PDA

Prikaži potpunu verziju : Xbox


JCDenton
9.8.2007, 12:37
Nije mi jasno zasto se ova konzola relativno slabo prodavala u svetu (svega 24 miliona komada) kada je bila daleko bolja kupovina od PS2 (u smislu tehnickih karakteristika) i imala je brdo dobrih igara. U Srbiji je prvi XBOX, izgleda, bio prava retkost s obzirom na to da ja konzolu odavno trazim, ali nijedna firma koja prodaje konzole je ne prodaje vise, ili je uopste nije ni prodavala.

Inace, koliko sam ja citao po netu, bilo je odlicnih igara za prvi Xbox - serijali Fatal Frame, Halo, Dead Or Alive, Project Gotham Racing, Forza Motorsport, Mortal Kombat, NBA Live, NBA 2Kx, PES...

Uzgred, ako neko zna gde se moze nabaviti Xbox (nov ili polovan), bio bih mu zahvalan da mi kaze (ovde ili na PM)...

nickey
9.8.2007, 13:59
Imao je jako slabu reklamu, i u vreme kada je dosao u jugoistocnu Evropu, Srbija nije bila bas najpogodnije trziste.

voodoo_
9.8.2007, 18:54
Nije mi jasno zasto se ova konzola relativno slabo prodavala u svetu (svega 24 miliona komada)
Čuj "slabo", pa GameCube se prodao u 21 milion komada a Dreamcast ni 11 :)
Slabo je to možda gledano worldwide, ali je Xbox imao jaku bazu korisnika u Americi. A i biblioteka igara je bila odlična, da ne poveruješ šta je sve izlazilo, Half-Life 2 i Morrowind recimo. E sad, "problem" je bio što je Xbox praktično "igranje PC igara iz fotelje", što se kosi sa nekakvom "definicijom" konzolnog igranja. Zato PS2 i dalje pali i žari, jer većinu igara i dalje čine teške arkade.

JCDenton
9.8.2007, 22:19
Pa, jeste to slabo u odnosu na PS2, a XBOX je bio hardverski daleko jaca konzola. Prema mom misljenju, XBOX je imao bolji game line-up od PS2 (naravno, to je sve stvar ukusa), pa me zato cudi da nije prodao barem 40 miliona komada. Japanci, izgleda, iz principa ne kupuju XBOX i XBOX 360...ili im se igre mozda ne dopadaju...hmmm...:icon_scra:confused: Ja sam samo razocaran sto je Mico$oft tako brzo napustio prvi Xbox po pitanju softverske podrske. Jos pre dve godine je prestao da se proizvodi GPU za Xbox...:(

Inace, uspeo sam da nadjem jedan XBOX preko drugara, ali bez igara, pa me sada interesuje da li ovde ima nekoga ko ima igre za XBOX, a da je raspolozen da mi nareze par komada (uz nadoknadu, naravno, ako treba ;):kreza:)

voodoo_
9.8.2007, 23:05
Imam ja Morrowind (sa obe ekspanzije), Star Wars KotOR 1 i 2. Pitaj na PM ;)

chris
16.8.2007, 8:51
Ja cu uskoro(kad skupim kes) da uzmem ovu konzolu pa me zanima par stvari...
Prvo koliko je linux funkcionalan na xboxu(64mb rama) i koliko je dobro uravljati kontrolerom(adapteri za mis i tastaturu su preskupi),
2. da li je moguce pustati divx sa titlovima, mpg itd. preko linuxa
3. znam da ima nekih problema pri instalaciji linuxa na 1.6 ver konzole, kako da znam koj je verzija konzole
4. gde kod nas moze da se kupi daljinski za konzolu i mem. kartica itd. na 90% mesta imaju samo kontrolere i nista vise od dodatne opreme :(

??

Hvala puno :alealeee:

optimus_prime
16.8.2007, 11:16
Ja cu uskoro(kad skupim kes) da uzmem ovu konzolu pa me zanima par stvari...
Prvo koliko je linux funkcionalan na xboxu(64mb rama) i koliko je dobro uravljati kontrolerom(adapteri za mis i tastaturu su preskupi),
2. da li je moguce pustati divx sa titlovima, mpg itd. preko linuxa
3. znam da ima nekih problema pri instalaciji linuxa na 1.6 ver konzole, kako da znam koj je verzija konzole
4. gde kod nas moze da se kupi daljinski za konzolu i mem. kartica itd. na 90% mesta imaju samo kontrolere i nista vise od dodatne opreme :(

??

Hvala puno :alealeee:



Ne igraj se takvim stvarima ubices konzolu, nekad se posreci da moze a nekad ne. Sve zavisi i od vrste ploce i cipa koji ide u XboX. Imas par programa koje instaliras na XboX i mozes da gledas divx sa titlovima, ali moja preporuka je da se manes corava posla i za 3000din kupis dvd player ( ako vec nemas) sa podskom divx i titlove a XboX cuvaj za igru.

chris
16.8.2007, 14:25
Nemam divx plejer nego hocu neke stvari da dokazem bratu, a linux mi je jednostavno merak instalirati-pogotovo na microsoftovoj konzoli...:)

optimus_prime
16.8.2007, 14:37
Nemam divx plejer nego hocu neke stvari da dokazem bratu, a linux mi je jednostavno merak instalirati-pogotovo na microsoftovoj konzoli...:)

Pa ako imas para za bacanje radi dokazivanja necega onda probaj, ali moja preporuka je da to ne radis nikako. MOze da se desi da instaliras linux i da totalno je onemogucis za igranje, i posle te dokaz kosta duplo. Moja preporuka ne cackati. Ovo ti pricam iz iskustva a ne zato sto se plasim da uradim tako nesto.

genius
16.8.2007, 15:19
Da... greota da upropastis konzolu... a linux mozes da stavis i na kompu koji danas kosta 20-30 evra...

donator99
19.8.2007, 21:18
Prvo koliko je linux funkcionalan na xboxu(64mb rama) i koliko je dobro uravljati kontrolerom(adapteri za mis i tastaturu su preskupi),


XBox ustvari ima 128MB RAM-a, ali iz nekog razloga Microsoft tih dodatnih 64MB "Zakljucao".
Mislim da kad se instalira Mod Chip korisniku postaju dostupni i tih dodatnih 64MB.

voodoo_
19.8.2007, 21:26
Pomešao si sa dodatnim sakrivenim prostorom na hard disku (10 GB disk, 8 GB vidljivo). Ne bi džabe zaključavali 64 MB RAM-a kada je RAM tada imao znatnu ulogu u ceni.

chris
20.8.2007, 9:29
Nasao sam na netu da moze da se instalira jos 64mb rama i overklokuje procesor do 1400mhz, ali to je ono tipa KIDS DON"T DO THIS AT HOME !

chris
21.8.2007, 8:36
Evo jos samo jedno pitanje koliko je bezbedno instalirati XBox MediaCenter(XBMC) (http://en.wikipedia.org/wiki/Xbmc) na xboxu?
Hvala

optimus_prime
21.8.2007, 11:05
Slobodno instliraj, jaka stvar. Samo ne sme da nestane struja , onda ne valja, inace ovako je super, imas upustvo kako se instalira preko joypada.

Carnex
21.8.2007, 14:07
XBMC je jaka stvar. Ne valja kada ti nstane struja dok instaliras ali ionako ga je najbolje instalirati tako sto nabodes hard u pc i preko adekvatnih programa ga sredis. Kada ga jednom instaliras jedino sto treba menjati je mplayer dll da obezbedis pustanje novih video formata

NiceGuy
16.9.2007, 3:41
Ja cu uskoro(kad skupim kes) da uzmem ovu konzolu pa me zanima par stvari...
Prvo koliko je linux funkcionalan na xboxu(64mb rama) i koliko je dobro uravljati kontrolerom(adapteri za mis i tastaturu su preskupi),
2. da li je moguce pustati divx sa titlovima, mpg itd. preko linuxa
3. znam da ima nekih problema pri instalaciji linuxa na 1.6 ver konzole, kako da znam koj je verzija konzole
4. gde kod nas moze da se kupi daljinski za konzolu i mem. kartica itd. na 90% mesta imaju samo kontrolere i nista vise od dodatne opreme


Ја има xbox и на њему сам инсталирао xebian што је порт debian-а за xbox.

1) питање је шта ти желиш да радиш на линуксу? ако намераваш да се зезаш по xwindowsu сурфујеш нетом и сл. размисли добро да ли ти то одговара да радиш за TV-ом у килавој резолуцији. ја сам инсталирао линукс како би бокс користио за скидање фајлова (p2p) и контролишем га преко SSH терминала.

2) да могуће је, али ти је боље да то радиш из XBMC-a

3) нема проблема при инсталацији али ће ти део слике бити одсечен. проблем је што 1.6 има малко другачији чип који шаље излаз на ТВ.

4) вероватно нигде. меморијска картица ти вероватно не треба с обзиром да конзола има HDD.

Пречешљај ове сајтове:
www.xbox-scene.org
www.xbox-linux.org
Ту имаш информације и о верзијама конзола и сл.

Ако има неко ко жели да размени игре за XB1 нека се јави на "личне поруке".

wolfologin
27.9.2007, 17:24
XBOX ! :aplauz:
Tu sam mashinu mrzeo do pre godinu dana ali ...
Kupio sam prvu a uskoro i drugu konzolu sa hd-om i
svim shto uz to ide jer sam se odushevio. :eek:
Ps2 je nula u odnosu na Gc a kamoli u odnosu na XBOX.
Xbox je raj za emulaciju a ja sam fan starih arkadnih igara
tako da je sasvim normalno da ce mi se svideti mogucnosti
ove ALE.
Emuliram Mame,Neo Geo,CPS,CPS 2,CPS 3,Atary 2600,Atary 7800,
Nes,Snes,PS1,Gba,Amigu,C64,.... :a_whistli
I pitam se Shta ce mi ishta ostalo od konzola ? :confused:

Pazi brate shta na Xbox instalirash jer bi gubitak mogao biti
ogroman . :dedica:( Ja zato i imam rezervnu konzolu,za ne daj boze,
poshto stalno neshto brchkam ) :dzavo:

Zao mi je shto se ova konzola nije vishe rashirila kod nas u Srbiji. :(

chris
28.9.2007, 9:33
E nasao sam jednu ponudu u jednoj prodavnici za konzole. Posto im je ostala samo jos jedna XBOX konzola nude mi: KONZOLU + GAMEPAD + svi kablovi(naravno) + 20 ORIGINAL IGARA za 215 evra. Koliko je dobra ova ponuda posto ne znam kolika je sadasnja cena XBOX-a?

voodoo_
28.9.2007, 11:11
Ponuda je sasvim ok s obzirom da dobijaš 20 originala. Uzimaj :)

wolfologin
28.9.2007, 11:35
E nasao sam jednu ponudu u jednoj prodavnici za konzole. Posto im je ostala samo jos jedna XBOX konzola nude mi: KONZOLU + GAMEPAD + svi kablovi(naravno) + 20 ORIGINAL IGARA za 215 evra. Koliko je dobra ova ponuda posto ne znam kolika je sadasnja cena XBOX-a?

Zivim u Bechu.Ovamo je nov Xbox 100 E a originali su po 10 E ( uglavnom )
ali vec korishteni. Tako da zavisi koliko su dobro igre ocuvane jer samo one mogu da vrede tih 215 E.
Mada ovamo je lako naci Xbox sa HD-om i naravno chipom za 100 E koji radi kao sat.:dedica:

chris
28.9.2007, 16:28
Zivim u Bechu.Ovamo je nov Xbox 100 E a originali su po 10 E ( uglavnom )
ali vec korishteni. Tako da zavisi koliko su dobro igre ocuvane jer samo one mogu da vrede tih 215 E.
Mada ovamo je lako naci Xbox sa HD-om i naravno chipom za 100 E koji radi kao sat.:dedica:

Samo su 2 otvorena ovi ostali nisu nijednom otvarani... Jos uvek su u celofanu! Koliko sam video...:alealeee:
Dakle uzimam konzolu u ponedeljak!!!
E da ne znas mozda neki sajt gde moze da se igra online, ali ne preko XboxLive?

wolfologin
28.9.2007, 17:22
Samo su 2 otvorena ovi ostali nisu nijednom otvarani... Jos uvek su u celofanu! Koliko sam video...:alealeee:
Dakle uzimam konzolu u ponedeljak!!!
E da ne znas mozda neki sajt gde moze da se igra online, ali ne preko XboxLive?

Znachi ubedismo te ! :dedica:
Uzmi mashinu i uzivaj a shto se tiche igranja online nemam pojma
iochemu drugom nego Xlive a ti poshto idesh sa originalima
ne bi trebao da imash problema. Sa Xbox-om josh nisam nishta probao
online jer chekam da za 2 meseca uzmem Xbox360 i sa njim
iskoristim mesec dana koji dobijam besplatno pri kupovini konzole.

Mada postoji neshto preko FTp-a ... aj cu vidim pa ti javim. :dedica:

chris
28.9.2007, 18:34
Eeeeee evo nasao sam i alternativu za XboxLive XLink Kai (http://www.teamxlink.co.uk/) Znaci sajt JEDE MALU DECU(ne bukvalno naravno), mozete igrati online sa modovanom konzolom i piratskim igrama!! Podrzava XBOX, GameCube, Sony Playstation 2(napokon moze da se igra Outbrake na internetu sa modovanom konzolom),i PSP...:odoK: :aplauz: :Freddy: :qliranje: :rolleyes: :love: :dedica: :alealeee:

San-Sale
29.9.2007, 22:49
Ovo stvarno kida!! Probao sam kod druga danas na xbox-u... :alealeee:

donator99
30.9.2007, 22:31
Da li ima da se kupi XBOX u Srbiji(po mogucnosti nov).
Mislim da si uskoro kupim konzolu, a dosta mi se svidja Xbox pa razmisljam da uzmem njega umesto PS2.Hvala.

voodoo_
30.9.2007, 22:38
Teško. Pogledaj na halooglasi.co.yu.

chris
1.10.2007, 10:37
Nasao sam na jos jednom mestu XBOX pa ako hoces mogu da ti posaljem preko PM adresu i broj... Inace danas mi pocinje faks pa se kupovina moje Xkutije odlaze do srede :(

chris
4.10.2007, 8:44
Evo popodne odlazim da uzmem XBOX - YEAH!

E sad imam jedno pitanje da li xbox moze da se prikaci u mrezu sa Router/Switch/ADSL(sve u jednom (http://www.plutos.co.yu/opis.php?group=15&proizvod=4092)) uredjaju, i kako onda da pristupim hard disku?

wolfologin
4.10.2007, 16:30
Da li ima da se kupi XBOX u Srbiji(po mogucnosti nov).
Mislim da si uskoro kupim konzolu, a dosta mi se svidja Xbox pa razmisljam da uzmem njega umesto PS2.Hvala.
Pametno ! :dedica:
Za Xbox Ps2 je nula ! :dedica:

wolfologin
4.10.2007, 16:34
Evo popodne odlazim da uzmem XBOX - YEAH!

E sad imam jedno pitanje da li xbox moze da se prikaci u mrezu sa Router/Switch/ADSL(sve u jednom (http://www.plutos.co.yu/opis.php?group=15&proizvod=4092)) uredjaju, i kako onda da pristupim hard disku?
I mene to zanima imam netgear router a josh ga nisam ni isprobao.:to_care:

chris
6.10.2007, 19:56
Evo postadoh ponosni vlasnik XBOX-a! :alealeee: :qliranje: :boxing:
A u ponedeljak uzimam ADSL ruter, pa cu da isprobam kako se ponasa u mrezi.
E sada kako mogu da proverim koja mi je verzija konzole(a da ne otvaram kutiju, bese neka fora sa serialnim brojem)? Imam i jos par pitanja, posto sam umesto 20 originala dobio 2 originala i 55 kopija(covek poklonio sestricu :ciao:), a neke nece da mi ucita(kaze kao disc dirty) kako da saznam koji mi je modchip(a da ne zovem ove...), inace pise mi evoX(valjda od evolution X) kada drzim duze dugme za paljenje... Imam jos par pitanja, ali ovo je za sada... :D :ciao:

Anaxander
7.10.2007, 12:03
Za ljubitelje xbox-a otvoren je nas sajt
www.xboxrepublika.com

Chrise ajde javi mi gde si kupio xbox.

chris
7.10.2007, 12:20
Za ljubitelje xbox-a otvoren je nas sajt
www.xboxrepublika.com

Chrise ajde javi mi gde si kupio xbox.

Proveri PM, inace da postavim jos par pitanja kad sam vec tu ;)
Znam da je moguce promeniti hard disk, ali da li je moguce zameniti i DVD citac? Posto imam ukelti Tomphson... :(
E da i proverite ovaj sajt za sve homebrew aplikacije i emulatore: http://www.xbins.org/ :dedica:

Anaxander
7.10.2007, 12:34
Mislim da nije moguce, a Tomphson je proglasen za najgoreg od svih (ugradjuju se jos i Samsung,Philips i Hitachi verovatno znate). Moj savet ti je da obavezno ugradis veci hdd i da stedis citac sto je vise moguce.

Nadam se da ce ti ovo pomoci:

http://www.emulationgalaxy.co.yu/emu6/Inside%20The%20Xbox.doc

chris
7.10.2007, 12:50
Mislim da nije moguce, a Tomphson je proglasen za najgoreg od svih (ugradjuju se jos i Samsung,Philips i Hitachi verovatno znate). Moj savet ti je da obavezno ugradis veci hdd i da stedis citac sto je vise moguce.

Nadam se da ce ti ovo pomoci:

http://www.emulationgalaxy.co.yu/emu6/Inside%20The%20Xbox.doc

Tnx, video sam ovaj dokument jos pre mesec dana :) , ali ne mogu da ugradjujem drugi hard kada mi je pod garancijom, pa zato gledam da li mogu nesto da uradim po tom pitanju... Inace (ponekad) kada cita disk, tomphson se cuje krajnje jezivo!!!

JCDenton
9.10.2007, 23:30
"Ukleti Thompson" uopste nije los. Philips je DALEKO gori po kompatibilnosti i trajnosti.

Inace, sve sto treba da znas o XBOX-u je na www.xbox-hq.com

Uzivaj!

chris
12.10.2007, 11:13
"Ukleti Thompson" uopste nije los. Philips je DALEKO gori po kompatibilnosti i trajnosti.

Inace, sve sto treba da znas o XBOX-u je na www.xbox-hq.com

Uzivaj!

Odneo sam XBOX, reklamirao ga i ispade da nije dobar citac + sto sam nasao na netu da je to 1.0 verzija xboxa pravljena u Madjarskoj 2002. godine...
Obecali su mi da sledece nedelje dobijam novi... Whoooooooohoooooooo!!! :alealeee:

wolfologin
27.10.2007, 13:42
Odneo sam XBOX, reklamirao ga i ispade da nije dobar citac + sto sam nasao na netu da je to 1.0 verzija xboxa pravljena u Madjarskoj 2002. godine...
Obecali su mi da sledece nedelje dobijam novi... Whoooooooohoooooooo!!! :alealeee:
Shta bi sa Xbox-om i ajd isprazni box sa porukama jer ne mogu da ti poshaljem jednu bitnu :dedica:

chris
28.10.2007, 10:58
Shta bi sa Xbox-om i ajd isprazni box sa porukama jer ne mogu da ti poshaljem jednu bitnu :dedica:

Evo ispraznih box. A sto se tice Xbox-a, zvao sam lika on mi kaze da su ovi hteli samo da mi zamene DVD drajv i posalju - ali da je on insistirao da mu daju novu konzolu, a ako ne bude nista od toga vratice mi pare... :confused:

E ako mi vrati pare onda moram da jurim nekog polovnjaka do 100-120 evra, a za ostalih 100 da kupim laptoop :D

Pajo
21.11.2007, 18:38
mozda sam malo zakasnio ali sta cu :opanachke

Za koliko moze da se proda Xbox (imam 4 dzojstika, 16orginal igrica)? Ne znam sta da radim sa ovim mojim, necu da mi skuplja prasnu...

chris
21.11.2007, 19:45
mozda sam malo zakasnio ali sta cu :opanachke

Za koliko moze da se proda Xbox (imam 4 dzojstika, 16orginal igrica)? Ne znam sta da radim sa ovim mojim, necu da mi skuplja prasnu...



Ja bih ga odma kupio :aplauz: Ali samo imam 100 evara:D, mogu da nategnem do 120e...:opanachke Pa ne znam da l' ti odgovara?

Pajo
21.11.2007, 20:01
sad ne znam koliko tacno kosta necu da zalupim cenu ali ni da lose prodjem.

Drugar iz odeljenja mi je nudio 200e pre mesec dana sad 150e pa zbog njega i pitam da ga ne iz****m. ne volim da podvaljujem... Ono cisto da vidim koliko je pa da lupim cenu! haha:dzavo:

Btw, 120e mi je izgleda bas malo... Xbox je azdaja, kacio ga juce na TV karticu, znaci konzola je perverzna! Nisam se skidao do 5 sati, izgubio predstavu o vremenu...

voodoo_
22.11.2007, 13:00
Ja uzeo pre neki dan za 120 evra :) konzola i dva džojpeda, za igre se snalazim sam :) Mogu reći da je grafika prilično bolja nego na PS2.
Takođe ako je neko raspoložen za menjažu igara, nek javi na PM.

spiri
22.11.2007, 15:50
Ja ga jos uvek imam,odigram ponekad NFS:MW sa drustvom,i to je to...sjajna konzola,puna potencijala,ali neslavno prosla pored isforsiranog PS2...

chris
3.12.2007, 20:19
Evo i ja sam uzeo xbox, pre nekih nedelju dana sa dva dzojstika za 130 evra, v1.3 e ako nije problem na PM gde nabavljate igre :)

inace zanimljivost: http://archive.gamespy.com/comics/dorktower/archive.asp?nextform=viewcomic&id=699
ovaj strip sam juce citao dok mi se oci same nisu sklopile :D

chris
28.12.2007, 15:32
Ljudi, treba mi pomoc bilo koga ko je ikada radio softmod xboxa. Naime skinuo sam evolutionX dashboard i pomocu nekog xiso programa napravio xbox iso i spalio ga na cd-rw, medjutim nece da se podingne dashboard, posle sam mu po nekom tutroijalu dodao jos 500mb "glupog" prosotra(jedan veliki fajl u RAR formatu) ali i dalje nece. Skinuo sam i Avalunch, UnleashX itd. ali nijedan nece da se podigne. Zna li neko u cemu je problem?

genius
28.12.2007, 15:51
Jel ima neka mnogo dobra borilacka igra za xBox... ako ima da kupim i ja jedan komad :kreza:

donator99
28.12.2007, 18:54
Dead or Alive.

wolfologin
28.12.2007, 19:09
Tao Feng :dedica:

wolfologin
21.1.2008, 20:52
Molim da ne brishete zbog duplog posta :n_klanja:
Evo shta sve Xbox moze
http://www.youtube.com/watch?v=P2OAOfXN89I&NR=1

WhenDarknessFalls
21.1.2008, 22:21
Tao Feng :dedica:

Odlicna igra, meni se licno vise svidja nego DoA serijal.

NiceGuy
22.1.2008, 22:46
Ima Soul Calibur 2 ili 3 ili tako neki broj. Mada meni je DOA mnogo zanimljivija.

NiceGuy
22.1.2008, 22:53
Ljudi, treba mi pomoc bilo koga ko je ikada radio softmod xboxa. Naime skinuo sam evolutionX dashboard i pomocu nekog xiso programa napravio xbox iso i spalio ga na cd-rw, medjutim nece da se podingne dashboard, posle sam mu po nekom tutroijalu dodao jos 500mb "glupog" prosotra(jedan veliki fajl u RAR formatu) ali i dalje nece. Skinuo sam i Avalunch, UnleashX itd. ali nijedan nece da se podigne. Zna li neko u cemu je problem?

To što si ti napisao nije softmod. Taj dashboard je hakerski program i standardan xbox ne može da ga pokrene. Da bi pokretao takav softver moraš da modifikuješ xbox.

Softmod znači da nema modifikacije hardvera xbox-a i to se može izvesti pomoću nekih igara koje su imale tu rupu. Trebaju ti tačno određene verzije nekih igara i neke snimljene pozicije. Da igra mora da bude originalna. Traži informacije na www.xbox-scene.com. Da mislim da ti trikovi pale samo za određene verzije igara kao i određene verzije xbox-a. Pomogao bih ti više ali nikada se nisam zaluđivao time.

Moj savet ti je da se maneš ćorava posla i da ugradiš čip. Kod nas ugrađivalje čipa košta oko 50 evra i to je čisto dranje.

Kod nas ugrađuju raznorazna *****a od čipova ali za puštanje kopija i xbmc su dovoljna. Najbolje je ako možeš da naručiš čip iz inostranstva i sam ga ugradiš. Tako sam ja uradio ali ti ne preporučujem ako se plašiš lemljenja po matičnoj ploči. Imaju i verzije čipova koje nije neophodno lemiti ali one su skuplje.

Pogledaj xbox scene, to ti je najbolji izvor informacija za modifikovanje xbox-a.

Eh da ugrađivanje čipa je modifikacija hardvera i to se zove hardmod.
Ima i jedan domaći tekst o xbox-u: http://www.emulationgalaxy.co.yu/emu6/Inside%20The%20Xbox.doc
A na tom sajtu imaš i tekst o ovom sistemu: http://www.emulationgalaxy.co.yu/xbox.php

Slobodno pitaj ako nešto nije jasno.

chris
23.1.2008, 9:19
Ja vec imam chip, nego nije bio dobar taj dashboard pa sam torentovao gotovi iso koji radi - i instalirao evoX. Onda sam skinuo Slayer's EvoX ediciju dashboarda koji sadrzi sve od XBMC, XDVDplayera, Avalunch-a, svih emulatora, XBMP, itd. i sve to u nekih 380mb - program/kombinacija programa/ili sta vec je odlican, mozete da fleshujete bios sa njim, da proverite koji bios sada imate, koji modchip - automatsko formatiranje novog HardDiska i instaliranje svih dashboarda na njega + podrska za harddiskove vece od 137GB... Tako da ne brines za mene :opanachke, evo sada skidam i linux da stavim na njega... :kreza:

wolfologin
23.1.2008, 18:03
Za one koji neznaju Ovo se na Xbox-u mora imati jer radi posao.
Meni dobro dodje za shtednju originala. Samo klik i tvoja originalna igra je u Xboxu a Igru spakujesh i traje. Strava stvar :dedica:

Complex Tools is a game manager utility native to the xbox Features: - Rip any XBOX DVD Game to drives E, F and G - Smart folder naming. install folders will be named using embedded name in xbe when extracting isos, when using rars rar name is used. - Launch installed titles with the press of a button. - Uninstall titles with the press of a button - UnRAR support for easy installation of releases. - "On the fly" ISO extraction from RAR archives. - Extract Xbox .iso images easily. - Samba Share support : Unrar and extract isos to your Xbox from a PC share. - SFV Checker to check for bad CRCs in your releases. - Built in FTP Server. - Media Patching Option. - MP3/S3M/MOD/XM/IT background music player. - Supports PX-HDD paths. - Easy to configure XML file. - informative interface that reports installed games disk space use Current Status: v1.60 :a_whistli

wolfologin
18.8.2008, 22:44
Stvarno nije fer da pominjete XBOX a prichate o Xbox-u 360 :dedica:
Govorite tako pogrdno kao da rech o potpunoj propasti tako da neko ko uopshte nema pojma u chemu je razlika moze ako sutra vidi negde konzolu na pijaci recimo po ceni od 50 evra kaze ma to je ona glupost o kojoj su prichali na sk forumu. I tako bi ste odbili choveka kome bi u ruke pala veoma,veoma dobra stvar za igranje i sve sve ostalo.
Znachi XBOX prvi je jedan i jedini i mojih 3 ce svi nadziveti xbox 360 iako ih akam do besvesti. Do sada najbolja konzola pored nedovoljno ispitanog Dreamcast-a.
Izvinjavam se zbog duplog posta :D

Anaxander
4.7.2012, 15:19
Jeste da je stara tema ali nisam hteo da otvaram novu. Da li neko radi servis xbox konzola ovde kod nas?

doctor
24.11.2012, 2:54
Ljudi, Xbox je sada veoma dostupan pa me zanima da li je vredan kupovine? Mogu za 40e da uzmem konzolu sa dva kontrolera, na šta da obratim pažnju? Ima li dobrih ekskluziva? Split screen igre?

voodoo_
24.11.2012, 10:08
Sve što valja postoji i za PC, igre su postale ekstremno teške za nalaženje, a sama konzola je previše bučna (imao sam je). Ne isplati se.

CTOJAH
24.11.2012, 23:54
...Ima li dobrih ekskluziva?...

Bruce Lee: Quest of the Dragon

...ali ne obracaj previse paznju na ovu moju preporuku, to je samo zbog mog respekta prema svemu sto je povezano sa Malim Zmajem !
Stvarno steta sto je ova igra ostala exclusiva za XBOX i sto (jos uvek !) Brus Li nije dobio kvalitetnu igru !? (Ovde ne racunam onu vec prastaru za 8-bitase : Bruce Lee (http://en.wikipedia.org/wiki/Bruce_Lee_(video_game)) koja je bila odlicna platforma - Ja sam uzivao u Spectrumovoj verziji igre)
Danas jedini pravi Brus Li na "next gen" je onaj Marshall iz Tekkena za kog svi znamo ko je, a Namco nije hteo da plati da bi koristio njegovo pravo ime : Bruce Lee !!!

Elvir
25.11.2012, 0:26
(Ovde ne racunam onu vec prastaru za 8-bitase : Bruce Lee (http://en.wikipedia.org/wiki/Bruce_Lee_(video_game)) koja je bila odlicna platforma - Ja sam uzivao u Spectrumovoj verziji igre)


Ja bih upravo tog prastarog mogao da igram non stop i da ga obrnem po 100 puta i da mu se opet vratim :D

Crusader88
25.11.2012, 3:15
po meni xbox 1 + 4 kontrolera + Crash Nitro cart = beskonacna zabava.

Jos kad se doda da hakovani , moze da pusta filmove, ima emulator za stare igre, i za ps1 u sebi . Definitivno ako se neko nije mnogo igrao isplati se jer ima dosta naslova koji mogu da se predju i ima sigurno 10-ak igara koje nikad nece da dosade u multiju .

Anaxander
25.11.2012, 16:39
Ljudi, Xbox je sada veoma dostupan pa me zanima da li je vredan kupovine? Mogu za 40e da uzmem konzolu sa dva kontrolera, na šta da obratim pažnju? Ima li dobrih ekskluziva? Split screen igre?

Ima dobrih stvari, tipa Darkwatch, RTCW Tides of War, Van Helsing, Spartan Total Warrior, Black, COD3, LOTR Two Towers... većina je i na ps2 ali ako njega nemaš onda navali. Nisu epohalna dela, ali ako ne igraš igre jer je neko drugi rekao da su dobre, onda ćeš uživati u njima :D I uzgred, ekstremno lako ih je naći, ako znaš gde da gledaš ;) Ne daješ velike pare, a i uvek možeš da ga prodaš tako da mislim da nemaš šta da izgubiš. Pošalji pm ako te zanima još nešto.

WhenDarknessFalls
25.11.2012, 19:07
http://vsrecommendedgames.wikia.com/wiki/Xbox

dragomix
19.1.2013, 17:03
Imam jedno pitanje. Zelim da nabavim originalni Xbox (kao poklon nekome :D) da bi ga koristio kao Emulator masinu (poslednji broj SK-a me je malo zainteresovao za ovo) i naravno tu i tamo za neku igru. Zanima me sledece, da li neko zna kako da ga softmoduem? Znam da je pravilima foruma zabranjeno bla bla, ali tekst u SK-u je bio pun emulatora, a otprilike bih ja to hteo, da uzmem kao emulator masinu. Vidim da trebaju neki fajlovi da se prebacuju, a da Xbox nema USB adapter, pa da to mora da se radi preko memoriske kartice. Potrebna je i igra Splinter Cell koju sam vec nabavio.

Interesuje me da li bi neko mogao da mi pomogne po pitanju prebacivanja tih fajlova na memorisku karticu (neko ko vec ima softmodovan Xbox) ili potoji neki drugi nacin da se ta stvar uradi?

dragan9mance
13.3.2013, 22:59
Pozdrav

Potrebna mi je pomoc oko XBox-a koji prodajem.Naime drug koji dovozi stvari iz inostranstva me je zamolio da pokusam da mu prodam ovaj XBox ali iskreno nemam pojma sta je ovo.Jedino sto znam je da je koriscen u trznom centru.

XBox sam je ja mislim medju prvim generacijama i cenu njega samog otprilike znam ali me zanima zna li neko koliko kosta sa ovakvim dodatnim "kucistem" ili naziv ovoga jer nisam uspeo na netu nigde da nadjem ovakvo nesto.

Svaka pomoc bi mi dobro dosla.

Unapred hvala

nikolapfc89
14.3.2013, 11:38
To je xbox 1 classic,e sad,koliko vredi,pogledaj po oglasima koja mu je cena (samo konzole) a sto se kucista tice,dodje mu vise kao maska,nista spec.

Ocelot
14.3.2013, 20:50
Ovo je iz neke prodavnice gde su se puštale igre da ih ljudi probaju.

Loodi
20.1.2015, 2:36
Eto da malo ozivim ovu temu.
Kupio sam polovan Xbox v1.1 na pijaci u zemunu za 2000 kinti, i tako mi je stajao bzvz dok nisam otkrio da moze da se softmoduje i sve potencijale istog. Kako sam trazio razne nacine za to otkrio sam da je najbolji i najlaksi sledeci, izvadis HDD iz konzole i prikacis na PC uz sva uputstva koja pruza Autoinstaller v5.1

http://www.theisozone.com/downloads/xbox/tools/autobuilder-v51/

http://www.ftpsearch.co/browse-en/67.169.249.239/storage/Network+Share/Console+Hacking+Tools/Microsoft/Xbox/

doctor
1.8.2016, 22:52
Ljudi, je l' se isplati da uzmem prvi Xbox ima li dobrih ekskluziva? Kontam da bih uzeo prvenstveno zbog Halo 1 i 2 split screen co-opa sa burazerom kao i Splinter Cell split-screena ali ima li ekskluziva koje vrede?

Edit: 'Ladno vidim sad da sam već pitao ovo... Dobro da promenim pitanje. Odigrao bih 5-6 naslova sa burazerom i prodao konzolu da povratim novac. Jel teško prodati ovako nešto kod nas?

nameless1
1.8.2016, 23:04
Ja bih odigrao Metal Gear HD Collection, Red Dead Redemption, Gears of War 2..

doctor
1.8.2016, 23:05
Čekaj ja pričam o Xboxu classic, onom od pre 15 godina :D

ETR1
2.8.2016, 17:22
Čekaj ja pričam o Xboxu classic, onom od pre 15 godina :D

Haha ala je xbox izvozao sa imenima, onda se ova nova trebala zvati xbox two :D Što se tiče igrica i mene xbox asocira samo na halo, pojma nemam kojih još igrica ima, znam da ima puno zajedničkih sa ps2, a za prodaju mislim da ćeš uspeti nešto, konzole se nekako uvek traže. :)

C64freak
10.8.2016, 23:48
Ljudi, je l' se isplati da uzmem prvi Xbox ima li dobrih ekskluziva? Kontam da bih uzeo prvenstveno zbog Halo 1 i 2 split screen co-opa sa burazerom kao i Splinter Cell split-screena ali ima li ekskluziva koje vrede?

Edit: 'Ladno vidim sad da sam već pitao ovo... Dobro da promenim pitanje. Odigrao bih 5-6 naslova sa burazerom i prodao konzolu da povratim novac. Jel teško prodati ovako nešto kod nas?

Pa imash halo 1 i 2 za pc, sad za splitscreen coop pojma nemam trebalo bi da ima? XD

jovaš
11.8.2016, 9:27
Stvarno je bila legendarna konzola i valja je imati u svojoj kolekciji zbog svojih mogućnosti.
A što se dobrih igara tiče ja bih izdvojio dosta njih što nema na PC-ju a ni na Playstationu:
Breakdown;
Blood Wake;
Brute Force;
Call of Duty 3;
Dead or Alive serijal;
Forza Motorsport;
Hunter: The Reckoning: Redeemer;
Kakuto Chojin: Back Alley Brutal;
Panzer Dragoon Orta;
Project Gotham Racing 1 i 2;
Ninja Gaiden
RalliSport Challenge 2
I naravno Halo 1 i 2 koje su po meni bolje odnosno nekako ljepše za igru na XboX-u nego na PC-ju.

Samo imam jedno pitanje a to je vezano za povezivanje sa LCD TV-om ili monitorom.
Da li ovo čudo može da se poveže i kako?
Znam da može preko skarta ali oću ljepšu sliku :)
Jer sam čuo da je čak podržavao rezolucije do 1280x1024?

C64freak
11.8.2016, 10:10
Stvarno je bila legendarna konzola i valja je imati u svojoj kolekciji zbog svojih mogućnosti.
A što se dobrih igara tiče ja bih izdvojio dosta njih što nema na PC-ju a ni na Playstationu:
Breakdown;
Blood Wake;
Brute Force;
Call of Duty 3;
Dead or Alive serijal;
Forza Motorsport;
Hunter: The Reckoning: Redeemer;
Kakuto Chojin: Back Alley Brutal;
Panzer Dragoon Orta;
Project Gotham Racing 1 i 2;
Ninja Gaiden
RalliSport Challenge 2
I naravno Halo 1 i 2 koje su po meni bolje odnosno nekako ljepše za igru na XboX-u nego na PC-ju.

Samo imam jedno pitanje a to je vezano za povezivanje sa LCD TV-om ili monitorom.
Da li ovo čudo može da se poveže i kako?
Znam da može preko skarta ali oću ljepšu sliku :)
Jer sam čuo da je čak podržavao rezolucije do 1280x1024?

Imash adapter component to hdmi

C64freak
12.8.2016, 2:51
Pozdrav

Potrebna mi je pomoc oko XBox-a koji prodajem.Naime drug koji dovozi stvari iz inostranstva me je zamolio da pokusam da mu prodam ovaj XBox ali iskreno nemam pojma sta je ovo.Jedino sto znam je da je koriscen u trznom centru.

XBox sam je ja mislim medju prvim generacijama i cenu njega samog otprilike znam ali me zanima zna li neko koliko kosta sa ovakvim dodatnim "kucistem" ili naziv ovoga jer nisam uspeo na netu nigde da nadjem ovakvo nesto.

Svaka pomoc bi mi dobro dosla.

Unapred hvala

Ako sve radi mozes lepe pare da uzmesh za taj kiosk!!!

Nemoj da se za*ebes da prodajesh samo konzolu, kolekcionari daju ozbiljne pare za to!!!

jovaš
12.8.2016, 8:43
Neka se javi onim likovima iz Pawn Stars :)
Ja sam moj XboX kupio kod gabelja za 20 Eura :D

C64freak
12.8.2016, 23:58
U pitanju je kioks ^ koji vredi urnebes za kolekcionare, primera radi n64 kioks se krece od 400+ dolara (podrazumeva se da sve bude originalno i vrhunski ocuvano)

Aibo
13.8.2016, 14:36
Ljudi, čovek je taj post postavio pre više od 3 god. a vi mu sada procenjujete... :)

CTOJAH
13.8.2016, 23:47
Ljudi, čovek je taj post postavio pre više od 3 god. a vi mu sada procenjujete... :)

Neke stvari su prosto bezvremenske :opanachke

C64freak
14.8.2016, 2:19
Ljudi, čovek je taj post postavio pre više od 3 god. a vi mu sada procenjujete... :)

LOL nisam ni izvalio vreme posta haha XD

doctor
17.3.2018, 2:25
Ja sam zagriz'o metak i kupio od jednog lika OG Xbox da se igram u slobodno vreme, prosto mi merak. Stiže sledeće nedelje pa ćemo da vidimo u kakvom je stanju i da krenem lagano sa modovanjem. Ako je dobar idem prvo modovanje da proradi preko HDMI pa onda sve ostalo.

doctor
10.6.2018, 16:02
Sjajna konzola sa tehničkog aspekta, ko je umeo da izvuče maksimum stvarno je mogao da napravi tehnički impresivne igre za to vreme. Ima čak i igara koje rade u 720p i 1080i. Nabavio sam joj komponentni kabl sa Aliexpressa i oduvao sam sa burazerom Halo 2 u coop za dva dana lagano. Sad konačno imam priliku i da igram pravi SC Double Agent umesto one sakate next-gen verzije i igra je vrlo dobra (Chaos Theory ipak ostaje peak franšize).

Plus, svi multiplatform naslovi iz tog vremena na Xboxu izgledaju dosta bolje nego na PS2. Dodatno, Xbox je sjajan za emulaciju starih igara i kad me ne bi mrzelo uradio bih mu i hard-mod (TSOP) i stavio i veći HDD ali nema se vremena.

Sve u svemu, za 50-ak evra kod nas mogu da se nađu modovane konzole sa većim HDD-ovima 2 kontrolera i igrama i ko voli da se igra retro - preporuka.

Ostaje još da probam i Halo 2 online preko X-Link Kai. :)

MasterChief2
15.6.2018, 0:27
Imam ja isto Xbox Original, kupio ga na pijaci za 500 dinara. Softmodovo ga, ubacio hard od 200GB i natovario igricama. Do sada presao Halo 1 i Halo 2 po ne znam ti koji put, Black (odlicna pucacina) i CoD: Finest Hour. Imam u planu jos par igirca. Kako si uspeo osposobiti 720p i 1080i? Moja konzola je PAL verzija, softmodovao sam je, instalirao XMBC i preko nekog programa sam prebacio na NTSC. Ali i dalje ne mogu osposobiti 720p. Odem u podesavanja ukljucim 720p i 1080i, ali nakon restarta kao da nista nisam radio i dalje budu iskljuceni. Takodje, imam i smetenje sa ovim komponentnim kablom u vidi jede linije koja ide od dole ka gore horizontalno. Ovaj problem nemam sa originalnim kompozitnim kablom, verovanto je ovo neki njesra kineski kabel koji nista ne valja.


Inace konzola je odlcina za pare za koje sam je nabavio. Moze da pusta DivX filmove, mp3 muziku, da se igraju igrice sa starih konzola uz pomoc emulatora i jos brdo drugih igrica.

voodoo_
15.6.2018, 11:30
Samo neke igre podržavaju HD rezolucije

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Xbox_games_with_alternate_display_modes

doctor
15.6.2018, 12:40
Samo neke igre podržavaju HD rezolucije
[/url]

Da, većina radi u 480p i poneka igra u 720p.

Imam ja isto Xbox Original, kupio ga na pijaci za 500 dinara. Softmodovo ga, ubacio hard od 200GB i natovario igricama. Do sada presao Halo 1 i Halo 2 po ne znam ti koji put, Black (odlicna pucacina) i CoD: Finest Hour. Imam u planu jos par igirca. Kako si uspeo osposobiti 720p i 1080i? Moja konzola je PAL verzija, softmodovao sam je, instalirao XMBC i preko nekog programa sam prebacio na NTSC. Ali i dalje ne mogu osposobiti 720p. Odem u podesavanja ukljucim 720p i 1080i, ali nakon restarta kao da nista nisam radio i dalje budu iskljuceni. Takodje, imam i smetenje sa ovim komponentnim kablom u vidi jede linije koja ide od dole ka gore horizontalno. Ovaj problem nemam sa originalnim kompozitnim kablom, verovanto je ovo neki njesra kineski kabel koji nista ne valja.


Inace konzola je odlcina za pare za koje sam je nabavio. Moze da pusta DivX filmove, mp3 muziku, da se igraju igrice sa starih konzola uz pomoc emulatora i jos brdo drugih igrica.

Imam i ja kineski komponetni, nije nešto ali je miljama ispred kompozitnog na LCD panelu. Sve radi u 480p a XBMC radi u 720p i 1080i bez problema. Igre uglavnom rade u 480p.


Inače, konačno pomak što se tiče emulacije:
https://www.youtube.com/watch?v=JsZwnCvnef0

doctor
5.8.2018, 17:20
Probao sam Xlink Kai i odigrao jedan 1v1 meč u Halo 2... Xbox je bio ispred svih ostalih konzola u to vreme definitivno.

Kad budu doveli emulatore do nivoa gde je većina igara kompatibilna sigurno će da nikne neki faux-Live servis.

MasterChief2
28.2.2019, 23:51
https://i.postimg.cc/8J7DwSCR/IMG-20190205-182505.jpg (https://postimg.cc/8J7DwSCR)

https://i.postimg.cc/1g93G26B/IMG-20190203-220219.jpg (https://postimg.cc/1g93G26B)

https://i.postimg.cc/qgC434S0/IMG-20190204-213952.jpg (https://postimg.cc/qgC434S0)

https://i.postimg.cc/rDTVT3hT/IMG-20190207-154104.jpg (https://postimg.cc/rDTVT3hT)

https://i.postimg.cc/QBxj95Gn/IMG-20190207-154141.jpg (https://postimg.cc/QBxj95Gn)

https://i.postimg.cc/bSbPc9kd/IMG-20190207-154411.jpg (https://postimg.cc/bSbPc9kd)

https://i.postimg.cc/9DBWQbS7/IMG-20190207-154530.jpg (https://postimg.cc/9DBWQbS7)

I nakon 18 godina mocna konzola.. Definitivno ispred svog vremena. Steta sto skoro ni jedan Addon za XBMC ne radi..

doctor
2.3.2019, 16:10
Asiga utegao :D Mene mrzi da tražim novi pa kloniram postojeći HDD, skidam sve to i ulazim u celu tu proceduru, ne razumem se uopšte u taj aspekt modovanja...

MasterChief2
3.3.2019, 0:16
Ja sam se bas namucio. Prvo otvaranje, pa promena termalne paste, pa onda zamena Clock kondenzatora, potom modovanje putem Hot-Swap metode (rezanje Linuxa na CD, budzenje naponskog kabla da bi istovremeno napajao dva harda itd. itd.) pa onda ubacivanje XBMC-a i ovog skina. A definitivno sam najvise vremena izgubio na izucvanju koda od Origins skina za XBMC-a kako bi ga doterao na nesto sto meni vise lezi.. Nazalost vise nemam konzolu jer sam je jako brzo prodao, ali cu definitivno nabaviti jos jedan Xbox, ubaciti mu hard od 1TB i ostaviti ga za sebe. Takodje je bio mukotrpan posao skidanja slicica za svaku igricu pojedinacno. Ali kad sam je jednom sredio osecaj je bio neverovatan :D Kao da koristis Xbox One, a ne 18 godina staru konzolu. Inace internet na njoj jos radi, moze da se slusa radio preko nekog Addona..

MasterChief2
23.12.2019, 1:58
Dok ljudi igraju Xbox One i PS4 onlajn, ja cepam Xbox Classic... :alealeee:

https://i.postimg.cc/crL4bzn8/IMG-20191222-225726.jpg (https://postimg.cc/crL4bzn8) https://i.postimg.cc/XZfbJK5b/IMG-20191222-225819.jpg (https://postimg.cc/XZfbJK5b) https://i.postimg.cc/67JKtbyc/IMG-20191222-230322.jpg (https://postimg.cc/67JKtbyc)

https://i.postimg.cc/F1Dh3xBF/IMG-20191222-232843.jpg (https://postimg.cc/F1Dh3xBF) https://i.postimg.cc/9DqV3HFz/IMG-20191222-232858.jpg (https://postimg.cc/9DqV3HFz)

Ovaj ce verovatno na prodaju, a sledeci koji nabavim planiram da sredim za sebe. Sledeci ce biti pravi izazov. RAM Upgrade, HDMI mod, 2TB HDD, farbanje itd. :boxing:

doctor
24.12.2019, 9:47
Koji je HDD u njemu i koja je verzija konzole i da li si skinuo clock cap? I ako planiraš da ga prodaješ ostavi i meni link oglasa u PM... Ne bih da se odričem mog Xboxa ali jednostavno nemam vremena da se smaram da mu apgrejdujem HDD, treba da nađem odgovarajući na oglasima pa da se mlatim sa celom onom procedurom - jednom sam celu noć izgubio pokušavajući pa odustao...

MasterChief2
24.12.2019, 13:30
Koji je HDD u njemu i koja je verzija konzole i da li si skinuo clock cap? I ako planiraš da ga prodaješ ostavi i meni link oglasa u PM... Ne bih da se odričem mog Xboxa ali jednostavno nemam vremena da se smaram da mu apgrejdujem HDD, treba da nađem odgovarajući na oglasima pa da se mlatim sa celom onom procedurom - jednom sam celu noć izgubio pokušavajući pa odustao...

250GB je HDD (Seagate), sa SATA to IDE adapterom i sa 80 Pin IDE kablom. Verzija ploce je 1.4 i uradjen je hardmod tj. ugradjen je cip u konzolu. Nisam uopste gledao Clock CAP da li je skinut, moracu i to da pogledam kada stignem pa da ga skinem ako vec nije skinut.

Koliko se secam ti imas Soft-Modovanu konzolu. Na tim konzolama je HDD upgrade malo tezi jer moraju istovremeno da se povezu dva harda i preko programa Chimp da se kloniraju. Takodje nisam siguran da li na softmodovanoj konzoli moze hard veci od 120GB jer za podrsku vecih hardova potreban je i drugi BIOS koji podrzava LBA48.

Ukoliko imas konzolu koja ima ugradjen cip ili joj je uradjen TSOP (instaliran drugi BIOS umesto fabrickog) onda je HDD upgrade smesan. Ubaci se novi HDD, pokrene se HeXen sa DVD-a i ide se na opciju "Prepare new HDD" koja uradi sve za tebe.

Sledeci Xbox cu sredjivati za sebe i njemu cu raditi kompletnu restauraciju. Nova boja, novi ventilatori, HDMI mod, RAM Upgrade i 2TB HDD upgrade. Ne znam da li pratis OGXbox forum ,ali tamo moze svasta korisno da se nadje. Za ne poverovati je da ljudi rade CPU upgrade i RAM upgrade i takve konzole prodaju po 400-500e.

Ja sam prosle godine isti ovakav Xbox prodao za 80e u roku od dve nedelje. Covek koji ga je uzeo kupio ga je samo zbog gomile emulatora i igrica koje sam mu ubacio.

doctor
13.5.2020, 2:24
Uspeo sam da nađem dobar PATA HDD od 500GB koji može da se zaključa. Pošto je konzola bila modovana samo sam uzeo EEPROM sa nje i iskoristio ga da sa XboxHDM napravim skroz novi HDD I zaključam ga. Radilo je na keca. Nema potrebe za Chimpom, kloniranjem itd. Sve particije su tu. Sutra ide masovni FTP transfer fajlova.

I uklonio sam clock cap ali procurio je pre toga izgleda odavno... nije veliki haos al žao mi što nisam ranije.

MasterChief2
14.5.2020, 0:35
Uzmes neki jak alkohol i mozes izglancati taj deo ploce da bude kao nova. Nisi morao da trazis PATA hard. Mogao si sa eBay-a da porucis adapter SATA na PATA, provereno radi plus su jeftiniji hardovi. Ja prekosutra idem na pijacu, mozda uzmem neki Xbox ako bude za smesne pare. Stigli su mi i RAM cipovi, ali nenam trenutno kod sebe konzolu. Tako da na sledecoj konzoli radim TSOP, HDD i RAM upgrade i HDMI mod.

doctor
14.5.2020, 2:22
Pa naleteo mi za smešne pare ovaj WD inače bih uzeo neki SATA. Možda i hoću kasnije kad me ne bude mrzelo I kad nađem dobar SATA adapter koji može da se koristi i preko XboxHDM na USB. TSOP neću da radim sigurno...

MasterChief2
14.5.2020, 20:46
Pa naleteo mi za smešne pare ovaj WD inače bih uzeo neki SATA. Možda i hoću kasnije kad me ne bude mrzelo I kad nađem dobar SATA adapter koji može da se koristi i preko XboxHDM na USB. TSOP neću da radim sigurno...

Ako imas verziju ploce 1.5 ili manju topla je preporuka TSOP. Mnogo je bolje od SoftMod-a i prakticnije. Kada uradis TSOP mozes da mu promenis BIOS i ubacis onaj sto podrzava hardove do 2TB. Ovaj adapter ja koristim:
https://www.ebay.com/itm/PATA-IDE-TO-SATA-Converter-Adapter-Plug-Play-7-15-Pin-3-5-2-5-SATA-HDD-DVD/333585192302?hash=item4dab3a156e:g:~kYAAOSwjKtcdN8 P

doctor
22.5.2020, 17:13
Luke Usher koji radi na CXBX-Reloaded radi na Xbox Live replacement servisu za OG Xbox - Live je za OG ugašen 2010. godine. Ova zamena bi trebalo da bude skroz kompatibilna sa bukvalno svim konzolama:

https://www.purexbox.com/news/2020/05/an_xbox_live_replacement_for_the_original_xbox_has _been_announced

O ovome sam baš probao da pokrenem diskusiju pre jedno godinu dana:

https://www.reddit.com/r/emulation/comments/94ukhl/creating_the_clones_of_discontinued_online/

...iz onoga što sam tada naučio je da mnoge igre, naravno, ne bi mogle da rade sa ovakvim servisom jer ipak zahtevaju postojanje dedicated servera gde je Live samo kao medijator. Opet - ako mogu da naprave da ovaj replacement radi barem sa igrama koje rade standardni matchmaking bilo bi sjajno.

Jednog dana kada CXBX (ili XQEMU) bude imao dobar nivo kompatibilnosti ovaj servis će sjajno ići uz sve to. :love:

Inače leakovao je deo source koda korišćenog za OS na OG Xboxu pa to možda malo ubrza razvoj emulacije - iako developeri ne bi smeli ni da ga pipnu - ali ono što MS ne može dokazati...

MasterChief2
23.5.2020, 0:06
Bas sam sada dosao da ovo objavim. Evo i video od MVG-a na tu temu:
https://www.youtube.com/watch?v=5DVKwTtJtS8



Ne znam da li znas, ali MVG obozava Xbox Classic, i to mu je omiljena konzola. U ono vreme on je radio na vecini emulatora za stare konzole koje danas koristimo na Xbox-u..

doctor
23.5.2020, 1:52
Pratim ga redovno, dobar mu je content i često spominje da je on portovao te emulatore i neke homebrew source portove igara - svaka mu čast.

Ovo je dream come true, 2005. sam imao neki bedni dial-up i Athlon na 900 MHz i MP se još igrao samo po igraonicama, nisam ni znao da postoji tamo neka Xbox konzola koji ima Halo 2 i fantastičan online servis - i stvarno je bilo revolucionarno. Bilo bi mnogo fino kad bi servis ponovo proradio čisto da mogu da "nadoknadim" propušteno jer sam veliki nostalgičar čak i što se tiče stvari koje lično nisam doživeo, prosto umem da se transportujem kroz vreme.

Mislim da mi je Xbox zato i zanimljiv, PS2 sam igrao, PS1 već imam kao kolekcionarski primerak i igram na emulatoru ali Xbox mi je bio čudna zverka u to vreme i sad tek vidim koliko su zapravo u toj generaciji što se hardvera i ideja tiče pogurali konzole napred. Da je imao 128 MB RAM-a to bi tek bilo sjajno.

MasterChief2
23.5.2020, 13:29
A sta ja tek da kazem? Kada su deca igrala Xbox i PS2 ja sam igrao Segu Master System i na to se jos lozio.. Uzivao u Soniku, a ljudi u to vreme igrali Halo.. I ja se nadam da ce ovo proraditi i da ce se barem uvece moci nakupiti jedno stotinjak igraca za Slayer u Halo-u. Na XLink Kai-u bude oko 17:00 dosta igraca, ali nije opet to to. Halo 2 i jeste bio revolucionaran po tom sto je doneo onlajn komponentu kakvu vidjamo u danasnjim igrama.

Sto se tice samog Xbox-a, cini mi se da je to jedina konzola na kojoj je Homebrew zajednica i dan danas aktivna i stalno se pojavljuje nesto novo, pogtovo na OGXbox.com. Sa druge strane Xbox 360 je manje vise vec umro, PS3 je jos uvek aktuelan samo zato sto Sony svaka 3 meseca izbaci novi apdejt pa se pojavio i novi Jailbreak, kod PS2 je isti slucaj kao i sa 360, tako da je jedino Xbox Classic danas itekako aktuelana i cena mu iz dana u dan skace. 128MB RAM Upgrade, HDMI mod, CPU Upgrade, modovana kucista, HDD upgrade, TSOP i dosta toga. Ja sam inace pokusao pre neki dan da dodam jos 64MB RAM-a, ali nije se zavrsilo bajno, treba zivaca i treba jako kvalitetna pasta, bez toga je nemoguce misija. Taj 128MB RAM mod je itekako koristan jer postoje emulatori koji znaju da iskoriste dodatni RAM, port prvog Half Life-a zahteva 128MB, a i postoji gomila 720p pecovanih igrica koje ne mogu da rade sa 64MB.

MasterChief2
31.3.2021, 14:53
Xbox Classic online in 2021:
https://i.postimg.cc/4HhScKjz/IMG-20210331-144640.jpg (https://postimg.cc/4HhScKjz)

MasterChief2
3.4.2021, 15:35
Uradjem RAM upgrade na XBOX-u, sa 64MB na 128MB:
https://i.postimg.cc/DJMrqCKM/IMG-0370.jpg (https://postimg.cc/DJMrqCKM) https://i.postimg.cc/21tCNhrf/IMG-0371.jpg (https://postimg.cc/21tCNhrf) https://i.postimg.cc/MnHzLdkD/IMG-0372.jpg (https://postimg.cc/MnHzLdkD)

Iako RAM upgrade nije nesto od cega cete imati veliku korist, ipak postoje programi koji imaju beneficije od njega:

1. Sega Chihiro - neki su mozda vec znali, a neki i ne, prvi Xbox je baziran na seginoj arkadnoj konzoli, Chihiro. Negde se spominje kako je Xbox baziran na segi, a negde obratno, da je sega bazirana na Xboxu. Kako god bilo i MS i Sega su u isto vreme radili na dosta slicnim plocama i Sega je za to vreme razvila par igara pri cijem je razvoju imala Xbox na umu. Te igre nije moguce igrati ni na jednoj drugoj platformi, niti postoje emulatori za njih, a zbog velike slicnosti izmedju ove dve konzole par igara je portovano na Xbox. Mana je sto je za te igre potreban Xbox sa 128MB RAM-a. Neke od igrica su Virtua Cop 3, OutRun 2, Crazy Taxi 3

2. Half-LifeX - port prve Half Life igre na Xbox

3. 720P pecovane igre - Naime postoji oko stotinjak igrica koje su pecovane da rade u 720p rezoluciji, medjutim vecina njih zahteva 128MB RAM-a. Black i COD izgledaju odlicnu u ovoj rezoluciji

4. Emulatori - dosta emulatora ima benefite od dodatnog RAM-a, pogotovo Surreal64 (N64 emulator) i PCSX-Reloaded (PS1 emulator). CoinOps radi dosta lepse i dosta brze ucitava video i slicice kada se menjaju igrice

5. XBMC - brze animacije i dosta fluidniji rad kada se ubaci ARTWORK igrama

6. XBMC4Gamers - Xbox vise ne zapucava kada se pusti neki preview video za neku igru

Sve u svemu, ako nista drugo, bas sam se zabavio sa ovim. Za sada sam sledece uradio od modova:

1. TSOP flash - Moja revizija Xbox-a je 1.0 sa 1MB TSOP-om koji sam podelio na dva dela po 512KB. U prvih 512KB je flesovan Xecuter X2 bios, a u drugih 512KB je flesovan XBlast OS koji sam ujedno i koristio za testiranje RAM modula

2. Zamenio sam hladnjak na GPU na paasivni i Xbox je dosta tisi

3. Skinut je Clock kondenzator koji ume da iscuri i unisti ceo Xbox

Sledece sto planiram jeste ugradnja harda od 2TB i instaliranje svih mogucih igara i emulatora na Xbox. Posle toga sto imam u planu jeste ugradnja HDMI moda, moram samo da proverim koliko bi me izasla dostava za MakeMHZ hdmi mod. Ovo je digital to digital konvertor koji uzima sliku direktno iz grafickog cipa bez ikakve D/A i A/D konverzije. I nadam se da ce Insignia (Xbox Live) proradi ove godine pa da konacno mogu igrati Halo 2 sa ljudima iz evrope :boxing:

doctor
6.4.2021, 18:38
Svaka čast, kako si lemio taj modul, samostalno i ručno?

MasterChief2
7.4.2021, 17:19
Kineskim smecem Baku :D Lemilica je neka Baku sirotinjska od 4500, a cipove sam skidao sa isto nekom Baku SMD duvaljkom od 8500. U sustini za ove stvari kojima se ja bavim ni ne treba nista bolje, bitno je samo imati kvalitetnu pastu za lemljenje i kalafonijum. Ovaj upgrade sam probao pre jedno 8 meseci i nije se dobro zavrsio jer sam imao neku pastu sa ebaya koja ni cemu nije valjala. Cipove sam porucio sa AliExpressa, ali se ispostavilo da Samsung moduli koji se zavrsavaju sa "F" nisu komatibilni sa modulima koji se zavrsavaju sa "M" (ti su u v1.0 i v1.1 plocama). Pa sam zbog toga morao da skinem module sa druge v1.0 ploce. U sustini lemljenje nije toliko tesko koliko mi se cinilo, pogotovo kada imas kvalitenu pastu za lemljenje. Postavis cip da nozice lepo nalegnu na padove na ploci, stavis dosta paste (Louis Rossmann style :D ) stavis tek tek malo kalaja na vrh lemilice i lagano vuces sa jednog kraja na drugi kraj cipa. Ako se desi da si stavio previse kalaja i na kraju se nozice spoje, onda ocistis lemilicu, umocis je u kalofonijum i onda zagrejes taj deo gde su nozice spojene i brzo povuces k'sebi. Moze se desiti da nekada nece hteti da se otkace ni iz vise pokusaja, ali samo trebaju zivci i kada tad ce popustiti (ko ima Hakko ili njima po kvalitetnu slicne lemilice ovih problema nece imati). Vidim da N64 Freak prodaje adaptere za CPU upgrade, mozda cu i to uraditi samo moram pronaci nekog ko ima BGA masinu.

MasterChief2
9.11.2021, 1:05
Konacno je dosao dan i da sredim jedan Xbox za sebe. U pitanju je specijalna edicija poznatija kao Xbox Crystal Edition. Xbox je dosao sa v1.6 plocom, ali je ona izbacena i umesto nje je ubacena v1.0 ploca na kojoj sam uradio RAM upgrade, kao i TSOP fles. E sad ono sto je zanimljivo i sto se moze videti na prilozenim slikama jeste jako redak Team Xecuter 2.2 Pro modcip koji se na ebayu jako tesko nalazi, a i kada ga ima cena obicno ide preko 100e. Ja sam ga izvadio iz nekog Xbox-a koji sam uzeo na buvljaku za 500 kinti :D U Xbox sam ubacio jos i hard od 2TB na koji se trenutno prebacuje oko 867 Xbox igrica, a onda cu prebaciti i sve emulatore i Homebrew aplikacije za taj sistem. Sledece sto imam u planu jeste da mu ugradim HDMI MakeMHZ+ mod, a nekada u buducnosti kada nadjem nekog strucnog za BGA lemljenje planiram da mu uradim i CPU upgrade na P3 Tualatin 1.4GHz. :alealeee:

https://i.postimg.cc/7JndtvRJ/MVIMG-20211108-105027.jpg (https://postimg.cc/7JndtvRJ) https://i.postimg.cc/dLBDrL5w/MVIMG-20211108-105040.jpg (https://postimg.cc/dLBDrL5w) https://i.postimg.cc/pmC8WswQ/MVIMG-20211108-110109.jpg (https://postimg.cc/pmC8WswQ) https://i.postimg.cc/2qXZvV8V/MVIMG-20211108-110117.jpg (https://postimg.cc/2qXZvV8V) https://i.postimg.cc/k66tyqBw/MVIMG-20211108-110131.jpg (https://postimg.cc/k66tyqBw)

Dušan Vićić
9.11.2021, 18:26
Konacno je dosao dan i da sredim jedan Xbox za sebe. U pitanju je specijalna edicija poznatija kao Xbox Crystal Edition. Xbox je dosao sa v1.6 plocom, ali je ona izbacena i umesto nje je ubacena v1.0 ploca na kojoj sam uradio RAM upgrade, kao i TSOP fles. E sad ono sto je zanimljivo i sto se moze videti na prilozenim slikama jeste jako redak Team Xecuter 2.2 Pro modcip koji se na ebayu jako tesko nalazi, a i kada ga ima cena obicno ide preko 100e. Ja sam ga izvadio iz nekog Xbox-a koji sam uzeo na buvljaku za 500 kinti :D U Xbox sam ubacio jos i hard od 2TB na koji se trenutno prebacuje oko 867 Xbox igrica, a onda cu prebaciti i sve emulatore i Homebrew aplikacije za taj sistem. Sledece sto imam u planu jeste da mu ugradim HDMI MakeMHZ+ mod, a nekada u buducnosti kada nadjem nekog strucnog za BGA lemljenje planiram da mu uradim i CPU upgrade na P3 Tualatin 1.4GHz. :alealeee:

https://i.postimg.cc/7JndtvRJ/MVIMG-20211108-105027.jpg (https://postimg.cc/7JndtvRJ) https://i.postimg.cc/dLBDrL5w/MVIMG-20211108-105040.jpg (https://postimg.cc/dLBDrL5w) https://i.postimg.cc/pmC8WswQ/MVIMG-20211108-110109.jpg (https://postimg.cc/pmC8WswQ) https://i.postimg.cc/2qXZvV8V/MVIMG-20211108-110117.jpg (https://postimg.cc/2qXZvV8V) https://i.postimg.cc/k66tyqBw/MVIMG-20211108-110131.jpg (https://postimg.cc/k66tyqBw)
Auuu ovo je perfektna kombinacija. A pošto je Xbox sposoban za baš dobru emulaciju, to će biti strava.
Imam 2 pitanja.
Prvo se tiče HL2: Koja je razlika između 64 i 128 MB RAM u performansi?
Druga je vezana za Insigniju i oko Xboxa Live: dokle se sa tim stiglo i kada će da izadje?

MasterChief2
9.11.2021, 21:49
Sve igre za Xbox nemaju nikakvu beneficiju od dodatnog rama. Ali XBMC, emulatori i pojedine Homebrew aplikacije (HalfLife X) mogu da iskoriste dodatni RAM. Insignia napreduje jako sporo, poslednji apdejt je bio da je Halo 2 ingame, a to je bilo pre 5 meseci.

MasterChief2
20.1.2022, 18:05
Pozdrav kolege forumasi! Sredinom ove godine konacno bih trebao da diplomiram na FTN-u, pa sam za diplomski rad uzeo pisanje aplikacije za strimovanje filmova i serija za Xbox prve generacije. U sustini to je Addon (skripta) za XBMC4Xbox gde sam rucno pisao GUI u XML-u, a ostalu logiku sam radio u pythonu. Ono sto je trenutno implementirano:


Implementirano
1. Ucitavanje popularnih, najbolje ocenjenih i nadolazecih serija i filmova
2. Pretraga serija i filmova
3. Prikaz dodatnih informacija o nekoj seriji ili nekom filmu
4. Prikaz dodatnih informacija o nekom glumcu ili glumici



Treba da se implementira
1. Backend aplikacija u Node.js koja ce imati sledece funcionalnosti:
- pronalazk torrent fajla za neki film ili neku seriju
- strimovanje torrent fajla na lokalnoj IP adresi sa koje ce Xbox pustati film ili seriju
- konvertovanje iz 720p/108p H.264/265 u 720p H.263 jer Xbox nema snagu za dekodovanje H.264/265 snimaka

2. Refaktorisanje koda

3. Optimizacija



Bug-ovi
1. Xbox-evi sa 64MB RAM-a nakon nekog vremena ostanu bez RAM-a i zamrznu se (Xbox-evi sa 128MB RAM-a nemaju ovih problema)
2. Estetske izmene i sitni bagovi



Preporucljivo je da imate Xbox sa 128MB RAM-a, ali radi aplikacija i sa 64MB. S obzirom da ce backend aplikacija biti ilegalno strmovanje filmova i serija, kada je implementiram ostavicu ovde link ka temi na OGXbox forumu gde mozete pratiti dalji razvoj. Takodje negde na leto planiram da pisem Dashboard koji ce biti baziran na XBMC Origins, Embuary za Kodi i Xbox Series S/X UI-u.

Link: Stream Movies & TV Shows (https://github.com/antonic901/xbox-streaming-app)
Instalirate tako sto prekopirate "Stream Movies & TV Shows" u folder scripts koji se nalazi u folderu XBMC4Xbox-a, a pokrecete je tako sto odete u Programs -> Scripts

Evo par slika iz aplikacije:
https://i.postimg.cc/w1tdg8wN/screenshot000.png (https://postimg.cc/w1tdg8wN) https://i.postimg.cc/HjVGQCCh/screenshot001.png (https://postimg.cc/HjVGQCCh) https://i.postimg.cc/yDCw4g3M/screenshot002.png (https://postimg.cc/yDCw4g3M) https://i.postimg.cc/c6jph5x4/screenshot003.png (https://postimg.cc/c6jph5x4)

https://i.postimg.cc/7f2pWMh1/screenshot004.png (https://postimg.cc/7f2pWMh1) https://i.postimg.cc/vgKNPcdS/screenshot005.png (https://postimg.cc/vgKNPcdS) https://i.postimg.cc/N2yWYR4c/screenshot006.png (https://postimg.cc/N2yWYR4c) https://i.postimg.cc/4KJqyD5w/screenshot007.png (https://postimg.cc/4KJqyD5w)

https://i.postimg.cc/rDG78VSK/screenshot008.png (https://postimg.cc/rDG78VSK)

doctor
23.1.2022, 18:10
Svaka čast, čudi me da su ti dozvolili da radiš tako nešto retro za diplomski na našem faksu...

Elem repo ti je izgleda ili na private ili ga je GH upucao u međuvremenu :D

MasterChief2
25.1.2022, 12:28
Svaka čast, čudi me da su ti dozvolili da radiš tako nešto retro za diplomski na našem faksu...

Elem repo ti je izgleda ili na private ili ga je GH upucao u međuvremenu :D

Bio je private, a da nisam ni skontao. Sad je public. Pa nisam jos pitao profesora, ali kada vidim kakve gluposti ljudi rade, ne vidim razlog zasto mi ne bi dozvolio. Sa druge strane, moja profesija je WEB programiranje (frontend i backend), a ovaj moj rad pokriva apsolutno sve aspekte WEB programiranja. Koristim Node.js za pretragu torrenta, strimovanje torrent fajlova i ffmpeg za konvertovanje u 720p/H.263. Na Xboxu koristim XBMCGUI za frontend, a python za komunikaciju sa TMDB i TRAKT API-em.

Jedan drugar je portovao Doom na profesorov FPGA racunar za diplomski. Mislim da je to vise retro nego ovo moje :D

doctor
25.1.2022, 15:33
Znači kolega :D

Tako sam i ja sebi smislio neki full stack projekat za diplomski pa je bilo aaaa pa ne može to kolega... I onda sam dobio drugi full stack projekat lmao. A što ne volim akademski bullshit...

MasterChief2
25.1.2022, 23:27
Znači kolega :D

Tako sam i ja sebi smislio neki full stack projekat za diplomski pa je bilo aaaa pa ne može to kolega... I onda sam dobio drugi full stack projekat lmao. A što ne volim akademski bullshit...

Ja planiram kod Milana Vidakovica, sigurno si cuo za njega :D

doctor
26.1.2022, 18:25
Kolega po struci ali ne i sa faksa, ja sam svoje izgulio na Elfaku :D Tako da ne znam ko je baja, nažalost.

ETR1
26.1.2022, 22:38
Ja planiram kod Milana Vidakovica, sigurno si cuo za njega :D


E znam ga ja, predavao mi asembler na pmf-u. 😁


Sent from my iPhone using Tapatalk

MasterChief2
12.2.2022, 3:38
Link ka OGXBox temi (https://www.ogxbox.com/forums/index.php?/topic/6742-wip-stream-movies-tv-shows-on-your-original-xbox/)

Sa ponosom vam predstavljam prvu verziju projekta za strimovanje filmova i serija na Xbox-u prve generacije. Gore u temi na OGXbox forumu imate prikacen fajl kako se instalira i podesava sve. Kad probate javite utiske! Pozdrav :D

MasterChief2
25.3.2022, 22:34
Evo ga i video:
https://www.youtube.com/watch?v=IKsCAWdUhbw

sp01
26.3.2022, 0:08
Мудро би било да укључиш коментаре на клипу.

MasterChief2
26.3.2022, 23:45
ĐśŃƒĐ´Ń€Đľ би било Đ´Đ° ŃƒĐşŃ™ŃƒŃ‡Đ¸Ńˆ коментаре на ĐşĐ»Đ¸ĐżŃƒ.

Ne da mi YT, a ne znam razlog tome. :D Detektovali su Witcher i GoG snimke i zbog toga uopste nemam opciju za enable/disable komentara.

EDIT: Evo uspeo sam da ukljucim komentare. Kanal mi je bio podesen da je za decu... Ne secam kad sam to setovao, ali dobro.

Inace, pre 2 meseca pojavio se novi bios pod imenom "Cerbios" koji omogucava da se u ovom Xbox-u koriste hardovi velicine do 16TB. Ja sam za svoj Xbox uzeo jedan od 6TB i upravo prebacujem oko 3+TB podataka (1047 igara za Xbox, svaki moguci emulator koji se pojavio sa sve igrama (preko 1TB retro igara), malo muzike, malo filmova i gomilu Homebrew aplikacija (Doom, OpenLara, Quake3D itd.) Mislim da ni jedna konzola nije imala ovako jako homebrew zajednicu kao prvi Xbox.

Zahvaljujuci jednom clanu sa benc foruma, nabavio sam Pentium 3 Tualatin-S 1.4GHz, najjaci P3 CPU koji planiram da ugradim u svoj Xbox. Uz 128MB RAM-a, MakeMHZ HDMI mod bice to jedna ultimativna retro masina. Negde na leto, planiram krenuti sa pravljenjem skina za XBMC4Xbox koji bi trebao da predstavlja Xbox Series S/X UI/UX. Mada videcemo hoce li ista od toga biti, do leta se lako izgubi motivacija.

MasterChief2
10.7.2022, 22:49
YouTube za Original Xbox :)
https://i.postimg.cc/Q94WjfxB/fanart.png (https://postimg.cc/Q94WjfxB)
Video (https://www.youtube.com/watch?v=At9XPKZNprM)

MasterChief2
18.7.2022, 19:15
https://www.youtube.com/watch?v=DmvDgNAvdWM

Xbox Live se vraca!

doctor
19.7.2022, 10:38
Došao sam da postujem MVG video :D
Xemu dobro napreduje, Insignia napreduje, konačno Xbox emulacija dobija pažnju koju zaslužuje.

MasterChief2
19.7.2022, 22:08
Imamo i YT i strimovanje filmova, nista mu vise ne fali :D
Ja planiram krajem leta da krenem da radim port Estuary skina sa Kodija, a nakon toga imam u planu da pravim neki moderan skin koji bi bio integrisan sa TDMB, IGDM i slicnim servisima. Al to je jos uvek daleko od realizacije.

Dušan Vićić
20.7.2022, 18:42
https://www.youtube.com/watch?v=DmvDgNAvdWM

Xbox Live se vraca!

Insignia projekat je skoro godinu dana nije imao nikakve updatee na Discord serveru, da bih pre jedno mesec - dva video preko 5 stvari na "announcement" kanalu za jedan dan, i onda je posle počelo svakog dana po 2-3 igre se moglo pristupiti u matchmaking, i tako jedno mesec dana sve do sada, kada je bio private alpha sa MVG.

Evo u prilogu direktno sa Discord servera koje su sve igre trenutno isprobane i utvrđene da rade na Insignii.

Samo napomena da igre kao što su Halo 2 i Star Wars Battlefront 2 (2005) zahtevaju posebne servere i posebne opcije, tako da takve igre neće da budu u launchu, tek kasnije nakon nekog vremena posle launcha.

doctor
20.7.2022, 19:43
Mene je najviše obradovala činjenica da će Xemu raditi sa Insigniom iako imam hardver. Mislim da je Xbox emulacija odlično rešenje za igranje igara izašlih u periodu dok je Xbox bio aktivan. Kompatibilnost tih igara sa novijim Windowsima je često jako problematična. Plus solidne ekskluzive.

MasterChief2
21.7.2022, 1:20
Insignia projekat je skoro godinu dana nije imao nikakve updatee na Discord serveru, da bih pre jedno mesec - dva video preko 5 stvari na "announcement" kanalu za jedan dan, i onda je posle počelo svakog dana po 2-3 igre se moglo pristupiti u matchmaking, i tako jedno mesec dana sve do sada, kada je bio private alpha sa MVG.

Evo u prilogu direktno sa Discord servera koje su sve igre trenutno isprobane i utvrđene da rade na Insignii.

Samo napomena da igre kao što su Halo 2 i Star Wars Battlefront 2 (2005) zahtevaju posebne servere i posebne opcije, tako da takve igre neće da budu u launchu, tek kasnije nakon nekog vremena posle launcha.

Nije bilo apdejta u Announcements, ali je u general cetu bilo redovnih apdejta. Pratim taj projekat nekih godinu dana. Ja sam u tom periodu (2001-2005) igrao Master System, a Xbox nisam znao sta je. Tako da jedva cekam da oprobam Halo 2, samo me brine da ne bude problema sa pingom jer je broj igraca u Evropi, pogotovo na nasim prostorima mizeran.

@doctor
XEMU je prava stvar, kada se rese svi glicevi u ovim popularnijim igrama to ce biti najbolji nacin za doziveti Halo i Halo 2 u originalnom izdanju.

doctor
22.7.2022, 9:46
Dobro, pazi, 343 je dosta ispeglao H1 i H2 u MCC, barem što se tiče onih krupnih stvari. Što se MP-a tiče H2 će biti jako zanimljiv za igranje ako ikada uspeju da ga srede.

MasterChief2
22.7.2022, 12:24
Dobro, pazi, 343 je dosta ispeglao H1 i H2 u MCC, barem što se tiče onih krupnih stvari. Što se MP-a tiče H2 će biti jako zanimljiv za igranje ako ikada uspeju da ga srede.

Nisam imao prilike da probam, ali sam citao o tome da su one krupnije stvari ispeglali. Kada mi se igraju prva dva dela, upalim prvi Xbox i odigram :D

MasterChief2
11.10.2022, 12:45
https://makemhz.com/blogs/news/announcing-project-stellar-plus-more?fbclid=IwAR3oEu4NRlua_3q8XmP25DuGxifV9D67y-9ueQWU6_FBuYigNnyKmsPsz08


Novi dodatak za Original Xbox. Ovo je skroz novi pristup modovanju konzole. Jedna od znacajnijih stvari koje ce omoguciti jesu dodatnih 128MB RAM-a (sto znaci da ce Xbox ukupno imati 256MB) i dodatna dva ARM procesorka jezgra koja ce moci da uskoce i pripomognu Pentium-u 3 u procesorkis zahtevnim taskovima. Ono sto mene zanima jeste da li ce ovi procesori omoguciti H.264/265 video reprodukciju, kao i da li ce emulatori za PS1 i N64 konacno raditi kako treba. U svakom slucaju, uradio sam preorder pa cemo videti kako ce se pokazati.

Dušan Vićić
23.10.2022, 21:42
https://www.youtube.com/watch?v=DmvDgNAvdWM

Xbox Live se vraca!

Insignia closed beta će početi 15.novembra na dvadesetogodišnjicu izlaska originalnog Xbox Live-a.
Detanje možete pronaći na Diskordu i na veb sajtu Insignie.

Dušan Vićić
15.11.2022, 12:55
Insignia closed beta će početi 15.novembra na dvadesetogodišnjicu izlaska originalnog Xbox Live-a.
Detanje možete pronaći na Diskordu i na veb sajtu Insignie.

Ljudi moji, Insignia je počeo sa Closed Beta testingom danas, i mogu reći da su ljudi baš zainteresovani. Za sada 250 registrovanih igrača, a može se igrati i na Cxbx-Reloaded emulatoru.
Na žalost, ja nisam u mogućnosti da igram u closed beta jer nemam niti Xbox, a niti ni neki pristojan laptop koji može da podrži emulator.

MasterChief2
15.11.2022, 22:04
Ja nazalost nisam dobio kod. A i imam neki problem sa kreiranjem Gamertag-a. Ne mogu proci dalje od odabira Billing drzave. Uvek dobijem Xbox Live is not responding gresku. Ne znam zasto niti zbog cega jer mi Xbox Live test konekcija prolazi bez problema. Jos se i patim sa CerBios i Redump ISO igrama, ne mogu nikako da ih pokrenem. Sve sto je moglo poci po zlu poslo je :D

Ovih dana sredjujem neke bug-ove na mom YouTube plugin-u za XBMC4Xbox, refaktorisem backend moje streaming aplikacije i krecem sa pravljenjem plugina za Radio koristeci FMStream.org. Vlasnik tog sajta je bio velikodusan i dozvolio mi da koristim taj API za potrebe ovog plugina. Tako da, u dogledno vreme moci cemo da slusamo Radio na Xbox-u. Krajem ove godine planiram da krenem sa portovanjem GUILIB-a sa najnovije verzije Kodija u trenutni XBMC4Xbox. Cilj mi je da koliko toliko omogucim portovanje Estuary skin-a, a nakon toga imam u planu da kreiram skin baziran na Series S/X UI-u.

MasterChief2
16.11.2022, 13:32
https://i.postimg.cc/GHHhFnH4/Screenshot-from-2022-11-16-12-01-42.png (https://postimg.cc/GHHhFnH4)

doctor
17.11.2022, 10:58
Nadam se da će zaživeti pa da vadim Xbox iz podruma.

MasterChief2
17.11.2022, 13:03
Trenutno je dosta aktivno. U vecernjim satima uvek se moze naci 10-20 ljudi u CS-u i COD-u. Mada kontam da ce najveci broj doci kada bude podrzan Halo 2.

doctor
17.11.2022, 13:36
Je l' probao neko preko Xemu?

MasterChief2
27.2.2023, 11:35
Radim na novom projektu za Xbox. Pokusavam da uradim backport sto je vise mogucih stvari sa Kodija na XBMC4Xbox sa ciljem da omogucim portovanje Estuary skin-a. Za sad ide dosta dobro nego sto sam ocekivao imajuci u vidu da sam C radio samo u srednjoj skoli, a C++ nikad (osim one smejurije na FTN-u). I moram priznati da povratak sa Jave/JS-a na pokazivace nije bas bio lak :kreza:


XBMC4Xbox je bio neki mix izmedju XBMC Dharma i XBMC Gotham sa tek po kojom funkcinalnoscu sa novijih Kodi verzija. Tako da sam se vratio u 2010 i polako krenuo sa portovanjem stvari vezanih za GUILIB biblioteku. Srecom pa su programeri Kodi-ja vodili odlicnu evidenciju sta je kad dodato pa je mnogo lakse iskopati neke velike promene u GUILIB-u.


Najveci problem kojim trenutno imam jeste C++98 standard koji nema dosta stvari iz C++11 od kojih Kodi dosta zavisi. Tako da konstanto moram da trazim neke workarounde i dodatne biblioteke kako bi to nadomestio. Nadam se da ce jednog dana neko portovati XBMC4Xbox upotrebom nxdk-a (open-source XDK za Xbox) koji ima C++20. Ono sto trenutno sprecava upotrebu nxdk-a jeste sto nema API nalik DirectX-u sto znacajno otezava renderovanje grafike.



Takodje u potrazi sam za programerima koji znaju DirectX i koji se generalno razumeju u racunarsku grafiku. Hteo sam da portujem Dirty Regions renderovanje sa Kodija medjutim DirectX 8 nema neke metode koje ima DirectX 9. U komunikaciji sa BuZz-om (glavni i odgovorni za XBMC4Xbox-a) rekao mi je da moguce to portovati ali da nam treba neko sa jakim DirectX znanjem koji bi mogao da te metode koje nedostaju implementira u postojeci DirectX 8. Tj. tacnije da skonta cemu sluze te metode u DirectX 9 i da ih "samo" rucno implementira.


Evo video: https://www.youtube.com/watch?v=NS0U_2E-nrA

MasterChief2
13.11.2023, 21:24
Nova verzija za XBMC4Xbox polako ide ka napred. Izlazak nadam se u toku sledece godine :)

Video: https://www.youtube.com/watch?v=sax6zHH9sS4

Dušan Vićić
15.3.2024, 22:30
Posle skoro 14 godina, Halo 2 na originalnom Xboxu se može ponovo igrati kao nekada. Insignia je konačno pustila u pogon open beta test Halo 2 i trenutno više od 400 igrača igra na Insigniji samo pola sata nakon što je testiranje počelo(i još pristižu igrači na servere).

Evo snimka closed beta testiranja:
https://m.youtube.com/watch?v=Hr-2HGaXpdc

:alealeee: