PDA

Prikaži potpunu verziju : Da imate para kao Bill Gates...


_RaZoR_
12.8.2007, 20:49
Da imate para kao Bill Gates, šta biste prvo kupili :D ?

Sun Tzu
12.8.2007, 21:07
Za pocetak nesto ovako sa ovakvom kucom i he,he,he...

Ghost
12.8.2007, 21:08
Ако има негде млазни борбени авион (по могућности фантом) на продају (а сигурно има). :)

Alek92
12.8.2007, 21:10
Definitivno bih kupio neko zemljiste u sred pustinje (najmanje 10.000 hektara). U sredini sagradio ogromno utvrdjenje, obezbedio struju, vodu, hranu etc, posed ogradio ogradom, i onda unutra pustio gladne hijene i kamile (i kamile znaju da budu opasne :D). I cekao.... :Freddy:

E da i kupio bih SK i otpustio MK. Zatim platio svojim ljudima da ga diskretno odvedu, zatvore u praznu sobu i posmatrao ga kako umire bez interneta i kompjuters.... Isto kao kada uzmes slatkis od bebe.... :Freddy:

nickey
12.8.2007, 21:10
Prvo bih kupio ogromnu jahtu od 250m i zezao Mileta Kostica i Zeljka Mitrovica zbog njihovih siromasnoh jahti od 100-150m:a_bleh::dzavo:.

Salu na stranu, ne zelim da se zanosim tim stvarima jer tako necu zaraditi ni dinara, treba imati snove ali ni Gates nije mislio u pocetku da ce biti tako bogat.

Ali posto pitas 1. bi uradio gore navedeno.:kreza::kreza::a_bleh:

LoneWolf
12.8.2007, 21:59
Da imate para kao Bill Gates, šta biste prvo kupili :D ?

Kupio bi POLITIKU,sa sve SK forumom. :to_care:
Kupio bi jedno manje ostrvo ili manji arhipelag,i nastanio ga samo clanovima moje ekipe,i ekipe sa foruma.
Uz free drinks,free sex,free drugZ i free r'n'r ;)
Od kusura bi snimio film,kupio VIACOM i DREAMWORKS,licencu Formula 1 i Miss World,CNN televizijsku mrezu i veliku porciju cevapa :to_care:

Master Neo
12.8.2007, 23:06
Kupio bih Microsoft, a onda bih otpustio sve i ugasio kompaniju, i oslobodio ljude bede... Windows XP bih proglasio besplatnim programom, i nastavio razvijanje istog, a Vistu bih povukao iz prodaje. E da, i kupio bih ostrvo Bora Bora, ma i celu drzavu ako treba i na kojem bih odveo Jessicu Albu, izgradio ogromnu vilu, na brdu i uzivali bi do kraja zivota :D. Izgradio bih veeeliki autoput, i izgradio mali gradic na ostrvu gde bih odveo sve ljude koji mi nesto znace, dao bih im kintu i nek uzivaju. A sebi bih uzeo Murcielaga LP640, i vozikao bih se po autoputu sa Jessicom pored mene dok ne svane zora :D

_RaZoR_
13.8.2007, 0:27
Ja se nebih samo vozikao sa njom he,he,he,he:dzavo::dzavo::dzavo:

A vidiš, ja nebih to uradio sa microsoftom. Bolje pobiti sve ove iz Linuxa i Macintosha i ostalih i onda ... :dzavo::dzavo::dzavo:

Sun Tzu
13.8.2007, 0:37
A vidiš, ja nebih to uradio sa microsoftom. Bolje pobiti sve ove iz Linuxa i Macintosha i ostalih i onda ... :dzavo::dzavo::dzavo:

Tako je, a onda svi kupuju windows i ti kupis ne jedno ostrvo vec celu Australiju sa okolinom. E onda si :dzavo:

M.Silenus
13.8.2007, 0:57
Sa svim svetskim svemirskim agencijama bih finansirao izgradnju gigantskog svemirskog broda, koji bi bio samodovoljan za ljudski život. Onda bih poveo 10000 ljudi po mom izboru daleko od ove tuge koju nazivamo modernom civilizacijom. Naravno, sa vremenom bi smo razvijali nove tehnologije, modifikovali sebe ( veštačka evolucija ), a onda kada dođemo do razarača zvezda, vratili bi smo se u Solarni sistem i zbrisali ga. Ono ljudskog roda što uhvatimo bi smo koristili kao robove za obavljanje jednostavnih poslova, sve dok sve ne umru od prisilnog rada u uslovima na koje, onako razmaženi kakvi su, ne bi preživeli.

Verovatnoća da se ovako nešto desi je jednaka verovatnoći da ja zapravo dobijem te pare, tako da mogu da lupetam do mile volje :D

_RaZoR_
13.8.2007, 0:59
Tako je, a onda svi kupuju windows i ti kupis ne jedno ostrvo vec celu Australiju sa okolinom. E onda si :dzavo:


Da i onda budeš najgori od svu decu :dzavo::dzavo::dzavo::dzavo::dzavo:

M1los
13.8.2007, 1:10
Kupio bih Telekom i srušio zgradu do temelja:dzavo:.
Zatim bih sebi kupio tvornicu za izradu gitara, da imam gitaru kakvu JA hoću :).
Onda bih okupio razvojni tim od 200 ljudi i pravili bi igre koje JA želim, a pošto bi bile odlične, ubirao bih profit od njihove prodaje :D.
Zatim bih kupio jedno nenastanjeno ostrvo, i poveo neku zgodnu curu sa sobom :).
A onda se okrenem i padnem s kreveta :kreza:

freeminder
13.8.2007, 1:45
Ostavio sebi da imam normalno da zivim do kraja zivota, a ostatak dao humanitarne organizacije ...... neki bi rekli da sam malo lud :to_care: ali nishta mi ne bi donelo srecu kao to saznanje da si sa svojim bilijardama nahranio gomilu ljudi i pruzio im nehto ..... nema nicheg lespheg u zivotu od toga :ciao:

caine
13.8.2007, 9:51
Jednostavno bih lencario do kraja zivota i radio sve sto mi padne na pamet :qliranje: E sad, sta bih kupio :icon_scra Tesko pitanje... za pocetak najbolji desktop pc koji moze da se nadje... mozda i kartu za Ameriku :D

player1
13.8.2007, 9:55
Potrudio bi se da svi ostali odavde ne dobiju taj novac i ne ostvare svoje destruktivne predloge iz ove teme.

caine
13.8.2007, 9:58
Potrudio bi se da svi ostali odavde ne dobiju taj novac i ne ostvare svoje destruktivne predloge iz ove teme.

Partibrejkeru :p:D

fingerprint
13.8.2007, 10:35
Prvo bih platio par hiljada odlicnih ekonomista, naucnika, profesora, experta u raznim oblastima, da poduce ljude, organizuju skole i ekonomiju, politiku i ostalo. Napravio bih Srbiju zemljom za ugled, gde ljudi ne bi bezali u Ameriku, nego iz nje kod nas. Onda bi vestim pregovaranjem stvorio mirovni ugovor izmedju svih zemalja sveta, i boostovao razvoj svih zemalja. To bi prilicno poboljsalo razvoj ljudske vrste. Time bi usput (progresivno) nahranio svu decu, nasao bi se lek za sve bolesti, sprecile bi se nove (jer bi sada siromasne drzave imale bolje resurse da sprece sirenje novih), razvilo tehnologiju i td. Onda bi jos malo finansirao razvoj space-tehnologije i istrazivanje svemira.

Spasio bih svet turbo folka tako sto bih zatvorio pink, i ulagao u ostalu muziku (da, i narodnu). Ulozio bih jos u razvoj policije i kriminalistike, da bi sprecio ovoliki kriminal. Ulozio bih u zastiti zivotne sredine, i stavio snizenja na opremu za solarnu energiju, zelene korvove (kuce sa biljkama na krovu), posadio hektare i hektare suma, i spasio (u saradnji sa iskusnim biolozima) ugrozene zivuljke.

Onda bi kupio opasan komp, igrao Crysis na MAX detaljima i podesavanjima, na 21 inch TFT monitoru, sa odlicnim zvucnim sistemom. Platio bi da se dovrsi Half Life 2 u roku od 6 meseci, jer cu poludeti ako uskoro ne saznam celu pricu. Renovirao bi muzej Serloka Holmsa, i odkupio sve epizode sa Jeremy Brett-om od Granade. Uveo bih internet svima, kupio Microsoft, i stavio Windows pod GPL. Finansirao bih najbolji softver (ukoliko je pod GPL-om) da bi i programeri i dizajneri dobili pare, a korisnici ne bi trosili.

I tako to...

daco kralj
13.8.2007, 10:41
a ja bix kupio APPLE ,i naredio bix da STIVA JOEBSA posalju u IBM ,a njihovim radnicima bix povecao plate tako da prave jos bolje racunare i iPODOVE :) ,a onada bix kupio MICROSOFT i naredio da BILLA stave u jednu sobu sa windowsom 95 :dzavo: (u pocetku sam mislio da ga ubijem :rolleyes: ,al je ovo bolja ideja ) , onda bix kupio T-COM ,i ljudima davao besplatni ADSL da mogu da uzivaju u interentu ,ali bix zato drao na telefonske i mobilne racune :dzavo: .I sto je najvaznije sagradio bix jednu kucu u kojoj bix zivjeo sa nekom :love: ,do kraja zivota .

caine
13.8.2007, 10:48
Prvo bih platio par hiljada odlicnih ekonomista, naucnika, profesora, experta u raznim oblastima, da poduce ljude, organizuju skole i ekonomiju, politiku i ostalo. Napravio bih Srbiju zemljom za ugled, gde ljudi ne bi bezali u Ameriku, nego iz nje kod nas. Onda bi vestim pregovaranjem stvorio mirovni ugovor izmedju svih zemalja sveta, i boostovao razvoj svih zemalja. To bi prilicno poboljsalo razvoj ljudske vrste. Time bi usput (progresivno) nahranio svu decu, nasao bi se lek za sve bolesti, sprecile bi se nove (jer bi sada siromasne drzave imale bolje resurse da sprece sirenje novih), razvilo tehnologiju i td. Onda bi jos malo finansirao razvoj space-tehnologije i istrazivanje svemira.

Spasio bih svet turbo folka tako sto bih zatvorio pink, i ulagao u ostalu muziku (da, i narodnu). Ulozio bih jos u razvoj policije i kriminalistike, da bi sprecio ovoliki kriminal. Ulozio bih u zastiti zivotne sredine, i stavio snizenja na opremu za solarnu energiju, zelene korvove (kuce sa biljkama na krovu), posadio hektare i hektare suma, i spasio (u saradnji sa iskusnim biolozima) ugrozene zivuljke.


A da, i ja bih to uradio, zaboravio sam da pomenem... :D

_RaZoR_
13.8.2007, 13:33
@ Fingerprint, Caine

Hej, sjećate se da imate samo par milijardi, a ne milijardu milijardi :D:D:D

mad_skillz
13.8.2007, 13:52
shta je to 64 000 000 000 dolara...puka sitnica..64 hiljade miliona dolara..to ti dodje onako kao kad krenesh u shkolu pa da imash za zhvake..:D
ja bih investirao u izgradnju vremeplova jer kako je moj omiljeni Albert Einstein rekao ako vreme moze da ide unapred moze i unazad..

Sun Tzu
13.8.2007, 13:54
@ Fingerprint, Caine

Hej, sjećate se da imate samo par milijardi, a ne milijardu milijardi :D:D:D
Pa sad da je nekoliko nije bas pre je 59.2 milijarde $ a to je puno $$$$$$:a_whistli
:offtopic: Inace sad ga je prestigao Carlos Slim meksicki telekomunikacioni tajkun sa 62.9 milijarde. E to je tek puno $$$$$$.:D
shta je to 64 000 000 000 dolara
Evo pretece me kolega!

mad_skillz
13.8.2007, 14:21
po Forbs-ovoj poslednjoj listi ima 64K mill. , sad nisam siguran koliko je to validno, a za tog meksikanca koga si naveo iskreno nisam chuo:D

todos
13.8.2007, 14:24
HI-teck kucu,i osnovao bih firmu kojoj bi jedini zadatak bila neprestana nadogradnja iste sa novim tehnologijama.To je mislim usput,ostalo...:to_care:naravno da bih ovaj bio!!!
Sad ozbiljno!Taj meksikanac je stvarno najbogatiji jer su iznenada porasle akcije iz telekomunikacija u mexiku,teksasu,florida...fde on vodi glavnu rec.Inace taj Slim je izuzetno porodican covek ,cak je i profesor na katedri nekog fakulteta.Odavno se to zna,da je on na vrhu nego ameri koji kontrolisu svu mogucu statistiku u svetu ne zele da se pomire sa tim da moze neko treci da bude najbolji.

Sale013
13.8.2007, 14:40
Ne bih voleo da budem najbogatiji na svetu, da me pola ljudi pljuje a druga polovina da mi zavidii.. A da imam te pare.. Dao bih sve to samo da imam ovakav život kao sad, nekad čupav, nekad lep ali sam zadovoljan. Nemam sve što se kupiti može, ali imam sve ostalo :dedica:

seymourc64
13.8.2007, 15:04
Eto,sada ti ja zavidim :n_klanja: