PDA

Prikaži potpunu verziju : Kamera koja snima i prebacuje video u animaciju!?


Master Of The Air
28.8.2007, 13:36
Kum mi je rekao da je pre 2-3meseca video prijatelja kako cita su SK(a mozda i nekom drugom casopisu) opis kamere koja kosta 3000din-3500dinara i koja kad snimi snimak prebacuje u animaciju (a on mi je objasnio:covek igra basket a kamera kada to snimi prebaci u igricu:confused:)

Imali neko pojma koja je to kamera i dali je bila opisana u SK:confused:

LoneWolf
28.8.2007, 14:32
Kum mi je rekao da je pre 2-3meseca video prijatelja kako cita su SK(a mozda i nekom drugom casopisu) opis kamere koja kosta 3000din-3500dinara i koja kad snimi snimak prebacuje u animaciju (a on mi je objasnio:covek igra basket a kamera kada to snimi prebaci u igricu:confused:)

Imali neko pojma koja je to kamera i dali je bila opisana u SK:confused:

Takve kamere nisu potrebne,a nisam siguran ni da postoje.

Bavim se video montazom i sve sto ti treba za "efekat igrice" je obicna kamera + filteri za video montazu sa efektima (ima ih zaista mnoooogo).

Snimis obicni snimak,ubacis ga u Adobe Premiere (sa svim dodatnim filterima i efektima za video) i za nekoliko minuta ili sati,zavisno od duzine snimka,mozes da dobijes snimke kakvi su radjeni u NFS Carbon.

Za one koji ne znaju,NFS Carbon cinematics (video snimci kroz igru) su radjeni kombinacijom stvarnih snimaka i 3D rendera koji se spajaju i dodaju im se efekti.
Nakon toga slijedi post-produkcija i snimak je spreman za "ubacivanje" u igru.
Nikakve dodatne kamere niti su potrebne,niti postoje,koliko ja znam.:ciao:

Johnny
28.8.2007, 14:32
Mislim da ni on sam nema pojma. :D Ne secam se da sam procitao tako nesto, a i zasto bi to radila kamera? Mozda je rec o nekom programu, kao sto neki programi prave crtez od slike. A da ti sam napravi video igricu?! :rofl:

Longhorn
28.8.2007, 14:53
Pa ne znam.Rakao je da uz kameru dolazi i program;)

Mislim da ni on sam nema pojmaTacno:)

LoneWolf
28.8.2007, 14:54
Mislim da ni on sam nema pojma. :D Ne secam se da sam procitao tako nesto, a i zasto bi to radila kamera? Mozda je rec o nekom programu, kao sto neki programi prave crtez od slike. A da ti sam napravi video igricu?! :rofl:

Nema veze,covjek je samo pitao.
Meni se ucinila nevjerovatnom prvo ta "kamera",pa onda i cijena od 3000 dinara (sica za takav,jos "neizmisljeni" hardver).
Postoje kamere koje u sebi imaju efekte (moja profi kamera ima 15 efekata koji se koriste ODMAH dok snimas).
To su : sephia,black and white,antishake filters,night shot filters,color dodge, blur,emboss,sharpen,lighten,polarize,caleidoscope, contour i jos nekoliko.

Ali ovaj "3D-igrica-efekat" je jos uvijek naucna fantastika,koliko je meni poznato.

LoneWolf
28.8.2007, 14:56
Pa ne znam.Rakao je da uz kameru dolazi i program;)

Mislim da ni on sam nema pojmaTacno:)

Programi koji inace dolaze uz BILO KOJU kameru sluze za prenos snimljenog materijala na PC,ili za jednostavnije zahvate u video montazi.
Takva kamera i po TOJ,TAKO NISKOJ CIJENI je naucna fantastika.:dedica: