PDA

Prikaži potpunu verziju : Par pitanja u vezi Logitech X530 zvucnika


LebronMVP
2.9.2007, 12:40
Zanima me dal ovi zvucnici mogu da se nakace direktno na obican CRT TV i da pritom daju 5.1 zvuk a ne manje?
I da li mi mogli ovi zvucnici da rade na integrisanu audio karticu koja podrzava 6 channel audio? I da li bio zvuk bio solidan ili bolje da kupim neku 5.1 karticu?

AstraLogos
2.9.2007, 19:10
Zanima me dal ovi zvucnici mogu da se nakace direktno na obican CRT TV i da pritom daju 5.1 zvuk a ne manje?
I da li mi mogli ovi zvucnici da rade na integrisanu audio karticu koja podrzava 6 channel audio? I da li bio zvuk bio solidan ili bolje da kupim neku 5.1 karticu?
Prvo sto trebas da znas da li XY televizor ima uopste izlaze/ulaze za zvuk. :kreza:
Drugo nema sansi da ijedna tv stanica salje signal zvuka u surround ili 5.1. :kreza:
U najboljem slucaju mozes ostvariti 2.0 zvuk ili stereo ukoliko i takva mogucnost postoji u televizoru. Naravno ako se ispune odredjeni uslovi mozes zvuk sa tv-a da cujes na svih 5 zvucnika ali to nece biti pravi 5.1 zvuk.
Dakle nista od pravog 5.1 zvuka. ;)
Svaka i najjeftinija zvucna karta kao sto je recimo Creative Live 7.1, bolja je od najbolje integruse. :)
Pozz.

Sasa90
2.9.2007, 22:24
90% CRT TV-a nema izlaz za zvuk osim izlaza za slusalice a da postignes pravi 5.1 zvuk nema sanse. Mozes jednino da postignes da ti svih 5 zvucnika svira ako ako ih direktno povezes na onaj jedan izlaz ili ako na pojacalu imas dugme za 5.1 i 2.0 kao sto postoji kod nekih starijih 5.1 sistema.

MarkoZ
5.9.2007, 20:47
Ja sam razmisljao da uzmem x540 e sad pitam se da li ce me ova integrisana hd audio sluziti ili moram da kupim drugu,da li su ove nove HD integruse mnoogo losije od bilo koje neintegrisane???

LebronMVP
5.9.2007, 22:03
Ja sam razmisljao da uzmem x540 e sad pitam se da li ce me ova integrisana hd audio sluziti ili moram da kupim drugu,da li su ove nove HD integruse mnoogo losije od bilo koje neintegrisane???

Najbolje bi bilo kupiti makar creative audigu 7.1 za 30 eura i bices miran.
Sa integrusom je sigurno losiji zvuk.

LunaticRS
5.9.2007, 23:39
Super tema jer sam prije par dana kupio x530!Mene isto ovo zanima!Ja imam plocu p5k p35 deluxe.
-Da li je dovoljna integrisana zvucna karta na ovoj ploci za ovo ozvucenje?Zvuk je extra, al' nemam osjecaj da je zvuk kakav bi trebao da bude.Zadnji zvuchnici se gotovo ne cuju pa sam im povecao zvuk.
-Moja soba je 3x3 pa ne znam je li i to problem!?

LunaticRS
22.9.2007, 12:08
Ovaj, gdje mi je opcija za edit?:icon_scra