PDA

Prikaži potpunu verziju : Najbolji Tomb Raider


phoenix[illusion]
11.1.2006, 23:05
po meni:

1.Tomb Raider 2
2.Tomb Raider 1
3.Tomb Raider 3
4.Tomb raider 4
5.Tomb raider 5
6.Tomb raider 6

Sestica je promasaj!:icon_cool

VeNoM
12.1.2006, 0:00
po meni 1. deo je najbolji..njega sam naviše igrao

Guardian OfThe Blind
12.1.2006, 1:11
Hmm..2. i 3. su po meni najbolji.
Onda 1. i 4.

5, i 6. su promasaj..

Oliver
12.1.2006, 1:29
Još se sećam kada sam morao da uđem u onu veliku sobu sa jetijima u mraku

Raider28
12.1.2006, 4:18
1.Tomb Raider 2 (presao 4.puta)
2.Tomb Raider 3 (3 puta)
3.Tomb Raider 4 (2 puta)
3.Tomb Raider 1 (2 puta)
5.Tomb Raider 5 (2 puta)

Sesti deo necu ni da rangiram.

RaideR
12.1.2006, 7:03
aaah, finally :D

po meni najbolji su prvi (zato sto je prvi i najinovativniji) i cetvrti deo, koji ima stvarno odlicnu pricu.

mada nekako imam osecaj da ce Legend (7. deo) biti pun pogodak :p

Covenant
14.1.2006, 13:59
Prvi i cetvrti,ostali su mediokriteti:)

phoenix[illusion]
15.1.2006, 18:34
Po prici je najbolji 2.
Po akciji 3.
Po okruzenju 4.
Po zanimljivosti 1.

Sve ostale mozes baciti u smece!

Sve sam ih igrao po 3 puta

Red Smile
25.1.2006, 14:38
1.Tomb Raider 2 (presao 4.puta)
2.Tomb Raider 3 (3 puta)
3.Tomb Raider 4 (2 puta)
3.Tomb Raider 1 (2 puta)
5.Tomb Raider 5 (2 puta)

Sesti deo necu ni da rangiram.

A najbolji deo po meni je TOM RAIDER 4 i 3.

TheProphecy
25.1.2006, 15:48
prvi i cetvrti !

ivica_83
25.1.2006, 16:02
E to su bili dani...Mislim da su srecni oni koji su imali priliku da igraju prvi deo pre nego sto je izasao drugi,pa igrali drugi deo pre treceg.Sve tako do cetvorke.Posle toga je sve bilo ponavljanje vidjenog odnosno pokusaj uvodjenja neceg novog sto bi osvezilo ideju,nazalost bezuspesno.
Prva tri ili cetiri tomb raidera su svaki prica za sebe,tipican primer koliko su tada igre bile zarazne.Secam se da sam samo neophodne funkcije stavljao ispred igranja(malo sna,hrana,fizioloske potrebe...).Prosto nisam mogao da se smirim dok Lara ne pregazi sve nivoe(potajno se nadajuci da ce se mozda skinuti gola pre kraja svakog dela:icon_mrgr ).
U svakom slucaju extra igra koja je dozivela sudbinu mnogih hitova a to je da nastavak nebude na zadovoljavajucem nivou iz prostog razloga sto su prvi delovi bili suvise dobri.Glasam za prva tri dela.

ne volim
26.1.2006, 22:45
Poceo sam sa 4 i postao narkoman tog zanra, neznam gde cu stati.

B@NE
26.1.2006, 22:46
je 4.

phoenix[illusion]
27.1.2006, 22:05
Moderatoru mozes li ukljuciti glasanje?

Patton
28.1.2006, 11:08
']Moderatoru mozes li ukljuciti glasanje?
Ukljuceno, sa tacnim nazivima svih delova. Novi Tomb Raider nam stize u prolece 2006. Tako barem pise na oficijelnom sajtu igre.

ezenkiel
8.2.2006, 15:52
1. Tomb Raider 4
2. Tomb Raider 1
3. Tomb Raider 2
4. Tomb Raider 3
5. Tomb Raider 5
6. Tomb Raider AOD

Ronin
8.2.2006, 16:19
Prvi deo. Jedna od najboljih igara koje sam igrao uopšte u svim žanrovima.
Zatim četvrti, pa ostali....
Angel of darkness nisam ni završio, niti ga smatram za pravog naslednika.

Jack Sparrow
8.2.2006, 20:17
Znaci ovako prvi put kad sam dosao u kontakt sa ovim serijalom ... na psx-u bio je kec i mnogo je tad bio dobar ... ono sloboda kretanja , ronjejne , zamke , skoci tamo - skoci ovamo ... znaci odlicno .. e sad 2 deo sam najmanje igrao jer se radi u nekom kao gradicu ... i nije me nesto imresionirao ali zato 3. deo ona dzugla fenomenalno ali po meni je NAJBOLJI 4. deo ... po prici , grafici (za to vereme) po predelima .... pun pogodak i nazalost posle tog dela pocinje propast ... ostalo nemoram da govorim nije ni zasluzilo pominjanja :o

GrimReaper
11.3.2006, 16:05
Po meni je najbolji drugi deo, jer prvi nisam ni igrao.:p Slede Last Revelation (HUGE GAME!!:eek: ), pa 3. deo, 5. deo i na kraju poslednji i najgori Angel of Darkness. Potpuno razocarenje.:n-cc2:

F@n@T!c_KV®
12.3.2006, 2:35
Ja sam HUGE poklonik Lare i njenih avantura i mogu da vam kazem da najvise gotivim 4. pa 3. deo! A i 6 mi se svidja (i pored silnih bagova presao sam je 5-6 puta) ali zato LEGEND :eek: :eek: Ocekujem sa tolikim HYPE-om da cu da POLUDIM!!!:n_klanja: :n_klanja: :n_klanja:

deus[awesome]
12.3.2006, 12:08
Tomb Raider 4

Nillaith
12.3.2006, 13:01
Angel of Darkness je propao zato sto je, cudna mi cuda, nezavrsen. Zapravo je trebao da izadje za Bozic (decembar, da vam pomognem..), ali je Eidos zeleo da igra izadje uporedo sa drugim filmom pa ju je isforsirao u *julu*. Core Design a) nije imao dovoljno vremena da istestira igru (mislim da nisu stigli do alfa testiranja, samo beta) b) je morao izbaciti krsa nivoa i dodataka.

Ako koristite Fly Cheat (na PC-u), tek onda skontate koliko je toga IZBACENO. Citave deonice! Inace, izbacili su egipcanku Putai koja je pomogla Lari da se izvuce iz piramide, zatim neki talisman koje je dala Lari (o ovome, nazalost, nema mnogo informacija - ali ako pogledate concept art iz Chronicles, videcete da Lara ima ogrlicu - talisman - oko vrata).
Zatim, Kurtis nam dragi zaista nije trebao biti 'spori majmun', nego neko ko ima natprirodne sposobnosti (a ne ono "Ti pritismi dugme i FMV ce da odradi svoje"). Ako mi ne verujete, otvorite PC fajl sa dijalozima i naci cete hrpu ~izbacenih~ dijaloga. Ako nekoga zanima, postovacu ih ovde...

[/brani AoD, zato sto zaista ima najjacu pricu]

Sto se lokacija i izgleda tice, najbolja mi je cetvroka. The Lost Artifact mi je najdraza zato sto mi bila prva ;_; Onaj nivo u Parizu je prelep ^_^

F@n@T!c_KV®
14.3.2006, 0:55
Angel of Darkness je propao zato sto je, cudna mi cuda, nezavrsen. Zapravo je trebao da izadje za Bozic (decembar, da vam pomognem..), ali je Eidos zeleo da igra izadje uporedo sa drugim filmom pa ju je isforsirao u *julu*. Core Design a) nije imao dovoljno vremena da istestira igru (mislim da nisu stigli do alfa testiranja, samo beta) b) je morao izbaciti krsa nivoa i dodataka.

Ako koristite Fly Cheat (na PC-u), tek onda skontate koliko je toga IZBACENO. Citave deonice! Inace, izbacili su egipcanku Putai koja je pomogla Lari da se izvuce iz piramide, zatim neki talisman koje je dala Lari (o ovome, nazalost, nema mnogo informacija - ali ako pogledate concept art iz Chronicles, videcete da Lara ima ogrlicu - talisman - oko vrata).
Zatim, Kurtis nam dragi zaista nije trebao biti 'spori majmun', nego neko ko ima natprirodne sposobnosti (a ne ono "Ti pritismi dugme i FMV ce da odradi svoje"). Ako mi ne verujete, otvorite PC fajl sa dijalozima i naci cete hrpu ~izbacenih~ dijaloga. Ako nekoga zanima, postovacu ih ovde...

[/brani AoD, zato sto zaista ima najjacu pricu]

Sto se lokacija i izgleda tice, najbolja mi je cetvroka. The Lost Artifact mi je najdraza zato sto mi bila prva ;_; Onaj nivo u Parizu je prelep ^_^

U potpunosti se slazem sa tobom! prica je neverovatna i zaista je glupo sto Eidos tek tako odbacuje pricu (tj. samo njen pocetak) i "vraca Laru njenim korenima"! mislim trilogija koja treba da prati pricu o Nefilima i koja treba da nastavi larine avanture u Turskoj jednostavno nestaje bez traga! SHIT! mogli su makar da naprave mali add-on ili slicno da nekako zavrse zapoceto! Ali i pored svega toga mislim da ce legend da pobije sve rekorde!!!

Nillaith
14.3.2006, 1:06
"vraca Laru njenim korenima"

Ako "vracanje korenima" znaci menjanje njene kompletne biografije, onda stvarno... :boodala:

Bas sam se lepo ponadala grobnicama i tunelima u Turskoj, i povratku Kurtisa (tip je strava, steta sto su ga toliko unistili...) kad ono nemaaaaaa. Jos uvek ljudi kopaju i pokusavaju da saznaju sta je to sve trebalo da se dogodi, pa ko saznam nesto, javicu.. :P

F@n@T!c_KV®
16.3.2006, 1:26
Bio bi ti neizmerno zahvalan ako to uradis... VRATIMO STRAU LARU!!!! :dedica: :dedica: (ali ne ovako) vec ovako!:nov_mad2: :n-cc2:

urke
16.3.2006, 9:08
Prvo sam tamo '97 igrao drugi deo, pa sam onda početkom '98 pronašao prvi deo sa Unfinished Bussines nastavkom, pa sam odigrao UB pa tek onda prvi deo. Treći sam pokušao da igram, ali je na tadašnjoj mašini to bilo nemoguće, pa sam odustao. TR2 sam odigrao nekih 4-5 puta komplet, prvi deo 3 puta, UB 2 puta. Adrenalin najbolje nabijaju jetiji u mracnoj prostoriji u drugom delu, danubiusi (jel se tako zovu one crnemacke zastitnici faraona?) u prvom delu, one samuraji od zada u predzadnjoj epizodi drugog dela i leteci vatreni vristavci u UB :) Ostalo je klasika. Ah da, i ona spodoba sto otpada sa zida, nema telo i noge vec nekakve velike pipke u prvom delu.

svetlanalane
23.3.2006, 10:56
Poceo sam sa 4 i postao narkoman tog zanra, neznam gde cu stati.
Takođe, zbog toga se i dvoumim između 3 i 4
Prvi i drugi na žalost nisam igrala jer sam se kasno uključila u svet informatike. Volela bih ako neko ima 1 i 2 da mi nekako pošalje.

Dark_Runger
26.3.2006, 21:39
Tomb Raider: The Last Revelation mi je omiljeni

6. nastavak je uzas.

Ne volim TR u urbanom okruzenju,vise volim Laru u akciji po nekim piramidama,grobnicama,tvrdjavama... zato obozavam 4. nastavak :n_klanja:

Nadam se da ce Legend biti kvalitetan.Videcemo za par nedelja.

...ako ne odloze :n-cc2:

phoenix[illusion]
26.3.2006, 22:26
Nadam se da ce Legend biti kvalitetan.Videcemo za par nedelja.

...ako ne odloze :n-cc2:

Svi se mi nadamo!:paranoia:

Nillaith
26.3.2006, 23:56
Ne volim TR u urbanom okruzenju,vise volim Laru u akciji po nekim piramidama,grobnicama,tvrdjavama... zato obozavam 4. nastavak :n_klanja:

Nadam se da ce Legend biti kvalitetan.Videcemo za par nedelja.

Sve sa veeelikim nivoom u Tokiju i gomilom gadgeta :D

Dobro, dobro, micem se iz ove teme - vidi se da ne ocekujem mnogo od Legenda :P

ne volim
27.3.2006, 9:59
Ja sam HUGE poklonik Lare i njenih avantura i mogu da vam kazem da najvise gotivim 4. pa 3. deo! A i 6 mi se svidja (i pored silnih bagova presao sam je 5-6 puta) ali zato LEGEND :eek: :eek: Ocekujem sa tolikim HYPE-om da cu da POLUDIM!!!:n_klanja: :n_klanja: :n_klanja:
delim isto misljenje. sa 4 sam poceo i vise se nisam mogao zaustaviti.

milens
10.5.2006, 19:39
Po meni lista izgleda ovako:
tomb raider 1
tomb raider 7 legend
tomb raider 3
tomb raider 5
tomb raider 2
tomb raider 6 aod
tomb raider 4 Ladt revelation

phoenix[illusion]
10.5.2006, 20:56
Molio bih moderatore da u glasacku opciju ukljuce TR 7: Legend

Patton
11.5.2006, 10:26
']Molio bih moderatore da u glasacku opciju ukljuce TR 7: Legend
Done...

Tetanus
14.5.2006, 19:06
Meni je trojka najbolja jer mi je ujedno bila i najteza. Neznam sasto, valjda zbog onih save dijamanata kojih nikad nisam imao dosta.

Sada igram Legends i mislim da je totalno osvezenje i konacno jedan dobar Tomb Raider.

Inace igrao sam sve, ali mislim da 5icu nisam nikada presao.

Nillaith
14.5.2006, 19:50
5ica se (na PC-u) obicno ubaguje na kraju - ako nemas srece, moras downloadovati savegame sa neta. Samo kazem :)

Jack Sparrow
14.5.2006, 20:44
Ne volim TR u urbanom okruzenju,vise volim Laru u akciji po nekim piramidama,grobnicama,tvrdjavama... zato obozavam 4. nastavak :n_klanja:

Takodje isto misljenje ... nista lepse od 4. ufff kad se setim onih silnih poluga i prevrtanja prostorija ... ma odmah mi se zaigra opet :)

RaideR
15.5.2006, 14:20
To sa prevrtanjem prostorije je jedna od najboljih zagonetki u citavoj igri :) uh..

milann
16.5.2006, 16:06
Pa, glasao sam za prvi deo zato sto sam ove igre igrao redom - dakle, pre deset godina sam igrao prvi deo i jos se nije pojavio nastavak, a bogami retko i koja igra, da mi je pruzila taj osecaj neceg do tada nevidjenog. Za mene je prvi deo ostao najbolji - upravo zbog tog osecaja.

Boris1990
16.5.2006, 16:54
kakav je ovaj zadnji deo legend????

milann
18.5.2006, 12:50
Svakako bolji od svih delova i dodataka koji su se pojavili posle chetvorke, ali igra je prilicno kratka... Laru su napravili pokretljivijom, pa vise lici na Princa Persije nego na sebe, ali to ne smeta.

Rene
18.5.2006, 20:41
Tomb Raider III je najteži nastavak!!!
Ko se slaže sa mnom???

Nillaith
19.5.2006, 0:30
Ja ne, jedinica je teza :P

RaideR
19.5.2006, 23:52
Umm ne, trojka i cetvorka su najteze :) Mada bi vecina rekla da je trojka najtezi tr ikada, zbog ogromnih lokacija u kojima se vrlo lako izgubis, a i karakteristicnog dizajna nivoa u kojima su prekidaci i ostalo vrlo dobro kamuflirani :) a i uopste, zbog tezine zagonetki

milens
22.5.2006, 18:09
Tomb Raider III je najteži nastavak!!!
Ko se slaže sa mnom???

Jeste i zbog toga mi je dugo bio zanimljiv mislim da posle prvog dela koji sam presao preko dvadeset puta ovo deo koji sam najvise prelazio nekih 7,8 puta

San-Sale
4.6.2006, 23:03
Je l' neko igrao Golden mask(izmedju 2 i 3 dela) ili mozda TR GOLD(izmedju 1 i 2 dela)? to su specijalne(teze) igre za fanove.:kreza:

phoenix[illusion]
5.6.2006, 9:09
Je l' neko igrao Golden mask(izmedju 2 i 3 dela) ili mozda TR GOLD(izmedju 1 i 2 dela)? to su specijalne(teze) igre za fanove.:kreza:

Ja sam igrao Golden Mask, ali ne razumem tacno o cemu se tu radi. Bar ja nemam nikakvih filmova, a i kratki su nivoi (oko 4-5 nivoa, koliko se secam).

RaideR
9.6.2006, 22:39
Da, ne nema fmv sekvenci, i ima 4 dodatna nivoa :)
nisam igrao, btw :D

Wolverine
13.6.2006, 20:33
Nisam igrao sve delove Lare(igro sam II, IV,Chronicles-valjad V,IV,i Legend)
Posto sam ih igro relativno skoro (ne kad su napravljeni;mislim na V,IV,II) frustrirale su me kontrole itd.VI bolje da nije izasla na sunce!!!Nisam ih igro do kraja ali sad igram Legend i mislim da me polako uvlaci u...Tomb Raider univerzum...:n_klanja:

virtuoz pavle
14.4.2012, 16:09
ne znam gde da pitam, a tema ne postoji. Da li je neko od vas igrao Tomb Raider 4 (The Last Revelation)?
Meni je to bila ubedljivo najbolja igra (iz TR serijala).

Aibo
14.4.2012, 17:52
^^ Evo prebacih je u ovu temu, bolje da je vaskrsnemo nego da se u temi o novom TR vode nostalgični razgovori.

Inače, meni je to drugi omiljeni TR, posle prvog. Ne kažem da je prvi bolja igra ali je ipak bio ogromna novina i otkriće u to vreme, dok sam stigao do 4. dela, ipak je to bila samo nadogradnja i proširenje nečega što sam obožavao već godinama. Ako baciš pogled na prethodne postove u ovoj temi, čini mi se da su to mahom dva omiljena dela.

Edit: Dodati Anniversary i Underworld.

Marko Radonjic
14.4.2012, 21:13
Meni je najbolji TRIII
Izbor je vise lican nego kriticki, jer je to prvi TR koji sam igrao, i jedna od prvih PC igara koje sam igrao kao klinac.
Secam se da mi se nije svidelo sto je protagonista zensko :p

Aibo
14.4.2012, 21:26
Secam se da mi se nije svidelo sto je protagonista zensko :p

Mislim da ovo prvi put čujem. :D

Inače, jedini deo koji nisam završio je bio The Angel of Darkness. U to vreme nisam imao ni konzolu ni PC, igrao sam ga u igraonici sve do onog glavnog koji je kao neki reaper ili tako neka avet. Sećam se da je bilo neko svetlo koje je skakalo sa kipa na kip i da sam potrošio sate i sate bezuspešno kontajući kako da ga pobedim dok se nisam smorio i digao ruke (pogotovo zato što nisam igrao kod kuće). Evo, ni danas ne znam u čemu je bila fora.

Marko Radonjic
14.4.2012, 21:35
De, imao sam 10 godina :D
Takodje za Angel of Darkness, koga ne smatram TR naslovom. A bila je igra meseca u Sk.

virtuoz pavle
14.4.2012, 23:42
prvi TR koji sam igrao je bio TR III (ali imao sam mozda 6 godina) tako da se toga secam vrlo malo. TR The Last Revelation je bio prvi TR koji sam stvarno igrao, koji ni dan danas nisam presao :D juce sam poceo ponovo.

NjegovaWisost
15.4.2012, 2:13
Meni je Angel of Darknes... Sad će salva uvreda na mene, ali taj mi je jedino imao neku priču, poentu... I bio je ne baš igriv bez patcha =)

m512pg
15.4.2012, 10:59
Dvojka je najbolja, pa onda četvorka. Obrnuo sam ih 3 puta, a rijetko koju igricu sam igrao 2x ;)

virtuoz pavle
15.4.2012, 13:51
Meni je Angel of Darknes... Sad će salva uvreda na mene, ali taj mi je jedino imao neku priču, poentu... I bio je ne baš igriv bez patcha =)

nemam nista protiv TR AoD. samo mi je bezveze sto se cak i ne pominje kako je Lara pobegla from The Great Pyramid.
TR4 mi je cool zato sto se sve desava u egiptu, nema urbanih zona i sve je o Tomb-ovima :D

Marko Radonjic
15.4.2012, 14:17
Ne verujem jos uvek da su cetvrtim delom hteli da ''zakopaju'' Laru :mad:

virtuoz pavle
15.4.2012, 14:18
mislim da je to bila odlicna ideja :D da stave tacku na to i krenu sa necim novim. ovako cemo i u 2100. imati Tomb Raider lol.

Marko Radonjic
15.4.2012, 14:41
Pa ima puno drugih igrara, ali zasto gasiti TR? Tebi se mozda ne igra TR, ali ima mnogih koji vole ovu igru.

milan.t65
15.4.2012, 14:42
The Last Revelation je ubedljivo najtezi i najduzi, a i najbolji, bar po mom misljenju. Ako ga neko predje za 6 meseci bez koriscenja interneta, walkthrougha i slicnih stvari, skidam mu kapu.

Veliki sam fan Tomb Raidera i sve delove sam presao po, minimum, 15 puta. The Angel of Darkness je, po meni, najvece razocaranje, mada su se i kod Chroniclesa mogli malo vise potruditi.

Anniversary je ispao jako dobro, jer je radjen po prvom delu.

Ne znam za vas, ali ja jako puno ocekujem od novog Tomb Raidera koji se treba pojaviti. :)

virtuoz pavle
15.4.2012, 14:58
Pa ima puno drugih igrara, ali zasto gasiti TR? Tebi se mozda ne igra TR, ali ima mnogih koji vole ovu igru.

Zato sto igra u cetvrtom delu ima odlican kraj. kad nesto ima super kraj, onda ga ne treba vestacki produzavati.
sumnjam da ce ponovo napraviti igru kao sto je bio TR4, vrlo napeta igra, i VRLO teska igra. Svako moze da ode na net i vidi neki walk-trough , ali nije u tome fore. Ja mesec dana nisam znao kako da predjem onaj Sacred Lake level. a onda kad sam konacno uspeo bilo je to veliko odusevljenje. Novi Tomb Raideri ne samo sto nece imati istu tezinu, nego nece posedovati i tu jezivu atmosferu. danas se igre prave tako da budu svetlucave i imaju puno cinematica.

milan.t65
15.4.2012, 15:03
Zato sto igra u cetvrtom delu ima odlican kraj. kad nesto ima super kraj, onda ga ne treba vestacki produzavati.
sumnjam da ce ponovo napraviti igru kao sto je bio TR4, vrlo napeta igra, i VRLO teska igra. Svako moze da ode na net i vidi neki walk-trough , ali nije u tome fore. Ja mesec dana nisam znao kako da predjem onaj Sacred Lake level. a onda kad sam konacno uspeo bilo je to veliko odusevljenje. Novi Tomb Raideri ne samo sto nece imati istu tezinu, nego nece posedovati i tu jezivu atmosferu. danas se igre prave tako da budu svetlucave i imaju puno cinematica.

I ja sam se cimao oko tog nivoa, ali to nije nista s obzirom na ono sto sledi posle toga. City of dead je fenomenalan nivo kao i poslednji. U poslednjem pripazi na one zvezde koje trebas da skupis, 3 ces skupiti lako, ali cetvrta je fenomenalno sakrivena i jako je tesko pronaci je. Necu ti kvariti ugodjaj, probaj da je pronadjes sam ako budes ponovo igrao. :) Samo nemoj da poludis kada dodjes do mesta u kome trebas poredjati zvezde a vidis da ih imas samo 3 (prosao kroz to). :)

Marko Radonjic
15.4.2012, 15:29
Novi Tomb Raideri ne samo sto nece imati istu tezinu, nego nece posedovati i tu jezivu atmosferu. danas se igre prave tako da budu svetlucave i imaju puno cinematica.

Jel si ti gledao demo reboot-a? Ako je tebi ono svetlucavo :eek: A ono o cemu ti pricas nije vezano za TR, nego old school vs. new school, sto je istrosena tema.

milan.t65
15.4.2012, 15:36
Ja bih se slozio sa @virtuoz pavle :)

Marko Radonjic
15.4.2012, 16:40
Onda pretpostavljam da niste igrali nista posle 4. dela :opanachke

milan.t65
15.4.2012, 17:01
Je vec rekoh da sam presao sve delove. :)

Zvukovi i atmosfera kakva je u cetvrtom delu se ne moze porediti ni sa jednom u novijim delovima. To je moje misljenje.

Marko Radonjic
15.4.2012, 17:08
Je vec rekoh da sam presao sve delove. :)

Zvukovi i atmosfera kakva je u cetvrtom delu se ne moze porediti ni sa jednom u novijim delovima. To je moje misljenje.

Da, 15x si presao svaki, a slazes se da treba ''zakopati'' Laru. Upravo si kontraargumentovao sebe :opanachke
4. deo je jako dobar, ali nisam ga presao, zaglavio sam se kod velike piramide (bas pred kraj).

milan.t65
15.4.2012, 17:17
Slozio sam se sa ovom konstatacijom:

Novi Tomb Raideri ne samo sto nece imati istu tezinu, nego nece posedovati i tu jezivu atmosferu. danas se igre prave tako da budu svetlucave i imaju puno cinematica....i u pravu je covek. Od cetvorke je Tomb Raider krenuo da nazaduje i u potpunosti su uspeli da upropaste igricu posle 4 fenomenalna dela. Chronicles se moze preci za 4-5 sati i moze ga preci neko ko nikada u zivotu nije igrao Tomb Raider. Sesticu necu ni da komentarisem. Kasnije su krenuli sa nekom novom pricom koja se odnosi na njenog caleta i to su vrteli sve do Underworlda. Jedino je Anniversary ispao dobar jer je pravljen po prvom delu.

Ono sto hocu da kazem jeste da treba vratiti Laru na stare staze, a moje misljenje je da je to nemoguce u ovom vremenu, iako ocekujem puno od novog dela. Danas se puno paznje posvecuje, kao sto je @virtuoz pavle rekao, grafici, da sve sljasti, da bude zahtevno itd, a malo toga se posvecuje prici. Posle kraja "Last Revelationa" su krenuli da izmisljaju neke gluposti i u potpunosti su upropastili pricu.

Ja, kao veliki fan Tomb Raidera, ne bi voleo da se proizvodnja ove igre zavrsi, ali isto tako ne volim kada jedna fenomenalna prica nazaduje.

evil_geko
15.4.2012, 18:09
Slazem se da je TR4 najbolji i najtezi TR, nego moze li neko preporuciti slicne Puzzle/Action avanture?
Dakle mora da ima i tu neku atmosferu izolovanosti!


Zato je Angel of Darkness i bio najgori deo pored bug-ova i ostalih stvari, nije jednostavno imao tu atmosferu.

Emix
15.4.2012, 18:27
mislim da je to bila odlicna ideja :D da stave tacku na to i krenu sa necim novim. ovako cemo i u 2100. imati Tomb Raider lol.

Tomb raider je majka pc igara!

Marko Radonjic
15.4.2012, 18:27
@evil_geko Jedino cega se secam jeste Soul Reaver, ali su jako stare igre.
@Milan> Vratiti na stare staze> Sto se gameplaya tice, to je nemoguce, jer su igre napredovale graficki, gameplay, cinematics-i, napredni voice-over-i, sve je u igrama. Sto se tice atmosfere, demo za sada obecava. Zato i rade reboot.

evil_geko
15.4.2012, 18:30
^ Zavrsio ceo TLoK serijal, sjajne igre indeed!

Garavi
15.4.2012, 23:26
Prvo sam igrao dvojku. Sam pocetak igrice u onoj jami sa tigrom mi je ostao zauvek u secanju. Verovatno zato sto sam tada uzeo pentium 2 i tr2 mi je bila prva igrica koju sam instalirao. Posle sam igrao jos tri nastavka, nisu bili losi, pa probao keca koji mi se nije svideo.
Najvise me izludjivao deda u larinoj kuci koji te stalno prati. Stalno sam bezao od njega.

milan.t65
16.4.2012, 10:33
@Milan> Vratiti na stare staze> Sto se gameplaya tice, to je nemoguce, jer su igre napredovale graficki, gameplay, cinematics-i, napredni voice-over-i, sve je u igrama. Sto se tice atmosfere, demo za sada obecava. Zato i rade reboot.

Gameplay je manje vazan, taj segment i treba da se menja zbog, pre svega, grafickih promena, ali opet ponavljam, treba vise paznje posvetiti prici. Moze igra da ima fenomenalan gameplay, oruzja, atmosferu, grafiku itd itd, ali sta to vredi ako je prica truba i ako se igra moze preci za nekoliko sati igranja?

To sam hteo da istaknem i to je ono sto ocekujem da ce biti popravljeno u najnovijem Tomb Raideru. Samo da se napravi dobra prica, da ona bude dostojna jedne Lare Croft, da se, koliko je to moguce, ispravi krah koji je Tomb Raider doziveo poslednjih nekoliko godina.

Guerrinus
9.3.2021, 10:23
Može mali nekro?
Eto ovih dana se prisetio serijala i koliko sam uživao u njemu. Teško mi je da se odlučim za najbolji jer su mi TR2 i TR3 u samom vrhu svih igara, pravi klasici. Nekim čudom, keca mislim da nisam ni igrao ili sam samo malo površno isprobao.
Dvojku sam prvu video, i to smo igrali u društvu na iznajmljenom soniju, te me za ovu igru vezuju jako lepe uspomene, i pored svih onih teških, kolosalnih nivoa (barem su se tako činili tada).
A trojku sam odigrao sam-samcat na tek kupljenoj konzoli, i tek kasnije isto odigrali u društvu. Ali za trojku me vezuje to znojavo, nuklearno leto '99 i igranje isto tako znojavih nivoa po Polineziji u zamračenoj, zujavoj sobi, pred popodnevni basket. I one početne nivoe u vlažnoj Indiji koje sam jedva prelazio zbog kobri koje su me valjano istraumirale. Zapravo, kada sam rekao da ne mogu odlučiti između dvojke i trojke, lagao sam. Trojka mi je omiljena. Prešao sam je, od početka do kraja i doživeo uz nju tog leta pravu avanturu od Indije do Antarktika... uh a tek ti ledeni nivoi, nikad kraja muci. Epizoda u Nevadi mi je najslabija karika jednostavno što sam isuviše voleo te egzotične avanture na otvorenom. London neću ni pominjati, nemam pojma kako sam prelazio te nivoe, nisam ih podnosio.

Četvorka beše ona kompletno smeštena u Egipat, jel da? Tu sam se prvo malo razočarao, mada - veliko mada - kasnije sam zaista uživao u nekim nivoima. Inače, od svih tombiški, najveći osećaj klaustrofobije sam doživeo upravo u četvorci. Dobra igra, ali ispod dvojke i trojke.

Chronicles, petica, je poslednja tombiška koju sam valjano odigrao i tu ima jedna zanimljivost. Naime, godinama kasnije sećao sam se nivoa sa nekakvim ukletim drvetom, utvarama, kišom i uopšte sumornom atmosferom ali nisam znao iz kojeg je dela. Dugo sam mislio da se radi o dodatku za TR2 koji je smešten u Škotskoj, te sam odgledao na youtube ceo playthrough ali nisam pronašao taj deo. Peticu sam totalno izbrisao iz sećanja jer sam bio veoma razočaran igrom, te mi nije ni palo na pamet da je pregledam. Elem, jedino što po meni valja u toj igri je taj nivo u Irskoj.

Novije nastavke ne bih ni komentarisao jer je to nešto sasvim drugo.

filpan
9.3.2021, 10:56
Trojka, dvojka i cetvorka - The last revelation. I dalje mi je u glavi ona muzika iz menija u trojci i slika kako asteroid juri ka Zemlji.

water wizard
9.3.2021, 10:57
2 i 3 sam odigrao na pentium 2 sa integrisanom grafičkom :D

Guerrinus
9.3.2021, 12:02
2 i 3 sam odigrao na pentium 2 sa integrisanom grafičkom :D

Ja se prebacio na pc tek sa pentium 4, pre toga sam bio srećni sony seljanin.

water wizard
9.3.2021, 12:20
konzole su bile više društvena zabava, to smo iznajmljivali iz igraonice, ponekad smo i monitor nosili po kilometar ipo peške.. pa se skupimo nas 10 i dok čekamo na red jedni igraju karte i rolaju, pa ovaj drugar što organizjue popizdi što mora da čeka po pola sata da odigra utakmicu :D
Kako sam uzeo prvi komp 2000 tako sam se sve manje družio sa ljudima.. sad se više s nikim i ne družim...

gorgilije
9.3.2021, 13:38
Pre dve godine sam obrnuo svih devet (bese 9?) naslova zakljucno sa Underworld-om.Od keca sam krenuo pa na dalje.Ove posle nastavke ni ne racunam,to nije to.Ja to ne gledam tako,koji mi je naj bolji deo,svi su mi tu negde,uzivao sam u svakom.Iako sam svaki deo presao po nekoliko puta,mislio sam da ih sve znam napamet,ali opet sam se zaglavljivao u ponekim delovima,nisam znao kako dalje.Godine cine svoje.:)Valjda ce se setiti jednog dana da naprave makar jos jednu igru podjednako tesku kao one stare,i sa tim nacinom igranja,za nas malo starije gejmere.

water wizard
9.3.2021, 13:43
ja sam gledao skoro tr2 na youtube jeste bila super igra pre 20 godina ali sad izgleda kao minecraft, ne bih mogao sad to da igram a baš mi bila nostalogija..

Aibo
9.3.2021, 13:52
Prvi deo mi je bio jedna od prvih 3D igara. Malo je reći da sam bio opčinjen, praktično zaljubljen. Atmosfera je bila tako dobra, ulazak u svaku novu oblast tako uzbudljiv, a ono malo muzike tako j*beno dobro upotrebljeno za stvaranje atmosfere, osećaja otkrića, napetosti, opasnosti... I dan danas kada se setim momenta ulaska u The Cistern i te muzičke teme, prođu mi leptiri kroz kičmu.

Za mladog mene je to bila apsolutno savršena igra kojoj manu ne bih našao ni da me je neko na to terao zaključanog u tamnici.

Drugi, treći i četvrti su samo dodavali na tu formulu. Bili su odlični ali prva ljubav ipak zaborava nema. Tj. ken*am ovoliko samo da bih rekao da mi je prvi TR omiljeni. :)

Guerrinus
9.3.2021, 16:57
ja sam gledao skoro tr2 na youtube jeste bila super igra pre 20 godina ali sad izgleda kao minecraft, ne bih mogao sad to da igram a baš mi bila nostalogija..

Pravi se rimejk dvojke u Unreal Engine-u, ima demo da se skine. Izgleda kao original dvojka po igrivosti sa modernom grafikom. Nicobass remake.

water wizard
9.3.2021, 17:32
video sam ali to je samo prvi level

Neutrino
9.3.2021, 17:55
Sad kad dođu fanovi reboota da ti odrade vazektomiju zarđalom kašikom zato što nisi stavio poslednje tri igre na listu...

DeCoy
9.3.2021, 18:47
Lista je napravljena u 2006. ;)

Neutrino
9.3.2021, 19:04
Lista je napravljena u 2006. ;)Kako sam ja prešaltao da je nova, pojma nemam :eek:

water wizard
9.3.2021, 19:35
ovi novi članovi imaju moć da necromancuju stare teme...

NastyB
9.3.2021, 21:28
Prvi deo mi je bio jedna od prvih 3D igara. Malo je reći da sam bio opčinjen, praktično zaljubljen. Atmosfera je bila tako dobra, ulazak u svaku novu oblast tako uzbudljiv, a ono malo muzike tako j*beno dobro upotrebljeno za stvaranje atmosfere, osećaja otkrića, napetosti, opasnosti... I dan danas kada se setim momenta ulaska u The Cistern i te muzičke teme, prođu mi leptiri kroz kičmu.

Isti slučaj, samo što sam je igrao 1996 kada nisam imao 3D grafičku. Osećaj da će nešto da iskoči svakog trenutka odnekud i prokleto zanimljivi nivoi bili su zaista nešto apsolutno novo i neviđeno u igrama do tada. Pa kad sam je pokrenuo sa Voodoo Banshee par godina posle bio sam zabezeknut sasvim. Jer, TR je tada bila jedna od malobrojnih igara sa 3D podrškom. Sada kada pogledam ovo osetim žmarce...

rFyGSxs31Zo&ab_channel=3Dfx_Aslinger

Guerrinus
10.3.2021, 3:16
ovi novi članovi imaju moć da necromancuju stare teme...


Tražio sam teme o starim TR igrama ali je nisam našao, a piskaralo mi se malo usled naleta nostalgije. :a_whistli

Laskaris
10.3.2021, 9:20
Kec, dvojka, The Last Revelation, The Angel of Darkness (ima vrv i najbolju pricu u jednoj TR igri), Legend. Anniversary je kec pa je ne racunam.

Guerrinus
11.3.2021, 5:04
Meni su priče u ovim igrama uvek bile od sekundarnog značaja. Odgleda se sinematik, poznaju se glavni vektori fabule čisto reda radi, a sve je bukvalno na dizajnu nivoa i atmosferi. Mislim da mi je tako bilo u vezi svih tih starijih igara.
Za dvojku smo samo znali da treba da dođemo do bodeža pre nekakvih italijanskih ludaka; trojku dok sam igrao uglavnom nisam imao pojma šta se dešava. Engleski mi je bio dovoljno dobar da razumem, ali me jednostavno nije toliko interesovalo. Hteo sam samo da uživam u tim nivoima. Nivoe u Indiji sam igrao u krug iako sam se plašio prokletih kobri (horor elementi u Tomb Raideru su potcenjeni), jer je ta džungla delovala tako izazovno i mistično uz onu muziku. Čak i oni zidovi što izgledaju kao tapete i treba da predstavljaju pogled na okolnu džunglu mi nisu smetali uopšte. Uživiš se skroz. Čak sam uzimao onu veliku enciklopediju iz 80-ih i tražio slike stare Indije jer mi je ta arhitektura bila fascinantna. Pa zalaziš u ruševine, daleko od civilizacije, i čuješ samo ambijentalne zvuke. Slobodno mogu da kažem da mi je Indija u TR3 omiljeni nivo serijala.

maska
11.3.2021, 10:46
Kec, dvojka, The Last Revelation, The Angel of Darkness (ima vrv i najbolju pricu u jednoj TR igri), Legend. Anniversary je kec pa je ne racunam.

The Angel of Darkness je najgluplji deo ikada. Kakva prica, sta pricas ti???!? :eek:

Fabriek
11.3.2021, 11:28
Im najbolju, najkompleksniju, najmračniju i najmisteriozniju priču od svih klasika.
Ako je po nečemu najgori, to svakako nije po priči.

Ostali klasici imaju poprilično banalnu priču, ali su svakako neprevazidjeni svi u kompletu.

code master
11.3.2021, 11:29
Prvo ja sam obožao prve četiri Tomb Raider igre koje je radio Core Design (samo kad se setim četvorke i Egipta, piramida, grobnica sa mumijama:Freddy:) a kad je u pitanju The Angel of Darkness bez šale igra ima stvarno dobro priču koja me je podsetila malo na film iz 1999 Deveta Kapija sa Džoni Depom (postoje odredjene sličnosti sa pomenutim filmom) i takodje smatram da je Pieter Van Eckhardt jedan od najboljih negativaca u serijalu, čak su angažovali Joss Acklanda barda Britanske glume i negativca iz filma Lethal Weapon 2 da pozajmi glas Eckhardtu, on svojim glasom i performansom po meni daje dodatni plus samoj igri i to je samo jedan od razloga što igra nije zaboravljena. Čoveče AOD je stvarno imao potencial da bude savršena igra bez mana i sve je bilo tu, ali znam kako je sve prošlo kad je igra ižašla tog leta 2003 kao što je bio nedavno slučaj sa Cyberpankom 2077 samo što je cela priča sa Cyberbugom još gora od AOD.

Guerrinus
11.3.2021, 12:54
Šta se zapravo dogodilo sa AOD po izlasku? Zbog čega je ozloglašena? Iz nekog razloga se slabo sećam te igre.

code master
11.3.2021, 13:21
Grafički bagovi koji su kasnije popravljeni kroz peč, kontrole i samo kretanje Lare i Kurtisa je bilo frustirajuće za mnoge igrače u suštini sam gejmplej i upgrade sistem je najviše kritikovan, rupa u priči u jednom trenutku jedan lik nestaje bez ikakvog objašnjena i šta se dogodilo sa njim? originalno AOD je trebalo da bude trilogija pa je zbog rokova i pritiska EIDOSA, ceo projekat projekat zbrzan samo da bi igra izašla pred novi Tomb Raider film sa Andjelinom Džoli

Aibo
11.3.2021, 13:21
Meni je, za početak, smetalo puno urbane sredine. Kontrole beše isto nešto mušičave... Po atmosferi i osećaju to prosto nije bio TR kao oni do tada. A onda sam naleteo na neki game-breaking bag kod nekog glavnog koji nije mogao da se pređe... I tako mi je ostala u sećanju kao nit smrdi nit miriše.

Jedino što sam voleo kod AOD je onaj got makeup Lare... Tinejdžer ja se baš lepo ložio na taj look. :D

Laskaris
11.3.2021, 15:44
AoD presao davno jos bez ikakvih problema. Bilo je bagova kada je izasla, to je popeglano. Lara trci kako trci i to je to. Kontrole nisu losije nego u prethodnim nastavcima, kretanje je inertno i to je zaista moglo bolje. Lara svakako dobro i pliva i roni i skace i vere se. Igra je bila ambicioznija ali je skracena. Cak i takva je daleko najbolja sto se price tice u celom TR serijalu. Posle je izasao Legend koji je maksimalno utegnut, odlicno optimizovan i sasvim je solidna igra. Sve posle Underworlda vise i ne racunam u TR serijal.

code master
11.3.2021, 16:03
Takodje svidela mi se muzika u AOD, Peter Connelly je odlično uradio soundtrack za igru, glavna muzička tema u glavnom meniju mi je ostala u lepom sećanju kao da gledam neki film.

evil_geko
11.3.2021, 16:06
Džaba dobra muzika i priča kada je igra imala gomilu bagova a kontrole su bile očajne, najgore u serijalu.

To je trebala da bude trilogija koja nikada nije nastavljena jer je s razlogom očajno prošla kod publike. Šteta zbog potencijala u priči što je zbrzana.

MasterChief2
11.3.2021, 23:38
Meni je najdrazi Legend, na njemu sam najvise proveo vremena i obrnuo sam ga bezbroj puta. Najbolji mi je Anniversary (prvi deo). Drugi deo sam igrao, ali ga nikada nisam presao, a sada ne mogu nikako da se nateram, previse su me razmazile nove igrice. Sto se mene tice bas bi voleo da urade rimejk svih delova do Legenda u Legend/Anniversary stilu samo sa savremenom grafikom.

Guerrinus
12.3.2021, 3:20
E baš mi se igraju ti klasici ponovo. Jel radi to na novim mašinama ako bih skinuo sa steama?

Guerrinus
12.3.2021, 4:12
ja sam gledao skoro tr2 na youtube jeste bila super igra pre 20 godina ali sad izgleda kao minecraft, ne bih mogao sad to da igram a baš mi bila nostalogija..

To je samo inicijalni šok, posle to prođe. Kao kada sam uzeo da odigram Baldur's Gate keca posle 20 godina i na prvi pogled bio "šta je bre ovo, nekakvi sprajtovi, pikseli, ne mogu ja ovo" ali se naterao i posle nekoliko minuta ni ne primećuješ da je stara igra.

water wizard
12.3.2021, 4:31
mislim da rekoše negde da ne rade ni dx9 igre na amd grafičkim ovim novijim, a što se tiče igranja, njah.. izašlo još 10 tr posle koje nisam odigrao sa boljom grafikom, igrao sam neku gde je na pustom ostrvu pa sam bio zaglavio negde, to je zadnje što sam igrao od nje, a i gledam da bolje iskoristim vreme nisam više mlad ne bih da se za 20 godina probudim kao starac koji je ceo život igrao igrice...

Guerrinus
12.3.2021, 5:56
Što jes, jes. I ja planiram te ću ovo, te ću ono a nema se vremena ni da valjano sednem za komp. Surova realnost.

voodoo_
12.3.2021, 7:34
Mene kod starih igara više kolje što tipično rade u 15-25 frejmova (nezavisno od snage mašine), a pre 20+ godina to na CRT-u niti sam primećivao, niti mi je smetalo. Kad nađem nešto da radi u makar stabilnih 30 fps, ihaj :kreza:

Laskaris
12.3.2021, 8:53
E baš mi se igraju ti klasici ponovo. Jel radi to na novim mašinama ako bih skinuo sa steama?
Bar prvi tri dela rade pod 3dfx Glideom pa mozes koristiti nGlide. Verovatno moze tako do petog dela mada verujuem da problema moze biti samo sa prva tri. Posle petog dela TR naslovi su vec relativno moderne igre i rade bez problema i na novom hardveru. Verujem da ih ima i na GOG-u.

buraz
12.3.2021, 19:40
Ja bas ponovo prelazim reboot trilogiju, trenutno na Rise-u. Jbt, ja nostalgican za TR2013, koji je ujedno i prvi TR koji sam presao (tada imao 18. godina), a ovde ljudi diskutuju o delovima iz sredine 90tih. Pogledao sam starije delove na YT-u i nesto malo sam igrao Anniversary iz 2006. kada je izasao, i 200% preferiram Rambo-Laru iz nove trilogije. Shadow je bas smanjio kolicinu borbe i zbog toga mi je ubedljivo najgori deo reboot-a... da ne spominjem sto su unakazili Laru ne znam ni ja zbog kog razloga.

NastyB
12.3.2021, 20:00
Shadow je bas smanjio kolicinu borbe i zbog toga mi je ubedljivo najgori deo reboot-a... da ne spominjem sto su unakazili Laru ne znam ni ja zbog kog razloga.

Poenta originalnog Tomb Raidera uopšte nije bila u borbi, već u istraživanju, rešavanju push/pull zagonetki, izbegavanju zamki i platformskih zadataka. Koliko me sećanje služi broj neprijatelja u originalnoj igri može da se nabroji na prste, ali atmosfera i zanimljivost gejmpleja je bila (i ostala) natprosečna.

A što se reboota tiče, iako te igre volim i imam ih u svojo Steam biblioteci, te igre se samo zovu Tomb Raider, ali su pre Uncharted sa Larom Kroft umesto Natana Drejka. Tek je Shadow malo zagrebao po površini originalnog koncepta i onoga što bi Tomb Raider trebao da bude.
Jer, kakav je to reboot kad u prvoj igri treba da potamaniš ljudi i zverki dva puta više nego u svim prethodnim delovima zajedno?? Kao kad bi neko napravio Need For Speed reboot u kojem vozila imaju mitraljeze i raketne bacače, a cilj je da potamaniš sve što se mrda na putu.

buraz
12.3.2021, 23:38
Poenta originalnog Tomb Raidera uopšte nije bila u borbi, već u istraživanju, rešavanju push/pull zagonetki, izbegavanju zamki i platformskih zadataka. Koliko me sećanje služi broj neprijatelja u originalnoj igri može da se nabroji na prste, ali atmosfera i zanimljivost gejmpleja je bila (i ostala) natprosečna.

A što se reboota tiče, iako te igre volim i imam ih u svojo Steam biblioteci, te igre se samo zovu Tomb Raider, ali su pre Uncharted sa Larom Kroft umesto Natana Drejka. Tek je Shadow malo zagrebao po površini originalnog koncepta i onoga što bi Tomb Raider trebao da bude.
Jer, kakav je to reboot kad u prvoj igri treba da potamaniš ljudi i zverki dva puta više nego u svim prethodnim delovima zajedno?? Kao kad bi neko napravio Need For Speed reboot u kojem vozila imaju mitraljeze i raketne bacače, a cilj je da potamaniš sve što se mrda na putu.

Ma znam, apsolutno sam svestan toga. Samo kazem da je meni licno Rambo-Lara omiljena Lara, pogotovo zato sto je prva koju sam odigrao do kraja. Naravno, razumem i ljude kojima se to nimalo ne svidja... ja sam jedan od takvih u AC temi gde su mi igre do Syndicate-a neuporedivo bolje nego RPG naslednici.

MasterChief2
13.3.2021, 1:45
Kao kad bi neko napravio Need For Speed reboot u kojem vozila imaju mitraljeze i raketne bacače, a cilj je da potamaniš sve što se mrda na putu.

Nista se ne brini, za koju godinu stize jedan takav NFS :D

Ja sam relativno mlad igrac, nisam ni bio rodjen kada je izasao prvi deo TR-a, ali posto sam negde do 2010 imao pentiuma 4 igrao sam vecinu tih matorih igrica, pa i prvih 5 delova TR-a, a najvise sam vremena proveo sa prvom trilogijom. Kada se pojavio konacno prvi TR posle Underworlda bio sam zesce razocaran. Nula istrazivnaje, nula mozak, sve se svelo na "Uzmi mitraljez i tamani". Verovatno sam u manjini mladjih "gejmera" ali kada udjem u igricu i vidim grindovanje, levelovanje, xp-ovi, skilovi trte mrte kulturno izadjem i obrisem igricu. U pojedinim igricama ima toliko stvari koje moj mozak jednostavno ne moze upamtiti :nov_mad2:

NastyB
14.3.2021, 12:09
Samo kazem da je meni licno Rambo-Lara omiljena Lara, pogotovo zato sto je prva koju sam odigrao do kraja.

Razumem te sasvim. I meni su te igre dobre, samo me "štipa" naziv Tomb Raider kada sa originalnim konceptom ima veze jedino što se glavni lik zove Lara Kroft. Jer ono što je srž Tomb Raider igara, a to je istraživanje grobnica i civilizacija u ovim igrama je samo usputna stvar.
Neko moje mišljenje je da je bilo bolje da su igru nazvali...ne znam, recimo "LOST CIVILIZATIONS : THE CURSE OF MAYANS", glavnu junakinju sa Emma Stonewall i reklamirali je kao ženskog Natana Drejka/Indijanu Džonsa i igra bi mnogo bolje prošla. Ovako su dobili puno TR purista koji nisu želeli da pipnu igru i gomilu balavurdije koja nije htela istu jer ih ne zanimaju zagonetke, pentranje i platformisanje (kojih ima u tragovima).