PDA

Prikaži potpunu verziju : [AAR] Fallout 2 -The Journey of The Stupid One


Ne$A
12.8.2007, 16:09
Fallout 2
The Journey of The Stupid One


After Action Report Index (http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=18553)


http://img514.imageshack.us/img514/3721/fallout2logovl1.jpg (http://imageshack.us)

Ne$A
12.8.2007, 16:11
Posto nikada pre nisam pisao AAR, nemojte da mi zamerite ako ovo ne ispadne bas kako treba...
Resio sam da pisem AAR o Fallout 2, ali za promenu, vodicu lika koji je... kako Sulik kaze "Most people have evil spirits. You? You have stupid spirits."
Uglavnom, bice mi mnogo teze da predjem igru ovako, posto nemogu da vodim normalne dijaloge sto ponekad bude i smesno. Posto sam vec jedanput detaljno presao Fallout 2 trudicu se da minimalno iskoriscavam to znanje kada negde zapnem (gde se nalazi neka lokacija itd.)
Iako sam onesposobio lika ( IN-2, najmanje sto moze da bude), PE i AG su mi na 10, tako da cu makar imati vise sansi u borbi. LK mi je na 8, a pomocu zeta scan-a cu ga nabudziti na 10 (to jest, ako dobijem taj dijalog). ST mi ce se povecati sa Pawer A. , a EN i CH mi nece mnogo sluziti u igri.
Ako ikako uspem, tokom igre cu pokusati da nabudzim IN na 4 (perk + modul).
Za skills sam izabrao Small, Big, & Energy Guns, posto ce mi to jedino i trebati ( ako jos uzmem u obzir da dobijam 4 skill point-a po levelu :boodala:...).
Da bi ipak sebi dao neku privilegiju, za traits sam uzeo Gifted + Small Framed :D
Nacin igranja ce biti jednostavan- pobij lose NPCove! Posto moj lik nece moci bas da shvati ko je ko, ja cu to odlucivati umesto njega ( nije sada da nemogu da odlucujem umesto njega, ali sta bi bilo da ovako prvi put prelazim igru??? Mislio bi da je Mardino Family dobra ko i ostali sljam u New Reno-u ( ma sve cu ih pobiti).
Igru cu opisivati iz prvog lica, kao da sam ja taj lik ( koji se zove Mojo-Jojo), samo sto za razliku od njega ja cu moci da govorim normalno. Ako imate neke zamerke u pisanju, recite mi, i ja cu se potruditi da ih ispravim.
A sada dosta price, let's get down to business...

Ne$A
12.8.2007, 16:11
http://img515.imageshack.us/img515/8458/scr00012sj3.png (http://imageshack.us)

Ne$A
12.8.2007, 16:16
Wasteland... ostaci nekada velike i silne zemlje zvane USA, kako nam je Hakunin ispricao jos davno dok smo bili deca. Tada nas je voleo plasiti strasnim pricamao Super-Mutantima, ili nam prepricavati podvige naseg osnivaca Vault Dweler-a... To su tada bila bezbrizna vremena, kada je nas narod ziveo u miru, zasticen od spoljasnjeg sveta kanjonom preko koga se proteze most, nasa jedina veza sa trgovcima i gradovima... Ali sada, se u pitanje dovodi nas opstanak. Pre neko vece poglavica me je pozvala u njen sator da me suoci sa strasnom istinom- nase selo umire. Znakovi su svuda- od jednoglavih brahmina do bolesne dece. Ako se ovako nastavi, izdrzacemo jos najvise dve godine, a ako nesto ne preduzmemo... kraj je neizbezan. Zbog toga ja moram otici u Hram i doneti staro odelo Vault Dweler, da bi se dokazao dostojnim predstojeceg zadatka, zadatka spasavnja mog sela...
I evo me, stojim ispred Hrama, spreman da iskusam moju sudbinu. Duboko udahnem... i krecem u susret onog sto me ceka.
Unutra je bilo mracno, ali su mu se oci brzo prilagodile mraku. U tom trenutku vidim nekoliko Giant Ant-sa. Brzo vadim koplje i u roku od par sekundi oni su sada samo mrlja na plocniku... Nastavljam dalje i iza ugla nalecem na par Red Scorpion-a. Nazalost, jedan od njih je bio brzi i uspeo je da me otruje. Za to su platili. Pretrazivanjem daljih prostorija nalazim na jos mrava i skorpiona, ali nista sto mi predstavlja veci problem. Kod jednog kostura sam nasao jos jedno koplje, koje je ubrzo zavrsilo u glavi jednog skorpiona, a u obliznjem kovcegu par healing prasaka i jedan protiv otrov koji sam iskoristio tek na kraju, kada sam bio siguran da me vise nista nece otrovati... Uskoro dolazim pred velika zatvorena vrata. Uspeo sam da ih obijem iz prvog puta i ulazim u veliku prostoriju. Nekako uspevam da nazirem pocetak hodnika koji se nalazi na kraju sobe. Pocinjem da trcim prema tamo, ali u tom trenutku aktivirao sam nekoliko zamki, i jest drvenih koplalja je poletelo prema meni. Kada sam stigao do kraja sobe uvideo sam da nisam pogodjen. Izgleda da sam imao srece, ili je to ipak sudbina umesala prste... U hodnicima sam naleteo na jos mrava i skorpiona, a usput sam pronasao i neku cudnu napravu. Mislim da je to ono za sto nam je Hakunin ispricao da kada podesimo sat na tome, posle odredjenog vremena dodje do eksplozije. Korisna stvarcica, mozda mi posluzi. I bio sam upravu, posto sam nasao tu spravu, naleteo sam na zatvorena vrata. Malo podesavanja na spravi kako nam je Hakunin objasnio i prolaz je bio otvoren. Ponovo ista prica, nekoliko mrava i skorpiona, ali uzbudjivo tek predstoji. Na kraju hodnika nasao sam sobu, u kojoj je jedan cuvar strazario ispred vrata koja vode do svete "13"tke. Rekao mi je da on predsavlja poslednji test, da ako ga pobedim, da ja jesam Izabrani. Na to sam se samo osmehnuo i posle par zamaha pobegao je glavom bez obzira. Ispunio sam moj zadatak i uzeo odelo. Sada treba da se vratim do poglavice...

Ne$A
12.8.2007, 16:17
"Ti jesi Izabrani, onaj koji ce spasiti nase selo uz pomoc G.E.C.K.-a koji se nalazi u Sklonistu 13, odakle potice i nas osnivac, Vault Dweler. Uzmi ove pljoske sa znakom 13, i potrazi Vic-a, trgovca iz Klamatha koji nam je prodao ovo. On sigurno zna gde se nalazi Skloniste 13" su bile reci uz koje me je ispratila poglavica...
Izasao sam iz satora i suocio se sa pogledima mojih prijatelja, koji su sve snage ulozili u mene. Svi su se molili da uspem, jer kako kazu, nisu mi sve daske na broju. Otisao sam do Hakuninog satora, da se oprostim i od njega, onog koji me je naucio mnoge mudrosti zivota. Docekao me je sa njegovim mudrim izrekama, koje kao i uvek, nisam bas najbolje shvatio. Za kraj me je zamolio jednu uslugu, da pobijem lose biljke koje su zaposele njegovu bastu. To sam uradio sa zadovoljstvom, pa me je Hakunin nagradio sa tri vrecice healing praha, i jos me je izlecio koliko je mogao, sto je doduse izazvalo blagu glavobolju, ali kako je Hakunin rekao "as it cleans the spirit, it fogs the mind".
Poslednji od kojega sam se oprostio je bio cuvar na mostu koji mi je uputio sledece: (pogledaj sliku)
http://img405.imageshack.us/img405/5185/bridgero2.th.png (http://img405.imageshack.us/my.php?image=bridgero2.png)

Ne$A
12.8.2007, 18:45
Posle dugog pesacenja kroz pustinju nailazim na nekog. Kada sam blize prisao video sam skupinu Giant Red Scorpio-na kako se goste na jednom nesrecniku. Posto nisam zeleo da se prikljucim zabavi, zaobisao sam ih u sirokom luku. Kada sam konacno stigao u Klamath docekao me je covek po imenu . Trazio je 20$ da bi mi bio prijatelj, jer kako kaze, tako se radi stvari u velikom gradu. To me je stvarno uvredilo, sta on misli, da sam ja glup?! Uglavnom, otkacio sam pijanu budalu i krenuo u najblizu kafanu. Ispred nje sam nasao coveka po imenu Torr sa kojim sam se dobro sporazumeo (pogledaj sliku). Pitao sam ga za Vic-a, ali mi je rekao da je on u Den-u. Posto je vec bio tako ljubazan prema meni odlucio sam da mu pomognem. Imao je neke probleme sa skorpionima, koji su napadali njegove brahmine, pa smo zajednickim snagma uspeli da ih se otarasimo ( ja sam ih udarao kopljem, a on je stajao u mestu i bodrio me - kakav timski rad!).Torr mi se srdacno zahvalio i tu sam se oprostio od njega.

http://img513.imageshack.us/img513/443/scr00005jo2.th.png (http://img513.imageshack.us/my.php?image=scr00005jo2.png) http://img170.imageshack.us/img170/3323/scr00006tr0.th.png (http://img170.imageshack.us/my.php?image=scr00006tr0.png) http://img170.imageshack.us/img170/3323/scr00006tr0.th.png (http://img170.imageshack.us/my.php?image=scr00006tr0.png) http://img517.imageshack.us/img517/8943/paoal5.th.png (http://img517.imageshack.us/my.php?image=paoal5.png) http://img170.imageshack.us/img170/5145/brahminug1.th.png (http://img170.imageshack.us/my.php?image=brahminug1.png)

Ne$A
12.8.2007, 18:51
Iako nisam imao sta vise da trazim u Klamthu, odlucio sam da se jos malo prosetam po gradu i saznam sta mogu. Ubrzo sam saznao da je ovo miran gradic koji se bavi deranjem koze sa geck-a i pravljenjem odece od nje. Dok sam bio u delu grada gde pretezno zive traperi, jedan covek mi je dao kljuc od zatvorenih vrata, koja, kako mi je rekao, vode ka gomili pacova i njihovom boss-u (pogledaj sliku). Sa odusevljenjem sam pristao na zadatak, jedva cekajuci da isprobam pusku koju sam nasao u necijoj kuci ( tacnije sam je ukrao:D). I tako sam krenuo u deo grada koji je bio off-limits zbog najezde pacova. Malo sam se procunjao po napustenim kucama i nasao metkove za pusku, par stimpaksa i cizme. Ni traga od pacova. Posto sam nastavio dalje naisao sam na sruseni zid od kuce. Usao sam kroz otvor na zidu i zatekao gomilu pacova kako izviruju se svih strana. Brzo sam izvukao koplje i krenuo u borbu. Krv je pljustala svugde, i moja, i njihova (uglavnom njihva). Kada se borba zavrsila, bio sam kraju snage. Doduse, uspeo sam da nadjem otvor u zemlji odakle su pacovi dolazili. Pored njega je lezao neki nesrecnik, koga su ocigledno pacovi zaklali na spavanju. Pre nego sto sam nastavio dalje seo sam da se odmorim i povratim snagu. Posle par sati odmora sishao sam kroz otvor na zemlji i zatekao se u nekakvom rudniku. Levo od mene se nalazila neka kancelarija u kojoj sam uspeo da nadjem par metkova, a desno se nalazila neka masina pored koje je lezao pajser. Uzeo sam ga i nastavio dalje. Kroz narednih nekoliko hodnika sam nailazio na pacove u skupinama od njih dvoje-troje, koje su samo bili jos jedna prepreka ka mom cilju. Posto sam ocistio citav podzemni nivo od malenih napasti, nasao sam jos jedam otvor u zemlji. Spustio sam se i izvadio pusku. Znao sam da je Rat King negde blizu. Krenuo sam pravo i skrenuo na drugo levo. Nasao sam u hodniku, a sa kraja njega je dopirao uzasan smrad. Polako sam krenuo napred, i umalo se nisam spotakao od spljosteni les jednog coveka. Kod sebe je imao pistolj, ali kada sam krenuo da ga uzmem, cuo se neljudski krik. Brzo sam pobegao na pocetak hodnika da bi imao cist pogled na sto mi se priblizavalo.

Ne$A
12.8.2007, 18:52
Bio je to Rat King. Stojao je u mestu i cekao da ja napravim sledeci potez. Bio je dosta daleko, ali sam ipak opalio.. i promasio. Cudoviste je pojurilo prema meni a ja sam imao toliko vremena da se odmaknem par koraka, napunim pusku i ponovo opalim. Ovoga puta sam ga pogodio, ali nista ozbiljni. Napunio sam oruzije i poceo da bezim jos nazad. Kada sam stao, zatekao sam cudoviste na tri koraka iza mene. Cekalo je moj sledeci potez. Podigao sam pusku i naciljao mu oci. BAAMMMMM!!! BulzEye!!!! Cudoviste je bilo oslepljeno ali i dalje spremno da me rastrgne. Potrcalo je prema meni, onako ranjeno i razljuceno, a ja prema mestu gde sam se spustio. Posle par koraka okrenuo sam se i suocio se licem u njusku sa cudovistem. Nije bilo vremena da napunim oruzije, a ruci mi je bio pajser i ostalo je pitanje ko ce biti brzi... PAAAFFF!!! Pogledao sam ispred sebe i video cudoviste kako lezi u lokvi krvi. Izvukao sam pajser iz njegove glave a i pri tom pola mozga. Ubio sam cudoviste a nisam bio ni ranjem. Da li je to ponovo bila sreca ili ipak sudbina?Za to razmisljenje nisam imao vremena posto je iza ugla navrla gomila Rat Pig-ova i pacova, spremni da osvete svog boss-a. Kada sam ih ugledao samo sam se nasmejao i procenio udaljnost. Napuni sam pusku, naciljao na najblizeg i bio u fazonu "Hey everybody! It's target practicing!".... poslednji Rat Pig je pao korak od mene i to je bilo najblize sto je i jedan od njih stigao:D Vratio sam se nazad do lesa i uzeo pistolj. Na kostima gde je lezao Pig Rat sam naso 109 chipa, neku hranu i jos jedan pajser. Kada sam krenuo da se vratim odakle sam dosao, naleto sam na jos jedan otvor koji je vodio gore. Pomislio sam "kada sam vec dovde stigao..." i popeo se gore. Tu sam naleteo na par pacova, cetiri Pig Rat-a, i na dva Moll Rar-a za koje se ispostavilo da padaju posle jednog-dva hitca... Na kraju puta sam naleteo na zatvorena vrata iza kojih je bio otvor za napolje. Pored vrata je bio dinamit slican onom u Hramu koji sam iskoristio da ih otvori. Kada sam izaso napolje nasao sam neka kola iz koji sam uzeo jedan deo. Nisam siguran za sta on sluzi ali nema veze, mozda posluzi. Onda sam se vrati skroz do onog coveka sto me je poslao ovde, koji mi se sada zahvalio i onda nastavio uobicjenim putem. Sto se tice mene, i ja sam uradio isto... Ya betta watch out Den, 'cuz here I com'.


http://img170.imageshack.us/img170/2953/pacoviee4.th.png (http://img170.imageshack.us/my.php?image=pacoviee4.png)

Sarmatian
12.8.2007, 18:52
Ocekivao sam neki F2 brze bolje :D. Ovo moze biti izuzetno interesantna igra sa opisivanje zato sto je nelinearna i ima ogroman broj varijanti kreiranja likova. Samim tim je i svaki AAR drugaciji. Dobar pocetak. Mada mislim da se malo gubi na drazi ako igras sa likom koji ima INT 2, a pises iz prvog lica kao lik koji ima normalnu inteligenciju. Moj predlog bi bio da ili malo "zaglupis" tekst, ili da predjes na trece lice...

Ne$A
12.8.2007, 18:56
Ocekivao sam neki F2 brze bolje :D. Ovo moze biti izuzetno interesantna igra sa opisivanje zato sto je nelinearna i ima ogroman broj varijanti kreiranja likova. Samim tim je i svaki AAR drugaciji. Dobar pocetak. Mada mislim da se malo gubi na drazi ako igras sa likom koji ima INT 2, a pises iz prvog lica kao lik koji ima normalnu inteligenciju. Moj predlog bi bio da ili malo "zaglupis" tekst, ili da predjes na trece lice...

I meni je to glupo, ali sta ces, ovako cu makar moci da ubacim neke smesne screenshotove :D.

EDIT: Da bi makar dao neki odgovor na to "kako tako pises, a lik ti je glup" odacu vam jednu tajnu- vidite, on uopste nije glup, on se samo pravi da je glup. Zapravo, on je nadprosecno inteligentan. I zbog toga ja tako pisem ovaj AAR :kreza:

4th Dimension
12.8.2007, 19:26
Slažem se sa Saramantianom. Isuviše si pametan za svog lika. Takođe, screenshotovi su premali 320x240 pa se ništa nevidi.

Sarmatian
12.8.2007, 20:10
I meni je to glupo, ali sta ces, ovako cu makar moci da ubacim neke smesne screenshotove :D.

EDIT: Da bi makar dao neki odgovor na to "kako tako pises, a lik ti je glup" odacu vam jednu tajnu- vidite, on uopste nije glup, on se samo pravi da je glup. Zapravo, on je nadprosecno inteligentan. I zbog toga ja tako pisem ovaj AAR :kreza:

Aha... Onda dobro... :D

Ne$A
14.8.2007, 10:33
"A u tri lepe sargarepe, stvarno ne znam zasta mi je ovo trebalo!!!" - povikah kada sam stigao do Den-a, dok je u pustinji besnila oluja. Posto sam otresao prasinu sa sebe, bacio sam pogled na ulicu. Sve je izgledalo tako... mrtvo. Ljudi su bezivotno stajali na ulici, ocigledno pod jakim uticajem neke vrste narkotika. U pogled mi upade oglasna tabla pored mene. Pokusao sam da procitam sta na njoj pise, ali je bilo napisano na nekom cudnom jeziku ( pogledaj sliku). Posto sam cuo da je Den opasno mesto, odlucio sam da moja poseta ovde bude kratka, bar za sada. Zbog oluje mi je grlo bilo puno peska, pa sam odlucio sam da ga malo procistim dobrim starim viskijem. I tako, uputio sam se u najblizu kafanu, ispred koje se okupilo par decaka. Nisam mogao a da ne primetim da ovi decaci izgledaju krajnje sumnjivo. Zato sam stavio ruke u dzepove i brzo prosao pored njih. Kada sam usao u kafanu, bolje reci kockarnicu, primetio sam puno naoruzanih cuvara. Neka je bog u pomoci onome ko pokusao da izvede nesto ovde :D. Posto sam osmotrio teren, nastavio sam do sanka. Za njim je bila jedna mlada devojka po imenu Beki. Kako mi je rekla, njeni su u ovom poslu vec godinama, a ona namerava da nastavi tradiciju proizvodnje najboljeg viskija u citavom Wastelandu. Posle ove price sam postao jos zedniji, tako da je ubrzo par viskija nestalo u mom grlu. Malo sam se raspitao o Vicu ali nisam nista saznao. Izasao sam iz kockarnice malo osamucen od viskija, i krenuo prema drugim kucama. U oko mi je zapala jedna cudna gradjevina ispred koje je stajao jedan lik. Malo sam procaskao sa njim i saznao sledece. Lik je znao moje ime, sta radim, gde zivim i neke stvari iz mog licnog zivota ( znao je i za onu noc sa brahminom, koje sam se nerado prisecao. Vidite, jednom sam se tako napio, pa mi se ucinilo da je brahmin jedna prelepa devojka i onda sam se skinu...) ali to je bilo uglavnom sve. Doticna osoba mi je onda dala pravo da ga pitam jedno pitanje. Nisam hteo da ga pitam gde je G.E.C.K. ili skloniste 13 posto bi moglo da se desi da ne zna za to, pa sam ga pitao gde je Vick. Rekao mi je da se Vik nalazi u zgradi prodavaca robova, i da je trenutno zarobljen. Brze bolje sam se oprostio od doticnog, i pohitao da spasem Vica. Kada sam stigao do njihove zgrade, koju doduse nije bilo tesko naci jer je bila okruzena cuvarima, a u dvoristu se nalazio kavez sa robovima, stao sam na trenutak i razmislio. Ako ih napadnem, negine mi mesto pored ostalih kostura u Wastelandu. A ako sacekam dok malo ne napredujem, i vratim se kasnije sa velikim pucama, imam sanse da spasem Vika. Zato sam izvadio PipBoy i zabelezio:
-"Pobij prodavce robova i oslobodi Vica."

Ne$A
14.8.2007, 10:34
Onda sam se zapitao sta da radim sledece, i posle dugog razmisljanja nastavio sam prema istoku, u nadi da cu naici na neki grad. Tokom puta sam naleteo na grupu seljaka koja se prepirala sa nekim ljudima u cudnim odelima. Citava svadja se zavrsila kada su ljudi u cidnim odelima izvadili jos cudnije oruzije i opalili rafal na seljake. Prizor nije bio bas ugodan za posmatranje, posobno jos kada mi se njihov glavni okrenuo i rekao da nastavim svojim putem. Mislim, ko bi se jos usprotivio tako uctivom coveku? Zato sam ga poslusao i usao u Ginesovu knjigu rekorda u trcanju na 100m :D. Tracao sam dok nisam crko, cak sam i tada nastavio. Trcao sam i trcao dok iznenada nisam lupio od nesto. Od udarca sam pao na zemlju, a kada sam podigao glavu shvatio sam da sam u nekom gradu. Posto sam bio izmoren od trcanja, odlucio sam da se malo odmorim. Naslonio sam se na zid ( sa kojim sam se sudario) i zaspao. Kada sam se probudi, primetio sam nekoliko chipova u mojoj ruci. Pomislio sam, kako darezljiv narod! Ustao sam u osmotri grad malo bolje. Primetio sam crkvu, prodavnicu, i dve kuce. Posto mi je prodavnica bila najbliza ( zapravo, ispred nje sam spavao) usao sam u nju i zacudio se sto su police prazne. Potom sam otisao do prodavca i upitao ga da li je cuo za G.E.C.K. U tom trenutku se nasmesio i rekao da je cuo za G.E.C.K. i da zna gde se on nalazi. Ali, za uzvrat je trazio da odem do jedne farme i da je obidjem. Pomislo sam, nema frke, i krenuo putem kojim mi je prodavac dao. Kada sam stigao tamo, video sam gomilu leseva nabodenih na kolac, u polu-raspadajucem stanju. Mnogima su falili neki delovi tela, ali ko da je mene bilo briga. Nastavio sam jos malo napred, i usao u jednu kucu. Tu se nalazilo par praznih ormana, jedan konopac i veliku cekic. U trenutku kada sam krenuo prema vratima, propao sam kroz tepih. Pao sam na tvrdu zemlja i u blizini cuo neke glasove. Kada sam se podigao sa zemlje, glava me je jos bolela od udarca, a ispred sebe sam ugledao dvoje strazara. Nisam stigao da im bilo sta kazem, nego su me odveli do svog vodje. Ni on nije bio od pomoci. Samo je nesto promrljao o Wastelandu, i dao mi je pismo koje je rekao da odnesem nazad u grad, koji se zapravo zove Madoc. Uzeo sam ga i sledeceg trena se nasao na povrsini, u njivi. Sta ces, ima nas svakaki... Uglavnom, odneo sam pismo nazada u Madoc, predao ga prodavcu, i ocekivao nagradu za moj trud. Za uzvrat sam dobio jedno veliko "izvini" i objasnjenje kako on ne zna gde da nadjem G.E.C.K., i da me je morao prevariti da bi mu poverovao i uradio posao. Onda sam mu ukratko objasnio gde moze da zaturi to njegovo "izvini" i bacio par cini za impotenciju. To ce posluziti, pomislio sam. Ljut sto su me iskoristili, otisao sam iz ovog grada, ne zeleci da se vratim u njega vise ikada!

Ne$A
14.8.2007, 10:35
Nastavi sam prema istoku i naleteo na neku vrstu utvrdjenja. Kada sam usao u nekakvo "dvoriste" nasao sam coveka obucenog slicno kao ja. Posto me je ugledao, postao je srecan i dao mi neku karticu. Jos mi je rekao da nastavim pravo i da udjem u VaultCity, da razgovaram sa nekim likovima itd. sto sam ga i poslusao. Spominjao je jos nesto u vezi otkrica novog Sklonista, ali ga nisam bas u potpunosti razumeo. Uglavom, poslusao sam coveka i nastavio pravo, srecan sto sam mozda nasao Skloniste 13, odakle je Vault Dweler dosao. Na jednim velikim vratima dao sam cuvaru karticu i usao u VaultCity... i posle par minuta pobegao iz njega. Tamo su ziveli takvi ljudi, tako... cudni. Povrh svega, bio sam siguran da ovde nemaju G.E.C.K.(a i da ga imaju, pitanje je da li bi mi ga dali). Ako su sva Sklonista ovakva, nemogu da krivim Vault Dwelera sto je napustio svoje. Bilo kako bilo, u svoj PipBoy sam zabelezio novu stavku:
-"Uradi nesto sa VaultCityom."
i nastavio svojim putem. Imao sam x60 metkvova, pistolj, 4 stimpaksa i 2 healnig praska. Bio je mrak, napolju su vrebala razna cudovista, a ja sam zalazio sve dublje u Wasteland...

http://img255.imageshack.us/img255/8009/tablalm6.th.png (http://img255.imageshack.us/my.php?image=tablalm6.png)

Ne$A
14.8.2007, 10:55
Takođe, screenshotovi su premali 320x240 pa se ništa nevidi.

Greska ispravljena. Sada samo kliknes na nju, i gotovo!:D
Inace, moram da najavim moje odsusto sa foruma u narednih nedelju dana...

Pelagijska Argosija
14.8.2007, 11:34
@Ne$a

Dobra ideja, jos bolja realizacija, ko zna mozda te i primeti neko iz redakcije Sveta Kompjutera...

Ne$A
16.8.2007, 0:37
"Sada znam kako se Vault Dweler osecao" ispustih ja dok sam prelazio preko JOS jedne pescane dine. "Kako se on uopste snasao u ovoj pizd*riji?! Mora da je imao mapu ili tako nesto. :boodala: PipBoy!!!" Brzo ga izvadih iz dzepa, i poceh ga proucavati. Sad se kajem sto sam gleda one zenske, dok mi je staresina objasnjavala kako da ga koristim. "Mozda moze Hakunin da mi pomogne. Ipak, ja sam Izabrani, mogu da snagom misli uradim sve, cak i da stupim u telepatsku vezu" krenuh ja sebe hvaliti i na trenutak sam se osetio svemoguce, kao bog. I onda ja stanem u pozu za meditaciju, onako pun sebe, i rasirim ruke glavom okrenutom prema nebu. "Hakunin, da li si tu?" Nista, nema odgovora. Uzvikno sam jos to nekoliko putam, ali opet jedno veliko nista. "Ma znas sta, nosi se ti matora drtino!!!!" SPLASH! U tom trenutku mi se neka ptica pos*ala po glavi. Ovaj Hakunin ima cudan smisao za humor, pomislih ja, i nastavih dublje prema jugu. Sledecih par dana nisam naisao na nikoga. To je dokaz da niko nije toliko lud da ide ovuda, jedino je meni palo napamet da se upustim u ovakvu avanturu. I tako sam hodao, i hodao, i hodao, i hodao, i hodao, i hodao x50, sve dok nisam naisao na neke ljude, koji su mi rekli da je u blizini grad po imenu Broken Hills. Posto nisam imao pametnija posla ( osim da spasem selo, i one beleske iz PipBoya), krenuo sam tamo. Kada sam usao u grad, na ulazu me docekao predstavnik zajednice BH i objasnio da su oni multi-rasna zajednica, i da se izdrzavaju proizvodeci uranijum. Nastavio sam glavnom ulicom, tek da vidim sta ima, dok mi neka ogromna figura nije zaklonila sunce. Kada sam digao pogled, ispred sebe sam ugledao ogromnog Super-Mutanta, premda ih nisam pre video, ovaj je odgovarao Hakuninom opisu. Imao je neke zice po sebi, izgledao je opasno i straaasno je smrdeo. Bio je 2x2, u desnoj ruci je drzao minigun, a u levoj rocket luncher. "O.K" rekoh ja "Samo prolazim ovuda, nemoj da mi zameris. Nije da imas na cemu, ali ipak nemoj. Molim te.... O boze, nemoj da mi zameris. Nemoj da me ubijes, ne zelim da umrem!!!! O boze!!!!!" U tom trenutku Mutant je puko' od smeha. "Ti mislis da cu da te ubijem? Ha,ha,ha ovako se nisam nasmejao jos od kada se Master sapleo preko necijeg lesa i razbio nos. Ha, ha,ha :rofl: " Uglavnom, ustao sam sa zemlje, osramocen sto sam se usr*o Mutanta i dobio napad panike, ali sta ces, bilo mi je i gore ( npr. kada su me za kaznu svukli golog i u selu zavezali za bunar. Cudno, ali posle toga sam postao ominjen medju devojkama :D). Posto sam izvideo situaciju u ovom gradu, i zakljucio da je ovo jos jedan grad koji ce propasti za koju godinu, a da u njemu nema sta da se radi, krenuo sam u krcmu da uzmem sobu. Za sankom je bio ghoul, koji je bio toliko ruzan, da nisam hteo da ga ni pogledam, plaseci se da cu dobiti nocne more. Ghoula cu kasnije opisati, samo da skupim dovoljno hrabrosti da ga pogledam, ali u ovom trenutku mi nije bilo do nicega, tako da sam iznajmio sobu i ubrzo zaspao....

Ne$A
16.8.2007, 0:40
Znam da sam napisao da me nece biti na forumu nedelju dana, ali kada sam dosao kod sestre, video sam da ima neogranicen internet protok paaaa....
Ovo pisem iz secanja, ima jos jedan deo, dobicete sutra...

Ne$A
24.8.2007, 22:15
"Mmmmmm" protezem se zadovoljno posle spavanja. I to ne bilo kakvog, vec u pravom krevetu... Polako ustajem i navlacim odelo Vault Dwelera. Sada sam pun energije, and ready to kick some ass! Posto sam se obukao i obavio jutarnju higijenu ( i to u pravom kupatilu!), krenuo sam da izadjem iz sobe. Kada sam posegnuo za kvakom, zastao sam. Setio sam se da me u susednoj sobi ceka ghoul. Oni nisu bas lep prizor za videti. Kako sam cuo od Hakunina, koji ih je i sam video, jedan covek je odlepeo posle susreta sa doticnima. Ali sta sad, jednom moram da izadjem iz sobe. A jedini izlaz je kroz vrata..... ili nije? Kada sam bacio pogled u stranu, na zidu sam ugledao prozor. Lepo sam ga otvorio i izasao kroz njega. Nisam se bas poneo herojski, ali sam bar sacuvao zdrav razum. Udahnuo sam svez vazduh i krenuo u razglednje grada. Mislim, krenuo bih u razgledanje grada da me iza ugla nije sacekao jedan ghoul. Na prvi pogled sam se samo malkice uplasio, a onda sam se pribrao, prestao da placem i podigao sa zemlje. Ghoul me je gledao zacudjeno, kao i ja njega. Bio je stvarno ruzan. Oci mu nisu bile na pravom mestu, usta su mu visila na bradi. Koza mu je bila purpurne boje, puna rupa kroz koje su se videli unutrasnji organi, koji isto nisu bili na svom mestu. Ko jos ima tri srceta, dve jetre i pola bubrega? I to sve zguranu ispod zeludca... Ako ovome nista nije na svom mestu i na broju, mogu samo tek da zamislim gde mu se nalazi "alatka"!? Dok sam ga odmeravao, pogledi nam se susretose. Ja sam ga i dalje posmatrao zacudjeno, a on me je posmatrao... na neki njegov nacin koji nisam uspeo da protumacim. Mislim da sam se dosta obrukao u ovom gradu. Prijavio sam se za sledeci karavan prema nekom NCRu, i proveo narednih par sati cekajuci njegov polazak. Kada smo konacno krenuli, negde na pola puta su nas napali razbojnici. Nisu imali ni sanse. Posto sam ih ja prvi ugledao, stigli su samo da izvuku oruzije kada je prvi od njih pao sa rupom u glavi :D. Onda su moji saborci iz karavana otvorili vatru sa svojim mini-gunovima i potpuni ih unustili. Tacan broj bandita mi je ostao nepoznat, posto me je mrzelo da brojim delove tela... Iz susreta sam izaso sa novim SMGom, i jednom pumparicom. Nije lose, ha? Imao sam oko 80x metkova za SMG + sanzer u njemu. Za pumparicu nisam imao metkove, ali je bila puna. Posto sam pokupio jos neke sitnise sa leseva, nastavili smo put....

Ne$A
24.8.2007, 22:16
Kada smo konacno stigli do NCRa, da bi usli u grad morali smo da sklonimo oruzije. Ja sa tim nisam imao frke, pogotovo zato sto u gradu, bas na svakom cosku stoji cuvar. Ocigledno da ovi nisu patili od boljke zvane "kriminal"... Malo sam lutao gradom, dok nisam ugledao spomenik koji je bio posvecen Vault Dweleru. Jednom recju, bio sam odusevljen. Brzo sam pohitao prema njihovom vodji, koji se nalazio u "predsednickoj kuci". "Zanimljivo uredjenje drustva" pomislio sam. Kada sam tamo stigao, samo sam spomenuo skloniste, i oni su me pustili predsedniku. Kada sam usao u tu sobu, video sam da predsednik nije on, vec ona. Ona mi je pozelela dobrodoslicu, i ubrzo sam uvideo da su me pustili ka njoj iz sasvim pogresnih razloga. Ispalo je da istocno od njih postoji Skloniste 13, i da im treba neki cip iz njega. Cuvar na vratima je mislio da sam dosao zbog tog posla... mada sam ga na kraju i uzeo. Jednim delom jer mi je trebala lova,a drugim jer mi je predsednica obecala nesto... Vidite, kada sam je pitao za Skloniste 13, rekla je da zna nesto o njemu, ali da prvo uradim ovaj "poslic" pa ce mi sve reci. I sta sam mogao, pristao sam. Pokupio sam prnje i preskocio razgledanje grada. Imao sam posao da obavim. Uputio sam se istocno od NCR i ubrzo naleteo na neki kamp. Posto sam usetao u njega, svi su me gledali ko' da sam im poklo' porodicu! Niko, ama bas niko, nije hteo da prica samnom. "Sa ovima nesto defintivno nije uredu" pomislio sam. Odjednom, jedna zena me je povukla u stranu i zamolila da udjem kod nje u sator. Rece, ima nesto da mi saopsti, ali na sigurnom. Posto i onako nisam imao nesto pametnije na umu, usao sam kod nje u sator. Rekla mi je, da ovaj kamp cine beskucnici i da oni tu zive vec dugo. Onda me je zamolila da joj pomognem. Kaze, nestala joj cerka, a njihov vodja Zecke, nije se potrudio da organizuje pravu potragu. Posto sam oduvek bio kavaljer, odlucio sam da joj pomognem. U tom trenutku, primetili smo da nas neko prisluskuje, a doticni je onda pobegao. Pojurio sam za njim, i ubrzo naleteo na neku kucu, ispred koje je strazario naoruzan cuvar. Pitao sam ga da li je video neku devojcicu kako seta ovuda. Rekao je da jeste, da su je oni zarobili, silovali, i planiraju da je ubiju, bas kao sad on mene. Covek je pojurio na mene, ali ubrzo su od njega ostale samo noge. MAN, I LOOOVE THIS SMG!!! Iz kuce je posle par trenutaka izasla neka zena, noseci veeeliki snajper, stari vojnicki ako sam pogodio. Prvim pucnjem me je promasila, drugim okrznula, a treceg nije ni bilo jer sam je pogodio metkom u srce, izazivajuci momentalu smrt. Ova zena sigurano nije bila dama. Malo sam ceprko po njihovim lesevima, pokupio sta mogu, kada sam cuo neko lupanje. Dopiralo je iz kuce. Usao sam u nju i nasao jedna vrata zakljucana. Onda sam se setio kljuca koji sam nasao na lesu, i ubrzo je devojka koja se vodila kao MIA, bila u zagraljaju svoje majke....

Ne$A
24.8.2007, 22:16
Ceo kamp je odjednom postao druzeljubiv, a ja sam bio heroj :D. Tada me je Zecke, vodja kampa, pozvao kod sebe. Ispricao mi je kako su oni ziveli u zabludi. Rece mi, kako postoji jedno skloniste pokraj njih, Skloniste 13, i da su oni tu hteli da se usele. Ali sistem za ishranu nije radio, pa su poverili jednom coveku da sve to poravi. Sve to su drzali u tajnosti, bojeci se da ce NCR doci i oterati ih odatle. A sada, oni bi rado zeleli da postignu neki dogovor sa njima, samo da neko ocisti skloniste od razbojnika, koji je narod kampa nesvesno stitio. Onda me je pogledao i zamolio da ja to uradim.... A ja sam ga pogledao i rekao da saceka, da mogu lepo da razmislim. Seo sam i mislio... imam oko 70x metkova za SMG, punu pumparicu, i pola sanzera u snajperu. Sta bi trebao da uradim sa tim??? Pola razbojnika da ubijem, ostale da prebijem kundakom od puske??? I tako sam sedeo, i mislio, sta bi sada Vault Dweler uradio :confused:....

Ne$A
24.8.2007, 22:19
Izvinjavam se onima koji su cekali :D. Imao sam malih tehnickih problema ( bio sam udaljen od mog kompa oko 100km).
Screenshotove cu postaviti sutra ( ili prekosutra, ako ne bude kasno).
Do tada :ciao:.