PDA

Prikaži potpunu verziju : Transformersi


Iris
16.8.2007, 20:15
Zvanična premijera je 18. avgusta u 20h u Domu sindikata, a od 23. avgusta film će biti na redovnom repertoaru u našim bioskopima. Pa, uživajte! ;)


PS. Molim sve koji su gledali film da ne postuju spoilere, zbog onih koje tek čeka poseta bioskopu!

optimus_prime
16.8.2007, 21:11
Ja sam ga vec odgledao i odlican je. Trebali su da stave likove iz generacije 1 ali ajde sta je tu je. Bice i nastavaka. After that, one shall stand, one shall fall!!!:D

Alek92
16.8.2007, 21:26
Mnogo mi se svidja onaj Chevy... lepota!

muki85
16.8.2007, 22:58
Ispravka Iris, premijera Dom Sindikata, 16i i 17i u 22:30, ja kupio karte :D... A odgledao sam ga do sad vec 7 puta :D... Mada to nije zvanicna premijera, ali zvanicna ili nezvanicna, transformersi su transformersi... "Now, it's only You and Me Megatron... No it's only Me Prime!!! :D

nesonjacc
17.8.2007, 0:48
Ne bih da se izlazhem tome "iskustvu" ponovo. Jednom je dovoljno. Tako da cu drage volje preskochiti....

Eni
17.8.2007, 1:58
Dobar je film, zabavan, podseća na stare dane...

Sad očekujem remake He Man-a, nadajmo se bez Dolfa Lundgrena ovaj put...

player1
17.8.2007, 7:48
Iz iskustva gledanja "narodne" verzije, jedino mi smeta sto u borbama, narocito pri kraju filma, nisi siguran ko pije a ko placa, jer u robotskoj formi toliko lice razni transformersi. A slicne sivkaste boje ne pomazu mnogo.

Ipak, svideo mi se film. Valjda bolje izgleda na velikom platnu.

DukeofSerbia
17.8.2007, 11:38
Nisam neki ljubitelj Generacije 1 jer priča je puna rupa, a sam crtani je više služio kao reklama za Hasbro (beše) igračke Transformerse.
I nešto se nije promenilo - film je reklama za GM. Megatron liči na predatora :boodala:.

nesonjacc
17.8.2007, 12:23
Kako da se čovek ne složi sa ovim...

http://www.vgcats.com/comics/images/070723.jpg

:D

oluja
17.8.2007, 13:29
Dobro izgleda na velikom platnu.

muki85
17.8.2007, 13:58
Ljudi morate da razlikujete CGI (http://en.wikipedia.org/wiki/Computer-generated_imagery) od animirane serije, zar vam to vec nije bilo dosad jasno??? Staviti transformerse iz generacije jedan koje ja naprosto obozavam, gledam i dan danas i imam svu kolekciju je NEMOGUCE... Kako napraviti Megatrona da bude isti, ja stvarno ne razumem... Mozemo samo biti zahvalni ljudima koji su ga uradili i omogucili im da dodju na platno... Ovo nije film o GMC vec o transformersima, jer je hasbro jos davno imao specijalna izdanja igracaka u varijanti GCM special edition, tako da je takav markentiski potez bio sasvim ocekivan... Da su transformerse smislili kinezi ili korejanci, verovatno bi bumblebee bio Daewoo a ne Chevy... Ko ne voli da ih gleda i misli da je krs, ne mora da gleda, neka gleda onda crtanu seriju, ali nemojte da blatite rad ljudi koji su renderovali jedan frejm filma po 80 sati...

Srlandand
17.8.2007, 14:59
Meni je crtac Transformersi potpuno nelogican. Koliko se secam oni su iz svemira, stari mnoooogo godina, i kada se transformisu izgledaju isto ko danasnji automobili.:confused: Jesam voleo da ih gledam, ali ljudi, potpuno je nelogicno.

nesonjacc
17.8.2007, 15:07
Staviti transformerse iz generacije jedan koje ja naprosto obozavam, gledam i dan danas i imam svu kolekciju je NEMOGUCE... Kako napraviti Megatrona da bude isti, ja stvarno ne razumem..

Bi li objasnio kako si doshao do zakljucka da je neko ovde pomenuo da treba da bude ISTI :eek:.......(:rofl:) Pobogu pa da li je to jedina alternativa?

Dizajnwork je jednostavno JUNK. Moglo je to da bude mnogo mnogo bolje izvedeno...(prosto je urnebesno smeshno koliko tu nema ukusa...).....

Ovo nije film o GMC vec o transformersima,

Stvarno? Mogao bih da se kladim da je film o LJUDIMA...sa specijalnim gostima transformersima( od kojih jedino optimus ima vishe od 2 rechenice....aprox..). Screen time....

Stripčić je Bulseye....

Nego evo nesto zanimljivo,,,

http://www.youtube.com/watch?v=gGQsthDNGW0

muki85
17.8.2007, 15:19
Ne razumem otkud tolika negativna energija od nesonjacc ili kako mu je vec nick... Ako ti se ne svidja film, ne moras toliko da budes negativan prema njemu, vec nemoj da ga komentarises... Ovde su ljudi kojima se film svidja i koji zele da podele svoja misljenja... Napisati jednom da se ne svidja je ok ali pisati 100 poruka o tome da li je designwork crap ili ne je stvarno besmisleno... Da je ceo film o transformersima, i da su ljudi potpuno iskljuceni iz scripta, verovatno bi bio malo dosadan... A pored toga izrada takvog filma bi trajala verovatno oko jedno 50 godina, plavo platno bi se raspalo, a renderovanje bi trajalo jos dodatnih 80 tako da premijeru verovatno nebi ni doziveo... A da li je designwork crap ili ne odlucuju pojednici, jer bi to onda bilo suvise subjektivno... Nekome je crap a nekome ne... Ukusi su razliciti i o tome ne treba diskutovati... A ne znam po kojim osnovama si ti kvalifikovan da sudis o designworku?

Eni
17.8.2007, 15:28
Meni je crtac Transformersi potpuno nelogican. Koliko se secam oni su iz svemira, stari mnoooogo godina, i kada se transformisu izgledaju isto ko danasnji automobili.:confused: Jesam voleo da ih gledam, ali ljudi, potpuno je nelogicno.

Pretvaraju se u ono što skeniraju sondama, ili na šta se nadograde. Na početku su open-transformabilni dok se ne odluče za formu. :D

@Nesa: iskuliraj malo, stvarno. Shvatili smo da si ti too cool 4 transformers, sad nas pusti, nama se sviđa...

nesonjacc
17.8.2007, 15:35
vec nemoj da ga komentarises... Ovde su ljudi kojima se film svidja i koji zele da podele svoja misljenja...

A je li... Na forumima ne mogu da postuju ljudi kojima se nesto ne svidja? :a_bleh:. Dobra vam ova filozofija nema sta..

A ne znam po kojim osnovama si ti kvalifikovan da sudis o designworku???

Pa mozda kao neko ko se mecha designom i bavi... ( i ko je u tematici 24/7).....

http://www.robotech.united-earth-group.com

Inache nije subjektivno. Profesilnalni krugovi se mahom slazhu sa ocenom....

muki85
17.8.2007, 15:41
Svaka cast na radovima, ali mecha-anime i old school transformersi su nesto kao hokej i golf... Otprilike drzis palicu i lupas lopticu ili pak, ali nema veze sa vezom... To je ono koliko se ja razumem u crtace...

Ocelot
17.8.2007, 15:49
Pre nego što nastavite da se bacate raznim diplomama i priznanjima, da vas podsetim da je ovo tema o Transformersima. Svaki dalji offtopic će biti brisan! :dedica:

@nesonjacc

Stvarno smo svi shvatili da ti se film ne sviđa. I, naravno, imaš pravo na svoje mišljenje kao i svi drugi. Ali, to ne znači da moraš svakom korisniku da stavljaš do znanja da je film po tvom mišljenju loš. Moraš da poštuješ i tuđu ocenu bez obzira da li se ona slaže ili protivi sa onim što ti i ostali kažete.
Malo je izlizano, ali ukusi su različiti. Prihvati to.

muki85
17.8.2007, 15:55
Da li moze neko da mi objasni zasto je Devastator Tenk??? Zar to nije bio Brawl???

player1
17.8.2007, 17:25
Pretvaraju se u ono što skeniraju sondama, ili na šta se nadograde. Na početku su open-transformabilni dok se ne odluče za formu. :D

@Nesa: iskuliraj malo, stvarno. Shvatili smo da si ti too cool 4 transformers, sad nas pusti, nama se sviđa...

Kao neko ko je skoro ponovo odledao prvu epizodu, tu je lepo pokazano, da kad su se "probudili na Zemlji", da su i Autoboti i Deseptikoni skenirali okolinu i uzeli forme sa zemlje.

player1
17.8.2007, 17:26
Da li moze neko da mi objasni zasto je Devastator Tenk??? Zar to nije bio Brawl???

Ima objasnjenje u Wikipediji:

Early leaked versions of the script gave the name "Brawl" to the Decepticon police car, but that character was later changed to Barricade, with the name Brawl being given to a tank character more fitting to his Generation 1 namesake. He is heavily-armed, having 4 missile launchers on each shoulder, a duel-mounted 37mm cannon on his right forearm, and a Gatling cannon on his left forearm.

There is some controversy over his name: the toys list the figure as Brawl, but in the film itself, and the official movie novelization, his name is Devastator. He is also refers to himself as Devastator in the movie. According to Roberto Orci, one of the writers of the movie, and Hasbro's Transformers team, "Devastator" is the mistake, and that the character is supposed to be named Brawl. The early leaked script Prime Directives had him named Devastator.

muki85
18.8.2007, 0:19
Ali malo je trulo to [takodje sam odgledao prvu epizodu generacije 1 u skorije vreme] sto su imali isti izgled kada su bili na Cybertronu i na zemlji kao roboti, a tamo su se pretvarali u ko zna kakve letelice, a na zemlji u automobile i sl... Malo je to trulo odradjeno, ali za to vreme respecta!!! :D

player1
18.8.2007, 0:36
Kad malo bolje razmislis, ima smisla sto u filmu ne koriste originalne transformacije iz serije. Dok su ti modeli imali smisla u 80tim, nekako se ne bi lepo slozili u 2007.

Cak i to sto je Megatron neka alien letelica je sasvim validno. Nije imao luksuz da "bira" transformacije s obzirom na okolnosti.

Eni
18.8.2007, 0:43
Cak i to sto je Megatron neka alien letelica je sasvim validno. Nije imao luksuz da "bira" transformacije s obzirom na okolnosti.

Ne samo iz tog razloga. Možda džinovski Luger koji lebdi okolo izgleda OK u crtanom za decu, ali ovo je ipak film, morali su da poštuju bar gravitaciju... A i mnoge druge stvari... Npr, u crtanom filmu na kraju druge sezone (u kom ginu i Optimus i Megatron, i dolazi Unikron i pravi od leša Megatroina novog Galvatrona) onaj što se pretvara u pterodaktila i audio kasetu od metra svaki čs menja veličinu. U filmu je to nemoguće, jer je masa stalna zbog određenih zakona fizike. Ali su zato sredili da njegov manji deo može da bude manji predmet, iako ne on ceo... lepo...

Znači, ima u filmu mnogo dokaza koji govore da su ljudi razmišljali kako da to sve izgleda realno... Nisu mogli da naprave nacrtane robote u filmu koji će svaki čas menjati veličinu u zavisnosti od kadra... A ima takvih stvari još...

muki85
18.8.2007, 3:14
I pored jako napredne kompjuterske tehnologije, nemoguce je odraditi neke stvari, a ne izblatiti generaciju jedan, ali drugi nacin ne postoji... Da su stavili Soundwave-a bilo bi jako nelogicno jer covek ne moze da se smanji, tako da je Boombox jako logicno resenje... A i jako je simpatican lik, posle Bumblebee-ja meni najdrazi na filmu... Svaka cast za komentar o Megatronu... Ja bolje to ne bih opisao... Jedina stvar sa kojom bi se slozio, a koju je izrekao nesonjaccc je to da ima suvise malo dijaloga izmedju Transformersa generalno, ali je dovoljno za prvi deo :D... Scena na koju sam se najvise napalio u filmu je Ironhide VS Devastator aka Brawl...
A sto se tice toga sto su bili u u 80-im ok, a sada bi bili malo retro, po mom misljenju, i ako gledamo da su transformersi dosli na zemlju 4.7.2007 prvi put, logicno je da nece otici na junkyard da odaberu svoje modele automobila, vec ultra-mega-giga-high-tech-classified-vehicles... Autoboti naravno najnovije nabudzene automobile, a deseptikoni sto napredniju vojnu tehnologiju... Sasvim logicna stvar...

Eni
18.8.2007, 12:02
Pazi, čim se stručnjaci za 3D animacije žale uglavnom na nedostatak dijaloga, znaš da je film OK ;)
Elem, ja imam ovde taj film (crtani doduše, ali jedini dugometražni film o Transformerskima pre ovog) koji rešava dve generacije (tj ginu skoro svi iz prve dve sezone i dolaze novi za treću, smena igračaka) i kažem ti - da su ih uradili bukvalno kao u crtanom, ponašanje, kretanje, izgled - tek onda bi se svi žalili. jer u crtanoj seriji pola poteza je nedefinisano, svaki čas menjaju veličinu, da ne kažem da Optimus npr. stalno negde ostavlja prikolicu, pa kad mu zatreba, eto nje :rofl:

nesonjacc
18.8.2007, 13:26
Pa strucnjaci za 3D animacije nisu ni previshe odusevljeni.... Ipak je u pitanju medium/low budget ostvarenje..(samo je 30 animatora radilo).... 150 mil dolara( upola manje od Pirata 3)...

Od kojih je pretpostavljam najvishe otishlo na rezisera i glumce..... :( ( dizajn kamere, i duzina CG kadrova su takvi kakvi su iz Budget razloga...)

Inache koja je poenta smejati se Ruchno crtanim robotima 80 tih?(frame by frame rukom....)....... Standard za japan animaciju ranih 80tih... Izgleda sasvim ok za taj period...

Red Dragon
18.8.2007, 22:06
Uh... ovde se malo skrenulo sa samog filma:D.

Iskreno, mene je film bas opustio(u stvari u dnevniku gledanja filmova sam ga vec prokomentarisao). Zabavan je, i to je mozda njegova najveca vrlina(koga ja lazem...Megan Fox je najveca vrlina;)). Roboti su odradjeni extra. Bumblbi(vala po engleski ga ne mogu pisati) me je prijatno iznenadio sa Camarom(mislim sa novom verzijom), mada sam ocekivao da cu ugledati dobru staru bubu.
Mada me je nasmejao onaj toster sto hakuje sve zivo.
Mada gledajuci ovaj film, vise sam stekao utisak da gledam poslednju epizodu neke serije nego sam film(a mozda mi se i ucinilo)

Ako nemate sta da gledate, a voleli biste da odgledate nesto opustajuce, ovaj film je preporuka.:ciao:

Ocelot
18.8.2007, 22:09
Mene je malo iznervirala ta sponzoruša, što natera Bamblbija da promeni svoje ruho. :D

Shang Tsung
18.8.2007, 22:31
A ja sam malo vise ocekivao od filma.
Btw, nikad, ali nikad vise necu krociti u salu br.2 u domu sindikata.
17.8. u 22:30 je bila projekcija (juche, jelte), i ako je neko bio tada tamo - ja sam bio onaj sto je kasnio 10 min na film (sa curom :)).

Densetsu
19.8.2007, 11:51
Btw, nikad, ali nikad vise necu krociti u salu br.2 u domu sindikata.

Zasto?

Anyway, juce sam sa drugom pogledao film u sali 2. Drug je bio veoma skeptican, ali oboje smo izasli zadovoljni. Jedino sto mi se nije svidjalo je kamera koja se mnogo trese, jer ne mogu lepo da razaznam ko koga bije :/ Osim toga, solidan film.

Shang Tsung
19.8.2007, 12:40
Zasto?


Zato sto nemam gde noge da stavim. Gore je nego u takvudu, sto se toga tiche. Kolena su mi otekla od koshkanja sa prednjom foteljushom.

muki85
20.8.2007, 11:10
Gledao sam Transformerse i u Domu Sindikata 16 i juce u Rodi, i mogu reci da je sasvim drugaciji uzitak... Svaka preporuka za bioskop, a skuceni Tuckwood moze samo da mu pere noge... :alealeee:

FooFighter
20.8.2007, 11:31
Evo i ja odgledah film sinoc i mogu reci da je EXTRA!

Posle mog umerenog razocaranja u vidu "300" i totalnog razocaranja u obliku "Spajdermena 3", ovo zaista deluje vrhunski, 'ladno bih ga mogao gledati jos 5-6 puta bez problema (sto cu i da uradim :dzavo:).

Jedina malo ozbiljnija zamerka, kao sto je neko vec rekao, je to sto se vecina Transformersa premalo pojavljuje, dakle mogli su malo manje da eksponiraju one vojnike, pentagon, FBI, Sector 7 agente etc. a malo vise da ubace interakcije izmedju robota, narocito Deseptikona. Starscream, Blackout i ekipa jedva da su prozborili koju...


SPOILER

Ali najjacha scena u celom filmu je kada Optimus nabija Bonecrushera!!! Svi smo naravno ocekivali da u tom fajtu Optimus pobedi, ali nacin na koji ga finishira je 10/10 i pomalo neocekivano brutalan! Extra scena:n_klanja:

END SPOILER

M.Silenus
20.8.2007, 12:02
... U filmu je to nemoguće, jer je masa stalna zbog određenih zakona fizike...

Šta je onda bilo ono sa kockom? Pretpostavljam da kocka ima warp mogućnosti (izvija zakone fizike da bi mogla da uradi nešto što inače ne može:kreza:) ili, poput Šrajka iz Hiperiona menja sopstvenu gustinu (btw. na Dan Simmons forumu je neko primetio da je novi Megatron pljunuti Šrajk, sa dve ruke manje - mada se ne bih složio sa tim, moguće je da te dve stvari imaju neke veze...:a_whistli).

Inače, film kao film je ništa naročito, ima efektnih scena (dolazak Autobota na zemlju, recimo), dijalozi su užasni (Megatronovo "I am Megatron" - kako je Hugo Weaving spao na ovo :n-cc2:), cela stvar je umereno zabavna, a žensku je neko ovde već dobro opisao:D.

Može da prođe, ali se iskreno nadam da neće biti nastavaka (ako i bude, Michael Bay neka se drži što je dalje moguće - ni Ostrvo mu nije bilo neko).

player1
20.8.2007, 12:08
Nastavak je planiran za 2009.

Izvor:
http://www.imdb.com/title/tt1055369/


P.S.
I ne diraj mi Ostrvo. :D

Eni
23.8.2007, 17:47
Šta je onda bilo ono sa kockom? Pretpostavljam da kocka ima warp mogućnosti (izvija zakone fizike da bi mogla da uradi nešto što inače ne može:kreza:)

Neke mogućnosti ima nepoznate za sad fizičarima na zemlji...
Warp? Moguće da savija prostor. Mada manje verovatno. Pre da menja sopstvenu gustinu...

Uostalom, možda se naduva i izduva kao balon :rofl:

muki85
23.8.2007, 18:43
Kocka je superiorna u odnosu na Transformerse tako da moze da radi sta joj se hoce [ Sto bi rekao Soundwave iz G1: Soundwave Superior Constructicons Inferior :D] To jeste malo trulo...

Ocelot
24.8.2007, 20:09
Koje smece od filma.

Sledeći put se potrudi pa potkrepi svoju tvrdnju argumentima.

Highlander
31.8.2007, 2:53
Odgledao sam pre neki dan jedan deo filma, tačnije od dela kada se skrivaju u dvorištu onog klinca pa nadalje. Opšti utisak: Majkl Beja treba streljati zato što je upropastio film koji je mogao da bude dobar!:dedica:
Zaista, neke scene su užas! Npr. jedna od transformacija Optimusa. Bej je mislio da je dobro ako nabije kameru praktično unutar robota da bi se videlo koliko je položio u realističnost modela. Jadni oni dizajneri što su se mučili da sve to osmisle kad režiser ništa nije umeo da pokaže. Vidimo kako se nešto sitno kreće i onda odjednom iskrsne Optimus...:n-cc2:
A kad je Bumblebee popišao onog tipa iz Sectora 7, umalo što nisam prekinuo gledanje filma. Jesu li bre oni hteli da snimaju komediju ili ozbiljan film?! :mad:
Kad smo već kod realističnosti, roboti u trku razbijaju asfalt i ostalo što je u redu, ali koliko je realistično da se kao majmuni veraju ispod mostova?! Ovo je bre film o velikim, ogromnim, džinovskim robotima a ne o Tarzanu.:n-cc2:

evanghelion
31.8.2007, 3:31
Meni se cini da je ovaj film samo uvod u pricu, drugog dela ce sigurno biti a verovatno i treceg. Imam puno zamerki ali najvece su sto bumblebee ne prica a i sto je camaro (poznat je razlog), kao i prebrza animacija transformisanja i fajtanja, roboti izgledaju jako nezno i lomljivo kao da su od plastike i to sve sa ciljem da budu sto "realniji"... Ipak gledao sam film dva puta do sada a gledacu ga sigurno jos neki put.

ktulu
31.8.2007, 13:01
Pre par dana sam odgledao film i moram da kazem da sam strasno razocaran.
Ovo nema veze sa dizajnom Transformera i nekom nostalgijom za Generation 1 izgledom itd.
Elem, moje je misljenje da je scenario izuzetno shupalj i prazan i deluje zbrkano, sa elementima price koji su neravnomerno rasporedjeni a neki prilicno nepotrebni (kao tim strucnjaka za audio analizu, onaj debeli haker itd).
Film traje oko dva sata, a sami roboti se jedva pojavljuju (film se jelte zove "Transformers", a ne Sam Witwicky's Search for Love") dok je najveci deo nekakva popularna letnja americka komedija koja ce biti zaboravljena posle dve nedelje.
Takodje, film se zestoko oslanja na neku prethodnu slavu Transformers franshize (sto je cudno jer je ovo totalni revamp) jer u filmu zapravo ima tako malo price, a i to sto ima je prilicno neuverljivo.
Po meni je najbolji humoristicni aspekt filma (mada sam ja ocekivao epic adventure sagu a ne trapavog i namcorastog Optimusa i kompaniju), najvise ima smesnih scena sa Sam-om i njegovom familijom.
Sami roboti su prilicno bezdusni (pricam o Autobotima, Deseptikoni su bukvalno neprimetni i nepostojeci kao likovi a samim tim sam antagonista Megatron je neuverljiv) i tu su samo da ubrzaju radnju do sledece akcione scene. Same akcione scene su nezanimljive (pada mi na pamet i Spiderman 3) i dosadne (Die Hard 4 je daleko zabavniji), cak zadnjih pola sata filma je besomucno unistavanje i skakanje delova metala na sve strane. Jedva sam cekao da se film zavrsi :P.
Slazem se da film deluje kao intro za nastavke (intro od 2 sata koji je mogao da stane u pola sata). Anyway, thank you Michael Bay, nadam se da nece biti nastavaka...

VojaM
31.8.2007, 17:40
Zato sto nemam gde noge da stavim. Gore je nego u takvudu, sto se toga tiche. Kolena su mi otekla od koshkanja sa prednjom foteljushom.
Nogat si? ;)
Inače, dotična sala mi mnogo više ide na nerve zato što nije dobor zvučno izolovana od sala br. 1. Kad u prvoj sali opale neki film sa mnogo basova (a dao bog, nasvirali su ih više nego previše), u sali br. 2 sve tutnji.

Kaiser Soze
31.8.2007, 22:52
I jos ti ljudi Alex Kurtzman i Roberto Orci koji su napisali "scenario" za Transformerse rade sa JJ Abramsom na novom StarTrek XI.

Bice to slavan BURN OUT! :D

DukeofSerbia
6.9.2007, 19:24
Вау, нисам знао да у Катару постоје планине. :rofl: Чак је у бази фамозни F-117A који иде пензију.

Не рекламира се само ГМ – Порше, (Форд) Фијеста, e-bay, Нокиа... Али највише ми је мука од e-bay-а. :n-cc2:

Оптимусова је глава је нешто најружније што сам икада видео на филму. 'љак! :boodala:

Па добро, филм је намењен просечном Амеру. Лепо кажу на форумима: Десептикони су напали САД и наравно, ко ће да брани државу него војска.

Нисам био окрутан, и на imdb.com сам гласао 1. :a_whistli

player1
6.9.2007, 23:49
Вау, нисам знао да у Катару постоје планине. :rofl: Чак је у бази фамозни F-117A који иде пензију.

Film je sniman na vojnom otpadu.
Tj. ona baza sa pocetka filma.
Otud toliko tenkova i ko zna koje gvozdjurije.

DarkNemos
10.9.2007, 10:12
Оптимусова је глава је нешто најружније што сам икада видео на филму. 'љак! :boodala:

Sa ovim se milijardu posto slazem. Ko li napravi koncept art za ovo? :n-cc2:

:D

player1
10.9.2007, 13:06
Ma, samo su ga pokazali bez "stitnika za lice".
Fazon je u filmu da nekoliko transformersa ima dva moda za lice, jedan sa stitnikom i jedan bez (kada se vide usne). Sa stitnikom izgleda isto ko klasicni Optimus.

Highlander
10.9.2007, 13:43
Usne su "bolje" uradjene od onih Transformersa na HappyTV-u... Ali zašto imaju zube? I zašto trepću?:rofl:

muki85
10.9.2007, 13:58
Jako mi se svidjaju komentari ljudi koji pricaju o designworku, tacnije daju svoje kritike a.k.a. "pljuju"... Jako zanimljivo... Po cemu ste kvalifikovani da dajete takve komentare? Da ne radite mozda concept art za Blizzard ili moza Square Enix? :rofl:

Iris
10.9.2007, 14:27
Ne moraš da budeš umetnik da bi mogao da izneseš svoje mišljenje zasnovano na iskustvu i sistemu poređenja - po tom rezonu, svi bi morali da znamo da sviramo najmanje jedan instrument da bi mogli da kažemo da li nam se neka svirka sviđa?? :)

U ovom slučaju, ljudi komentarišu šta im se sviđa ili ne sviđa... it'a a free country, ne smeta osim ako ne preteraju i postanu svadljivi ;)

muki85
10.9.2007, 14:47
Ne nego mi se samo ne svidja taj neki fazon u stilu "ja bih to mogao bolje" i "ovo ne lici na generaciju jedan"...

Iris
10.9.2007, 15:05
Čitav svet je mesecima podeljen na one kojima se više sviđa "retro" izgled Transformersa i one kojima više odgovara njihov savremeni izgled, zašto bi ovde bilo drugačije?

A to da li bi neko mogao bolje - verovatno bi ;)

muki85
10.9.2007, 15:28
Cisto sumnjam...

DukeofSerbia
10.9.2007, 19:18
Stvarno je neko lud (od (super)moderatora). :rolleyes:

Šta je ovde, jednopartijsko mišljenje? Čim se iznese nešto što se ne dopada vlastima, odmah obrišete.

Ali 'ladno je neko obrisao...

P.S.
Baš da merim koliko će preživeti ova poruka (dobra odluka da ne kupujem časopis više od maja je zacementirana).

P.S.2
Ajde, obriši i ovo, kao ovu malo pre, nemoj da drugi rade posao.

ACHTUNG
10.9.2007, 22:04
Moje misljenje o filmu: vrlo dobar.

Film kao film je fantastican - ima tu i fantasticne akcije i scena za smejanje i dobre (ovo dizite na 3 stepen) ribe... Malo me je smorio retardiran glavni lik, ali ce verovatno zenskoj publici biti "sladak" :rolleyes::p

Nije odlican zato sto sam se ipak lozio na Megatrona kao pistolja i Soundwavea sa kasetama i slicno. Ali dobro, sta je tu je, komercijalizacija je morala da padne radi novcane zarade...

iMa_NeKo_PljUgU
10.9.2007, 22:12
Moje misljenje o filmu: vrlo dobar.

Film kao film je fantastican - ima tu i fantasticne akcije i scena za smejanje i dobre (ovo dizite na 3 stepen) ribe...

Slazem se... Efekti tj. sami transformersi su odlichno uradjeni... Prica je malo povrsna, ali meni prihvatljiva... a naravno jos jedan + za humor:D

Malo me je smorio retardiran glavni lik, ali ce verovatno zenskoj publici biti "sladak" :rolleyes::p

:rofl::rofl: neznam sta drugo da kazem:D

VojaM
10.9.2007, 23:20
Stvarno je neko lud (od (super)moderatora). :rolleyes:

Šta je ovde, jednopartijsko mišljenje? Čim se iznese nešto što se ne dopada vlastima, odmah obrišete.

Ali 'ladno je neko obrisao...

P.S.
Baš da merim koliko će preživeti ova poruka (dobra odluka da ne kupujem časopis više od maja je zacementirana).

P.S.2
Ajde, obriši i ovo, kao ovu malo pre, nemoj da drugi rade posao.
Više puta sam povodom ovakvih poruka pisao ovako:

Ovo na čemu pišeš je forum Sveta kompjutera. Osnovna i logična premisa je da je ono o čemu ovde pišeš inspirisano nečim iz časopisa (ne mora obavezno da ima baš neke direktne veze sa časopisom).

Međutim, niko nikoga ne bije po ušima da kupuje SK samo zato što je član foruma ili da se učlani zato što kupuje SK. U tom pogledu časopis i forum nisu tesno povezani (mnogo je bitnija veza između članova u smislu pomoći, razmene informacija i druženja).

Rad foruma je regulisan pravilima. Skup pravila možda nije najidealniji, ali je nešto čega se pridržavamo svi, i uprava i korisnici. Ako ne želiš da se držiš tih pravila, slobodan si da ne koristiš forum i niko ti to neće zameriti. A ucenjivanje tipa "neću više da kupujem SK jer su na SK-ovom forumu svi protiv mene" spada u ponašanje slično onom kako se ponašaju mala deca kada ne dobiju od roditelja nešto što hoće.

Većina vas je mlada, dosta mlađa od mene, ali mi ne pada vam na pamet da na takav način izigravam roditelja. Stvari su proste - ako hoćeš da učestvuješ u radu foruma, povinovaćeš se pravilima koja na njemu postoje. Ako čitaš SK, čitaš ga zato što ti tako hoćeš. Ako ti se pak nešto ne sviđa u časopisu i na forumu, možemo popričati o tome, ali bez durenja i ucenjivanja.

Kraj priče.

tomas
11.9.2007, 9:27
Вау, нисам знао да у Катару постоје планине. :rofl: Чак је у бази фамозни F-117A који иде пензију.

Не рекламира се само ГМ – Порше, (Форд) Фијеста, e-bay, Нокиа... Али највише ми је мука од e-bay-а. :n-cc2:

Оптимусова је глава је нешто најружније што сам икада видео на филму. 'љак! :boodala:

Па добро, филм је намењен просечном Амеру. Лепо кажу на форумима: Десептикони су напали САД и наравно, ко ће да брани државу него војска.

Нисам био окрутан, и на imdb.com сам гласао 1. :a_whistli

da su branili srbi verovatno bi glasao za 10,ali od transformersa se očekivalo da bude takav kakv jeste. Isto tako što ljudi pljuju po filmovima koji su rađeni po marvelu (kao ma jeste on leti,diže 10000 tona itd...), ako neko ne voli takve filmove nije mi jasno što ih gleda pa ih posle pljuje...

Iris
11.9.2007, 10:31
ako neko ne voli takve filmove nije mi jasno što ih gleda pa ih posle pljuje...

Zato što smo, kao mali (a i matori), voleli te stripove, igračke, crtane filmove... sve je to legendarno! Nismo očekivali da će jednog dana mašinerija američke kinematografije da ih pretvori u lenje blokbastere bez trunke različitosti.

player1
11.9.2007, 11:18
Zato što smo, kao mali (a i matori), voleli te stripove, igračke, crtane filmove... sve je to legendarno! Nismo očekivali da će jednog dana mašinerija američke kinematografije da ih pretvori u lenje blokbastere bez trunke različitosti.

Ili smo pak odrasli, pa nam vise nije to isto.

Eto, ko mali sam gotivio Transformerse, ali kad sam pre godinu dana pogledao ispocetka jedva sam izdrzao nekih 15 epizoda. Uglavnom ni nemaju pricu (sve se vrti oko skupljanja energetskih kocki i dolaska Cybetrona). Jedino je onaj dugometrazni film malo zanimljiviji (smena generacija).

nex999
11.9.2007, 13:36
Zato što smo, kao mali (a i matori), voleli te stripove, igračke, crtane filmove... sve je to legendarno! Nismo očekivali da će jednog dana mašinerija američke kinematografije da ih pretvori u lenje blokbastere bez trunke različitosti.
Aj sad ti meni reci sta su bili Transformersi nekad?Mislim na crtanu seriju naravno.Neka vrsta umetnickog dela??
To je bio show za promociju Hasbro igracki i NISTA VISE.To je u USA praksa koja postoji vec XX godina, da svaki proizvod namenjen "mladjoj generaciji" mora da ima i dobru reklamu.Za akcione igracke/robote obicno se prvo radio strip.Pa se radio crtani film.Posle se preslo na kompjutersku animaciju, a danas holivudski CGI blokbaster.I to je sve.
I danasnje firme koje prave svoje unikatne serije igracaka rade neku vrstu marketinske promocije kroz jedan od tih nacina.Pa ko ima vise para, vise i muzike...
Te pricice "komercijala" , nekakva "izdaja" starih vrednosti su mi smesne.Ne radi se ovde o sikstinskoj kapeli ili cemu vec...Transformersi su takvi kakvi jesu, bili su komercijala nekad, i to su i sad.
Meni recimo to uopste ne smeta, ne smeta mi sto prica filma nije bazirana na nekom stupidnom skupljanju kocki, ne smeta mi sto ovde neki od robota i POGINU, (a ne ono u fazonu "vraaaaaticemo se, kornjace") i ne smeta mi sto dizajn robota nije kao anime...ne mora sve da lici na anime.
Plasio sam se Majkl Bej-ovske katastrofe u stilu Perl Harbura ili Armagedona, al je ovaj film ispao skroz okej.

