PDA

Prikaži potpunu verziju : SMF - pitanja


Cheguevara
8.9.2007, 3:08
Poz svima, malopre sam konacno napravio svoj prvi forum. u pitanju je SMF 1.1.3. E sad skontao sam vecinu stvari sto se tice upravljanja forumom ali dodaci mi jos nisu jasni, trazio sam na oficijelnom sajtu ali nisam nasao pa vas molim za pomoc:
1. Hocu da svaka kategorija ima svoju ikonicu ( ikonicu bude grayscale kad nema novih poruka a u boji kad je nova poruka). Nasao sam neki package za ovo ali ne mogu da provalim kako se ikonice dodeljuju board-u.
2. Kako namestiti da je Quick Reply default za sve korisnike, znaci da ne moraju ici u profiles, nego da imaju cim se registruju?
3. Kako da stavim da u profilu (ispod avatara) stoje zastave drzava clanova?
4. Posto sam admin a naravno forum je nov pa mi na profilu imam 8 zvezdica i administrator + pocetnik jer nemam dovoljno postova :D, kako da sprecim da prikazije kojoj grupi pripadam.
5. Neki dobar sajt za dodatke a da nije oficijelni jer ne mogu da se snadjem tamo? :D

Hvala unapred

Nicolas
8.9.2007, 4:02
Ima vec tema vezana za SMF;):
http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=16516

Kaiser Soze
8.9.2007, 10:41
1. Koliko ja znam sve kategorije imaju iste ikonice, ne mozes to "sa klikom misa" da namestis.
Mora da se php prekopa.

2. Admin panel.

3. Prekopavas php.

4. Admin panel + php.

5. Google Search :)

Molim unazad.

B@NE
8.9.2007, 11:05
3. Za sastave ne treba da se mucis sa php-om vec samo da instaliras mod koji mozes preuzeti sa smf-ovog oficijalnog sajta.

link: http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=417

Za ostala pitanja nemam sad vremena, sticu u toku dana.

Eni
8.9.2007, 13:35
Stvari koje pitaš su totalni lame i da si malo pregledao zvanični smf forum na srpskom, ili bar sopstveni admin panel, rešio bi sve za 15 minuta...


1. treba ti mod koji to radi
2. u admin panelu
3. opet mod
4. uključi opciju da sakrije titulu po postovima ako si član neke ne-post grupe
5. eurojoomla.com na primer... mada je najbolji zvanični smf forum, pa odeš na sprski odeljak ako ne znaš engleski...

sin2384
9.9.2007, 21:48
5. eurojoomla.com na primer... mada je najbolji zvanični smf forum, pa odeš na sprski odeljak ako ne znaš engleski...

Nije više eurojoomla.com nego www.eurofreecode.com.
Usput, do za kategoriju i ikonicu postoji po defaultu uključen ne treba nikakav dodatak. Verovatno zavisi od templejta koji koristiš.
Verujem da si se dosad snašao za ostalo, a što se tiče modova za SMF nema nijednog drugog sem www.simplemachines.org.

Deusdies
9.9.2007, 22:38
Ima još jedan sajt, mada nema tako puno modova. Nalazi se OVDE (www.smfhacks.com)

Cheguevara
11.9.2007, 19:19
hvala svima uspeo sam u svemu jos odavno samo sam se sad setio da se zahvalim :D