je npr Knights of Honor dosadan posle nekog vremena, jer kad prosiris kraljevstvo pocnu te ostali zasipati porukama trazeci primirje, trgovinski sporazum ili nesto trece.

i naposletku nisam igracki car da znam sve, pa pitam, jeste li nasli slicnu strategiju Crusaderu ili takva ne postoji? :) pozdrav!

Miloš987
23.12.2010, 12:47
i naposletku nisam igracki car da znam sve, pa pitam, jeste li nasli slicnu strategiju Crusaderu ili takva ne postoji? :) pozdrav!
Ne. Bar za mene.

liverpool
5.7.2011, 22:54
Da li moze online igra sa piratom?

icemama
5.7.2011, 23:12
Moze preko game rangera, za drugo ne znam.

liverpool
5.7.2011, 23:19
Moze preko game rangera, za drugo ne znam.

treba neki patch ili neka podesavanja ili samo normalno preko gr? :)

icemama
5.7.2011, 23:21
Uf ne znam brate, ne igram Stronghold, najbolje je da instaliras igru bez patch-a, udjes u GR i pitas u nekoj sobi.
(za neke igre pise u nazivu sobe koji patch koriste)

Uruk
6.7.2011, 0:38
Ja sam davno igrao preko GameSpy i secam se da je isao Stronghold Crusader Patch v1.1 + Crack. Posle su svi presli na Extreme...

JohnnyNT
6.7.2011, 15:38
Može preko Game Ranger bez patcha, igrao sam ja pre par meseci.

acaf
6.7.2011, 16:07
Ali bez patcha dolazi do nenormalnog usporenja posle 30 minuta igre, tako da ako niste rusheri, ne vidim zašto je problem skinuti patch od 5mb ;)

http://www.gamershell.com/download_1193.shtml

Uruk
6.7.2011, 17:15
^...o da , bilo je partija po 15-20 min i vise kad se podelimo 2vs2. Mada smo ubrzavali pre pocetka... slabo se secam. Ipak je to bilo pre nekoliko godina.

Nighty
10.7.2011, 17:09
Најбоља Medieval RTS коју сам играо :]

Штета је једино та што нема много људи који воле стратегије у мом окружењу :( , а ретко ко се снађе од мојих другова да игра против мене... :[

_Maximus_
18.7.2011, 14:58
Najbolje je da se u lokalnoj iraonici dogovorite sa nekim ko radi da vam instalira igru da lepo peglate ko ljudi kao sto smo mi radili ovde na Vozdovcu kod nas. Em ste zajedno pa je trip jos bolji i veca zezancija.

JohnnyNT
18.7.2011, 15:14
Nije problem namestiti preko neta da radi (što bi plaćali igraonu ako imaju neki pristojan net), već je problem nedostatka ljudi koji vole strategije i viška ljudi koji vole CS (bar je takvo stanje kod mene) :D

Miloš987
18.7.2011, 15:53
Negde tamo u januaru ili februaru povezalo se preko FB drustvo iz srednje, igrali smo jos tada i cepali smo preko GameRangera jedno dve nedelje skoro svaki dan. Bas smo se bili navukli, kao u stara vremena. :D

_Maximus_
18.7.2011, 16:06
Nije problem namestiti preko neta da radi (što bi plaćali igraonu ako imaju neki pristojan net), već je problem nedostatka ljudi koji vole strategije i viška ljudi koji vole CS (bar je takvo stanje kod mene) :D

Pored toga sto ti kazes, ja toplo preporucujem da se proba i moja varijanta. Znam zasto kazem. :) Svi na okupo, zezanje, ludnica, dobacivanje, smeh. I to sve u kasne sate kada je sve polu prazno. Nema niceg lepseg.

Slavisa83
8.10.2011, 19:04
Odlicna strategija!Po meni najbolje uradjena animacija u igrama iz tog doba.Steta sto se danas jako slabo igra.;)

Miloš987
9.10.2011, 22:07
Steta sto se danas jako slabo igra.;)
Ako pogledas broj onlajn partija na GameRangeru videces da i nije tako. ;)

Romantic
9.10.2011, 22:14
Eh...kad se setim koliko sam ovu igru igrao...strasno...doktorirao sam je, da kazem tako, ostace jedna od mojih omiljenih strategija i kunem se igracu je opet, na leto, malo...i preko neta ko bude hteo da ga razbijem...:)

_Maximus_
10.10.2011, 15:43
Pa kad ti u multiplejeru razvale zamak, a ti ustekao sovg plemica u zamku saveznika ili iza nekog brda. :) :) Bio glavni hit u igraonici.

liverpool
23.12.2011, 14:20
Moze neko da mi kaze kako da igram online i da li treba neki patch? :)

JohnnyNT
23.12.2011, 15:17
Instaliraj GameRanger i sve će ti biti jasno, a možeš i ovaj patch http://www.gamershell.com/download_1193.shtml (mada meni nije trebao).

Djukarbc
27.12.2011, 18:17
Нисам пратио све што сте писали, али сам прегледао преко половину постова. Да вам продам неку цаку :D

1. Камење - Када поставиш ону грађевину за вађење камена сачекај да дођу радници у њу и огради је скроз да не може нико да уђе. Онда волове постави поред stock-а и аутоматски ће се пунити каменом и доносити камен - ради на свим деловима првог Стронгхолда (и Екстрим, и обичај, и Крусејдер)

2. Без хране - Неће вам бити потребна храна ако имате оних споменика много (+5 среће) и ако имате катедралу (+2 среће). Онда само поставите таксу 0 (+1 среће), и моћићете да живите без хране (5+2+1-8 = 0). Верујете ми да је тако лакше јер ће те моћи да имате много популације и све ставите да нешто раде (нећете морати да их храните). Онда ћете моћи све ресурсе да продајете, а може да их буде много и да не бринете.

3. Најлакше обртање кеша - Када имате поља за метал у околини града, изградите колико може оних грађевина за вађење метала. Направите куће за колико желите, или колико вам простор допушта, популације (што више то боље). Направите катедрали у споменике да би сте могли да играте без хране. Када почну да долазе радници у оне грађевине што ваде метал, сачекајте да попуне све грађевине које сте направили. Када попуне ставите паузу (углавном P дугме на тастатури). Кликните "zzzzz" на грађевини (да престане да ради) под паузом и кликните опет да се врате да раде такође под паузом. Онда одпаузирајте, радници који су били ће остати, а доћиће и нове поред њих. Можете то понављати колико год пута желите. Мој је савет да убаците тако једно 100-200 раднике и долазиће вам огроман број метала који је међу најскупљим ресурсима. Брзо ће те обртати десетине хиљада златника а нећете имати проблема са храном. Тако ја играм.

4. Иста фора (паузирање, искључвање грађевине, укључивање грађевине, одпаузирање (долажење нових радника)) може да се користи и у скупља других ресурса (не може камен).

5. Паралисање непријатеља - На све излазе из замка непријатеља направите ону грађевину за сечење дрвета, и укључите је да не ради (ако купујете дрво (јефтино)). У пар секунди, пошто је заблокиран да изађе, непријатељ ће избрисати све грађевине до којих не може доћи. Тако ће губити много ресурса, а самим тим биће ослабљен.

- Ако имате неко питање, слободно питајте. Играм годинама игру и мислим да имам одговор на сва питања. Поздрав.

Uruk
14.1.2012, 12:08
Meni je u kampanji bila dobra fora da kalifu, u njegovom dvorcu, postavim govedo za vucu kamena .... on odma posalje one sa bakljama da to zapale i tako mu plane ceo dvorac:D

Slavisa83
29.3.2012, 1:58
Dobre su fore