PDA

Prikaži potpunu verziju : Zamena Procesora


Nenadyus
8.1.2006, 23:53
Zelja mi je da zamenim dotrajali procesor, pa me zanima sta bi najbolje mogao da nabudzim na vec takodje dotrajalu maticnu(MSI-952 verzija 1.3a, VIA vt8763 apollo pt800 chipset). Inace trenutno imam krsh celeron 2ghz. Najvise bi voleo ako bi mogao ba se stavi cist Intel-moze li? Ako sam izostavio nesto vezano za plocu, a tice se zamene procesora, napomenite pa cu naknadno postaviti.

Atila
9.1.2006, 1:29
Ако су ти игре примарна ствар прво се ти побрини да узмеш јачу графичку и више меморије, ако су ти ово двоје на ниском нивоу неће ти вредети ни најјачи могући процесор који може да се стави на ту плочу.
Шта ти значи чист Intel, Celeron је Intel-ов процесор и ту нема шта више да се каже.
Ово је вероватно твоја плоча http://www.msi.com.tw/program/products/mainboard/mbd/pro_mbd_detail.php?UID=597
Значи socket ти је 478 што значи да не можеш узети 64-битни процесор, FSB 800MHz што дозвољава малтене сваки s478 процесор.

Ако имаш нешто више пара најбоље лепо ти све то продај и купи све ново, ако немаш тол'ко кинте онда би можда најбоље што би мог'о да урадиш што се тиче новог процесора да узмеш неки половни Pentium 4 са NorthWood језгром.

Nenadyus
9.1.2006, 3:35
A reci mi koji od ovih procesora ima najbolje performanse, tj. performanse za igranje-Intel® Northwood/Celeron/Prescott/Prescott Celeron? Na tom linku za moju plocu sam video da samo te procesore podrzava. To me najvise zanima, jer komp je prvenstveno za igranje.

Veseli
9.1.2006, 9:58
Athlon 64 bit :) napravljen po meri gamera !!! :worshippy

Magneto
9.1.2006, 10:09
Prescott 3GHz (običan) je daleko najbolji procesor koji tvoja ploča podržava i on će biti i više nego dobar za igranje; ali opet slaba vajda od Prescotta ako su ti ostale komponente dotrajale.

Atila
9.1.2006, 18:06
Athlon 64 bit :) napravljen po meri gamera !!! :worshippy
Делимично се слажем, ал' ајд' ти то углави на ону плочу:icon_mrgr

mitrovskiigi
9.1.2006, 21:05
Делимично се слажем, ал' ајд' ти то углави на ону плочу:icon_mrgr
Sve se moze kad se hoce. Ako se dovoljno potrudis i to moze, ali ne garantujem da ce da radi.

Atila
9.1.2006, 21:53
Sve se moze kad se hoce. Ako se dovoljno potrudis i to moze, ali ne garantujem da ce da radi.
Па може, узмеш чекић и удри:icon_mrgr

Nenadyus
9.1.2006, 22:25
Znaci da menjam plocu! Sta bi dio dobar izbor(ploca za intelov procesor) kao zamena za ovo moje postojece s****e?

Magneto
9.1.2006, 23:05
Zašto bi menjao ploču ako već podržava prescott na 3GHz. Ne budi smešan. To je i više nego dovoljna procesorska brzina i za zahtevne igre i sve ostale aplikacije (a ne greje se). Zameni lepo za postojeći.

Nenadyus
10.1.2006, 0:48
A koliko kosta to zadovoljstvo(prescott 3ghz)? I koliko je bolji od celerona.

Magneto
10.1.2006, 11:09
Pošto spada u sam vrh ponude cena je proporcionalno visoka. Prescott sa 1MB keš memorije košta oko 200 evra a u verziji sa 2MB keša oko 20 evra skuplji. Koliko je bolji od celerona - suvišno je trošiti reči. Celeron je uvek bio (i ostao) kastrat punokrvnih intelovih procesora a sama razlika u kešu (celeron mizernih 256KB) dovoljno govori. Celeron je, trenutno, otprilike najgore rešenje među procesorima na tržištu.

Atila
10.1.2006, 16:32
Pošto spada u sam vrh ponude cena je proporcionalno visoka. Prescott sa 1MB keš memorije košta oko 200 evra a u verziji sa 2MB keša oko 20 evra skuplji. Koliko je bolji od celerona - suvišno je trošiti reči. Celeron je uvek bio (i ostao) kastrat punokrvnih intelovih procesora a sama razlika u kešu (celeron mizernih 256KB) dovoljno govori. Celeron je, trenutno, otprilike najgore rešenje među procesorima na tržištu.
Њему треба socket478 процесор што ће рећи да долазе у обзир само ''стари'' prescott-и са 1MB cache-а, који се више греју и немају 64-bit инструкције.
Ево једна корисна табела (http://www.piratesunited.com/avatar/Pentium4.gif)

Rocker
10.1.2006, 18:24
Zašto bi menjao ploču ako već podržava prescott na 3GHz. Ne budi smešan. To je i više nego dovoljna procesorska brzina i za zahtevne igre i sve ostale aplikacije (a ne greje se). Zameni lepo za postojeći.
Ne greje se?! Greje,Baky, i to mnooogo. Još kad ga klokuješ...mislim da trenutno ne postoji topliji procesor. Imam kuler od kilo i po i jedva ga držim ispod 60C kad se igram. Buku ventilatora da i ne pominjem u takvim situacijama. Al' dobar je mali...:worshippy

Magneto
10.1.2006, 18:56
Atila sinak, pa i taj stari prescott će da bude bolji od bilo kog ekvivalentnog pentiuma northwood, celeron neću ni da pominjem. Ako već ima neku preuranjenu potrebu za 64bita neka odreši kesu i kupi takvu matičnu i pored toga što će imati odlično rešenje i sa tim prescotom.
Ne greje se?! Greje,Baky, i to mnooogo. Još kad ga klokuješ...mislim da trenutno ne postoji topliji procesor.
Pazi bakky, nemoj nikad da zasnivaš takve tvrdnje samo na sopstvenom iskustvenom doživljaju. Zbog toga dolazi do takvih nonsensa kao što je taj da ne postoji topliji procesor od prescotta(!?). Prescott i sa pominjanom 32 verzijom se klokuje box kulerom do sasvim pristojne frekvencije sa neostenim porastom ionako stabilne temperture. U tvoje o/c sposobnosti neću ni da ulazim ali i temperatura od 70 celzijusa je normalna ukoliko nema nikakvih naznaka ugrožene stabilnosti sistema.

Atila
10.1.2006, 19:12
Atila sinak, pa i taj stari prescott će da bude bolji od bilo kog ekvivalentnog pentiuma northwood, celeron neću ni da pominjem. Ako već ima neku preuranjenu potrebu za 64bita neka odreši kesu i kupi takvu matičnu i pored toga što će imati odlično rešenje i sa tim prescotom.

Само сам хтео да кажем да не постоји s478 Prescott са 2MB cache-a и да кажем какве су мане тог процесора и оно што је НАЈВАЖНИЈЕ, ако има мало RAM-a и слабу графичку слабе ће вајде имати од новог процесора.

Nenadyus
11.1.2006, 1:42
Само сам хтео да кажем да не постоји s478 Prescott са 2MB cache-a и да кажем какве су мане тог процесора и оно што је НАЈВАЖНИЈЕ, ако има мало RAM-a и слабу графичку слабе ће вајде имати од новог процесора.
Ne brini ti za moje ostale komponente. Imam radeon 9550 i giga rama. Ili mi nista ne vrede sa seleronom. Ne kazem da mi mozda nisu skart ostale komponente, ali je celeron za igrace stvarno krs! I znaci 200e za procesor? Malo li je. E samo jos jedno pitanje, podrzava li moja ploca procesor od 1mb kesha?

Atila
11.1.2006, 2:35
Ne brini ti za moje ostale komponente. Imam radeon 9550 i giga rama. Ili mi nista ne vrede sa seleronom. Ne kazem da mi mozda nisu skart ostale komponente, ali je celeron za igrace stvarno krs! I znaci 200e za procesor? Malo li je. E samo jos jedno pitanje, podrzava li moja ploca procesor od 1mb kesha?
Плоча у највећем броју случајева нема веза са количином L2 Cache-а, твоја плоча подржава socket 478 процесоре са FSB-ом од 800MHz и мањим што значи да слободно можеш да ставиш процесор о коме смо говорили.Такође тај процесор не вреди 200 евра кад за мање паре може да се узме socket 775 64-bit еквивалент са 2MB cache-а, покушај да нађеш нешто половно.

Бринем се условно говорећи јер се многи људи пале на процесор и узму неки Pentium или Athlon и shit графичку па се после жале што им Doom3 или сличан хардверски монструм сецка.Због тога и највећи број већ склопљених конфигурација има доста добре процесоре, а очајне графичке и мало RAM-а.Ево у SK сам вид'о оглас неке фирме и конфа има A64 3000+ s939 и 6200 64-bit :eek: значи кад тако нешто видим полудим :mad:

Rocker
11.1.2006, 13:19
Pazi bakky, nemoj nikad da zasnivaš takve tvrdnje samo na sopstvenom iskustvenom doživljaju. Zbog toga dolazi do takvih nonsensa kao što je taj da ne postoji topliji procesor od prescotta(!?). Prescott i sa pominjanom 32 verzijom se klokuje box kulerom do sasvim pristojne frekvencije sa neostenim porastom ionako stabilne temperture. U tvoje o/c sposobnosti neću ni da ulazim ali i temperatura od 70 celzijusa je normalna ukoliko nema nikakvih naznaka ugrožene stabilnosti sistema.
Nisam ja rekao da je vreo k'o ringla, ali da je vruć-jeste!Box može da ga ohladi samo ako je otvorena stranica kućišta, pa opet ne može da izvuče maksimum oc. Ovo što sam napisao sigurno nije vezano samo za moj proc. Pre ovog P4 imao sam,Celeron 320. Mogao je bez problema da se klokuje na 3.6 sa blagim povećanjem napona.Zato je sa box-om prelazio 75C posle 5 minuta igranja. Nekoliko mojih ortaka ima baš ovaj ili slične Celerone (2.53 ili 2.6GHz). Samo jedan od njih ima ne-box kuler. Samo je on i uspeo da ga klokuje do maksimuma. Sigurno si i sam primetio da kad je proc. bliži granici, temperatura ne srazmerno raste. Npr. na 3.33Ghz dotični Celeron se greje oko 65 (sa box-om) a na 3.6 75. Sad ćeš ti da mi kažeš kako je fabrički predviđeno da taj proc. izdržava i veće temperature, što je tačno, ali 70+C je ipak vruće. Prescott jezgro je odlično, ali je toplije od bilo kog drugog Intelovog (pa čak i od novijih AMD proc.) a i troši mnogo struje pa je pored dobrog kulera potrebno i dobro napajanje i dobra ploča (dobra naponska jedinica na ploči) kad je u pitanju neki veći oc (spalio sam jedno od najboljih no-name napajanja deklarisano na 450w kad sam se igrao a nisam jedini). Odoh ja u off topic:icon_cool