PDA

Prikaži potpunu verziju : directX i visual C# express 2005


veverica
10.8.2007, 17:42
Vec dosta vremena radim u C# i sad je doshao red da naucim neshto i o directX-u

Pocetkom sam mislio da je lako skinem directX sdk uzmem neke primere i lepo naucim sve shto treba

Ali ubrzo sam zapeo ... skontao sam da mi za C# treba menaged directX , trazio sam po netu i nashao sam jedan koji je bio velicine 460 mb skinuo sam ga i instalirao ali nisam skontao kako se on moze koristiti , pa sam krenuo da trazim neke tutoriale preko googl-a ... posle nekoliko sati citanja gluposti na koje sam naleteo na MSDN i slicnim sajtovima doshao sam na SK da vas zamolim da mi date neki predlog ili link da bih na lakshi nacin mogao poceti ucenje

prvo pitanje mi je , shta treba da nabavim da mogu da radim sa directX-om u visual C# express 2005
a drugo mi je zapravo molba da mi date neki link sa tutorialima gde bih mogao da savladam osnovne korake rada sa 3d grafikom itd...

voodoo_
10.8.2007, 17:46
Imam ja knjigu "A.S.Lobao, E.Hatton - .NET Game Programming with DirectX 9.0" u PDF formatu koja će ti verovatno koristiti. Međutim, velika je 10 MB, upload mi je spor, okačiću kad budem mogao a ti je u međuvremenu potraži na torent sajtovima, kao recimo OVDE (http://www.demonoid.com/files/details/493327/11650541/) (treća odozgo) ili OVDE (http://www.demonoid.com/files/details/241923/4993089/) (druga u drugom pasusu).

veverica
10.8.2007, 18:15
Hvala na linkovima ali ih nemogu downloadovati poshto se nemogu registrovati:(

voodoo_
10.8.2007, 19:33
Poslao sam ti pozivnicu, proveri privatne poruke.

dechkotzar
11.8.2007, 5:19
prvo pitanje mi je , shta treba da nabavim da mogu da radim sa directX-om u visual C# express 2005
a drugo mi je zapravo molba da mi date neki link sa tutorialima gde bih mogao da savladam osnovne korake rada sa 3d grafikom itd...

Prvo i ocigledno, treba ti DirectX SDK (preporuka je da koristish Microsoft.DirectX.dll verzije 2, neshto je drugaciji od primera koje chesh nachi u ovim knjigama ali je bolje organizovan i sve shto ti treba iz DX nalazi se u jednoj referenci). DX chesh nachi ovde: http://download.microsoft.com/download/3/3/f/33f1af6e-c61b-4f14-a0de-3e9096ed4b3a/dxsdk_aug2007.exe
Preporuchi bih ti i da nabavish Visual Studio 2005 (team suite).

Drugo, morachesh da:

Grafika:
1. Nauchish kako da kreirash i postavish uredjaj u zheljena stanja u zavisnosti od ciljane mashine.
2. Nauchish kako se vrshi renderovanje (ucitavanje mreza, rad sa kamerama, pogledima (ovde ti je potrebno da imash poveche znanje iz matematike o vektorima, matricama, trigonometriji...), ....)
3. Nauchish HLSL (high level shading language) za programiranje shader-a, rad sa kosturnim animacijama, svetlima, teksturama, efektima, materijalima (shto otprilike znachi da treba da imash i neki softver za 3D modeling (moja preporuka Maya 7)

Zvuk:
1. Nauchish kako da kreirash i postavish uredjaj u zheljena stanja u zavisnosti od ciljane mashine.
2. Nauchish kako da kontrolishesh korisnichke komande.

2D grafika:
1. Nauchish upotrebu DirectDraw-a

Umrezhavanje i ulazi:
1. Aplikacije svesne lobija, peer2peer klijente, ....
2. Korishchenje tastature i misha za kontrol, dzojstici,

Uglavnom, mnogo stvari!
Ako zapnesh, pitaj!

Uzgred, knjiga iz koje sam ja uchio:
www.amazon.com/ Managed-DirectX-Kick-Start-Programming/dp/0672325969

dechkotzar
14.8.2007, 3:55
I kako ti ide za sada? Jesi li uspeo da se snadjesh?