PDA

Prikaži potpunu verziju : Koju TV Karticu


Pjanovic
16.8.2007, 20:57
Koja je razlika izmedju Leadtek Winfast TV2000 XP Expert (45 evra) i jeftinijeg rodjaka Leadtek Winfast TV2000 XP Global (25-30 evra).
Postoji i Leadtek Winfast TV2000 XP Global Global FM verzija koja je 500 dinara skuplja od ove “obicne” Global, potpuno ista + sto ima FM, koji meni ne treba.
Znam da nijedna od ove dve ne moze direktno da snima i konvertuje snimljeni materijal u npr divx format, istovremeno. Takve TV kartice kostaju oko 80 evra minimum. U sustini meni je najbitnije gledanje programa, a manje bitno je snimanje.
Da li ove dve verzije Global i Expert imaju isti kvalitet prikaza slike ?
Ja sam ovu Global nasao za nesto malo preko 2000 dinara (25 evra), pa sta mislite da li je to dobra kupovina, sta se dobija za 20 evra vise koliko kosta Expert verzija ?
Ako imate i druge predloge soim ovih Leadtek-a, samo izvolite...

Garson
16.8.2007, 21:09
Skoro sam kupio ortaku Expert i mogu ti reci da je karta odlicna. Pre kupovine sam se raspitivao u cemu je razlika izmedju Exprert i Global (kao i ti :)), poshto se ne razumem preterano u tjunere, i jedan drugar koji je upucen u materiju mi je rekao da Expert ima lepshu sliku (bolji tjuner na njemu), pored kvalitetnijeg paketa.A i cini mi se da je bolji za snimanje programa.
Ako novac nije problem, slobodno uzmi Expert.;)

ukimafija
16.8.2007, 21:16
I ja sam planirao tu expert verziju,ajde nek neko sa boljom konekcijom pogleda da li i kako kartica stoji sa drajverima za VISTU? Mislim drzacu verovatno 2 sistema, ali bi bilo lepo ako bi radila i na Visti.:Freddy:

Nergal
16.8.2007, 21:18
Za početak pogledaj onih par tema na ovom Forumu o Visti i problemima u Visti. Silni se ljudi nakukaše zbog drajvera za TV kartice koji u Visti loše rade ili uopšte ne rade.

Garson
16.8.2007, 21:22
Obe pomenute Leadtek karte imaju Vista Certified sertifikat, tako da pretpostavljam da rade.;)
http://www.leadtek.com/eng/tv_tuner/default.asp?lineid=6&seriesid=56&chipseriesid=22

ukimafija
16.8.2007, 21:28
E pa JBG,lepo sam ja reko da cu da drzim 2 sistema,XP jos najmanje 2 godine.
Sta mislis o onom hauppauge tjuneru iz pisma meseca sad iz ovog avgustovskog broja? adrsa treba da je www.hauppauge.com/pages/products/data_pvr150mcekit.html
Ali,treba mi objektivno misljenje, posto za proizvodjaca nikad nisam cuo.
Sigurno ima nesto cim su je preporucili ali.....

Pjanovic
17.8.2007, 1:39
E pa JBG,lepo sam ja reko da cu da drzim 2 sistema,XP jos najmanje 2 godine.
Sta mislis o onom hauppauge tjuneru iz pisma meseca sad iz ovog avgustovskog broja? adrsa treba da je www.hauppauge.com/pages/products/data_pvr150mcekit.html
Ali,treba mi objektivno misljenje, posto za proizvodjaca nikad nisam cuo.
Sigurno ima nesto cim su je preporucili ali.....

Koji model Hauppauge ? I koliko kosta, jeftiniji ili skuplji u odnosu na ove Leadtek-e ?

edit: sad videh da taj Hauppage ima hardware MPEG-2 encoder, tako da pretpostavljam da je dosta skuplja u odnosu na ove Leadteke.

Master Neo
17.8.2007, 1:59
Ljudi, jedno pitanje: navedite mi jedan tv box uredjaj (nezavisan od kompa), da je kvalitetan, i da ima dvi prikljucak. Ja mislim da tako nesto ne postoji, ali reko' da pitam experte...:)