PDA

Prikaži potpunu verziju : Basic


Reloader
12.1.2006, 21:40
Da li postoji negde na netu free Windows verzija starog Basica?

Marko_L
13.1.2006, 1:03
Ne znam, ali ako ti nešto znači, imaš dosta dobar Basic pod nazivom FreeBasic na www.freebasic.net . Jeste da je još uvek u fazi razvoja, ali i sa sadašnjom Stable verzijom može mnogo toga da se uradi. Sjajna alternativa za nekog ko nema para da kupuje skupe Visual Studio pakete.

Reloader
13.1.2006, 1:36
Hvala! Ma samo da moze da radi sto i obicni "DOS" QBasic i super...

Jos nesto: Gde ima da se nadje free verzija stabilnog Turbo Pascala koji moze da radi u Windows okruzenju?

VojaM
13.1.2006, 19:39
Ne znam, ali ako ti nešto znači, imaš dosta dobar Basic pod nazivom FreeBasic na www.freebasic.net . Jeste da je još uvek u fazi razvoja, ali i sa sadašnjom Stable verzijom može mnogo toga da se uradi. Sjajna alternativa za nekog ko nema para da kupuje skupe Visual Studio pakete.
Jel može da se iz toga napravi onaj tvoj program za pretragu SK-ovog sajta, pa da rešimo sve kopirajtovske probleme? ;)

Marko_L
14.1.2006, 4:39
Naravno da može, samo ja ne bih umeo to da uradim u njemu :) A i zašto bih se zezao da učim nešto, kada VB koji znam sada košta oko 100 dolara, što će reći, skoro pa džaba :)

skynet
20.1.2006, 1:12
Gde u Beogradu ima da se kupi ta verzija Visual Basic-a za 100$ ?
Hteo bih da pocnem nesto ozbiljnije da programiram i da mozda nesto zaradim od programiranja. Trenutno se zanimam sa Free Basicom, ali mi treba nesto s cim bih mogao lakse da pravim programe sa grafickim okruzenjem.

Marko_L
20.1.2006, 2:12
Bilo koja firma koja je Microsoftov partner ima u ponudi i MS Visual Basic.NET koji košta okruglo 119$. Ako te interesuje neka starija verzija Visual Basic-a, nažalost majmuni su ukinuli podršku za njih, pa bi morao da potražiš na e-bay ili Amazon-u polovnu legalnu verziju. Kreću se od 30$ do 1000$, pa sad, kako naletiš. Može da se desi da nabasaš na kompletan Visual Studio za 60$ kao ja, samo mi ga neki majmun oteo ispred nosa :(
Ima i još jedna varijanta, da skineš Visual Basic 2005 Express koji je besplatan ukoliko ga instaliraš pre Novembra 2006. godine, mada se meni lično 2005 NET serija VB-a nimalo ne dopada, mnogo je bolja 2003-ka, ali onda nije džabe :)

skynet
20.1.2006, 16:38
Imam jos jedno pitanje u vezi te verzije VB.NET-a. Cuo sam da postoje razne verzije VB-a i da sa nekim verzijama nemam pravo koriscenje VB-a u komercijalne svrhe. Da li sa tim VB.NET-om od 119$ mogu da ga koristim u komercijalne svrhe. Dakle konkretno da napravim neki program i da mogu legalno da ga prodajem.

Marko_L
21.1.2006, 0:08
Naravno da možeš. U pitanju je Standard Retail verzija koja se može koristiti u komercijalne svrhe. Jedine verzije koje ne mogu su Student i Learning Edition.