Iris
11.9.2007, 14:21
@nex999,

Citat koji si naveo odnosi se ne samo na Transformerse, već i na Marvela, Ratove Zvezda i druge franšize u kojima sad već decenijama uživamo, govorila sam uopšteno. Smatram da si pravu kada navodiš reklamnu praksu, ali je činjenica i da sve reklame nisu podjednako uspešne i kvalitetne... komercijala uopšte ne mora da ima veze sa mainstream-om i zacementiranim pristupom tržištu, naprotiv - mnoge advertising kampanje jesu imale umetničku vrednost.

Mislim da je ovde jednostavno problem u pristupu; jednima je bitan umetnički/dizajnerski aspekt Transformersa, drugima karakterizacija i priča. Neki od forumaša, iako su u potpunosti otvoreni za novi dizajn i pristup animaciji kakav je prikazan u novom filmu su želeli priču i karakterizaciju sa kojom su odrasli, aka G1. Drugima je smetalo i jedno i drugo. Ne možeš celom svetu udovoljiti niti je to iko očekivao... ali me živo interesuje kako bi bilo da su Francuzi, Rusi ili Japanci pravili ovaj film ;)

DukeofSerbia
11.9.2007, 15:05
da su branili srbi verovatno bi glasao za 10,

Ala smo duhoviti... :rofl:

I poruka mi je izmasakrirana posle prvobitnog brisanja. Za najbolji deo si uskraćen.

Aj sad ti meni reci sta su bili Transformersi nekad?Mislim na crtanu seriju naravno.Neka vrsta umetnickog dela??
To je bio show za promociju Hasbro igracki i NISTA VISE.To je u USA praksa koja postoji vec XX godina, da svaki proizvod namenjen "mladjoj generaciji" mora da ima i dobru reklamu.Za akcione igracke/robote obicno se prvo radio strip.Pa se radio crtani film.Posle se preslo na kompjutersku animaciju, a danas holivudski CGI blokbaster.I to je sve.


Jeste, u pravu si, ali delimično. Kamo sreće da je ovaj film reklama za Transformerse, ali nije. Ovo je reklama za Pentagon, GM, e-bay, sve, samo ne Transformersi. U tome je problem.

Odgledaj Beast Wars Transformers, pa onda javi da li je reklama.

player1
11.9.2007, 15:24
Jeste, u pravu si, ali delimično. Kamo sreće da je ovaj film reklama za Transformerse, ali nije. Ovo je reklama za Pentagon, GM, e-bay, sve, samo ne Transformersi. U tome je problem.

Pa nije bas tacno. Vec su u prodaju robotici iz filma. A takodje dodje i ko reklama za video igru (video igre o filmovima se uvek slepuju na kvalitet filma, a ne obrnuto).

DukeofSerbia
11.9.2007, 15:45
Da je reklama za ogračke, onda bismo više gledali Transformerse, a ne američku armiju i avijaciju (e-bay, GM...). Deseptikoni se jedva i pojavljuju!
Hasbro zarađuje novac kroz licencu (ko zna koje klauzule postoje u ugovoru), a igračke da se izvuče još novca.

Uvek je bilo prvo igračke, pa crtani za promociju. A sad?

SirDuck
12.9.2007, 0:17
Pogledao sam film danas i meni se svidja :)
Nisam gledao anime, niti citao stripove, cak stavise, tek sam skoro cuo za transformerse a da nisu igracke :)

I ono sto je zanimljivo je da su napravili sasvim solidnu igru, zbog koje sam i uzeo da gledam film, sto je pomalo neobicno za filmove :)
Doduse price u igri i filmu se dosta razlikuju, ali ona me je privukla da ga gledam :)

Dakle, film mi je sasvim ok posto ne znam za tradiciju i prethodne transformerse(ili kako volim da ih zovem, trandze :D), samo da ima puno reklama za sve i svasta, ima ;)

Nego, mnogo gotivan onaj Optimus :D

The mighty Boo
19.9.2007, 18:12
Valjda vredi da se pogleda film. Ja sam kao i vecina ljudi gledao crtani i uzivao u njemu (kao i onim igrackama koje nikako nisam uspeo da dobijem jer su bile skupe :D) tako da cu ovo pogledati iz cisto sentimentalnih razloga.

Novi dizajn transformersa mi je odvratan i prebudzen, i otisao je u drugu krajnost od krajnje minimalistickog crtanog filma. Glavne likove su takodje isuvise osakatili (vizuelno) za moj ukus, tipa Bumblebee-ja, Megatrona i pogotovo Starscream-a ali ako su to jedine mane onda cu i da istrpim.

Ehej ponovo su se pojavile igracke. Moracu da kupim jednu cisto da lecim komplekse iz detinjstva :D

DukeofSerbia
16.10.2007, 10:54
Verovali ili ne, ali u somborski bioskop konačno stižu Transformersi (18-21. oktobar). :boodala: Auuu, dobro da nisu dočekali Novu godinu. Sramota koliko ovde kasne filmovi! :n-cc2: