PDA

Prikaži potpunu verziju : Neverovatan Lexmark


MC WyYt ?1
9.1.2006, 15:01
Posedujem ink-jet stampac marke Lexmark,iz serije Z600,tacnije Lexmark Z602.Imam problem sa ketridzima.Naime,kao i vecina korisnika stampaca i ja sam refilujem svoje ketridze.E,sada,to sam radio 3 puta,2 puta licno ja,a prvi put su radili ljudi iz firme u kojoj sam kupio stampac.Kada sam ga poslednji put punio,ketridz u boji na stampa nista,dok ketridz u crnoj boji radi normalno.Ne verujem da sam probusio nesto kod ketridza u boji,jer sam gurnuo spric isto kao i u crnom ketridzu!Sada,ustvari kao da imam stampac koji stampa samo crno!Na primer,kada hocu da odstampam neku sliku,bilo da je kvalitet stampre Quick Print,Normal ili Best,stampac stampa,ketridz u boji se pomera,a papir istaje PRAZAN,kao da nista nije stampano.Sada,kada namestim u softveru koji je dosao u stampac da fotografije stampa crno-belo,tada fotografije stampa kao sto mu je zadato,dakle crno-belo!Nije mi jasno kako nece da istampa ono sto vidim na ekranu monitora!Evo jos jednog primera:u Wordu,pisem crvenim slovima dokument,kazem mu da stampa normalno i u boji,a na listu nema nista,a kada mu kazem da stampa crno belotada ima,ali naravno crno belo!Napominjem da sam ketridze normalno ponovo instalirao,`izlagao`kompjuter da su novi,i to nije upalilo!Onda sam unistalirao ceo stampac,pa sam instalirao opet sve od pocetka,ali i posle toga stampa kako sam naveo u gornjim primerima!Krace nisam nikako mogao da vam objasnim svoj problem!!!POMOZITE......

Dimo
9.1.2006, 15:46
Svaki kertridz moze da se refiluje odredjeni broj puta,a onda je vreme da se pazari novi-tako je Kuzma odgovorio jednom momku u SK.Samo mi nije jasno zasto ti onda crni kertridz radi,a ostali ne.Jesi li ih punio isti broj puta?

MC WyYt ?1
9.1.2006, 16:57
Da,oba ketridza su punjena po 3 puta!Stvarno nemam predstavu o cemo bi moglo da se radi???

sim.a
9.1.2006, 17:23
Desava se.
Sreca da nije skup nov pa onde ponovo teraj.

DorianGrey
9.1.2006, 19:02
A jesi li probao ciscenje glave, mene je par puta zezala ista stvar, doduse ja imam Canon ali nije mnogo bitno, das mu deep cleaning i resis problem, ako to ne resava kupi nove, ne vredi...

... da zaboravih da pitam, koliko vremena ti je ketridz bio prazan pre nego sto si ga napuno?

MC WyYt ?1
9.1.2006, 23:21
Ketridzi su bili prazni oko 2dana,kada sam ih napunio!O kakvom ciscenju glave pricas!Ciscenju glave na ketridzu odozdo,da i to sam redio,ako na to mislis!
pozz

sim.a
9.1.2006, 23:42
Kolor ima tri boje i retko ti odu potpuno sve tri ako se zapusi kertridz. Malo tragova koji ukupno ne daju sliku ali ako ti ni jedna ne daje ni traga onda...
Potopi ga u posudicu sa vodom (malo, samo glavu). Posle ga stavi na maramicu da se osusi i pogledaj ima li tragova boje kad je prislonis na glavu.
To nije bas neko ciscenje i nije agresivno da moze da osteti glavu.

DorianGrey
10.1.2006, 2:51
Ketridzi su bili prazni oko 2dana,kada sam ih napunio!O kakvom ciscenju glave pricas!Ciscenju glave na ketridzu odozdo,da i to sam redio,ako na to mislis!
pozz

Mislim na ciscenje glave za stampanje, moze da se desi da zapece vrlo lako, i da ima problema sa izbacivanjem boje

stavrov
16.1.2006, 2:10
I ja imam isti problem, nece da mi radi kolor kertridz na Z605.:mad:
3 puta sam dopunjavao oba kertridza. Kada stavim glavu u toplu vodu mastilo curi i ostavlja trag na maramici na kojoj se susi. Ubacim kertridz i pokrenem ciscenje dizni - radi 90% dizni za boju - ostavljaju trag.
Nakon toga pokrenem kolor stampu iz Worda ili slicno - nece.:eek:
Ako neko nesto zna - pomagajte.
Pozdrav.:worshippy

peterpan
22.1.2006, 1:49
Potpuno isti problem imam i ja !
Ustvari, javaljm ti se da ne napravis moju gresku (AKO VEC NISI).Stari refilovani (kolor) kertridz,posle silnog brljanja prestene da radi.
Posle silnih ciscenja i zezanja, kupio sam nov kertridz za moj Z 705 ali od boje ni traga . Ne pomaze ni reinstalacija drajvera .Verujem da je problem u stampacu,pa prvo probaj svoj kertridz kod nekog drugog!!!