PDA

Prikaži potpunu verziju : Povezivanje 5.1 zvučnika


Strane : [1] 2

Psychon@ut
11.1.2006, 18:59
Kupio sam sb live 5.1 i čitav dan se mučim da ih povežem sa 5.1 zvučnicima.Kada
ih testiram u Creative speaker settings i u Creative diagnostics rade mi samo Front left&right i rear left&right dok subwoofer i centralni ne rade.Isprobao sam sve kombinacije i uvijek isto!U koji od ovih izlaza na slici da priključim front,rear i central/subwoofer zvučnike?:confused:

Nikola Medjedovic
12.1.2006, 22:22
U zeleni ulaz prednje,u crni ulaz woofer/centralni a u zuti ulaz preostali jack.

Fekundus
12.1.2006, 23:13
Mozda te windows zeza,ako imas neku integrisanu karticu disableuj je...

Psychon@ut
12.1.2006, 23:21
Imao sam integrisanu ali sam je isključio u biosu i izbrisao drajvere prije instalacije sb live-a.Što se tiče zvučnika uspio sam nekako da ih povežem ali čini mi se sa opet nešto ne štima:)

NenadN
13.1.2006, 0:18
Vidi audio acceleration u sound setingsu kao i winampu stavi hardware acceleration. I krajne pogledaj da li ti je u volume controlu mozda mutiran neki kanal. Posot imas 5.1 karticu pored master volumea imas rear, front i subwofer volume. Njih ces upaliti ako odes na options->properties pa stikliras nesto tako.

Psychon@ut
13.1.2006, 11:39
U zeleni ulaz prednje,u crni ulaz woofer/centralni a u zuti ulaz preostali jack.Uradio sam kao što si rekao ali ne rade mi front left i front right!Napomena testove izvodim u creative speaker settings-u.
@NenadN
Što se tiče tvog pitanja hardware acceleration je već bilo uključeno,volume svih zvučnika je na 100%.Da nije zvučna u pitanju:confused:

Psychon@ut
13.1.2006, 11:41
Eh da,zvučnici su Mercury ht-6200 ako će to išta da pomogne.

eniac
4.2.2006, 16:11
ja imam sličan problem:dedica:
imam Creative EMU10K1 SB Live! Audio Processor 5,1
imam i 5,1 zvucni sistem zvucnika Logitech X530
sve namjestim kak treba i neradi mi centralni:mad:
ako ikako uspijem da on radi onda zadnja 2 zvucnika pjevaju ko kad je kaseta sje**na, onak razvlaci

jedini program u kome mi je radio je Jet audio:qliranje:

Što bi moglo bit?:a_whistli

Psychon@ut
9.11.2006, 18:25
Dižem temu iz mrtvih pošto sam zaboravio da napišem rješenje problema.
Ispalo je da sam ja dobro povezao zvučnike.Problem je bio što nisam uključio Bass redirection.On po defaultu,nakon instalacije drajvera i ne bude štikliran,a bez toga subwoofer ne radi kako treba.Zbog jedne kvačice,ja sam se mučio čitav mjesec...:)

Glisic Aleksandar
4.1.2007, 3:01
DANAS SAM KUPIO ALTEC LANSING VS3251, IMAM INTEGRISANU ZVUCNU,KADA PSTAM MUZIKU PREKO WINAMPA RADE SAMO PREDNJI I VUFER U WIN.MEDIA PLEJERU RADE SVI SAMO STO REAR LEFT SLABIJE SE CUJE U ODNOSU NA REAR RIGHT IAKO SE OBA ZVUCNIKA POJACAVAJU ZAJEDNO NEMAM POJMA U CEMU JE PROBLEM DA LI JE KVAR NA ZVUCNIKU ILI SAM JA NESTO ZEZNUO

A M G
4.1.2007, 3:34
DANAS SAM KUPIO ALTEC LANSING VS3251, IMAM INTEGRISANU ZVUCNU,KADA PSTAM MUZIKU PREKO WINAMPA RADE SAMO PREDNJI I VUFER U WIN.MEDIA PLEJERU RADE SVI SAMO STO REAR LEFT SLABIJE SE CUJE U ODNOSU NA REAR RIGHT IAKO SE OBA ZVUCNIKA POJACAVAJU ZAJEDNO NEMAM POJMA U CEMU JE PROBLEM DA LI JE KVAR NA ZVUCNIKU ILI SAM JA NESTO ZEZNUO

Koju verziju WinAmpa koristis? Starije verzije nemaju podrsku za 5.1 zvucnike.

VojaM
4.1.2007, 13:45
DANAS SAM KUPIO ALTEC LANSING VS3251Nemoj da pišeš sve velikim slovima. To na forumima i uopšte u svim Internet komunikacijama znači da VIČEŠ!

Admin

Br@n@c
13.1.2007, 11:40
Dižem temu iz mrtvih pošto sam zaboravio da napišem rješenje problema.
Ispalo je da sam ja dobro povezao zvučnike.Problem je bio što nisam uključio Bass redirection.On po defaultu,nakon instalacije drajvera i ne bude štikliran,a bez toga subwoofer ne radi kako treba.Zbog jedne kvačice,ja sam se mučio čitav mjesec...:)
I ja imam isti problem sa basom.I probao sam to sa redirection da stikliram ali se prob. nije resio.I dalje bas ne radi kako bi trebalo(tj.nista se nije promenilo,bilo da povezem bas sa zvucnom ili ne zvuk woofera je isti i los).Zvucnici su ShockWave Sw250 5.1 a zvucna Audigy 4.Please help

Mario Pavićević
13.1.2007, 11:58
Kada ukljucis Bass redirection moras i onaj slajder sa frekvencijom da pomeris malo eksperimentisi sa njegovom vrednsocu dok ne dobijes odgovarajuci zvuk.

Br@n@c
13.1.2007, 12:24
Kako Bass Boost(posto je zatvoren) da ukljucim i da ceprkam po opcijama.

Psychon@ut
13.1.2007, 14:14
Opcija bass boost je namijenjena konfiguracijama bez subwoofera. Kada ukljucis Bass redirection moras i onaj slajder sa frekvencijom da pomeris malo eksperimentisi sa njegovom vrednsocu dok ne dobijes odgovarajuci zvuk.Ne bih ti preporučio da diraš taj slajder, zato što možda tvoj subwoofer i ne podržava niže frekvencije.Kod mene po defaultu stoji na pola, i radi uredno.

Još jednom provjeri da li si spojio jack-ove kako treba, u kontrol panelu da li je stavljeno odgovarajuće setovanje zvučnika(5.1,4.1 ...).
U eax advanced uključi "cmms", u surround mixer-u vidi da li je subwoofer pojačan do kraja, ali ne pojačavaj ukupan volume preko 80% ...

Br@n@c
13.1.2007, 16:33
Opcija bass boost je namijenjena konfiguracijama bez subwoofera. Ne bih ti preporučio da diraš taj slajder, zato što možda tvoj subwoofer i ne podržava niže frekvencije.Kod mene po defaultu stoji na pola, i radi uredno.

Još jednom provjeri da li si spojio jack-ove kako treba, u kontrol panelu da li je stavljeno odgovarajuće setovanje zvučnika(5.1,4.1 ...).
U eax advanced uključi "cmms", u surround mixer-u vidi da li je subwoofer pojačan do kraja, ali ne pojačavaj ukupan volume preko 80% ...

Izgleda da je sve u redu sa basom,jer sam ponovo video kakav ce zvuk biti kada ga iskljucim sa ulaza i zvuk vufera se utisao sto znaci da je sve ok i ponovo ga prikljucio u ulaz.A to sa ,,cmms,,zar nije cmss(on mi je ukljucen)
Evo i slicice:

Psychon@ut
13.1.2007, 18:10
Cmss:)
Samo ne zaboravi da ga isključiš kada igraš igre koje podržavaju EAX ili kada gledaš dvd filmove sa podrškom za surround...

Br@n@c
13.1.2007, 18:28
Znaci samo disable CMSS 3D Surround i onda ce zvuk biti bolji u igrama i filmovima ili da cekiram CMSS2?.
Sta treba ustvari????

Br@n@c
13.1.2007, 19:10
Imam jos jedno pitanje:
Da li da update-ujem novije drajvere za Audigy4 ,,02.09.0016,, koji su izasli(9octobar 06)ili da ostavim one koje sam dobio sa CD( 5.12.6.1161,6-18-2005).Znaci ima li uopste potrebe?

Lord
14.1.2007, 0:16
Znaci samo disable CMSS 3D Surround i onda ce zvuk biti bolji u igrama i filmovima ili da cekiram CMSS2?.
Sta treba ustvari????
CMSS ti salje stereo zvuk preko svih 6 zvučnika, tj. nešto kao 3x stereo upmix. Ako ga ne iskljucis kad budes igrao igre, neces moci dobiti pravi 5.1 surround, već opet 3x stereo, kontas?

Br@n@c
14.1.2007, 0:56
CMSS ti salje stereo zvuk preko svih 6 zvučnika, tj. nešto kao 3x stereo upmix. Ako ga ne iskljucis kad budes igrao igre, neces moci dobiti pravi 5.1 surround, već opet 3x stereo, kontas?
OK.Koji su dobri programi za testiranje zvuka.Ja koristim 3DMark03.Da li ima jos neki prog.za testiranje zvuka bolji?
Srecna svima srpska nova godina :icon_bigg

Lord
14.1.2007, 1:00
Dobar sluh? 3Dmark nije namenje testiranju zvuka, vec je taj test na koji mislis predvidjen na testiranje performansi sistema sa ukljucenim zvukom (pošto ukljucen zvuk trosi par posto procesora).

UMETNIK
9.2.2007, 1:30
Kupio sam 5.1 Genius sistem Wood, a imam Realtek AC97.
Problem: nece da mi rade svi zvucnici,kada ih testiram rade svi sem centralnog, a kada pustim muziku rade samo prednji?

Da li je do muzicke....? pozz:eek: :icon_stud

Lord
9.2.2007, 2:20
Bilo je već reči o ovome dosta puta. Za centralni neznam, možda nisi dobro kablove spojio, ili tako nešto, ili ti je podešeno kao 4.0 sistem? Za muziku, to je normalno, ne možeš očekivati da ti se stereo (koji je dva kanala) pušta na svih 6 kanala po defaultu. Winamp ima tu opciju, ali to će ti drugi objasniti, ja ga ne koristim...

polarnimeda
9.2.2007, 14:49
Za winamp 5.1 podrsku Udji u:
options / preferences / output / direct sound /
i promeni device u realtek ac97 audio, i stikliraj
allow hardware acceleration

sto se tice uopste 5.1 sistema- nije uvek resenje da spajas boje kada prikljucujes zvucnike u komp! Eksperimentisi dok ne dobijes da svih 6 radi kako treba. Proveravaj napredak u "eksperimetnu" sa nekim 5.1 demo programcicem. Mislim da ga svaka 5.1 kartica, pa i realtek ima!

igorm
27.2.2007, 16:04
Jel moze neko da mi objasni kako je najbolje da rasporedim zvucnike (5.1 sistem) u sobi.

Mario Pavićević
27.2.2007, 16:24
Jel moze neko da mi objasni kako je najbolje da rasporedim zvucnike (5.1 sistem) u sobi.
Sve zavisi kakav ti je raspored u sobi i da li gde imas mesta da ih stavis.Teoretski bas nije bitno gde ces staviti jer zvuku iz niskog frekventnog opsega fizicke smetnje ne smetaju i obicno se postavlja na pod.Sto se tice satelita oni emituju zvuk srednjeg i visokog spektra tako da je najbolje da ti zvucnici budu u visini usiju sto je obicno malo teze izvodljivo.Ukoliko to ne mozes da ostvaris bilo bi zgodno ukoliko imaju podesavanje po visini da ih usmeris u pravcu odakle ces gledati filmove(fotelja i sl.) i treba obratiti da izmedju tebe i zvucnika ne bude fizickih prepreka (osim za vufer njemu kao sto rekoh iste previse ne smetaju).

igorm
27.2.2007, 18:04
Sve zavisi kakav ti je raspored u sobi i da li gde imas mesta da ih stavis.Teoretski bas nije bitno gde ces staviti jer zvuku iz niskog frekventnog opsega fizicke smetnje ne smetaju i obicno se postavlja na pod.Sto se tice satelita oni emituju zvuk srednjeg i visokog spektra tako da je najbolje da ti zvucnici budu u visini usiju sto je obicno malo teze izvodljivo.Ukoliko to ne mozes da ostvaris bilo bi zgodno ukoliko imaju podesavanje po visini da ih usmeris u pravcu odakle ces gledati filmove(fotelja i sl.) i treba obratiti da izmedju tebe i zvucnika ne bude fizickih prepreka (osim za vufer njemu kao sto rekoh iste previse ne smetaju).

Hvala.

UMETNIK
19.5.2007, 10:25
Opet problem... 5.1 Genius.....nov komp sa SoundMAH HD Audio....
Sve sam prikljucio tamo gde treba....i ne rade mi centralni u vufer?
Sta je u pitanju? A sve sam podesio i na kompu za 5.1 sistem?
hvala

UMETNIK
19.5.2007, 10:30
Opet problem... 5.1 Genius.....nov komp sa SoundMAH HD Audio....
Sve sam prikljucio tamo gde treba....i ne rade mi centralni u vufer?
Sta je u pitanju? A sve sam podesio i na kompu za 5.1 sistem?
hvala

Resio sam problem...jos samo centralni da proradi...uz malo stelovanja.:aplauz:

McNAIR
7.12.2007, 14:11
Hocu da prikljucim 5.1 zvucnike na komp odnosno maticnu Msi k7N2delta-2 LSR koja ima 5.1 izlaz.Svaki od ovih zvucnika znaci oba prednja,oba zadnja,centralni i subwoofer imaju bananicu.Uz zvucnike sam dobio i 3 razdelnika.Razdelnik ima ulaz za 2 baninice i izlaz.Vrlo prosto za povezivanje.2 prednja na prvi razdelnik,2 zadnja na drugi i centralni i subwoofer na treci.Sve te razdelnike bocnem u ona tri izlaza na maticnoj LINE IN,LINE oUT I MIC IN. Dok sam imao staru graficku ATI 9250 sve je bilo ok.:qliranje:Sada imam AIW Ati X800XT i ona je vec povezana sa LINE iN izlazom.Sta da radim sad kad mi je zauzet jedan od ova 3 izlaza.:icon_evil

Mario Pavićević
7.12.2007, 15:09
Taj dzek moze biti ili Line-out ili Line-in ali nikako i jedno i drugo istovremeno.Najbolje skupi malo novca i kupi zasebnu zvucnu kartu koja ima 5.1 line-out i nezavisne line-in i mic ulaze.Mozes pronaci i polovne Sound Blaster Live! 5.1 kartice za 10ak eura sto nije losa kupovina ili neki Audigy ako zelis novo.U svakom slucaju ces dobiti dosta bolji zvuk od onog koji dobijas preko integrisane kartice.

McNAIR
7.12.2007, 16:29
Taj dzek moze biti ili Line-out ili Line-in ali nikako i jedno i drugo istovremeno.Najbolje skupi malo novca i kupi zasebnu zvucnu kartu koja ima 5.1 line-out i nezavisne line-in i mic ulaze.Mozes pronaci i polovne Sound Blaster Live! 5.1 kartice za 10ak eura sto nije losa kupovina ili neki Audigy ako zelis novo.U svakom slucaju ces dobiti dosta bolji zvuk od onog koji dobijas preko integrisane kartice.
Ne znam da li smo se razumeli.Evo u prilogu slike kako izgleda AC97 audio konfiguracija na maticnoj.Ne znam na koji dzek mislis.Ovaj od gaficke je vec zauzeo LINE IN o tome se i radi (btw jedino tu moze i da bude).Tako da sad imam ova 2 druga izlaza slobodna a imam tri razdelnika.Nova zvucna resava problem ali sam mislio da neko ima ideju da se ovo iskombinuje.

Mario Pavićević
8.12.2007, 9:20
Razumem o cemu pricas ali 5.1 zvuk neces dobiti.Mozes da budzis neke kombinacije tipa postavis zvuk na 4.1 u panelu,zatim zadnje zvucnike prikljucis na rear izlaz a prednje,vufer i centralni pomocu razdelnika nakacis na front izlaz.Time ces dobiti neki kvazi 4.1 zvuk gde ce ti biti odvojeni prednji i zadnji kanli ali ce centralni i vufer da radi zajdeno sa prednjim kanalima.Iskreno ti preporucujem da kupis zvucnu karticu i uzivas u pravom zvuku.

McNAIR
8.12.2007, 13:23
Sad mi pala na pamet jedna varijanta.Posto za nekih mesec dana trebam da promenim procesor(AMD Core 2 Duo),maticnu i memoriju.Ove maticne sa AM2 platformom koliko sam uspeo da vidim imaju integrisanu zvucnu karticu sa 7.1 ch.Po tvojoj proceni koliko je cip na ovim zvucnim karticama bolji od ovog smrdljivog Realteka

Mario Pavićević
8.12.2007, 14:12
Pah nista posebno.U sustini uglavnom je to takodje Realtek cip samo u nekoj kao HD izvedbi.Sto se tice kvaliteta zvuka nemoj ocekivati nikakvu osetnu razliku.Ako vec budes menjao plocu skupi koji euro za zvucnu jer je to investicija koja traje godinama i nju uvek mozes menjati iz masine u masinu.
Inace Intel proizvodi Core 2 Duo a AMD X2 procesore.

andrijaster
4.2.2008, 21:38
Kupio sam zvucnike msi 6016k i zvucnu karticu koja podrzava 5,1 sistem.Instaliram drajvere za zvucnu karticu i disablujem i uninstaliram drajvere integrisane zvucne kartice.Prikljucim ih sve lepo po uputsvu kada ono rade sam front zvucninci, mucim se ja da ih prikljucim jos kojih pola sata i probam da na mestu front zvucnika zameni subwoofer i centralni.Kada ono i oni rade ali samo na tom mestu, isto to uradim i sa slusalicama i sa rear zvucnicima i svi rade. Treba mi pomoc kako da ih prikljucim hitno

Svrbisha
4.2.2008, 22:57
ja imam činčeve pa sve utacinjem u zeleno a imam 5.1 system

Mario Pavićević
5.2.2008, 9:23
Kupio sam zvucnike msi 6016k i zvucnu karticu koja podrzava 5,1 sistem.Instaliram drajvere za zvucnu karticu i disablujem i uninstaliram drajvere integrisane zvucne kartice.Prikljucim ih sve lepo po uputsvu kada ono rade sam front zvucninci, mucim se ja da ih prikljucim jos kojih pola sata i probam da na mestu front zvucnika zameni subwoofer i centralni.Kada ono i oni rade ali samo na tom mestu, isto to uradim i sa slusalicama i sa rear zvucnicima i svi rade. Treba mi pomoc kako da ih prikljucim hitno
A da li si u podesavanjima zvucne kartice postavio da imas 5.1 sistem?Da li je izvor zvuka koji testiras u 5.1 formatu?

Aleksandar1987
11.3.2008, 11:49
Kupio sam juce 5.1 Altec Lansing zvucnike! Kada sam ih povezao sa racunarom cuju mi se samo front right\left i wufer! Kod mene na kompu imam zeleni, plavi i roze ulaz a na wuferu imam zeleni, crni i narandzasti! Da li to znaci da moja zvucna ne podrzava 5.1? Ona je integrisana a ploca mi je Asus P4PE2-X!

Pelagijska Argosija
11.3.2008, 15:37
Kupio sam juce 5.1 Altec Lansing zvucnike! Kada sam ih povezao sa racunarom cuju mi se samo front right\left i wufer! Kod mene na kompu imam zeleni, plavi i roze ulaz a na wuferu imam zeleni, crni i narandzasti! Da li to znaci da moja zvucna ne podrzava 5.1? Ona je integrisana a ploca mi je Asus P4PE2-X!

Ja imam Altec Lansing 151i i na samoj kutiji je stajalo upustvo za povezivanje. Znači:
1. Namestiš prekidač sa zadnje strane vufera (piše sound pored prekidača) na 6CH, tj. položaj dole.
2. Povežeš kablove sa računarom baš onako kako stoji na kutiji, odnosno - svetlo zeleni kabl (prednji zvučnici) u srednju rupu sa zadnje strane računara, crni kabl (zadnji zvučnici) u levu rupu i narandžasti kabl (vufer) u desnu rupu sa zadnje strane računara.

Ako i dalje ne funkcioniše kako treba, znači nije nešto u redu sa podešavanjima u Vindovsu. U tom slučaju idi na Control Panel, pa Sound and audio devices pa onda na kartici Audio odaberi pod Sound playback Advanced i tu podesi 5.1 soround sound speakers.
Ako ni posle toga ne radi kako treba onda ne znam šta je...

Aleksandar1987
11.3.2008, 22:08
Treba mi brz odgovor! Da li zvucna karta C-MEDIA
CMI8738 PCI 5.1 moze da ide na moju plocu? Ploca je Asus P4PE2-X!

Unapred hvala!!!

donator99
11.3.2008, 22:16
Treba mi brz odgovor! Da li zvucna karta C-MEDIA
CMI8738 PCI 5.1 moze da ide na moju plocu? Ploca je Asus P4PE2-X!

Unapred hvala!!!
Da.
5char

UMETNIK
22.3.2008, 22:15
5.1 Genius sistem, sve lepo instalirano posle reinstalacije kompa (sve je radilo). Sada posle reinstalacije rade samo dva zvucnika prednja ostalo ne, podesen i winamp, i muzicka i u control panelu ne znam sta vise treba da uradim../:eek:

MareS
24.3.2008, 14:01
5.1 Genius sistem, sve lepo instalirano posle reinstalacije kompa (sve je radilo). Sada posle reinstalacije rade samo dva zvucnika prednja ostalo ne, podesen i winamp, i muzicka i u control panelu ne znam sta vise treba da uradim../:eek:
Nesto je do drajvera.Ja imam Genius SW-HF 5000.Imam integrisanu zvucnu na ploci( imao sam isto kao i ti SoundMax na asusovij ploci)Meni se isto to desilo kad sam presao na XP 64bit,radila su samo dva zvucnika.Sve sam pokusao da uradim ali nije nista pomoglo pa sam se vratio na 32bit Windows.Mozda je i to kod tebe problem.
Jel si probao da pustis muziku u media plejeru?Instaliraj Winamp 5.50(sa njim moraju da rade),neke starije verzije nece da rade sa 5.1 zvucnicima.Rade li svi zvucnici kada pustis film u PowerDvd????

Kovle
26.4.2008, 22:49
imam kucni bioskop samsung HT-TQ22 i hocu da zvucnike sa tog kucnog bioskopa povezem na komp u pitanju je 5.1 sistem zvucnika.Zvucnike bih hteo da povezem na integrisanu zvucnu na maticnu plocu ASUS P5K-E.Da li je to moguce uraditi pomocu nekih adaptera i da li ce tada zvuk biti istog kvaliteta.evo linka ako ne mozete da pronadjete koji je to kucni bioskop
http://www.samsung.com/me/products/audiosystem/hometheatresystem/ht_tq22.asp#

Mario Pavićević
27.4.2008, 10:13
imam kucni bioskop samsung HT-TQ22 i hocu da zvucnike sa tog kucnog bioskopa povezem na komp u pitanju je 5.1 sistem zvucnika.Zvucnike bih hteo da povezem na integrisanu zvucnu na maticnu plocu ASUS P5K-E.Da li je to moguce uraditi pomocu nekih adaptera i da li ce tada zvuk biti istog kvaliteta.evo linka ako ne mozete da pronadjete koji je to kucni bioskop
http://www.samsung.com/me/products/audiosystem/hometheatresystem/ht_tq22.asp#
Pazi ne mozes povezati samo zvucnike jer su oni pasivni a pojacalo se nalazi u samom DVD-u znaci moras povezati racunar sa DVD-om.Koliko vidim na sajtu kome si dao taj sistem ima samo AUX ulaz tako da mozes dobiti samo stereo zvuk a ne 5.1.Ako to zadovoljava tvoje potrebe samo spoji izlaz iz zvucne karte sa AUX ulazom na DVD plejeru.

Kovle
27.4.2008, 11:45
Pazi ne mozes povezati samo zvucnike jer su oni pasivni a pojacalo se nalazi u samom DVD-u znaci moras povezati racunar sa DVD-om.Koliko vidim na sajtu kome si dao taj sistem ima samo AUX ulaz tako da mozes dobiti samo stereo zvuk a ne 5.1.Ako to zadovoljava tvoje potrebe samo spoji izlaz iz zvucne karte sa AUX ulazom na DVD plejeru.
Hvala na odgovoru pitao sam zbog toga sto trebam da kupujem zvucnike pa da ne kupujem za dzabe.A ja imam integrisanu zvucnu na maticnoj ASUS P5KE jel postoji na njoj AUX koliko sam primetio samo SPDIF zasto ne mogu obicne zvucnike da prikljucim na SPDIF

Mario Pavićević
27.4.2008, 15:20
Hvala na odgovoru pitao sam zbog toga sto trebam da kupujem zvucnike pa da ne kupujem za dzabe.A ja imam integrisanu zvucnu na maticnoj ASUS P5KE jel postoji na njoj AUX koliko sam primetio samo SPDIF zasto ne mogu obicne zvucnike da prikljucim na SPDIF
Zvučnike prključuješ na zeleni izlaz koji izgleda kao izlaz za slušalice na walkman-u.Na ovoj slici je to obeleženo sa Audio out:
http://www.techiwarehouse.com/i/Motherboard/Motherboard2.jpg
Svi kompjuterski zvučnici imaju kabl koji odgovara ovom izlazu na ploči.Ako pak želis da povežes kompjuter sa dvd-om moraces da kupiš kabl koji ce sa jedne strane imati 3,5mm bananicu a sa druge dva činča.

Kovle
27.4.2008, 22:45
dobro hvala a jel mozes sada da mi objasnis sta znaci spdif i zasta se koristi posto sam totalni laik za te stvari :D

Mario Pavićević
28.4.2008, 11:16
dobro hvala a jel mozes sada da mi objasnis sta znaci spdif i zasta se koristi posto sam totalni laik za te stvari :D
Sony/Philips digtal interface kao sto mu i ime govori sluzi za prenos digitalnog audio signala.Kod klasicnog analognog signala izvor signala koji je digitalnog oblika(recimo muzika sa racunara) se konvertuje u analogni signal u zvucnoj kartici i prenosi kablom do recimo DVD plejera koji taj analogni signal opet konvertuje u digitalni i vrsi reprodukciju.Ovakav nacin prenosa donosti gubitke koji naravno zavise od kvaliteta samih uredaja i kabla koji se koristi.Neko bi se zapitao zasto se uopste to sve radi a razlog je jasan ranije su svi uredjaji bili analogni tako da je bilo neophodno zadrzati kompatibilnost(recimo kupis analogno pojacalo za 2000e i onda neko kaze sad prelazimo na digitalna i ti moras da ga bacis).Sony i Philips su odlucuili da eliminisu analogno digitalnu konverziju i osmislili S/PDIF kojim se digitalni signal prenosi direktno od izvora(u tvom slucaju racunara) do uredjaja koji ce vrsiti reprodukciju zvuka(u tvom slucaju DVD).Sad problem je sto tvoj DVD uredjaj ne posedjuje S/PDIF tako da cela ova prica kod tebe nema puno znacaja.

Kovle
28.4.2008, 12:03
E konacno neko da mi objasni.Jos samo jedno pitanje da li mogu z4 da povezem na spdif

Mario Pavićević
28.4.2008, 13:01
E konacno neko da mi objasni.Jos samo jedno pitanje da li mogu z4 da povezem na spdif
Ne mozes.S/PDIF kao standard uglavnom nije zastupljen kod jeftinijih zvucnika(ima izuzeta ali tesko da ces to ovde naci).Koliko se secam Logitech Z-5500
ima S/PDIF ulaze(i opticki i koaksijalni) ali on je cenovno daleko iznad tvojih mogucnosti.Za cenovni rang do 100e maltene neces osetiti razliku izmedju analognog i digitalnog povezivanja zvucnika.

Kovle
28.4.2008, 19:29
hvala najlepse

Kovle
29.4.2008, 18:52
Pazi ne mozes povezati samo zvucnike jer su oni pasivni a pojacalo se nalazi u samom DVD-u znaci moras povezati racunar sa DVD-om.Koliko vidim na sajtu kome si dao taj sistem ima samo AUX ulaz tako da mozes dobiti samo stereo zvuk a ne 5.1.Ako to zadovoljava tvoje potrebe samo spoji izlaz iz zvucne karte sa AUX ulazom na DVD plejeru.
Jel mozes da mi stavis sliku da vidim kako izgledaju kablovi da ih kupim da povezem zvucnike na drugi komp.Jel mogu da povezem 2.1 ili moze samo 2.0 sistem zvucnika

Skols
30.6.2008, 22:21
imam jedan problem,manje vise vezan za racunare.
Naime,brat je uzeo Genius SW HFS 5000 sistem i Panasonic DVD recorder (DMR-ES15).E sad,zvucnici na izlazu imaju 6 dzekova (3 crvena i 3 bela) i kabl sa isto toliko dzekova na oba kraja.Medjutim na dvd-ju ima samo 3 (beli,crveni u zuti dzek).Kontam da to nece raditi tako,i zato pitam jel ima neki kabl/adapter/sl. koje "suzava" po jedan par crveni i beli u jedan odg.dzek na dvd?

dobarcovek
11.9.2008, 8:38
Imam problem stavio sam 5.1 zvucnike kad pustim muziku sve je ok ali kad udjem u igricu npr u devil my cry 4 necuje se kada pricaju i neki jos zvukovi u gridu se necuje zvuk motora a u wow-u kad baca neke magije to su 3 primera sta da radim ?????

dzonihsv
11.9.2008, 9:01
Mozda je glupo pitanje ali da nemas mozda RiP verziju igre ?

Ako nemas onda pogledaj u opcijama Sound podesavanja i podesi na 5.1 (ako ima ta opcija) ako ne, onda gledaj da je nesto slicno ;).

dobarcovek
11.9.2008, 9:17
nema nigde opcija za podesavanje 5.1 nije mi jasno kako u wow-u se necuju neki zvukovi ?????

dzonihsv
11.9.2008, 9:19
Ne mislim opcija "5.1" nego ima slicna tipa "Surround ili slicno" ;).

Probaj malo sa opcijama da cackas dok neko ne dodje ko ima 5.1 i igra iste igre.

dobarcovek
11.9.2008, 9:29
hvala u svakom slucaju sacekacu da neko dodje ko je vec prosao to :) pa da mi kaze sve sam pogledao nema nsita jvla u svakom slucaju :)

Nutsbre@ker
11.9.2008, 15:21
Jel mozes da mi stavis sliku da vidim kako izgledaju kablovi da ih kupim da povezem zvucnike na drugi komp.Jel mogu da povezem 2.1 ili moze samo 2.0 sistem zvucnika
Kablovi izgledaju ovako
http://img169.imageshack.us/img169/8246/cc399aclreh8.th.jpg (http://img169.imageshack.us/my.php?image=cc399aclreh8.jpg)
Naravno ima ih raznih duzina pa ti uzmi onu koja ti odgovara A mozes ih naci na pijaci ili u bilo kojoj radnji koja se bavi prodajom takve opreme.

Mr.Deeds
3.12.2008, 21:56
Ja sam se namucio dok sam namestio MS Industrial 5.1 inace sad sam ih doneo iz prodavnice rade odlicno.
Treba samo pratiti koji je gde ukljucen kabl i tako namestiti na kompu tj. u driverima i radice kako treba.

sasabe
17.1.2009, 2:57
Imam 5.1 sistem i posto se on povezuje tako da su sve rupe zauzete, moje pitanje je kako pored zvucnika da mi bude ukljucen i mikrofon????

Mario Pavićević
17.1.2009, 13:22
Imam 5.1 sistem i posto se on povezuje tako da su sve rupe zauzete, moje pitanje je kako pored zvucnika da mi bude ukljucen i mikrofon????
Na itegrisanoj zvucnoj nikako.Postoji resenje naravno,a to je ako imas Front panel(na kucistu ona dva konektora za slusalice i mic,zeleni i roze) pa taj panel spojis na plocu i dobices MIC ulaz.

vitka
21.1.2009, 17:13
Imam Genius wood zvucnike 5.1. Vec duze vreme ne radi mi centralni zvucnik. Sve sam pokusala cak sam uspela da skinem neki dodatak posto imam Creative audigy muzicku koja podrzava 7.1. Dodatak je bio za neku jacu Creative karticu i nemogu vise da se setim kako se zvao ali je radio dok nisam preinstalirala windows posle nije hteo da se instalira i sad ne radi vec duze vreme. Bila bih zahvala kad bi mi neko resio ovaj problem posto ni oni u servisu nemaju pojma kako da ga rese.:icon_scra

Doomche
21.1.2009, 17:20
Pretpostavicu da se radi o Creative Audigy SE kartici, a ti si instalirala dodatak za Creative X-Fi Xtreme Audio ? Ne znam zashto ti ne radi taj dodatak... A jesi li proverila konekcije svakog zvuchnika, ili kako ti je Windows prepoznao tvoj zvuchni sistem ?

AstraLogos
22.1.2009, 1:10
Pretpostavicu da se radi o Creative Audigy SE kartici, a ti si instalirala dodatak za Creative X-Fi Xtreme Audio ? Ne znam zashto ti ne radi taj dodatak... A jesi li proverila konekcije svakog zvuchnika, ili kako ti je Windows prepoznao tvoj zvuchni sistem ?

Daj covece ne pisi napamet. :boodala: Nemoguce je instalisati bilo sta na jednoj audigy kartici ako nije kompatibilna sa nekom od slicnih. Imam kreative Audigu 2 i odgovaraju drajveri i softver za Audigu 2 ZS jer su karte vrlo slicne i malo se razlikuju. Ove koje si naveo su ko nebo i zemlja i nista od instalacije sve da je i htela to da uradi. Mogla je samo zeznuti vec instalisane drajvere i uciniti jos vecu stetu.
Creative je jako nezgodna firma i bas treba poznavati njihovu gamu proizvoda, i to sto namerno pisu drajvere samo za svaki model pojedinacno.

@vitka instalisi prvo drajvere od tvoje zvucne sa CD-a koji si dobila. Onda softver za nju i idi u speaker seting tamo mozes podesiti rezim rada 2.1 ili 4.1 ili 5.1 ili 7.1 u zavisnosti koje zvucnike imas. Znaci stavi na 5.1 i onda na test zvucnika, kako bi kartica zvucna prepoznala kanale i koji je system prikacen na zvucnoj kartici. Znaci greska je u softverskom podesavanju na kartici.
Probaj pa javi sta si uradila.
:ciao:

Doomche
22.1.2009, 4:44
^ ne pishem napamet, X-Fi Xtreme Audio ima isti chipset kao Creative Audigy SE (nije X-Fi chip), pa na Audigy SE mogu da se moduju drajveri sa X-Fi Xtreme Audio, bash sam se pre neki dan time bavio, dobijesh bolji software processing i onaj software koji ide uz Xtreme Audio, znachi karticu od 45e po ceni od 25e. Naravno, ovo je konkretno sluchaj samo sa Xtreme Audio, ostale X-Fi kartice imaju X-Fi chip... Provereno radi a i video sam dosta ljudi na stranim forumima to koristi, pogledaj ovde:

http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=39310

AstraLogos
23.1.2009, 1:44
^ ne pishem napamet, X-Fi Xtreme Audio ima isti chipset kao Creative Audigy SE (nije X-Fi chip), pa na Audigy SE mogu da se moduju drajveri sa X-Fi Xtreme Audio, bash sam se pre neki dan time bavio, dobijesh bolji software processing i onaj software koji ide uz Xtreme Audio, znachi karticu od 45e po ceni od 25e. Naravno, ovo je konkretno sluchaj samo sa Xtreme Audio, ostale X-Fi kartice imaju X-Fi chip... Provereno radi a i video sam dosta ljudi na stranim forumima to koristi, pogledaj ovde:

http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=39310
Ma Ok samo moras decidno da stavis do znanja ovo sto si mi odgovorio. Mozda ce prosecan korisnik pomisliti da moze i svoj Audigy 1 da moduje drajverima u Audigy 2 sto naravno nije moguce. Ja sam isto naveo primer za moju i koja odgovara iz Creative kuhinje. Mnogo su ga bre zamrsili sa tim podvarijantama zvucnih karti.
Pozz.

Marko93
2.2.2009, 18:34
Ako se neki zvucnici (Logitech Z-5500) povezu na neku integrusu preko npr. coaxial S/PDIF kabla (znaci digitalno), da li je uopste vazan kvalitet te zvucne kartice? Odnosno da li uopste ima potrebe za boljom zvucnom ako se mogu povezati na integrusu preko toga?

Doomche
2.2.2009, 19:29
Pa logichno je uvek vazhan kvalitet onoga shto ti obradjuje zvuk ? :S To je isto kao da povezhesh akumulator od 20A kablom od nekog superprovodnika sa Meseca i pitash da li ce moci da radi na njemu mini-linija koja trazhi 60A :D Ne bukvalno, ali naravno da ima razlike

Marko93
2.2.2009, 19:45
Da, al koliko sam ja shvatio/citao, ovi zvucnici imaju nesto ugradjeno u sebe za obradu zvuka, pa je moje pitanje da li zvucna uopste obradjuje zvuk ako se zvucnici ovako povezu?

Doomche
2.2.2009, 20:06
Shta to imaju za obradu zvuka ?:icon_scra daj neki link da vidim shta je to. Inache da, treba kvalitetnija zvucha uvek - ne mogu oni da obrade signal na bolje ako vec izlazi kao relativno losh iz integrushe a da to lichi na neshto (evo ti pokushaj X-Fi Crystalizera od strane Creative-a, pokushavaju da "ozhive" muziku softverskom obradom pesme, ali to samo pogorshava zvuk kakvog kod da je kvaliteta muzika)

Denny90
20.10.2009, 17:54
Chini mi se da ja ovde imam najveci problem...

Imam Genius 5.1 sistem zvuchnika. Do skoro je sve normalno radilo, a onda su prestali da rade front zvuchnici. To sam sredio tako sto sam zeleni chinch prebacio na mesto gde treba da stoje slusalice i tako mi je do skoro radilo ali sada se tako mnogo loshe chuje. I to sam uspeo da sredim tako sto sam u control panelu (u podesavanju za zvuchnu) namestio da imam 7.1 sistem! Sada mi rade svi zvuchnici kada pushtam preko winampa, aimpa i sl. ali problem je sto ne radi ni jedan kada pushtam preko browsera! Inache, ranije su preko browsera radili samo front zvuchnici jer su bili prikljucheni na mestu gde su slushalice. U podeshavanju u Operi, Mozili, Google chome-u i e exploreru nisam nasao podesavanja za zvuk.

Da li neko zna kako da nestim da se u browseru chuje 5.1 sistem, ako ne onda bar levi desni? :ciao:

Eddy
21.10.2009, 19:40
Nesto mi je tu cudno...Probaj od nekog druga da pozajmis zvucnu karticu koja podrzava 5.1 i vidi kako tada rade ili odnesi zvucnike kod nekoga da isprobas. Meni se cini da je problem sa tvojom zvucnom karticom, mozda da reinstaliras drajvere za njega? Mislim ako vec imas ceo taj sistem daj da se namesto kako bog zapoveda pa da radi tako.

Aleksandar1987
22.10.2009, 10:56
Ljudi ja imam isto problem sa zvucnicima i zvucnom.
Imam INTEX CMI8738 PCI 5.1 zvucnu kartu i zvucnike ALTEC LANSING VS3251E. Dakle dok sam imao stari komp radilo je sve u fullu. Kad sam uzeo novi komp nikako da podesim zvuk. Imam plocu GIGABYTE GA-G31M-ES2C, i ona ima integrisanu zvucnu koju nisam iskljucio u biosu vec sam isao u device manager i isao na disable..
E sad, problem je u tome sto se kao kod nekih sto su vec pisali, recimo u KM playeru se cuju svi zvucnici. U winampu se sad cuju 3 zvucnika, a podesavanja u windowsu su ostala na stereo a ne na 5.1, ako prebacim na 5.1 onda se cuje samo jedan zvucnik, mucim se vec mesec, dva da namestim ovo, da li neko zna kako da resim problem??

Axis
13.11.2009, 19:53
Da li mogu da prikljucim 5.1 zvucnike na integrisanu zvucnu? Da li bi svi radili?

Psychon@ut
14.11.2009, 14:41
Zavisi koju imaš? Vjerovatno možeš pošto većina integrisanih zvučnih kartica u zadnjih par godina to podržava. Pogledaj prvu poruku na temi, trebaš pored onog "plavog(za mikrofon)" izlaza imati još tri.

Shone_King
14.11.2009, 16:19
Da li mogu da prikljucim 5.1 zvucnike na integrisanu zvucnu? Da li bi svi radili?
Kao prvo,koju maticnu imas? Bilo bi pozeljno da napises koju maticnu imas...mada 100 posto moze...nema veze sto je integrisana...i da svi bi radili..sve zavisi naravno u kom programu pustas i sta pustas..jer nije sve predvidjeno za 5.1 surround ,to se odnosi i na muziku,npr meni nije htelo preko BSa da pusta u 5.1 al je preko WMP-a htelo...svejedno radili bi svi...naravno imaju neki zvucnici i force 5.1 i kad nije ..kao x-540 sto imaju i sl....

OWERKLOKER
19.11.2009, 12:34
Pozdrav.
Juce sam uzeo novu plocu(GA-M720-US3) i nikako ne mogu da namestim da mi radi 5.1.
Zvucnici su Genius 5000 150W(oni drveni).
Zna li neko koji jack gde treba da se ubode?
Ranije dok sam na ploci imao 3 ulaza(sada ima 6) ubadao sam zeleni u zeleni,zuti u zuti,i crni u preostali(ne secam se boje).Kako sad to da izvedem?

Psychon@ut
22.11.2009, 0:35
Pa trebalo bi da je isto, ako su jackovi u boji ne mozes pogrijesiti.

ovo je tvoja maticna:

OWERKLOKER
23.11.2009, 15:15
Pa trebalo bi da je isto, ako su jackovi u boji ne mozes pogrijesiti.

ovo je tvoja maticna:
Sve sam zive kombinacije probao i nece.
Danas cu ionako da reinstaliram windows pa cu da probam ponovo.
Javljam sta sam uradio.Pozdrav

Scherwod
27.11.2009, 21:40
Eto bas sam kupio zvucnike 5.1 i radi mi samo front left i front right imam jos kablova ali neznam gde cu sa njima. Imam integrisanu zvucnu karticu
RealTek AC97 3.85 Pomoc?

OWERKLOKER
27.11.2009, 21:49
Eto bas sam kupio zvucnike 5.1 i radi mi samo front left i front right imam jos kablova ali neznam gde cu sa njima. Imam integrisanu zvucnu karticu
RealTek AC97 3.85 Pomoc?

Pojasni ovo?

Scherwod
27.11.2009, 22:01
Pojasni ovo?
Pa sub wofer sam prikacio na svih 5 zvucnika i od sub wofera da kompa 1 kabl onaj sto ide u sredinu zelenkast i ostalo mi jos 12 prikljucaka 6 mogu da prikacim u sub wofera a onih drugih 6 nemam gde xD ne odgovara na kuciste ako tamo treba da ide na sound control front rear i central nemogu da ukljucim nije mute ali nemogu ni da ukljucim

Dejan Simic
28.11.2009, 13:31
Za 5.1 zvuk morate imati adekvatne kablove.Konretno ako je na maticnoj ploci tri izlaza za zvuk treba vam kabal koji sa jedne strane ima klasicnu bananu kao za slusalice a sa druge strane dva cinca koji idu u subwoofer.I najvaznije ,treba podesiti u sound opcijama da vam izlazni zvuk bude 5.1 ko ima Realtek driver neka tu podesi.U realteku ima i test za zvucnike tu cete najbolje proveriti da li vam svi zvucnici rade.

VojaM
28.11.2009, 14:26
Zvučnici se povezuju na izlaze, a ne na ulaze ;)

OWERKLOKER
28.11.2009, 16:38
Za 5.1 zvuk morate imati adekvatne kablove.Konretno ako je na maticnoj ploci tri ulaza za zvuk treba vam kabal koji sa jedne strane ima klasicnu bananu kao za slusalice a sa druge strane dva cinca koji idu u subwoofer.I najvaznije ,treba podesiti u sound opcijama da vam izlazni zvuk bude 5.1 ko ima Realtek driver neka tu podesi.U realteku ima i test za zvucnike tu cete najbolje proveriti da li vam svi zvucnici rade.
Ne mora da znaci.
Kod mene u realtek hd magageru rade svi zvucnici ali kada pustim muziku ili odem na yt 2 ne rade...

Dejan Simic
29.11.2009, 9:57
Ne mora da znaci.
Kod mene u realtek hd magageru rade svi zvucnici ali kada pustim muziku ili odem na yt 2 ne rade...
A jel ti odvaja zvuk tako podesen ili ti se cuju svi zvucnici istovremeno?

Dejan Simic
29.11.2009, 9:59
Zvučnici se povezuju na izlaze, a ne na ulaze ;)
Ispravljeno,malo sam zbrzao:ciao:

Scherwod
29.11.2009, 12:23
Resio Problem. Rasturaju:tapsh: HAVALA

asusic
2.12.2009, 13:34
Kupio sam J-S Audio 5.1 sistem i imam Creative sound blaster live 5.1 zvucnu! TEst mi odradi extra i prepozna sve zvucnike ali kad pustim muziku ili film ne radi mi centralni zvucnik!!! U cemu je problem???HVALA UNAPRED!!!

perovic92
6.12.2009, 22:51
Cao svima....
Zelim da vas pitam par pitanja pa neka mi odgovore oni koji se razumeju xD
Kupio sam Genius SW-HF 5.1 5100 sistem. Zvucna kartica mi je integrisana. Da li moze ovo cudo da radi na tome ili moram da kupim zvucnu? Hvala unapred

Tihi
8.12.2009, 16:54
Ako ta integrisana podrzava 5.1 zvuk onda moze.

quince05
17.12.2009, 11:37
Imam mali problem!!!
Kupio sam zvucnike Genius sw-hf5.1 5005. Sa kompa sam povezao iz izlaza za slusalice, na vufer,samo jednim kablom (na izlazu mala banana a na vuferu 2 cinca). To sve radi ok! TV-a sam povezao sa skart izlaza, na vufer, ulaz za TV i to radi ok! Medjutim,pri takvoj vezi,imam smetnje na monitoru i zvucnici bruje (to su 2 zvucnika vezana na isti izlaz zajedno sa Geniusovim zvucnicima,preko razdelnika)! Kada razkacim kabal sa TV-a-brujanje i smetnje na monitoru prestanu! Ima li neko ideju,gde je greska i kako povezati da nesmetano radi i TV i komp!

ivanza
30.1.2010, 0:00
I ja danas kupih Genius SW-HF5.1 5005 i posle nekoliko sati (m)ucenja :kreza: kako se steluju podesavanja u Realtek HD Menager-u u W7 64bit (a zvucna je Realtek HD ALC889A) dosao sam do sledecih podesavanja koja omogucavaju da se ovi zvucnici dobro cuju, u 5.1 rezimu, kao da su povezani putem Stereo kabla.

1. Do podesavanja na ovoj slici se dolazi kroz Playback devices --> Speakers --> Properties --> Dolby.
Ukljucivanje opcije Dolby Prologic IIx je omogucilo da u Winamp-u i KM Player-u pocne da radi centralni zvucnik i rear zvucnici (Realtek HD manager nesto tripuje pa ih vidi samo kao side:kreza:). Znaci cuju se svi samo sto je najglasniji centralni, malo slabiji su front a rear (tj. side) zvucnici su zvucali najslabije. Cak i bez ove opcije 5.1 sistem je u igrama radio a ukljucivanje ove opcije nije nista poremetilo.
Ukljucivanje opcije Natural bass je malo probudilo woofer iz sna ali to jos uvek nije to.

http://www.dodaj.rs/t/5/G4/4iSfr02I/realtek003.jpg (http://www.dodaj.rs/?5/G4/4iSfr02I/realtek003.jpg)

Na sledecoj slici se vidi ono sto Realtek HD Manager tripuje oko rear tj.side zvucnika.:kreza:

http://www.dodaj.rs/t/2X/xT/16pFw4ei/1/realtek001.jpg (http://www.dodaj.rs/?2X/xT/16pFw4ei/1/realtek001.jpg)

Na sledecoj slici se vidi moje zezanje sa Room Correction, odnosno da sam dodao 5db prednjim zvucnicima, 10db zadnjim a +10db za woofer ga je dovelo do one bum tras glasnoce koja mi se svidi - kao na stereo podesavanjima i ako sam woofer stisao na 50%.

http://www.dodaj.rs/t/3P/qw/eHKrgLg/1/realtek002.jpg (http://www.dodaj.rs/?3P/qw/eHKrgLg/1/realtek002.jpg)

Nadam se da ce ovo nekome pomoci.:)

Edit : Ipak sam bio prinudjen da u Room Correction sve vratim na default osim decibela za side zvucnike koje sam ostavio na 5. Iskljucenje opcije Bass Management je jos malo pojacalo woofer.

Edit 2 : Dosao sam do zaklucka da Room Correction ipak vise smeta kvalitetu zvuka nego sto koristi. Balansiranje glasnoce izmedju centralnog i front zvucnika sam odradio zezanjem sa opcijama u Dolby Prologic IIx. Takodje sam ipak ukljucio opciju Bass Management jer tako bas nekako zvuci bolje u kombinaciji sa Natural Bass.

http://www.dodaj.rs/t/U/t4/38j41uK0/realtek005.jpg (http://www.dodaj.rs/?U/t4/38j41uK0/realtek005.jpg)

Takodje sam dosao do zakljucka da woofer, i ako je njegov volume do pola pojacan, (kada su stisani do daske central, front i side zvucnici), kada se master volume dugme na njemu pojaca do 3/4 pocinje da bude los po zdravlje a ako je kojim slucajem woofer volume pojaca do maksimuma i ponovi pokusaj sa master volume dugmetom do 3/4 onda pocinje da smeta cak i namestaju i patosu u mom stanu.:kreza::D Moram da se kontrolisem...osim ako mi neki komsija ne stane na zulj ima da ga prakticno upoznam sa terminom neighbour from hell.:dzavo:

mladjan
31.3.2010, 1:27
Ljudi imam jedno pitanje koje me jako muci i procesljao sam ceo net i ne mogu da nadjem odgovor.. Imam 5. sistem koji je od nekog dvd plejera, u vufer je pojacalo, prikljuci bi na komp taj 5.1.. Ali problem je sto se na vufer prikljucuju zvucnici a sam vufer na kom i ne znam da napravim kabli od kompa do vufera. Evo linka kako izgleda prikljucak na vufer...
http://www.facebook.com/photo.php?pid=30596343&id=1445349893
Ps izvinjavam se sto je link na face jer nisam imao na drugo mesto da uploudujem slike.... Molim za pomoc, unapred zahvaln.. Pozzz svima...

ivance95
31.3.2010, 8:59
Ljudi imam jedno pitanje koje me jako muci i procesljao sam ceo net i ne mogu da nadjem odgovor.. Imam 5. sistem koji je od nekog dvd plejera, u vufer je pojacalo, prikljuci bi na komp taj 5.1.. Ali problem je sto se na vufer prikljucuju zvucnici a sam vufer na kom i ne znam da napravim kabli od kompa do vufera. Evo linka kako izgleda prikljucak na vufer...
http://www.facebook.com/photo.php?pid=30596343&id=1445349893
Ps izvinjavam se sto je link na face jer nisam imao na drugo mesto da uploudujem slike.... Molim za pomoc, unapred zahvaln.. Pozzz svima...
Stavi to na Image Shack, ja i mnogi drugi nemamo Fejs!!!:ciao::ciao::ciao:

Eddy
31.3.2010, 9:55
Ljudi imam jedno pitanje koje me jako muci i procesljao sam ceo net i ne mogu da nadjem odgovor.. Imam 5. sistem koji je od nekog dvd plejera, u vufer je pojacalo, prikljuci bi na komp taj 5.1.. Ali problem je sto se na vufer prikljucuju zvucnici a sam vufer na kom i ne znam da napravim kabli od kompa do vufera. Evo linka kako izgleda prikljucak na vufer...
http://www.facebook.com/photo.php?pid=30596343&id=1445349893
Ps izvinjavam se sto je link na face jer nisam imao na drugo mesto da uploudujem slike.... Molim za pomoc, unapred zahvaln.. Pozzz svima...

Prvo resenje bi bilo da nadjes taj DVD player i da komp prikljucis na njega (AUX).
A drugo, nisam siguran da moze, da kupis na jednoj strani muski DE9 (http://en.wikipedia.org/wiki/D-subminiature) a na drugoj strani odgovarajucedzekove. Da lici na ovako nesto (http://www.sgidepot.co.uk/sgidepot/pics/RAD_Audio_cable_018-0648-001.jpg). Pitanje je koji pin ti daje koje kanale i koliki bi bio gubitak signala na takvoj budzi.

mladjan
31.3.2010, 15:51
hvala puno. evo link http://my.imageshack.us/v_images.php

mladjan
31.3.2010, 15:55
hvala. Problem je sto ja taj dvd ne mogu da nadjem, kupio sam samo 5.1, inace da ja mogu naci taj dvd ne bi bio problem

Eddy
31.3.2010, 16:25
Prati malo aukcije na sajtu Limundo:

http://www.limundo.com/kupovina/Tehnika/Video-i-DVD/DVD-uredjaji/DVD-WEG/1187364
http://www.limundo.com/kupovina/Tehnika/Video-i-DVD/DVD-uredjaji/WEG-DVD-Player/1076638

Mozda i nadjes odgovarajuci player.

mladjan
31.3.2010, 16:33
Mislio sam ako moze bez plejera to jest bez dvd. Ako neko zna kako da vezem zice ili ako ima neki adapter za to..... Hvala puno.....

mladjan
31.3.2010, 22:42
Da li ima neki adapter za ovo, vidi link:
http://www.sgidepot.co.uk/sgidepot/pics/RAD_Audio_cable_018-0648-001.jpg
da bi mogao staviti bananice 3.5mm???????? Da bi ukljucio u komp.........

mladjan
31.3.2010, 22:46
Znaci meni treba na jednu stranu kabla DE9 prikljucak a na drugu tri bananice 3.5mm. Kako mogu to da povezem da li neko zna???Molim za pomoc
Pozzzz svima....

ivance95
1.4.2010, 20:11
hvala puno. evo link http://my.imageshack.us/v_images.php
Ne radi link, probaj da odneses kod nekog ko popravlja zvucnike, pojacala... da ti namesti bananice:ciao::ciao::ciao:

mladjan
1.4.2010, 23:43
evo moze i iovaj link ali ko ima facebook
http://www.facebook.com/photo.php?pid=30596343&id=1445349893
da li ima neka zvucna kartica koja ima DE9 izlaz????
Kod majstora da nosim, ne zna niko ko zna kog sve nisam pitao i na netu vec danima trazim. Pozzzzzzz

wu-gambino
3.4.2010, 18:20
Купио сам премиум 5-1 звучнике и немам баш никакав звук, чак ни онај карактеристичан звук када се убацује џек, звучници су апсолутно тихи, као да нису укључени.
Шта да радим ????

пс. имам интегрисану графичку, па претпостављам да је и звучна.

Eddy
3.4.2010, 18:34
Koji model? Da li zvucnici dobijaju struju? Da li ima neka dioda da svetli na njima? Kad ih ukljucis u struju i pojacas do maksimuma, da li se cuje neki sum ili su i tad potpuno tihi? Ako mozes prikljuci na neki drugi audio izvor pa vidi da li tad ima zvuka. Da li su uopste ukljuceni? Reklamiraj, ako si sad kupio.

wu-gambino
3.4.2010, 21:41
Koji model? Da li zvucnici dobijaju struju? Da li ima neka dioda da svetli na njima? Kad ih ukljucis u struju i pojacas do maksimuma, da li se cuje neki sum ili su i tad potpuno tihi? Ako mozes prikljuci na neki drugi audio izvor pa vidi da li tad ima zvuka. Da li su uopste ukljuceni? Reklamiraj, ako si sad kupio.

Premium A-866CE
Добија струју, главни вуфер показује.
Прочитао сам негде да може бити и до звучне, која би требало да се угаси у биосу.

п.с. сада сам открио да у sound sheme ми не стоји ништа , а требалo би windows default.
Да није то проблем ?

wu-gambino
4.4.2010, 14:41
Да ли треба да у биосу искључим звучну ?
И како беше се улази у биос ?

Eddy
4.4.2010, 14:52
Nisi naveo koju konfiguraciju imas. U bios se u 95% slucajeva ulazi pritiskanjem "del" prilikom podizanja sistema. Ispise odmah na pocetku sta treba da se pritisne. U biosu bi trebalo da se nalazi stavka onboard audio ili nesto slicno pa namestis na disabled. Medjutim! Ako ti imas samo integrisanu zvucnu i iskljucis je u BIOS-u, onda neces imati uopste zvuk (jel si jelte iskljucio hardware zaduzan za to). Mozes probati ali jako sumnjam da ce uroditi plodom. Kako si imao zvuk do sada?

p.s.: Ni meni ne pise nista jer sam menjao def podesavanja (vidi sliku)

wu-gambino
4.4.2010, 14:59
Nisi naveo koju konfiguraciju imas. U bios se u 95% slucajeva ulazi pritiskanjem "del" prilikom podizanja sistema. Ispise odmah na pocetku sta treba da se pritisne. U biosu bi trebalo da se nalazi stavka onboard audio ili nesto slicno pa namestis na disabled. Medjutim! Ako ti imas samo integrisanu zvucnu i iskljucis je u BIOS-u, onda neces imati uopste zvuk (jel si jelte iskljucio hardware zaduzan za to). Mozes probati ali jako sumnjam da ce uroditi plodom. Kako si imao zvuk do sada?
Користим звук преко стуба (2 звучника).
Мислим да је звучна Realtek hd audio, то сам нашао у опцијама звука, али не знам да ли је интегрисана.

wu-gambino
4.4.2010, 15:02
Пише ''Realtek hd audio output''.

Eddy
4.4.2010, 15:14
Moguce je da nije dobro povezano. Jel imas Realtek HD Audio manager program? Probaj sa njim da utvrdis da li je dobro povezano, trebalo bi da ima audio sensing.

http://attachments.techguy.org/attachments/93978d1166055820/clipboard01.gif

Vidim da na netu ima jos ljudi koji sa kombinacijom realtek, vista i 5.1 imaju problema. Ali oni uglavnom imaju zvuk na dva zvucnika.
Evo moje pretrage (http://www.google.com/search?hl=en&client=firefox-a&hs=mlk&rls=org.mozilla%3Aen-US%3Aofficial&q=Realtek+hd+audio+no+sound+with+5.1+speakers&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=), mozda nadjes nesto sti pomogne.

wu-gambino
4.4.2010, 15:23
Имам тај програм, и намештен је 5-1 у тој опцији, тренутно ми звук иде као раније преко стуба.
Иначе када сам тестирао звих 6 звучника преко овог програма ни један није радио, а рецимо сада сам тестирао ова два од стуба и раде нормално.

http://img406.imageshack.us/img406/9232/89163724.jpg (http://img406.imageshack.us/i/89163724.jpg/)
Овако мени изгледа опција conector settings.
:confused:

Eddy
4.4.2010, 15:30
Uf zao mi je, trenutno nemam pametnih ideja. Pretpostavljam da nemas zvuk ni kad namestis druge kanale, 2.1 itd. Mozda da instaliras najnoviji drajver za zvucnu.

Kad prikljucis te premium zvucnike jel imas onaj popup da je detektovao da je uredjaj ustekan (vidim da ti je stiklirano u opcijama)?

Nadam se da ces uspeti da namestis, puno srece.

Edit: Jesi li probao zvucnike na drugom izvoru? Ko zna, mozda su pokvareni.

wu-gambino
4.4.2010, 16:09
uf zao mi je, trenutno nemam pametnih ideja. Pretpostavljam da nemas zvuk ni kad namestis druge kanale, 2.1 itd. Mozda da instaliras najnoviji drajver za zvucnu.

Kad prikljucis te premium zvucnike jel imas onaj popup da je detektovao da je uredjaj ustekan (vidim da ti je stiklirano u opcijama)?

Nadam se da ces uspeti da namestis, puno srece.

Edit: Jesi li probao zvucnike na drugom izvoru? Ko zna, mozda su pokvareni.
Пробао сам на још једном рачунару и на двд плејеру и исто сра#е.
kad prikljucis te premium zvucnike jel imas onaj popup da je detektovao da je uredjaj ustekan (vidim da ti je stiklirano u opcijama)?
Да има.

wu-gambino
4.4.2010, 18:57
Ово сам пропустио, receiver диода не светли. :boodala:

http://img218.imageshack.us/img218/7902/dsc00264l.jpg (http://img218.imageshack.us/i/dsc00264l.jpg/)

Да ли то дефинитивно значи да је неки квар или шта ?

Eddy
4.4.2010, 19:11
Ili ne valja ili je lose povezano. Jel mozes napraviti jasniju sliku, da vidimo sta pise? Mozda i da slikas kako je sta povezano.

wu-gambino
4.4.2010, 19:35
Eво фотки.

Eddy
4.4.2010, 19:55
Na ploci ti nemas ovoliko ulaza? Kako onda povezujes?
http://img140.imageshack.us/img140/7198/11534870vv1.jpg

Cini mi se zbog onog screenshota koji si dao.
Jbg, smaram sa pitanjima, ali daj da smislimo gde skripi. Vec sam i ja popizdeo zbog tih zvucnika.

EDIT: Mozda ovo (http://forums.overclockers.co.uk/showthread.php?t=17941612) pomogne.
EDIT2: Spominjao si BIOS. Evo sta sam nasao o tome:
"Posto si usao u bios : Once you hit enter on the audio option, it will give you three options. Auto, onboard enabled, onboard disabled. Something like that. Go to the onboard enabled one and hit enter. "

wu-gambino
4.4.2010, 21:40
Имам три улаза у кућишту истих боја као и џекови ових звучника (један за 2 предња, други за 2 задња и трећи за вуфер и централни), све на први поглед пасује беспрекорно.

Eddy
4.4.2010, 22:22
Povezi sve na aux ili tv, stavi u realteku na 2ch, nemoj zaboraviti da prebacis prekidac na poledjini sub-a (u sustini povezi kao sto povezujes stub). Ako ni tada ne radi, kontam imas garanciju na njih.

wu-gambino
5.4.2010, 14:16
Нисам пробао то, али шта мислиш у вези овог одговора који сам добио. :confused:
gledao sam slican problem x) resenje je bilo krajnje glupo na daljinskom se palio citav sistem Smile Smile tj. nije radio sistem dok zvijezda receivera nije zasjala Smile imas daljinski?

Eddy
5.4.2010, 14:20
Pa jesi li probao da ukljucis preko daljinskog?

wu-gambino
5.4.2010, 14:33
Јесам, нема даљински ништа што се већ не налази на вуферу.

Eddy
5.4.2010, 15:01
Nemam pojma sta vise da kazem, osim ovog (http://www.sk.rs/forum/showpost.php?p=1025286&postcount=126). Sutra je radni dan, pa pravac u prodavnicu gde si kupio.

wu-gambino
5.4.2010, 15:24
п.с.звао сам их(нисам добио директно продајно место), receiver прима сигнал од даљинца, он и не треба да светли.

Eddy, можеш само да ми појасниш ово.
Povezi sve na aux ili tv, stavi u realteku na 2ch, nemoj zaboraviti da prebacis prekidac na poledjini sub-a (u sustini povezi kao sto povezujes stub).
Које каблове да користим исте или ове посебне стерео ? Где тачно да прикључим ?

Eddy
5.4.2010, 15:31
Umesto povezivanja na tri jacka povezi samo na jedan. Na sub-u ne tamo gde pise 5.1 vec dole gde pise aux. U sustini umesto tri kabla (ili sest, zavisi kako brojis) koristis samo jedan. Na pc-u isto prikljucis samo jedan dzek u sredinu i u realteku prebacis na 2CH.
Ovo bi trebalo da bude indenticno nacinu na koji ti pc pusta zvuk preko stuba (kazes da to funkcionise bez problema). Ako novi zvucnici ni sad ne rade, onda je problem u njima. Ako rade onda je najverovatnije problem na pc-u. Nesto sa zvucnom nije u redu.

wu-gambino
5.4.2010, 15:43
Проблем је очигледно са звучницима, пробаћу још једном на другом рачунару и двд плејеру ... опет, пошто нисам првог дана обратио пажњу на жичице која улазе у звучнике, она са црвеном траком иде у црвени улаз и сви морају да буду повезани тако или обрнуто, али ни то није била грешка.
Хвала ти много, на саветима.

Eddy
5.4.2010, 15:47
Jesi probao ovo zadnje gde sam prilozio slike. Ako nisi daj, probaj barem za moju dusu, ovako me ubija radoznalost da li radi.

wu-gambino
6.4.2010, 19:31
Jeсам и ништа. :(
Ево још неких шатова, ако помаже.

wu-gambino
6.4.2010, 19:32
И још један.

Eddy
6.4.2010, 19:57
EDIT: Mozda ovo (http://forums.overclockers.co.uk/showthread.php?t=17941612) pomogne.


Post broj sedam:

With now having a bit of time to **** around with the settings, I unistalled all sound drivers, rebooted the PC, upon booting up it auto installed the sound drivers, an now I finally have 5.1 woot

I aint got realteck HD audio manager prog now, but I dont care, as long as its working I'm happy

Now back to Crysis

wu-gambino
8.4.2010, 21:30
Био је бас у квару. :) Заменио сам га и сада ради, мада сам подесио преко једног кабла и чује се преко свих звучника 3х3.

wu-gambino
9.4.2010, 18:53
Да ли бас по правилу мора да стоји на поду, нешто ми много грува када је у висини главе или изнад.
И још нешто поставио бих задње на зидове иза мене, али немам идеју чиме да на најбољи начин прикачим каблове да не висе са зидова.
Имате ли неку идеју већ ?

MickeyThug
22.4.2010, 22:07
Imam NEO DVD-HT335DivX kucni bioskop. Posto je plejer "riknuo", zanima me da li je ikako moguce povezati te 5.1 zvucnike na PC?
http://img38.imagefra.me/img/img38/6/4/22/mickeythug/t_1m_812758f.jpg (http://imagefra.me/view.php?img=/6/4/22/mickeythug/f_1m_812758f.jpg&srv=img38)

http://img37.imagefra.me/img/img37/6/4/22/mickeythug/t_2m_9598095.jpg (http://imagefra.me/view.php?img=/6/4/22/mickeythug/f_2m_9598095.jpg&srv=img37)

http://img40.imagefra.me/img/img40/6/4/22/mickeythug/t_3m_b461031.jpg (http://imagefra.me/view.php?img=/6/4/22/mickeythug/f_3m_b461031.jpg&srv=img40)

ivance95
23.4.2010, 16:02
Imam NEO DVD-HT335DivX kucni bioskop. Posto je plejer "riknuo", zanima me da li je ikako moguce povezati te 5.1 zvucnike na PC?
http://img38.imagefra.me/img/img38/6/4/22/mickeythug/t_1m_812758f.jpg (http://imagefra.me/view.php?img=/6/4/22/mickeythug/f_1m_812758f.jpg&srv=img38)

http://img37.imagefra.me/img/img37/6/4/22/mickeythug/t_2m_9598095.jpg (http://imagefra.me/view.php?img=/6/4/22/mickeythug/f_2m_9598095.jpg&srv=img37)

http://img40.imagefra.me/img/img40/6/4/22/mickeythug/t_3m_b461031.jpg (http://imagefra.me/view.php?img=/6/4/22/mickeythug/f_3m_b461031.jpg&srv=img40)
Slikaj zadnju stranu subwoofera. Ako se sateliti prikljucuju u njega moze, a ako ne onda ti treba Amp(pojacalo-reciver). Posto kod vecine idu direktno u player i oni su pasivni(bez pojacala), a zvi zvucnici za komp. imaju integrisamo pojacalo.:ciao::ciao::ciao:

Nutsbre@ker
24.4.2010, 12:58
Да ли бас по правилу мора да стоји на поду, нешто ми много грува када је у висини главе или изнад.
И још нешто поставио бих задње на зидове иза мене, али немам идеју чиме да на најбољи начин прикачим каблове да не висе са зидова.
Имате ли неку идеју већ ?
Mozes recimo da napravis , naravno ako si vican tome recimo posebne kanale/vodjice u koje ces sakriti kablove , kada se zatvore nece se videti kablovi , i jeftinije ali i malo ruznije resenje:kreza: je hot glue gun ( pistolj koji topi silikon), nije losa stvarcica ( samo pece ako vreo slikon dodirne kozu :kreza: ), jedino ako je los pistolj pa ne istopi dovoljno silikon moze se desiti da isti popusti posle nekog vremena pa moras sve ispocetka. I naravno vide se zalepljeni kablovi kako idu uz/niz zid, ja sam to resio sakrivanjem kablova iza zavese, uz lasjnu parketa, i farbanjem kablova u boju zida:D.
Ps. Za bas sam negde cuo da su predvidjeni da stoje na podu ili malo iznad njega.

Srlisone
25.4.2010, 22:05
Kompe je Amilo 3650 i naravno Realtek HD Audio. Problem je sto drajver ne moze nikako da prepozna sta je ustekano u njega. Naravno instalirana je poslednja verzija koja je izasla 10. aprila. Pokusavam da prikacim 5.1 sistem i u samim drajverima jednostavno nema opcije da se menja konfiguracija zvucnika. Stoji stereo u drop down meniju i sivo je. Da li je neko naletao na slican problem?

Bizzare Contact
27.5.2010, 19:34
Jel moze neko malo detaljnije da mi objasni kako da povezem Shockwave SW250 zvucnike? Hvala unapred... :)

jonathan
4.6.2010, 19:52
Pogledaj prvu stranicu ove teme. Mozda pomogne.

darkom
2.8.2010, 19:57
Da ne otvaram novu temu, kupio sam 5.1 zvučnike i u Realtek HD Audio Menager-u, u speaker configuration sam postavio 5.1 Speaker, ali mi prednji lijevi zvučnik radi skroz slabo (slabo se čuje), a zadnji lijevi ne radi nikako, ostala 3 i wufer rade super. U čemu bi mogao biti problem?

ivanza
2.8.2010, 21:31
Da ne otvaram novu temu, kupio sam 5.1 zvučnike i u Realtek HD Audio Menager-u, u speaker configuration sam postavio 5.1 Speaker, ali mi prednji lijevi zvučnik radi skroz slabo (slabo se čuje), a zadnji lijevi ne radi nikako, ostala 3 i wufer rade super. U čemu bi mogao biti problem?

1. Realtek HD audio manager --> Speaker fill

ili

Ako imas XP : Start --> Control panel --> Sound and audio devices --> u podesavanjima za zvucnu potrazi Dolby prologic IIx.

Ako imas Windows 7 ili Vistu : Start --> Control panel --> Sound --> Speakers --> Dolby --> Dolby prologic IIx.

purpure fox
31.8.2010, 10:09
Cao svima, imam skyvision XG1000 5.1, želim da ga povežem na MSI vr700x laptop, on ima realtek HD zvucnu. Interesuje me da li uopste mogu da povežem sistem, tako da svi zvučnici rade, i koji kabal mi treba za to? Hvala unapred:aplauz:

K!b0r9
6.9.2010, 12:54
ljudi treba mi pomoc ... ovde imam 5.1 sistem zvucnika i hocu da ih prikljucim za moj kompjuter ... e sad tu imam i problem ... da li bih trebao mozda da kupim karticu koja podrzava 5.1 a i kako da je prikljucim posto ulaz na jednoj strani kabla nije isti kao na drugoj tj na drugoj strani mi valjda treba takozvana mala banana i da li za to postoji neki adapter ili nesto tako
ljudi molim vas treba mi odgovor brzo:n_klanja:

ivance95
7.9.2010, 20:26
Skini CPU-z, i vidi koja je maticna. Ja te nista ne rtazumem, opisi malo vise problem.:ciao:

Oliver_
19.9.2010, 20:11
Ljudi imam jedan problem sa 5.1 sistemom,ako moze pomoc.Naime problem je u sledecem,povezem ja to sve i imam zvuk preko svih zvucnika u winamp-u i recimo klipovima na youtube i slicno,ali problem je u tome sto kada udjem u bilo koju igricu nema tona,u cemu je problem?

znikolic
19.10.2010, 10:37
Imam instaliran windows 7 i zvucnu karticu creative audigy i zvucnike altec lansing 5.1 Kada pustim muziku na winamp ili aimp2 rade mi samo kao 2.1 odnosno svi sateliti bez vufera. kada pustim dvd rade normalno kao 5.1 inace na XP-u radili su svi kada slusam muziku. hvala unapred

voodookojot
4.11.2010, 19:36
Da li je moguce da se opticki kabl razdvoji - da u tv ide opticki a prema liniji se razdvala na dva cinca?
Povezao sam tv i mini liniju sa bananica (headphones)- dva cinca(mini linija) i zvuk je bas slab cak i kada je na max!

ivanza
27.11.2010, 23:26
Danas sam uplovio u muzičke DTS vode. "Nabacio sam", za početak, neke DTS albume od izvođača kao što su npr.Jean Michael Jarre, Mike Oldfield, Dire Straits, Enigma, Guns n Roses i kada sam ih preslušao umalo nisam pao sa stolice koliko dobro zvuče.:eek: Znači kao da sam tek sada pročuo.:eek: Nikada do sada nisam čuo tako dobar zvuk na mojim 5.1 zvučnicima.:eek:

Vrlo je bitno reći da DTS format mogu da otvore samo foobar2000 (kada mu se doda DTS plugin), km player i Cyberlink Powerdvd. AIMP2 nema šanse a Windows media player 12 uz pomoć ac3 filtera čas hoće čas neće.

Tek sada uživanje u muzici može da počne.:qliranje:

Raf87
10.1.2011, 18:45
Pozdrav ljudi...dobio sam novi komp i zelim da na njega povezem 5.1 zvucnike(sljakaju na starom kompu), medjutim na na kompu postoje 3 izlaza...zvucna kartica je integrisana na maticnu ASRock G41C-VS...skontao sam da ja sa tri izlaza imam 6 kanala, ali ne kontam kako da podesim...ak neko zna nek pomogne, ako ne, dajte preporuku koja bi zvucna dobro dosla :)

cone4
28.2.2011, 21:37
imam jedno pitanje, da li je moguce da kad se pusta muzika na kompu zvuk ide na svih 5 zvucnika + sub.? (stvarno me jako mrzi da citam celu temu :D) :ciao:

ivance95
28.2.2011, 21:54
Moze, neki imaju u sebi tu funkciju(x540, matrix), a na ostalima mozes da ukljucis speaker fill.:ciao:

Levčanin
28.2.2011, 21:59
imam jedno pitanje, da li je moguce da kad se pusta muzika na kompu zvuk ide na svih 5 zvucnika + sub.? (stvarno me jako mrzi da citam celu temu :D) :ciao:

Može. Zavisi od sistema na kome puštaš, playera tj programa sa kojim puštaš i na kraju šta puštaš :D

cone4
1.3.2011, 15:14
jao moze neko da mi objasni to malo bolje, sta treba da uradim sve kako bi osposobio muziku na svih 5 zvucnika? sta je speeder fill? imam creative zvucnike..

ivance95
1.3.2011, 19:35
Izvini napravio sam typo, mislio sam na speaker fill, ako imas integrisanu zvucnu(realtec), samo trebas da ukljucis u realtec audio manager-u Speaker Fill! Ako nije realtec, skini Everest, pa vidi koja je.:ciao:

ivanza
12.3.2011, 19:13
Juče konačno pređoh na Asus Xonar DS.http://www.modreactor.com/forum/images/smilies/1975_dancing_banana.gif Čak i na kršini od zvučnika kao Genius 5005 čuje se razlika u zvuku u pozitivnom smislu.

Naterati ovu zvučnu da radi mp3 upmix na 5.1 je mnooooooooogo jednostavnije nego sa integrušom. Sa integrušom je to bilo moguće samo u foobar2000 a sa Xonar DS može bilo koji program (AIMP, Winamp, itd.).

Znam da je bilo reči da Xonar DS i Leadtek tv kartice nikako ne idu zajedno, odnosno da ne može da se dobije zvuk preko tv kartice, međutim to ipak nije tačno. Kod mene dobijam zvuk sa Leadtek TV2000XP Expert kartice i preko line in i preko cd in (aux).

kobaja1986
15.3.2011, 13:31
Imam jedno pitanje, imam Genius SW-HF 5.1 5000 i integrisanu AC97, do pre nekih mesec dana sve je radilo kako treba, tj imao sam 5.1 zvuk, odjednom se izgubio zvuk na centralnom i subwoofer-u, svasta sam pokusao ali ne vredi. Zvucnici su povezani preko kabla koji dolazi uz zvucnike, 3 bananice i sa druge strane neki cudan konektor. Ima li neko ideju ?


Edit: Ispravka, imam zvuk na centru i subwoofer-u, kad uradim test zvucnika na Realtek manager-u, ali uzasno slab, postoji mali kabl, koji sluzi za pojacavanje zvuka (ne znam kako to funkcionise, 10cm dugacak nastavak za 3.5mm kaci se na kabl za centar/woofer) koji je stigao uz zvucnike, sve je radilo, ali sad ne radi...

aconi
15.3.2011, 19:41
Probaj da prodrmas onaj veliki potenciometar,hoce od kontakta tako da radi

kobaja1986
15.3.2011, 20:43
Evo ovako, posto sam posumnjao u integrusu pozajmio sam Audigy LS koji sam modovao na X-Fi, pored svih mogucih podesavanja centar i woofer jos uvek slabo rade, dakle ili je do kabla ili do samih zvucnika...

aconi
15.3.2011, 21:18
A da li si probao sto sam ti rekao,kod mene je otisao kontakt i kad drmam potenciometar tako mi se zvuk vraca ili odlazi ,tj. kod mene su problem wufer i jedan prednji zvucnik,pa sam stavio kartonce kad podesim da svi zvucnici redovno rade

kobaja1986
16.3.2011, 0:10
imao sam manjih problema sa potenciometrom, ali nije do toga, povezao sam danas drugi izvor zvuka preko cinceva i sve radi, sumnjam u kablove, pa cu pokusati cincevima u dvd ulaz :D ne znam sta drugo da pokusam, ako neko ima ideju neka javi :icon_scra

M A C A K
19.3.2011, 10:31
Zasto kad gledam neki video na kompu ili na youtube-u rade mi samo dva zvucnika?

DonCorleone91
20.3.2011, 1:53
Zato sot je taj zvuk stereo i predvidjen je da radi samo na dva zvucnika :)

Darky
20.3.2011, 13:50
Da li je moguce spojiti liniju sa pc-om a na liniju zvucnike od kucnog kina?

SAJEVAC
20.3.2011, 14:08
Da li je moguce spojiti liniju sa pc-om a na liniju zvucnike od kucnog kina?
Kako to mislis da uradis kad je linija stereo uredjaj sa dva kanala,a kucni bioskop se sastoji od 5 zvucnika,5 kanala + bas...

Darky
20.3.2011, 17:42
Ja i imam samo dva zvucnika od kucnog kina nemam sve

SAJEVAC
20.3.2011, 20:58
Ja i imam samo dva zvucnika od kucnog kina nemam sve
Kakva su to dva zvucnika,sateliti ili sta?Drugar moras malo detalja dati vise.Mozes ih spojiti paralelnom vezom ili rednom vezom sa minilinijom,a mozda cak i mesovitom zavisi koliko zvucnika imas,ali jedino sto ces od toga svega dobiti je podeljen zvuk na ko zna kakvom otporu i to ce liciti na njakanje magarca kad ga udaris bicem po ****** :ciao: .

xxnikolaxx
1.7.2011, 20:46
Ljudi imam welik problem zvucnici mi rade samo u roze ulazu a kada mikrofon ukljucim u roze a zvucnike u zeleni (kao sto treba)samo mi mikrofon radi!da li je problem u zvucnoj kartici ili u nekim podesawanjima????

SAJEVAC
6.7.2011, 22:47
Ljudi imam welik problem zvucnici mi rade samo u roze ulazu a kada mikrofon ukljucim u roze a zvucnike u zeleni (kao sto treba)samo mi mikrofon radi!da li je problem u zvucnoj kartici ili u nekim podesawanjima????
Izgleda da ima neki kontakt...Nmg da dam drugacije objasnjenje na takvo nesto...

Skomarica93
15.7.2011, 0:43
Ljudi imam welik problem zvucnici mi rade samo u roze ulazu a kada mikrofon ukljucim u roze a zvucnike u zeleni (kao sto treba)samo mi mikrofon radi!da li je problem u zvucnoj kartici ili u nekim podesawanjima????

Imam identican problem zvucnici rade samo u roze ulazu i to samo kada line in u podesavanjima spustim skroz dole(odnosno utisam), i to ne bi bio problem da mi netreba mikrofon koji takodje treba da ide u roze ulaz. xxnikolaxx ako si nasao resenje molim te mi javi(s.komarica93@gmail.com)

zvezdan84
23.9.2011, 20:04
moze neko da mi pomogne kako da spojim kompjuter na ozvucenje 5.1 imam kablove cinc-banana3.5mm kako god da spojim uvek mi rade samo prednji zvucnici. to sve testiram u realtek hd audio manager. iz ouz mi ide u cd/mp3, iz c/sub mi ide u cen/sub, rear mi ide u sl/sr, iz side mi ide u fl/fr

ivanza
23.9.2011, 21:07
^U zeleni priljučak na zvučnoj idu prednji zvučnici, u narandžasti idu centralni i vufer a u crni idu zadnji zvučnici. Realtek HD audio manager zadnje zvučnice detektuje kao sporedne pa ćeš morati da klikneš na crni priključak u sekciji Analog back panel i da promeniš sa rear speakers na side speakers.

Idi u Control panel - Sound - Playback - Speakers - Properties i potraži da li imaš sekciju Dolby. Ukoliko imaš onda čekiraj Dolby Prologic IIx.

Najlaksa varijanta je da zanemariš sve prethodno rečeno i da pomenutom metodom u Analog back panel sekciji u Realtek HD audio manager-u sve zvučnike namestiš na front speakers i onda će raditi svi, ali time se gube prave Surround mogućnosti (ukoliko imaš specijalnu 5.1 DVD-Audio ili DTS Wav pesme ili neki film sa 5.1 zvukom) jer će se zvučnici ponašati kao stereo, ali na 5 satelita.

zvezdan84
23.9.2011, 21:50
svaka cast za obajasnjenje. ono u kontrol panelu mi je ukljucilo sve zvucnike da rade. zvuk je sad extra

reds
29.9.2011, 15:13
Imam problem sa 5.1 zvucnicima, naime rade samo dva zvucnika, nesto kao stereo mod.Inace svi zvucnici su ispravni, ali izgleda da ima neki bug sa win7 64bita, jer mi je ranije na 32bita i na drugim OSovima sve radilo kako treba.Stvar koja me jos vise zbinjuje da zna da se desi da proradi 5.1 sistem na par dana pa onda opet ne radi 15 bez nekih vidnih promena.Cesto na izlaz od integruse kačim i slusalice.Na netu sam nasao gomilu slicnih problema ali nijedno mi resenje nije trajno pomoglo.Najnoviji drajveri su instalirani...

ivanza
29.9.2011, 23:00
Imam problem sa 5.1 zvucnicima, naime rade samo dva zvucnika, nesto kao stereo mod.Inace svi zvucnici su ispravni, ali izgleda da ima neki bug sa win7 64bita, jer mi je ranije na 32bita i na drugim OSovima sve radilo kako treba.Stvar koja me jos vise zbinjuje da zna da se desi da proradi 5.1 sistem na par dana pa onda opet ne radi 15 bez nekih vidnih promena.Cesto na izlaz od integruse kačim i slusalice.Na netu sam nasao gomilu slicnih problema ali nijedno mi resenje nije trajno pomoglo.Najnoviji drajveri su instalirani...

Imaš integrušu Realtek AC97 ili Realtek HD ?

reds
29.9.2011, 23:26
Tako je.Koliko sam mogao da shvatim cest problem po netu-u.Nekid cudima sam naterao da iz svakog zvucnika izlazi zvuk :D iako na testovima ne rade 4.Za sada radi ali videcemo :D

ivanza
29.9.2011, 23:41
Tako je.Koliko sam mogao da shvatim cest problem po netu-u.Nekid cudima sam naterao da iz svakog zvucnika izlazi zvuk :D iako na testovima ne rade 4.Za sada radi ali videcemo :D

Ukoliko imaš Realtek AC97 isti je za 5.1 živi užas:kreza:, međutim ukoliko imaš Realtek HD onda mogu da ti pomognem.

reds
30.9.2011, 13:06
Integrušu nazalost.Verovatno cu da kupim nesto krsteno uskoro...

bojannp
7.10.2011, 15:51
Imam par pitanja vezana za zvuk, zvučnu kartu, drajvere i 5.1 sistem ozvučenja. Samo da napomenem da mi je ovo totalna nepoznanica, ali želim da informišem kako bi mogao iz mojih zvučnika da izvučem maksimum.

Ja na mom PC-ju imam povezan vufer i još 5 malih zvučnika (to su inače zvučnici od kućnog bioskopa). Sve je to povezano na 2.0 inc input i audio input, i sve radi skoro bez problema (na audio inputu imam priključne L, R, CEN, SL i SR. Kada bilo koji zvučnik nakačim na L, on povremeno krči).
Iz Speccy programa sam video sledeće:
Sound Card - High Definition Audio Device
Playback Device - Speakers (High Definition Audio Device)
To u suštini meni ne znači ništa jer se ne razumem u ovaj deo hardwera.

E sad koliko znam postoje 2.0, 5.1, 7.1... zvučne karte. Ja imam integrisanu (pretpostavljam da je u pitanju 2.0), pa mi nije jasno da li mogu zvučnike sa 2.0 da prebacim na 5.1 inc input ?
Koja je svrha zvučne karte 5.1 ako i na 2.0 može da se ubaci 5+1 zvučnika ? Ili možda grešim ?
Ja sam sam probao da prebacim na 5.1 inc input ali mi nerade svi zvučnici. Rade samo f.vol, dok bass, center i s. vol ne rade. Da li je problem softverske ili hardwerske prirode ? Prelistao sam malo prvih par strana ove teme i vidim da je dosta ljudi imalo poteškoća, i da se to negde namešta (control panel?) ali ja ne znam kako i gde.

I najvažnije pitanje, pošto mi na 2.0 rade svi zvučnici da li ja uopšte treba da prelazim na 5.1 i kakvu ću razliku postići ukoliko pređem ? Dal je u pitanju 3D efekat ?
Hvala unapred.

http://img801.imageshack.us/img801/5078/dsc0002lmi.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/801/dsc0002lmi.jpg/)

zvezdan84
20.10.2011, 13:38
kako je moguce da nemam vise dolby sekciju u Control panel - Sound - Playback - Speakers - Properties?????? pre je bilo i sad ne mogu da cekiram dolby prologic llx

zvezdan84
22.10.2011, 0:03
ako nekome bude potrebno za dolby home theater da instalira. za plocu koju ja imam morao sam da prvo flesujem bios na stariju verziju f4, jer to u gigabajtu nisu uradili samo su stavili verziju f5, a predhodne verzije ih je mrzilo da stave izgleda

nobody
23.10.2011, 15:04
Jel moguce na zvucnu karticu valjda 2.0 (ima izlaz za zvucnik i ulaze za mikrofon i liniju) povezati sistem zvucnika 5.1 i u nekim podesavanjima namestiti da to radi kao da imam 5.1 zvucnu karticu?

ivanza
23.10.2011, 15:33
Jel moguce na zvucnu karticu valjda 2.0 (ima izlaz za zvucnik i ulaze za mikrofon i liniju) povezati sistem zvucnika 5.1 i u nekim podesavanjima namestiti da to radi kao da imam 5.1 zvucnu karticu?

Ukoliko 5.1 zvučnici dozvoljavaju i povezivanje za zvučnom samo sa jednim stereo kablom (pored standardna tri stereo kabla koji se inače koriste za 5.1 surround) onda će se svi zvučnici raditi ali će izlaz biti stereo. Na ovaj način se ne može dobiti 5.1 Surround.

loody
27.10.2011, 20:03
Pozdrav,jedno kratko pitanje: imam laptop i zvucnike genius 5100,ne mogu nikako da ih ''namontiram" da rade svi vec rade samo 2 prednja i subwoofer. Da li bi ovo resilo ovaj problem??
http://www.kupindo.com/kupovina/Racunarske-komponente/Zvucne-kartice/Speed-Link-Vigo-Portable-Audio-Card-SL-8850-SBK/9412971
ili bih MORAO da kupim "pravu" eksternu zvucnu kartu da bih dobio 5.1 zvuk?
Hvala unapred !!!

Boyka
1.11.2011, 12:39
Pozdrav. Kupio sam zvučnike BlueBerry m30 (woofer i 2 zvučnika), i imam zvučnike od linije(2), sada zanima me kako da ih povežem u Realtek HD, kako da namestim koji kanal, i jel trebam da stavim da mi budu 5.1 il da stavim Quadraphonic?

Hvala unapred :)

virtualstefan
10.11.2011, 0:15
Evo ovako..ljudi..kupiio sam 5.1 sistem..zvucnike.. i sad sam ix normalno povezao..i sad imam tri kabla..sto idu iz basa..u komp...i sad ja kad stavim sva tri u komp...nece da mi se cuje zvuk..a kada stavim samo jedan.i to od centralnix zvucnika..onda..se cuje...a i slabo mi se cuje..nprm pojacam..do 50 od 99 i slabo se cuje dok se na 30 uopste ne cuju..zna li neko do cega je ???

M1L0SH
27.11.2011, 12:15
QUART QHT700 zvucnici to je neki 5.1 surround system ali za DVD sta mi treba da to ukljucim na PC.
Drugo da li to moze na Gigabyte GA-EP43-DS3L maticnu naravno bez ikakve zvucne kartice sem integrisane ...
Ako treba zvucna kartica koja ?

ZlajoX
27.11.2011, 13:51
Jel ima negde da se kupe kablovi (ona tri sto idu od zvucnika do maticne) za 5.1 zvucnike

apropo
3.12.2011, 22:39
I meni je potrebna slicna pomoc. Imam Genius 5.1 sistem. Ostecen mi je kabl koji ide od Woofera do racunara, sa strane koja se ubada u sam woofer.

Ovaj deo kabla je ostecen:
http://img189.imageshack.us/img189/7370/ostecendeo2.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/189/ostecendeo2.jpg/)

http://img267.imageshack.us/img267/5097/ostecendeo.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/267/ostecendeo.jpg/)

Ovaj metalni deo se izvlaci, verovatno su pokidani kontakti.

Sa druge strane je klasican izlaz:
http://img94.imageshack.us/img94/8943/drugideokabla.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/94/drugideokabla.jpg/)


Postoji li mogucnost da se ovaj kabl sredi?

Da li ovaj kabl spada u univerzalne kablove za povezivanje 5.1 sistema zvucnika i moze se lako naci u prodaji?

Gde bih mogao da potrazim ovakva kabl?http://imageshack.us/photo/my-images/94/drugideokabla.jpg/

MitraljezaC
25.12.2011, 21:50
Da ne bih otvarao novu temu aj da pitam ovde.

Na PC su mi prikljuceni Logitech X-210 koji nisu losi ali pored kompa mi stoji LG mini linija FA 162 koja ima odlican zvuk, a jedva da ponekad i radi.

Sa mene zanima kako bih ja mogao da prikljucim te zvucnike sa mini linije pored ovih Logitech (znaci da i jedni i drugi rade).

Inace imam plocu ASUS M4N68T-M LE V2.

filipos
2.1.2012, 11:58
Dan pre NG sam postao vlasnik Logitech X-530 5.1 sistema. Sada planiram da ih direktno povezem na Samsung LCD LE40B530.

Moje pitanje je sledece:

Kada ih budem povezao sa TV-om, da li cu moci da dobijem 5.1 zvuk na filmu kada budem pustao filmove sa laptopa?
(Zvuk ce ici putanjom laptop ----> TV ----> zvucnici)

dinq0
4.1.2012, 15:12
Dobro zdravlje, raspoloženje i uspeh na svim poljima u 2012. godini

Istražujući isti problem ( samo drugi proizvođač zvučnika ), došao sam do polovićnog rešenja, koje me ni u kom slučaju ne zadovoljava. Možda će mo zajedno lakše.
Prvo trebalo je rešiti kakav-takav audio izlaz, jer velika većina televizora ima samo digitalni ( optički ) audio izlaz. Rešio sam scart adapterom sa analognim audio izlazom i in/out sekcijom, sa položajem na out. Jednu stranu kabla ( crveni i beli činč ) nakačio sam da scart adapter ( ovaj je ’uboden’ u scart od televizora ) a drugi kraj kabla ( crveni i beli činč ) nakačio sam na subwafer ( koji je ujedno i pojačalo za AM/FM radio ). Uspeo sam da dobijem samo stereo zvuk, ali znatno jači od zvuka iz zvučnika od televizora ).
Možda će ovo podstaći nekod od stručnih članova foruma da dođe do rešenja koje će biti svima nama od koristi.
Pozdrav, Dinq0

BrutaLiS
4.1.2012, 17:01
Dan pre NG sam postao vlasnik Logitech X-530 5.1 sistema. Sada planiram da ih direktno povezem na Samsung LCD LE40B530.

Moje pitanje je sledece:

Kada ih budem povezao sa TV-om, da li cu moci da dobijem 5.1 zvuk na filmu kada budem pustao filmove sa laptopa?
(Zvuk ce ici putanjom laptop ----> TV ----> zvucnici)

Pa probaj?

Ako tv ima ulaz za tvoje zvucnike i podrzava 5.1, onda ce raditi. Posto kad lap i tv spojis HDMIjem onda se zvuk pusta preko TVa, a ako su 5.1 nakaceni na njega, onda ce zvuk ici kroz njih.

filipos
4.1.2012, 20:45
BrutaLiS

Pozadi na TV-u imam Audio out i Optical audio out.

gojkom
20.1.2012, 18:27
Pozdrav, kupio sam 5+1 zvucnike i zelim da ih povezem sa laptopom (Lenovo Y560), kupio sam kabl sto ide u "AUX" na vuferu (2 ulaza), ali dobijam zvuk samo na vuferu i jednom zvucniku. Ispod ima jos 6 ulaza, svaki za po 1 zvucnik. Ukapirao sam da ipak treba ulaz preko njih, ali moze li neko da mi kaze sta trebam da kupim, kakve kablove, sta da trazim? I trebaju li jos neka podesavanja na samom laptopu?
Pozz :ciao:

Vlado_M
30.1.2012, 16:45
ovako,

imam Neo 5.1 od nekog dvd-a i ati radeon 5700 ,znaci 3 ulaza na kompu.Nesto sam pokusavao,ali ne ide,Da li je moguce povezati sve sa chincevima 6-1 (6 u Neo a 1 onaj glavni u komp) ili mora drugacije.Naravno,zelim najbolji moguci zvuk da izvucem.Unapred hvala

zvezdan84
30.1.2012, 20:26
danas sam iskljucio dolby home theater (slucajno) u task menadzeru i kad sam ga ukljucio ponovo nije vise hteo da radi. kad iskljucim ili ukljucim meni uvek radi stereo,a pre je sve radilo i bas se osecala razlika kad ga ukljucim. ponovo sam ga instalirao,ali nista se ne desava i dalje samo imam stereo. zna neko sta da radim kako da opet imam 5.1?

acony
7.2.2012, 4:47
Pozdrav,

Pokusavao sam da pokrenem novu temu, ali ocito da forum ima neki bug. Enivej znam da je offtopica jer je u pitanju 2.1 ali, ako neko moze da mi pomogne bio bih zahvalan....

Zanima me kakvi mi kablovi trebaju da povezem ove aktivne zvucnike sa pc-jem.
Zadnji panel izgleda ovako:

http://www.sk.rs/forum/attachment.php?attachmentid=42335&stc=1&d=1328580539

Slika kablova bi bila idealna, kao i da li mi treba neki adapter i nesto slicno, jer mi nije bas najjasnije kako da oba povezem sa ulazom na kompu ?

Hvala.

zvezdan84
12.2.2012, 13:44
posto mi ne radi dolby kako treba tj ne radi mi vufer, ko hoce da zaradi imam 40 evra i dajem bilo kome da me nauci da instaliram _ebeni driver za _ebeni zvuk i da mi pokaze kako se instalira _ebeni dolby. to se podrazumeva da dodje do mene
nebrojeno puta sam instalirao driver za zvuk i znam kako ide,ali u kombinaciji sa dolby to je _ebeno neverotano komplikovano ploca 990xa-ud3

ivanza
12.2.2012, 14:37
posto mi ne radi dolby kako treba tj ne radi mi vufer, ko hoce da zaradi imam 40 evra i dajem bilo kome da me nauci da instaliram _ebeni driver za _ebeni zvuk i da mi pokaze kako se instalira _ebeni dolby. to se podrazumeva da dodje do mene

Asus Xonar DS košta oko 40 evra pa ukoliko želiš da se rešiš mizerije pod imenom "integrisana zvučna" onda ti je ovo rešenje. Pričam na ličnom iskustvu.:D

Druga opcija ti je da instaliraš AIMP3 Final, Asio4all i da postupiš po upustvu sa donjeg linka. Sve je objašnjeno na priloženim slikama.

http://www.sk.rs/forum/showpost.php?p=1391925&postcount=26

Napomena :
U sekciji Device izaberi Asio4all, klikni na 3 tačke sa desne strane i u novom prozoru čekiraj prvih 6 stavki.

Vlado_M
13.2.2012, 1:03
ovako,

imam Neo 5.1 od nekog dvd-a i ati radeon 5700 ,znaci 3 ulaza na kompu.Nesto sam pokusavao,ali ne ide,Da li je moguce povezati sve sa chincevima 6-1 (6 u Neo a 1 onaj glavni u komp) ili mora drugacije.Naravno,zelim najbolji moguci zvuk da izvucem.Unapred hvala

Pa da ponovim pitanje... Zna li neko?

zvezdan84
13.2.2012, 1:57
od jutros nista i najuporniji su digli ruke, sad vec nudim 100 evra da mi neko instalira kako treba, ako se do sutra uvece nista ne resi komp ide u vodu na plivanje. kad kliknem na vufer kao sto je na slici on radi, ali kad pustim film,muziku,you tube vufer ne radi. sve radi sem vufera 2.1 super radi, ali hocu da mi radi 5.1 sa dolby home theater kako je nekad radio. jos da dodam da i kad iskljucim dolby vufer ne radi

malo blesav
18.2.2012, 15:20
Kako da na laptopu zamenim ulaze za mikrofon i zvucnike? Tj, da mi ulaz od mikrofona bude ulaz za zvucnike...
Imam Realtek HD Audio Manager.

malo blesav
12.3.2012, 22:05
dobro.

GEMBA
27.3.2012, 10:40
Dobar dan vam zelim.Kupio sam zvucnike 5.1 marke Logitech a model X-530 i ne uspeva mi da ih aktiviram na mom kompijuteru koji nije novije proizvodnje (kupio sam ga na pocetku 2000 god) a imam operativni sistem Windows 7 Home Basic. MOZE LI MI NEKO KO ZNA POMOCI DA OVI ZVUCNICI PRORADE? HVALA UNAPRED

ivanza
27.3.2012, 16:04
Koja matična ploča je u pitanju i da li si povezao zvučnike i komp sa tri kabla ?

GEMBA
27.3.2012, 22:09
Koja matična ploča je u pitanju i da li si povezao zvučnike i komp sa tri kabla ?


maticna ploca je P-4 MSI 848P NEO-V
DA, povezao sam sa 3 kabla.

ivanza
27.3.2012, 23:23
Da li si u Realtek AC97 manageru tražio opciju za uključivanje u 5.1 i koji se zvučnici čuju ?

OWERKLOKER
28.3.2012, 0:11
Da ne otvaram novu temu pitacu ovde.
Kako da povezem ove zvucnike na tv? U planu je gledanje filmova sa eksternog harda pa bih hteo da prikljucim zvucnike. Evo slika gde se vidi sta imaju od ulaza/izlaza zvucnici i tv.
Hvala

GEMBA
28.3.2012, 10:24
[QUOTE=ivanza;1532626]Da li si u Realtek AC97 manageru tražio opciju za uključivanje u 5.1 i koji se zvučnici čuju ?[/

Jesam , i do danas su se culi samo vufer i jedan satelit a malocas su se culi svi zvucnici . Neznam kako ali je tako.

ivanza
28.3.2012, 11:00
U principu da bi ti radili svi sateliti prilikom gledanja filmova potrebni su ti oni filmovi koji imaju 5.1 zvuk. To isto važi i za muziku, odnosno potrebna ti je 5.1 surround muzika, mada postoji način da se mp3 muzika čuje na svim zvučnicima.

Skini Asio4all i AIMP3.

http://www.asio4all.com/
http://www.aimp2.us/aimp3-download.php

Postupi po uputstvu sa slika u donjem linku, samo da se to odnosi na Asio4all. Za tebe su bitne prva slika (Device da bude Asio4all) i druga slika (čekiranih prvih 6 stavki). Do opcija na drugoj slici dolaziš kada klikneš na 3 tačke, kao što se vidi na prvoj slici. Ne obraćaj pažnju na treću i četvrtu sliku.

http://www.sk.rs/forum/showpost.php?p=1391925&postcount=26

GEMBA
28.3.2012, 17:06
u principu da bi ti radili svi sateliti prilikom gledanja filmova potrebni su ti oni filmovi koji imaju 5.1 zvuk. To isto važi i za muziku, odnosno potrebna ti je 5.1 surround muzika, mada postoji način da se mp3 muzika čuje na svim zvučnicima.

Skini asio4all i aimp3.

http://www.asio4all.com/
http://www.aimp2.us/aimp3-download.php

postupi po uputstvu sa slika u donjem linku, samo da se to odnosi na asio4all. Za tebe su bitne prva slika (device da bude asio4all) i druga slika (čekiranih prvih 6 stavki). Do opcija na drugoj slici dolaziš kada klikneš na 3 tačke, kao što se vidi na prvoj slici. Ne obraćaj pažnju na treću i četvrtu sliku.

http://www.sk.rs/forum/showpost.php?p=1391925&postcount=26


a cemu sluze ti programi?

OWERKLOKER
28.3.2012, 18:19
Da bi ti se muzika cula na svim zvucnicima. Mada, kod mene radi u aimp3 sve samo selektujem u podesavanjima WASAPI.

GEMBA
28.3.2012, 22:02
Da bi ti se muzika cula na svim zvucnicima. Mada, kod mene radi u aimp3 sve samo selektujem u podesavanjima WASAPI.

instalirao sam oba programa. sta treba sada da uradim?

OWERKLOKER
28.3.2012, 23:28
Jesi li procitao sta ti je Ivanza napisao? Jesi li probao samo sa instaliranjem aimpa i selektovanjem Wasapija u podesavanjima?

bobiv
29.3.2012, 16:36
Mp3 muzika u 5,1 koja je snimljena u 2 kanala stereo..
Omg..:aplauz:

OWERKLOKER
29.3.2012, 18:20
Cemu ovaj post?

Bujosh
10.8.2012, 20:07
Ovako mozda je malo glupo pitanje, interesuje me kako da saznam da li mi zvucna karta podrzava 5.1 ? Imam neku integrisanu na ploci: FOXCONN A6VMX... Planiram da kupim neke 5.1 zvucnike pa bih na vreme da se informisem :)

qryak
10.8.2012, 22:55
Pise ti na sajtu proivodjaca:
http://www.foxconnchannel.com/ProductDetail.aspx?T=motherboard&U=en-us0000346

Bujosh
10.8.2012, 23:12
Planiram da kupim Genius SW-HF 5050 5.1. Da li ih je tesko prikljucti i "nastelovati" da rade normalno ? Kod nekih ljudi se desava da im ne radi jedan zvucnik (iako je ispravan). Ako je potrebno da kupim drugu zvucnu recite mi ?

ivanza
11.8.2012, 18:28
Planiram da kupim Genius SW-HF 5050 5.1. Da li ih je tesko prikljucti i "nastelovati" da rade normalno ? Kod nekih ljudi se desava da im ne radi jedan zvucnik (iako je ispravan). Ako je potrebno da kupim drugu zvucnu recite mi ?

Nije ih teško naštelovati za normalan rad samo je greota držati ih na integruši. Imam SW-HF 5005 5.1 i onog momenta kada sam prešao na Asus Xonar DS zvučnu kao da sam ponovo pročuo. :eek: Integruša nikada više. :Battered:

Ako se zvučnik poveže sa 3 kabla sa zvučnom normalno je da se samo 5.1 muzika čuje na svim zvučnicima ali i pored toga nema problema da se našteluje da se i stereo muzika podesi da radi na svim zvučnicima (AIMP3 ili Foobar2000 + Asio ili Wasapi) bez ikakve potrebe dodatnog čačkanja oko kablova. Ovo važi i za integrušu i za bilo koju drugu neintegrisanu zvučnu.

Bujosh
15.8.2012, 15:04
Kupio sam zvucnike... Ali imam problem sa "Realtek HD Audio Manager-om", naime kada slusam muziku i kad "odvrnem" do kraja, desava mi se da mi iskoci ovaj prozorcic: 43929

I na trenutak mi se prekine muzika pa se potom opet vrati i sve tako, sta je u pitanju? :(

VojaM
18.8.2012, 11:29
Neobično. Objašnjenje bi moglo da bude u tome što se, kada "odvrneš" do kraja ili uključi neka zaštita i napajanje zvučnika za trenutak isključi (pa kompjuter po ponovnom uključenju zaključi da je uređaj isključen ponovo priključen), ili je napajanje zvučnika relativno loše pa napon toliko padne da, iako se napajanje ne isključi, kompjuter to ipak protumači kao da je uređaj isključen. Ipak, pre će biti da se pokreće nekakva zaštita, jer ti i zvuka nestaje.

Moguće da je i nešto drugo u pitanju, ko bi ga znao šta se sve trpa u ove današnje novotarije ;)

Ne verujem da može išda drugo da se uradi sem da izbegavaš da odvrćeš sistem "do daske". Mogao bi eventualno malo da eksperimentišeš i utvrdiš da li nešto pomaže ako se jačina malo smanji na samom kompjuteru, jer postoji (doduše mala) mogućnost da se zaštita uključuje na zvučnom adapteru na kompjuteru a ne na zvučnicima. Ako ništa drugo, tako ćeš smanjiti izobličenja signala koji izlazi iz kompa, pa će to zvučnici možda malo bolje podnositi.

Bujosh
18.8.2012, 11:41
Isto mi se desava i na drugim zvucnicima, ili kad se jace proderem na MIC... Probacu da nadjem noviju verziju Realtek-a, jer mi se to desava otkad sam instalirao realtek zbog 5.1 sistema :)

Bujosh
21.8.2012, 19:18
Nije ih teško naštelovati za normalan rad samo je greota držati ih na integruši. Imam SW-HF 5005 5.1 i onog momenta kada sam prešao na Asus Xonar DS zvučnu kao da sam ponovo pročuo. :eek: Integruša nikada više. :Battered:

Ako se zvučnik poveže sa 3 kabla sa zvučnom normalno je da se samo 5.1 muzika čuje na svim zvučnicima ali i pored toga nema problema da se našteluje da se i stereo muzika podesi da radi na svim zvučnicima (AIMP3 ili Foobar2000 + Asio ili Wasapi) bez ikakve potrebe dodatnog čačkanja oko kablova. Ovo važi i za integrušu i za bilo koju drugu neintegrisanu zvučnu.

Posto su 5005, i 5050 (u mom slucaju V2, narucio sam V1 ali 'fala bogu u srbiji jedva cekaju da nekoga prevare) interesuje me da li ima razlike u jacini i kvalitetu zvuka na izmenju zadnjih i prednjih zvucnika? Kada pustim neku pesmu i poslusam zadnje zvucnike, zvuk je nekako mutan i jace se cuju visoki tonovi nego na prednjim zvucnicima. Da nije nesto do podesavanja u Realtek HD Audio Mangeru koji mi je muke zadavao ? http://www.dodaj.rs/f/44/CC/1dLqjIm8/1.png

http://www.dodaj.rs/f/2b/y7/zVqkHjk/2.png

ivanza
22.8.2012, 17:36
Bujosh :
Vrati sve decibele na default i instaliraj AIMP3 i Asio 4 all. U podesavanjima programa na Playback izaberi Asio 4 all. U nivou Parameters skroz desno imaš tri tačke. Klikni na njih i u novom prozoru čekiraj prvih 6 stavki. Kada pustiš muziku razlika će biti očigledna.:)

Imaš i neke slike na donjem linku.

http://www.sk.rs/forum/showpost.php?p=1391925&postcount=26

Topyslawe
29.8.2012, 23:03
Zdravo svima. Imam jedan problem pa se nadam da ce neko uspeti da mi pomogne. Vec dosta dugo imam DVD plejer sa 5.1 sistemom. Tek skoro sam poceo da razmisljam kako bih ja to mogao da povezem sa kompjuterom i da gledam filmove u dolby digital-u. S' obzirom da imam laptop sa integrisanom zvucnom, mislio sam da taj problem resim kupovinom neke eksterne kartice koja podrzava 5.1 kao sto je CREATIVE Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 USB ali sam shvatio da ja DVD povezujem direktno preko AUX kabla (druge ulaze kol'ko ja znam nema :D ) sa kompjuterom a ne preko ovih posebnih izlaza za levi i desni zvucnik, saraund zucnike i vufer.

http://www.pyramid.rs/photos/products/8/238/thumbnails/500x500/Sound%20Blaster%20X-Fi%20Surround%20Pro%205.1%20USB_4.jpg

Da li postoji neki nacin kako da resim taj problem, zato sto mislim da ako povezem AUX kablom preko eksterne kartice da cu opet da dobijem 2.1 zvuk?
Unapred hvala na odgovorima, svaka pomoc je dobrodosla.
Pozdrav

zvezdan84
20.12.2012, 23:42
da li moze da se nekako poveze asus xonar dx7.1 da radi kao 5.1???? moje ozvucenje je 5.1 i voleo bi da radi tako, da nebude da kupim karticu i da moram da slusam stereo

malo blesav
31.12.2012, 8:45
Da li je moguće povezati kućni kino na računar preko AUX ili nekog drugog kabla?
Radi se o NEO dvd- ht 335 divx, zadnja strana izgleda ovako:

http://img831.imageshack.us/img831/2402/fotografija0137.jpg

Nutsbre@ker
31.12.2012, 9:28
Da, potrebno je da nabaviš stereoaudio kabl sa klassičnom 3,5mm bananicom na jednom kraju, i muškim činčevima na drugom kraju. Bananicu ubodeš u odgovarajući audio izlaz na računaru, a činčeve u crveni i beli audio ulaz ( audio in tj. input ) na kućnom kinu, potom u meniu kućnog kina izabereš aux, audio in, ili kako se već zove, kao izvor zvuka i to bi trebalo da je to.

Sent over section_one subnet :)

malo blesav
31.12.2012, 13:09
Hvala puno :)
Znači, ako sam dobro skapirao, meni treba ovakav kabal?
http://img811.imageshack.us/img811/7201/wpid41nr1mtfh7l.jpg

Nutsbre@ker
31.12.2012, 14:06
Da, crveni ide u input crvenu rupu sa oznakom R, a beli naravno u belu sa oznakom L.

Sent over section_one subnet :)

intel cor 2 duo
15.2.2013, 0:41
LjudI pomagajte imam integrisanu zvucnu kartu na ploci ASUS p5g41t-m lx da li na nju mogu da povezem 5.1 sistem?

sasa022
15.2.2013, 3:09
U Realtek HD Audio Manager-u pod Speaker Configuration stavi 5.1 ( 6ch )

Na audio panelu

Zeleni prikljucak - prednji zvucnici ( Front FL i FR )
Plavi prikljucak - zadnji zvucnici ( Rear RL i RR )
Rozi - vufer i centar ( SW i CEN )

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/socket775/P5G41T-M_LX/E7096_P5G41T-M_LX.zip

intel cor 2 duo
16.2.2013, 1:01
http://www.kupujemprodajem.com/vivax-5-1-sistem-4642987-oglas.htm
Da li bih mogao te zvucnike da spojim sa kompom molim za brz odgovor?

sasa022
16.2.2013, 11:11
NE ( iz vise razloga )

intel cor 2 duo
16.2.2013, 12:34
Zbog cega nebi mogao?

qryak
16.2.2013, 14:56
http://www.kupujemprodajem.com/vivax-5-1-sistem-4642987-oglas.htm
Da li bih mogao te zvucnike da spojim sa kompom molim za brz odgovor?

Ima već tema o spajanju tih zvučnika na komp. Može, ali samo ako imaš daljinski.
http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=59400

Bujosh
23.2.2013, 17:25
45590
Ima li iko ovaj problem ? :( Desava mi se uvek dok slusam muziku, moram "Main Volume" u Realtek HD Audio Manageru da smanjim na 50 da mi ne bi iskakalo ovo (kad iskoci zvuk se prekine na par sekundi pa posle dodje i sve tako). Ne znam sta da radim, instalirao sam Windows 7 opet i isto sve..

Endless
23.2.2013, 19:57
Jel isti problem i kad su zvučnici pojačani i kad su smanjeni ?

Bujosh
23.2.2013, 20:09
Nebitno koliko pojacam zvucnike, kad udari neki jak bas ili kad pustim dve pesme odjednom na primer, odma iskace i prekida zvuk na nekoliko sekundi i sve tako.

Znaci pomaze samo ako smanjim do pola u podesavanjima zvuka (ali i tad ume da zeza)..

ETR1
23.2.2013, 21:30
Meni je ovako crkla integrisana zvucna. Prvo je jedva ulazio u windows xp, 50 puta bukvalno su one 3 plave tacke prelazile i kad bi usao nije bilo zvuka i stalno je to iskakalo i zvucnici u opcijama realteka su bili zatamnjeni, a bilo je sve ukljuceno! Prvo se culo krcanje i rasipanje zvuka u pesmi i posle 5 sekundi nista. Jos uvek nije resen ovaj problem, kupljena je zvucna i disablovana ova u biosu i sad sve radi (da ne ureknem) kako treba.

Prief Lirator
23.2.2013, 21:49
45590
Ima li iko ovaj problem ? :( Desava mi se uvek dok slusam muziku, moram "Main Volume" u Realtek HD Audio Manageru da smanjim na 50 da mi ne bi iskakalo ovo (kad iskoci zvuk se prekine na par sekundi pa posle dodje i sve tako). Ne znam sta da radim, instalirao sam Windows 7 opet i isto sve..Probaj naći u opcijama Rilteka da isključiš sve notifikacije, imao sam sličan problem

Bujosh
23.2.2013, 22:19
^Nista time ne dobijam... Samo se iskljuci da ne iskace vise ova poruka, ali i dalje prekida zvuk.

TheMonk
28.3.2013, 0:37
Poz svima. Kupio sam 5.1 Genius SW-HF5.1 5050 V2, (50W+5*20W) Cherrywood zvucnike i Asus Xonar DG zvucnu karticu i kada pustim film ili neku pesmu imam problem. Uvek jedan zvucnik ne radi. Ako radi centralni onda ne radi subwoofer i obrnuto. Da li postoji mogucnost da se podesi da svih 5 radi odjednom? U Xonar DG Audio Centru postoji opcija da se swapuju central/bass output i tako prestaje jedan od ta dva da radi...