PDA

Prikaži potpunu verziju : Starcraft


Strane : [1] 2

Inuyasha
8.1.2006, 22:49
Ex, evo jos jedne igre iz "starih vremena". SC kada je izasao mislio sam da je neko sra..e ali sam brzo promenio misljenje posle prve partije, neverovatno dobra igra zbog koje sam sve pare potosio na igraonice (onda jos nisam imao komp) Sto se tice same igre mislim da je jedna od naljoljih strategija ikada napravnjena i na mojoj rang listi je 4-ta. Sta je vase misljenje?

Magneto
8.1.2006, 23:12
Igra koja je postala kanon i model za sve ostale nadolazeće RTS igre u klasičnom izvođenju. Prelepa kampanja, odlično izbalanisrane rase, odlična grafika i animacije neverovatna atmosfera. Igra se može definitivno svrstati u vrh sf rts strategija i dan danas.

voodoo_
8.1.2006, 23:13
Meni je prva.

bobi
8.1.2006, 23:15
Sto se tice same igre mislim da je jedna od naljoljih strategija ikada napravnjena i na mojoj rang listi je 4-ta. Sta je vase misljenje?

Moje misljenje je da je to najbolja strategija ikada napravljena.
Moj stav dodatno potkrepljuje (sa stanovistva mene samo, naravno), mislim, cinjenica da vise volim Epsku fantastiku od naucne, pa ipak starcraft predstavlja najbolji izbor za mene...
Sjajna prica, odlicne misije, grafika koja je i danas dobra iako je 2d.

...Ah da, jedino su me nervirali oni protosovi pauci. Pathfinding im je jednostavno, uzasno los, posle ih vise nisam ni pravio...

Honor guide me, mighty Inuyasha :)

101st Airborne
8.1.2006, 23:39
Ah, dobri stari dani kada sam imao prvi Pentium i nisam silazio sa Starcrafta i World Cup-a 98:)

Prica, grafika, izbalansiranost - sve je na mestu. Ja vise ne igram RTS-ove sa stancovanjem (poslednji je bio Warcraft III, a i to vise iz postovanja prema dvojci koju sam isto tako davno presao), ali Starcraft mi je ipak legendarna igra. E da, moze li neko da mi ukratko preprica sta se desava u Brood War-u, tj. kako se dalje razvija prica?

Inuyasha
9.1.2006, 0:16
Honor guide me, mighty Inuyasha :)

lol :D

Inuyasha
9.1.2006, 0:23
Ah, dobri stari dani kada sam imao prvi Pentium i nisam silazio sa Starcrafta i World Cup-a 98:)

Prica, grafika, izbalansiranost - sve je na mestu. Ja vise ne igram RTS-ove sa stancovanjem (poslednji je bio Warcraft III, a i to vise iz postovanja prema dvojci koju sam isto tako davno presao), ali Starcraft mi je ipak legendarna igra. E da, moze li neko da mi ukratko preprica sta se desava u Brood War-u, tj. kako se dalje razvija prica?

Paaaa, davno je bilo kad sam to presao ali ako me secanje ne vara u brood war-u u pricu ulazi Zeratul - on je dark templar, pa se Jim Raynor udruzuje sa protosima ili nesto slicno, ali na kraju zergovi osvajaju sve ljucke kolonije because Karigan gone "kuku". Uglavnom o tome se radi u brood waru ako ima neko ko se bolje seca molim da me ispravi ako sam negde pogresio ili ako moze malo (vise) da objasni radnju ove expanzije (Zabnji put sam igrao SC preeeeeeeeeeeee jedno 3 god :icon_roll ).

sasha vukelic
9.1.2006, 0:48
mnoge sam probao, al se njoj stalno vracam.
najbolja real-time strategija ikad!

Viper
9.1.2006, 1:38
En Taro Adun Judicator !!!

Najbolja od najboljih, legendarna strategija koja nije izgubila trunku igrivosti.
Osam godina posedujem disk, još radi, i još uvek se igram, skupimo se ponekad, nas četiri zgubidana, i igramo dok se boje ne rastope, jedina igra pored StarCrafta koja se toliko može igrati je Heroes of might and magic III.
Kada su izdali ono ghoust *****e umalo ih se nisam odrekao.
Jel' probao neko gundam dodatak, nije loš.

BTW, ima dobrih knjiga na temu StarCrafta.

Reloader
9.1.2006, 1:44
My life for Aiur :)

Wrh igra definitivno. Poslednji nivoi Brood Wara su ujedno nesto najteze sto sam iskusio

bobi
9.1.2006, 19:04
My life for Aiur :)

Wrh igra definitivno. Poslednji nivoi Brood Wara su ujedno nesto najteze sto sam iskusio

Honor gude me.

Broodwar je doneo niz poboljsanja i pruzio sve sto jedan dodatni disk moze da pruze.Dosta novih jedinica poput protosovih uparenih dark templara, i zergovskih paukova.
I ja sam stigao do pred kraj broodwara i burazer reinstalira windows. Pa opet stignem do pred kraj, pa opet reinstalacija. Tako jos jednom ili dva puta...i posle vise jednostavno nisam imao snage. U isto vreme sam i sa herojima 3 stizao do pred kraj. Izgleda da mi je sudbina da ove dve igre ne zavrsim :)

Starcraft je prilicno izbalansirana igra, ali ipak ,mislim da protosi imaju blagu prednost. Kako inace zaustaviti 12 protosovih cariera sa arbiterom i obzerverom koji ih prati?
Sta mislite?

Viper
9.1.2006, 19:41
Mešavina valkira, wraithova i par Battlecruisera, yamato gun na arbiter i prženje.

Mada bi podjednako efikasna bila grupa golijata praćena sience veselom, samo treba koncentrisati vatru na nosače a ne dronove, veruj mi, tako sam izgubiju jednu flotu :).

Poz !!!

Inuyasha
9.1.2006, 23:12
En Taro Adun Judicator !!!

Najbolja od najboljih, legendarna strategija koja nije izgubila trunku igrivosti.
Osam godina posedujem disk, još radi, i još uvek se igram, skupimo se ponekad, nas četiri zgubidana, i igramo dok se boje ne rastope, jedina igra pored StarCrafta koja se toliko može igrati je Heroes of might and magic III.
Kada su izdali ono ghoust *****e umalo ih se nisam odrekao.
Jel' probao neko gundam dodatak, nije loš.

BTW, ima dobrih knjiga na temu StarCrafta.

Kakvo Ghoust *****e? :confused:

I da ja sam imao Gundam - jedino mi se ne svidja sto neke "Teran" gradjevine ne mogu da lete...inace je dobar, a sto se tice heroja-well volim i ja da igram to ali samo kad se okupi drustvo, inace smara. :D

bobi
9.1.2006, 23:28
Mešavina valkira, wraithova i par Battlecruisera, yamato gun na arbiter i prženje.

Mada bi podjednako efikasna bila grupa golijata praćena sience veselom, samo treba koncentrisati vatru na nosače a ne dronove, veruj mi, tako sam izgubiju jednu flotu :).

Poz !!!

Pre nego bi se bilo koje od tih dve formacija priblizile bile bi unistene od cariera. Dok bi svi pucali na arbitera, mislis da bi ostali spavali. Isto je i sa jamato gun-om, i za njega treba vreme da se napuni, a za to vreme samo pomeris arbitera sa svima unazad.
Jedino mozda sto moze da parira carierima su one male vazdusne samoubice zergova, ali i dalje ostaje problem sa arbiterom koji cariere cini nevidljivim.

Mogli bi u blizoj buducnosti da se organizujemo ovde, pa da opalimo koju multiplayer partiju.

sasha vukelic
10.1.2006, 0:08
Pre nego bi se bilo koje od tih dve formacija priblizile bile bi unistene od cariera. Dok bi svi pucali na arbitera, mislis da bi ostali spavali. Isto je i sa jamato gun-om, i za njega treba vreme da se napuni, a za to vreme samo pomeris arbitera sa svima unazad.
Jedino mozda sto moze da parira carierima su one male vazdusne samoubice zergova, ali i dalje ostaje problem sa arbiterom koji cariere cini nevidljivim.

Mogli bi u blizoj buducnosti da se organizujemo ovde, pa da opalimo koju multiplayer partiju.

prvo da kazem da ugl igram sa zergovima

12 carriera?

terrani:
1) lako kolju carriere sa wrathovima - fazon je imati njih par komada (recimo 12) i spreman comsat - sa kojim pronadjes observera medju carrierima (ili vise njih) i ubijes sa cloackovanim wrathovima, carrieri su onda bespomocni.
2) dovoljan je samo 1 science vessel i sacica nekih drugih jedinica (npr goliatha) - sa vesselom bacis emp koji kompletno unistava sve stitove svim carrerima i onda su laka meta
3) ako gledas cijenu carriera to te izadje nekih 8-9 marinaca (i ostane viska gasa jos kolko hoces) a carrier ne moze ubiti toliko jer oni lako potamane sve interceptore

zergovi:
1) plague NEPOVRATNO unistava kompletan hp svim carrerima (takodje ukida im cloak)
2) bilo koja jedinica ispod dark swarma (npr hydralisk) ne moze biti napadnuta od strane carriera
3) ensnare ukopava sve carriere odjednom i onda su laka meta za bilo koju zerg jedinicu (ensnare takodje ukida cloak, pa je arbitar beskoristan)
4) ma carrieri su bespomocni protiv zerga... npr za istu cijenu sto ti napravis 12 carriera, zerg napravi 12 mutaliska i 12 devourera - u prvom naletu jedan carrier odmah pada a acid spore se prenose na sve ostale carriere tako da kad mutalisk napada u svakom pucnju ubija tri carriera i to jednog sa 18, drugog sa 12 a treceg sa 10.
da ne racunas, samo cu ti reci da sa ovim napadom nakon dvije sekunde su unistena 4 carriera

protoss
1) sa arbiterom iskoristis statis field i zaledis pola carriera, drugu polovinu ubijes lako sa corsairima ili nekim zemljanim jedinicama
2) psi storm je poguban za carriere zato sto se oni stalno zbijaju... potrebno je samo 3-4 dobro postavljena storma da se carrieri potamane... a koliko kostaju 2 templara koji ta 3-4 storma mogu izvesti!!

carrieri su dobri protiv kompjutera... ali ovako protiv iole iskusnog igraca, jako je tesko

Viper
10.1.2006, 2:24
@Inuyasha: Ma, ja sam napisao sra*e ali cenzurisali.
To je http://www.blizzard.com/ghost/ i baš mi je nekako, fuj.
A priča o ghost-u ide već godinama, trebala je davno da se pojavi ali...
Konzolarni multipley, ne planiraju da je izdaju za PC, to me je prvo pogodilo, još kada sam saznao da šta to treba da bude, ni R od RTS...

@bobi: ma ima gomila kombinacija za uništavanje takve formacije, a ja volim to sa yamato gunom, on gađa sa udaljenosti 10 skoro duplo od standardih 6, naravno, kao što je gospodin vukelic pokazao postoji još načina, EMP ne koristim jer bi mi skinuo energiju potrebnu za yamato, mada je i to odlično rešenje, prvo EMP pa ulaze jedinice.
Staro pravilo za StarCraft je da se uvek mora mešati, nema napada samo jednom vrstom, svi imaju svoje slabosti koje je lako eksploatisati :)

sasha vukelic
10.1.2006, 2:47
al najbolje je kada gledas pro replayeve... ovaj cova je uletio sa medic-ima i blindovao 5-6 observera koji su isli sa 12 i kusur carriera i onda samo laganini sa wraith-ovima... no za to treba skill i jako mirna ruka

Inuyasha
10.1.2006, 13:29
@Inuyasha: Ma, ja sam napisao sra*e ali cenzurisali.
To je http://www.blizzard.com/ghost/ i baš mi je nekako, fuj.
A priča o ghost-u ide već godinama, trebala je davno da se pojavi ali...
Konzolarni multipley, ne planiraju da je izdaju za PC, to me je prvo pogodilo, još kada sam saznao da šta to treba da bude, ni R od RTS...


Aaa to ja mislio da je izasao za pc, da i ja sam cuo za ghost pa kad si ti rekao "Kada su izdali ono ghoust *****e umalo ih se nisam odrekao.",mislio sam da je (napokon) izaslo za pc, ali nista - sramota samo warcraft, warcraft i warcraft bilo bi im pametno da naprave Star Craft 2 - oh jea, to bi bilo strava

U i da, jel neko od vas moze da mi pomogne?! treba mi najnoviji patch za Star Craft - Brood War da bi mogao da igram na netu, pa ako moze neko da mi ga skine ili ima ka na kompu bio bi mu veoma zahvalan, naime provajder renovira linije pa stalno puca veza, a sto se tice download-a nesto mi zeza DAP pa ako nije nekome tesko da ode na sajt: http://www.battle.net/files.shtml#starcraft
tu blize "dnu" ove strane bice "StarCraft Brood War v1.13 Patch" link, kada se klikne otvorice se strana na kojoj ce vam ponuditi dva downloada jedan je za ST original, a drugi za expanziju - treba kliknuti link [Expansion] (23.16 MB)
tj "Download" dugme ispod njega. Ako mi skinete, posaljite mi na adresu
ibkozma@stcable.co.yu - Hvala !!! :mrgreensa

DukeofSerbia
10.1.2006, 20:25
Ovo sam igrao 98 i 99 po igraonama do besvesti (jos i Broodwars). Uglavnom sam bio Teranac i eventualno Zerg, a prijatelji su uvek i jedino bili Protosi.

Covenant
19.1.2006, 22:47
Jedna od najboljih RTS startegija(ako ne i najbolja)
Fantasticna prica i atmosfera,odlican zvuk,pa i grafika,odlicne sukobljene strane i protagonisti....
Jos uvek se igra,i to vrlo aktivno,preko neta(kao i Heroji 3)-sto samo potvrdjuje status legende....
Definitivno je nasla mesto u mom RTS panteonu gde se nalaze jos Dune2,Myth trilogija,Warhammer 40K i Warcraft 2:)

sasha vukelic
19.1.2006, 23:47
...jos uvijek je ova igra mjerilo kvaliteta! (a po svemu sudeci, bice to jos dugo godina)

zvucnjak
20.1.2006, 17:25
Nema tu šta da se priča...

Najbolja strategija ikada.... :worshippy

Shakal
21.1.2006, 1:00
Nema tu šta da se priča...
Najbolja strategija ikada.... :worshippy
Slazem se!:worshippy :worshippy :worshippy
I fear no enemy...

sasha vukelic
21.1.2006, 6:32
svidja mi se ova "diskusija"... samo hvalimo igricu :)

X800 GT
21.1.2006, 10:13
Igrica je odlicna sad je nemam instaliranu jer je burazer izgubio CD:( Ali kad ga ponovo nabavim bacam se na igranje sto me dovodi do sledeceg pitanja da li neko zna da promeni rezoluciju?

ACHTUNG
21.1.2006, 12:53
Mislim da tako nesto ne postoji.Moraces malo da przis oci da bi sa High Templarima przio Zergove :)

Inuyasha
21.1.2006, 15:53
Da to je stvarno malo glupo......cak ni u najnovijem patch-u nema opcija za menjanje rezolucije :(

sasha vukelic
21.1.2006, 16:44
ima neki third-party program sto sam probao prije sto godina, no sjecam se da nije to to kada promjenis rezoluciju - jedinice su premale i teske za kontrolisati, a najgori je onaj donji meni koji ne zauzima cijeli ekran vec se smjesti dole lijevo, a na desnom kraju ostane crna rupa... dakle sve u globalu bude gore, a rekao bih i ruznije.

inace, sretan mi rodjendan :)

X800 GT
21.1.2006, 17:29
Zasto ne izbace Star Craft dva?

sasha vukelic
21.1.2006, 17:36
Zasto ne izbace Star Craft dva?

ja donekle razumijem blizzard sto to odlazu, jer trenutno zaradjuju velike pare na warcraft 3, a pogotovo, pogotovo na wow-u. tako da im se ne zuri.

ACHTUNG
21.1.2006, 17:55
Bolje se vi mislite zasto Starcraft:Ghost ne izlazi za PC nego samo za konzole,...:(

Shakal
21.1.2006, 19:38
Bolje se vi mislite zasto Starcraft:Ghost ne izlazi za PC nego samo za konzole,...:(
Verovatno zbog zahtevnosti...

Viper
21.1.2006, 23:12
Pa dobro, nisu li konzole hardverski, generalno gledano, slabije od PC-a ali su unificirane i posvećene igrama te je za njih lakše praviti igru a da izgleda dobro. Jedan od razloga bi mogla biti lenjost programera :) , a i više se isplati praviti za konzolu, veća kinta je u pitanju.

Inuyasha
21.1.2006, 23:34
Pa dobro, nisu li konzole hardverski, generalno gledano, slabije od PC-a ali su unificirane i posvećene igrama te je za njih lakše praviti igru a da izgleda dobro. Jedan od razloga bi mogla biti lenjost programera :) , a i više se isplati praviti za konzolu, veća kinta je u pitanju.

Pa da, te konzole, mislim da je blizzard sa ghosom teo da potisne Halo 2 u drugi plan, ali tesko. Sto se tice za ST2, uh pa neznam, nebi se odlepio od kompa ako bi izaso - al ako bi ga izbacili samo za konzole - agrrrrrr:mad: Pojeo bi se ziv od besa !!!

U i da Koje su vam dve omiljene jedinice i sa kime najradije igrato ST. Ja licno volim terane i sa njima i igram, sto se tice dve jedinice: 1.) Teran Ghost 2.)Dark Templar
-never know what him 'em :)

voodoo_
21.1.2006, 23:58
Verovatno zbog zahtevnosti...
Kakve veze zahtevnost ima, kad prosečan PC danas rasture i PS2 i Xbox. Pravi razlog je ekskluzivan ugovor, koji su potpisali zbog toga što im se više isplati da rade za konzole. Na zapadu je konzolno tržište mnooogo jače nego ono za PC, a i piraterija je manja na konzolama.

Shakal
22.1.2006, 14:26
Kakve veze zahtevnost ima, kad prosečan PC danas rasture i PS2 i Xbox. Pravi razlog je ekskluzivan ugovor, koji su potpisali zbog toga što im se više isplati da rade za konzole. Na zapadu je konzolno tržište mnooogo jače nego ono za PC, a i piraterija je manja na konzolama.
...covek svaki dan nauci nesto novo

ACHTUNG
23.1.2006, 15:06
Pazi ima i druga strana medalje.Halo na konzoli je bolje radio nego na mom kompu(bez paceva).XBOX ima Celeron na 733Mhz.Moj Athlon radi na 1700Mhz(2000+,da ne bude zabune).Toliko o tome.
Inace,u Starcraftu najvise volim Carrier+Arbiter+Observer kombinaciju.Naravno mnogo vise je u strategiji,nego u jedinicama.Ko zna da mikruje,oduvace mnogo jace jednice sa slabijim.Da li ste znali da EMP Shockwave moze da se izbegne? :)

voodoo_
23.1.2006, 17:33
Pazi ima i druga strana medalje.Halo na konzoli je bolje radio nego na mom kompu(bez paceva).XBOX ima Celeron na 733Mhz.Moj Athlon radi na 1700Mhz(2000+,da ne bude zabune).Toliko o tome.
Pa vidi, na Xboxovom Windowsu nemaš 300 aktivnih threadova i 100 MB RAM-a zauzeto dok Windows ništa ne radi, ko na PC-u što imaš :)

pirossi
24.1.2006, 12:21
Marine: You want a piece of me, boy?
(obavezno overite link (http://www.sclegacy.com/encyclopedia/unitquotes.php))

Definitivno igra koja mi je povećala IQ. BTW, i znanje engleskog.

Inuyasha
24.1.2006, 23:52
Marine: You want a piece of me, boy?
(obavezno overite link (http://www.sclegacy.com/encyclopedia/unitquotes.php))

Definitivno igra koja mi je povećala IQ. BTW, i znanje engleskog.

Super lokacija, nema sta, samo jedno pitanje ako ja imam piratski StarCraft - BW i instaliram najnoviji patch, stalno javlja "wrong cd key" jer zna neko neki crack ili pach koji ce uci u binary cd-key faila i prepraviti ga da mi BW radi na netu - srpsim recima :rolleyes:: jer zna neko neki patch koji ce mi omoguciti da igram na net-u :confused:

sasha vukelic
25.1.2006, 0:14
Super lokacija, nema sta, samo jedno pitanje ako ja imam piratski StarCraft - BW i instaliram najnoviji patch, stalno javlja "wrong cd key" jer zna neko neki crack ili pach koji ce uci u binary cd-key faila i prepraviti ga da mi BW radi na netu - srpsim recima :rolleyes:: jer zna neko neki patch koji ce mi omoguciti da igram na net-u :confused:

ionako je zamorno igrati na battle.net-u, nemoj se muciti
idi fino na www.pgtour.net i uzivaj

Inuyasha
25.1.2006, 16:35
ionako je zamorno igrati na battle.net-u, nemoj se muciti
idi fino na www.pgtour.net i uzivaj

Thx :D

sasha vukelic
25.1.2006, 18:31
iako ima dosta igraca na pgtour-u... ipak je malo tezi, tj jaka je konkurencija
recimo, meni je najbolji rank do sada 1571, a smatram se relativno dobrim igracem (jako daleko od nekog pro levela, ali donekle dobro igram).

dakle, nemojte se isfurati ako zaredate gomilu izgubljenih partija.

jako dobra je i vjezba, koju svima preporucujem PRIJE NEGO se upustite u multiplayer igranje, protiv dva random kompjutera (melee), na mapi "(8)the hunters", a da ne pravite staticku odbranu (bunkere, cannon-e, sunken-e).

Rolie
3.2.2006, 19:43
Thx :D
a kako se loguje na sajt

Rolie
3.2.2006, 19:44
Thx :D
a kako se loguje na saj da se igra ,slab sam sa engleskim

Inuyasha
3.2.2006, 21:04
a kako se loguje na saj da se igra ,slab sam sa engleskim

Nisam probao zato sto mi je crko jedan hard (imam 2) i to bas onaj na kojem mi je bio star craft, ali kada udjes u igru sacekaj da ti se skine update (ili ga skini manualno) i idi pod opciju "internet play" i tamo ukucaj adresu sajta. neznam da li to radi ali probaj.

sasha vukelic
3.2.2006, 22:10
a kako se loguje na saj da se igra ,slab sam sa engleskim

pa fino ides na sajt http://www.pgtour.net/
i kliknes gore pri vrhu new user registration
onda skines klijent (sa desne strane pise VI season download launcher)

startujes njega, i nakon instalacije pokrenes ga - on ce ti automatski pokrenuti starcraft, pa ides multiplayer, expansion, pa ok

Monty
9.2.2006, 2:10
Najbolji RTS svih vremena:alealeee:
Na Wikipediji sam citao opise nekih pro partija, e to je ludilo.
Ja imam Compendium na kompu i nisam uspevao da pogledam neku partiju, pa ako moze neki savet, kako se to radi, bio bih blagodaran:aplauz:

ConQ
10.2.2006, 17:26
@sasa vukelic
aj ne loopetaj vishe zivota ti, em si se izlupetao za one teorije vs 12 carriera, em sad izvaljujesh za pgtour. Vidi se da si za MultiPlayer totalni noob.
"prijateljski" savet:
Drzi se ti samo huntersa vs 2 compa i ne pokushavaj na battle netu a pogotovu nemoj pgtour.
poz ;)

sasha vukelic
11.2.2006, 2:06
@sasa vukelic
aj ne loopetaj vishe zivota ti, em si se izlupetao za one teorije vs 12 carriera, em sad izvaljujesh za pgtour. Vidi se da si za MultiPlayer totalni noob.
"prijateljski" savet:
Drzi se ti samo huntersa vs 2 compa i ne pokushavaj na battle netu a pogotovu nemoj pgtour.
poz ;)

sto se tice carrier-a, ne znam da li si ikada gledao neki replay od progamera, jer da jesi, ne bi govorio takve stvari... one sve taktike koje sam spomenuo nisu moje, vec sam ih vidio kako to koreanci rade. u vecini replayeva kada je doslo do toga ca protoss krene praviti carriere, on je izgubio. bilo to samo od wraithova, hydraliska,... ili uz pomoc defilera, medica, itd.

na pgtour-u je moj trenutni rank je 2972, i omjer pobjeda je 19-14-0, tj. 57.58% partija su pobjede
iako ce taj rank polako rasti (polako jer igram samo nekoliko partija sedmicno), ti kada budes mogao postici barem 3000, onda se javi i pricaj gluposti...

ConQ
11.2.2006, 5:46
sto se tice carrier-a, ne znam da li si ikada gledao neki replay od progamera, jer da jesi, ne bi govorio takve stvari... one sve taktike koje sam spomenuo nisu moje, vec sam ih vidio kako to koreanci rade. u vecini replayeva kada je doslo do toga ca protoss krene praviti carriere, on je izgubio. bilo to od wraithova, hydraliska, ili, ah sramote li, uz pomoc medic-a.

na pgtour-u je moj trenutni rank je 2972, i omjer pobjeda je 19-14-0, tj. 57.58% partija su pobjede
iako ce taj rank polako rasti (polako jer igram samo nekoliko partija sedmicno), ti kada budes mogao i tako malo postici, onda se javi i pricaj gluposti...koji nikname? i pod kojom zastavom? ni pod jednom zastavom sa "nashih" prostora niko nema pomenuti score, ukljuchujuci i pod "none". Ti mu dodjesh bolji i od nekih nashih reprezentativaca :). Sve ovo shto si napisao su budalashtine i nemam vishe shta da dodam. I za tvoj info: ako vec dozvolish da "izvuchem" 12 cerri ti si moj mladac "dead meat" GG no RE, pojma nemash

sasha vukelic
11.2.2006, 13:44
koji nikname? i pod kojom zastavom? ni pod jednom zastavom sa "nashih" prostora niko nema pomenuti score, ukljuchujuci i pod "none". Ti mu dodjesh bolji i od nekih nashih reprezentativaca :). Sve ovo shto si napisao su budalashtine i nemam vishe shta da dodam. I za tvoj info: ako vec dozvolish da "izvuchem" 12 cerri ti si moj mladac "dead meat" GG no RE, pojma nemash

sto se tice carriera, de mi molim te nadji neki replay gdje su oni preokrenuli partiju, jer ja nisam nikad vidio da su oni donijeli pobjedu nekome... a pogledao sam na hiljada replayeva.

a zaboravio si na ovu "nasu" zastavu:
http://www.pgtour.net/ladder.ranks.php?countrycode=ba
a mogao si to skontati jer vidis iz kojeg sam grada.

bas neki dan sam pobjedio ovog covu:
http://www.pgtour.net/profile.php?a=view&id=113875
a pogledaj koji je njegov highest rank...

Mrmot
11.2.2006, 18:00
Starkraft konza!

Nedavno sam prvi put uspeo da pobedim coveka (da ne kazem da sam NOOB :to_care: :alealeee: ) i kao nesto ja tu ucim.
Problem je u tome sto u vreme kad je starkraft izasao, ja sam imao 386 :(

Inace, igra je jedna od mojih omiljenih. :n_klanja:

ConQ
11.2.2006, 18:31
sto se tice carriera, de mi molim te nadji neki replay gdje su oni preokrenuli partiju, jer ja nisam nikad vidio da su oni donijeli pobjedu nekome... a pogledao sam na hiljada replayeva.

a zaboravio si na ovu "nasu" zastavu:
http://www.pgtour.net/ladder.ranks.php?countrycode=ba
a mogao si to skontati jer vidis iz kojeg sam grada.

bas neki dan sam pobjedio ovog covu:
http://www.pgtour.net/profile.php?a=view&id=113875
a pogledaj koji je njegov highest rank...
"sluchajno" ti linkovi ne shljakaju :boodala:

Maintenance Mode!

Current Time: February 11, 2006, 11:32 am

Sorry, the site will be back in few minutes... ....i to traje od kad si postavio link


........ali bi mogao da nam uploadujesh taj goshu replay gde si "strsio" tog goshua :aplauz:

p.s. ako uspem da iskopam jedan "edukativni" replay uploadovacu ti, chisto da te malo "prosvetlim" :kreza:

sasha vukelic
12.2.2006, 5:46
bezveze, ja htio taman pobijediti jos jednu partiju da dobijem C- rank (falilo mi samo 28 bodova), kad ono ne radi pgtour... no bice uskoro, pa cu ti dati novi link (vjerujem da mi rezultate nece obrisati)

a evo mozes da skines replay odavde...

http://avance70.tripod.com/legend-cowboy.rar

inace je partija kratka (8 i nesto minuta) i dosta sam se izgrijesio, pogotovo u napadanju... npr. mada sam dobro tajmirao prvi napad da ga izvedem tacno kada se istrazi metabolic boost i imao dosta zerglinga, traljavo sam ga odradio (cak sam onda negdje na sredini partije pomislio da predam). ipak sam se odlucio da krenem na sve ili nista... racunao sam na to da ce on htjeti mene napasti jer mu je vojska daleko jaca, ali i sporija (zealoti), pa sam to sve iskoristio u svoju korist - tj. kontranapad i unistavanje njegove baze - prvo sam eliminisao pylone kod gateway-a i obustavio proizvodnju dodatne vojske, pa sam unistio sve probe, da ne bi koja pobjegla i napravila skriveni pylon, pa neksus... mada, uspio sam i LAIR napraviti, tako da se i protivnik nije odlucio za napad, vjerujem da ne bi bio spreman za mutaliske! (a mozes primjetiti i da sam u donjem desnom uglu napravio dodatnu gradjevinu, u slucaju da je protivnik htio isto meni unistiti sve gradjevine).

highest rank tog igraca je ~4800, tj. C

ConQ
12.2.2006, 11:34
bezveze, ja htio taman pobijediti jos jednu partiju da dobijem C- rank (falilo mi samo 28 bodova), kad ono ne radi pgtour... no bice uskoro, pa cu ti dati novi link (vjerujem da mi rezultate nece obrisati)

a evo mozes da skines replay odavde...

http://avance70.tripod.com/legend-cowboy.rar

inace je partija kratka (8 i nesto minuta) i dosta sam se izgrijesio, pogotovo u napadanju... npr. mada sam dobro tajmirao prvi napad da ga izvedem tacno kada se istrazi metabolic boost i imao dosta zerglinga, traljavo sam ga odradio (cak sam onda negdje na sredini partije pomislio da predam). ipak sam se odlucio da krenem na sve ili nista... racunao sam na to da ce on htjeti mene napasti jer mu je vojska daleko jaca, ali i sporija (zealoti), pa sam to sve iskoristio u svoju korist - tj. kontranapad i unistavanje njegove baze - prvo sam eliminisao pylone kod gateway-a i obustavio proizvodnju dodatne vojske, pa sam unistio sve probe, da ne bi koja pobjegla i napravila skriveni pylon, pa neksus... mada, uspio sam i LAIR napraviti, tako da se i protivnik nije odlucio za napad, vjerujem da ne bi bio spreman za mutaliske! (a mozes primjetiti i da sam u donjem desnom uglu napravio dodatnu gradjevinu, u slucaju da je protivnik htio isto meni unistiti sve gradjevine).

highest rank tog igraca je ~4800, tj. C
ko shto rekoh em ti pojma nemash em ovaj toss tek pojma nema.
btw sezona na pgt je zavrshena :)

sasha vukelic
12.2.2006, 13:41
ko shto rekoh em ti pojma nemash em ovaj toss tek pojma nema.
btw sezona na pgt je zavrshena :)

ja starcraft igram od kada je izisao, zato sto mi se svidja koliko je dobro sve ukomponovano. nikada nisam igrao 10 sati dnevno kao sto to rade neki progameri, pa nikada necu dostici taj nivo (cak sam imao i pauze od po godinu dana neigranja). to mi ni najmanje ne smeta, jer igram radi zabave i jer je igra jos uvijek daleko najbolja real-time strategija.

ne znam koji ti je cilj da mene vrijedjas, no znaj da se ja nikada necu uvrijediti, jer sam takav covjek. medjutim, to sto si rekao da taj toss nema pojma, a rank mu je skoro 5000, to govori puno o tebi. da si ikada zaigrao partiju na pgtouru, taj broj bi gledao sa postovanjem.

a ti kad dostignes toliko poena na pgtour-u, onda se javi... ovako, kada mi govoris u prazno, zvucis kao neki napaljeni klinac, sto vjerovatno i jesi.

ConQ
12.2.2006, 15:44
Ja i igram 4 funn, i nisam pro ali sam odgledao i odigrao dovoljno partija da vidim da obojica pojma nemate. Nije to vredjanje, to je chinjenica. Kada neko odigra onako tossa vs jednog nooba onda mu dzabe bilo kakav rank i poeni.
1. onaj ulaz su mogla da brane 2 zila + 2 probe i cannon, i to bez problema.
2. one linge se ubijaju probama jer kod tebe nema micra.
3. ubija ti hach umesto da ti ubije pool, to dovoljno govori koliko je dobro odigrao.
4. GG no RE, ko shto rekoh nemash pojma

p.s.
ja igram star oko 2 godine i u 99% igram tossa i samo iz tog razloga sam komentarisao tvoje "teorisanje" vs 12 carriera. Shto se blindovanja observera tiche....moze ali ako ga vidish, a ne vidish ga :)))
da skratim prichu, dodji na server: EUROPE channel: JETSET
pa da "bacimo" koju ;) (od 00h uvek ima nekog od nashih)

sasha vukelic
12.2.2006, 17:01
Ja i igram 4 funn, i nisam pro ali sam odgledao i odigrao dovoljno partija da vidim da obojica pojma nemate. Nije to vredjanje, to je chinjenica. Kada neko odigra onako tossa vs jednog nooba onda mu dzabe bilo kakav rank i poeni.
1. onaj ulaz su mogla da brane 2 zila + 2 probe i cannon, i to bez problema.
2. one linge se ubijaju probama jer kod tebe nema micra.
3. ubija ti hach umesto da ti ubije pool, to dovoljno govori koliko je dobro odigrao.
4. GG no RE, ko shto rekoh nemash pojma

p.s.
ja igram star oko 2 godine i u 99% igram tossa i samo iz tog razloga sam komentarisao tvoje "teorisanje" vs 12 carriera. Shto se blindovanja observera tiche....moze ali ako ga vidish, a ne vidish ga :)))
da skratim prichu, dodji na server: EUROPE channel: JETSET
pa da "bacimo" koju ;) (od 00h uvek ima nekog od nashih)

ugl. konacno se pgtour digao, pa evo ti direkt link na moj profil:
http://www.pgtour.net/profile.php?a=view&id=73090

na bnet-u ne mogu igrati, jer se kod nas nema gdje kupiti originala (a kupio bih ga istog trena, kada bi bilo negdje - ako nista drugo onda iz postovanja prema blizzard-u)... a i da imam original, ne bih igrao na bnet-u, jer je puno izazovnije i zanimljivije na pgtour-u.

pretpostavljam da volis na bnet-u ubijati newbie sa 12 carriera i to sto govoris o njima mi je dovoljno da vidim kakav si igrac. kako rijetko igram sc, necu da gubim vrijeme igrajuci sa tobom, jer si ocigledno obicni n00b.

ti i ja cemo zaigrati 1v1 kada se dokazes na pgtour-u sa bar 3000 poena. vidim da imas nalog sve fino napravljeno i potpis i slika, itd, ali nula odigranih partija... to znaci da se bojis zaigrati na pgtour-u, jer si isuvise los igrac. dokazi da nisam u pravu, pa ces biti dostojan da igramo 1v1.

ConQ
12.2.2006, 22:33
na bnet-u ne mogu igrati, jer se kod nas nema gdje kupiti originala (a kupio bih ga istog trena, kada bi bilo negdje - ako nista drugo onda iz postovanja prema blizzard-u)... voljan sam da ti bez nadoknade poshaljem validan CD key.......ako nista drugo onda iz postovanja prema blizzard-u :kreza:
a i da imam original, ne bih igrao na bnet-u, jer je puno izazovnije i zanimljivije na pgtour-u.
otkud znash kad nisi probao na b-netu?
pretpostavljam da volis na bnet-u ubijati newbie sa 12 carriera i to sto govoris o njima mi je dovoljno da vidim kakav si igrac. kako rijetko igram sc, necu da gubim vrijeme igrajuci sa tobom, jer si ocigledno obicni n00b.
pa kako ti ko upadne, ali za tvoj info ako i upadne newbee u partiju, ta partija traje jako kratko tako da nema razgovora o onih 12 carriera.
ti i ja cemo zaigrati 1v1 kada se dokazes na pgtour-u sa bar 3000 poena. vidim da imas nalog sve fino napravljeno i potpis i slika, itd, ali nula odigranih partija... to znaci da se bojis zaigrati na pgtour-u, jer si isuvise los igrac. To znachi da mi igranje na PGTouru, kao ni na WGTouru ne privlachi. Veruj mi da mi nije problem da "nabudzim" 20-ak winnova za veoma kratak period, ali ne vidim draz u tome. Vishe volim da igram sa prijateljima ili vs njih. A ovo da sam losh...pa losh sam :p
dokazi da nisam u pravu, pa ces biti dostojan da igramo 1v1Nemam ja shta tebi da dokazujem, i teshko da cemo odigrati taj 1v1 iz vishe razloga.
Mozemo i ovako, mozesh da dovedesh nekog tvog bosancherosa pa da "bacimo" 2v2 ili 3v3 a ona ponuda za CD-key vazi i za u buduce.

:bibidu: b-net

sasha vukelic
12.2.2006, 23:39
neces sad valjda jos da kazes da pgtour nije mnogo izazovniji? stvarno covjece, pa razmisli sta pises.

a ostatak odgovora je potpuno ocekivan. ako ti nije problem nagurati toliki rank, hajde da te vidim, treba ti svega 3-4 sata da ga ostvaris... a ako nemas vremena, evo uskoro pocinje nova sezona, 15-20 minuta dnevno ti je dovoljno, cak mozes i svaki drugi dan da igras.

ConQ
13.2.2006, 18:58
neces sad valjda jos da kazes da pgtour nije mnogo izazovniji? stvarno covjece, pa razmisli sta pises.

a ostatak odgovora je potpuno ocekivan. ako ti nije problem nagurati toliki rank, hajde da te vidim, treba ti svega 3-4 sata da ga ostvaris... a ako nemas vremena, evo uskoro pocinje nova sezona, 15-20 minuta dnevno ti je dovoljno, cak mozes i svaki drugi dan da igras.
Pa meni nije, ja igram 4 funn i ne palim se na score :a_bleh: mada mozda i zaigram novu sezonu, nikad se ne zna. :nov_guita
Nevidim zashto bi PGT bio izazovniji od npr WEST servera battle-neta? Svi koji igraju "famozni" PGT su i na battle netu (osim retkih pojedinaca :D) al imash opravdanje za ne znanje jer si "boske" :D

sasha vukelic
13.2.2006, 22:19
Pa meni nije, ja igram 4 funn i ne palim se na score :a_bleh: mada mozda i zaigram novu sezonu, nikad se ne zna. :nov_guita
Nevidim zashto bi PGT bio izazovniji od npr WEST servera battle-neta? Svi koji igraju "famozni" PGT su i na battle netu (osim retkih pojedinaca :D) al imash opravdanje za ne znanje jer si "boske" :D

evo npr. igrao sam protiv jednog hrvata (teski sc napaljenik) kojeg sam pobjedio dvije partije za redom i on me je pitao da li na bnet-u vjezbam za pgtour, jer on tako radi - pobjedi 3-4 partije na bnet-u i onda ode na pgtour-u gdje mu je rank zesci D-, iz kojeg ne moze nikako da se izvuce, iako na bnet-u vecinu pobjedi.

i tako sam mnogih cuo (indirekto i direktno) da je bnet dosta slabiji sto se tice konkurencije i takodje ne posjeduje nikakvu anti-hack zastitu, dok na pgtour-u to ima.

broj 3000 mi trenutno znaci da cu igrati protiv kvalitetnijih igraca. a sto se tice tog broja kao score-a, to ne pali ni mene (jer znam da ne mogu dostici A+, ili cak nesto blizu toga). izazov je ono sto je odlicno, jer u protivnom ne bi bilo zanimljivo.

ConQ
13.2.2006, 23:11
evo npr. igrao sam protiv jednog hrvata (teski sc napaljenik) kojeg sam pobjedio dvije partije za redom i on me je pitao da li na bnet-u vjezbam za pgtour, jer on tako radi - pobjedi 3-4 partije na bnet-u i onda ode na pgtour-u gdje mu je rank zesci D-, iz kojeg ne moze nikako da se izvuce, iako na bnet-u vecinu pobjedi.

i tako sam mnogih cuo (indirekto i direktno) da je bnet dosta slabiji sto se tice konkurencije i takodje ne posjeduje nikakvu anti-hack zastitu, dok na pgtour-u to ima.

broj 3000 mi trenutno znaci da cu igrati protiv kvalitetnijih igraca. a sto se tice tog broja kao score-a, to ne pali ni mene (jer znam da ne mogu dostici A+, ili cak nesto blizu toga). izazov je ono sto je odlicno, jer u protivnom ne bi bilo zanimljivo.mnogo si bre ogranichen. Ko zna da igra on na b-netu "sedi" na klanskim channelima (npr op ToT) i tamo igra vs igracha iz tog clana. Valjda nisi toliki noob pa da moram da ti objashnjavam shta je ToT ekipa ili npr pG ili Play clan. Tom Croatu bi zivotna zelja bila da igra vs nekog kome je tag Play. ili pG....
Score, ma kakav bio ne daje ti ama bash nikakav uvid u nechiji skill. Npr ja na Europe serveru imam samo na jednom accountu skoro 1000 winnova a vazim za jednog velikog nooba, sa druge strane znam ljude koji imaju negativan score a sabijaju. Ukratko, poenta ove "rasprave" i nije bila o vrednosti PGT-a ili B-neta, vec o taktikama i teorijama vs rase koju "sluchajno" ja igram, pa je samim tim i moja reakcija bila logichna.

Andross
13.2.2006, 23:40
Cim videh ovu temu navrle mi stare uspomene na Zergove,Humane i pogotovo Protose.Kako sam voleo protoskog heroja Zeratula...

sasha vukelic
14.2.2006, 0:52
mnogo si bre ogranichen. Ko zna da igra on na b-netu "sedi" na klanskim channelima (npr op ToT) i tamo igra vs igracha iz tog clana. Valjda nisi toliki noob pa da moram da ti objashnjavam shta je ToT ekipa ili npr pG ili Play clan. Tom Croatu bi zivotna zelja bila da igra vs nekog kome je tag Play. ili pG....
Score, ma kakav bio ne daje ti ama bash nikakav uvid u nechiji skill. Npr ja na Europe serveru imam samo na jednom accountu skoro 1000 winnova a vazim za jednog velikog nooba, sa druge strane znam ljude koji imaju negativan score a sabijaju. Ukratko, poenta ove "rasprave" i nije bila o vrednosti PGT-a ili B-neta, vec o taktikama i teorijama vs rase koju "sluchajno" ja igram, pa je samim tim i moja reakcija bila logichna.

ja jesam na pgtour-u odigrao malo partija, mozda 100-150, ali kada god da sam igrao protiv D-,D,D+,C-,... taj rank je prilicno dobro ocrtavao kakav je igrac u pitanju, osim u ekstremnim slucajevima kada neko ima 10 (ili vise) pobjeda i 0 izgubljenih, no i tada je prilicno ocigledno u sta se upustam... dakle, hvala sto si mi potvrdio da bnet nista ne valja, pogotovo za nekog sto igra malo kao ja.

sve mi se cini da ova rasprava ne vodi nigdje, no mi srbi smo u tome najvicniji :D
on that bombshell, zelim ti srecno dalje zabavljanje uz starcraft i mocne carrier-e.

Andross
14.2.2006, 13:21
En Taro Adun Judicator !!!

Adun Toredas!

ConQ
14.2.2006, 13:37
sve mi se cini da ova rasprava ne vodi nigdje, no mi srbi smo u tome najvicniji
on that bombshell, zelim ti srecno dalje zabavljanje uz starcraft i mocne carrier-e.pa i ne vodi jer si topina. Menjash teze, komentarishesh neke nebooloze :confused:. Carriere si ti pominjao, kao i blind observera medicom (iako ga ovaj ne vidi :rofl: ) a sad ce josh da ispadne da sam ja "razvijao" tvoje goshu teorije :D
Daj josh neki "goshu" komentar na neki unit tossa, zivota ti :rofl:

sasha vukelic
14.2.2006, 23:28
pa i ne vodi jer si topina. Menjash teze, komentarishesh neke nebooloze :confused:. Carriere si ti pominjao, kao i blind observera medicom (iako ga ovaj ne vidi :rofl: ) a sad ce josh da ispadne da sam ja "razvijao" tvoje goshu teorije :D
Daj josh neki "goshu" komentar na neki unit tossa, zivota ti :rofl:

ocigledno da nisi gledao boxer-ov vod (znas valjda sta je vod) koji je u pitanju, pa evo cisto da te naucim necemu:

protoss navire sa 12 carriera, terran (boxer) napada sa 10-ak medicarki. svi u publici gledaju i smiju se. no, taman prije susreta ugledas comsat, and before you know it, terran je blindovao svih 5 observera koji su pratili carriere, uradivsi clone medicarkama. ulecu cloackovani wraithovi i gotova prica. publika u transu.

nego, nesto ne stize taj pro-replay sa carrierima, koji si obecao?
mozda zato sto takvo nesto ne postoji... ostaje jedino da posaljes neki svoj u kojem koljes sa carrierima, pa da ti se danima smijem! ne bih da te vrijedjam, no cista si paljevina.

ConQ
15.2.2006, 12:58
ocigledno da nisi gledao boxer-ov vod (znas valjda sta je vod) koji je u pitanju, pa evo cisto da te naucim necemu:

protoss navire sa 12 carriera, terran (boxer) napada sa 10-ak medicarki. svi u publici gledaju i smiju se. no, taman prije susreta ugledas comsat, and before you know it, terran je blindovao svih 5 observera koji su pratili carriere, uradivsi clone medicarkama. ulecu cloackovani wraithovi i gotova prica. publika u transu.

nego, nesto ne stize taj pro-replay sa carrierima, koji si obecao?
mozda zato sto takvo nesto ne postoji... ostaje jedino da posaljes neki svoj u kojem koljes sa carrierima, pa da ti se danima smijem! ne bih da te vrijedjam, no cista si paljevina.
komentar na ceo tvoj post: :rofl: :rofl: :rofl:
voleo bih da vidim taj "famozni" vod gde boxer dozvoli tossu da razvije 12 carriera :D.
, taman prije susreta ugledas comsat, :rofl: pa i da se pojavi on je "dead" u sekundi pored 12 carriera :rofl:
btw ja znam shta je vod ali ochigledno ti to ne znash nego si samo chuo o tome. Mogu da ti poshaljem 100 GB samo boxerovih vodova, ali ni u jednom nema tih "12 carriera"? Za tvoj info: vodovi su snimci iz 3-eg lica i sluze za simulaciju 1. lica i u 99% su losheg kvaliteta. Voleo bih da mi linkujesh taj vod ali znam da od toga nema nishta.
Za ovaj moj replay koji sam pominjao budi strpljiv jer treba da ga "iskopam" chim ulovim malo vremena a iz njega mozesh da nauchish kako toss moze da sabije zerga samo sa corsairima, reaverima i carrierima a da ne pravi osnovne zemljane unite, znachi bez i 1 zila ili goona. U pitanju je pro replay a ne neki noob-game. Vidish ja sam npr tvoj replay gledao iz 1. lica preko programa pinguinplug i zato kazem da nemash pojma. Taj program mi omogucava simulaciju kompletne tvoje igre, od kretanja kursora do kompletnog obelezavanja unita kao i komandovanje (micro&macro). Znachi kompletna analiza na osnovu koje mogu da tvrdim to shto tvrdim.
i za kraj: ne bih da te vrijedjam, no cista si paljevina.
nema uvrede, (kada je SC u pitanju) tu si 100% u pravu ;)

sasha vukelic
15.2.2006, 14:23
komentar na ceo tvoj post: :rofl: :rofl: :rofl:
voleo bih da vidim taj "famozni" vod gde boxer dozvoli tossu da razvije 12 carriera :D.
:rofl: pa i da se pojavi on je "dead" u sekundi pored 12 carriera :rofl:
btw ja znam shta je vod ali ochigledno ti to ne znash nego si samo chuo o tome. Mogu da ti poshaljem 100 GB samo boxerovih vodova, ali ni u jednom nema tih "12 carriera"? Za tvoj info: vodovi su snimci iz 3-eg lica i sluze za simulaciju 1. lica i u 99% su losheg kvaliteta. Voleo bih da mi linkujesh taj vod ali znam da od toga nema nishta.
Za ovaj moj replay koji sam pominjao budi strpljiv jer treba da ga "iskopam" chim ulovim malo vremena a iz njega mozesh da nauchish kako toss moze da sabije zerga samo sa corsairima, reaverima i carrierima a da ne pravi osnovne zemljane unite, znachi bez i 1 zila ili goona. U pitanju je pro replay a ne neki noob-game. Vidish ja sam npr tvoj replay gledao iz 1. lica preko programa pinguinplug i zato kazem da nemash pojma. Taj program mi omogucava simulaciju kompletne tvoje igre, od kretanja kursora do kompletnog obelezavanja unita kao i komandovanje (micro&macro). Znachi kompletna analiza na osnovu koje mogu da tvrdim to shto tvrdim.
i za kraj:
nema uvrede, (kada je SC u pitanju) tu si 100% u pravu ;)

inace, kaze se penguinplug i pola opcija koje si naveo ne postoje (npr. NE vidi se kretanje kursora, pozicija ekrana se ekstrapolira iz selektovanih jedinica (i ugl. je pogresno), itd...)

no posto ne znas ama bas nista o starcraftu, oprasta ti se ovo...

sto se tice blindovanja, boxer je tu taktiku primjenjivao vise puta (znam za 3), pa sa moze lako naci gdje god hoces. dakle, dzaba si se mucio da toliko pises, jer evo ti jednog od linkova (nije vod, al nema veze):
http://www.ingame.de/filebase/index.php?action=file&cid=395&fid=1899

no posto ne znas ama bas nista o starcraftu, oprasta ti se i ovo...

ConQ
15.2.2006, 21:28
samo za tebe, iskljuchivo edukacije radi ;)
http://www.bwprogrammers.com/files/pp/pp_045beta.zip

superpenguin sa svim onim opcijama koje sam naveo. Znachi apsolutno SVE pokazuje iz 1. lica ukljuchujuci i kretanje kursora i ekrana u originalnoj simulaciji. Ide samo uz najnoviji patch 1.13f i radi savrsheno. Probaj pa komentarishi, baratash sa zastarelim informacijama, pa ti se ne znanje oprashta...ovaj put :D

fedore
15.2.2006, 23:14
http://avance70.tripod.com/legend-cowboy.rarBez namere da ikog vredjam, mogu da ti kazem da si ovu partiju izgubio, da je toss neki igrac bio bi eliminisan pre nego shto si ti njega eliminisao:aplauz: Odavno ne odgledah ovako glupu reakciju tossa:boodala:

sasha vukelic
15.2.2006, 23:16
samo za tebe, iskljuchivo edukacije radi ;)
http://www.bwprogrammers.com/files/pp/pp_045beta.zip

superpenguin sa svim onim opcijama koje sam naveo. Znachi apsolutno SVE pokazuje iz 1. lica ukljuchujuci i kretanje kursora i ekrana u originalnoj simulaciji. Ide samo uz najnoviji patch 1.13f i radi savrsheno. Probaj pa komentarishi, baratash sa zastarelim informacijama, pa ti se ne znanje oprashta...ovaj put :D

vidim "vjesto" si izbjegao komentar, za blindovanje observera... posto obozavas carriere, necu ni da ti dajem druge linkove, npr. u kojem je toss doslovno predao zato sto je njegova grupa od 12-ak carriera i isto toliko corsair-a zavrsila pod jednim plague-om.

inace, iz mojih postova je ocigledno da i ja koristim pplug, a kako igram preko interneta, takodje je ocigledno da imam 1.13f patch, pa je ocigledno da imam najnoviju verziju pplug-a.
(a i da nisi znao to, pgtour sada koristi pplug, pa ga moram imati, zelio to ja ili ne)

sasha vukelic
15.2.2006, 23:40
Bez namere da ikog vredjam, mogu da ti kazem da si ovu partiju izgubio, da je toss neki igrac bio bi eliminisan pre nego shto si ti njega eliminisao:aplauz: Odavno ne odgledah ovako glupu reakciju tossa:boodala:

kao sto sam vec rekao, lose sam zapoceo partiju i jos losije odigrao prvi napad i kada je on krenuo sa onim "silnim" zealot-ima, jedina nada mi je bila da pokusam ono sto sam uspio :) a malo je falilo da odmah predam! :D

inace tom covjeku je najbolji rank C, sto je jako dobro (npr. samo je jedan covjek sa nasih prostora uspio imati veci rank od toga) :
http://www.pgtour.net/profile.php?a=view&id=113875

ali opet, nije me mogao "eliminisati" tek tako lako, zealoti su dosta spori a zerglinzi dosta brzi (pogotovo jer sam uradio upgrade brzine), a mozda nisi vidjeo extractor koji sam napravio dole desno? (u slucaju da mi je unistio glavnu bazu)

JBlitzkrieg
13.3.2006, 16:00
The best of the REST!! :alealeee: :n_klanja: :n_klanja:
Cik da vidim da li ce neka strategija da prestigne StarCraft.
Na bojnom polju sa jedne strane srecu se prva kreacija misterojznih Xel-Naga, First-Borne ili Protosi. Malo dalje u daljini galopiraju mutirani Dune Ridderi koje je Overmind nazvao Zerglingzima. On hoce da zavrsi krug i pokaze svojim kreatorima Xel-Nagama da je njegova evolucija kompletna tako sto ce desetkovati njihovu prvu kreaciju. I na naravno tu smo i mi, doduse ne telom, ali duhom da, izgnani kriminalci sa Zemlje koji utocisce traze u novom zvezdanom sistemu.
Majke mi najbolja pozadina i prica ikada!!! Igru za koju ne zalim sto sam puko 10 funti (BestSeller serija, dobijes i SC i SC:BW). A prethodni pasus ce da razumeti ako budete procitali manual. Mislim da je jedan nas lik ceo manual preveo na srpski, pa izgooglujte. :qliranje:

sasha vukelic
17.3.2006, 19:48
The best of the REST!! :alealeee: :n_klanja: :n_klanja:
Cik da vidim da li ce neka strategija da prestigne StarCraft.
Na bojnom polju sa jedne strane srecu se prva kreacija misterojznih Xel-Naga, First-Borne ili Protosi. Malo dalje u daljini galopiraju mutirani Dune Ridderi koje je Overmind nazvao Zerglingzima. On hoce da zavrsi krug i pokaze svojim kreatorima Xel-Nagama da je njegova evolucija kompletna tako sto ce desetkovati njihovu prvu kreaciju. I na naravno tu smo i mi, doduse ne telom, ali duhom da, izgnani kriminalci sa Zemlje koji utocisce traze u novom zvezdanom sistemu.
Majke mi najbolja pozadina i prica ikada!!! Igru za koju ne zalim sto sam puko 10 funti (BestSeller serija, dobijes i SC i SC:BW). A prethodni pasus ce da razumeti ako budete procitali manual. Mislim da je jedan nas lik ceo manual preveo na srpski, pa izgooglujte. :qliranje:

potpuno se slazem!

nadam se da nece zeznuti sc2 kada izidje jednog dana

Inuyasha
17.3.2006, 20:36
...nadam se da nece zeznuti sc2 kada izidje jednog dana

Pa toga se i boje, zato nece da naprave novu verziju jer se bolje da ce sve pokvariti.

nesonjacc
17.3.2006, 21:24
Eha kad bi samo to bio sluchaj

na zalost se Blizzard predao istoj onoj filozofiji koju je magistrirao i doktorirao Lucas arts drzeci se kao pijan plota STAR WARSa i zakidajuci na apsolutno svemu sto u sebi ne nosi navedeni naziv( ma koliko dobro bilo - Sta reci o Avanturama - MONKEY ISLAND i SAM&MAX- sami nazivi su dovoljni)

Dakle sta ochekivati od blizarda - WOW WOW WOW WOW WOW WOW - expansioni za isti i tako godinama i godinama i godinama -
Pa godinama najavljivani starcraft ghost za konzole nije ni izashao
A ako ikada budemo videli SC2( ili npr Diablo 3)ili bilo sta sto nije World of Warcraft( citaj Zlatna KOKA) ja cu biti neizmerno srecan

POzdrav

Andross
17.3.2006, 21:32
I ja isto!Star Craft i Diablo II su mi najomiljenije igre.Star Craft mi je prva ozbiljnija igra.Kad se setim u tetkinom PC-u na Ceraku jedna devojcica mi kaze:"Premlad si ti za to":rofl: a ja da puknem od smeha.Em dobro igram em volem kampanju,em skoro celu pricu znam.Sada ne mogu svega da se setim ona dva mozga(zeleni i plavi) u kampanji su bese Overmindovi podanici,a Overminda samog unistavamo sa protosima(dole) i terranima(gore) u zadnjoj misiji kampanje u SC:BW.Jel tako ili gresim?

JBlitzkrieg
20.3.2006, 17:43
Pa takode i ovde. Warcraft inace ne volim, a sad pogotovo kad je izasao WOW, Blizzard i ne razmislja da pravi nesto drugo osim toga. Osim toga SC2 bi definitivno bio gori od prvog dela (posto bolje nece umeti ni marsovci da naprave), pa je bolje da se ovako zavrsi...
Isti slucaj je i sa metallicom. Posle prva dva albuma trebali su da se raspadnu i spase sebe i ostale blamaze koju im je preobrazaj u Hard-Core doneo.

sasha vukelic
20.3.2006, 20:47
Pa takode i ovde. Warcraft inace ne volim, a sad pogotovo kad je izasao WOW, Blizzard i ne razmislja da pravi nesto drugo osim toga. Osim toga SC2 bi definitivno bio gori od prvog dela (posto bolje nece umeti ni marsovci da naprave), pa je bolje da se ovako zavrsi...
Isti slucaj je i sa metallicom. Posle prva dva albuma trebali su da se raspadnu i spase sebe i ostale blamaze koju im je preobrazaj u Hard-Core doneo.

povukao si jako zanimljivu paralelu
mali dodatak:
metalica je zaradila gooomilu para na novim albumima
blizard ce zaraditi gooomilu para na starcaft2 kada izadje...!

Sarmatian
21.3.2006, 3:07
E skinuo sam starcraft sa neta pre neki dan i ponovo sam se odusevio. Neverovatna igra. Nek naprave starcraft 2. Ko kaze da mora biti promasaj? Ja sam bio odusevljen bg1 ali bg2 je prevazisao keca u svim elementima. A ako nam se ne svidi, ne moramo je igrati, zar ne?

ddak
21.3.2006, 3:37
e da mi je probati taj World of Warcraft, pa da zapucam...lozim se na screenshotove i wallpaperse kao mlad majmun...Nema u ovoj smrdljivoj CG da se kupi, tj ima na jedno mjesto ali je 70 eura, chuh da je mu cijena pala da se za 30-35 moze uzeti pa nebih da budem ta veverica koja ce duplo platiti...
a shto se starcrafta tiche, perverzija je...mada vishe preferiram warcraft ali...

Inuyasha
21.3.2006, 9:16
e da mi je probati taj World of Warcraft, pa da zapucam...lozim se na screenshotove i wallpaperse kao mlad majmun...Nema u ovoj smrdljivoj CG da se kupi, tj ima na jedno mjesto ali je 70 eura, chuh da je mu cijena pala da se za 30-35 moze uzeti pa nebih da budem ta veverica koja ce duplo platiti...
a shto se starcrafta tiche, perverzija je...mada vishe preferiram warcraft ali...
Ehhh taj wow, imam vise drugova koji igraju to...uglavnom bolje nemoj pocinjati jer ce ti to izvuci sve pare...a osim toga postaces "zavistan" na neki cudan i glup nacin...mislim da znam kako da se obogatim, osnovacu jednu kliniku za odvikavanje od wow-a :D :D :D

ddak
21.3.2006, 16:24
Ehhh taj wow, imam vise drugova koji igraju to...uglavnom bolje nemoj pocinjati jer ce ti to izvuci sve pare...a osim toga postaces "zavistan" na neki cudan i glup nacin...mislim da znam kako da se obogatim, osnovacu jednu kliniku za odvikavanje od wow-a :D :D :D

pare nisu problem, para nema :)
a to shto se tiche zavisnosti, to zasigurno znam da cu pasti godinu i sl..makar chu tih godinu dana da se izivim da valja...

Inuyasha
21.3.2006, 20:37
Pa zabavices se to je sigurno...Burn heretic :nov_explo hahahaha:nov_explo ,garantijem ti da ces svet videti kao qest koji je jako tesko preci......a da ces uz wow ziveti lepo :rolleyes: to bas neznam....videcemo

Andross
21.3.2006, 21:25
Men je wow vec smorio al' Star Craft nikako!:)

Inuyasha
21.3.2006, 22:18
Men je wow vec smorio al' Star Craft nikako!:)
Star Craft ne moze da smori, zato sto uvek kad igras daje utisak kao da ti je to prvi put...zakon SC i RA2 rulezzzz :alealeee: :alealeee: :alealeee:

Andross
22.3.2006, 14:53
Ovako: Fenix je Zealot(glavni).Njega fantomski ubijaju i on vaskrsava kao Dragon(ili tako nesto).Sada posto nisam nasao u prici pitam vas :Ko je koknuo Fenixa dok je bio Zealot?

Inuyasha
22.3.2006, 18:56
UU nesecam se, valjda je umruo u bitci protiv zergova...stvarno se nesecam.

sasha vukelic
22.3.2006, 23:17
Ovako: Fenix je Zealot(glavni).Njega fantomski ubijaju i on vaskrsava kao Dragon(ili tako nesto).Sada posto nisam nasao u prici pitam vas :Ko je koknuo Fenixa dok je bio Zealot?

neki anonimni hydralisk, ako se dobro sjecam, mozda hunter-killer :)

Sarmatian
23.3.2006, 2:13
Ovako: Fenix je Zealot(glavni).Njega fantomski ubijaju i on vaskrsava kao Dragon(ili tako nesto).Sada posto nisam nasao u prici pitam vas :Ko je koknuo Fenixa dok je bio Zealot?

Zar je bitno?

Andross
23.3.2006, 10:13
Meni jeste.Glupo mi da ga gledam kao dragona kad sam ga zavoleo kao Zealota.sasha mozda si upravu.Pre ce biti Hunter-Killer,nije hydralisk toliko jak.(ipak je h-k jaci).

styx
10.4.2006, 11:06
i dalje mi nije jasno kako se u moru iskoriscavanja postojecih naslova ne nadje neko pametan i uradi nastavak starcraft-a

Inuyasha
10.4.2006, 11:10
E vidis to je misterija, i ja sam o tome razmisljao...Kada sam pre nekih 4 meseca video da ce izaci Starcraft Ghost ja se ponadao...al ono neka pucacina i josh samo za konzole :mad:

Pr3dat000r
15.4.2006, 12:59
Mene wow nikad nece smoriti!!Ta atmosvera j*e*b*e kevu odlicna je igrica.Moj brat se vec navukao sidje u kuhinju samo da jede i odma na wow :D

Wow je bolji od starcrafta,warcrafta,diabla,heroja,AoE,AoM bar po mom misljenju i vidim da ce sada izaci neki nastavak The Burning Crusade napalio sam se :D


Bice i Blood Elvesi.


Moj savet:

1.Ako kupis lepo imas da se provedes mnogo lepo da lepse ne moze biti.

2.Ako se navuces gadno ces proci u zivotu :D.

Shadowfax
15.4.2006, 13:28
Mene wow nikad nece smoriti!!Ta atmosvera j*e*b*e kevu odlicna je igrica.Moj brat se vec navukao sidje u kuhinju samo da jede i odma na wow :D

Wow je bolji od starcrafta,warcrafta,diabla,heroja,AoE,AoM bar po mom misljenju i vidim da ce sada izaci neki nastavak The Burning Crusade napalio sam se :D


Bice i Blood Elvesi.


Moj savet:

1.Ako kupis lepo imas da se provedes mnogo lepo da lepse ne moze biti.

2.Ako se navuces gadno ces proci u zivotu :D.




Kupio,igrao,prodao.Jedno vreme mi je bilo interesantno ali...ne znam wc i sc mi se i dalje vise svidjaju.

Pr3dat000r
15.4.2006, 14:49
heh svako ima svoj ukus;)

DaAli
6.5.2006, 14:24
Ipak da ne dozvolimo da prica o legendi zamre :) .
Ne igram wow, niti me toliko interesuje, niti cu ga igrati (vjerovatno), ali svako ko je igrao SC zna uzitak docekivanja novog talasa zergova na bazu koju brane dva bunkera i tenk u Siege Modu...Eh uspomene...
A uz to zadnja misija na Brood Waru je jedna od najtezih koje sam ikad odigrao (ako ne i najteza),u nekoj strategiji...
Pozdrav za sve kojima je SC u srcu... :ciao:

Eni
6.5.2006, 14:48
Igrao sam pre SC pomalo (kampanju) ali kako nikad nisam presao, juce sam platio 840 dinara i kupio original sa expanzijom, pa cu polako... presao sam juce cetiri prve terranske misije u jednom dahu, cisto da se zagrejem...

A posle.... mozda internet.... :boxing:

epicAdrian
9.5.2006, 16:20
Bash sam sinoc o5 odigrao poslednju misiju Brood Wara :)
Pa bash i nije neshto preterano teshka, mass guardiana (20+) i mass mutaliska (20+) po potrebi malo scourgea, istekujesh se, pochistish mapu i gg
Prvo sam ochistio Protosse (lead by Artanis) pa onda crvene Terrane (pod komandom Mengska) i na kraju sive Terrane (DuGalle) i voila!

"Kerrigan is THE Queen :to_care: Bitch:to_care: of the Universe!"
:aplauz: :tapsh: :aplauz:

ivan011
10.5.2006, 13:56
jel moze star craft da se igra sa piratskom verzijom prko batle neta ako je to uopste moguce

epicAdrian
10.5.2006, 15:39
bratee...
sada ti je original starcraft sa expanzijom neshto preko 800 kinti, znachi dzaba!

Ubedjen sam da postoje nachini da sa piratskom kopijom igrash na battle.netu :rolleyes: ali ti u svakom sluchaju preporuchujem da qpish original, ako nishta drugo onda makar iz poshtovanja prema Blizzard-u :n_klanja: a i stvarno tih 800+ dindzhi ce ti se vishestruko isplatiti ;)

DukeofSerbia
23.6.2006, 21:17
Opet igram Starcraft. Moraću skinuti najnoviji 1.13d patch.

mmn2911
3.7.2006, 20:20
Jel' zna neko neki dobar sajt sa replayevima za SC kao sto je wcreplays za WC?
I da nije potrebna registracija...

FooFighter
4.7.2006, 9:05
www.teamliquid.net/replay

mmn2911
4.7.2006, 9:21
@ FooFighter

Mnogo hvalaa! :D

mmn2911
4.7.2006, 9:32
Samo jedno pitanje, da li ima neka ocena za replay, da znam koji da skidam?
Skiinuo sam prvu celu stranu, sada cu polako da gledam...

FooFighter
4.7.2006, 12:32
Mislim da nema ocena, ali gde god da se pojave imena kao SlayersBoxer, Nada, Xellos, Yellow. Nazgul... to su sigurno vrhunski replayevi ;) Kvalitet partije mozes oceniti i po broju downloada- oni koji su skinuti po 2-3 hiljade puta su sigurno uber-gosu ;)

Dushan
4.7.2006, 16:13
www.broodwar.co.yu

DukeofSerbia
4.7.2006, 19:19
Što se tiče replez-a, mahom su neviđeni šit. Ja poskidao 27 mb velikog ništa. Imam samo dva odlična repley-a, tako da nemojte puno očekivati.

Ukucate na Google Starcraft Repleys i dobićete more sajtova.


MENI je žao što ove godine na SCG WCG 2006 NEMA Starcraft kao disciplina, a taman sam se počeo spremati.

Dushan
4.7.2006, 19:52
Umesto SC ubachen je Project Gotham Racing 3 (za xbox)... Jbg, pare su u pitanju...

mmn2911
5.7.2006, 9:39
Umesto SC ubachen je Project Gotham Racing 3 (za xbox)... Jbg, pare su u pitanju...

E ovo je nesto najgluplje sto su mogli da smisle....

LedStorm
21.7.2006, 18:14
Mislim da nema ocena, ali gde god da se pojave imena kao SlayersBoxer, Nada, Xellos, Yellow. Nazgul... to su sigurno vrhunski replayevi ;) Kvalitet partije mozes oceniti i po broju downloada- oni koji su skinuti po 2-3 hiljade puta su sigurno uber-gosu ;)

Nemoj tako :mad: zaboravljas na TeranTeacher-a i hot486-u koji ga je... :alealeee: ali dobro.

Ima li kakve nade o dvojci ? radi li Bllizard sta ili zabusava?!

---------------------------------------------------------------------

Uvek se setim moje prve igre:

Sedim i stekam se na "the big game hunters" gradim turret-e (zamisli prvo sam ucio sa terranima a sad nemam pojma sa njma), kad ce ti moj drugar takodje pocetnik "haha sad cu da te razvalim napravio sam extra jedinicu"
Itako ti ja napunim gace i pocnem se opkoljavati da turretima ali kako se on smeje ja sve mislim nije dovoljno i izgradim ti ja tako 2 sloja turreta, kad vidis eto njega sa 4 grupe Science Vesel-a...
i cujes ga "AAAAAAA STO OVO SRANIJE NE PUCAAAA ! ! ! " :rofl:

-----------------

Ili sledeca partija kada sam odmah izgradio dve baze i par nuclear nastavaka (preselim bazu pa napravim drugi) . Znaci cela partija (od 2h stekanja i 1h akcije = 3h) protekla je u obliku "NUCLEAR LUNCH DETECTED", a da prvo me je pitao kako se gradi nuklearka na sta sam mu odgovorio "sad cu da ti pokazem!" ... :dzavo:
Krece sledeca partija jos se nije izgradio ni prvi SCV saljem mu poruku NUCLEAR LUNCH DETECTED ... da vidite kako se pogubio znaci :kreza: covek je usao u ekran da je nadje, znaci od smeha iscedio sam se na suvo kao sundjer.
a on znaci poludeo je nije hteo vise da igra samnom sledecih god dana

------------------

I treca dosta kasnije:

Zinge bem ga usta stekatorska, stalno se usteka i ne igra timski pa svi pogubimo a on na kraju ulece u fajt sa neznam ni ja koliko zilota + (onaj star ship kod tossa a nije battle cruiser - mozak blokirao) i odere par likova ali opet izgine bezveze.

I sad nastekao se on, a mi svi vec stekcemo po neprijatelju, i krece on na mene (a ja naravno sedeo kuci i vezbao skidao manerve sa neta) snaci rvo ga navedem na cepove, pa onda na struju, pa kad krene da se povlaci ja sa arbiterom bacim led, pa ga prodjem sve sa mojom seskadrilom i ostavim 2og arbitera kad se ovi odlede. Razbio sam ga svi su mi tapsali. i on je poludeo...
I vratio mi je prosle god. kaze e secas li se (one noci kad si meni rekla ne! :rofl: ) e ovo ti je bio rush samo zbog toga, e! :aplauz:


aj sad dajte ocenu za smor :a_bleh:

nesonjacc
21.7.2006, 19:27
Blizzard da radi na Dvojciii????
Pa ti nece da pipnu nista dok god im WOW donosi basnoslovni profit.
Tako da sad mogu da se preimenuju u WOW compani i toliko.


SRAMOTAAAAAA

epicAdrian
22.7.2006, 15:36
za 2007. ili 2008. u planu je world of starcraft takodje MMO ostvarenje...
e to ce biti booom :cool: !

Nicolas
22.7.2006, 16:59
Stvarno jeste, znaci bice sve vise serijala wow! Cista glupost po meni! Igre su za opustanje i ubijanje ovo malo slobodnog vremena tokom kojeg nemamo pamentija posla:D valjda:D WOW serijali traze mnogo vise vremena, ne znam koji prosecan gradjanin osim srednjoskolaca i osnovaca ima vremena za to:icon_scra

epicAdrian
22.7.2006, 18:29
hhhmmm, paa studenti, neke devojke (u mnogo vecem broju u inostranstvu nego kod nas), zatim samci koji su zaludjeni video igrama josh od vremena flipera pa na ovamo (khmm ko je rekao Qzma?), ljudi koji dnevno imaju izmedju 5 i 10 sati slobodnog vremena pa ga troshe igrajuci MMORPG-ove i sl.

A ako cemo realno, pa i SC i WC3 u velikom broju igraju fanatici koji se ne odvajaju od monitora vec pushtaju korenje u svojoj sobi :D

Dushan
22.7.2006, 19:37
A ako cemo realno, pa i SC i WC3 u velikom broju igraju fanatici koji se ne odvajaju od monitora vec pushtaju korenje u svojoj sobi :D

Kao ja :D Nego, pre bih igrao world of starcraft nego wow... A i Blizzard, ebo ih wow, sve se svodi na to, a serveri za wc zapushteni....

FooFighter
22.7.2006, 22:44
@ LedStorm:
Bas zato sam stavio tri tacke, lista gosu igraca je poduza... Btw, jel' zna neko dokle se doslo sa 'Project Revolution'-om?

epicAdrian
23.7.2006, 14:00
Kao ja :D Nego, pre bih igrao world of starcraft nego wow... A i Blizzard, ebo ih wow, sve se svodi na to, a serveri za wc zapushteni....
word...
boli ih patka za hackere, mada su u poslednje vreme obrisali accountove od svih koji su hackz0vali, ali slaba vajda od toga dok sve to ne isprave patchem i ne disable-uju hackovanje :(
btw ne smem ni da pomislim shta ce se meni dogoditi ako izadje WoSC, bye bye studiranje :D

ConQ
4.8.2006, 23:04
Oni koji igraju StarCraft vec znaju a za one koji povremeno uzivaju u charina najboljeg RTS-a ever, izashao je novi patch 1.14 sa zvichnim nazivom "the Hammer".

- patch 1.14 the HAMMER
Feature Changes
- European ladder now affiliated with WGTour (http://www.wgtour.com/blizz.php).
See http://www.battle.net/scladder/ for additional information about the new
European ladder.
- Ladder games disabled for all other regions.
- For Top vs. Bottom games, the default chat filter is now 'Chat To Allies'.
- In-game chat messages now show the speaker's name in his/her team color.
- Users can now use the mouse wheel to scroll chat and selection boxes in
Windows 98 (or later) and Macintosh OS X.
- Screen shots now use a time/date stamp; they are no longer limited to 100.
- Improved version numbering system.
- The high-color application icon from the Macintosh version is now used on PC.
- Small corrections to the Lost Temple and Dire Straits maps.
Bug Fixes
- Fixed Hatchery cancellation crash bug.
- Fixed crash that can occur when SCVs are repairing a unit boarding a Dropship.
- Fixed crash when Mac users very quickly cancel connection to Battle.net.
- Fixed a scoring bug that gave Zerg unit points for building cancellation.
- Users can now take screen shots on Macintosh OS X.
- Updated Battle.net account creation information text.
- Logging onto an account closed for a Battle.net Terms of Service violation
will now say the account is closed, rather than 'invalid password'.
- Fixed bug preventing Portuguese StarCraft clients from receiving patches from
Battle.net. Portuguese users must still patch to this level manually, but
subsequent patches can be obtained automatically from Battle.net.
- No longer displays control characters in Battle.net's map description pane.
- Color codes and control codes are no longer allowed in chat messages.
- Fixed a crash in StarEdit when attempting to save modified Blizzard maps.
- Fixed undesired text wrapping in Spanish and Portuguese Battle.net screens.
- Fixed a rare crash in multiplayer games.
- Playing against illegally named players on Battle.net no longer results in a
disconnect game result.
.....ima josh ispravljenih bugova ali zbog glupog limita ove screepte ovo je najbitnije. Uostalom za full info overi link dole ;)
izvor je bwprogrammers.com (http://www.bwprogrammers.com) i momci se hvale chinjenicom da je hackerima ovim patchem konachno "odzvonilo"

sasha vukelic
27.8.2006, 15:04
nema sta, sa 1.14 su se bas potrudili

epicAdrian
27.8.2006, 16:00
Eh kad bi se developeri potrudili da ispeglaju i wc3 i onemoguce vishe one pogane hackere bilo be extra :rolleyes:
Btw drago mi je, lepo je videti da im je i dalje stalo do ove legende od igre :)

sasha vukelic
27.8.2006, 16:04
ma nemos se protiv hackera boriti... dovoljno je da prodje nekoliko sati od izdavanja novog patch-a, i vec ce biti na stotine novih crackova i hackova... :(

najbolji izbor su alternativni serveri (za starcraft, npr: http://www.pgtour.net/)

DukeofSerbia
28.8.2006, 12:00
Ne mogu da verujem da je Starcraft BW ipak vraćen na ovogodišnji WCG SCG (de fakto Srbija).

Organizatori su to objavili 8. avgusta. Mogu samo reći da su se pokazali kao najobičnije p***e. Svo vreme su govorili da neće biti SC-a, i onda preko noći ima. I ko je pobedio? Nećemo sa imenima (oni koji su kukali po KlanRUR forumu i napucavali se sa organizatorima najviše su pokupili krem, opet).

mmn2911
28.8.2006, 12:58
Vezano za ime teme: Zar se ime ove igre ne pise spojeno???

Inuyasha
28.8.2006, 14:46
Hehe, pa zar nije svejedno? U naslovu igre tj. na logou pise StarCraft zato shto logo mnogo aman mnooooogo mocnije izgleda...zar ne? :D :D :D A ja sam stavio namerno odvojeno radi lepse preglednosti. Isto kao i FarCry...i to mezes pisati kako oces...:)

mmn2911
28.8.2006, 14:53
Htedoh da ispravim ako je bila greska, ali sada vidim da si namerno stavio tako...

dodgeme
28.8.2006, 15:05
ljudi jel ima neki mod za war3 u veazi starcrafta.Bio sam na project revolution ali oni nisu ni izbliza kraju.

Inuyasha
30.8.2006, 15:43
@mmn2911 hehe np :)
@dodgeme jbg i ja sam trazio neshto slicno ali nista...aj ljudi ako neko zna za neshto tako neka javi !!!

mmn2911
30.8.2006, 15:50
@mmn2911 hehe np :)
@dodgeme jbg i ja sam trazio neshto slicno ali nista...aj ljudi ako neko zna za neshto tako neka javi !!!

Ima, kao neke mape konvertovane, ali ne moze u single player-u, samo u multiplay. Ipak je bolje da se igra original Starcraft.
Link:
http://mods.moddb.com/6470/starcraft-15-3d-conversion-maps/

dodgeme
30.8.2006, 15:52
http://mods.moddb.com/6470/starcraft-15-3d-conversion-maps/

Jel moze neko da proba da mi kaze koji mi patch treba, i dali radi sa botovima [insane]

Inuyasha
30.8.2006, 15:57
Ima, kao neke mape konvertovane, ali ne moze u single player-u, samo u multiplay. Ipak je bolje da se igra original Starcraft.
Link:
http://mods.moddb.com/6470/starcraft-15-3d-conversion-maps/
Izgleda zanimljivo...steta shto ne moze singleplay...

mmn2911
30.8.2006, 16:01
http://mods.moddb.com/6470/starcraft-15-3d-conversion-maps/

Jel moze neko da proba da mi kaze koji mi patch treba, i dali radi sa botovima [insane]

Pa ne moze botovi, napisao sam vec...
Pa sto noviji patch to bolje :D

DuGall
3.9.2006, 21:04
StarCraft-a 2 ce biti i na njemu se radi vec nekoliko godina iako to jos nije zvanicno objavljeno na blizzardovom sajtu. Jedan moj prijatelj radi u blizzardovom timu i s`toga imam proverene informacije na ovu temu. Ali ljubitelji, nemojte da izgorite od iscekivanja jer ce igra tek biti najavljena sledece godine, a u prodaji ce se pojaviti tek pocetkom 2008 godine.

epicAdrian
4.9.2006, 17:55
Daj bozhe da si u pravu, to i nije tako puno chekanja ako se zaista pojavi pochetkom 2008. :)

mmn2911
4.9.2006, 17:57
Daj bozhe da si u pravu, to i nije tako puno chekanja ako se zaista pojavi pochetkom 2008. :)

Tacno tako, to stvarno nije puno... Mada bi ja cekao pet godina vise da ispadne LEGENDA, a ne neki prosek.... Voleo bih da ispadne bolja od originala, ne samo graficki :dedica:
DuGall, nase nade su polozene u tebe, ako nesto saznas, javljaj!!!

DuGall
4.9.2006, 22:32
Ne znam previse detalje vezane za novi deo ali evo nekih stvari koje su mi poznate:

- svakako ce biti graficki napredna ali nece koristiti WarCraft-ova graficka resenja vec se na tom aspektu radi nesto sasvim novo

- postojace i dalje 3 stare rase a trenutno se razmatra uvodjenje Templara kao zasebne odvojene od Protosa; dakle 4 maksimalno u svakom slucaju (mada ne znam kako ce to biti pokriveno pricom a i iskreno mi se bas ovo i ne svidja, ali sta je tu je)

- oko 80% starih jedinica bice zadrzano ali ce isto tako biti dodato i mnostvo novih a neke ce pretrpeti izmene (npr. znam da ce BattleCruiser sada biti mnogo veci, jaci i da ce imati vise vrsta oruzija, ali da ce zato i mnogooooo papreno da kosta)

- resursi ce i dalje ostati minerali i gas

Nastavicu da saljem sve informacije koje budem dobijao...

ConQ
5.9.2006, 22:20
Ne mogu da verujem da je Starcraft BW ipak vraćen na ovogodišnji WCG SCG (de fakto Srbija).

Organizatori su to objavili 8. avgusta. Mogu samo reći da su se pokazali kao najobičnije p***e. Svo vreme su govorili da neće biti SC-a, i onda preko noći ima. I ko je pobedio? Nećemo sa imenima (oni koji su kukali po KlanRUR forumu i napucavali se sa organizatorima najviše su pokupili krem, opet).
Kao shto si sam rekao "Srbija de facto" i to se odnosi na ovaj tvoj "sramni" post, tek sam sada video ovu tvoju izvalu. Em si glup (bez uvrede ovo je chinjenica) em lupetas gluposti. Ko god je chitao tu raspravu (a moze i sada da je prochita na RUR-u pod nazivom "dosta je bilo shale 1 (http://www.klanrur.co.yu/forum/index.php?showtopic=38386) & 2 (http://www.klanrur.co.yu/forum/index.php?showtopic=39351)" u StarCraft delu podforuma)mogao je da vidi ko je bio "najglasniji" u toj raspravi (ja(Mazzola) & nidzika), a da si pratio malo WCG qualifikacije mogao si da se uverish da ni ja, a ni nidzika nismo igrali, pa mi objasni kako smo mi to "pokupili krem"??? Pobednik qualifikacija je vanilica koji u celom toku rasprave na desetak strana ima "cela" 2 posta sa "cele" 2 rechenice. Iz tvog posta mogu da zakljuchim da ti je krivo shto je StarCraft vracen tamo gde mu je i mesto pa me interesuje razlog za to i takvo lupetanje. Jeste vracen oko tog datuma koji si naveo i jeste chinjenica da nije bilo vremena da se StarCraft zajednica bolje "pripremi" ali opet "bolje ikad nego nikad". Sam odziv je bio zadovoljavajuci, (veci od nekih "favorizovanih" igara) a bio bi neuporedivo veci da su i uslovi bili isti kao i za druge igre.

mmn2911
5.9.2006, 23:52
Kao shto si sam rekao "Srbija de facto" i to se odnosi na ovaj tvoj "sramni" post, tek sam sada video ovu tvoju izvalu. Em si glup (bez uvrede ovo je chinjenica) em lupetas gluposti. Ko god je chitao tu raspravu (a moze i sada da je prochita na RUR-u pod nazivom "dosta je bilo shale 1 (http://www.klanrur.co.yu/forum/index.php?showtopic=38386) & 2 (http://www.klanrur.co.yu/forum/index.php?showtopic=39351)" u StarCraft delu podforuma)mogao je da vidi ko je bio "najglasniji" u toj raspravi (ja(Mazzola) & nidzika), a da si pratio malo WCG qualifikacije mogao si da se uverish da ni ja, a ni nidzika nismo igrali, pa mi objasni kako smo mi to "pokupili krem"??? Pobednik qualifikacija je vanilica koji u celom toku rasprave na desetak strana ima "cela" 2 posta sa "cele" 2 rechenice. Iz tvog posta mogu da zakljuchim da ti je krivo shto je StarCraft vracen tamo gde mu je i mesto pa me interesuje razlog za to i takvo lupetanje. Jeste vracen oko tog datuma koji si naveo i jeste chinjenica da nije bilo vremena da se StarCraft zajednica bolje "pripremi" ali opet "bolje ikad nego nikad". Sam odziv je bio zadovoljavajuci, (veci od nekih "favorizovanih" igara) a bio bi neuporedivo veci da su i uslovi bili isti kao i za druge igre.

Cekaj, jel ce i ovo da bude kao ono kad ste se ti i ne znam ko vec prepirali da li je moguce pobediti 12 Cariera + arbitri??? Pa stvarno, vredjas coveka, mozda je pogresio, ukazi mu na gresku, nemoj odmah da pricas da je glup...
Samo predlog, posto u pravilima foruma pise da nije dozvoljeno vredjanje korisnika ni po kakvim osnovama!!!

Dushan
6.9.2006, 0:40
^ Nisi ti na RUR-u uchio hate... Ja josh uchim...

ConQ
6.9.2006, 11:29
Cekaj, jel ce i ovo da bude kao ono kad ste se ti i ne znam ko vec prepirali da li je moguce pobediti 12 Cariera + arbitri??? Pa stvarno, vredjas coveka, mozda je pogresio, ukazi mu na gresku, nemoj odmah da pricas da je glup...
Samo predlog, posto u pravilima foruma pise da nije dozvoljeno vredjanje korisnika ni po kakvim osnovama!!!
To shto on svojim postom vredja jednu zajednicu koja nije brojchano mala to nikom nishta? Niti imam volje, niti vremena da ukazujem pojedincima na greshku koja je kod ovog usera verovatno genetska. Za termin "glup" ne moze da se kaze da je uvreda ako je sporni termin "iniciran" postom u onom obliku u kome ga je "famozni" DukeOfSerbia napisao. Nemam vremena da pishem ovde neke psiho-analize ali ochigledan je nedostatak minimum jednog hromozoma u DNK sklopu ili "narodski" recheno dechko je "retaya"

GG no RE shto bi rekli "StarCrafteri" ;)

epicAdrian
6.9.2006, 12:47
To shto on svojim postom vredja jednu zajednicu koja nije brojchano mala to nikom nishta? Niti imam volje, niti vremena da ukazujem pojedincima na greshku koja je kod ovog usera verovatno genetska. Za termin "glup" ne moze da se kaze da je uvreda ako je sporni termin "iniciran" postom u onom obliku u kome ga je "famozni" DukeOfSerbia napisao. Nemam vremena da pishem ovde neke psiho-analize ali ochigledan je nedostatak minimum jednog hromozoma u DNK sklopu ili "narodski" recheno dechko je "retaya"

GG no RE shto bi rekli "StarCrafteri" ;)

AMAGAD, oshtrica RUR-a dopire tako daleko :):D

robilad
23.12.2006, 22:26
ljudi, da li negde u bgd ima da se kupi starcraft i brood war? pukao mi hard i instalacija pa sam sad "nasukan" ko :n-cc2: :boodala: :icon_scra :icon_evil ...

svaka pomoć je dobrodošla :confused:

DeCoy
25.12.2006, 22:52
Pogledaj u Extreme-u...mislim da tamo ima;)

silver-ranca
3.3.2007, 21:37
Moze li multiplayer Starcraft-a da se igra preko dial-upa?

Nicolas
3.3.2007, 23:47
Moze, povremeno ce seckati ali moze. Ja sam to probao jos davne 99 na onom smesnom dial-upu. :D

pelezinjo
19.3.2007, 20:12
star craft je bas dobra igrica
kako sam je samo igrao davne 98, 99, 2000 dok mi neko nije izgulio cd
gde bi u bg-u mogao da se nadje star craft

DaAli
24.9.2007, 22:14
Iako svi zeljno ocekujemo dvojku, evo jedno razmisljanje u vezi originala...
U Brood Waru pojavljuje se UED koji je, kao sto svi znamo (oni koji ne znaju, eto sad znate :D ) dosao sa planete Zemlje...
E ovako, taj isti UED ima sve iste jedinice kao i Terrani iz Koprulu sektora, sto je nelogicno...Naravno oni su posmatrali razvoj kolonija u Koprulu sektoru sa Zemlje, ali sve jedinice da budu iste?!
Zar na Zemlji nisu mogli da izmisle neke jedinice koje bi se razlikovale od onih koje smo vidjeli u obicnom Starcraftu?
Meni se ovo cini nelogicno... :icon_scra
Ali i dalje igra nad igrama, ma kakva dvojka da bude!!!
:alealeee:

Haker95
22.5.2008, 20:25
Imam Starcraft i problem sa njim.:mad: Kada idem na Multiplayer, pa na Local Area Network ponekad od poruka ne izbacuje nista, a ponekad pise "Unable to initialize network provider". Kompjuter i laptop su ispravno povezani LAN kablom - mogu da pristupaju jedan drugom, AOM radi itd. Kada probam da uradim patch tada trazi CD, ali tu je problem. Starcraft sam instalirao sa CD-a sa vise Blizzardovih igara - Diablo, Warcraft 1 i 2 itd. Ima li resenja?:(

:ciao:

voodoo_
22.5.2008, 20:50
Instaliraj najnoviji patch za Starcraft kako bi dobio podršku za IPX protokol u igri.

DeCoy
27.11.2008, 16:33
Starcraft patch 1.16 (http://files.filefront.com/Starcraft+v116+Patch/;12468467;/fileinfo.html)...

DaAli
27.5.2009, 1:45
Evo da ozivim ovu temu, pa da ljudi koji napadaju SC i govore kako je C&C bolji :rofl: imaju gdje da pisu, a da tema SC2 ostane namijenjena nastavku, kao sto i prilici... :n-cc2:
Ovde mozemo do mile volje da se ubjedjujemo sta je bolje... :cool:

iMiske
26.6.2009, 2:00
star craft je bas dobra igrica
kako sam je samo igrao davne 98, 99, 2000 dok mi neko nije izgulio cd
gde bi u bg-u mogao da se nadje star craft

ima ga u prodaji... Gledaj SoldOut ili slične kolekcije... ja sam ga video u I??? prodavaoni u nekoj gomili diskova (ima 3-4 meseca).

zvucnjak
11.4.2010, 17:50
Nisam video da je neko pominjao pa evo da stavim za slucaj da nekog zanima.

Ko hoce da igra Starcraft na Win7 ne mora vise da igra sa upaljenim Screen resolution prozorom i sl, pojavio se neki fix:

http://forums.battle.net/thread.html?topicId=23214533181

(kod mene radi :) )

kneht
27.7.2010, 20:56
Ati Radeon 9250
512 MB RAM
1,83 GHz procesor

Može li Starcraft 1 na ovoj konfiguraciji?

Stefan 5
27.7.2010, 21:17
Ljudi da li neko moze da postavi linkove za bolju grafiku Starcraftu 1?

Andross
27.7.2010, 21:20
Izvolte temu: http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=1833

Stefan 5
27.7.2010, 21:26
Izvolte temu: http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=1833

Ne za povecanje rezolucije vec za teksture koje skroz menjaju izgled igre ,video sam davno na benchmarku...

Dimo
30.7.2010, 13:27
Ati Radeon 9250
512 MB RAM
1,83 GHz procesor

Može li Starcraft 1 na ovoj konfiguraciji?
Može, mogao bi i na dvaput slabijem računaru od tvog.

SC1 je ipak star jednu deceniju i smiješno zahtjevan za današnje pojmove.

zokocx
31.7.2010, 1:08
Ati Radeon 9250
512 MB RAM
1,83 GHz procesor

Može li Starcraft 1 na ovoj konfiguraciji?

Može, mogao bi i na dvaput slabijem računaru od tvog.

SC1 je ipak star jednu deceniju i smiješno zahtjevan za današnje pojmove.

I na gorem, kad sam ja igrao SC2 na PI na 200Mhz sa 64Mb RAM i neka grafa integrusa valjda sa 2mb memorije pa ti vidi. Tada nisam imao pojma kako to izgleda koči ili sečka ti neka igra, tako je bilo samo radi ili neradi. A sada je radi ali kako :D

zvucnjak
2.8.2010, 19:30
AAAAAAaa!! al je težak ovaj Brood Wars!! :n-cc2:

(morao sam ovo da izbacim iz sebe)

wlof
2.8.2010, 22:55
AAAAAAaa!! al je težak ovaj Brood Wars!! :n-cc2:

(morao sam ovo da izbacim iz sebe)

Meni uopste nije bilo tesko :D
a inace nisam nesto ni puno igrao starcraft pre nego sto sam poceo kampanju...
Evo da ti kazem nesto sto je zapretasilo neke a to je da sam 90% kampanje presao masovanjem lvl 1 jedinica....
bilo prelako,jedino onih 10% procenata je trebalo nesto vise od masovanja.

High life
3.8.2010, 1:38
AAAAAAaa!! al je težak ovaj Brood Wars!! :n-cc2:

(morao sam ovo da izbacim iz sebe)



Ako. Sto je igra teza, bolje ces se osecati kad je predjes. :)

zvucnjak
3.8.2010, 19:19
Ma znam, al ovo je baš baš...

Više puta sam počinjao, poslednji put sam se bio nameračio da predjem sve, Protosse prešao bez većih problema, Terrane tu i tamo, ali ova Zerg kampanja odvaljuje... Ne mogu ni "objekte" da stignem da sagradim pre nego što me samelju... (4. misija valjda...)

oh well...

High life
3.8.2010, 19:46
Aha. Prvo sto trebas da uradis jeste da se dobro ogradis. Spore/ sunken colonies oko cele baze i lurkeri izmedju. Nakon toga istancuj negde oko 12 Guardiana i barem 20ak mutaliska. Sa njima povedi i par Overlorda jer ce te wraithovi unistiti. To ti je dovoljno. Nemoj odmah da letis na glavnu armiju koju treba da zbrises. Prvo eliminisi one terrane koji su ti najblizi, nakon toga Zerg bazu, pa tek onda bazu koju treba da unistis u objektivu

yoshida
3.8.2010, 21:17
meni je baš drago da smo opet podigli ovu igru "iz polumrtvih" :)

ja SC igram i dalje, uvek mu se vratim posle neke druge igre :o

High life
3.8.2010, 21:43
Starcraft je vrhunska igra i vrhunski eSport. Starcraft 2 je zaista dobar, ali ni priblizno dobar kao Starcraft kad je u pitanju kompetitivna igra.

zvucnjak
3.8.2010, 22:52
@High life
probacemo... mislim da sam jednom imao oko 15-ak spore/sunken colonija i opet su sve pregazili ... :(

High life
3.8.2010, 23:45
@High life
probacemo... mislim da sam jednom imao oko 15-ak spore/sunken colonija i opet su sve pregazili ... :(

Cudi me da u toj misiji imas problema. Na raspolaganju imas 10 000 kristala i super poziciju. Da budem iskren, meni je znatno teza misija bila ona pre te kad tih 10000 kristala moras da sakupis.

yoshida
4.8.2010, 9:06
Da budem iskren, meni je znatno teza misija bila ona pre te kad tih 10000 kristala moras da sakupis.

meni se desavalo da neku misiju predjem iz prve mnogo lakše, nego kad sam je igrao ponovo posle nekog vremena.

tako je na primer i sa tih 10000 kristala, iz prve sam odigrao super, a posle sam se davio i gnjavio kao niko.

Stefanus
5.8.2010, 22:12
Zasto nemam muziku na starcraft??Znaci cuju se efekti samo nemam muziku...:boodala:

ezenkiel
5.8.2010, 23:21
Zasto nemam muziku na starcraft??Znaci cuju se efekti samo nemam muziku...:boodala:

Da slučajno ne koristiš neku ripovanu verziju? Ako imaš punu CD verziju igre (onu sa autorun-om, setup-om i, ... te stvari) - ona sigurno ima muziku, a ona se tokom instalacije prebaci na mašinu. Muzika se inače nalazi zapakovana u install.exe fajlu. Taj je fajl zapravo Blizzardova "mpq" arhiva, i možeš da ga raspakuješ nekim mpq viewer-om (i tako iskopaš muziku). Poenta priče - nije u audio CD formatu, ne treba da ti bude ubačen CD u toku igre da bi čuo muziku, itd ...

Mada, moguće je i da imaš nekih problema sa kodecima.

voodoo_
5.8.2010, 23:54
Nije do kodeka, Starcraft interno koristi miles biblioteke koje se ne oslanjaju na sistemske kodeke.
Uglavnom, ako je verzija od 100-150 MB, onda prosto nema muzike. Skini kompletne CD-ove, vrede svaki megabajt.

High life
6.8.2010, 0:50
Instalirao je ''Spawn'' verziju. Ona nema muziku i cinematike...


Starcraft 1 (1998) : Mozes da instaliras igru + da ortacima koji nemaju SC das 3 spawn verzije kako bi ste igrali zajendo preko LANa.

Starcraft 2 (2010) : Nema LANa i moras da budes non stop na Battle Netu uz redovno prijavljivanje svakog meseca. (ortake ko hebe)

voodoo_
6.8.2010, 0:53
Pa ortaci nek kupe igru umesto da se šlepaju
Mislim nemam nameru da sad nešto branim Blizzard pošto me nervira ovo povezivanje svega i svačega u Battle.net, ali kritikovati igru zato što ti ne dozvoljava da igraš pirata u multiju je prosto retardirano
Inače spawn kopija u kecu radi po sistemu 1+2, a ne 1+3

High life
6.8.2010, 1:08
Pa ortaci nek kupe igru umesto da se šlepaju
Mislim nemam nameru da sad nešto branim Blizzard pošto me nervira ovo povezivanje svega i svačega u Battle.net, ali kritikovati igru zato što ti ne dozvoljava da igraš pirata u multiju je prosto retardirano


A ko je ovde kritikovao Blizzard zbog nemogucnosti da igras pirata u miltiju? Ni SC1 se dugo nije mogao igrati bez CDkeya sve dok se nisu pojavili sajtovi kao ICCup, Garena i sl. A spawn instalacija podrzava 1+7 (sad sam proverio).

A cisto da napomenem da je u casopisu ciji si saradnik igra dobila manju ocenu zbog ''nemogućnosti online igranja''. Igra je naravno mogla da se igra na netu, ali uz CDkey koji pirati nemaju...
http://www.sk.rs/2001/05/siop17.html

voodoo_
6.8.2010, 9:46
To je onda nešto novo, pošto u moje vreme during the war kad se SC igrao u igraonicama sa premalim hard diskovima, a nije bilo programa za virtual drajv, za LAN u osam igrača trebalo je najmanje tri full instalacije.

nigrutin87
28.10.2010, 16:19
Instalirao sam skoro brood wars na windows 7 64bit, ali nakon nekog vremena, obicno 15ak minuta igranja igra se samo zakove, i nista ne pomaze, samo restart. Problem su i boje u menijima i neki detalji na mapi, citao sam ne netu da ako se otvori dijalog sa rezolucijom i pusti se igra, boje ce biti ok, ali ni to mi nije pomoglo. Ima li neki fix za win 7, probao sam 2 razlicite verzije skidane sa neta i u oba slucaja se javljaju ovi problemi, a povukla me nostalgija da ponovo odigram prvi deo + eskpanziju posle prelaska wings of libertija.

ps. e da. verzija je 1.15

Jkovla
28.10.2010, 20:57
Instalirao sam skoro brood wars na windows 7 64bit, ali nakon nekog vremena, obicno 15ak minuta igranja igra se samo zakove, i nista ne pomaze, samo restart. Problem su i boje u menijima i neki detalji na mapi, citao sam ne netu da ako se otvori dijalog sa rezolucijom i pusti se igra, boje ce biti ok, ali ni to mi nije pomoglo. Ima li neki fix za win 7, probao sam 2 razlicite verzije skidane sa neta i u oba slucaja se javljaju ovi problemi, a povukla me nostalgija da ponovo odigram prvi deo + eskpanziju posle prelaska wings of libertija.

ps. e da. verzija je 1.15

Probaj instaliraj 1.16.1 ,nemam windows 7 , ali ljudi kazu da dijalog sa rezolucijom uvek pomaze ,moguce da je do verzije.

Maladikt
28.10.2010, 21:45
Meni nije palilo to sa rezolucijom, ali je radilo otvaranje foldera u kojem je instaliran Starcraft. E sad, to je radilo samo na osnovnom delu. U Broodwaru sam i dalje imao problem sa bojama koji nikako nisam uspeo da popravim (a našao sam na netu bar jedno 6-7 različitih rešenja koja su radila drugim ljudima), ali svakako probaj i to - možda ti se posreći.

nigrutin87
28.10.2010, 22:32
Trazio sam malo po netu i nasao nesto. Napravi se fajl sa ekstenzijom .bat i u njemu ovaj tekst

taskkill /f /IM explorer.exe
"E:\Starcraft I\StarCraft.exe"
start explorer.exe

precica do starcraft.exe-a je naravno razlicita od slucaja do slucaja i pokrece se igra preko .bat fajla. Ovim se ubije explorer, a po izlasku iz igre, opet se kreira proces. Ovo mi je resilo problem sa bojama, skroz lepo radilo i mislio sam da ce tako stalno, al' prc, opet mi se zakovao. Jbg, nisam imao vise strpljenja, sve sam probao, iskuliracu je na neko vreme.

miša topola
30.10.2010, 10:30
Jel može ova igra da se pokrene na Windows 7?

zvucnjak
30.10.2010, 11:34
Ja na W7 x86 igram bez problema

miša topola
30.10.2010, 12:29
Super. Da barem probam prvi deo kada ne mogu dvojku. Ranije je moj burazer igrao ovaj prvi deo, a ja sam samo gledao :)

zvucnjak
30.10.2010, 15:00
Prvi deo je obavezna lektira, ja sam ga prešao nekoliko puta, a već godinama privodim kraju i ekspanziju Brood Wars, i nikako da završim :o

EDIT: Može da se desi da imaš problema sa prikazivanjem boja na W7, ali to se lako sredi, ako ne možeš da nadješ kako obrati mi se na pp

EDIT EDIT: :) Sad sam se setio da sam postavio link za to na 8. strani

nigrutin87
30.10.2010, 23:35
@zvucnjak

ne znam kome si ovo odgovorio, mozda meni, resio sam problem sa bojama, ali svaki put posle 10ak minuta igre, blokira se, ne pomaze alt-tab, nista sem restarta, a muzika iz winampa ide u pozadini. Probao sam i neki registry fix sc116 za koji pise da resava problem na win 7, ali ni to nije pomoglo.

Jkovla
31.10.2010, 15:56
@zvucnjak

ne znam kome si ovo odgovorio, mozda meni, resio sam problem sa bojama, ali svaki put posle 10ak minuta igre, blokira se, ne pomaze alt-tab, nista sem restarta, a muzika iz winampa ide u pozadini. Probao sam i neki registry fix sc116 za koji pise da resava problem na win 7, ali ni to nije pomoglo.
Jel si probao sa cpu throttling opcijom, probaj sa upaljenom opcijom ili sa ugasenom.

nigrutin87
31.10.2010, 16:23
Jel si probao sa cpu throttling opcijom, probaj sa upaljenom opcijom ili sa ugasenom.

hm, gde je ta opcija, ubacio sam i novi patch 1.16 i opet isto, zakove posle par minuta, aj da mogu samo tu da ubijem proces, pa opet da pustim igru, ali me nervira sto moram da restartujem komp, nista drugo ne pomaze.

Jkovla
1.11.2010, 0:22
http://data.ygosu.com/editor/attach/download/4977cbfdf01ff.jpg

nigrutin87
1.11.2010, 10:48
Izgleda da je ovo pomoglo, igrao sam oko sat vremena sinoc i sve je bilo ok, nadam se da ce tako i nadalje. :n_klanja:

Slavisa83
24.12.2010, 11:45
Uf uf cim sam pogledao temu odmah sam se setio ne prospavanih noci.Idem odmah da je instaliram.

Aibo
27.2.2014, 19:29
Nekro level 9000 :D

16 godina od izlaska reših i ja da odigram ovu legendu. Ostarila jeste ali baš ništa u tom procesu starenja izgubila nije. 2,5 min privikavanja očiju na broj piksela, da razaznam jedinice koje inače znam iz SC2, i magija počinje. Odlična priča, misije, atmosfera koja može da se seče nožem... a tek muzika! Ma zaljubio sam se, a ja čak i ne volim RTS! SC2 me je naterao da odigram SC1, a on će me naterati da zavolim žanr, šta dalje da kažem i kako dalje da hvalim igru? I eto tako oduševljen došao malo da nekromansujem. :D

Jedini let-down su mi face Džima i Sare. Smejem se svaki put kada vidim ćelavog Džima sa spojenim obrvama. :rofl:

DeCoy
27.2.2014, 19:54
Hehe... verovatno dve igre koje će uvek biti instalirane na kompu (uz neki Civ)

http://www.dodaj.rs/f/47/Qg/3OBs4H0F/scrn.png

madsrdjan
28.2.2014, 9:42
Nekro level 9000 :D

16 godina od izlaska reših i ja da odigram ovu legendu. Ostarila jeste ali baš ništa u tom procesu starenja izgubila nije. 2,5 min privikavanja očiju na broj piksela, da razaznam jedinice koje inače znam iz SC2, i magija počinje. Odlična priča, misije, atmosfera koja može da se seče nožem... a tek muzika! Ma zaljubio sam se, a ja čak i ne volim RTS! SC2 me je naterao da odigram SC1, a on će me naterati da zavolim žanr, šta dalje da kažem i kako dalje da hvalim igru? I eto tako oduševljen došao malo da nekromansujem. :D

Jedini let-down su mi face Džima i Sare. Smejem se svaki put kada vidim ćelavog Džima sa spojenim obrvama. :rofl:

Jesi li probao onaj mod što kampanju SC prebacuje u SC2 engine? Probaj, momci su uradili fenomenalan posao. Jedino nisu mogli da nameste da sinematici automatski idu tamo gde treba, pa to moraš ručno, ali sve ostalo je fenomenalno. Uradili su i SC i BW.

Aibo
28.2.2014, 10:35
Odigrao sam većinu Terran misija od kojih je jedna bagovala pa nisam mogao da je odigram. Još su podigli težinu igre pa je jedna od poslednjih bila apsolutno preteška za mene početnika i nisam mogao da je pređem (čuj pređem - preživim prvi napad na moju bazu :kreza:). Ponajviše od svega mi je smetalo što nije bilo sinematika a ja prvi put igrao pa sam se gubio šta kada da gledam.

Mada, sada mogu da kažem da sam se apsolutno bespotrbno mučio. Po mom mišljenu SC baš ima tu svoju draž i ne treba mu nikakav facelift.

makiem
28.2.2014, 10:59
Jedini let-down su mi face Džima i Sare. Smejem se svaki put kada vidim ćelavog Džima sa spojenim obrvama. :rofl:

Meni je tako bilo kad sam poceo dvojku da igram (meni je u secanju ostao Dzim iz keca, i tada me je podsecao na Nikolu Koja, ne znam zasto :D)

Obtainer
28.2.2014, 15:10
Meni instalacija novog sistema izgleda ovako: Win-driveri-osnovni programi-Starcraft i tako od SC 1.0 verzije do danas.:D
Draž koju ima originalni SC je neprevaziđena.

Sarmatian
28.2.2014, 23:15
Legenda zanra. Respect. I dalje mnogo puta bolji od dvojke.

simke85
1.3.2014, 0:22
Napisi zbog cega tako mislis.

Sarmatian
1.3.2014, 13:42
Zbog cinjenice da je postignut fantastican balans izmedju rasa, da je bilo moguce praviti razlicite strategije bez tolike potrebe za micromanagementom.

Takodje je bio vizionarski poduhvat, gde su sve tri rase i balans medju njima bili napravljeni od nule.

I, na kraju, prica je bila fantasticna i misije dobro osmisljene, za razliku od dvojke gde je prica prerasla u sapunsku operu a misije dizajnirane kao tutorial za nove jedinice kojima dobijes pristup.

LoshMeeBre
5.3.2014, 0:06
Zbog cinjenice da je postignut fantastican balans izmedju rasa, da je bilo moguce praviti razlicite strategije bez tolike potrebe za micromanagementom.
Ovo bas i nije potpuno tacno. Sto se balansa tice, blizzard je poslednji balance patch za BW izbacio 2001, od tada na dalje igru su balansirali kreatori mapa. Tako npr. ako su protosi generalno u problemu onda se izbace mape koje su namerno disbalansirane kako bi u globalu igra bila balansirana.

Ni BW ni SC2 nisu savrseno balansirani, ali mislim da je SC2 u tome ipak nesto bolji. Evo izvora pa uporedi sam ;)
http://i.imgur.com/gmXwO.png
http://aligulac.com/reports/balance/

Sto se tice ovoga za micromanagement, nije mi jasno kako mozes da kazes da je u SC2 micro potreban vise nego u BWu? Smartcasting, odlican pathfinding, neogranicine control grupe, laksi rally sistem, sve su stvari zbog kojih je micromanagement olaksan. Pa u BW je provuci 12 dragoona kroz tesnac nauka i poezija, a u SC2 bi istu stvar uradio sa jednim klikom ;)

Ima SC2 svoje probleme svakako, ali mislim da nije mnogo puta losiji od BWa sto se tice MPa.


I, na kraju, prica je bila fantasticna i misije dobro osmisljene, za razliku od dvojke gde je prica prerasla u sapunsku operu a misije dizajnirane kao tutorial za nove jedinice kojima dobijes pristup.
Sa ovim se slazem potpuno :)

Ninjaz
19.6.2014, 9:41
Gde je Overmind.U drugom delu je vise hippiemind.Neki iz bajke zloca.Toga nije bilo u prvom delu.Ma da se mi podsetimo Overminda Easter Egg pesmicom.:)

https://www.youtube.com/watch?v=OKeGwOKr7K8
:qliranje:
Ne radi Youtube opcija pa moram ovako

madscientist
19.6.2014, 20:17
StarCraft je igra (uz Half Life) koja mi je potpuno promenila život. Kad se samo setim dana i noći provedenih u igraoinci, pa kupovina prvog računara samo zbog StarCrafta, kupovina trećeg računara samo zbog StarCrafta 2 :D

I dan danas je instaliran StarCraft-BroodWar na svakom mom računaru, čak sam ga neko vreme igrao i na Androidu. Jednostavno je savršena igra koja nikad neće zastariti i jedva čekam StarCraft II: Legacy of the Void.

Sass Drake
16.9.2015, 21:50
Tražim jednu tower defense mapu, ali bez uspjeha. Sjećam se da je imala Matrix u nazivu, ali mape koje sam našao na netu sa matrix u imenu nisu te koju tražim. Sjećam se da je ta mapa imala stazu u sredini na kojoj su se kretale "protivničke jedinice" odozgo prema dole i partija bi bila izgubljena ako bi makar jedan unit došao do dna mape. Igrači su bili smješteni sa lijeve i desne strane u odvojenim "platfromama" i ako bi ijedna njihova jedinica pokušala da zakorači na centralnu stazu odmah bi bila uništena.

Mapa je izgledala slično mom lošem crtežu.
http://www.dodaj.rs/f/2G/LK/4Qe8iUsz/1.png

Renner
16.9.2015, 22:52
Tražim jednu tower defense mapu, ali bez uspjeha. Sjećam se da je imala Matrix u nazivu, ali mape koje sam našao na netu sa matrix u imenu nisu te koju tražim. Sjećam se da je ta mapa imala stazu u sredini na kojoj su se kretale "protivničke jedinice" odozgo prema dole i partija bi bila izgubljena ako bi makar jedan unit došao do dna mape. Igrači su bili smješteni sa lijeve i desne strane u odvojenim "platfromama" i ako bi ijedna njihova jedinica pokušala da zakorači na centralnu stazu odmah bi bila uništena.

Mapa je izgledala slično mom lošem crtežu.
http://www.dodaj.rs/f/2G/LK/4Qe8iUsz/1.png
https://www.youtube.com/watch?v=8v52K6ETUHA ???

Sass Drake
16.9.2015, 23:33
Nije ta. AI jedinicie su se kretale ravnom putanjom.

Ulqi86
30.10.2015, 13:05
Ima li negde da se skine widescreen mod? Svi linkovi mrtvi. :confused:

LoshMeeBre
6.11.2015, 10:24
Ima li negde da se skine widescreen mod? Svi linkovi mrtvi. :confused:

Ja to nikad nisam koristio tako da ne mogu da govorim iz prve ruke, ali nakon par minuta pretrage teamliquid-a sam naisao na ovo
http://www.teamliquid.net/forum/brood-war/327137-starcraft-in-widescreen#8

Probao sam da skinem i link je ziv. E sad da li mod radi, to vec nisam siguran :D Sve stvari vezane sa SC trazi na teamliquid-u

DeCoy
5.8.2016, 15:22
Opa...

http://kotaku.com/report-blizzard-releasing-starcraft-hd-1784863397

Marko Radonjic
5.8.2016, 16:12
Dobra vest. Taman sve da se obrne od početka.

Rockstar
5.8.2016, 16:49
Можеее :) Још и Диабла 2 да пребаце и ја задовољан :)

Malik Tintilinic
14.11.2016, 19:02
Probao da na Ubuntu igram SC instaliran na WIn7. Moze, al' sam malo zardjao sa prvim, pa me skembase odmah :D
http://s013.radikal.ru/i323/1611/e0/4c9a79e26043.png

Budimir_Trajkovic
26.3.2017, 8:03
It's happening! :alealeee:

5ypU9j4w3_w

:to_care:

"At the end of March, it will also roll out a new patch for StarCraft: Brood War, updating it to version 1.18. Once that goes live, StarCraft and the Brood War expansion will both be made free for everyone—not free-to-play, as Blizzard emphasized, but straight-up free.

:tapsh:

Now do Diablo 2 remaster :D

Renner
26.3.2017, 15:29
Upravo je onako kako sam i zamišljao da će biti.

http://i.imgur.com/xcSoCFa.png

darac_kv
27.3.2017, 11:11
Extra, jedva cekam. Tih, zamislite stvarno Diablo2 remaster, to ako se desi, prelazim u no life mod :alealeee:

makiem
27.3.2017, 11:32
Lepa vest, samo da ne odvale neku abnormalnu cenu.

NikolaDzoni
29.3.2017, 22:01
Lepa vest, samo da ne odvale neku abnormalnu cenu.

Sve preko 20e je bezobrazno skupo, ali s obzirom da je Blizzard u pitanju sve je moguce.
Uzgred bice ovo zanimljivo igrati i nadam se, kao sto gore spomenuse, da ce i Diablo 2 i Warcraft 3 dobiti remaster verziju.

Andross
29.3.2017, 22:37
Pise par postova iznad da ce da bude za dzabe, citate li vi ista :D

Rockstar
29.3.2017, 22:42
Pise par postova iznad da ce da bude za dzabe, citate li vi ista :D
Originalna ce biti besplatna, remaster ce se placati.

makiem
30.3.2017, 0:57
Pise par postova iznad da ce da bude za dzabe, citate li vi ista :D

Eto vidiš, da si pročitao celu vest, video bi da je samo original džabe, a ne znam da li su sa ovim pačom novim rešili problem sa bojama koji se javlja na windows 7 (ne znam za novije, za sedmicu sam morao da koristim Chaos Launcher).

I meni je prvo u glavi sinula cifra od 20ak eura kao maksimum, mada opet, majka mu stara, toliko odlazi dvojka kada je na akciji, ali kako je Nova Covert Ops mogla za 15 eur, sumnjam da ce ovo ispod 20.

voodoo_
30.3.2017, 11:53
Eto vidiš, da si pročitao celu vest, video bi da je samo original džabe, a ne znam da li su sa ovim pačom novim rešili problem sa bojama koji se javlja na windows 7

Piše da jesu


Fixed palette issues to correct rainbow water, 80s Kerrigan face in the loading screen, and other graphic glitches.

Aibo
30.3.2017, 16:31
Ja sam pre 2-3 god. prvi put u životu igrao Starcraft sa svim ekspanzijama. Igrao sam na Win7 i sećam se tih problema sa bojama, baš sam se iznervirao... Ali sam ih nekako rešio na kraju i odigrao najnormalnije igru, ali se sad ne sećam rešenja. :opanachke Bitno je da igra izuva i da sam se oduševio.

Anyway, drago mi je da sam iskusio onaj potpuni original, a ako remake bude dovoljno različit možda i njega odigram, što da ne. :)

DeCoy
30.3.2017, 17:14
Meni na Batlle.net radilo i dalje radi bez tih problema na sedmici.

makiem
31.3.2017, 12:16
Meni na Batlle.net radilo i dalje radi bez tih problema na sedmici.

Ja sam igrao poslednji put pre par godina, prvo sam igrao sa instalacionih diskova (SC anthology) i bilo je par puta kada je radilo ok, ali uglavnom su boje bile izmesane (psihodelicno izlgeda). Slicno je bilo i sa digitalnom verzijom sa battle.net. Ja sam na kraju sa Chaos Launcherom prebacio igru u windowed, taman je zadrzalo 4:3 odnos stranica i meni je bilo sasvim ok.

voodoo_
14.4.2017, 9:13
Boje su mogle da se reše tako što napravite .bat fajl koji ubije explorer.exe (koji je odgovoran za grafički shell na Windowsu), pokrene igru, i kad igra završi, ponovo pokrene explorer. Odnosno, explorer je iz nekog razloga bio problem.

Odnos stranica 4:3 možeš da forsiraš iz Nvidia control panela tako što kažeš da GPU radi očuvanje aspect ratia, a ne monitor.

Rockstar
19.4.2017, 0:42
И Старкрафт и званично free.

makiem
19.4.2017, 2:34
Je l' probao neko? Ja kad pokusam da instaliram, nakon izbora jezika stoji samo ''Starting StarCraft: Brood War'' i ne miče se dalje...

Laskaris
19.4.2017, 8:35
A installer skine igru na hard disk? Ili se to desava kada treba da pocne da je skida sa neta? Mozda je server preopterecen ili je tvoj firewall program blokirao installer.

Renner
19.4.2017, 16:36
Igrao sam malčice, prvi pokušaj lansiranja je rezultovao krahiranjem, pa sam isključio Steam i sad radi. Ne znam da li je povezano uopšte. Evo kako izgleda rastegnuto preko 32":

http://i.imgur.com/NRu0VIoh.jpg

http://i.imgur.com/BXAh2Ieh.jpg

makiem
19.4.2017, 18:49
A installer skine igru na hard disk? Ili se to desava kada treba da pocne da je skida sa neta? Mozda je server preopterecen ili je tvoj firewall program blokirao installer.

Uspelo je, ostavio sam duže da stoji i onda me je upitao za lokaciju gde da instalira i prošlo je ostalo bez problema...

Paladin
19.4.2017, 21:19
Ja sam uspješno instalirao samo što mi u početku nije dao da instaliram na lokaciju gdje želim, a onda je proradilo.

Radi fino. Ah nostalgija.

Zainteresovan sam za Remastered izdanje, samo da ne bude skupo.

filpan
21.4.2017, 3:09
Prvi put sam imao dodira sa ovom igrom u maju, za vreme bombardovanja '99. Kako je to tada dobro izgledalo. Najbolji RTS sto sam igrao, zajedno sa BW.

DeCoy
21.4.2017, 17:09
Ja sam godinu na faksu izgubio zbog igranja Starcrafta u LAN-u u RC-u.

Pumbaa
23.4.2017, 5:13
ovo nisam igrao 15 godina, ako ne i vise... :) skino free verziju i uzivam ...

DeCoy
30.6.2017, 16:24
Remastered 15€ preorder

https://eu.battle.net/shop/en/product/starcraft-remastered

Paladin
30.6.2017, 21:12
A zna li se koliko će koštati kad izađe? 20€?

Requires internet connection, Blizzard account, and Blizzard desktop app

Ovaj Blizzard desktop app im dođe nešto kao Steam app, njihov DRM?

DBrave
30.6.2017, 23:55
Isto 15e, a moze se uzeti i na US radnji za 15$ ako nekome znaci 1e na kartici.

voodoo_
20.7.2017, 11:30
Uzeo sam preorder danas, logujem se preko eu.battle.net ali me preorder u shopu šalje na us.battle.net, platio 15 dolara (malo više od 13 evra), nije se žalio, uredno stoji u order history, pojavljuje se na nalogu itd.

DBrave
21.7.2017, 20:02
Takodje, jedva cekam da ponovo obrnem kampanju :)

Ekiman
17.8.2017, 0:13
Dok gledam druge ljude kako igraju remaster imam toliku zelju da predjem ovom, sve ispocetka da to nije normalno, ali nemam vremena...
Old Blizzard always WIN!

Echo
17.8.2017, 15:11
Jos samo da urade Diablo 2 i Warcraft 3. :) To bi im obezbedilo vecnost.

code master
19.8.2017, 11:58
Starcraft remaster, Full Throttle remaster, Crash Trilogy remaster, vratili smo se u devedesete sve je došlo u punom krugu:kreza:

Rockstar
19.8.2017, 16:18
Starcraft remaster, Full Throttle remaster, Crash Trilogy remaster, vratili smo se u devedesete sve je došlo u punom krugu:kreza:
Ja se uopste ne zalim, sto se mene tice mogu kompletne '90 da prebace u 4K, to su za mene igre :)

Malik Tintilinic
20.8.2017, 10:16
Jadni mi, sta bismo igrali: Total Annihilation, Red Alert, C&C Tiberian Sun , Sid Meier's Alpha Centauri, Earth 2140... :D

madsrdjan
21.8.2017, 15:38
Veliki sam fan SC od keca pa nadalje... Mislim da nema sedmice u mesecu kad ne bacim bar po neku partiju...

Remaster će zauzeti mesto u mojoj kolekciji samo iz sentimentalnih razloga, ne zbog toga što ću ga igrati...

Na netu sam pre par godina pronašao mod koji nudi kampanju SC1 i BW u okviru SC2:
https://www.sc2mapster.com/projects/starcraft-mass-recall
https://www.youtube.com/watch?v=9lj7yG4E7Uo

Vrhunski je urađen sa sve sinematicima i cut-scenes...
Od kako sam ovo pronašao, više se ne vraćam na stari SC1 engine :)
Ostaće mi u lepom sećanju :aplauz:

Probajte, nećete se pokajati...

Marko Radonjic
23.8.2017, 20:37
YOW9uACXPTo

alienhunter
25.8.2017, 10:14
Upravo igram remaster , prelazim kampanju ispocetka haha sve isto samo malo drugacije kao te davne 1998. :) savrsenstvo....imam fore 4 sata dom mi zena ne dodje sa posla :) :) :)