PDA

Prikaži potpunu verziju : Problem Ubuntu 7.04


_RaZoR_
24.8.2007, 17:19
Kada sam na Mozilli, cesto se desi da se izgubi veza, kao da sam se diskonektovao. Nakon desetak minuta, sama se vraca. Da li neko zna kako da se sredi ovaj bug, jako me nervira.

Covenant
24.8.2007, 18:10
Meni to vise lici da je problem do konekcije,sem ako se doticni problem desava samo u Mozilli-u u sta sumnjam :confused:

Deusdies
24.8.2007, 18:34
Koju konekciju koristis? SBB? ADSL? Dial-up?

Ako vec ciljas na mozillu, skini najnoviji Firefox pa probaj. Ja na ubuntu 7.04 nemam nikakvih problema (SBB net, Firefox)

_RaZoR_
24.8.2007, 22:58
Imam kablovski, ali nije SBB vec prijedor.com, ali vjerovatno vi nikad culi :D

Pokusacu sa najnovijom mozillom.


~[edit]~ : Evo instalirao sam drugi web browser i ista stvar, samo sto ovdje je podnosljivije jer se ti ispadi dogadjaju mnogo rjedje.

~[edit2]~ : Ako ko moze da pomogne ovo me izludjuje. Na XP se ovo ne desava.

_RaZoR_
8.9.2007, 21:26
Ljudi. Volio bih stvarno biti na Ubuntu ali me taj internet *ebe u zdrav mozak.
Pitao sam svoj provider za pomoć, koliko se sjećam rekli su mi da promijenim neki KDU/KDE SETTINGS(tako nešto) na 1500 (valjda). Je l' se može ikako napraviti ?

~EDIT~ Pisalo je da treba na jedno od ova dva : 1500 ili 1480
Please ko zna nek pomaga

GoranSTX
8.9.2007, 22:28
Ljudi. Volio bih stvarno biti na Ubuntu ali me taj internet *ebe u zdrav mozak.
Pitao sam svoj provider za pomoć, koliko se sjećam rekli su mi da promijenim neki KDU/KDE SETTINGS(tako nešto) na 1500 (valjda). Je l' se može ikako napraviti ?

~EDIT~ Pisalo je da treba na jedno od ova dva : 1500 ili 1480
Please ko zna nek pomaga

Bice da je MTU (Maximum Transmission Unit) u pitanju
pogledaj http://www.brunolinux.com/06-Fine_Tuning_Your_System/Tweaking_MTU_Settings.html
pre nego namestis podesavanje za stalno, probaj sa nekoliko vrednosti (pogledaj koja je sad pa stavi onu koju ti je provajder rekao, pa ako nece ni sa jednom, probaj neku drugu vrednost...)

_RaZoR_
9.9.2007, 12:31
Kada ukucam "ifconfig eth0 mtu 1460" (bez navodnika) pise mi "SIOCSIFMTU: Operation not permitted". Sta to znaci ? Zna li neko kako da popravim, polagano me izludjuje ovo.

~~~Edit~~~
Plus ovo na kraju mi je nejasno:
Now imagine you found the value you want to make permanent: MTU 1250 , pull up the file "/etc/sysconfig/network-scripts/ifcfg-eth0" and make it read:

GoranSTX
9.9.2007, 12:54
Kada ukucam "ifconfig eth0 mtu 1460" (bez navodnika) pise mi "SIOCSIFMTU: Operation not permitted". Sta to znaci ? Zna li neko kako da popravim, polagano me izludjuje ovo.

~~~Edit~~~
Plus ovo na kraju mi je nejasno:

Za ifconfig ti trebaju root privilegije.

A to poslednje samo znaci da treba da editujes navedeni fajl i uneses odgovarajuce parametre.

:ciao:

_RaZoR_
9.9.2007, 12:56
Za ifconfig ti trebaju root privilegije.

A to poslednje samo znaci da treba da editujes navedeni fajl i uneses odgovarajuce parametre.

:ciao:

A kako da otvorim taj fajl. Sorry ali noob sam :D

GoranSTX
9.9.2007, 13:05
A kako da otvorim taj fajl. Sorry ali noob sam :D

Dobio si odgovor na PP...

_RaZoR_
9.9.2007, 13:10
Dobio si odgovor na PP...
Ajoj care da se moze dati milion zahvalnica sad bi ti dao. Hvala ti puno, evo surf ide bez problema. Samo jos da nadjem taj fajl da snimim podesavanja :D

Deusdies
9.9.2007, 13:24
Mogao bi da podeliš...čisto da znamo ako se nekome drugom desi :|

_RaZoR_
9.9.2007, 13:51
Opet mi pukne veza ali tek nakon 20 ili 25 minuta, ali nema veze.
Kucam sudo ifconfig eth0 mtu (onda 1500, 1200, 1000 i nadjes sebi sta odgovara)

a kako da snimim ne znam jos

Trenutno svaki put kucam sudo ifconfig eth0 mtu 1000