PDA

Prikaži potpunu verziju : Harry Potter Quiz


Strane : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

SER VOJA
11.1.2008, 22:22
Ja sam onda tvoj mladji brat Aberfort.:to_care:
Gde si brate Abetrforte.:to_care:
dobro kolega Finease

zdravkelja
11.1.2008, 22:22
Eldred Vorpl, ponovo ;)

Sta ste se vi pomamili, odem ja u Bg a vi dve strane popunite....:confused:

E vala, ne dam prvo mesto :dzavo:

Ulmawen
11.1.2008, 22:24
Eldred Vorpl, ponovo ;)
Opet?:o
Tačno. Deder, postavi novo pitanje, danas me baš služi sećanje...:a_whistli

zdravkelja
11.1.2008, 22:24
Kako se zove Eldredov prijatelj?

Potvrdicu za 15 min. moram da se tusiram :D

zidan grobar
11.1.2008, 22:25
Gde si brate Abetrforte.:to_care:
dobro kolega Finease

Edituj ovo,vidi sta sam ja napisao.

SER VOJA
11.1.2008, 22:27
Kako se zove Eldredov prijatelj? :D
Pužorog.
Ljudi pravo ime Kvirela je Quirilus Quirrel.

SER VOJA
11.1.2008, 22:29
Ej bre ja sa Albus Persival Vulfrik Brajan Dambldor(nisam dzabe rekao da si bolji od sadasnjeg direktora),ti si bivsi Finelas Negilus.:to_care:
Valjda si ti Armando Dipet, Zdravkelja je sadašnji direktor Dambldor, a ja sam Fineus.

zidan grobar
11.1.2008, 22:31
Valjda si ti Armando Dipet, Zdravkelja je sadašnji direktor Dambldor, a ja sam Fineus.
Ne ja sam sagradio Hari Poter Kviz,tako da sam ja Albus Persival Vulfrik Brajan Dambldor,
ti si ko hoces,a Zdravkelja je Severus Snejp.

SER VOJA
11.1.2008, 22:33
Ne ja sam sagradio Hari Poter Kviz,tako da sam ja Albus Persival Vulfrik Brajan Dambldor,
ti si ko hoces,a Zdravkelja je Severus Snejp.
Dobro onda sam ja Harry Potter Lično :to_care: :cool: :to_care:

zidan grobar
11.1.2008, 22:34
Dobro onda sam ja Harry Potter Lično :to_care: :cool: :to_care:
Dodji na privatni cas u moju kancelariju u 20:00.U pitanju su Horkruksi.
P.S.Budi tacan.


Albus Dambldor

Ulmawen
11.1.2008, 22:37
Ala ste udarili u off-topic.:o
Evo, da ni ja ne zaostajem, jedan link koji bi trebao da vam se svidi. :)
Da li ste pravi Harry Potter fan? (http://quibblo.com/quiz/hd6iIc/Are-you-a-true-Harry-Potter-Fan)(na žalost, samo na engleskom)

zidan grobar
11.1.2008, 22:41
Ala ste udarili u off-topic.:o
Evo, da ni ja ne zaostajem, jedan link koji bi trebao da vam se svidi. :)
Da li ste pravi Harry Potter fan? (http://quibblo.com/quiz/hd6iIc/Are-you-a-true-Harry-Potter-Fan)(na žalost, samo na engleskom)
Evo sada cemo da prekinemo,uzgred hvala ti za ovo Ulmawen.

zdravkelja
11.1.2008, 22:41
c,c,c,c nesrecnici:D

Vojo nije Puzorog.

Bio je neki forum sa tematikom HP-a, kad se uclanis prolazis test pa te razvrstaju u kucu. Pa onda moras da resavas zadatke, domace itd. A ako se istaknes postajes prefekt, glavesina itd. Al forum je puko pre par meseci, niko ne dolazi.
Moj drug je bio tamo uclanjen, ja nisam imao vremena za jos jedan forum :opanachke

Iilija64
11.1.2008, 22:42
You got 3/25 questions correct for a score of 12%. of topick ali eto. moje pravo znanje.

zidan grobar
11.1.2008, 22:43
Sangvini

SER VOJA
11.1.2008, 22:58
Ja sam 22 od 25 samo sam pogrešio ko je dao Angelini ogrlicu, madam sam znao da je to Rozmerta al sam se zbunio, onda koga je još Roulingova pokušala da ubije u knjizi, Ja sam rekao Džini zar nije nju u Dvorani tajni , ali ono Artur I ono Koje je ime za dambldorovu armiju Čo predložila, ja sam 88% fan :to_care:

zdravkelja
11.1.2008, 23:01
Sangvini

Tacno

RUSuper
11.1.2008, 23:02
Nista da skacim,sta je ovde pitanje,ovo je potpuni:offtopic:

zidan grobar
11.1.2008, 23:05
Kako se zove treci prijatelj Harija?(ne bas blizak kao Ron i Hermiona)

RUSuper
11.1.2008, 23:06
Kako se zove cetvrti prijatelj Harija?
Dobi:)

zidan grobar
11.1.2008, 23:09
Dobi:)
Izvini treci prijatelj.

zdravkelja
11.1.2008, 23:12
Ne kapiram pitanje:confused:

RUSuper
11.1.2008, 23:14
Pa sta znam ima ih mnogo,recimo Hagrid i Dobi su mu prijatelji,ako nije Dobi onda je moj konacan odgovor Hagrid

zidan grobar
11.1.2008, 23:16
Ne kapiram pitanje:confused:
Znao sam,ovako:
Ko je pomagao Hariju na Trocarobnjackom turniru,osim Ludookog,idu na istu godinu.
Mnogo voli svoju baku.

zdravkelja
11.1.2008, 23:16
Sad ga malo pretera koliko je lako ;)

Nevil

RUSuper
11.1.2008, 23:18
E pa vidis li njemu su mnogi pomagali,Hermiona i Ron,Pa Nevil naravno

zidan grobar
11.1.2008, 23:18
Sad ga malo pretera koliko je lako ;)

Nevil
Tacno,Nevil Longobotom treci ne bas licni prijatelj Harija.

RUSuper
11.1.2008, 23:18
Sad ga malo pretera koliko je lako ;)

Nevil
E pa vidis li bio si brzi:(

zdravkelja
11.1.2008, 23:22
Sta je po zanimaju bio Frenk Brajs i za koga je radio?

Imate 15 min. da odgovorite pre nego sto odem da gledam Seranove, da bih mogao da potvrdim:D

RUSuper
11.1.2008, 23:24
Sta je po zanimaju bio Frenk Brajs i za koga je radio?

SeranoveImate 15 min. da odgovorite pre nego sto odem da gledam :D
Imam predpostavku,ali nezelim da zesce lupim mozes li reci iz kog je dela taj cipi pa mozda se i setim

zdravkelja
11.1.2008, 23:25
cek, cek, malo i drugi da vide, dosta cu olaksati ako kazem.

Lupi ti slobodno, niko te nece streljati, :n-hang:, :Battered:

VojaM
11.1.2008, 23:27
Dobro onda sam ja Harry Potter Lično :to_care: :cool: :to_care:
A ja sam Mračni gospodar Tom Ridl zvani Lord Voldemor(t) i sve će ve iz'edem - ako nastavite sa off-topicom... bre! :opanachke

RUSuper
11.1.2008, 23:34
Hajde da lupim pa sta bude,mislim da je to onaj cipi koji je bastovan po zanimanju,a radio za porodicu Ridl,odnosno radio je dok ih nisu ubili(Voldemor),pa sad sam lupio

zdravkelja
11.1.2008, 23:36
Eto vidis da se moze.

Tacan odgovor :)

RUSuper
11.1.2008, 23:42
Sve manje pitanja ostaje,ali najzad dolaze teska,zato evo jednog da se odmorite:Sta je zamislio hari na testu u petom delu,da bi ispunio kletvu patronusa,to su mu zadali za dodatne poene

Ulmawen
11.1.2008, 23:46
Beše nešto u vezi Ambridžove?:icon_scra

zdravkelja
11.1.2008, 23:47
Zamislio je da su otpustili Ambridzovu.

Nastavite, necu moci da postavim pitanje ako je ovo tacno.

RUSuper
11.1.2008, 23:52
Beše nešto u vezi Ambridžove?:icon_scra
Hajde onda ovako je najbolje,posto je zdraveljka dao potpuno tacan odgovor,a ti si bio blizu,a on nemoze da postavlja pitanje,postavi ga onda ti

Ulmawen
11.1.2008, 23:57
Ajd' pa da probam, valjda ovo nije bilo...

Kako se zove pesma uz koju su Moli i Artur Vizli igrali kad su imali 18 godina i ko je izvodi?:)

SER VOJA
12.1.2008, 0:14
Bilo, postavi novo Ulmawen
Ako te zanima gde pogledaj spisak pogođenih pitanja za Harry Potter kviz broj 72. a strana u kvizu 23.
evo i odgovor ako te zanima da se vidi da znam
kotlić pun jake,vrele ljubavi- celestina vorbek (pevačica)

Ulmawen
12.1.2008, 0:17
U tom slučaju, Vojo, prepuštam ti pitanje. Nemam sada vremena da čitam celu listu. ;)

SER VOJA
12.1.2008, 0:18
U tom slučaju, Vojo, prepuštam ti pitanje. Nemam sada vremena da čitam celu listu. ;)
Pa postavi novo, naveo sam ti broj pod kojim je Pljuga stavio pitanje.;)
dobro evo lako pitanje da se razdrma kviz
Sibil Trilejni je u sobu po potrebi pokušala da sakrije nešto, šta je to?

SER VOJA
12.1.2008, 0:23
Uh kako se odmah ""teleportuješ"" kad se ja pojavim,
ne nešto drugo

Ulmawen
12.1.2008, 0:23
Ne, nego boce šerija. :)

SER VOJA
12.1.2008, 0:25
A znači ipak ostaješ, bilo pitanje u ovom da li ste pravi Harry Potter fan pa ajde da iskoristim pošto smo u nedostatku pitanja.
Jeste boce šerija, stara bogomoljka puno pije. :D
Dal postavljaš pitanje da znamo da neko drugi postavi?

Ulmawen
12.1.2008, 0:28
Ok, evo poslednji pokušaj da omanem pitanje koje je već bilo...

Šta je Ron dobio od Lavander za Božić?

Blue Phoenix
12.1.2008, 0:33
Bombonjere?

Ulmawen
12.1.2008, 0:35
Bombonjere?
Ne, one začarane bombonjere sa ljubavnim napitkom su bile namenjene Hariju... Ovo je poklon baš za Rona.

SER VOJA
12.1.2008, 0:49
Znam šta je neki kolač koji je sama napravila, ronu je bio neukusan ali je rekao Lavander da je lep

Ulmawen
12.1.2008, 0:54
Znam šta je neki kolač koji je sama napravila, ronu je bio neukusan ali je rekao Lavander da je lep
Ne, ni približno.;) Taman imate vremena da razmislite do sutra. Laku noć svima.:)

SER VOJA
12.1.2008, 0:58
Lančić na kome piše (znam na engleskom) "my sweetheart"
moja ljubavi, moj dragi, tako nešto. Znam sad sam se setio lančić je 100%

Ulmawen
12.1.2008, 12:37
Lančić na kome piše (znam na engleskom) "my sweetheart"
moja ljubavi, moj dragi, tako nešto. Znam sad sam se setio lančić je 100%

Jeste.:) Piše "moje srculence", ako se dobro sećam.

Blue Phoenix
12.1.2008, 12:58
Vojo,pitanje....:ciao::ciao::ciao:

SER VOJA
12.1.2008, 16:29
Ne brin'te se stiže pitanje:D
Blek i Čučanj Jr su po nečemu slični, po čemu ? :dzavo: ( u toj njihovoj sličnosti ima i jedna različitost, pa mi recite pošto su povezane koja je to? ) :dzavo:
Nisu dva pitanja, nego jedno iz dva dela čim otkrijete po čemu su slični, odmah se primeti različitost, jer jedno bez drugog ne može pa sam zato morao i ovo da dodam u zagradi.

zidan grobar
12.1.2008, 16:44
Obojica su bili u Askabanu.

Vuckovic Veljko
12.1.2008, 17:41
Obojice su se odrekli roditelji samo se Sirijusa odrekla majka a Bartija mladjeg otac...

Ili mozda su obojica bili u Askabanu a Sirijus je bio nevin a Barti kriv jel tako...

SER VOJA
12.1.2008, 18:07
Obojica su bili u Askabanu.
Da bili su, ali u čemu je razlika :rolleyes:

Obojice su se odrekli roditelji samo se Sirijusa odrekla majka a Bartija mladjeg otac...
Ne :rolleyes:
Ili mozda su obojica bili u Askabanu a Sirijus je bio nevin a Barti kriv jel tako...
Opa Veljko pa ti ćeš izgleda biti dobar ako ovako nastaviš, mada stoji da bih ja bio bolji od svih da sam se ranije učlanio. :boodala:
Jeste veljko obojica su bili u Askabanu ali je jedan kriv a drugi nije, i ne mogu da se daju dva odgovora, nisam ja u polju jagoda pa da uzmem koji mi se dopada, ima samo jedan. ;)

Mrka Kapa
12.1.2008, 18:42
Jeste veljko obojica su bili u Askabanu ali je jedan kriv a drugi nije, i ne mogu da se daju dva odgovora, nisam ja u polju jagoda pa da uzmem koji mi se dopada, ima samo jedan. ;)


Onda moraš precizirati malo na koju se razliku odnosi tvoje pitanje, oba Veljkova odgovora se mogu prihvatiti kao razlike između Bleka i Bartija mlađeg.;)
Sam si ponudio polje jagoda.:kreza:

zdravkelja
12.1.2008, 18:53
Pa dobro, nek Veljko nastavi, tacno je rekao.
E Vojo, da si se ti ranije uclanio, ja bih bio aktivniji pa ti opet ne bi bio prvi;)

Vuckovic Veljko
12.1.2008, 19:08
Ovako:
Koliko rupa ima na Sirujusovom porodicnom stablu?

SER VOJA
12.1.2008, 19:40
Na tapiseriji, 7 koliko se sećam.

Vuckovic Veljko
12.1.2008, 20:02
Tacno...Dalje...

SER VOJA
12.1.2008, 20:16
Džordž je Ronu dao čini da Skobers postane žut, kako su glasile njene reči?

SER VOJA
12.1.2008, 20:27
Pa dobro, nek Veljko nastavi, tacno je rekao.
E Vojo, da si se ti ranije uclanio, ja bih bio aktivniji pa ti opet ne bi bio prvi;)
Odkud znaš, sve je moguće, možda bi svi bili aktivniji, ili ne bi jer bi se onda samo ti i ja nadmetali. Nema veze, ali bi svakako imao više bodova nego sad.

Blue Phoenix
12.1.2008, 20:47
"Sunshine,deisis,butter,mellow;turn this ugly rat in yellow!
Ili na srpskom:Sunce,hrizanteme,potopljeno maslo,
obojite ovog glupog,debelog pacova u žuto!

Vuckovic Veljko
12.1.2008, 23:48
Cini me se da nije ugly rat nego ugly fat rat jel tako?
Zezam se naravno...

Blue Phoenix
13.1.2008, 0:05
Sunshine.deisis,butter,mellow
turn this ugly fat rat in yellow?Probaj to da izgovoriš u onom ritmu:)Nema šansone...

Vuckovic Veljko
13.1.2008, 1:54
Bez in...:D:D:D

Blue Phoenix
13.1.2008, 12:33
Ajde Vojo potvrdi,pa da postavim pitanje

Blue Phoenix
13.1.2008, 13:02
Pošto Voja očigledno nije u prilici da potvrdi odgovor,a ja znam da sam tačno odgovorio,daj da postavim pitanje:Dan pre nego što je Hari došao kod Darslijevih,desila se kiša zvezda padalica iznad Kenta(ne samo tu,ali ovo je baš Kent).Na koga MekGonagalova sumnja da je odgovoran za to?

SER VOJA
13.1.2008, 13:02
"Sunshine,deisis,butter,mellow;turn this ugly rat in yellow!
Ili na srpskom:Sunce,hrizanteme,potopljeno maslo,
obojite ovog glupog,debelog pacova u žuto!
Jeste, baš se rimuje mellow-yellow, mislim po izgovoru.

Ajde Vojo potvrdi,pa da postavim pitanje
Ne brini se potvrdiću kad budem mogao, juče mi net zezao pa nisam mogao, ajde da sam znao da će zezati pa da pošaljem M.Kapi odgovor, ali net konekcija je nepredvidiva.
Izvinjavam se što ste čekali, postavi B.Phoenixu, tačno si odgovorio . :aplauz:
B.Phoenix se zainteresovao za kviz društvo, biće od njega nešto, možda postane Auror :D.
Tako sam i ja pa sam postao HP lično. :cool:

Kad se setim, pre tri meseca sam se učlanio na forum i prvo pitanje na koje sam tačno odgovorio je bilo "Šta vikne čarobnjak kad hoće da prizove crnu zmiju". Eh, tad sam još bio ambiciozan kao B.Phoenix, požurivao druge da potvrde, postave itd. ali sad je sve drugačije, navikao sam se, idu mi od ruke pitanja, tako će biti sa svima koji se budu družili sa dva direktora Zdravkeljom i Grobarom i naravno sa svima nama ostalima, jer smo mi ovde u kvizu kao neka D.A. koja se takmiči međusobno, mada za mene ovo nije takmičenje, ja se družim sa vama preko foruma, jeste da često idemo u off-topic, ali kako bi bilo da samo odgovaramo i postavljamo pitanja, ovako se i međusobno upoznamo i tako to.
Izvinite na off-topicu :kreza:

SER VOJA
13.1.2008, 13:02
Pošto Voja očigledno nije u prilici da potvrdi odgovor,a ja znam da sam tačno odgovorio,daj da postavim pitanje:Dan pre nego što je Hari došao kod Darslijevih,desila se kiša zvezda padalica iznad Kenta(ne samo tu,ali ovo je baš Kent).Na koga MekGonagalova sumnja da je odgovoran za to?

Insert iz knjige
-Sve sam čula. Jata sova... zvezde padalice... Pa, ni oni nisu potpuno glupi. Morali su nešto da primete. Zvezde padalice u Kentu - kladim se da je to bio Dedalus Digl. Oduvek je bio nerazuman.
Pa odgovrio sam Dedalus Digl, šta mi još treba, njegova krštenica :eek:

Blue Phoenix
13.1.2008, 17:19
Tačno,ti si na redu
Btw.Ja sam pre nego što sam pošao u školu(osnovnu)napisao knjigu o Hari Poteru.Naravno,nisam je objavio.Koliko se sećam,ima nešto oko 70 strana,tojest 35 listova(ili obrnuto).Neke stvari sam prepisao iz neke druge knjige o HP.Nije ukoričena,nego je čuvam u fascikli...

SER VOJA
13.1.2008, 17:59
Pa kad sme već kod 1. dela
Za koju stvar Hari nikad, nikad nije saznao od Darslijevih?(mislim u svim delovima)

zidan grobar
13.1.2008, 18:01
Hm mozda da su mu roditelji umrli od magije,a ne u saobracajki.

SER VOJA
13.1.2008, 18:05
Pa to je saznao, ja tražim ono što nije saznao a ni mi koji smo čitali. Neki su mogli da zaključe, i to se vidi samo u prvom delu drugi pasus od kraja prve glave :opanachke eto vam da olakšam.

Blue Phoenix
13.1.2008, 18:30
Sad sam pogledao,nikako ne mogu da nađem odgovor.

SER VOJA
13.1.2008, 18:58
prva glava Dečak koji je preživeo, zadnji pasus ono
"Povetarac prostruja živicama Šimšrove ulice, koja se mirno pružala ispod mastiljavo plavog neba; bilo je to poslednje mesto gde bi ste očekivali da se dogode čudnovate stvari. Hari poter se okretao unutar ćebeta, ne budeći se. ..." http://mazeguy.net/employed/detective.gif
i tako do kraja te glave, nije nešto puno, ali se tu krije ta stvar koju Hari nikad nije saznao, pa pogledajte i recite mi. :opanachke :fastfood:nisam ništa izmislio, ali koliko ja znam to se nije spomenulo nigde. :qliranje:
mislim nije u ovome što sam napisao neću odmah da vam kažem ali je iza one tri tačke :D

Blue Phoenix
13.1.2008, 19:13
To da je Dambldor ostavio pismo?

zidan grobar
13.1.2008, 19:30
Zasto ga nisu ostavili u sirotistu.

Wolverine
13.1.2008, 19:36
Da je Hari predodredjen da bude carobnjak?

SER VOJA
13.1.2008, 22:09
To da je Dambldor ostavio pismo?
Blizu si.

Zasto ga nisu ostavili u sirotistu.
Ne

Da je Hari predodredjen da bude carobnjak?
Ne

B.Phoenix je najbliži, Hari je saznao za to pismo od Hagrida u raspravi sa Vernonom. http://mazeguy.net/employed/detective.gif
nešto u vezi tog pisma hari nikad nije saznao

RUSuper
13.1.2008, 22:42
Mozda,zasto Hari za to pismo nije saznao od Dambldora,e i ti postavi pitanje,pa trebace nam vekovi za razmisljanje

Telepatic
13.1.2008, 23:07
Mozda sto je mesto bilo zasticeno od smrtozdera :confused:

Blue Phoenix
14.1.2008, 0:31
Neeeeeeeeeeeee,za to će saznati...Jao, setio sam se!Kreštavac kog Petunija dobije u petom delu se prodere:"Seti se moje poslednje." Hariju Darslijevi nikad nisu rekli da je to rekla Lili!

RUSuper
14.1.2008, 3:25
Pa stanit malo,ako sam dobro shvatio,odgovor na ovo pitanje moze da se pronadje samo u provom delu H.P. a zasto onda svi mi dajemo odgovore koje nemaju veze sa prvim delom

Blue Phoenix
14.1.2008, 10:11
Au da..al se gubimo...ajde Vojo daj odgovor pa postavi novo pitanje

zidan grobar
14.1.2008, 11:20
Nije nekad saznao da je to pismo bilo namenjeno Petuniji.

Blue Phoenix
14.1.2008, 11:28
Ma jok bilo je namenjeno Dadliju:opanachkeNije glup,to bi i slepac prepoznao po Petunijinoj reakciji

SER VOJA
14.1.2008, 14:23
:rofl: :rofl: :rofl: Ha-ha-ha-ha-ha,:D znači išli ste iz krajnosi u krajnost, ne znam koliko sam vam puta rekao da je u pitanju prvi deo, a vi tu peti, šesti rekao sam da je B.Phoenix onog puta bio blizu, šta sad da vam kažem odgovor ili da vas puštim da se mučite.:dzavo:
na vama je da odlučite, ako hoćete da vam odgovorim onda morate priznati da je ovo pitanje najbolje jer ne znate odgovor

SER VOJA
14.1.2008, 14:28
Pa stanit malo,ako sam dobro shvatio,odgovor na ovo pitanje moze da se pronadje samo u provom delu H.P. a zasto onda svi mi dajemo odgovore koje nemaju veze sa prvim delom
:tapsh::aplauz:bravo :aplauz: :tapsh:shvatili ste iz kog je dela (iako sam vam rekao sto puta) a sad gde ja odgovor, eeeeeee, čega ću se ja naslušati u ovom kvizu :biglaugh:

Blue Phoenix
14.1.2008, 14:32
Daj odgovor,mojne nas mučiš više,postavi novo pitanje

SER VOJA
14.1.2008, 17:05
Hmmmmmm, možda , ajde odgovoriću
Hari nikad nije saznao šta je u pismu koje mu je dambldor ostavio u ćebetu, eto, baš sam gledao u svim knjigama i nigde se ne spominje, ama baš nigde, eto a sad stiže novo :dzavo:

U čemu je Sirijus Blek dobar? (osim što je dobar animagus) :qliranje:
Eto nadam se da je lako :dzavo: :dzavo: :dzavo:

zidan grobar
14.1.2008, 17:19
Hmmmmmm, možda , ajde odgovoriću
Hari nikad nije saznao šta je u pismu koje mu je dambldor ostavio u ćebetu
:mad:I ovo je odgovor,e sad lepo :n-hang::Battered::nov_mad2:

Blue Phoenix
14.1.2008, 17:19
Sirijus je bio odličan animagus.Iz Askabana se izvukao tako što se pretvorio u psa i prošao kroz rešetke,.Jedino tako je mogao da prođe pored Dementora.Svaki put kad bi dobio hranu,nije ju jeo,kako bi bio dovoljno mršav da se provuče kroz rešetke.Želju da pobegne je dobio kada mu je Fadž doneo Dnevni Prorok.Na naslovnoj strani su bili Veslijevi(Porodica koja je osvojila godišnju nagradu Dnevnog Proroka;-700 Galeona),a na Ronovom ramenu je prepoznao Crvorepa.Tad se samo blago nasmejao,a kada je fadž to video,nije mogao da veruje da neko može da bude tako staložen i miran na mestu kao što je Askaban,a kamoli da se smeška

zidan grobar
14.1.2008, 17:22
Hmmmmmm, možda , ajde odgovoriću
Hari nikad nije saznao šta je u pismu koje mu je dambldor ostavio u ćebetu
Cekaj zar to nije bilo ono pismo koje mu je Hagrid posle dao.(u prvom delu)

SER VOJA
14.1.2008, 17:29
Sirijus je bio odličan animagus.Iz Askabana se izvukao tako što se pretvorio u psa i prošao kroz rešetke,.Jedino tako je mogao da prođe pored Dementora.Svaki put kad bi dobio hranu,nije ju jeo,kako bi bio dovoljno mršav da se provuče kroz rešetke.Želju da pobegne je dobio kada mu je Fadž doneo Dnevni Prorok.Na naslovnoj strani su bili Veslijevi(Porodica koja je osvojila godišnju nagradu Dnevnog Proroka;-700 Galeona),a na Ronovom ramenu je prepoznao Crvorepa.Tad se samo blago nasmejao,a kada je fadž to video,nije mogao da veruje da neko može da bude tako staložen i miran na mestu kao što je Askaban,a kamoli da se smeška
I šta je tu sad odgovor, ako misliš na to da je dobar Animagus, nije, ali ima u svoj toj tvojoj zbrci ima nešto što bi moglo da bude samo da zaključite šta je.

Cekaj zar to nije bilo ono pismo koje mu je Hagrid posle dao.(u prvom delu)
Ne, to sam se i ja pitao, ali Hagrid mu je dao pozivnicu za Hogvorts, zašto bi mu slali to isto pismo posle jedanaest godina.

zidan grobar
14.1.2008, 17:30
Sta da se dobro prerusava.

SER VOJA
14.1.2008, 17:31
Kako prerušava :confused:

zidan grobar
14.1.2008, 17:31
I šta je tu sad odgovor, ako misliš na to da je dobar Animagus, nije, ali ima u svoj toj tvojoj zbrci ima nešto što bi moglo da bude samo da zaključite šta je.


Ne, to sam se i ja pitao, ali Hagrid mu je dao pozivnicu za Hogvorts, zašto bi mu slali to isto pismo posle jedanaest godina.
A da znam na koje mislis ono u kolevci.

zidan grobar
14.1.2008, 17:31
Kako prerušava :confused:
Ma nemam pojma
Jedino sto znam je da je bio dobar za#ebant.

SER VOJA
14.1.2008, 17:38
Pa da, bilo je zavijeno u ćebe, ali ga je Dambldor ostavio, pažnju mi je privuklo ovo
"Jedna njegova ručica pade na pismo pokraj njega, ne znajuči da je slavan, da je nešto posebno, ..."
E to mi je privuklo pažnju, jer on za to pismo (i ono što je pisalo u njemu) nije saznao od Darslijevih, a ni od ostalih. Mora da su se darslijevi ogrejali sa tim pismom, :D

zidan grobar
14.1.2008, 17:39
Mozda je bio dobar u odupiranju od uticaja dementora.

SER VOJA
14.1.2008, 17:41
Mozda je bio dobar u odupiranju od uticaja dementora.
Jeste :aplauz:, jedino na njega nisu uticali jer je on imao srećnu misao, da nije kriv i da je Petigru na Hogvortsu.

zidan grobar
14.1.2008, 17:48
Izbaci uljeza:
Crvorep
Rogonja
Mesecko
Saponja

zdravkelja
14.1.2008, 18:00
Mesecko nije animagus vec vukodlak, znaci ne preobrazava se svojom voljom.

Telepatic
14.1.2008, 18:05
Crvorep-Izdajica:D

Diego
14.1.2008, 18:44
ajde ja cu da kazem rogonja, niko nije rekao, mozda ubodem prvi poen :to_care: (a i ne trazi se objasnjenje samo izbaci uljeza :D

zidan grobar
14.1.2008, 18:45
Mesecko nije animagus vec vukodlak, znaci ne preobrazava se svojom voljom.
Da tacno.

zidan grobar
14.1.2008, 18:50
Onda,neka bilo ko postavi drugo pitanje.

zidan grobar
14.1.2008, 19:05
Pa ti si onda prava osoba za to, zar hoćeš opet da donesem pitanje za mučenje. :dzavo:
Postavi,onda.

RUSuper
14.1.2008, 19:26
Evo hajde ako niko nece ja cu da postavim,koliko su Fred i Dzordz ulozili novca,da ce Irska da pobedi Bugarsku,ali da ce skrivalicu da uhvati V.K.

SER VOJA
14.1.2008, 19:43
Ja znam
37 galeona
15 sikla
3 knuta
i još pride lažni štapić za koji im je Ludo Torbar dao 5 galeona i kad se sabere ispadne
42 galeona
15 sikla
i
3 knuta

SER VOJA
15.1.2008, 14:57
Da ja postavim, znam da sam tačno odgovorio, ali ipak ću sačekati Supera

zidan grobar
15.1.2008, 20:18
Vojo postavi.

SER VOJA
15.1.2008, 21:50
Ako moderator odobri, mada sam 100% tačno odgovorio.:to_care:

Mrka Kapa
15.1.2008, 22:35
VOJO, postavi pitanje, nema svrhe čekati više. :)

Blue Phoenix
15.1.2008, 22:41
A provalio sam zašto Voja neće da postavi pitanje-čeka da svi pomremo od čekanja na pitanje,a onda da on bude najbolji na ovom spiku goru...dobra ideja,ali ne verujem da će delovati na zdravkelju:dedica::ciao:...

Mrka Kapa
15.1.2008, 23:31
Ništa, pošto nema VOJE, postaviću pitanje ja, pa da nastavimo.:)

Zbog čega su Sirijus Blek, Džejms Poter i Piter Petigru tajno postali animagusi?

Ulmawen
15.1.2008, 23:34
Kakva šteta što nikog od učesnika nema online.:D

Zato što je Lupin vukodlak, pa da bi mogli da budu sa njim u tim teškim trenucima.:)

Blue Phoenix
15.1.2008, 23:38
Da bi olakšali situaciju Lupinu-pošto je on na svaki pun mesec morao da se pretvori u vukodlaka,a njih četvorica su bili najbolji prijatelji,oni su hteli da se on ne oseća samiim i odvojenim,nego da sve vreme budu zajedno...

Mrka Kapa
15.1.2008, 23:47
Da bi olakšali situaciju Lupinu-pošto je on na svaki pun mesec morao da se pretvori u vukodlaka,a njih četvorica su bili najbolji prijatelji,oni su hteli da se on ne oseća samiim i odvojenim,nego da sve vreme budu zajedno...

Tačno, mada je pravi razlog, čini mi se, bio taj da su hteli da ga kontrolišu koliko-toliko, da se ne bi povredio. Ako sam dobro shvatila, Lupin nije bio u stanju da prepozna prijatelje posle preobražavanja u vukodlaka.:icon_scra

Blue Phoenix
15.1.2008, 23:51
Jeste,zaboravio sam...Ko postavlja pitanje?

Mrka Kapa
15.1.2008, 23:52
Jeste,zaboravio sam...Ko postavlja pitanje?

Ti, naravno. :)

Blue Phoenix
16.1.2008, 1:37
Za šta je skraćenica R.A.B.?

RUSuper
16.1.2008, 5:00
Za šta je skraćenica R.A.B.?
neznam kako se zove,ali to ti je pitanje iz sedmog dela,brat Sirius Bleka,valjda ces mi oprostiti sto neznam ime napamet,trebalo bi da je Reg...

Blue Phoenix
16.1.2008, 10:10
Ne mora da znači-ako ste makar jednom videli porodično stablo(ima ne netu slike),i počitali treći deo knjige,sve možete da sklopite.Ajde reći ću:Regulus Arturus Blek.Dobro ajde ti RUSuper postavi pitanje

zidan grobar
16.1.2008, 11:17
Nema pitanja iz 7 dela,niti nesto sa interneta a nema u knjizi.

zidan grobar
16.1.2008, 12:20
Koja je bila lozinka za ulazak u Dambldorovu kancelariju.(Harijev prvi cas sa Dambldorom u 6 delu)?

Blue Phoenix
16.1.2008, 12:29
Šumeće bombone

zidan grobar
16.1.2008, 12:34
Šumeće bombone
Da,idemo dalje.

Blue Phoenix
16.1.2008, 12:45
Koliko godina je imao i gde je živeo Sten Stranputica kada je bio uhapšen zbog sumnje da se bavi smrtožderskim aktivnostima?

zdravkelja
16.1.2008, 12:49
17 ???

Blue Phoenix
16.1.2008, 12:55
Netačno,a i da je tačno nisi rekao gde je tad živeo:ciao:

zidan grobar
16.1.2008, 13:20
18,a ziveo je u viteskom autobusu.:opanachke:confused::kreza:

Blue Phoenix
16.1.2008, 13:40
Netačno...Hint:6.deo,Hermionina ispomoć

zidan grobar
16.1.2008, 14:12
21 godinu,u svom domu u Klepamu

Blue Phoenix
16.1.2008, 14:16
Sad je tačno

zidan grobar
16.1.2008, 14:22
Sta je Hari imao,u sta je verovao i cega se nije bojao,a da se po tome razlikovao od Voldemora?

zdravkelja
16.1.2008, 14:27
Imao je prijatelje, verovao je u ljubav i nije se bojao smrti.

zidan grobar
16.1.2008, 14:29
Imao je prijatelje, verovao je u ljubav i nije se bojao smrti.
Tacno nastavi.

Mrka Kapa
16.1.2008, 15:23
Auh, začas se napravila zbrka...:(

Dakle, ovako: juče sam postavila pitanje pre isteka roka (od 24h) jer imate običaj i sami da napravite paniku kad se ne pojavi onaj ko treba da postavlja pitanje i, generalno, i sami slabo poštujete taj rok.

Da se ovo više ne bi dešavalo, od sada će se strogo poštovati pravilo "24h". Ovaj kviz nema puno stalnih učesnika i naviknite se malo da se na potvrdu pitanja i postavljanje sledećeg ponekad mora i sačekati.

Toliko o tome, SER VOJO, nemoj da se vređaš, pitanja postavljena u međuvremenu su ionako ponovljena, pa se poeni za odgovore na njih neće računati.:(

Sledeće pitanje postavlja zdravkelja.

SER VOJA
16.1.2008, 15:28
Auh, začas se napravila zbrka...:(

Dakle, ovako: juče sam postavila pitanje pre isteka roka (od 24h) jer imate običaj i sami da napravite paniku kad se ne pojavi onaj ko treba da postavlja pitanje i, generalno, i sami slabo poštujete taj rok.

Da se ovo više ne bi dešavalo, od sada će se strogo poštovati pravilo "24h". Ovaj kviz nema puno stalnih učesnika i naviknite se malo da se na potvrdu pitanja i postavljanje sledećeg ponekad mora i sačekati.

Toliko o tome, SER VOJO, nemoj da se vređaš, pitanja postavljena u međuvremenu su ionako ponovljena, pa se poeni za odgovore na njih neće računati.:(

Sledeće pitanje postavlja zdravkelja.
Havla ti M.K. puno ti hvala poene im daj zaslužili su bilo je par ponavljanih pitanja. I samo još nešto zašto se lista pogođenih pitanja ne osveži. Da i ja nisam SER VOJA ja sam Voja ovo SER je simbolika zato što nisam jedini Voja na forumu.:D

Mrka Kapa
16.1.2008, 15:46
I samo još nešto zašto se lista pogođenih pitanja ne osveži a i mislim da bi trebao da se stavi link kako bi se video i odgovor jer će neko možda hteti da bude drugačiji odgovor.

Pa, listu ćemo osvežiti, a linkovanje na odgovor je već veliki posao, zahtevao bi dežuranje po jednog moderatora na svakom kvizu.:(

SER VOJA
16.1.2008, 15:56
Pa, listu ćemo osvežiti, a linkovanje na odgovor je već veliki posao, zahtevao bi dežuranje po jednog moderatora na svakom kvizu.:(
Ja samo pitam, trud će vam se zbog ovoga što ću da predložim isplatiti i svi će biti zadovoljni, samo stavite broj strane pored pitanja (bez linka naravno) da se lakše snađemo :n_klanja:

zdravkelja
17.1.2008, 12:29
Uuuu vidim svi cekate na mene, izvinjavam se sto nisam stigao ranije.

Harijeva omiljena cin je...

Gordon Freeman
17.1.2008, 12:40
Znam da se malo kasno prikljucujem ovom kvizu al kad sam video pitanje ucinilo mi se monogo prosto pa sam morao da odgovorim na njega .:opanachke

Harijeva omiljena cin je ekspelijarmus (posto nece da ubija on razoruzava protivnike...):D

zdravkelja
17.1.2008, 12:55
Tacno, mozes da nastavis. Samo sto se pise bez J. Al mogu da prihvatim.

Sto je kasno, ovo je zabava, nakupices ti poena, samo polako.

SER VOJA
17.1.2008, 14:24
Uuuu vidim svi cekate na mene, izvinjavam se sto nisam stigao ranije.

Harijeva omiljena cin je...
Dobro ovo se može shvatiti i kroz sve delove ali to se baš spominje u sedmom delu kad

neću da stavljam spojler ali zdravkelja vrlo dobro zna kad :dedica:

I to baš što je Gordon rekao da Hari neće da ubije svoje protivnike već ih razoruža to se sazna u sedmom delu, ali kao što sam rekao da se to koja je njegova omiljena čin može shvatiti i u ostalim delovima, samo ako izbrojite koliko puta ju je Hari izveo. :D

Mrka Kapa
17.1.2008, 18:14
1.Prilikom postavljanja pitanja držite se činjenica, a ne pretpostavki i zaključaka. To što može da se zaključi na osnovu 2. ili 6. dela (a konačno se objašnjava u 7.) ne treba koristiti u pitanju.

2.Zato Gordon Freeman, ponovo postavi pitanje, i drži se prvih 6 knjiga.

3.Sa pitanjima iz 7. dela možete početi od 1. marta. Imate 6 knjiga na raspolaganju, ako vam je toliko nestalo materijala za pitanja, onda stvarno...:tapsh:
Mogli biste da probate i sa drugačijim oblikom pitanja - postavljajte asocijacije, slike, budite malo maštoviti slobodno.

Gordon Freeman
17.1.2008, 18:40
Zato Gordon Freeman, ponovo postavi pitanje, i drži se prvih 6 knjiga.


Ok,ok...

koja je bila harijeva kazna kada je "normalski" zveknuo melfoja?

Blue Phoenix
17.1.2008, 18:45
Beše da mu je oduzeta metla?:icon_scra:icon_stud

SER VOJA
17.1.2008, 18:46
Ok,ok...

Koja je bila Harijeva kazna kada je "normalski" zveknuo Melfoja?
Nemoj da pišeš tolikim slovima i da li ti ovo "normalski" znači bez magije, ili pesnicom, šamarom?
10 poena od Grifindora :n-cc2:
namam pojma

Blue Phoenix
17.1.2008, 18:47
Mislio je na pesnicu
Ko je dao tačan odgovor?

Gordon Freeman
17.1.2008, 20:19
Blue Phoenix nastavlja , oduzeta mu je metla.

Stavio sam navodnike jer sam citirao McGonagalova...

SER VOJA
17.1.2008, 21:22
Samo ispravka, piše se McGonagalova a ne McGonalgova ;)
I sećam se ,to je u petom delu, tad su nešto malo posle toga oduzeli i Veslijevima metle. :mad:

Gordon Freeman
17.1.2008, 21:29
Samo ispravka, piše se McGonagalova a ne McGonalgova ;)
I sećam se ,to je u petom delu, tad su nešto malo posle toga oduzeli i Veslijevima metle. :mad:

Moja greska:a_whistli

pogodio si samo malkice kasno..:a_bleh:

Blue Phoenix
18.1.2008, 1:12
Ajte na spavanje,sad idem u krevet,sutra ću Vam dati pitanje...

Mrka Kapa
18.1.2008, 12:55
Dakle, u skladu sa dogovorom (http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=25122&page=3), sačekaćemo sa pitanjima iz 7.dela do 1. marta.

Blue Phoenix
18.1.2008, 13:14
Izvinite što ste čekali-tek sad sam se probudio.Dakle pitanje glasi:Koju čin je Džejms koristio kada je oborio Snejpa dok su išli u Hogvorts?

Gordon Freeman
18.1.2008, 13:47
Prvo ga je raoruzao ekspeliarmusom , a onda oborio impedimentom...:ciao:

Blue Phoenix
18.1.2008, 13:50
Jeste,ti si na redu...

Gordon Freeman
18.1.2008, 13:56
ovo je bilo brzo...:tapsh:

Hari zeli da postane Auror , medjutim posle OCN-a mislio je da nece moci da nastavi da uci sve predmete za aurora ali jeste , zasto?

zidan grobar
18.1.2008, 13:59
Zato sto je dobio na OCN iz napitaka ocenu Iznad ocekivanja.A Snejp je prihvatao samo ucenike koji su dobili nadprosecno.Puzorog je poceo da predaje,a njemu je to bilo dovoljno.

Gordon Freeman
18.1.2008, 14:01
Tacno, teraj dalje...

zidan grobar
18.1.2008, 14:05
Izbacite knjige u kojoj neceg veoma vaznog nema.
1.knjiga
2.knjiga
3.knjiga
4.knjiga
5.knjiga
6.knjiga

SER VOJA
18.1.2008, 14:06
Izbacite dve knjige u kojima neceg veoma vaznog nema.
1.knjiga
2.knjiga
3.knjiga
4.knjiga
5.knjiga
6.knjiga
Treća knjiga i druga knjiga, u njima nema borbe sa Voldemorom :D

Gordon Freeman
18.1.2008, 14:07
3. i 6. ,nema voldemora(valjda):icon_scra

zidan grobar
18.1.2008, 14:07
Treća knjiga i druga knjiga, u njima nema borbe sa Voldemorom :D
Editovao sam poruku

Blue Phoenix
18.1.2008, 14:07
Treća i šesta,valjda nema ove borbe

zidan grobar
18.1.2008, 14:08
Treća i šesta,valjda nema ove borbe
ne,nije,ali ste pogodili u cemu je fazon.

SER VOJA
18.1.2008, 14:09
Editovao sam poruku
Pa šta to znači, ja sam odgovrio druga i treća u njima nema borbe sa Voldemorom i uopšte Voldemora u šestom ipak ima Voldemora. :D
Iako su Tom i Voldemor ista osoba on tad još nije bio zao pa zato.

zidan grobar
18.1.2008, 14:11
Pa šta to znači, ja sam odgovrio druga i treća u njima nema borbe sa Voldemorom i uopšte Voldemora u šestom ipak ima Voldemora. :D
Iako su Tom i Voldemor ista osoba on tad još nije bio zao pa zato.
Ima ga u drugom kao secanje,hint je borba.

SER VOJA
18.1.2008, 14:12
Ima ga u drugom kao secanje,hint je borba.
Pa znači onda je treći pošto nema borbe i peti pošto se ne bori sa Harijem već sa Dambldorom

Blue Phoenix
18.1.2008, 14:13
Ne razumem,pogodili smo u čemu je fazon?Ako to znači da mo pogodili ovo oko borbe,onda sam ja tačno odgovorio,pošto u drugom delu ima borbe sa Voldijem,doduše samo sa sećanjem,ali sećanjem koje kontroliše Baziliska

zidan grobar
18.1.2008, 14:13
Pa znači onda je treći pošto nema borbe i peti pošto se ne bori sa Harijem već sa Dambldorom
A sto mora borba da se odnosi samo na Harija.Uopste neceg nije bilo(borbe) u kojim delovima.
Blue to je samo secaje nije direktno.

SER VOJA
18.1.2008, 14:16
A sto mora borba da se odnosi samo na Harija.Uopste neceg nije bilo(borbe) u kojim delovima.
Pa u svima je bilo borbe odgovor je nijedna nije uljez :D jer u prvom protiv Voldemora u drugom bazilisk u trećem dementori u četvrtom Voldemor u petom Voldemor u šestom smrtožderi a odgovor je nijedna nije uljez jer u svima ima borbe. :D

zidan grobar
18.1.2008, 14:18
Pa u svima je bilo borbe odgovor je nijedna nije uljez :D jer u prvom protiv Voldemora u drugom bazilisk u trećem dementori u četvrtom Voldemor u petom Voldemor u šestom smrtožderi a odgovor je nijedna nije uljez jer u svima ima borbe. :D
Bravo Vojo,tako je i mislio sam da ce te nasesti,u svim delovima je bilo borbe,a sad ko vam je kriv sto mislite samo na Voldija.

SER VOJA
18.1.2008, 14:20
Bravo Vojo,tako je i mislio sam da ce te nasesti,u svim delovima je bilo borbe,a sad ko vam je kriv sto mislite samo na Voldija.
nemož ti mene prevariti, davno sam se ja iz jajeta ispiljio :D je sam li tačno odgovorio :icon_ques

zidan grobar
18.1.2008, 14:21
nemož ti mene prevariti, davno sam se ja iz jajeta ispiljio :D je sam li tačno odgovorio :icon_ques
Da jesi,nisam hteo staviti pod 7.nista jer bi bilo previse lako.
Nastavi.

SER VOJA
18.1.2008, 14:25
Da jesi,nisam hteo staviti pod 7.nista jer bi bilo previse lako.
Nastavi.
da upravu si
Šta je to, malo, zakrpljeno, zna da govori, viđamo ga svuda (u knjizi) i važno je za Harijev život i odluke u Hogvortsu? :icon_cool
Ljudi prvi put u istoriji foruma (bar tako mislim) da neko ima više zahvalnica nego poruka uopšte (Bez brbljaonice) (bar tako mislim) evo pogledajte u moj opis sa leve strane i videćete:icon_cool

Blue Phoenix
18.1.2008, 14:27
Šešir za razvrstavanje

SER VOJA
18.1.2008, 14:29
Šešir za razvrstavanje
Jeste šešir :icon_excl :icon_mrgr

Blue Phoenix
18.1.2008, 14:38
1.Pa da ga nije stavio u Grifindor,sve bi bilo mnoooooooooooooooooooogo drugačije.2.U drugom delu iz šešira Hari izvlači mač Godrika Grifindora.Dambldor mu posle cele zbrke kaže da samo pravi Grifindorac može da izvuče mač

SER VOJA
18.1.2008, 14:41
1.Pa da ga nije stavio u Grifindor,sve bi bilo mnoooooooooooooooooooogo drugačije.2.U drugom delu iz šešira Hari izvlači mač Godrika Grifindora.Dambldor mu posle cele zbrke kaže da samo pravi Grifindorac može da izvuče mač
Da jeste vidiš da sam editovao poruku.

Blue Phoenix
18.1.2008, 14:43
Ljudi prvi put u istoriji foruma (bar tako mislim) da neko ima više zahvalnica nego poruka uopšte (Bez brbljaonice) (bar tako mislim) evo pogledajte u moj opis sa leve strane i videćete:icon_cool
Pogledaj kod mene.Nek neko drugi postavi pitanje,nemam ideju

SER VOJA
18.1.2008, 14:51
Evo ZIDANE ako se ne ljutiš, želeo bih da opišem taktike u HP kvizu


ZIDANOV trik - stvar je u tome da postavi pitanje sa izbacivanjem uljeza, ali trik je da uopšte nema uljeza, ili nas ZIDAN zbuni ne formulisanim pitanjem.

Ulmawenin blef - zna se da je Ulmawenina omiljena knjiga šesti deo i svi očekuju da će biti iz nekog drugog dela, jer je previše očigledno da niko neće postaviti iz svog omiljenog dela i obično to uvek pomislimo na kraju, a ona postavi iz šestog dela i mi se ubismo dok se ne setimo koji je deo.

zdravkeljin mix - zdravkelja ume da postavi pitanje vezano za dva tri dela zajedno, pitanje sa slikom ili da uopšte ne postavi pitanje.

Blue Phoenix - ima običaj da ne gleda listu postavljenih pitanja ili da postavi pitanje koje ima veze sa sedmim delom.

A o meni napišite sami, zahvaljujem ZIDANU GROBARU, Ulmawen, zdravkelji i Blue Phoenixu koji se ,nadam se, neće ljutiti ;)

SER VOJA
18.1.2008, 14:53
Pogledaj kod mene.Nek neko drugi postavi pitanje,nemam ideju
ljudi ja i Phoenix smo slični. ajde postavi ti imamo šest knjiga na raspolaganju zar si već ostao bez ideja ,ako jesi svaka ti čast. :aplauz:

zidan grobar
18.1.2008, 14:58
Evo ZIDANE ako se ne ljutiš, želeo bih da opišem taktike u HP kvizu


ZIDANOV trik - stvar je u tome da postavi pitanje sa izbacivanjem uljeza i sad svi pogađaju logično, ali u tome i jeste trik u pitanju su ili ne logične stvari ili uopšte nema uljeza.

Hehe,ali ne bih se bas slozio da je nelogicno.;)

Blue Phoenix
18.1.2008, 14:59
Ma i malo me mrzi da smišljam pitanje:D...
a oko taktika se ne ljutim ni malo,štaviše za mene si napisao istinu-ja sam onaj spisak pitanja otvori možda jednom ne volim da imam više otvorenih prozora...

SER VOJA
18.1.2008, 15:00
Hehe,ali ne bih se bas slozio da je ne logicno.;)
A kao objašnjavaš onda ovo
ZIDAN GROBAR @
U pitanju je borba, u kojem delu je nema,
a ima je u svakom delu.

zidan grobar
18.1.2008, 15:03
A kao objašnjavaš onda ovo
ZIDAN GROBAR @
U pitanju je borba, u kojem delu je nema,
a ima je u svakom delu.
To ti je trik pitanje.

SER VOJA
18.1.2008, 15:05
To ti je trik pitanje.
da ali je nelogično ako si dao hint da u nekom delu nema borbe zašto je onda odgovor da je uljez ni jedna jer u svim ima borbe?

zidan grobar
18.1.2008, 15:09
da ali je ne logično ako si dao hint da u nekom delu nema borbe zašto je onda odgovor da je uljez ni jedna jer u svim ima borbe?
Lose sam formulisao pitanje

SER VOJA
18.1.2008, 15:10
Lose sam formulisao pitanje
Pa onda ću sad da editujem poruku.
Imaš tu čast da opišeš moju taktiku.

Mrka Kapa
18.1.2008, 17:50
Momci, prestanite sa postovima tipa: "Daj pitanje", "Kad će sledeće pitanje", "Gde je taj-i-taj koji treba da postavlja pitanje" i odgovorima na iste. Gušite temu i novi članovi ne mogu da pohvataju gde počinje pitanje a gde se završava. Ostavite meni da brinem o pitanjima, a onog ko treba da postavi pitanje podsetite privatnom porukom.

Pošto mi se čini da Blue Phoneix nema inspiraciju, a i sam očekuje pitanje, postaviću ja jednu asocijaciju:

http://www5.picturepush.com/photo/a/365198/220/HP-quiz/strew.jpg (http://www.picturepush.com/public/365198) + http://www1.picturepush.com/photo/a/365199/220/HP-quiz/strew1.jpg (http://www.picturepush.com/public/365199) + http://www2.picturepush.com/photo/a/365200/220/HP-quiz/strew2.jpg (http://www.picturepush.com/public/365200) + http://www3.picturepush.com/photo/a/365201/220/HP-quiz/rw.gif (http://www.picturepush.com/public/365201)

= ?

zidan grobar
18.1.2008, 18:25
Cistacica

zidan grobar
18.1.2008, 18:29
SER VOJA-Cini mi se da je najveci fan ovog serijala,pa tako od njega ne mozemo ocekivati neko lako pitajne.Cesto postavlja pitanja na kojima nas polovina lupa sakom u glavu.Mada ima momenata kada naduren;) on je jedan od najboljih.
Zahvaljujem SER VOJI.:tapsh:

Mrka Kapa
18.1.2008, 18:36
Cistacica

Nije čistačica. :)

zidan grobar
18.1.2008, 18:43
Onda "Kometa"

SER VOJA
18.1.2008, 18:46
Meni se čini da su to metle sa kojima je Hari igrao, ova prva je kad je jurcao za Melfojem da uzme nezaboravka, a ove dve druge su nimbusi plus Pon, meni se čini da to sve navodi na
Čuvara. Pon (Pokvareni Odvratni Nitkov) je čuvar u petom delu pa su možda to metle koje je "jahao".
P.S. vidite mog novog avatara :icon_cool gore na listi

Mrka Kapa
18.1.2008, 19:23
Meni se čini da su to metle sa kojima je Hari igrao, ova prva je kad je jurcao za Melfojem da uzme nezaboravka, a ove dve druge su nimbusi plus Pon, meni se čini da to sve navodi na
Čuvara. Pon (Pokvareni Odvratni Nitkov) je čuvar u petom delu pa su možda to metle koje je "jahao".
P.S. vidite mog novog avatara :icon_cool gore na listi

Nije, ovo nisu takve metle.;)

Gordon Freeman
18.1.2008, 19:25
Da nije 3 letece metle + Ron = Pesmica

SER VOJA
18.1.2008, 19:26
Pa šta bi onda moglo biti, :icon_scra, Tri metle, jedna je sigurno Nimbus 2000 i jedna slika je sigurno Pon, onda šta je to kad saberemo tri metle i Pona, odgovor je STVARNO SAM ZBUNJEN, znam to je Pon sa metlama u turu :rofl: :rofl:
Čekajte jedna je Harijeva a da ove dve nisu od Freda i Džordža, sećate se da su oni u jednom od delova ugrali kvidič u dvorištu pa je možda odgovor
KVIDIČ

Ulmawen
18.1.2008, 19:33
Da nije rešenje asocijacije-Moli Vizli?:D Ona se nešto stalno maje sa kuvanjem i čišćenjem, a Ron joj je sin.

SER VOJA
18.1.2008, 19:34
Da nije rešenje asocijacije-Moli Vizli?:D Ona se nešto stalno maje sa kuvanjem i čišćenjem, a Ron joj je sin.
Moguće, moguće ukoliko su ono leteće metle za čišćenje.
Tamo pored onog mog avatara samo još fali "just married" :rofl::rofl:
možda je M.K. mislila da ono jesu čistačice, ali baš one domaće (što ne letu), a zašto bi onda neke od njih letele, onda mora da su to Leteće metle za čišćenje.
Evo sad su se svi ulogovali, baš kad ja treba da idem na trening, DAMN.

Mrka Kapa
18.1.2008, 20:00
1. metle nemaju veze sa Ronom, ni sa Harijem, niti sa bilo kim od važnih likova.;)
2. nisu ni striktno leteće ni za čišćenje, već uopšte metle.:)
3. dopunjavam asocijaciju još jednom sličicom:

http://www3.picturepush.com/photo/a/365666/1024/HP-quiz/wertf.jpg

mala napomena: ne znam kako se kod nas prevode pojmovi, tako da koristim engleske izraze kada smišljam pitanje

zidan grobar
18.1.2008, 20:00
Madam Rozmerta.

Mrka Kapa
18.1.2008, 20:06
Madam Rozmerta.

Eto, uz ovo je bilo očigledno.:)
Tačan odgovor.:aplauz:

zidan grobar
18.1.2008, 22:27
Evo nove asocijacije:
http://bookology.files.wordpress.com/2007/09/250px-dolores_umbridge.jpg - http://img340.imageshack.us/img340/5461/pero20sepiabz0.th.gif (http://img340.imageshack.us/my.php?image=pero20sepiabz0.gif) -http://redlightnaps.files.wordpress.com/2007/08/harry-potter.jpg =

Gordon Freeman
18.1.2008, 23:41
Harijeva kazna da na ruci ureze reci "nikad vise necu da lazem!".

zidan grobar
18.1.2008, 23:44
Ne,ali si veoma blizu.

Gordon Freeman
18.1.2008, 23:51
Ajde onda neka bude recimo Hogvordski inkvizitor

zidan grobar
18.1.2008, 23:53
Ajde onda neka bude recimo Hogvordski inkvizitor
Ne,ne,ne sad si daleko.
U ovoj prvi si to i pomenuo samo nesto dodaj.

Gordon Freeman
18.1.2008, 23:54
Ne,ne,ne sad si daleko.
U ovoj prvi si to i pomenuo samo dodaj prefiks na jednu rec.

Nikad vise necu da slazem?

zidan grobar
18.1.2008, 23:58
Ne nije.
Pazi da sam hteo taj natpis kao konacan odgovor stavio bih Harijevu ruku kao zadnju sliku.
hint:Ambridzova ga je pozvala kod sebe.Na sta ga je to pozvala.

SER VOJA
19.1.2008, 0:00
Dopunska nastava iz Oomv (skraćenica za predmet koji predaje)

Gordon Freeman
19.1.2008, 0:00
Ne nije.
Pazi da sam hteo taj natpis kao konacan odgovor stavio bih Harijevu ruku kao zadnju sliku.
hint:Ambridzova ga je pozvala kod sebe.Na sta ga je to pozvala.

Pozvala ga je na caj, pa kad je odbio nudila ga je sokom od bundeve , nesto je na kraju popio, zašta je bar ona mislila da je verita serum.

zidan grobar
19.1.2008, 0:02
Pozvala ga je na caj, pa kad je odbio nudila ga je sokom od bundeve , nesto je na kraju popio, zašta je bar ona mislila da je verita serum.
Ali zasto bi ja onda stavio pero,ono sto sam napisao pozvala pretvori u naredila(na prvom casu kod nje)

zidan grobar
19.1.2008, 0:02
Dopunska nastava iz Oomv (skraćenica za predmet koji predaje)
NEEEEEEEEEEEE

SER VOJA
19.1.2008, 0:04
Ali zasto bi ja onda stavio pero,ono sto sam napisao pozvala pretvori u naredila(na prvom casu kod nje)
pozvala ga je na dopunsku iz Odbrane od mračnih veština i onda mu zadala da na papir piše reči "neću više da lažem" koje su mu se urezivale u ruku.

Gordon Freeman
19.1.2008, 0:04
Pa naredila mu je da dodje na kaznenu nastavu kod nje,gde je pisao onuredenicu koja mu se urezala u ruku

zidan grobar
19.1.2008, 0:06
Pa naredila mu je da dodje na kaznenu nastavu kod nje
Da tacno,Vojo nije mu ona naredila da dodje na dopunski cas nego na kazneni posto je na njenom casu govorio "lazi" o Voldemoru.

SER VOJA
19.1.2008, 0:08
Da tacno,Vojo nije mu ona naredila da dodje na dopunski cas nego na kazneni posto je na njenom casu govorio "lazi" o Voldemoru.
E ma nemoj rekla mu je dopunsku, kaznenu šta god, isto ti je i on je mislio da će da ispisuje redove kao što je radio pre ali mu je ona zadala nešto drugo.
I sad ode odgovor zbog Dopunsku, kao da je to različito,, na prvu ide zato što ne zna a na drugi zato što ne zna i bezobrazan je

Gordon Freeman
19.1.2008, 0:11
E pa izgleda da ja nastavljam
Sta Hari nije ocekivao kada se vratio iz zabranjene sume posle upoznavanja sa Hagridovim burazom?


p.s. poeni se dobijaju po broju tacno odgoorenih pitanja , zar ne?
I cu da upadnem na listu?

zidan grobar
19.1.2008, 0:13
Koliko vidim on je napisao kaznenu nastavu.
On ga je prvi put pozvala(naredila) da dodje na kaznenu nastavu,gde je imao ono pero(prvi put nije znao da ce da mu se to ureze u kozu)

SER VOJA
19.1.2008, 0:13
Misliš prvi put kad ga je video (Gropa) pa nešto u vezi utakmice.
ne znam valjda da će Ambridžova da otpusti Trilejnijevu.

zidan grobar
19.1.2008, 0:14
Pobedu Grifindora .

Gordon Freeman
19.1.2008, 0:16
@ VOJA jeste u vezi meca al si trebao da kazes sta pre ZIDANA...

@ZIDANE tacno teraj dalje....

SER VOJA
19.1.2008, 0:32
Pogledjte niz, SER VOJA, Gordon i ZIDAN pa onda opet isto, a onda SER VOJA, ZIDAN i Gordon :D

Blue Phoenix
19.1.2008, 0:39
Pa ja:dzavo:

zidan grobar
19.1.2008, 13:17
Kada je mislio da ce se obrukati kao tragac(posto nikad nije igrao kvidic),sta tada Hari nije znao?

Blue Phoenix
19.1.2008, 13:20
Da mu je i ćale bio tragač

zidan grobar
19.1.2008, 13:22
Da mu je i ćale bio tragač
Da,tacno.

Blue Phoenix
19.1.2008, 13:26
S kim se uglavnom druži Šejmus Finigen?
1.Din Tomas
2.Ronald Vesli
3.Hari Poter
4.Nevil Longbotom

zidan grobar
19.1.2008, 13:27
pod 1. Din Tomas.

Blue Phoenix
19.1.2008, 13:29
Tačno,ajde dalje.

zidan grobar
19.1.2008, 13:30
Da bi izveo "Krucio",sta treba da radis(osim da izgovoris kletvu:rofl:)?

Blue Phoenix
19.1.2008, 13:33
Treba stvarno da želiš da povrediš osobu u koju nišaniš

zidan grobar
19.1.2008, 13:33
Treba stvarno da želiš da povrediš osobu u koju nišaniš
Idemo dalje.

Blue Phoenix
19.1.2008, 13:37
Šta su narglovi(pravo pitanje,stvarno ne znam :rofl:)?

Gordon Freeman
19.1.2008, 14:32
Šta su narglovi(pravo pitanje,stvarno ne znam:rofl:)?

U knjigama se oni spominju dvaput i kaze se da se moraju razlikovati od headhoga(kako god to bilo prevedeno),to se cini tako sto im se ponudi mleko.
Mi se priznaje odg.?

zdravkelja
19.1.2008, 16:14
Ne to je nesto drugo, ne mogu da se setim sad...

Odgovor:
To su neka stvorenja u koja veruje Luna Lavgud. :p

SER VOJA
19.1.2008, 16:58
To su neke živuljke, setiću se kasnije.
Nargl ne postoji, to je odgovor.

SER VOJA
19.1.2008, 17:06
Šta su narglovi(pravo pitanje,stvarno ne znam :rofl:)?
Pa ako ne znaš, što si postavio.

Gordon Freeman
19.1.2008, 17:46
Danski nargl = Engleski knarl, a objasnio sam sta su oni...

Blue Phoenix
19.1.2008, 18:32
Pa ako ne znaš, što si postavio.
Da bih saznao šta su.Ajd nek Gordon postavi pitanje

Mrka Kapa
19.1.2008, 18:49
U stvari, narglovi su stvorenja koja žive u grančicama imele, kradu čarape i lastiš sa gaća i u koja veruje Lunin otac Ksenofil.:)
Nisam sigurna oko podataka o Luninom ocu, najčešće se pojavljuje objašnjenje da su narglovi stvorenja u koja veruje samo Luna.

Dakle, zdravkelja je dao tačan odgovor.

Blue Phoneix, nemoj više postavljati ovakva pitanja, već samo ona na koja znaš odgovor.:dedica:

edit: trebalo bi da se pominju u delu "Harry Potter and the Order of the Phoenix"

SER VOJA
19.1.2008, 21:52
Kako kad je zdravkelja rekao da su to stvorenja u koje veruje Luna a ne kakva su to stvorenja, ti si Mrka Kapo dala tačan odgovor, zdravkelja nam nije objasnio kakva su to stvoenja dakle M.K. ti postavljaš :D
I ima objašnjenje šta su narglovi u petom delu.

Mrka Kapa
19.1.2008, 23:06
Ok, ok, if you insist. Ja ću opet asocijaciju postaviti.

http://www4.picturepush.com/photo/a/367132/220/HP-quiz/kveten.jpg (http://www.picturepush.com/public/367132) + http://www3.picturepush.com/photo/a/367131/220/HP-quiz/grog.jpg (http://www.picturepush.com/public/367131) + http://www2.picturepush.com/photo/a/367130/220/HP-quiz/voldemort.jpg (http://www.picturepush.com/public/367130) =?