PDA

Prikaži potpunu verziju : Programeri nemaju život - istina ili mit?


M1los
25.8.2007, 19:01
Ovako. Odlučio sam čvrsto da ću se u životu baviti nečim usko vezanim za računare. E sad, na svakom koraku na Internetu se vide konstatacije iz naslova. Programeri geekovi koji samo bulje u monitor, ovo, ono... Jeste da su to uglavnom šale, ali moram priznati da sam se malo... Uplašio :D. Da li je to uglavnom tačno ili su samo sprdnje?

P.S. No LOL please :D

Marko_L
25.8.2007, 19:15
Kratko i jasno, zavisi od tebe. Imaš programera koji rade 4 sata dnevno, a imaš i onih koji se 18 sati ne miču od kompa.

oluja
25.8.2007, 19:43
Kratko i jasno, zavisi od tebe. Imaš programera koji rade 4 sata dnevno, a imaš i onih koji se 18 sati ne miču od kompa.

Tacno, krajnje individualna stvar... neko ume da napravi pauzu i ima zivot, neko jednostavno ne ume da se odvoji od posla. Mogli bi takve primere neci skoro u svakoj profesiji...

GoranSTX
25.8.2007, 19:55
Ovako. Odlučio sam čvrsto da ću se u životu baviti nečim usko vezanim za računare. E sad, na svakom koraku na Internetu se vide konstatacije iz naslova. Programeri geekovi koji samo bulje u monitor, ovo, ono... Jeste da su to uglavnom šale, ali moram priznati da sam se malo... Uplašio :D. Da li je to uglavnom tačno ili su samo sprdnje?

P.S. No LOL please :D

LOL :D Dozvoljavas da stereotipi uticu na tebe... Jel mislis da ces, ako se bavis programiranjem, jedno jutro da se probudis sa krivom kicmom, ogromnom dioptrijom i bez drustvenog zivota? Mislis da su svi englezi ustogljeni, amerikanci glupi i kuvari debeli?
Kao i za sve u zivotu i za kompjutere vazi da treba naci zlatnu sredinu... Meni kompjuter nikada nece zameniti miris knjige ili rostilj sa drustvom.
Stoga ne brini... Matrix has you... knock, knock...

Stevvan
25.8.2007, 20:10
To su bre gluposti. Takve stavi postoje na filmu, vicevima i jos po negde:D Da me vidis na ulici nikada ne bi rekao da se bavim radom na kompu.

Master Neo
25.8.2007, 20:24
Taj rad, ko me ne zna, rekao bi da ne znam komp da upalim:rofl: A to i hocu. Kad upadnem na FBI server, niko nece posumnjati na mene;)

M1los
25.8.2007, 20:55
Super. Sad mogu da navalim :D

nighthawk
25.8.2007, 21:44
Super. Sad mogu da navalim :D

Da programiras po ceo dan :dzavo:

LoneWolf
26.8.2007, 0:12
Ovako. Odlučio sam čvrsto da ću se u životu baviti nečim usko vezanim za računare. E sad, na svakom koraku na Internetu se vide konstatacije iz naslova. Programeri geekovi koji samo bulje u monitor, ovo, ono... Jeste da su to uglavnom šale, ali moram priznati da sam se malo... Uplašio :D. Da li je to uglavnom tačno ili su samo sprdnje?

P.S. No LOL please :D

PRAVI programer automatizuje zadatke koji bi inace trajali po 10 sati i svede ih na neki okvirni minimum od 3-4 sata.:dedica:
Ponavljanje je majka ucenja,a programiranje je stalno ponavljanje starih,naucenih "aksioma" uz dodavanje vlastitih,novih,inovativnih elemenata korisnih za kreiranje onoga sto nazivamo source code.

Snoopy
26.8.2007, 1:00
LOL ... Meni kompjuter nikada nece zameniti miris knjige ili rostilj sa drustvom.


E tu si u potpunosti upravu.
Koliko puta sam skidao knjigu sa interneta i jednostavno nije
isto kao kada je imam u rukama. :icon_stud LOL

LoneWolf
26.8.2007, 1:17
E tu si u potpunosti upravu.
Koliko puta sam skidao knjigu sa interneta i jednostavno nije
isto kao kada je imam u rukama. :icon_stud LOL


OFF :
Isprintaj god damn PDF :D
I obrisi ono "downloaded from" :)

bobi
26.8.2007, 1:26
@M1los
Nisu to predrasude, to je čista istina :kreza: svi programeri su geekovi. :)

E tu si u potpunosti upravu.
Koliko puta sam skidao knjigu sa interneta i jednostavno nije
isto kao kada je imam u rukama. LOL
danas 0:12
Ehhh... i ja sam bio u toj zabludi... sve dok nisam skontao da tastaturu mogu da spustim na stolicu, izvalim se u krevet, povećam font da bi i neki stari dedica mogao da vidi... glavu na jastuk, skrolujem jednim prstom i milina :)

veverica
26.8.2007, 1:29
Naravno

Sve plavushe su glupe
Sve crnke su ruzne
Svi policajci glupi
Svi Crnogorci lenji
Svi pirocanci shkrti

... mrzi me sad da nabrajam , ali ako ti verujesh u ove gore navedene stereotipije onda naravno i Programeri nemaju život

Bond_007
26.8.2007, 11:22
Predrasude su posledica: plitkosti, neobavestenosti, glupoce, samozivosti, ljubomore, mrznje .... tj. svih losih osobina i osecanja coveka.

Postoje ljudi koji eto imaju visoku strucnu osposobljenost u nekoj oblasti koju vole ili su debelo zagrizeni za nesto sto im se svidja, pa iz neke zelje da budu bolji od drugih smatraju da je njihovo opredeljenje lepse i korisnije.

A postoji i druga, jos veca grupacija ljudi, a to su oni koji nit imaju ikakav hobi nit ih ista zanima u zivotu, apsolutno nemaju nikakvu animaciju u slobodno vreme i nijedna stvar u zivotu im nije dovoljno zanimljiva da bi o njoj hteli znati nasto vise ... ti ljudi ni u cemu nisu bolji od bilo koga, sem mozda u zdranju i pijenju, i apsolutno su ispod svakog proseka znanja o bilo cemu. Njima su kompjuteri za zaludjenike, muzika za padavicare, pecanje za dangube ... a oni u zivotu nit imaju pravog prijatelja nit se sa njima moze o bilo cemu porazgovarati. Misle da su oni najkompetentniji za rasudjivanje svega i vode se downfall principom: "nije lepo ono sto je lepo vec je lepo ono sto se meni svidja" - nije nego

Naravno postoji tu i nacin formulisanja:

Ako kazemo: Japanci bi samo radili radili i radili po ceo dan - to zvuci negativno
Ako kazemo: Japanci su radni i vredni - to zvuci pohvalno

Sve u svemu stereotipi i predrasude su nazadne i treba ih izbegavati.

Dushan
26.8.2007, 11:23
Nisi tr00 ako imash zhivot ;):D

Shala naravno. Shtaznam, nisam imao priliku da upoznam nekog programera, al opet, kao shto svi rekoshe, to je sve individualno...

ssSss
26.8.2007, 11:42
Sve plavushe su glupe - Ne poznajem ni jednu pametnu
Sve crnke su ruzne - Nije tacno
Svi policajci glupi - Znam mozda 2-3 pametna od 20-ak
Svi Crnogorci lenji - Nisam jos upoznao ni jednog koji nije
Svi pirocanci shkrti - Ne druzim se sa skrtima :kreza:
Programeri nemaju život - Nije tacno

Malo sale. Valjda se niko nece ljutiti. :)

rudar
26.8.2007, 16:20
Svi Crnogorci lenji - Nisam jos upoznao ni jednog koji nijeAlo bre!!:boxing:Malo sale. Valjda se niko nece ljutiti. :)Aha... OK :D:D:D

caine
26.8.2007, 22:17
Ovako. Odlučio sam čvrsto da ću se u životu baviti nečim usko vezanim za računare. E sad, na svakom koraku na Internetu se vide konstatacije iz naslova. Programeri geekovi koji samo bulje u monitor, ovo, ono... Jeste da su to uglavnom šale, ali moram priznati da sam se malo... Uplašio :D. Da li je to uglavnom tačno ili su samo sprdnje?


