PDA

Prikaži potpunu verziju : Program za pravljenje image fajlova


hacker_aca
12.1.2006, 6:23
Da neznate možda neki program za pravljenje cd image fajlova? Baš mi je potreban, jer mi je postala muka sa ubacivanjem cd/dvd-eva, ovako samo prosto sa 2 klika pokrenem igru (da ne kažem igricu, da se kuzma ne naljuti :mrgreensa )

Po mogućnosti freeware.

RaideR
12.1.2006, 7:18
Akhm, Nero Burning Rom :P to makar ja koristim.

ides na Extras > Save Tracks
pa ceprkaj malo tamo... Imas ISO i NRG fajl, ISO je standardizovan a NRG je interni NERO format, drugi programi za narezivanje ga vecinom ne prepoznaju :)

nadam se da ce ti pomoci

ZoNi
12.1.2006, 13:37
free? ISO Recorder :)

http://isorecorder.alexfeinman.com/isorecorder.htm

Ronin
12.1.2006, 14:19
U free varijatni definitivno Iso Recorder, u komercijalnoj moja preporuka je Alcohol 120%

M@rin
12.1.2006, 18:43
Ljudi, ajde da se ne otvaraju vise ovakve teme, stvarno nema smisla, forum ce postati sprdnja...


???

holodoc
12.1.2006, 19:45
@M@rin

Dobro nemoj da si baš na kraju srca:icon_lol: Pa ima ljudi na forumu koji su početnici ili kojima stvarno treba pomoć.

Prisetite se svi kako ste počeli da radite na računaru. Ne verujem da ste prvo naučili programiranje pa onda slaganje liste u Winampu.

Ili možda neko jeste:icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:

GakunGak
12.1.2006, 19:51
Da neznate možda neki program za pravljenje cd image fajlova? Baš mi je potreban, jer mi je postala muka sa ubacivanjem cd/dvd-eva, ovako samo prosto sa 2 klika pokrenem igru (da ne kažem igricu, da se kuzma ne naljuti :mrgreensa )

Po mogućnosti freeware.

Ono sto ti trazis to ti je Vritual Drive! Skines ga kao trial, nadjes key i to je to.

holodoc
12.1.2006, 20:36
A ja opet preporučujem da instaliraš Alcohol. Koristio sam dugo VirtualDrive i prešao sam na Alcohol zato što lepo ko čovek pravi iso fajlove koje možete da otvarate u TotalCommanderu bez ikakvog dodatnog softvera.

VirtualDrive fajlovi zahtevaju program.

vladale
12.1.2006, 22:31
90 % naseg stanovnista koristi Nero. Sa Nerom mozes sve zavrsiti. Otvoris Nero Express, pa odes na Extras, Save Tracks, izaberes cd-rom gde se nalazi disk koji ces da "imagujes" i to je to. Ostalo je sve na tebi(odredjivanje brzine, preporucljivo je 16x, 24x, i ime fajla).

hacker_aca
12.1.2006, 22:59
Ajde bre, ja prije čeprkao po Neru, ali nikako da nađem što mi treba. Vidim tamo piše Save Tracks a ja mislim u vezi muzike pa nisam ni ulazio. U svakom slučaju, problem je rešen, i veoma sam vam zahvalan za to! :worshippy :worshippy :worshippy

Reloader
13.1.2006, 0:14
Samo umesto rezaca stavis "Image recorder" i namestis klasicno rezanje materijala kojeg zelis...

Elementarna Nepogoda
13.1.2006, 1:51
90 % naseg stanovnista koristi Nero.

A sta koristi ostalih 10%?

GakunGak
13.1.2006, 2:02
Nista.

Jack In The Box
13.1.2006, 13:11
A sta koristi ostalih 10%?
Roxio Easy Media Creator!!!:D
Ako ti je samo do rezanja diskova, onda je i sam Windows dovoljan, ali kao sveobuhvatno rešenje Roxio je definitivno bolji (a i lepše izgleda).

M@rin
13.1.2006, 14:38
Radza je najbolje, (Alchos).....

101st Airborne
13.1.2006, 15:01
Radza je najbolje, (Alchos).....


Slazem se...reze i cita sve moguce i nemoguce kontejner formate...cita cak i one za koje uopste u programu ne pise da moze...

Elementarna Nepogoda
13.1.2006, 20:00
Roxio Easy Media Creator!!!:D
Ako ti je samo do rezanja diskova, onda je i sam Windows dovoljan, ali kao sveobuhvatno rešenje Roxio je definitivno bolji (a i lepše izgleda).

Verovali ili ne, ja sam jednom pokusao da nearezem CD iz Windowsove aplikacije i to je trajalo jedno deset minuta i na kraju je CD puko! Mozda je sam Windows naslutio da rezem nesto nelegalno pa je namerno unistio CD :)

101st Airborne
13.1.2006, 20:26
Verovali ili ne, ja sam jednom pokusao da nearezem CD iz Windowsove aplikacije i to je trajalo jedno deset minuta i na kraju je CD puko! Mozda je sam Windows naslutio da rezem nesto nelegalno pa je namerno unistio CD :)


Hmph...ja sam jedno vreme rezao samo iz Windows-a i od jedno 15 diskova pukao mi je samo 1...baksuzan si:icon_mrgr

vladale
13.1.2006, 20:55
A sta koristi ostalih 10%?

Verujem da ima onih koji koriste neke druge programe. Pa vidis i da su ponudili druge programe od Nero-a.

ZoNi
13.1.2006, 21:11
ja sam puuuno puta rezao diskove direktno iz Win-a... nikada nijedan problem!

Inace, u poslednje vreme sve cesce koristim Cheetah DVD Burner - izvanredan program, kao Nero u stara dobra vremena...

Elementarna Nepogoda
14.1.2006, 22:07
Verujem da ima onih koji koriste neke druge programe. Pa vidis i da su ponudili druge programe od Nero-a.

To je bila sala...

Koristi li neko Winamp kao rezac? A DeepBurner?

Covenant
15.1.2006, 2:23
Alcohol je zakon,a serijski ces lako naci,znas vec kako:)
U kombinaciji sa Deamon Tools-om-upravo je izasla verzija 4.0.3,koji je besplatan,predstavlja ultimativno resenje....
Kakav bre Nero za image!:)

ZoNi
15.1.2006, 17:16
To je bila sala...

Koristi li neko Winamp kao rezac? A DeepBurner?
ja sam koristio Deep Burner free dugo vremena...

101st Airborne
15.1.2006, 20:39
Alcohol je zakon,a serijski ces lako naci,znas vec kako:)
U kombinaciji sa Deamon Tools-om-upravo je izasla verzija 4.0.3,koji je besplatan,predstavlja ultimativno resenje....
Kakav bre Nero za image!:)


Bogami, meni je trebalo...

Ali da vredi, vredi.

Covenant
15.1.2006, 22:33
Bogami, meni je trebalo...

Ali da vredi, vredi.

Naravno:)

Djordje81
25.7.2006, 17:07
Шта су то ISO фајлови?
Јел неко користи Easy Burning 1.89 за нарезивање дискова?
Где се могу упознати са појмовима: ASPI, SPTI layer, UDF, multissesion ...
у вези програма за нарезивање?:confused:

Djordje81
25.7.2006, 17:41
Када сам скинуо zip file од Easy Burning 1.89, распаковао и хтео да га
покренем избацио ми је: File cdrecord.exe not found. This file is required for
this GUI. Неко, појашњење, молим вас :odoK:

PDarko
25.7.2006, 17:55
Шта су то ISO фајлови?
Јел неко користи Easy Burning 1.89 за нарезивање дискова?
Где се могу упознати са појмовима: ASPI, SPTI layer, UDF, multissesion ...
у вези програма за нарезивање?:confused:

http://en.wikipedia.org/wiki/Universal_Disk_Format
http://en.wikipedia.org/wiki/ASPI

Djordje81
25.7.2006, 18:04
http://en.wikipedia.org/wiki/Universal_Disk_Format
http://en.wikipedia.org/wiki/ASPI

Koрисни линкови, у сваком, случају, а да ли неко зна одговор за на ово друго питање?

Zoran_KS
25.7.2006, 18:42
Mislim da je Ultraiso najbolji za takve stvari ,
doduse nije shareware ali....ipak je ovo Srbija,sve moze

Djordje81
25.7.2006, 19:01
Mislim da je Ultraiso najbolji za takve stvari ,
doduse nije shareware ali....ipak je ovo Srbija,sve moze

Добро, у реду је то, али овај је free, а, опет не могу да инсталирам :mad:

Zoran_KS
26.7.2006, 15:25
Najlakse je trial verziju pretvoriti u full