PDA

Prikaži potpunu verziju : fan ili ploca?


DOolisha
12.1.2006, 4:45
Da li neko zna da mi kaze zashto mi se po ukljucenju racunara pojavljuje poruka Cpu fan isn't running Shutdown Y/N i neprestano pishtanje kada kuler radi bez problema na 4500 rpm-a. Temperatura procesora (Athlon 1700+) ne prelazi 45 stepeni, a krece se najcesce oko 40. PLoca je MSI KT3 ULtra. U Biosu sam iskljucio opciju detekcije kulera pa se poruka vishe ne pojavljuje, ali sta cu ako mi nekad (jezik pregrizo) stvarno stane.:icon_eek:

Magneto
12.1.2006, 10:57
Slučaj ovakvog ispada MSI(kt) ploča nije izuzetak, koji se javio samo kod tebe. Rešenje je isključivanje opcije koje si obavio, a ostaje ti da se nadaš da će sa tvojim kulerom sve biti u redu, jer čak iako ga zameniš nekim drugim ploča će nakon izvesnog vremena ponovo konstatovati isto. Sad pitanje je koliko bi imao stvarne koristi da je sve u redu sa tom detekcijom.

KIBLA`s
12.1.2006, 11:04
mozda ti je qler prikljucen na sysfan, zaviri malo u kuciste
probaj da flesujes novi bios

RaLe
12.1.2006, 11:15
Pa ja jos nisam cuo, niti se meni desilo da kuler samo odjednom prestane da se vrti, nego postepeno propada lezaj, sto se manifestuje tandrkanjem dok se "ne zagreje".

Evo, na primer, moj kuler na chipsetu je upravo u fazi tandrkanja, sto je znak da bih trebao u neko dogledno vreme da ga zamenim, zar ne? :)

DOolisha
12.1.2006, 17:56
Hvala na pojashnjenju, samo da dodam da sysfan nemam. Kuler na procesoru mi je Thermaltake, jeste malo bucan, ali radi lepo. Hvala josh jednom;)