U bre, cega se ti plasis?!:D Prosto, ako ti se osladi kompjuter i provedes ceo zivot pored njega, uzivaces. Ako ti se ne osladi, pa provedes ceo zivot u kafani, uzivaces. Ja to vidim tako da ako ti nemas zivot, i to si se svidja, to je ok. A, ako ti se to ne svidja, onda ces da ga nabavis (:D), jel tako?:dedica:
Po meni, najbolja je kombinacija, tj. drustvo/devojka, i hobi.

Posto vidim da je tebi to bitno, onda neces da imas problema! Ride on!:cool:

pozdrav :ciao:

no729
27.8.2007, 10:20
Definitivno mit i nema veze sa istinom. To da li neko ima zivot ili ne nije pitanje profesionalnog opredeljenja nego iskljucivo pitanje odnosa te licnosti prema svojoj okolini.

Ja sam programer, imam 30 godina i ne uklapam se ni u jedan stereotip o programerima. Sretno sam ozenjen, dobicu sina pocetkom septembra, u odlicnoj sam fizickoj kondiciji (trcim 6km svakog jutra), imam veliki broj prijatelja i poznanika na koje mogu da se oslonim u svakom trenutku.

Inace, za iskusne programere uvek ima posla cak i u ovoj nasoj maloj zemljici bogu iza nogu tako da je to definitivno jedno od najisplativijih zanimanja kod nas.

Geomaster
27.8.2007, 13:10
Ja se od sedme godine bavim programiranjem (počeo sa skriptama u Excelu, za 3 godine stigao do VB-a) i zaista ne buljim onako po ceo dan u komp, dva-tri sata programiram nešto, osim što imam malko problema sa vidom od 3. godine, sasvim normalno izgledam, neko kad bi me prvi put video rek'o bi: ovaj nema pojma ništa oko kompova, a i kako bi imao. Sto se tice M1losevog pitanja, uopšte, to zavisi od svakog programera ponaosob, međutim, kao i sve predrasude poput Sve plavuše su glupe, svi Crnogorci lenji NIJE TAČNO ako si umeren programer koji ne sedi 6h dnevno ispred kompjutera. Zato,M1lose, ako planiraš umereno programiranje, za tebe nema opasnosti

and PozZ:ciao:

no729
27.8.2007, 13:21
... ako si umeren programer koji ne sedi 6h dnevno ispred kompjutera. Zato,M1lose, ako planiraš umereno programiranje...

Uh.. to je vec problem... ne znam kako vi to zamisljate programiranje ali ako hocete da radite u nekoj iole ozbiljnijoj firmi onda vam sleduje 8 sati dnevno (cesto i vise od toga) - niko nece da vas plati za par sati dnevno... a ako mislite o nekom freelance-ingu onda je to i mnogo vise sati dnevno plus cimanje oko prodaje proizvoda

veverica
27.8.2007, 14:30
Kao shto je vec neko rekao najvaznije je da uzivash u svom zivotu , poshto ima ljudi koji ni u drushtvu nisu srecni vec vole da su sami

Znaci i to je stereotipija da se ljudi osecaju srecnu u drushtvu

Sve zavisi od tebe kao licnosti dali cesh imati veliko ili malo drushtvo ili ga uopshte ne imati , isto tako zavisi od tebe dali cesh programirati 18 sati na dan i nishta ne uraditi ili cesh uraditi neshto zadivljujuce za 2 sata

Po meni "recept" za srecan zivot je drushtvo/devojka , porodica , trening i kompjuteri . I bez jednog od ovih zivot nebih osetio potpunim ... izbor je na tebi , sastavi svoj "recept" zivota i najvaznije budi uvek srecan :):):)

Marko_L
27.8.2007, 16:36
Kao shto je vec neko rekao najvaznije je da uzivash u svom zivotu , poshto ima ljudi koji ni u drushtvu nisu srecni vec vole da su sami

Znaci i to je stereotipija da se ljudi osecaju srecnu u drushtvu...
Apsolutno tačno. Najgore što čovek može da uradi jeste da ide protiv sebe, a sve samo da bi ugodio društvu i okolini. Čovek treba da radi ono što njega lično čini srećnim i što mu prija da radi u životu, naravno sve dok ne ugrožava druge. Dakle, ako ti prija da sediš 18 sati za kompom, onda tako i radi. Ako osećaš potrebu da imaš devojku, nađi je, ako ti odgovara veliko društvo, druži se sa svima, ako ti odgovara da svake nedelje posećuješ rođake, onda ih posećuj... a ako ti ne odgovara ništa od toga, onda nemoj. nema potrebe raditi nešto na silu, samo da društvo i okolina ne bi rekli da si nenormalan ili šta već. Normalnost je širok pojam i svakako nije isti za sve, jer šta god radio u životu naći će se tvoji istomišljenici i oni koji su protiv takvog načina života i razmišljanja. Nikada se ne može svima ugoditi, pa se ne treba ni previše ni truditi. Jednostavno, ima ljudi koji misle da ono što je dobro za njih, to je dobro za svakoga, a to nije tačno. Sećam se recimo mnogo situacija kada sam bio klinac i kada su ljudi, mahom rođaci i kućni prijatelji, pokušavali na mene da projektuju njihova mišljenja o tome šta je život, tipa "Mani bre tu mašinu, treba nešto da pr*aš... jel hoćeš da oćoraviš ?", "Uzmi uči nešto, a ne samo da se igraš sa tom spravom. Ja mom malom ne dam da se makne od stola dok ne nauči lekciju", "Uzmi loptu, pa na ulicu malo među ljude"... i slično. Mnogi su se iznenadili kada su shvatili da i posle par godina još uvek dobro vidim i da mi nisu potrebne naočari, sa devojkama nikad nisam imao problema, da mi je znanje nekoliko puta veće nego kod malog koji je bio prisiljen da uči, i da sam 2 godine za redom pozivan u fudbalsku i košarkašku reprezentaciju škole... Stvar je u tome što sam radio ono što sam želeo, i to mi je prijalo, pa sam samim tim bio uspešan u tome. Na silu ne može ništa. Apropo teme, tako je i sa programiranjem. Ako ti se dopada taj posao i uživaš radeći ga, neće ti biti teško ni da ga radiš 18 sati kada treba, ali te isto tako neće sprečavati da odvojiš vreme i za druge aktivnosti koje ti prijaju.

Snoopy
28.8.2007, 2:26
OFF :
Isprintaj god damn PDF :D
I obrisi ono "downloaded from" :)
:offtopic:
Hmm mozda to i uradim.
Imam ogromnu kolekciju knjiga o programiranju i nikako da
ih procitam jer me jednostavno mrzi da gledam slova na ekranu.:mad:
Samo skupo izadje to kad se stampa.To su knjige obimne
(da ne kazemo debele:)) neke imaju i po 1500 strana i to sve sa koricenjem:
:eek:
Ma biblioteka je bre zakon!

@ALL
Mislim da je M1los shvatio sta smo zeleli da mu kazemo.

LoneWolf
28.8.2007, 14:05
Mislim da je M1los shvatio sta smo zeleli da mu kazemo.

...i pobjegao glavom bez obzira :D

Snoopy
28.8.2007, 14:17
Samo da decka nismo uplasisli i odvratili od programiranja.:kreza:

LoneWolf
28.8.2007, 14:48
Ali jesmo i covjek je usao na Control Panel > Add/Remove programs i poskidao sve sto ima bar malo veze s programiranjem.
Utjerali ste mu strah u kosti,prepasce se i Notepada kad ga vidi :D:a_whistli

ssSss
29.8.2007, 0:42
:offtopic:
Imam ogromnu kolekciju knjiga o programiranju i nikako da
ih procitam jer me jednostavno mrzi da gledam slova na ekranu.

Jesu li te knjige na srpskom ili engleskom?

LoneWolf
29.8.2007, 11:34
Jesu li te knjige na srpskom ili engleskom?

Imas SAMSovu biblioteku LearnVB i Learn C++ na google,na engleskom,dzabe.
Imas od lokalnih i inostranih autora izdanja Mikroknjige (prevedena po potrebi,naravno) koja se kupuju "u svim boljim knjizarama".

<Rio_da>
29.8.2007, 11:54
Programeri nemaju život - istina ili mit?

Definitivno mit! A sada kad gledas na to sa svetlije strane...

Kako da ubiješ nekoga ko nema život? Vidiš ima i to svoje prednosti... postaneš besmrtan kao Bili Kapija... :kreza:

veverica
30.8.2007, 0:16
Sad bi trebao da postavim novu temu

"Programeri su besmrtni - istina ili mit?" :D:D:D

M1los
30.8.2007, 0:58
Sećam se recimo mnogo situacija kada sam bio klinac i kada su ljudi, mahom rođaci i kućni prijatelji, pokušavali na mene da projektuju njihova mišljenja o tome šta je život, tipa "Mani bre tu mašinu, treba
nešto da pr*aš... jel hoćeš da oćoraviš ?", "Uzmi uči nešto, a ne samo da se igraš sa tom spravom. Ja mom malom ne dam da se makne od stola dok ne nauči lekciju", "Uzmi loptu, pa na ulicu malo među ljude"...

Kod mene je situacija identična :)


@ALL
Mislim da je M1los shvatio sta smo zeleli da mu kazemo.

Yep :D

...i pobjegao glavom bez obzira :D

Ma jok, samo sam ugasio modem :kreza:

Samo da decka nismo uplasisli i odvratili od programiranja.:kreza:

Ma niste... Čak štaviše, navukli ste me :D

Ali jesmo i covjek je usao na Control Panel > Add/Remove programs i poskidao sve sto ima bar malo veze s programiranjem.
Utjerali ste mu strah u kosti,prepasce se i Notepada kad ga vidi :D:a_whistli

Notepada sam se plašio oduvijek :)

Programeri nemaju život - istina ili mit?

Definitivno mit! A sada kad gledas na to sa svetlije strane...

Kako da ubiješ nekoga ko nema život? Vidiš ima i to svoje prednosti... postaneš besmrtan kao Bili Kapija... :kreza:

Vidim, i ti si gledao tu epizodu South Park-a? :D

<Rio_da>
30.8.2007, 11:51
Vidim, i ti si gledao tu epizodu South Park-a? :D

Aha...! Pozdrav za Prijedor... i sve buduce programere...

Snoopy
30.8.2007, 12:06
Ali jesmo i covjek je usao na Control Panel > Add/Remove programs i poskidao sve sto ima bar malo veze s programiranjem.
Utjerali ste mu strah u kosti,prepasce se i Notepada kad ga vidi :D:a_whistli

Hhahahaha LOL.

OFF:
Jesu li te knjige na srpskom ili engleskom?

Vecina je na engleskom ali imam neke i na srpskom.

Ma niste... Čak štaviše, navukli ste me

Excellent.Onda je nas dijabolicni plan ispunjen.
Sada si jedan od nas buhahahahahaha.:icon_evil

Salim se naravno.Sta ces prvo uzeti da ucis?

M1los
30.8.2007, 14:22
Salim se naravno.Sta ces prvo uzeti da ucis?

Razmišljam o C i C++. Ali najvjerovatnije C++. Zavisi za koji jezik bolju knjigu nađem :D

Snoopy
30.8.2007, 18:10
Kao sto je neko rekao pokusaj da nadjes SAMS-ovu knjigu.
Ja koristim "Naucite za 21 dan C++ za Linux".
Sigurno za 21 dan necu nauciti C++ ali eventualno....
Ako ne nadjes knjige na netu probaj u Biblioteci Grada Beograda,nalazi
se u Knez Mihajlovoj i imaju knjige za programiranje.
Nije bas veliki izbor ali meni koristi.

P.S
Kako ne bi placao clanarinu ucestvuj u kvizu.
KVIZ (http://www.bgb.org.yu/centralna/centralna.html)
HINT:Use Wikipedia.

Alek92
30.8.2007, 18:45
Kratko i jasno, zavisi od tebe. Imaš programera koji rade 4 sata dnevno, a imaš i onih koji se 18 sati ne miču od kompa.

Dosta zavisi od tvog znanja. So, keep your eyes centered on the book... OPENED book! :ciao:

iMa_NeKo_PljUgU
30.8.2007, 23:16
Pazite ljudi ja se bavim web "developingom" (da, da programiram) i moram vam priznati da nije svejedno... U pochetku se dogadjalo da s vremena na vreme mislim o poslu (chitaj: kodu), ali to se vremenom izgubi... bar kod mene:D
Pa mislim stvarno. Da li gradjevinari misle o ciglama svaki dan... Naravno da ne, ali ako im cigla padne na glavu onda ce tog dana verovatno da misle:kreza: isto tako i u programerskoj struci... Ako vas preoptereti neki problem moze vam se desiti da nesvesno pochnete da razmisljate o njemu...;)

M1los
31.8.2007, 2:38
Ako ne nadjes knjige na netu probaj u Biblioteci Grada Beograda,nalazi
se u Knez Mihajlovoj i imaju knjige za programiranje.
Nije bas veliki izbor ali meni koristi.


Ama ljudi, pogledajte zaboga gdje ja živim... Ne putuje mi se 300km zbog knjiga :D

EclipsE
31.8.2007, 9:17
Zato ih imash i na netu ;)

veverica
31.8.2007, 14:24
M1los-e ja bih ti preporucio da pocnesh da ucish C++ poshto cesh sa C-om nauciti neshto od cega cesh se posle odvikavati

Prvo idi na dev C++ (http://sourceforge.net/project/downloading.php?groupname=dev-cpp&filename=devcpp4980.exe&use_mirror=easynews) i skini ga to ti je jednostavan IDE za pocetnike
Onda idi na http://www.cplusplus.com/doc/tutorial/ i tamo nauci sve shto ima (ali bukvalno bash sve jer ako to neznash nemozesh nishtaq dalje raditi)

Kad si ovo naucio nabavi sebi neku knjigu bilo na kompjuteru ili uzivo da bi imao neki prirucnik kad na internetu nemozesh naci ono shto te zanima

za sve ostalo tu je Google i trazi tutoriale ( ali pazi tutoriale trazi tek onda kad si apsolutno sve neucio sa prvog linka , ako ih budesh pre trazio jednostavno cesh se izgubiti u kodu i necesh znati shta dalje )

zelim ti puno srece :):):)

Snoopy
31.8.2007, 14:32
Ups my bad :boodala:.
Na netu imas na:
www.tutorijali.org
I pogledaj po forumu bila je tema Open books project ili tako nesto
i tu imas isto gomilu sajtova.
I ako ti je ovo prvo iskustvo sa programiranjem ne bi ti savetovao
da pocnes sa C++-om.Uzmi prvo Pascal ili tako nesto cisto da naucis
osnove programiranja a onda ce ti biti lakse kada budes ucio C++
i veverica je upravu ne moj prvo uciti C.

P.S
Gde se nalazi Prijedor?

M1los
31.8.2007, 22:38
Prijedor se nalazi na sjeverozapadu Republike Srpske.

P.S. Pa niije baš da se NIKAD nisam susreo sa programiranje. Znam QBASIC tu i tamo :)

veverica
1.9.2007, 12:48
Hm QBASIC paaaa....
Ako mislish da si spreman mozesh poceti sa c++ ali mogao bi da razmislish da prvo pocnesh sa C# ili JAVA gde cesh brze stici do vidljivih rezultata

ako se odlucish za ovo drugo i tu ti mogu pomoci samo javi

Ja sam prvo poceo sa VB-om :D
Posle sam uzeo flash i ucio action script :D (ovo je bilo gubljenje vremena ali jbg bio sam 6. osnovne )
Posle sam uzeo po preporuci profesora da ucim JAVU ( tamo negde krajem 8. )
Kad sam to naucio uzeo sam C# i naucio sam je u roku od 2 - 3 nedelje (posle jave ovo je bilo sitnica)
I na kraju sam naucio C++ prvo zato shto mi je bio potreban za takmicenje ali sam ga tolko savladao da mi je sad on glavni jezik
I shta dalje ... sad sam poceo pisati MMORPG i skupljam iskustvo ...
A u skoroj buducnosti cu najverovatnije nauciti asambler ( cisto onako rekreativno :D )

Sad imam malo shiri vidik u programiranju i malo veci asortiman korishtenim jezicima ( ali ovo josh nije dovoljno ... )

