PDA

Prikaži potpunu verziju : audio to mp3???


ddak
5.9.2007, 21:52
Drugarica je buvkalno prekopirala pjesme sa audio cd-a na hdd, i sad zeli da ih prebaci u mp3 format, pa koji program bih mogao da downloadujem za tu upotrebu? Hvala unaprijed

Magneto
5.9.2007, 21:55
Pa ono, najlakše je da te pesme sa CD-a grebuješ u Windows Media Player-u. Rip opcija.

ddak
5.9.2007, 22:05
Windows Media ? Ali, pjesme su vec na hdd, a ona te cdove nema, pa da li postoji opcija da ih WMP prebaci u mp3, ili neki program koji ce ih prebaciti u mp3, da oni ostanu na disku... Znaci ne da se narezuju, nego samo da se prebace u mp3 format?? Hvala

Bryan Fury
5.9.2007, 22:09
Kako ih je to prekopirala? Nadam se da nije odabrala pesme sa CD-a, pa uradila Copy-Paste na HDD, jer u tom slučaju može da se 'pozdravi' sa njima, pošto je samo dobila neupotrebljive fajlove. :)
Ključno pitanje je: u kom su formatu sada te pesme?

Magneto
5.9.2007, 22:12
Nažalost, ako nema CD-(ov)a, nema ni ripovanja.


@Bryan

Pao je klasični c/p, uveren sam. :)

ddak
5.9.2007, 22:15
Vjeruj mi ne znam, ja je pitam kako si samo prekopirala pjesme, ona kaze, copy i paste, a moze da ih slusa na komp. Ali ne moze da ih nareze, jer kao nisu u mp3 formatu. I meni su upitnici iznad glave ogromni :)) Nista, oticici cu sutra da vidim sta i kako, pa ako ne budem znao, javljam ovdje :)) U svakom slucaju hvala na odgovorima, mozete zakljucati temu ako treba...

Magneto
5.9.2007, 22:17
Veliš, može da ih sluša? E sad sam i ja zbunjen. :D

Spawn BG
5.9.2007, 23:31
Verovatno je uspela da ih kopira kao .cda (compact disc audio) i zato može da ih sluša, ali nisam siguran da li će neki program moći da ih pročita i konvertuje. Ja sam nešto iz .flac formata konvertovao sa Jet Audio-m, pa ću da probam i ovu varijantu...
... neće... kako li je uspela ???

GordoN
6.9.2007, 0:26
Verovatno i dalje cuje pesme zato sto je CD i dalje u drajvu...Jedino mi to pada na pamet

bobi
6.9.2007, 0:39
Verovatno je uspela da ih kopira kao .cda (compact disc audio) i zato može da ih sluša...
Pa opet, ne bi trebalo da može da ih sluša.
Na taj način, ona je samo iskopirala "shortcut" tih pesama, a ne same pesme.

Ipak, ako se pesme čuju (znači da ih ima :D), može da proba da ih učita u sound forge-u i ide na save i snimi ih kao Mp3.

Zona sumraka :D

jonathan
6.9.2007, 1:34
a koji ti je format tih pesama ako nie tajna.. mislim ipak da su ripovane ali u wav format a ne u mp3.. a to sto kaze da je uradila c/p nema sanse da ih slusa tako da to nije tacno

poz

Melinion
10.9.2007, 1:02
A zasto ne probas sa programom Audio Grabber i prebacis pesme u .mp3 format. Mada ako su kao sto kazes vec iskopirane na hardu u formatu .cda nema sanse da moze da ih slusa! Moze samo da se oprosti od tih fajlova! :D

Trile
10.9.2007, 2:40
skini Audacity. moze da ucita bilo sta i da exportuje u mp3.

Predrag Stankovic
10.9.2007, 10:48
Verovatno i dalje cuje pesme zato sto je CD i dalje u drajvu...Jedino mi to pada na pamet

Ma nema nikakve sanse da moze da i h slusa iako je CD u drajvu sem ako su shortcuts, ako su .cda onda slobodno moze da ih brise jer nece imati nikakve koristi od njih, da je to tako jednostavno da moze samo da se iskopira sadrzaj audio diska, zasto bi onda postojali razni grabber-i i ripper-i svi bi jednostavno kopirali na hard

Bryan Fury
10.9.2007, 10:58
Obustavite dalju raspravu dok se ne javi autor teme, budući da nema više smisla dalje nagađati šta je bilo i šta je moglo biti. Ako se javi možemo da nastavimo, ako ne, onda će cela tema da završi u Rec.Binu. ;)

Marko_L
10.9.2007, 12:47
Pa ako može da ih sluša, ne vidim šta je problem. U kom god da su formatu, a njoj baš treba mp3, može da nabavi All Sound Recorder XP, ili sličan program, pusti pesmu po pesmu i snima direktno u mp3.

glitch
11.9.2007, 1:00
Pa ako može da ih sluša, ne vidim šta je problem.
Problem je sto nema sanse da ih slusa ako je uradio c/p a CD vise nema...

M.Silenus
11.9.2007, 12:26
Ako ih sluša u WinAmp-u, može da namesti da output plugin bude nullsoft diskwriter. Na taj način će dobiti WAV fajlove, koje onda može jednostavno AudioGrabber-om (ili lame-om, ako joj je konzola draga:dzavo:), da prebaci u mp3.

PS: Naravno, što se konverzije audio fajlova tiče postoji zilion programa, ali ovo su nekako provereni.

PPS: lame je enkoder, a AudioGrabber može da ga koristi, ali i ne mora.

PPPS: ni meni nije jasno kako može da ih sluša...

Bryan Fury
11.9.2007, 12:29
Autor teme mi može poslati ličnu poruku ako ima još nešto da doda u vezi s temom, u suprotnom ostaje zaključano.