PDA

Prikaži potpunu verziju : 8600GT overclock saveti


ForceMan
8.8.2007, 8:49
Zanima me da li je i koliko moguce clocknuti ovu karticu
Gigabyte 8600gt 570/1400
Ona je vec nesto ubrzana od referentog modela koji radi 540/1190, sto cini nekih 15%.
I ako neko ima savet od kog proizvodjaca kupiti 8600 modele ( mislim na clock potencijal ). Da li su potrebna neka dodatna hladjenja.

vdr1981
8.8.2007, 13:26
OC mogucnosti se razlikuju od proizvodjaca do proizvodjaca i naravno od varijante modela.Konkretno,ako gledamo XFX,postoji 8600gt i 8600gt fatal1ty koji radi na znatno vecim frekvencijama a i pored toga ima jos dosta mesta za oc.
Ako zeli da klokujes grafiku onda ti je moj savet palitov Xpertvision 8600gt sonic(moj prvobitni favorit ali se tesko nabavlja) koji je fabricki overvoltovan tako da se odlicno klokuje i mislim da sije sve ostale 8600gt modele.

LUKA
9.8.2007, 15:20
Palit XpertVision 8600GT Sonic moze da se nabavi i cena je jako dobra.Sto se tice oc.-a moze da izgura dosta npr.770-1950 sto mislim da je jako dobro.Sa blagim pencil mod-om moze i 1020mhz za GPU ,ali uz adekvatno hladjenje.

ForceMan
10.8.2007, 21:08
770/1950 zvuci nestvarno dobro, sad ako iko zna gde ovo ima neka javi.
Ovo je ustvari gt koji postaje gts.

cc13
11.8.2007, 16:29
Zanima me da li je i koliko moguce clocknuti ovu karticu
Gigabyte 8600gt 570/1400
Ona je vec nesto ubrzana od referentog modela koji radi 540/1190, sto cini nekih 15%.
I ako neko ima savet od kog proizvodjaca kupiti 8600 modele ( mislim na clock potencijal ). Da li su potrebna neka dodatna hladjenja.

nvidina specifikacija za 8600 gt je 570-1400 (koliko znam ne postoji model koji radi na bednih 1190)

od boljih modela imas gainward gs 600-1600 (default) moze da se klokuje mem do 1820 i gpu do 750. kosta oko 130 eur, fatal1ty je bolji ali je i skuplji nekih 20 eur,inno3d ima da se nadje za 100 eur i klokuje se extra (bolje nego gainward gs)

genius
13.8.2007, 19:28
To za Inno3D je jos uvek manje-vise prica koja je pokrenuta na VR/benchmark i ta kartica trenutno moze da se nabavi samo kod Zvekija.

Medjutim, narucio sam je pa cemo da je izvrtimo za koji dan bas da vidimo koliko to moze sa onakvim budjavim (tako bar izgleda) hladjenjem i koje su opcije za modifikovanje hladjenja. ;)

ForceMan
14.8.2007, 17:40
Po meni ovo je najbolji 8600gt, :dedica:
Geinward 8600 GT 256MB GS Goes Like Helli
fabricki radi na 625+ za gpu i 1800 za memoriju
za klok nisam probao jer sam zadovoljan taktovima, nego verovatno moze jos s obzirom da je hladnjak velik i pokriva i gpu i memoriju
i jos nesto kosta kao obican 8600gt:tapsh:

genius
14.8.2007, 18:32
Ovaaaj... ne bih da te bedacim ali ta mrezica koja prekriva celu karticu nije stvarno hladnjak... Ali izgleda mnogo mocno svakako. A i default klokovi su stvarno za respekt.

Jos mi nije stigao onaj Inno3D. On izgleda jadno u odnosu na gainwarda ali ako uspem da stignem ove klokove onda mislim da je on dobra kupovina jer je cini mi se jedno 20-30 evra jeftiniji od gainwarda.

E sad, bilo bi idealno kada bi imao vremena da sa nama podelis utiske kako kartica se ponasa u real life situacijama. Probaj neku igru i kako ti to deluje sad sa njom.

ForceMan
17.8.2007, 10:25
Sto se tice testa brzo je to ali radije bih kupio neki slabiji silent model nego ovu zujalicu. Pogledaj tekst u rubrici kvarovi i sve ce ti biti jasno.

genius
17.8.2007, 10:38
Apsolutno mi je jasno :)

Inace sam misljenja da je uvek bolje uzeti silent model jer toliki hladnjak uparen sa jeftinim tihim osmicama ili slicnim resenjima uvek daje mnogo mnogo nize temperature nego obicne zujalice.

Sta si probao od igara?

Evo meni je stigao Inno3D koga sam zeljno iscekivao jos od ponedeljka. Ono sto me je najvise interesovalo je da li je prica koja je kruzila po benchmarku i nekim drugim forumima da je ova kartica tako dobar overkloker.

Zakljucak za sada je (doduse testirao sam samo pod Vistom) I NIJE BAS! Kartica izgleda prilicno jadno zbog neuglednog kulera a imam utisak da ovo hladjenje osim sto lose izgleda i ne dozvoljava previse igranja sa klokovima. Kao sto svi znaju default je 540/1400. Sa ovim rezultatima sam dobio oko 4200 u 3D Mark 06. Zbog Viste nisam mogao da koristim nista osim Riva Tunera da bih menjao klokove a obzirom da sam stavio najnoviji nVidia drajver, trenutna verzija Rive nije kompatabilna sa tim drajverom i par puta je doslo do pucanja sistema. Atitool tek nema sanse ni da vidi graficku a kamoli da je nesto tweakuje. Ipak probao sam na rizik sa vecim klokovima da vidim sta ce da se desi. Proc je stigao do 675 sto je default za dosta skuplji GTS. Medjutim nije bilo stabilno pa sam ga vration na 670. Memoriju sam digao do 1800. Iznenadjujuce je da ovo skoro uopste nije uticalo na 3D Mark koji je dao samo 4500 poena i pored prilicno velikog kloka. Zakljucak do kojeg sam dosao je da se kartica na tim klokovima previse greje (nisam imao cime da proverim temperaturu) i da iako moze da radi na visem taktu zbog visoke temperature trokira.

nikola87
18.8.2007, 23:05
pa dobro i nisi imao bas sve uslove za testiranje.Ako nista makar si dao iskren odgovor koji je sigurno bolji nego " ma luuudilo klokuje se na 690/1850 i ne greje se skoro u opste,ubrzanje je neverovatno,bukvalno 80%....i te fore".

genius
18.8.2007, 23:05
Posle 3D Marka probao sam i Prey. Rezolucija 1280*1024 u widescreen-u sa svim opcijama na high i 16XAF 4xAA i na visim taktovima sve radi bez problema (VSync je takodje bio ukljucen). Sasvim je igrivo, ali posle nekih pola sata zakucao se... Mislim da je opet problem temperatura. Nema sta drugo da bude. Vracam klokove dole na default i pokusavam opet. Sve i dalje izgleda odlicno ali pocinje da pada framerate ispod neke granice da je podnosljivo. Tako da sam morao da skinem AF na 8 i AA na 2 posle cega sve ide glatko.

Znaci, kartica moze da se klokuje na 670/1800 ali tada se previse greje i pored toga sto nema nikakvih artefekata ili brljotina samo se zakuca. Doduse, da ne krivim karticu, moguce je da je to i zbog nekompatibilnosti viste, drajvera i alata za overklok. Kada jednog dana izadje Atitool ili nova Rivatuner probacemo opet pa da vidimo sta je uzrok zakucavanju.

U svakom slucaju, ako budem imao prilike pazaricu CoolerMaster Cool Viva hladjenje koje bi trebalo da skine temperaturu ako je to problem pa cu da probam i tu varijantu.

Sutra cu pokusati da nabavim Lost Planet, Company of Heroes i jos par naslova novijih da vidimo sta se sa njima desava i moze li se igrati na ovoj kartici :)

http://img219.imageshack.us/img219/1918/89260251eh9.th.jpg (http://img219.imageshack.us/my.php?image=89260251eh9.jpg)http://img473.imageshack.us/img473/3348/55516416cq4.th.jpg (http://img473.imageshack.us/my.php?image=55516416cq4.jpg)http://img250.imageshack.us/img250/2655/93825611te5.th.jpg (http://img250.imageshack.us/my.php?image=93825611te5.jpg)

nikola87
18.8.2007, 23:05
pa dobro i nisi imao bas sve uslove za testiranje.Ako nista makar si dao iskren odgovor koji je sigurno bolji nego " ma luuudilo klokuje se na 690/1850 i ne greje se skoro u opste,ubrzanje je neverovatno,bukvalno 80%....i te fore".
Mene zanimaju rezultati kada nije klokovana, kako rade igre ,kolika je temp na def i tako to.

genius
18.8.2007, 23:06
E da, kartica kosta zaista samo 98evra sto je mozda jedini siguran plus u celoj ovoj kombinaciji. Drugi plus je sto za te pare dobijate i karticu koja IMA HDCP tako da nije siromasnija varijanta. Nema dva DVI nego jedan DVI jedan VGA i jedan SVIDEO i dobijaju se adapter kablovi u pakovanju.

Sto se tice neklokovane kartice i igara, rekoh Prey se ponasa isto, samo nisam mogao da zadrzim bas AA i AF na maksimum ali moze da se igra sasvim lepo na 1280*1024.

Sutra - prekosutra ako uspem da nadjem novije naslove cu da javim kako se ponasa tu neklokovana jer i mene to interesuje. A verovatno cu da nabavim i to hladjenje pa da vidim i onda.

Znaci neklokovana u 3D marku je 4200 sto znaci da u XP-u oko 4500

Kad se sve sabere, za ovu cenu koja nije velika dobijate sasvim pristojnu karticu (samsungovi cipovi, kvalitetni kondenzatori, HDTV+HDCP) i da nije ovako loseg hladjenja, mislim da bi bila mnogo mnogo bolja. Ali sredicemo i to ;)

Garson
18.8.2007, 23:36
pa dobro i nisi imao bas sve uslove za testiranje.Ako nista makar si dao iskren odgovor koji je sigurno bolji nego " ma luuudilo klokuje se na 690/1850 i ne greje se skoro u opste,ubrzanje je neverovatno,bukvalno 80%....i te fore".
670/1800 uopshte nije daleko od 690/1850 zar ne?;)
E da, kartica kosta zaista samo 98evra sto je mozda jedini siguran plus u celoj ovoj kombinaciji. Drugi plus je sto za te pare dobijate i karticu koja IMA HDCP tako da nije siromasnija varijanta. Nema dva DVI nego jedan DVI jedan VGA i jedan SVIDEO i dobijaju se adapter kablovi u pakovanju.

Sto se tice neklokovane kartice i igara, rekoh Prey se ponasa isto, samo nisam mogao da zadrzim bas AA i AF na maksimum ali moze da se igra sasvim lepo na 1280*1024.

Sutra - prekosutra ako uspem da nadjem novije naslove cu da javim kako se ponasa tu neklokovana jer i mene to interesuje. A verovatno cu da nabavim i to hladjenje pa da vidim i onda.

Znaci neklokovana u 3D marku je 4200 sto znaci da u XP-u oko 4500

Kad se sve sabere, za ovu cenu koja nije velika dobijate sasvim pristojnu karticu (samsungovi cipovi, kvalitetni kondenzatori, HDTV+HDCP) i da nije ovako loseg hladjenja, mislim da bi bila mnogo mnogo bolja. Ali sredicemo i to ;)
Jeste lepa cena, mada za 110e moze da se uzme XFX 8600GT koji je verovatno bolje odradjen.:)

PAIN
18.8.2007, 23:40
Druga stvar je sta Shamino radi a drugo ljudi kod nas po forumima.Meni je cela ta prica od pocetka smrdela.Nijedan GT nije mogao tako lako da stigne GTS a neki jeftini Inno3D sa jos jeftinijim kulerom stize ladovina.Yeah sure....

genius
18.8.2007, 23:55
Ovaj ne moze da se digne tako lako.... to je sigurno. Ali sa boljim hladjenjem bi mozda i mogao, sto je dodatnih 2000 dinara, sto opet znaci da bi onda verovatno bio na nivou tog XFX sto znaci da mu opet izadje na isto... Znaci on radi na 670/1800 ali se posle pola sata zakuca... a i ne oseca se neka razlika kad je klokovan...ko zna, mozda je to zbog Viste, mozda je jednostavno u pitanju prosecna kartica (mada nije toliko lose odredjena, osim hladjenja), mozda je nesto peto, ali definitvno je otprilike u skladu sa cenom. Znaci nikakva extra prilika ili bilo sta slicno. Ali ja sam zadovoljan :D

Evo probao sam Test Drive Unlimited i na 1440*900 bez AA radi perfektno... sve ostalo na max naravno....

Ove novije igre su dosta vece pa ne verujem da cu da ih "nabavim" mnogo brzo ali nadam se za koji dan da ce stici :)

PAIN
19.8.2007, 0:04
VAzno je da si zadovoljan.Ali sigurno je da su neke price bile prenaduvane.Ako bas bi hteo da sredis hladjenje ima dosta dobro za 15e.

genius
19.8.2007, 9:35
Za sad necu nista, jer nema ni potrebe ali u mom gradu ima samo CoolViva od boljih i kosta 1.400 dinara. Mnogo je mocna varijanta, silent hladnjak sa dva heatpipe-a koji idu na odvojen deo koji podseca na radijator i stoji iza kartice na koji moze da se zakaci 8-ica, plus sa prednjeg dela imam vec PCI format osmicu izduvnik tako da ta opcija moze da ohladi sve zivo.

Cekam prvo da izadje Atitool za vistu pa kad budem bio nacisto sa temperaturom onda cu da vidim sta da budzim dalje.

Ja sam zadovoljan jer sam pre nje imao 7300GT koji je mogao da se koristi samo na 1024*768 sto mi nije odgovaralo zbog toga sto se igram na widescreen. Sada barem mogu da igram na native rezoluciji 1440*900 (mada ne mogu bas uvek da ukljucim AA i AF).

PAIN
19.8.2007, 11:31
Ta CoolViva je Z1.Na to sam i mislio samo sto to u BGu kosta oko 1k din.Pa sam mislio jos jedan Spire od 38CFM koji kosta oko 200-250din.

genius
19.8.2007, 11:36
Slazemo se. Samo sam mislio da dodam jos i ovo

http://www.pc-modding.biz/images/nw/33335H.jpg

Odnosno, to vec i imam :)

PAIN
19.8.2007, 11:38
To valjda izbaca vazduh:icon_scra?

genius
19.8.2007, 11:39
Da i naleze pravo ispod kartice na onaj deo hladnjaka koji stoji na procesoru. Skida temperaturu opasno.

PAIN
19.8.2007, 11:42
Tebi treba nesto da duva a ne da izvlaci.

genius
19.8.2007, 14:06
Pa moze i da duva ali ni ova varijanta sa izvlacenjem vruceg vazduha uopste nije losa. Cak je mozda i bolja nego da duva na hladnjak. Ne vredi nista sad ovako na slepo... moram da sacekam da Atitool proradi pod vistom...

PAIN
19.8.2007, 14:11
Pa tebi treba da vazduh akumulira, on ovako nema sta da izvlaci.

genius
21.8.2007, 16:30
OK... evo update vezano za eksperimentisanje sa ovom karticom.

Ovo je uglavnom moj licni utisak koji nije zasnovan na nekom previse relevantnom merenju vec ono sto mi oci kazu :)

Kao prvo, razlog zbog kojeg mi se kartica po stavljanju u komp UOPSTE NIJE SVIDELA je zato sto su rezultati bili veoma jadni i gori nego sto sam mogai i da zamislim. Jednostavno, shvatio sam zasto su ljudi toliko lose pricali o 8600GT ako se uzme u obzir koliko joj je bila cena. Medjutim sa cenom manjom od 100 evra vec se slika menja :) Mada sa default taktovima i default hladjenjem cak i ovaj Inno3D koji je toliko hvaljen kao odlican oc-er, ni sa cenom od 98 evra nije pokazao nista sto bi odusevilo prosecnog igraca. Zato sam se bacio na klokovanje, sto nazalost nije donelo nikakve rezultate. Svega 200 poena u 3D marku i nikakva razlika u igrama, i zakucavanje posle pola sata igranja je jasno dovelo do zakljucka da ovu karticu NE VREDI overklokovati i da se time NISTA NE POSTIZE. Barem ne sa default hladjenjem :)

Odmah sam posumnjao na to da se cipovi previse greju i da zbog toga i sa visim klokovima ne postize se nikakvo ubrzanje zbog preterane temperature a samim tim zbog pregrevanja sam mislio da je dolazilo i do zakucavanja. Glavni problem mi je bio sto nisam mogao da nikako nateram Atitool da radi pod Vistom x64 i nisam mogao da proverim temperaturu.

Nastavak sledi! Nemojte da mi se ubacujete sa postovima dok napisem ostatak :)

Ma dobar je i ovaj CM... Nema potrebe za jacim.

Ne dozvoljava mi da editujem poruku. Nema veze, samo sam hteo da kazem da mi je FEAR disk izgreban :( a Oblivion jos nisam uspeo da nadjem :mad: ali Bioshock se polako skida pa kada stigne bas me interesuje kakav je on...

genius
21.8.2007, 16:38
Medjutim, uspeo sam da resim problem tako sto sam instalirao nTune koji radi pod Vistom x64 !!! Osim sto radi pokazuje i temperaturu i cak dozvoljava overklokovanje kartice !!! Ko bi rekao da softver napravljen od samog proizvodjaca kartice ima neku svrhu ;)

Obzirom da sam sada mogao da proveravam temperature poceo sam ponovo da dizem taktove i da pratim sta se zbiva. Kao sto sam i pretpostavio cim se digne takt (mada cak i na defaultu) posle par sekundi u 3D sa 42-43 stepena se digne na 60-65 i vrlo brzo posle toga presisa 70 i nastavlja da ide gore. Malo me je zbunilo da se ova kartica na toj temperaturi brljavi jer mi je 7300GT sa temperaturom od 75 stepeni radil sasvim ok. Medjutim sve preko 60 za ovog Inno-a je previse. Ma koliki klok stavio, cim se zagreje preko 60 usporava umesto da se ubrzava ! Zato onoliko mali boost u 3D marku i skoro nikakav u igrama.

Tako da sam brzo nabavio Cooler Master Cool Viva Z1 za nekih 1400 dinara (u BG-u je jos jeftinija) koja u pakovanju ima sve sto je potrebno da se cooler zameni. Vrlo prosta procedura, cak i za mene koji nikad nisam menjao kuler pre ovoga. Najvise vremena sam potrosio na struganje zvake od starog kulera.

Kada sam resio hladjenje iznenadilo me je da je default temperatura opet bila na 40. Pomislio sam da sam nesto za**** sa termalnom pastom. Ipak resio sam da probam klok pa sta bude. I desilo se da neklokovana ili sa klokom temperatura nije presla 55-56 stepeni!!! Sta god da sam joj radio, koliko god da sam dizao, samo se napuni do 55 i tu stane :D. Perfektan kuler. Jednostavno ne moze da se zagreje preko toga.

I da skratim... mic po mic dosao sam do stabilnog kloka na temperaturi od 55 stepeni koji iznosi fantastivnih 700 za procesor (umesto 540 default i 675 koji ima dosta sklupji GTS) i 1900 za memoriju (umesto 1400 default i doduse manje nego 2000 od GTSa).

Rezultat u 3D marku i igrama u sledecem postu, tako da strpite se sa komentarima dok napisem i to. :)

genius
21.8.2007, 16:54
OK.... sa default taktom 540/1400 u 3d mark 06 dobija se na mojoj masini (e4300 oc sa 1.8 na 2.4) i 2 giga ram (oc sa 667 na 800) pod Vistom x64 rezultat od oko 4200. Nista posebno zar ne... Medjutim sa 700/1900 dobija se malo preko 4800 sto iznosi nekih 15% ubrzanja (ako se nisam lose sracuno). Ocekivali ste vise? E pa i ja sam :) Malo me je razocarao rezultat jer sam mislio da ce moci da prebaci bar 5000. Ali dobro... sta je tu je... ajde da probam i igre.

Na zalost trenutno nemam nesto previse naslova kod sebe kojima bih mogao da je opteretim. WoW naravno radi na maximumu maximuma. Tako da sam od DX9 probao Prey a od DX10 Lost Planet Demo (final je valjda bolje optimizovan od njega).

Prey je se default podesavanjima mogao da izvuce 1280x1024 sa ukljucenim widescreen, 2xAA i 8xAF i ta opcija je u zatvorenom nekako i radila. Tek ponekad samo se oseti kao da zasecne ali moze da se igra. Medjutim vec u onom nivou kada vidi dedu duha koji se desava "napolju" framerate je drasticno opadao. Bas se videlo da seca. Sad naravno od secanja ni traga. Znaci u 1280x1024 sa ukljucenim AA i AF mozete lepo da se igrate bez da brinete o FPS-u. Fraps pokazuje da je konstantno oko 30 a ide i malo gore. Ponekad na sekundu padne na 26-27 ali to se ne primecuje ovako.

Lost planet sa default podesavanjima me je najvise iznenadio. Mislio sam da DX10 na ovim karticama ide dosta bolje nego DX9 medjutim kad sam izvukao jedva 10-ak frejma u nekoj bednoj rezoluciji tipa 1000x700 (zaboravio sam tacno neka nestandarna) sa efektima na low, bez senki, bez motion blura... znaci sve na minumumu i dalje se vukla. Smanjio sam na 847x478 (ili tako nesto) u windowed modu na minimumu podesavanja samo da bih nekako uspeo da vidim sta se desava. Odvratno... Prosto se zapitas na sta si bacio pare.
E sad sa dizanjem takta jos jedno iznenadjenje. DX10 izgleda mnogo vise dobija klokovanjem nego DX9. Prey je isao nesto bolje ali nista spektakularno. Dok je Lost Planet bukvalno poleteo. Sada na 1280x768 sa efektima na HIGH (da, da :) ) i teksturama na HIGH i motion blur na HIGH i sve ostalo na HIGH (osim senki, njih sam stavio na medium) mogu sasvim lepo da se igram u full screen-u :) Neverovatno jel da :) Ali evo prosao sam ceo onaj drugi nivo iz demoa, i nijednom nije zasecno. Fraps pokazuje na snegu oko 25 (ali deluje kao da je 30) i u zatvorenom oko 30 i jednostavno sve radi sasvim ok :). Ponekad malo padne frame rate kada na primer se desi neka bas jaka eksplozija pa ima puno vatre pa u isto vreme se napravi veliki oblak snega. Inace, ovako sve radi perfektno. To je prvi put da sam video DX10 i stvarno samo sam zino u ekran i nisam mogao da verujem koliko dobro izgleda.

Imam samo jos da ubacim slike tako da sacekajte jos malo.

genius
21.8.2007, 16:58
Evo slike :)

http://img211.imageshack.us/img211/3391/35887175in3.th.jpg (http://img211.imageshack.us/my.php?image=35887175in3.jpg)http://img211.imageshack.us/img211/1198/90900793mm9.th.jpg (http://img211.imageshack.us/my.php?image=90900793mm9.jpg)http://img211.imageshack.us/img211/3651/61364515rn5.th.jpg (http://img211.imageshack.us/my.php?image=61364515rn5.jpg)http://img251.imageshack.us/img251/172/51836062gr0.th.jpg (http://img251.imageshack.us/my.php?image=51836062gr0.jpg)http://img251.imageshack.us/img251/7559/47303370lt6.th.jpg (http://img251.imageshack.us/my.php?image=47303370lt6.jpg)http://img251.imageshack.us/img251/6637/26532918ig2.th.jpg (http://img251.imageshack.us/my.php?image=26532918ig2.jpg)


Ako neko hoce napravicu skrinshote sa ukljucenim FRAPS-om iz par igara...

Eto toliko od mene. Napomena: Sve ovo sam radio jutros oko 6 jer nisam mogao da spavam dok ne vidim sta ce se desi kad se sredi hladjenje. Ja sam zadovoljan rezultatima :)

EDIT: Tek sada sam video. Nisam namestio 700/1900 nego 700/1950 !!! Znaci 25 MHz vise za proc nego GTS i samo 50MHz manje nego GTS. I sve to za samo 8200 dinara za karticu plus postarina i 1400 (u BG-u 1000) dinara za kuler. Nije tako losa kupovina naspram 180 evra za GTS, zar ne ? ;)

PAIN
21.8.2007, 17:15
Super.Z1 nije nesto narocito dobar kuler.ZA 20e moze da se nadje VF900 koji je X puta bolji.Ali nema veze i ovaj ga dobro hladi.

Nego koj procesor imas?Ajde provrti neke igre.Sta imas od igara?

Koju konfiguraciju imas?

genius
21.8.2007, 17:38
ASUS P5B
Intel e4300 (1.8 oc na 2.4)
Kingston 2 Giga (667 oc na 800)
SATA II 160 Giga
8600GT (540/1400 oc na 700/1950)

Od igara imam trenutno i Test Drive Unlimited. Evo napravicu slike iz igara pa cu da postujem

PAIN
21.8.2007, 17:43
Sta jos od igara?

genius
21.8.2007, 23:39
Evo skida mi se Bioshock... To bi trebalo da nam da ideju sta ocekivati u bliskoj buducnosti i moze li ova kartica da se nosi sa novim naslovima :)

Pa nemam nista novo od igara... NFS nije interesantan, San Andreas isto... Imam FEAR negde ako hoces da ga instaliram opet.... Nemam pojma, kazi sta te interesuje pa da pronadjem disk. Imam i Oblivion negde zaturen...

MAR10
22.8.2007, 0:44
GAINWARD 8600GT Goes Like Hell GPU:760 MEM:2050 bez problema!

Garson
22.8.2007, 3:56
Genius, svaka cast.:tapsh:
A rekoste da kartica nije toliko dobra koliko se prica, na kraju ispade vishe od 690/1850.;)
Jedina zamerka na test je shto je karta testirana na visti i to na 64bit verziji.Mislim da bi bolji boost bio na XPu.
@PAIN:
Mislim da nije isplativo stavljati Zalmana na ovu kartu, to je josh +20e a cisto sumnjam da bi OC bio znacajnije veci.Ovako se za 120e dobije 8600GTS.;)

Predrag Stankovic
22.8.2007, 7:47
Cestitke i od mene, stvarno dobar clock

PAIN
22.8.2007, 10:37
@Garson Kad je vec dao 1400din onda je mogao i da da 200 din vise za dosta bolji kuler.

@MAR1O Stvarno extra rezovi.

@genius Ajde provrti FEAR,Oblivion a moze i NFS....Ustvari nemoj ako nemas instalirano vec samo sto ti je na kompu sada.

genius
22.8.2007, 10:52
Instaliracu u toku dana pa cu da provrtim.... I da, kao sto je Garson rekao, u XP-u slobodno dodajte jos 200 markova (znaci bilo bi preko 5000) i jos jedno 5 frejma u igrama vise :)

Evo slika

Prey, 1280*1024, ukljucen AA i AF, sve na high, 30-50 frejma.

http://img208.imageshack.us/img208/9620/prey1zn0.th.jpg (http://img208.imageshack.us/my.php?image=prey1zn0.jpg)http://img468.imageshack.us/img468/6200/prey2cc2.th.jpg (http://img468.imageshack.us/my.php?image=prey2cc2.jpg)http://img101.imageshack.us/img101/3420/prey3ox7.th.jpg (http://img101.imageshack.us/my.php?image=prey3ox7.jpg)http://img101.imageshack.us/img101/5894/prey4lq5.th.jpg (http://img101.imageshack.us/my.php?image=prey4lq5.jpg)http://img469.imageshack.us/img469/6659/prey5ze8.th.jpg (http://img469.imageshack.us/my.php?image=prey5ze8.jpg)

Test Drive Unlimited, sve na high, iskljucen AA i AF, 1440*900, konstantno oko 30 frejma

http://img297.imageshack.us/img297/3599/tdu1ck1.th.jpg (http://img297.imageshack.us/my.php?image=tdu1ck1.jpg)http://img211.imageshack.us/img211/47/tdu2ja5.th.jpg (http://img211.imageshack.us/my.php?image=tdu2ja5.jpg)

Lost Planet, sve na HIGH osim senki na Medium, 1280*768, iskljucen AA i AF, 25-30 frejma ali sasvim normalno moze da se igra, bez ikakvih problema.

http://img211.imageshack.us/img211/1027/lop1yc3.th.jpg (http://img211.imageshack.us/my.php?image=lop1yc3.jpg)http://img297.imageshack.us/img297/4615/lop2li2.th.jpg (http://img297.imageshack.us/my.php?image=lop2li2.jpg)http://img354.imageshack.us/img354/9631/lop3py2.th.jpg (http://img354.imageshack.us/my.php?image=lop3py2.jpg)http://img528.imageshack.us/img528/6319/lop4ri5.th.jpg (http://img528.imageshack.us/my.php?image=lop4ri5.jpg)

Skida mi se Bioshock pa cu da postavim i za njega kasnije. Inace svi predlazu beta drajvere za Bioshock pa cu da probam i sa njima.

@Mar1o - svaka cast naravno ali on je i malo skuplji pa je lepo i da bude malo brzi... Uostalom to se od Gainwarda i ocekuje. Ovo je izvuceno sa bednog (pogledaj mu samo sliku) Inno3D-a koji u startu kosta skoro 40 evra manje ;)

Garson
22.8.2007, 10:54
@Garson Kad je vec dao 1400din onda je mogao i da da 200 din vise za dosta bolji kuler.
Pa teshko da je VF900 20e, mozda polovan.;)
Ako je na neweggu 40$ onda teshko da je kod nas 20e.;)
EDIT:
Sad pogledah, kod nas je 35e.

PAIN
22.8.2007, 11:05
Na polovan sam i mislio.Do pre neki dan bio je neki za 20e.

mad_skillz
22.8.2007, 13:59
genius odlichni rezovi kao i temperature, odlichan posao

genius
23.8.2007, 10:33
Evo probao sam i Bioshock. Prvo jedno razocarenje. Naime, pokusao sam sinoc da ponovo dignem klokove (resetuju se kad se ugasi racunar) i ne razmisljajuci sam odmah stavio 700/1950. Udjem u Lost Planet i kad poceo da brlja sa bojama presekao sam se. Izdjem iz igre, a slika i dalje brlja... Dal je to zbog toga sto je bila bas vrucina sinoc - nemam pojma, ali u svakom slucaju vise nikad nisam uspeo da dodjem do onih klokova :( Izgleda da me ono sto bi rekli u5ralo. Sada sam ga vratio na 600/1800 i tu radi stabilno i nema nikakvih problema.

Medjutim kada sam ponovo startovao FRAPS u igrama primetio sam da ta razlika 600/1800 i 700/1950 iako u 3D Marku pokazuje razliku, u samoj igri gotovo da nema nikakvog efekta. Mozda jedan do dva frejma sto da nisam upalio fraps ne bih ni primetio. Zbog toga sam onda probao i sa default klokovima ponovo i opet sam se zbunio jer sam mislio da ce biti opet frejm do dva dole, kad ono spustio ga celih 5-10 frejma. :icon_scra Izgleda da kad pregura neku granicu ova kartica nema smisla da se dalje klokuje.

U Bioshocku sam stavio sve na HIGH i rezoluciju 1024x768. Znaci u DX10 modu sa svim podesavanjima na maximum na toj rezoluciji sam dobio 30-50 frejma !!! Nije lose zar ne :aplauz: Cak i da sam imao 700/1950 klok mislim da ne bi bilo nekog znacajnog ubrzanja. Medjutim na 540/1400 sam imao jedva 20-30 frejma. Moze da se igra i tu nekako ali kada krenu borbe nema sanse. Zakljucak je da ovu karticu definitivno treba klokovati, jer sa novim igrama taj klok taman je izvlaci da preskoci tu granicu 25-30 frejma koji su vec nekako prihvatiljivi. Medjutim nema potrebe preterivati. Temeratura se i dalje vrti oko 53-55 stepena sto je ok za neke kartice ali je za nju taman optimum. Hladjenje definitvno mora da se menja jer sa default hladjenjem ova kartica nije dobro resenje za novije igre.

ZAKLJUCAK: Ja sam srecan. Obzirom da mi nije toliko bitno sta pise u 3D Marku i koliki je klok na papiru vec kako igre rade, mogu da bude sasvim zadovoljan jer Unreal engine ide ok na njoj sto znaci da cu verovatno moci da igram i UT3 i Gears of War a mozda cak i Crysis sa medium podesavanjima. Za budzetsku karticu, sasvim pristojno.

http://img381.imageshack.us/img381/3357/bio1kt7.th.jpg (http://img381.imageshack.us/my.php?image=bio1kt7.jpg)http://img510.imageshack.us/img510/4436/bio2zi3.th.jpg (http://img510.imageshack.us/my.php?image=bio2zi3.jpg)http://img353.imageshack.us/img353/7972/bio3ln7.th.jpg (http://img353.imageshack.us/my.php?image=bio3ln7.jpg)http://img353.imageshack.us/img353/4237/bio5hv7.th.jpg (http://img353.imageshack.us/my.php?image=bio5hv7.jpg)http://img400.imageshack.us/img400/641/bio6wb1.th.jpg (http://img400.imageshack.us/my.php?image=bio6wb1.jpg)http://img353.imageshack.us/img353/2181/bio7st3.th.jpg (http://img353.imageshack.us/my.php?image=bio7st3.jpg)

genius
23.8.2007, 21:48
Evo napravio sam klipove. Kratki su oko 30 sekundi svaki tako da mogu da pogledaju i oni sa slabijom vezom.

Link ka You Tube (Lost Planet, ukupno 6 klipa) je http://www.youtube.com/profile?user=genius8600GT

Ako neko hoce da pogleda predzadnji i zadnji klip u visokoj rezoluciji (toplo preporucujem) ima verzija na rapidshare, 12 i 17 megabajta.

http://rapidshare.com/files/50843304/lprapid.avi.html
http://rapidshare.com/files/50850596/lprapid2.avi.html

Eto... mislim da ce ovo definitvno da uveri sve one koji misle da nije moguce da se igra na 8600GT. Kartica nije nista spektakularna ali daleko od toga da je neupotrebljiva.

Ako hocete, mogu da napravim klip u visokoj rezoluciji i za onaj ne kome seckam bubi noge jednu po jednu :) Cisto da vidite kako ide kad je po snegu cak i pored toga sto mi je fraps oborio FPS malo...

Sutra cu napraviti klipove iz Bioshocka.

mad_skillz
23.8.2007, 21:58
10x7 30-50 frame u Bioshocku-u u DX10 sa 8600GT..pa fino onda nek ja imam toliko u 16x10 i super..radice Crysis sve u 16..:D
genius, fini klokovi za grafu dakle na 1800 ti radi za 24/7?

genius
23.8.2007, 22:15
Apsolutno tako.... na tim klokovima je sasvim stabilna i stalno je drzim tako... Videces sutra bas kako izgleda i Bioshock. Drzim ga na max i moze lepo da se igra :)

Sol-Badguy
23.8.2007, 22:26
Ali, evo jednog banalnog pitanja. Da li je bolja X1950 PRO od ove karte?

BTW svaka čast, jedino što sam ja clockovao je moja nekadašnja 5200, i radila je sasvim lepo, npr UT2003 je pokretala na max, bez AA, ali je posle sat-dva počela da brlja sliku, ali ipak je to za mene bilo itekakvo oduševljenje....

Predrag Stankovic
23.8.2007, 23:07
@Genius
Congratulations once again! Ovim si dao dobre preporuke svima koji zele da uzmu sad vec veoma pristupacni 8600GT i koji planiraju OC sa tom karticom, tako da ta kartica po meni vec postaje neki "best buy" za mid-range trziste, sacuvacu ove tvoje screen-ove i clip-ove tako da pokazem ljudima kojima sam preporucio da uzmu 8600Gt da se nisu zayebali tom kupovinom.

PAIN
23.8.2007, 23:13
Ali, evo jednog banalnog pitanja. Da li je bolja X1950 PRO od ove karte?
Ja bih rekao da jeste cak i kad je 8600Gt zesce ocovan.DX10 je tu zbog sminke, sa ovim karticama ces se naigrati na dx10 koliko i sa dx9 kartama.Ako nista 1950PRO ima makar 256bita:).

Sol-Badguy
23.8.2007, 23:37
^jedino zbog čega mi je 8600gt upala u izbor je činjenica da ima SM4.0 i DX10, a pošto trenutno imam 9600PRO, bioshock me zeznuo jer podržava samo SM3.0, pa da mi se isto to ne ponovi u naredne 2 godine, jer do tad štedim za PS3.
Ali, pretpostavljam da je X1950PRO bolja i zbog bitova, a i sve novije igre mogu itekako lepo da se poteraju na njoj. ty.

Garson
24.8.2007, 0:06
Apsolutno tako.... na tim klokovima je sasvim stabilna i stalno je drzim tako... Videces sutra bas kako izgleda i Bioshock. Drzim ga na max i moze lepo da se igra :)
Ako zakucava na 700/1950, zashto ne probash npr. 680/1900?
Ja bih rekao da jeste cak i kad je 8600Gt zesce ocovan.DX10 je tu zbog sminke, sa ovim karticama ces se naigrati na dx10 koliko i sa dx9 kartama.Ako nista 1950PRO ima makar 256bita:).
Overal je jaca, ali koliko sam video za ovih par dana izgleda da 8600 karte odlicno rade u Bioshocku (Unreal 3 engine).Ako je to presudno, onda 8600GT moze da bude dobar izbor.

Sol-Badguy
24.8.2007, 2:59
^ presudno je pitanje "hoću li moći da poteram svaku novu igru? na BILO KAKVIM detaljima, po mogućstvu malo većim" :O

Znači, da li ću moći da teram nove igre normalno. Ne očekujem sve na max/ultra high, makar medium, i da rade glatko. A i dalje mislim da mi je ati bolji izbor, osim ako neko ne iznese neku žešću prednost 8600gt. izvinjavam se za offtopic.

Garson
24.8.2007, 3:11
^ presudno je pitanje "hoću li moći da poteram svaku novu igru? na BILO KAKVIM detaljima, po mogućstvu malo većim" :O

Znači, da li ću moći da teram nove igre normalno. Ne očekujem sve na max/ultra high, makar medium, i da rade glatko. A i dalje mislim da mi je ati bolji izbor, osim ako neko ne iznese neku žešću prednost 8600gt. izvinjavam se za offtopic.
Pa niko ne moze da ti kaze kako ce raditi u nekim igrama koje tek treba da izadju.A 8600GT npr. u par najnovijih igara radi bolje od X1950 Pro.
Prednost 8600GT je bolji overklok (ako je to nekome bitno) kao i naklonjenost arhitekture novijim igrama, dodushe ovo drugo nije pravilo ali moze da bude tako.

Wild Boy
24.8.2007, 14:38
Je l' probao neko oc iz rivatunera sa 163.44 beta drajverima ili da se vratim na 162.18 pa da onda klokujem?

genius
24.8.2007, 14:53
Ja nisam... Koristim nTune za klokovanje i radi i sa betom normalno...

Uzgred napravio sam klipove iz Bioshocka. Glupavi You Tube mi ih je kompresovao do neprepoznatljivosti ali mozete otprilike da steknete ideju da je FPS dobar cak i kada je FRAPS ukljucen. Ako hocete poslacu klipove visoke rezolucije na rapidshare..

Link je http://www.youtube.com/profile?user=genius8600GT

Takodje digao sam klok ponovo, sada na 630/1800 i tu je isto stabilan skroz... Mislim da cu tu i da ga ostavim za ubuduce a to je i brzina koja je kao default na recimo Gainward GLH... mislim da je to optimalna brzina za 8600GT...

Wild Boy
24.8.2007, 16:41
Instalirao sam ntune i kada ga pokrenem sistem se zabode, to mozda tako treba :d?

genius
24.8.2007, 17:12
Ne treba :)

Meni nije pravio probleme... samo se lepo instalirao i dodao opcije za podesavanje GPU-a. I to pod Vistom x64...

mad_skillz
24.8.2007, 17:42
u 10x7, 30-50fps imash na kojim podeshavanjima?

Wild Boy
24.8.2007, 17:51
u 10x7, 30-50fps imash na kojim podeshavanjima?

Rece covek da je sve na max

mad_skillz
24.8.2007, 18:16
mislio sam na konkretna setovanja, prochitao sam i sam da je sve na maksimumu..;) to ukljuchuje koliki je AA, AF, podeshavanja tesktura etc.

genius
24.8.2007, 18:27
Evo pogledaj i sam ;) Naravno AA i AF su iskljuceni... To je rezervisano za ljude sa jakim karticama... a i nema ta opcija u demou da se menja

http://img396.imageshack.us/img396/7500/biopodkd4.th.jpg
(http://img396.imageshack.us/my.php?image=biopodkd4.jpg)

a onda sam probao i sa ovim podesavanjima

http://img510.imageshack.us/img510/5233/biopod3sh0.th.jpg (http://img510.imageshack.us/my.php?image=biopod3sh0.jpg)

i rezultat je opet isti. Varira izmedju 30 i 50 a ponekad padne na 25 kad je bas rokanje padne i na 20 ali to je na sekundu ili dve i posle se opet vrati na 30. Moze dakle da se igra i na 1280x800 (widescreen)

http://img204.imageshack.us/img204/1541/biovelikigd9.th.jpg (http://img204.imageshack.us/my.php?image=biovelikigd9.jpg)http://img516.imageshack.us/img516/6573/bioveliki2qu4.th.jpg (http://img516.imageshack.us/my.php?image=bioveliki2qu4.jpg)http://img204.imageshack.us/img204/2279/bioveliki3lw5.th.jpg (http://img204.imageshack.us/my.php?image=bioveliki3lw5.jpg)http://img208.imageshack.us/img208/7025/bioveliki4ej2.th.jpg (http://img208.imageshack.us/my.php?image=bioveliki4ej2.jpg)http://img339.imageshack.us/img339/9458/bioveliki5iw6.th.jpg (http://img339.imageshack.us/my.php?image=bioveliki5iw6.jpg)

mad_skillz
24.8.2007, 18:37
hvala matori, to me je zanimalo

genius
24.8.2007, 19:08
I da.... takodje treba napomenuti da je ovo ipak samo demo i da su ovo ipak samo beta drajveri... Kada se proba full igra mozda se sasvim lako utvrdi da su kasnije scene mnogo zahtevnije ali su hteli da navuku ljude da kupe igru misleci da ce lepo da im radi (sto je malo manje verovatno) a takodje je moguce da ce kasniji drajveri dodatno da se ispeglaju pa se mozda izvuce i neki frejm vise (sto je sasvim realno). Medjutim jedno je sigurno: 8600GT moze da izvuce ovu igru i to sasvim pristojna podesavanja (prakticno sve osim rezolucije). Unreal Engine dakle nije prezahtevan. Jedva cekam Gears of War da vidim kako on radi....

Wild Boy
24.8.2007, 20:57
I da.... takodje treba napomenuti da je ovo ipak samo demo i da su ovo ipak samo beta drajveri... Kada se proba full igra mozda se sasvim lako utvrdi da su kasnije scene mnogo zahtevnije ali su hteli da navuku ljude da kupe igru misleci da ce lepo da im radi (sto je malo manje verovatno) a takodje je moguce da ce kasniji drajveri dodatno da se ispeglaju pa se mozda izvuce i neki frejm vise (sto je sasvim realno). Medjutim jedno je sigurno: 8600GT moze da izvuce ovu igru i to sasvim pristojna podesavanja (prakticno sve osim rezolucije). Unreal Engine dakle nije prezahtevan. Jedva cekam Gears of War da vidim kako on radi....

Evo ja imam A64 3000, 1.5 gb rama i 8600gt @ default i cudni problemi. U zadnoj sceni u holu opasno pada fps, sto je najzanimljivije koja god podesavanja stavio meni je tu fps oko 20, dakle 1280x1024 texture na high, sve na "on" fps oko 20, 800x600 texture na min, sve na "off" i fps opet oko 20 :n-cc2: , koristim 163.44 beta drajvere koji su kao bas za bioshock
Na netu sam takodje nasao da lose radi na 7950gt :eek:
Ako ovo ne ispeglaju novi drajveri odo ja na 2600xt koji unreal engine koliko vidim tera bez ikakvih problema

Nergal
24.8.2007, 21:56
Ako ovo ne ispeglaju novi drajveri odo ja na 2600xt koji unreal engine koliko vidim tera bez ikakvih problema

Cenovno je tu negde sa 8600GT, a i performanse su inače slične. :)

Wild Boy
24.8.2007, 22:03
Cenovno je tu negde sa 8600GT, a i performanse su inače slične. :)

Bioshock i Medal of Honor Airborn lete na 2600xt, ja sa 8600gt u ova dva naslova bas i nisam zadovoljan....

Garson
24.8.2007, 22:14
Bioshock i Medal of Honor Airborn lete na 2600xt, ja sa 8600gt u ova dva naslova bas i nisam zadovoljan plus jos gomila igara ce koristiti unreal engine....

Gde si to video da Bioshock leti na 2600XT?
Na 8600GT sve na max u 10x7 radi super, ne znam shta tu nije dobro.

Wild Boy
24.8.2007, 22:19
Gde si to video da Bioshock leti na 2600XT?
Na 8600GT sve na max u 10x7 radi super, ne znam shta tu nije dobro.

Ima na benchu shotova za 2600
Kako tebi radi Bioshock?

genius
24.8.2007, 22:45
Radi na 8600GT sve super i na 1280x800 :) Padaju frejmovi ponekad samo kada je krkljanac. Izgleda da nema verze koju rezu koristis, uvek je isto. Mislim da graficka nije problem. Osim toga sve radi lepo. To je verovatno samo softverski... Sacekaj da izadje full igra, i konacna verzija drajvera pa probaj onda... Ne bih ja odustajao od 8600GT tek tako.

Ali.... veoma vazno je napomenuti da je 8600GT na default taktovima prilicno slabasna u odnosu na ono kad se klokne. ATI 2600XT je jak otprilike koliko i 8600GT default a koliko cujem ne klokuje se bas nesto sjajno. Probaj da klokujes i sacekaj jos malo. Mislim da ne treba da menjas grafu jos uvek.

Wild Boy
24.8.2007, 22:48
Radi na 8600GT sve super i na 1280x800 :) Padaju frejmovi ponekad samo kada je krkljanac. Izgleda da nema verze koju rezu koristis, uvek je isto. Mislim da graficka nije problem. Osim toga sve radi lepo. To je verovatno samo softverski... Sacekaj da izadje full igra, i konacna verzija drajvera pa probaj onda... Ne bih ja odustajao od 8600GT tek tako.

Ali.... veoma vazno je napomenuti da je 8600GT na default taktovima prilicno slabasna u odnosu na ono kad se klokne. ATI 2600XT je jak otprilike koliko i 8600GT default a koliko cujem ne klokuje se bas nesto sjajno. Probaj da klokujes i sacekaj jos malo. Mislim da ne treba da menjas grafu jos uvek.

Ma ok sacekacu ja nove drajvere, nisam ni mislio da je odmah menjam...pa tek sam je uzeo :)

Garson
24.8.2007, 22:55
Ima na benchu shotova za 2600
Kako tebi radi Bioshock?
Kakvih shotova?:confused:
Ne znam shta si ti video ali evo shta ima na benchu, samo jedan user je pominjao kako radi na 2600XT
User Jovyland (4400 na 3Ghz, 2GB RAMa, 2600XT GDDR4) sa bencha:
Upravo sam odigrao demo i na masini iz potpisa uglavnom gura izmedju 30-50 FPS-a u 1024*768, AA*0, AF*0 sa svim setovanjima na High.
A user genius sa ovog foruma (ima 8600GT):
Varira izmedju 30 i 50 a ponekad padne na 25 kad je bas rokanje padne i na 20 ali to je na sekundu ili dve i posle se opet vrati na 30.
Gde si ti video da na 2600XT leti a na 8600GT radi loshe, ne znam.
BTW, nisam josh uvek probao Bioshock Demo.

genius
24.8.2007, 23:05
Imam neku ludu ideju a mozda sam u pravu. Mislim da igru ne koci graficka ni kod mene ni kod Jovyland-a ni kod Wild Boy-a. Mislim da je ram+procesor bitniji u ovoj kombinaciji. Barem na ovim nizim rezolucijama...

Garson
24.8.2007, 23:20
Imam neku ludu ideju a mozda sam u pravu. Mislim da igru ne koci graficka ni kod mene ni kod Jovyland-a ni kod Wild Boy-a. Mislim da je ram+procesor bitniji u ovoj kombinaciji. Barem na ovim nizim rezolucijama...
Jovyland ima C2D 4400 na 3Ghz, 2GB RAMa na 800Mhz, teshko da zbog toga koci.;)

Wild Boy
25.8.2007, 1:58
@Garson
Jednostavno kod mene kombinacija A64 3000 i 8600gt radi dosta lose
Ako ne verujes pogledaj shotove prvi je 1024x768 sve ukljuceno osim vsync texture na high, drugi shot 800x600 sve na off texture na low(nesto je bzvz ispala slika), dakle srozao sam kvalitet maksimalno i dobio 1 frejm :confused:
Ovaj lik sa bencha u ovom delu demo-a ima preko 30 fps, 50% bolje???
Idem sutra kod ortaka pa cu probati i kod njega na 8600....

A sto kaze genius moguce je i da je procesor u pitanju, ko ce ga vise znati

Garson
25.8.2007, 2:47
@Garson
Jednostavno kod mene kombinacija A64 3000 i 8600gt radi dosta lose
Ako ne verujes pogledaj shotove prvi je 1024x768 sve ukljuceno osim vsync texture na high, drugi shot 800x600 sve na off texture na low(nesto je bzvz ispala slika), dakle srozao sam kvalitet maksimalno i dobio 1 frejm :confused:
Ovaj lik sa bencha u ovom delu demo-a ima preko 30 fps, 50% bolje???
Idem sutra kod ortaka pa cu probati i kod njega na 8600....

A sto kaze genius moguce je i da je procesor u pitanju, ko ce ga vise znati
Vec je pominjano da novi beta drajveri specijalno optimizovani za Bioshock strahovito podizu performanse.:dedica:

genius
25.8.2007, 6:44
Da bre... jesi stavljao nove drajvere ??? Ako jesi, onda samo jos ram ostaje kao mogucnost da te usporava...

Predrag Stankovic
25.8.2007, 7:42
@Garson
Jednostavno kod mene kombinacija A64 3000 i 8600gt radi dosta lose
Ako ne verujes pogledaj shotove prvi je 1024x768 sve ukljuceno osim vsync texture na high, drugi shot 800x600 sve na off texture na low(nesto je bzvz ispala slika), dakle srozao sam kvalitet maksimalno i dobio 1 frejm :confused:
Ovaj lik sa bencha u ovom delu demo-a ima preko 30 fps, 50% bolje???
Idem sutra kod ortaka pa cu probati i kod njega na 8600....

A sto kaze genius moguce je i da je procesor u pitanju, ko ce ga vise znati
Mislim da je kod tebe procesor usko grlo, jer citao sam da je igra optimizovana za dual core procesore, tako da bilo koji single core nece moci dobro da tera tu igru, inace nalazio sam na nekim stranim forumima, da igra solidno shljaka i sa 7600GT. a i nVidia specijalno zbog Bioshock-a radi nove driver-e

Wild Boy
25.8.2007, 9:07
Vec sam u postu #64 rekao da sam stavio 163.44 beta drajvere koji su izbaceni bas zbog Bioshock-a
Dakle meni skoro tokom celog demo-a radi 25-40 fps ali na kraju fps nenormalno pada, ako ce tako da radi i u nastavku igre...

@genius
Je l' si igrao Medal of Honor Airborn demo?

genius
25.8.2007, 9:23
Jovyland ima C2D 4400 na 3Ghz, 2GB RAMa na 800Mhz, teshko da zbog toga koci.;)

Jovyland ima iste frejmove kao i ja (iako mu je procesor brzi) a hvale se po benchu kao da je HD2600XT obrisao patos sa 8600GT. E pa samo da napomenem da je on radio testove u XP-u pod DX9 tako da je 8600GT ipak jaci jer sam ja dobio isti rezultat pod Vistom :p

Nadam se da ce neko da nam da info koliki frejmrate se dobija sa 2600 pod Vistom.... U stvari sacekacemo Crysis koji je full DX10 pa cemo onda da budemo nacisto sta je bolje od ove dve. Mada tada ce vec da izadje i serija 9 pa nece da bude bitno....

genius
25.8.2007, 9:25
Vec sam u postu #64 rekao da sam stavio 163.44 beta drajvere koji su izbaceni bas zbog Bioshock-a
Dakle meni skoro tokom celog demo-a radi 25-40 fps ali na kraju fps nenormalno pada, ako ce tako da radi i u nastavku igre...

@genius
Je l' si igrao Medal of Honor Airborn demo?

Nisam igrao... Evo skinucu pa cu da postavim slike...

A ono na kraju je krkljanac... tada svima pada frejmrejt... to je samo povremeno... Mozda kod tebe se vise oseca zbog manjeg rama ili procesora...

Wild Boy
25.8.2007, 10:57
Manje vise radi kao i Bioshock, dakle i ovde fps ume ozbiljno da opadne :)
http://img292.imageshack.us/img292/8758/mohademojs0.th.jpg (http://img292.imageshack.us/my.php?image=mohademojs0.jpg) http://img214.imageshack.us/img214/168/mohademo1ky7.th.jpg (http://img214.imageshack.us/my.php?image=mohademo1ky7.jpg) http://img154.imageshack.us/img154/8778/mohademo200708251029262ti4.th.jpg (http://img154.imageshack.us/my.php?image=mohademo200708251029262ti4.jpg) http://img165.imageshack.us/img165/8124/mohademo200708251029329wg6.th.jpg (http://img165.imageshack.us/my.php?image=mohademo200708251029329wg6.jpg) http://img165.imageshack.us/img165/4144/mohademo200708251029574xq1.th.jpg (http://img165.imageshack.us/my.php?image=mohademo200708251029574xq1.jpg) http://img171.imageshack.us/img171/8868/mohademo200708251031226ph3.th.jpg (http://img171.imageshack.us/my.php?image=mohademo200708251031226ph3.jpg) http://img154.imageshack.us/img154/3048/mohademo200708251035443nq2.th.jpg (http://img154.imageshack.us/my.php?image=mohademo200708251035443nq2.jpg) http://img154.imageshack.us/img154/4301/mohademo200708251037406ob6.th.jpg (http://img154.imageshack.us/my.php?image=mohademo200708251037406ob6.jpg) http://img171.imageshack.us/img171/2158/mohademo200708251039192qa5.th.jpg (http://img171.imageshack.us/my.php?image=mohademo200708251039192qa5.jpg)

genius
25.8.2007, 19:34
@Garson
Sad sam video da Milan sa benchmarka ima u stvari 2600XT DDR4 koji je i skuplji pa i brzi na papiru pa me ne cudi da je brzi i u praksi, pogotovu sto mu je i procesor brzi od mog. Ali ako pricamo o 2600XT DDR3 koji je cenovno tu negde sa mojom, to je vec druga prica i opet ne igra ona varijanta po kojoj je AMD/ATI obrisao patos sa nVidiom (a neverovatno koliko su se napalili na benchu da to objasne kao najvecu istinu i konacnu pobedu potlacenog ATIja koji je nepravedno osudjen da bude 2nd place, itd. itd.). Jednostavno za 130 evra koliko je 2600XT DDR4 (sto je super kupovina) ima i Gainward GLH 8600GT koji radi brze i od nekih GTSa kad se klokuje a tu 2600XT vec nema sta da trazi....

Inace Milan je koristio XP i dx9 i cinjenica je da nema neke razlike u grafici pa se onda postavlja pitanje sto je uopste uzeo 2600XT a ne 1950pro koji je naravno jaci od nje.... A pod Vistom imam utisak da bi FPS bio nesto manji od onoga sto je dobio pod XP-om.

Garson
25.8.2007, 22:34
@Garson
Sad sam video da Milan sa benchmarka ima u stvari 2600XT DDR4 koji je i skuplji pa i brzi na papiru pa me ne cudi da je brzi i u praksi, pogotovu sto mu je i procesor brzi od mog. Ali ako pricamo o 2600XT DDR3 koji je cenovno tu negde sa mojom, to je vec druga prica i opet ne igra ona varijanta po kojoj je AMD/ATI obrisao patos sa nVidiom (a neverovatno koliko su se napalili na benchu da to objasne kao najvecu istinu i konacnu pobedu potlacenog ATIja koji je nepravedno osudjen da bude 2nd place, itd. itd.). Jednostavno za 130 evra koliko je 2600XT DDR4 (sto je super kupovina) ima i Gainward GLH 8600GT koji radi brze i od nekih GTSa kad se klokuje a tu 2600XT vec nema sta da trazi....

Inace Milan je koristio XP i dx9 i cinjenica je da nema neke razlike u grafici pa se onda postavlja pitanje sto je uopste uzeo 2600XT a ne 1950pro koji je naravno jaci od nje.... A pod Vistom imam utisak da bi FPS bio nesto manji od onoga sto je dobio pod XP-om.
Ja sam video da se pominje 30-50fps u 10x7 sve na max, a toliko imash i ti, tako da su price o brisanju patosa krajnje smeshne i mogu doci samo od najokorelijih fanova ATIja.
A i to shto kazesh, za 130e imash 8600GT GLH koji je i na defu brz skoro kao i GTS a da ne govorim kad se klokuje.:)

genius
25.8.2007, 22:39
Ja im lepo kazem tamo za Gainwarda a oni mi odgovaraju "nemoj da nam spominjes tog Gigabytea sa njegovim us*anim pasivnim hladnjakom" ?!?!? Ko je to pominjao uopste :opanachke I onda kad im kazem da sam ja pod vistom a Milan na XP-u i da je on sa DDR4 a ja DDR3 kazu kako nema razlike izmedju DDR4 I DDR3 verzije i da su proverili pod vistom i da je ATI 50% brzi od GTSa :boodala: Neznam sta da kazem... odustao sam da pricam vise o tome.... Evo Wild Boy je bio tamo pa video sta pisu.

Inace evo MOHAA-e. Sve je na maximumu i na 1280x720. Ne pada ispod 30 (mozda jednom mi palo na 27-28 ali samo na sekundu dok je ucitavao prvi put nivo) a uglavnom se vrti na 40-45 FPS.

http://img403.imageshack.us/img403/1313/moha1qo1.th.jpg (http://img403.imageshack.us/my.php?image=moha1qo1.jpg) http://img124.imageshack.us/img124/7774/moha2wz6.th.jpg (http://img124.imageshack.us/my.php?image=moha2wz6.jpg) http://img337.imageshack.us/img337/4950/moha3oh0.th.jpg (http://img337.imageshack.us/my.php?image=moha3oh0.jpg) http://img264.imageshack.us/img264/916/moha4my8.th.jpg (http://img264.imageshack.us/my.php?image=moha4my8.jpg) http://img487.imageshack.us/img487/4353/moha5rd0.th.jpg (http://img487.imageshack.us/my.php?image=moha5rd0.jpg) http://img451.imageshack.us/img451/6982/moha6ss0.th.jpg (http://img451.imageshack.us/my.php?image=moha6ss0.jpg) http://img63.imageshack.us/img63/1159/moha7ha4.th.jpg (http://img63.imageshack.us/my.php?image=moha7ha4.jpg) http://img74.imageshack.us/img74/2481/moha8ik1.th.jpg (http://img74.imageshack.us/my.php?image=moha8ik1.jpg) http://img409.imageshack.us/img409/3343/moha9hx5.th.jpg (http://img409.imageshack.us/my.php?image=moha9hx5.jpg) http://img406.imageshack.us/img406/6612/moha10sg8.th.jpg (http://img406.imageshack.us/my.php?image=moha10sg8.jpg)

Namerno sam uzeo i scenu na trgu koja je krcata akcijom i tu lagano ide sa 30 FPS. Inace, igra je zesca paljevina :) Meni se svidela extra. Cak je onako bas opustena i zabavnija mi je od Bioshocka. Mada Bioshock je kratak demo pa mozda zato.... Ima neka fora kad ih napucas nekoliko zaredom padnes kao u neko besnilo pa je sve kao bullet time pa slicno kao u FEAR napucavas ko lud dok traje :) Ovako na shotovima i ne izgleda nesto bas extra ali uzivo je haos...

Wild Boy
26.8.2007, 5:05
Tog Gigabyte-a je na prethodnoj strani pominjao lik koji ne zna koju kartu da kupi pa mu je ovaj odgovorio da ne uzima GA jer se greje, nije bilo tebi upuceno

Tamo se spominju neke COH i COJ dx10 performanse koje su katastrofa na obe karte u high modovima, gts daje 5 a ati 10 fps, mislim daj....

MOHA definitivno trazi dc procesor, a svi su pricali kako ce cpu sve manje uticati na igre :n-cc2:

genius
26.8.2007, 10:09
Mislim da je i kod Bioshocka procesor dosta bitan.... Pa evo pogledaj i sam. Imamo maltene iste kartice a ja dobijam konstantno malo jaci FPS od tebe. Procesor+ram i to mu je taman to.

A jesi li ti klokovao karticu?

Wild Boy
26.8.2007, 11:08
Mislim da je i kod Bioshocka procesor dosta bitan.... Pa evo pogledaj i sam. Imamo maltene iste kartice a ja dobijam konstantno malo jaci FPS od tebe. Procesor+ram i to mu je taman to.

A jesi li ti klokovao karticu?

Da izgleda da je proc u pitanju, memorija mislim da nije jer je 1.5gb dovoljno...

Nisam klokovao sutra cu, posto imam vanila XFX koji je identican XXX modelu koji radi na 620/1600 verovatno cu ga terati na tim frekvencijama

genius
26.8.2007, 12:34
Hmmm.... moze on i vise... kada ovaj moj ide na 630/1800 mora da moze i taj. Mislim da je i ta razlika u klokovima kriva za tvoj FPS. Meni na default se sve vuce jer mi je na default FPS bio bar za 5-10 FPS manji a negde i vise. To je taman koliko mu treba da preskoci 30FPS u igri kada je igrivo. Mada meni je igrivo i sa 25FPS.... zavisi kako je ko navikao pa se razmazio ;)

Predrag Stankovic
26.8.2007, 12:39
Mislim da je i kod Bioshocka procesor dosta bitan.... Pa evo pogledaj i sam. Imamo maltene iste kartice a ja dobijam konstantno malo jaci FPS od tebe. Procesor+ram i to mu je taman to.

A jesi li ti klokovao karticu?

Da izgleda da je proc u pitanju, memorija mislim da nije jer je 1.5gb dovoljno...

Nisam klokovao sutra cu, posto imam vanila XFX koji je identican XXX modelu koji radi na 620/1600 verovatno cu ga terati na tim frekvencijama

@Wild Boy
Sta ti je onda cudno sto je kod tebe nizi fps nego kod genius-a kad je on klokovao svoju kartu a kod tebe je na defaultu,

Wild Boy
26.8.2007, 14:10
@Wild Boy
Sta ti je onda cudno sto je kod tebe nizi fps nego kod genius-a kad je on klokovao svoju kartu a kod tebe je na defaultu,

Nije meni uopste cudno sto mi je nizi fps i kada budem klokovao kartu opet ce mi biti nizi zbog slabijeg procesora, meni su samo smetale performanse karte u Bioshock-u, mada izgleda da nije kriva samo karta vec i procesor

LM uzeo sam sad malo da klokujem iz rive postavio sam za pocetak 570/1500 ali povecali su se klokovi samo za memoriju za core su ostali isti dakle 540???
Da nije zbog 163.44 beta drajvera

Predrag Stankovic
26.8.2007, 14:59
Pa moguce je zato sto su ti drajveri na brzinu napisani, kada izadju novi WHQL drajveri mogu se ocekivati nesto bolje performanse, a za procesor ti ostaje mogucnost da ga sto vise klokujes, Inache ni meni se ne svidja to sto nije sve do graficke

Wild Boy
26.8.2007, 15:55
Nesto sam se ja bio istripovao....
Evo klokovao sam kartu na 600/1600, fercera bez problema, dobio sam mali porast performansi u Bioshocku, dakle bolje je nego stoje bilo iako na kraju opet malo secka ali zazmurecu :)

Predrag Stankovic
26.8.2007, 17:14
Ok lepo, dovoljno ti je 600/1600, treba biti zadovoljan i tim, ipak to je Bioshock trenutno nesto najzahtevnije,tako da ne mozes da ocekujes previse od bilo koje kartice jer ce ti usko grlo biti procesor, ipak igra je optimizirana za Dual Core, i ta igra ce ubuduce biti dobar benchmark za novije graficke i procesore.

genius
27.8.2007, 20:49
Probao sam i World in Conflict. Izgleda da je on jos i zahtevniji... Mada, mozda ce novi drajveri da to malo dopeglaju.

Radi na 1440x900 ali morao sam da iskljucim AA i AF. Ostalo je sve na max osim senke drveca, mekih senki i jos dve tri stavke (ima ih 20-ak). FPS je nizak sa takvim podesavanjima. Vrti se izmedju 20-30 ali meni ne smeta. Neobicno je ali cak i kada je 20 ne vidi se kao kod nekih pucacina i voznji. Ovde ne smeta. Moze normalno da se igra i na tom FPS-u. Na manjim rezolucija nisam ni probao posto mi se ovako svidja, ali na 1280x768 sigurno moze da izvuce 30 sa ovakvim podesavanjima.
Probacu sutra... U medjuvremenu evo slike. U ovoj igri trenutno (dok ne izadje novi drajver mozda) kartica vec pokazuje znake slabosti ali moze lepo da se igra i dalje...

http://img65.imageshack.us/img65/7966/wic1qv5.th.jpg (http://img65.imageshack.us/my.php?image=wic1qv5.jpg) http://img105.imageshack.us/img105/2473/wic2op2.th.jpg (http://img105.imageshack.us/my.php?image=wic2op2.jpg) http://img252.imageshack.us/img252/9007/wic3ae3.th.jpg (http://img252.imageshack.us/my.php?image=wic3ae3.jpg) http://img267.imageshack.us/img267/2372/wic4ep6.th.jpg (http://img267.imageshack.us/my.php?image=wic4ep6.jpg) http://img267.imageshack.us/img267/7576/wic5nu9.th.jpg (http://img267.imageshack.us/my.php?image=wic5nu9.jpg) http://img521.imageshack.us/img521/551/wic6br7.th.jpg (http://img521.imageshack.us/my.php?image=wic6br7.jpg) http://img521.imageshack.us/img521/1617/wic7wu1.th.jpg (http://img521.imageshack.us/my.php?image=wic7wu1.jpg) http://img339.imageshack.us/img339/3343/wic8qc4.th.jpg (http://img339.imageshack.us/my.php?image=wic8qc4.jpg) http://img339.imageshack.us/img339/1359/wic9dz6.th.jpg (http://img339.imageshack.us/my.php?image=wic9dz6.jpg) http://img250.imageshack.us/img250/7248/wic10xj5.th.jpg (http://img250.imageshack.us/my.php?image=wic10xj5.jpg) http://img208.imageshack.us/img208/8873/wic11uv4.th.jpg (http://img208.imageshack.us/my.php?image=wic11uv4.jpg) http://img208.imageshack.us/img208/9470/wic12ja3.th.jpg (http://img208.imageshack.us/my.php?image=wic12ja3.jpg) http://img512.imageshack.us/img512/3394/wic13pb3.th.jpg (http://img512.imageshack.us/my.php?image=wic13pb3.jpg) http://img103.imageshack.us/img103/8726/wic14ft2.th.jpg (http://img103.imageshack.us/my.php?image=wic14ft2.jpg) http://img253.imageshack.us/img253/2269/wic15wp2.th.jpg (http://img253.imageshack.us/my.php?image=wic15wp2.jpg)

genius
27.8.2007, 21:43
Evo sad sam malo prosnjurao po benchu da proverim rezultate na ATI HD 2600XT i koliko vidim rezultati izmedju moje kartice i 2600XT na brzoj masini od moje su tu negde. Jako male razlike. Taman toliko male da neko ko bi stavio jednu pa drugu verovatno ne bi primetio nikakvu razliku bez frapsa. Doduse, ja i dalje sve igram pod Vistom i DX10 a oni na XP DX9 i imam iste rezultate tako da sumnja koja me uhvatila na trenutak da sam se zahebo i da sam trebao da uzmem ATIa me je sada prosla. Ni sa njim ne bih imao nista bolje rezultate. :) Mada ni ovo sto imam trenutno nije lose uopste :)

Jos me napali tamo da sam lazov i da sam nesto varao jer po njima 8600GT je mnogo slabija od 2600XT koji sa njom brise patos kao i sa GTS-om. Sto naravno nije istina.

BTW, hvala ti Garsone sto si me branio tamo ;)

LUKA
28.8.2007, 21:57
Malo ce teze 2600XT stici ovaj rez


http://img515.imageshack.us/img515/2578/tn13227dz3.jpg (http://imageshack.us)

genius
28.8.2007, 22:16
Uh... bas si ga masno klokovao. Ajde provrti neke igre sa frapsom...

LUKA
28.8.2007, 22:28
Veceras zasigurno necu moci a ni sutra ,ali cu se potruditi u narednim danima da ugrabim malo vremena .Pozdrav svima:ciao:

PAIN
29.8.2007, 11:05
U srednjoj klasi ovo je verovatno najzanimljivija kartica.MSi je malo poradio na njoj.

http://www.dailytech.com/article.aspx?newsid=8628

genius
29.8.2007, 11:50
Divno hladjenje i jako lepa kartica ali sam ja jos uvek brzi :p

PAIN
29.8.2007, 11:55
Stvar je u dugmetu:p:D.

subzero r1
12.9.2007, 14:47
http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?t=139767
evo kako moze da se napravi dobro hladjenje za graficku a da kosta 4din(srafovi toliko kostaju)

Nergal
12.9.2007, 20:13
http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?t=139767
evo kako moze da se napravi dobro hladjenje za graficku a da kosta 4din(srafovi toliko kostaju)

Valjda i taj Box cooler za procesor košta nešto? Radili su to i drugi ljudi i kačili po raznim forumima. Ideja je dobra, dobijeno hlađenje odlično ali zauzima mnogo, mnogo prostora (a i ružno ko đavo :dzavo:).

subzero r1
12.9.2007, 22:01
ovo moje jeste ruzno:D ali nemoa da znaci ;) sto tice slotova to stoji ali ko ih ne koristi :)

Marko069
12.10.2007, 4:24
Ima li neko iskustva sa klokovanjem 8600gts,koliko moze ona preko fabrickih 675/2000mhz ?

Marko069
12.10.2007, 23:06
Ima li neko iskustva sa klokovanjem 8600gts,koliko moze ona preko fabrickih 675/2000mhz ?Zna li neko?

PAIN
12.10.2007, 23:13
Od primerka do primerka, znaju da idu 800/2300 pa i preko.

Dok npr. zivotinja od karte Bistar 8600GTS sa svojim softverom moze da ide do ~980/2450.Krvavo:D.......

Marko069
12.10.2007, 23:23
Hvala @Pain,a kakav je Gainward?

PAIN
12.10.2007, 23:29
Ne bih znao, mada sobzirom da je Gainward trebalo bi da se Ok klokuje.

cvrle80
16.10.2007, 12:11
Kakvo je vase mišljenje (ili jos bolje iskustvo) o sledećoj graf. karti
- Palit 8600gt Sonic+ 625/1800
tj. da li se lako klokuje i na koji takt preporucujete? :icon_scra

Posto sam ja jedan od onih koji komp kupuje na svake 4 godine (a isto tako i graficku), da li klokovanje ovakve graficke (ili bilo koje druge 8600GT) utice na njen vek trajanja i kako? :confused:

WhenDarknessFalls
16.10.2007, 12:42
Sto se tice OCa generalno, slobodno je klokni, i postaraj se da je temperatura OK. U sustini, ne znam nijednu osobu koja je do sad sprzila grafu overklokom.
A i objektivno, bilo koja komponenta kada je kloknuta, moze da radi 5 godina i da joj ne bude nista, i isto tako moze da crkne posle 5 minuta. Sve je relativno... :paranoia: Za sigurne taktove ne znam, to ce ti neko drugi odgovoriti vec.

genius
16.10.2007, 13:15
Utice negativno skracivanjem istog ali ne bi trebalo da imas problema....

Densetsu
16.10.2007, 21:09
Kakva je MSI NX8600GT-OC za overklokovanje?

genius
16.10.2007, 21:16
Nista posebno, tim pre sto je vec klokovana. Odlicno ako neces da klokujes dodatno.

subzero r1
18.10.2007, 0:29
Evo za sada(d0 vikenda) najboljeg srpskog reza u 3dmakru 05 odradjen pencil mod
http://img194.imagevenue.com/loc33/th_66575_ScreenShot014_122_33lo.jpg (http://img194.imagevenue.com/img.php?image=66575_ScreenShot014_122_33lo.jpg)
i rez
GPU 880 shared 1940 mem 1075
http://img186.imagevenue.com/loc229/th_66571_ScreenShot015_122_229lo.jpg (http://img186.imagevenue.com/img.php?image=66571_ScreenShot015_122_229lo.jpg)

ForceMan
30.10.2007, 19:35
Moj Gainward8600gt je sa 625/1800 dostigao solidnih 750/2100, moze i vise ali meni je dovoljno da je brzi od svake 8600gts! Savet samo GAINWARD!!!

Iilija64
30.10.2007, 19:47
imam asusovu 8600gt 256 ddr3 470 1440. zanima me na koliko bi se mogla overckockat. hlađenje je standardno. ventilator koji dođe s grafičkom

MarkoZ
30.10.2007, 20:47
Moj Gainward8600gt je sa 625/1800 dostigao solidnih 750/2100, moze i vise ali meni je dovoljno da je brzi od svake 8600gts! Savet samo GAINWARD!!!
Leadtek 8600gts 775/1900/1050

Edgeman
4.11.2007, 0:22
Palit 8600GT Soniq+ sky :D
875/1925/2300 (http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?p=1270377)

3dmark05 -15709
3dmark06 - 8214

Memorija izuva na 2300Mhz

genius
4.11.2007, 0:25
U bre.... ovo je mnogo brzo... Ne mogu da verujem. Ovo je ladno ko 2600XT u Crossfire.... uzas... je li bar stabilno na tim klokovima ???

Edgeman
4.11.2007, 1:01
U bre.... ovo je mnogo brzo... Ne mogu da verujem. Ovo je ladno ko 2600XT u Crossfire.... uzas... je li bar stabilno na tim klokovima ???

Ako se pravilno hladi onda je stabilno. Interesantno da memorija izvlachi 2300Mhz. Chak shta vishe mislim da bi moglo da se nategne jos malo.

Rus nas odmah otresao na hwbot-u sa vodom i quadom na 4Ghz i 1Ghz za gpu ali ovo je sve na vazduhu i sa stock hladjenjem.

Na E2160@3,33Ghz prelazim 14,5k 3dmark05

Ati 2600XT nema nikakve sanse ni sa gddr4 memorijom.

subzero r1
4.11.2007, 15:09
jos kada bi proradio SLI :alealeee:

NNikola
5.11.2007, 17:23
Na E2160@3,33Ghz prelazim 14,5k 3dmark05
.

Znam da ovo nije vezano za temu,ali reci mi na kom naponu drzis procesor.

Flash91
11.11.2007, 18:49
Nabavio sam graficku Asus EN8600gt sa pasivnim kulerom. Temperatura joj je, kad je idle, oko 60 stepeni. Pocetni clock je standardnih 540/1400 a overclockovao sam je na 600/1500. U najzahtevnijim scenama u Call of Duty 4 temperatura je dostigla 95 STEPENI.
Jel to normalno?

nikola87
11.11.2007, 19:12
pa normalno je za pasivno hladjenu karticu i to jos klokovanu. Obavezno vrati klokove na def makar dok ne nabudzis neki kuler.

donator99
11.11.2007, 19:13
Nabavio sam graficku Asus EN8600gt sa pasivnim kulerom. Temperatura joj je, kad je idle, oko 60 stepeni. Pocetni clock je standardnih 540/1400 a overclockovao sam je na 600/1500. U najzahtevnijim scenama u Call of Duty 4 temperatura je dostigla 95 STEPENI.
Jel to normalno?

Vrati klokove na default.95 celzijusa je previse...

Flash91
11.11.2007, 19:44
Znaci moram da stavim neku od onih konstrukcija kulera na pasivni...

genius
11.11.2007, 21:03
Ili zasrafi ventilator osmicu (ili 12-icu ako je izvodljivo) na hladnjak jer to skida temperaturu prilicno..

Takodje, ako ustekas neku paricu za nekih 1000-1500 dinara imas CoolerMaster CoolViva koja isto hladi taj 8600 na sasvim prihvatljive temperature. Kod mene na 630/1800 ne prelazi 65 stepeni....

2fast4u
30.11.2007, 1:16
kupio sam ovu kartu zbog preporuke hladjenja ali nisam imao pojma da radi na dosta niskim frekvencijama narocito memorija, evo defoulta
2d core clock 600
3d core clock 600
memory clock 720!!!!
po meni morao bi da bude iznad 1200 min ali neznam da li smem toliko da ga podignem
molimm pomoc iskustva bilo sta

WhenDarknessFalls
30.11.2007, 1:21
Memorija ti se racuna x2, znaci tebi radi memara na 1440mhz... Opushteno :) Klokuj joj 3d kor, dizi postepeno za po 5mhz dok nema anomalija i to je to, takodje prati temperaturu. Naravno, ako si se uopste odlucio za klok. Pozdrav.

2fast4u
30.11.2007, 1:41
pa naravno da sam je uzeo zbog kloka.
zalman je led ledeni na defoultu
ne planiram nesto mnogo vise od gainwarda GLH ili palita sonic +
havala na infou za memoriju hteo sam da poludim:boodala:

genius
30.11.2007, 10:45
A i GPU ti je vec 600 a difolt je 540 tako da lepu karticu si kupio :)

2fast4u
30.11.2007, 13:58
za sad sam stvarno prezadovoljan kako radi i bez klokovanja.
mislim da bi klok od 10% za gpu bio skoro neosetan za hladjenje ali neznam dokle da podignem memoriju 1600-1700:icon_scra

genius
30.11.2007, 14:18
Ma ta kartica nije ko obicne 8600GT. Guraj dok ne pocne da brljavi i javi dokle si stigao :kreza:

2fast4u
5.12.2007, 0:10
klokovao sam moju 8600gt ZL na 660/1600 temperatura je kod nekih ne preterano zahtevnih igara PES2008 i Virtua Tenis3 dolazila do nekih 51-52 stepena. zbunilo me to sto je fudbal radio sve na maxu na def. podesavanjima bez seckanja a na kloku je pocelo neko blago seckanje:icon_scra
NFS CArbon je radio sve na max i 4AA bez seckanja temperarura tu negde oko 55
pitanja
jer to neka optimalna temperatura za ovu graficku pri kloku,
zasto bi seckao fudbal na vecem kloku a na def. radi kao sat
hvala unapred

ForceMan
27.12.2007, 22:12
Ja svoju Gainward 8600glh, drzim na 725/2250 bez nekog dodatnog hladjenja, moze dok je ovo hladno vreme ali za kasnije...
Inace crysis tera oko 30fps sto je ok s obzirom na zahtevnost.

Demolition
3.1.2008, 2:47
Ja svoju Gainward 8600glh, drzim na 725/2250 bez nekog dodatnog hladjenja, moze dok je ovo hladno vreme ali za kasnije...
Inace crysis tera oko 30fps sto je ok s obzirom na zahtevnost.

Kolika ti je temp. u ful loadu?

Jos nesto video sam na sajtu gainwarda da postoje dva modela glh da li je kod obadva brzina 1 ns?

http://www.gainward.net/product/product_sub_p.php

Demolition
3.1.2008, 21:42
Zna li ko sta o ovome hitno mi je?

nikola87
3.1.2008, 21:50
pa ni ja bas ne razumem.
EOL je oznaka za proizvod koji zavrsava sa proizvodnjom(end of life) ali mi to malo nije jasno, zbog cega onda na sajtu stoje 2 modela.

Demolition
3.1.2008, 21:59
Nasao sam obadve imaju memoriju brzine 1 ns razlika je samo sto EOL ima
2x DVI a ova ima analogni i DVI ulaz i jos neke gluposti koje mi nisu vazne.Ja imam model taj sa analognim ulazom i na def. sa njenim drajverima sam dobio
10700 markova u 3dmark05.

Sol-Badguy
12.1.2008, 20:57
Od juče sam ponosni vlasnik Palita 8600GT Sonic +, i danas sam ga izmučio na raznim testovima, od prakse do teorije u 3DMarku. Sad, koji su najbolji driveri i, koji software da koristim prilikom OCa? Riva tuner? Ati tools ili palitov stock tool, koji mi se instalacijom najnovijih drivera, po nVIDIi, izgubio?

veseliburek
28.1.2008, 22:29
ja sam kupio gainwardovu 8600gt gs (600/1600) ali sam kada dignem freq iz expertoola i za 1 mhz za core, slika pobrljavi... batalio sam taj program i instalirao riva tuner. posle uspesnog kloka rama za citavih 10 mhz (hehehe) video sam da lepo ide... reko, ok, ajde da je dignem na freq glh modela gainwarda ali kada sam video da je ram 1800, malo me uhvatila frka jer 200 mhz je po meni bash mnogo za klok, a posle iskustva sa spaljenom geforce mx 440, malo me ufatila frka... za core se ne brinem jer mislim da bi mogao i na 650 (glh je 625)... savet za preporucene frekvencije i preko cega da utvrdjujem stabilnost? ja nemam pojma nista o klokovanju jer E2160 nisam uspeo da dignem iznad fsb-a od 240 jer se restartuje na default freq pri kloku iz biosa... :confused::confused::confused::confused::confused:

yahhoo
2.2.2008, 13:09
ja sam kupio gainwardovu 8600gt gs (600/1600) ali sam kada dignem freq iz expertoola i za 1 mhz za core, slika pobrljavi... batalio sam taj program i instalirao riva tuner. posle uspesnog kloka rama za citavih 10 mhz (hehehe) video sam da lepo ide... reko, ok, ajde da je dignem na freq glh modela gainwarda ali kada sam video da je ram 1800, malo me uhvatila frka jer 200 mhz je po meni bash mnogo za klok, a posle iskustva sa spaljenom geforce mx 440, malo me ufatila frka... za core se ne brinem jer mislim da bi mogao i na 650 (glh je 625)... savet za preporucene frekvencije i preko cega da utvrdjujem stabilnost? ja nemam pojma nista o klokovanju jer E2160 nisam uspeo da dignem iznad fsb-a od 240 jer se restartuje na default freq pri kloku iz biosa... :confused::confused::confused::confused::confused:

Pa normalno da ti se restartuje, trebao si da spustis mnozioce za memoriju, podignes napon na procesoru i plus sto te taj p945 chipset ogranicava.... Probaj da utvrdis stablinost preko ati toola, a moji klokovi su na nekoj jeftinoj asus 8600gt 649mhz/1600mhz. Znaci slobodno core teraj vise od 625mhz a memari je to dovoljno. I nemoj da zaboravis da je gainward napravljen za klokovanje.:)

I gainward 8600gt glh ima ddr3 sa 1.0 ns memarom dok ta tvoja verovatno ima 1.2 ili 1.4, pre bih rekao 1.2 ns samim tim te to ogranicava da memaru dizes dalje, znaci memoriju nikako vise, sta vise ostavije na pocetnom 1600mhz a dizi core jer ti to dize i shader takt sto je veoma bitno. Siguran sam 100% da ces overklokovati core preko 649mhz.

veseliburek
2.2.2008, 16:11
Pa normalno da ti se restartuje, trebao si da spustis mnozioce za memoriju, podignes napon na procesoru i plus sto te taj p945 chipset ogranicava.... Probaj da utvrdis stablinost preko ati toola, a moji klokovi su na nekoj jeftinoj asus 8600gt 649mhz/1600mhz. Znaci slobodno core teraj vise od 625mhz a memari je to dovoljno. I nemoj da zaboravis da je gainward napravljen za klokovanje.:)

I gainward 8600gt glh ima ddr3 sa 1.0 ns memarom dok ta tvoja verovatno ima 1.2 ili 1.4, pre bih rekao 1.2 ns samim tim te to ogranicava da memaru dizes dalje, znaci memoriju nikako vise, sta vise ostavije na pocetnom 1600mhz a dizi core jer ti to dize i shader takt sto je veoma bitno. Siguran sam 100% da ces overklokovati core preko 649mhz.
hvala za odgovor. pokusao sam preko atitoola ali na otprilike 750 za core su se pojavljivale zute linije. spustim ja na 700 i postavim klok i pojave se tufne na ekranu. vratio sam core na 600. sto se tice memorije, stiglo do 900 i blokiralo se, pa se posle rastarta vratilo na 800. sacekacu jos malo sa klokom

PAIN
15.3.2008, 23:53
8600GT GLH max klok 745/2250.Za svaki dan 740/2200.

PAIN
16.3.2008, 17:14
Imam jedan problem.Kartica radi odlicno na 740/2200 medjutim da bi ispratio graficku morao da kloknem cpu.E sad kad kloknem cpu moram da podignem pcie magistralu na 105Mhz.E sad graficka jednostavno nece da radi na vecoj pcie magistrali od 103Mhz.Kakav kompromis da napravim?

mad_skillz
16.3.2008, 17:16
Koliki ti je klok cpu-a kada ti je PCI-E magistrala na 103MHz ?

PAIN
16.3.2008, 17:44
Sa tim moze nesto preko 2.7Ghz.

Uninstalirao sam MagicBright i stavio 105Mhz i sad radi sve ok.Mada desava se nesto cudno, na 3-4min igre secnu jednom na sekundu pa sve radi ok...!!?

mad_skillz
16.3.2008, 17:53
Pa onda okej, mada za 8600GT ti ni ne treba vishe od 2.7GHz i kusur...meni je 7900GTO radio na 2.85GHz skroz okej, kontam da je to shto ti imash dovoljno za tvoju kartu.
Btw. kada si se ti to ponovio? :D
Kako mislish secnu, zamrzne ti se slika ili shta?

MEGATRON
16.3.2008, 18:40
Ljudi a sto meni svi programi vide karticu kao x1 slot??? evo i ovaj gpu-z isto. inace imam plocu asus p5k green i podrzava sli tj. ati cross-fire.kad stavim u drugi slot cita ga kao x2, ali igre rade sasvim pristojno.
inace mi je kartica za svaki dan na 710/1753/2100mhz.evo i priloga:

PAIN
16.3.2008, 18:48
Pa onda okej, mada za 8600GT ti ni ne treba vishe od 2.7GHz i kusur...meni je 7900GTO radio na 2.85GHz skroz okej, kontam da je to shto ti imash dovoljno za tvoju kartu.
Btw. kada si se ti to ponovio? :D
Kako mislish secnu, zamrzne ti se slika ili shta?
Hmmm dosta su cudne stvari.Npr. sad ladno mogu 106Mhz Pcie ali nece Cas4:confused:.
Posunljao sam na napajanje ali secam se da sam ubadao u plocu 7950GT i jos sam tad imao jos jedan hard i sve je radilo ok na klokovanom CPUu.

Ale evo sad zrtvovao sam se za cas4 i dobio 2.9Ghz, 967mhz 5-5-5-15 i 740/2200 pri 105Mhz pcie.Nemam nijedan 3D Mark kod sebe da izvrtim malo testove.Mada sad sam provrteo AquaMark pri 765/2250:).Extra kloker.Prelazno resenje do Xboxa.Bagatela kupio sam je za 70e.

mad_skillz
16.3.2008, 19:01
Na koliko ti je proc sada? To su super cifre, shto za kartu shto za ram. Probaj da zategnesh sublatencije, ako vec ne mozesh primarni CL4, tipa da naglavish 5-5-4-4 ili sl. Ovo ostalo je sve super. Moci ce to barem 12,13K u marku 05 sigurica. Imash li shta od igara da probash stabilnost?
Dobar ti wall btw.:cool:

PAIN
16.3.2008, 19:09
Sad evo je na 2.8Ghz i 5-4-4-4.Cim stavim 4-4-4-4 odmah crash, napominjem da sam do ubacivanja karte furao ovo stalno.

Stabilnost sam proverio sa jedno 3-4 sata sto COD4 sto NFS PS.

Ne kontam sta je bilo sa MagicBrightom ali od tad moze svaka pcie magistrala.Win mi pucao uvek kad treba da promeni mod, a ovako kad nije pcie preko 103 radi prebacivanje ok.

Skochko
8.8.2008, 12:48
Imam sledecu karticu GV-NX86T256H. Zanima me OC. Ali posto ima pasivno hladjenje i clockove 600/1440 na defaultu, zna da se poprilicno zagreje na ovom sparnom letnjem vremenu:). Evo i slike, pa ako neko moze da da neki predlog u vezi hladjenja. Unapred hvala! http://i.testfreaks.de/images/products/600x400/154/gigabyte-gv-nx86t256h.494490.jpg

voodoo_
8.8.2008, 12:57
Kupi ventilator od 8 ili 12 cm i zašrafi ga za ta rebra ili ga nekako drugačije pričvrsti.

nikola87
8.8.2008, 13:12
ma samo ****fi jedan kuler od 8cm (2-5evra) i to je to, ali ti ne preporucujem da klokujes jel neces dobiti skoro nista a temperature ima da budu opasne.

Skochko
8.8.2008, 13:19
Kada je istresiram 100% (Assassins creed, Bioshock itd.) temperatura se krece oko 65-70 stepeni. Mislim da to uopste nije mnogo sa karticom koja ima pasivno hladjenje(da ne gresim dusu vrlo kvalitetno). Koliko bi po vasoj proceni mogo da je kloknem pod uslovom da joj predhodno okacim jednu 8icu ili 12icu?? :D

Sale_NS
9.8.2008, 18:31
Ljudi Kakva Je XFX 8600 GT .. . mozda je sad pazarim i jel dobra za overclock

voodoo_
9.8.2008, 20:04
Nema poente kupovati 8600 kada 3850 i 9600GSO koštaju 90 evra, a duplo su jače.

Morandi
13.8.2008, 13:15
koliko je moguce ubrzati 8600gt 512mb u procentima, da vidim imali vajde klokovati?

dzonihsv
13.8.2008, 13:22
Zavisi koji je kuler na njoj? Otprilike oko 15%. Mada sve zavisi od kulera.

Renche
13.8.2008, 13:25
Otplike 10-15%

veseliburek
13.8.2008, 18:17
hvala za odgovor. pokusao sam preko atitoola ali na otprilike 750 za core su se pojavljivale zute linije. spustim ja na 700 i postavim klok i pojave se tufne na ekranu. vratio sam core na 600. sto se tice memorije, stiglo do 900 i blokiralo se, pa se posle rastarta vratilo na 800. sacekacu jos malo sa klokom
...i od toga je proslo 6 meseci...
evo su trenutni stabilni klokovi preko atitoola...
http://img130.imagevenue.com/loc988/th_44175_untitled_122_988lo.JPG (http://img130.imagevenue.com/img.php?image=44175_untitled_122_988lo.JPG)

paulvandyk68
13.8.2008, 18:25
koliko je moguce ubrzati 8600gt 512mb u procentima, da vidim imali vajde klokovati?
Njihovim ubrzanjem mozes dobiti maksimalno 15 do 25 % ubrzanja. Sve preko toga je mucenje tj pucanje pregrevanje... Ukoliko ti je stalo do visokog i pouzdanog overkloka onda je vreme da stekas lovu za novu brzu graficku recimo 9600gt.:cool:

Morandi
27.1.2009, 22:54
Sta mi predlazete koje taktove za palit fx 8600gt super 512mb ddr3.
Na def je bilo 545/1218/700
Sad je drzim na 602/1451/801 i tu mi se cini ok, dobio sam dosta fps u igrama, al kako da znam u procentima koliko sam je ubrzao?
Sa ovim gore temperatura je u idle 38C, a u loadu 45-48C. Ako poteram vise krene da brljavi u igrama!
Ovo su joj maksimalne vrednosti 810/1785/1050 core/shader/memory
Pa mi recite jesam li napravio dobar oc?
I da li se moze znati kolko sam u % ubrzao grafu?

Nergal
28.1.2009, 10:39
Može. Izmeriš u nekoj igri frame rate dok je na defaultu i potom ponovo, na istoj deonici, dok je grafa overclockovana. Potom uzmeš obe cifre i uradiš matematiku. :D

Ili isto to ali uz korišćene 3D Mark skora u 05, 06 ili Vantage-u.

Angelo Serafin
28.1.2009, 15:32
Product Name: Bliss 8600GT 256MB GS-GLH HDMI DVI
Barcode: 471846200-8903
GPU: NVIDIA GeForce 8600 GT
GPU Clockspeed: 625+
Memory: 256MB DDR3
Memory Clockspeed: 1800+
Pixels per clock (peak) : NA
Bandwidth: NA
Ramdac: 400MHz
Bus: PCI-Express
Cooling: 2-Slot Fan
Video-Features: Extreme HD-Output
Connectivity: DVI-I + VGA + HDMI

Kako mogu da izvučem maximum iz ove kartice? Da li su potrebni dodatni kuleri pri OC?

ukimafija
28.1.2009, 15:44
Mozes GPU oko 700 i memoriju na stabilnih 2000mhz(1000mhz ako je u rivi ili negde kad se namesta ali je to efektivnih 2ghz). Mozda mozda da se izvuce jos za nijansu vise, ali mislim da ne vredi truda i rizika.Za shedere nisam siguran za taktove, digni malo pa testiraj sve ovo.Ne siluj karticu bezveze, ne mozes da dobijes ne znam ni ja sta ali bice neko solidno ubrzanje. Vec za 60e imas dva i po puta brzi MSI ATI 3850 256mb ako zafali snage...
DA, ne trebaju ti dodatni kuleri, uzmi riva tuner ili taj alat za OC sto si dobio za kartom pa malo ubrzaj kuler po potrebi-samo vuknes klizac (u fan control)

Morandi
28.1.2009, 18:09
E ovako stoji stanje kod mene:)
ne defu je grafa bila 545/1218/700
Sad je 602/1451/800
Ako je moguca neka bolja kombinacija vi predlozite
Evo benchmarka FarCry2
Na defu:
MAX FPS 32.36
MIN FPS 19.24
AVG FPS 24.13
I Sve ovo je na rezoluciji 1280x1024 ,sve na high i ponesto na very high
A evo posle OC:)
MAX FPS 41.45
MIN FPS 23.31
AVG FPS 30.04
Na istim podesavanjima i rezoluciji kao prethodno:) Temp normalna u loadu do 56C
Jel ovo bio dobar OC?
I Kako sad da izracunam ubrzanje u %?:ciao:
Sad sam nesto racuno i racunica mi je takva da sam dobio bolje performanse za 25% u ovoj igri, a u gta4 za 23%. Ja mislim da je to odlicno!

Blazo
2.3.2009, 13:43
Imam sledecu karticu GV-NX86T256H. Zanima me OC. Ali posto ima pasivno hladjenje i clockove 600/1440 na defaultu, zna da se poprilicno zagreje na ovom sparnom letnjem vremenu:). Evo i slike, pa ako neko moze da da neki predlog u vezi hladjenja. Unapred hvala! http://i.testfreaks.de/images/products/600x400/154/gigabyte-gv-nx86t256h.494490.jpg



IMAO SAM ISTU(700/900MHz) I ZAMJENIM JE ZA 2xASUS:boodala:. POSTO SLI NIJE USPIO KORISTIO SAM SAMO JEDNU(660/870MHz MAX)
U IGRAMA JE GIGABYTE JACI ZA BAR 5-10 SLICICA
SAMO NADJI "XILENCE" 12cm ZAVEZI JE ZICOM ZA REBRA:alealeee: I TO JE NAJJACA 8600GT

doctor
14.5.2009, 12:51
meni asus-ova 8600gt sa 512ddr2 radi lepo od default 5540/1190/400 na 677/1490/440..dakle model sa bednih 1190 ipak postoji i bash sam ga ja ub'o :D:rofl: sad daje i do 10 slicica vise!!! :D

EDIT: zaboravio sam ono glavno :) tu grafu mozes da kloknes od 700-750/1500-1600 ;)

Pero_OC-
21.6.2009, 20:09
Ja imam Palit 8600gt sonic+ nesto malo sam je kloknuo 685/950/1507 siguran sam da bih mogao jos al imam problem jer mi se tv kartica nalazi u slotu odmah do graficke tako da se ona nemoze dobro da hladi , temperatura joj je oko 44 stepena ali kad igram neku zahtevniju igru ide i na 65 zanima me koliko je max temperatura za ovu karticu?
Ja mislim da je sonic+ model klokovan za nekih 15% u odnosu na standardni 8600gt model

Doomche
21.6.2009, 20:28
Da ne jurim sad taktove, verovatno jeste Palit Sonic overklokovan. Temperature su ti OK, furaj dok god je to ispod ~75 stepeni (tako bih bar ja) i ne iskachu ti artifakti prilikom igranja i sl. 8600gt inache imaju odlichan OC potencijal.

doctor
8.2.2010, 13:19
677/1490/440

Je l' mogu ja vise od ovoga, ljudi? :) Temp trenutno ide 70C max sa kulerom uperenim u grafu pa mislim da ne bih smeo vise? Btw Asusova plava je u pitanju...

crni hronicar
8.4.2010, 16:13
Ja sam moju od 540mhz digao na 770mhz, a moze i preko 800mhz. Memoriju sam digao od 700mhz na 850mhz i tu me zakovalo. Sve ovo bez ikakvog modovanja. Max temperatura 62-65 stepena. XpertVision 8600gt 512mb ddr3.
PS. Za neverne Tome mogu da postavi screeshot.

water wizard
8.4.2010, 17:16
Ja imam Palit 8600gt sonic+ nesto malo sam je kloknuo 685/950/1507 siguran sam da bih mogao jos al imam problem jer mi se tv kartica nalazi u slotu odmah do graficke tako da se ona nemoze dobro da hladi , temperatura joj je oko 44 stepena ali kad igram neku zahtevniju igru ide i na 65 zanima me koliko je max temperatura za ovu karticu?
Ja mislim da je sonic+ model klokovan za nekih 15% u odnosu na standardni 8600gt model

Moj asus sa pasivnim hlađenjem bez ventilatora je išao do 115 stepeni, ali je sve preko 80 grejanje celog kućišta i ostalih komponenntei

doctor
8.4.2010, 19:34
Ja sam moju od 540mhz digao na 770mhz, a moze i preko 800mhz. Memoriju sam digao od 700mhz na 850mhz i tu me zakovalo. Sve ovo bez ikakvog modovanja. Max temperatura 62-65 stepena. XpertVision 8600gt 512mb ddr3.
PS. Za neverne Tome mogu da postavi screeshot.

Postavi screen :eek: Msm moj primerak fura do 650. Na prethodnih 677 sam imao s vremena na vreme smrzavanje...

veseliburek
8.4.2010, 20:49
to za preko 800mhz mora da te baš us*re primerak, moja gainward je gazila 700-1900, a kasniji gigabyte 8600GTS je hteo 770/2100, nisam hteo više jer je bila pasivac...

crni hronicar
13.4.2010, 13:20
Postavi screen :eek: Msm moj primerak fura do 650. Na prethodnih 677 sam imao s vremena na vreme smrzavanje...Ako ti kazem da sam imao preko 7000 3dmark06 poena, da li ces mi verovati. A shader-e nisam ni dirao od default vrednosti, samo memoriju i procesor. Razlika u odnosu na default 540/700 gde sam imao 5400 poena je 1600 3dmark06 poena. Koci me da idem navise memorija. Zakucava me na bednih 860 mhz(1720). Imam 5000 poena manje od tipa sa slicnom konfiguracijom koji je zvanicno prvi. Ja sam tek 10-ti ili 11-ti, ali je on garantovano radio i softmod i hardmod. Radio sam export rezultata u excelu, nisam pravio screenshot, ali ako instistirate bice.
http://www.dodaj.rs/f/3T/eU/278Yj1Rv/770over860.xls

doctor
18.4.2010, 17:07
Nije loše. Šta bih dao da ovu moju nateram toliko... :D Ali gazi 650MHz... Sve preko toga je nestabilno... Mada imam i slabo napajanje, kinez, a i kuler nije za neku pohvalu iako deluje kao da može da je fino ohladi... Plava Asusova DDR2 verzija... Mada, opet, sa ovim OC igram i dan danas sve na Medium/High sa 30 FPS, u nekim normalnim rezolucijama... :)

zoxzox91
20.4.2010, 20:53
Imam Asusovu 8600GT ewo specifikacije http://asus.com/product.aspx?P_ID=iNHFtdYiJothC0aJ&templete=2
radi defaut na 540/1130/700..E sada koliko ja mogu iz nje da izvucem koliko mogu da je oc??

crni hronicar
21.4.2010, 9:34
Imam Asusovu 8600GT ewo specifikacije http://asus.com/product.aspx?P_ID=iNHFtdYiJothC0aJ&templete=2
radi defaut na 540/1130/700..E sada koliko ja mogu iz nje da izvucem koliko mogu da je oc??
Mozes prilicno ako je dobro hladis. Vidi koliko sam ja to klokovao moju 8600gt,
da nije slaba memorija bila bi u rangu 8600gts. Pogledaj nekoliko posta navise.

zoxzox91
21.4.2010, 21:17
a dali cu smeti da je podignem na vise?? Imam kinesko napajanje??Pa stavio sam jos jedan kuler da je hladi dodatno temperatura u idle je 44stepana a kada igram igre ode do 60stepeni maximum..

crni hronicar
22.4.2010, 9:37
Podizi core i memoriju za po 5mhz navise i testiraj sa atitool i 3dmark svaki put kad povecas. Gledaj da ti temperatura bude ispod 70 stepeni u full load-u. Steta sto je pasivno hladenje, ono je ogranicavajuca okolnost.

zoxzox91
22.4.2010, 11:01
Ja cu da probam...A da li ce izdrzati kinesko napajanje od 450W?

talenat
22.4.2010, 11:13
ako radi sada kako treba sa oclockom koji ces ti uraditi nema nikakvih problema

zoxzox91
22.4.2010, 13:09
sve radi okey sada...Znaci ako je i podignem radice i onda ??Hvala vam jawicu koliko sam uspeo da je oc..

zoxzox91
23.4.2010, 16:12
Podigao sam graficki procesor na 660 a memoriju na 800 nisam dalje testirao to mi radi.A gpu kada stawim na 680 onda posle 10minuta igranja pocne tackice da mi se pojawljuju a tempreratura je 56stepeni u toku igranja...Sta je problem?

bojanh
23.4.2010, 16:49
grafika stigla do svoje granice i ne moze dalje.

sad smanjuj po 5mhz sve dok ne dobijes stabilan klok gde nema tackica.

ivance95
23.4.2010, 18:35
Nije loše. Šta bih dao da ovu moju nateram toliko... :D Ali gazi 650MHz... Sve preko toga je nestabilno... Mada imam i slabo napajanje, kinez, a i kuler nije za neku pohvalu iako deluje kao da može da je fino ohladi... Plava Asusova DDR2 verzija... Mada, opet, sa ovim OC igram i dan danas sve na Medium/High sa 30 FPS, u nekim normalnim rezolucijama... :)
Ja sam moju naterao gpu na 754mhz(sve preko zamrzava), i radi super, sa box hladjenjem ne prelazi 65°c.:ciao:

doctor
28.6.2010, 15:32
Uh, fin overclock.
Moja ide u ekstremnim uslovima i do 75C (dok nisam očistio išla je i do 85C :eek:), inače je pri opterećenju do 70C temperatura. Ako zamenim napajanje u dogledno vreme, videću dokle mogu da je nateram pa vam javljam :)

NIDZA bOj
28.6.2010, 16:01
85 c nije puno,kad dodje do 105 tada se zabrini jer preko toga se gasi.

doctor
28.6.2010, 17:20
Da, znam, nego sam mislio na to da je to visoka temperatura u odnosu na temperature koje druge 8600GT kartice "dostižu" :)

water wizard
28.6.2010, 17:28
dostiži one preko sto stepeni, ali se i kvare često ako su toliko vrele, puno je žalbi na pasivno hlađene kartice koje su dostizale te temperature i crkavale.

dragomix
26.12.2010, 14:28
Pre neki dan sam kupio polovnu Palitovu 8600gt karticu, nit znam koliko je stara, niti bilo sta drugo, pa se mislim koliko je pametno da je klokujem, dal ce da mi rikne? Evo i slike, posto sam saznao da se ne radi o tipicnim modelu gt, izgleda potpuno isto kao gts model istog proizvodjaca, cak ima i dodatno napajanje!?

Slika (http://www.limundo.com/originalslika-2274554.jpg)

Inace radi na 540, 512 ddr 3 na 700, i shaideri na 1180 (po spesifikacijama na nvidiinom sajtu cist GT model!

amdx2
26.12.2010, 22:42
Evo ja sam danas klokovao moju Gainward Bliss 8600gt silent sa standardnih 540-1188-700 na 621-1384-752,i igrao sam nfs hot pursuit 15-20min na maksimali i temperatura je iznosila oko 47c.Stavio sam i jedan kuler od 8cm,jer bez njega nemojte ni da pokusavate klokovanje.

dragomix
27.12.2010, 14:05
I jel ima neko savet za mene? Nemam pojma sta da radim!:confused::confused:

amdx2
27.12.2010, 15:12
Pa probaj,pojacavaj postepeno,odigraj neku igricu i vidi temp. i da li koci.Ja sam probao danas na mojoj da klokujem na 640mhz i memoriju na 770,al je opasno kocila tako da sam vratio na staro.

dragomix
27.12.2010, 18:14
Klokovao sam GPU na 600, i memoriju na 760, temperatura se nije makla ama ni stepen jedan na gore! GPU tool (novi ATI tool) mi je pokazao da memoriju mogu max na 850, a GPU na 760, ali necu da se igram, ipak ne znam poreklo graficke! Dobio sam dodatnih 1000 markova u 3dmarku06, ali sto se tice gameplay-a, nema nekih vecih poboljsanja, mozda 5 frejmova je neki max, dok GTA 4 i dalje nije igriv u 1024, framerate mnogo pada! Jel imao neko iskustva sa GTA 4 na ovoj grafici, i da li je to do necega drugog, ili je mnogo slaba grafika?

amdx2
11.1.2011, 22:43
Konacan rezultat-632,1542,1390!Model je Gainward sa 512mb ddr3 Bliss,u full loadu temperatura je 50c.

aconi
12.1.2011, 13:16
Klokovao sam GPU na 600, i memoriju na 760, temperatura se nije makla ama ni stepen jedan na gore! GPU tool (novi ATI tool) mi je pokazao da memoriju mogu max na 850, a GPU na 760, ali necu da se igram, ipak ne znam poreklo graficke! Dobio sam dodatnih 1000 markova u 3dmarku06, ali sto se tice gameplay-a, nema nekih vecih poboljsanja, mozda 5 frejmova je neki max, dok GTA 4 i dalje nije igriv u 1024, framerate mnogo pada! Jel imao neko iskustva sa GTA 4 na ovoj grafici, i da li je to do necega drugog, ili je mnogo slaba grafika?
Reci mi kako si utvrdio maksimalne klokove u ati tool-u je r ja ga ukljucim i on samo vrti u nedogled i ne daje mi nikakav rezultat

amdx2
13.1.2011, 10:00
Ja sam se jos malo igrao i klokovao sam na 642-1614-1412.E sad prodje 3dmark05 i 06,u atitool nema artefekata,a u furmarku je vrtelo 620 sekundi,ja sam prekinuo,jer ne znam jel to normalno?Do prekida temp. je bila 60c.To je kada izaberem system stabiliti,dok kad izaberem benchmark traje 60s i odradi do kraja bez problema.Jel to znaci da je sve u redu?

aconi
13.1.2011, 20:18
To je u redu ali za svaki slucaj izvrti i poneku igricu

dragomix
17.1.2011, 21:06
Reci mi kako si utvrdio maksimalne klokove u ati tool-u je r ja ga ukljucim i on samo vrti u nedogled i ne daje mi nikakav rezultat

Pa on vrti, vrti vrti, sve dok ne udari u zid, tj dok se ne pojavi greska i onda se vrati! Ja nisam smeo cak ni da sacekam do kraja za GPU, mislim da nije ni bilo svrhe cekati jel je sve preko 20% OC veliki rizik! Memorija je tacno na 20% zakucala i pojavile se crte po ekranu! Tako sam ja barem odredio max, iako GPU moze sigurno jos da se klokuje, meni dovoljno i ovih 15%, jel sam dobio 1000 markova, a i igre rade bolje, ne osetno bolje, ali bolje!

amdx2
31.1.2011, 13:37
Konacan rezultat,max temperatura 60c!Grafika testirana na igricama Carbon,Black Ops,World at War.Dobio sam 800 poena u 3dmarku06,i kada sam zavrsio dobio sam obavestenje da je windows pronasao novu grafiku i da moram ponovo da uradim ono testiranje kompa,i tu sam dobio ocenu za grafiku 6,5,a bila je 6,4!

Picard
31.1.2011, 13:53
Pa dobro, dobio si 8600GTS.

amdx2
31.1.2011, 13:57
Zar 8600gts ne radi na 675?

Picard
31.1.2011, 14:00
Mislio sam skoro kao 8600GTS. Dobar ti je klok, nemoj više da je natežeš.

amdx2
31.1.2011, 14:09
Ma gde cu vise,i ovo je mnogo;).

doctor
31.1.2011, 15:29
Hehe, a moja fura 670 i kusur bez problema (da kucnem u drvo) već duže vreme a i shaderi i memorija su fino klokovani, ne sećam se na koliko... :)
Ovo su definitivno kartice sa odličnim OC potencijalom (viđao sam i 30% OC po netu). Šteta što su prilično omatorele i guraju sve manje igara... Al' dobro, ja se i dalje igram :)

amdx2
31.1.2011, 16:12
Pa ja nisam vise ni probavao,mozda i moze vise ali bojim se da nesto na pokvarim.Hehehe,sad videh da smo isto godiste,izgleda da smo mi najludja generacija,niko normalan ne bi isao na 670mhz!

doctor
31.1.2011, 16:28
Ako te baš zanima išla je i na 690 al' mi slabo napajanje pa mi zakuca komp posle nekog vremena inače nije bilo artifakata ili sličnog, tek kad pređem 690 :D
Inače, sa Voltage modom i adekvatnim kulerom tvrdim da može da se potera i do 750 :)

amdx2
31.1.2011, 16:33
Ma dosta je i ovo...a jel moze da se ****** ako preteram sa klokom?

dragomix
2.2.2011, 9:44
Ma dosta je i ovo...a jel moze da se ****** ako preteram sa klokom?

Pa uvek moze nesto da se ******! Kad klokujes bilo sta, kao da igras ruski rulet sa revolverom koji ima hiljade mesta za metke u burencetu. 999 puta nista nece da se dogodi, a onaj 1 sve moze da se ******, ali kad vec klokujes onda bi trebalo da drzi tako bez problema.

Inace ja sam steko utisak da su ovaj graficki cip bukvalno under klokovali namerno. Bas je cudno sto skoro svako moze da klokuje bez problema 20% pa navise. Nesto slicno kao integrisane grafike od ATI-ja, koju sam klokovao bez ijednog problema 100%, kao da je pravljena da radi tako. :D

amdx2
2.2.2011, 11:01
Da,za klokovanje je dusu dala.

water wizard
2.2.2011, 13:04
meni se klokovala samo 10%, a preko su izlazili artifakti, iako je sve izgledalo normalno ;)

amdx2
2.2.2011, 14:13
Malo pre sa probao na 680,i normalo je radila,2x3dmark06,furmark,i malo sam igrao spiderman.

dragomix
2.2.2011, 16:29
Malo pre sa probao na 680,i normalo je radila,2x3dmark06,furmark,i malo sam igrao spiderman.

To je i dalje veoma blizu onih 20% kloka! Mada ja mislim da je i to dovoljno, jel nema potrebe siliti je previse! Ovako se bas dobije veliko poboljsanje, predje 7000 markova u 3dmark06 sigurno?

amdx2
2.2.2011, 17:13
Ja sa konfiguracijom iz profila imam 5800 poena u 3dmarku06...ja sam daleko od 7000;).

dragomix
2.2.2011, 17:52
Ja sa konfiguracijom iz profila imam 5800 poena u 3dmarku06...ja sam daleko od 7000;).

Kako? Pa imamo identicne konfiguracije, samo sto ja imam DDR3 na ploci, a ti DDR2! Ja gadjam 7000 sa blagim OC, od nekih 10%! Nesto tu ne stima! :confused:

amdx2
2.2.2011, 18:00
Tvoj procesor je malo brzi od mog,a imas i bolju plocu,verovatno je zbog toga.

amdx2
2.2.2011, 20:04
Skinuo sam program msi afterburner,e sad me zanima,posto sam nakacio 8-cu na grafiku jel smem da povecam brzinu obrtaja sa sadasnjih 53% na nekih 60%,hocu li nesto *****,u rivi nisam mogao da povecam dok u ovom progarmu mogu da pomeram kursor???

amdx2
2.2.2011, 23:23
Konacan klok!

dragomix
3.2.2011, 10:03
Konacan klok!

Radi ti bez ikakvih problema? Ja kad sam klokovao 640 720 1400 pocele teksture da mi baguju u GTA, mada je sve ostalo radilo super, i temperatura bila 45 stepeni, odlucio sam ipak da vratim na 600 700 1300 da mi ne rikne grafika!

amdx2
3.2.2011, 10:59
Nemam sad nekih zahtevnih igrica,igrao sam spiderman pola sata sa ukljucenim v-sync i na najvecoj rezoluciji i normalno je radila.