Naravno nikad nemoj zaboraviti pored ovih jezika da naucish i neki "internet" jezik HTML , PHP , JAVAScript , ASP.NET itd... ali ovo posle jave i C# ne predstavlja nikakav problem a tek ako znash C++

zelim ti puno srece i puno napisanih programa

ps: ovo sam ti napisao da vidish kako su neki ljudi ucili da programiraju :D

Snoopy
1.9.2007, 15:22
Kao sto rece veverica ako mislis da si spreman...
Ali sto se mene tice Qbasic je nesto sto sam ucio u 6-om
cisto da bi znao sta je to algoritam.
U C++u ces se susresti sa mnogim nepoznatim stvarima kao
sto su definisanje promenjljivih cega u Qbasicu nema
zatim klase i njihovo definisanje...a to je tek pocetak
Ja sam prvo ucio Qbasic kao sto rekoh i
zati sam presao na Pascal i Delphi i tu sam dosta toga shvatio oko
objektno orijentisanog programiranja i sada sam poceo
da ucim C++ i za sada ide dobro,jeste da je knjiga koju koristim uzasna i vecina
primer programa lose je napisana i ne radi pa moram sam da kapiram o cemu se radi,ali osim toga ide dobro.

Srecno!!

LoneWolf
1.9.2007, 21:18
Ups my bad :boodala:.
Na netu imas na:
www.tutorijali.org


Nije www.tutorijali.org nego www.tutoriali.org

Sad sam probao sa J i ne otvara,mora bez J.

ooIVANoo
15.10.2007, 0:53
mnogo zavisi od toga sta smatras zivotom...

Mark Shuttleworth provodi 90 sati nedeljno programirajuci, to dodje oko 12 sati dnevno...

procitaj ovaj newsletter:
http://www.javaspecialists.eu/archive/Issue100.html

pa pogledaj ko je Mark:
http://en.wikipedia.org/wiki/Mark_Shuttleworth

pa odluci da li ces biti programer
btw nauci daktilografiju... ustedeces zilione sati.

ja sam jos uvek u pocetnoj fazi , zadnjih 13 meseci provodim min 4 sata dnevno uceci kako da programiram, naravno pored posla koji nema veze sa programiranjem. Samo od tebe zavisi da li ces i kakav ces programer postati.
Takodje shvati da u programerskoj struci period zastarevanja znanja je 18 meseci, sto bi znacilo moraces stalno da ucis i ucis i ucis. S obzirom da ces na poslu sigurno provoditi 8h, moraces da provedes jos neko vreme uceci nove stvari ako neces da te vreme pregazi.
Puno srece :dedica:

no729
15.10.2007, 3:59
Takodje shvati da u programerskoj struci period zastarevanja znanja je 18 meseci, sto bi znacilo moraces stalno da ucis i ucis i ucis. S obzirom da ces na poslu sigurno provoditi 8h, moraces da provedes jos neko vreme uceci nove stvari ako neces da te vreme pregazi.

Ne bih ja to tako formulisao... nije to zastarevanje znanja, znanje ne moze da zastari - ili znas nesto ili ne znas :). U principu ako pricamo o sustinskim svarima onda se u software-skom svetu nije nista revolucionarno novo desilo jos od prihvatanja objektnog pristupa - nekih par decenija unazad. Jeste od tada se pojavilo mali milion razlicitih tehnologija, jezika i alata ali sustina je ostala ista. Uciti da programiras nije isto sto i uciti neki od programskih jezika:dedica:... pravom programeru (mada je vise volim naziv software developer nego programer) jezik je alat koji nije preterano bitan, tj alat koji se menja u zavisnosti od situaicje.

seymourc64
15.10.2007, 12:25
A tek sta se promenilo na razini Softverskog projektovanja? UML je prihvacen 1997, a projektanti koji su od ranije znali da apstraktno razmisljaju, modeluju i OO koncept, lako su naucili da sve to prestave UML-om i koriscenje nekog od alata. Cak mislim da nece biti sok ni prelazak na OO baze sa Relacionih (svi smo postali familijarni sa OO paradigmom, a ovo ce biti samo prosirenje kocepta-valda :) ).

Len0
7.11.2007, 22:05
PDF knjige :n-cc2:.
Dok procitam 10 stranica u PDF, mogu procitati bih 20 stranica "prave" knjige.
Inace imam puno ovih e-book za C++, sve su iste(naredbe,pointer)
Ima li kakva knjga de ne ide bas ispocetka sve, jer sam kod svake knjige citao sve o cout i cin, i ostalim nardbama, smara.
Pozz, jer sam novi,

holodoc
7.11.2007, 22:21
Ima li kakva knjga de ne ide bas ispocetka sve, jer sam kod svake knjige citao sve o cout i cin, i ostalim nardbama, smara.
Pozz, jer sam novi,
Pa ti preskoči te delove koje ne želiš da čitaš ;) Usput se kladim da ne znaš pola stvari vezanih za pomenute komande i šta sve mogu ;)

goldie
7.11.2007, 22:27
Samo se vi tesite.... Programeri nemaju zivot! :kreza:
Sta ce im zivot kad imaju komp i sve te lepote na njemu. :cool:

Tako da Milose ako volis tvoj racunar, nemoj se odvajati od njega, kompjuteri su bolji prijatelji od ljudi. :D

Len0
8.11.2007, 0:04
@holodoc - moze biti.......
@goldie - ja se ne bih odvajao od svog da me ne zabole oci od CRT monitora, cim osjetim da pocinje odmah ustajem od njega. :ciao:

voodoo_
8.11.2007, 0:53
Pređi na TFT :)

holodoc
8.11.2007, 1:45
Ili kupi laptop... Tako ćeš moći da praviš portabilni kod :D

NIx Car
2.11.2008, 15:01
Ovako. Odlučio sam čvrsto da ću se u životu baviti nečim usko vezanim za računare. E sad, na svakom koraku na Internetu se vide konstatacije iz naslova. Programeri geekovi koji samo bulje u monitor, ovo, ono... Jeste da su to uglavnom šale, ali moram priznati da sam se malo... Uplašio :D. Da li je to uglavnom tačno ili su samo sprdnje?

P.S. No LOL please :D
ma to posaljemo mythbustersima pa ce nam oni reci:D

allokin
2.11.2008, 18:57
To su gluposti. Socijalni zivot zavisi od same osobe, a ne od toga sta radi, gde zivi, itd.

water wizard
2.11.2008, 19:41
Jeste, uvek ima nešto novo, bolje, i tako dan za danom pred kockastim ekranom

To je obično i posao i hobi i zabava i strast. Pa ako ti nisi od nas takvih, onda opušteno, nikad nećeš dobrovoljno da radiš do 10 ujutru :(

Beagle
2.11.2008, 19:43
Jedina realna mana ove profesije je shto ceo zivot uchish, jer se stalno pojavljuje neshto novo, ali sa druge strane, to tangira i mnoge druge profesije :)

Patton
3.11.2008, 11:36
Jedina realna mana ove profesije je shto ceo zivot uchish
Sta tu ima lose?

Ko zavrsi skolu/fakultet i misli da je ucenju dosao kraj (u bilo kojoj profesiji) je stvarno lud. Kad vec imamo mozak tolikog kapaciteta, greota ga ne iskoristiti :)

A M G
3.11.2008, 11:57
^

Ja bih tu pre skladistio neku muziku, ako moze, posto pocinje da mi ponestaje mesta na svim hardovima u kompu! :D

Da se uozbiljimo...ne vidim razlog zasto programeri ne bi mogli da imaju lep i raznovrstan socijalni zivot, prijatelje, devojku, decka (samo za programere slabijeg pola! :D)?
Mozda je njihova profesija u nekoj prednosti u odnosu na ostale ukoliko imaju fleksibilno radno vreme tipa: Preko dana idem na zurku, nocu programiram! :D
Sigurno se moze naci vremena za neki vecernji izlazak barem preko vikenda, treba odmoriti oci od linija na ekranu, sigurno ne zelite da uvece umesto necijih oblina vidite linije! :D ;)

Len0
3.11.2008, 15:48
^^
Danju se zabavaljas, nocu programiras i onda kad dodje vikend spavas dva dana.:D
Ili kupi laptop... Tako ćeš moći da praviš portabilni kod :D
Hmm. Da li to znaci da ce kod koji napisem dok radim na Windowsu biti validan i na Linuxu? :kreza: :to_care: