PDA

Prikaži potpunu verziju : Olympus E20 P


Nikopol
27.7.2007, 19:06
Treba mi mala pomoc.
Stvarno se ne razumem u foto aparate,a hteo bih da nabavim u naslovu teme pomenuti model.Zanima me nesto o njemu (osim cinjenice da ima 5 MP).I ono najvaznije kolika moze sada da mu bude cena (naravno polovnog)?Stvarno me ekstremno mrzi da trazim po netu,jer mi izbaci trilion site-ova na nemackom,a ni na jednom nema cene.

Izvinjavam se pogresna tema.Moderator aj molim te prebaci ovo tamo gde treba

Bryan Fury
27.7.2007, 19:57
Ovde ti je odličan detaljan opis:
http://www.dpreview.com/reviews/olympuse20/

Nikopol
28.7.2007, 13:18
Definitivno koristan link.Hvala jos jednom,nego jel ima neko pojma koja je realna cena ovog aparata trenutno?Ja mislim da je malo previse ono sto po Amazonu i nekim slicnim site-ovima traze.Jbg traze za njega oko 300 eura.

Bryan Fury
28.7.2007, 14:06
To je već diskutabilno - džabe ako što je realna cena manja, ako niko neće da ga da za tu realnu cenu. Mada je to prilično mator aparat (koliko vidim, na testu kažu da je ISO preko 320 neupotrebljiv i da mu treba 10 sekundi da snimi jednu sliku od 5mpix!), na tvom mestu bih pre gledao da kupim Fuji 6500fd.

Nikopol
29.7.2007, 11:45
Pa za ono sto nudi cena mu deluje prilicno povoljna.Cak mi se i svidja jer je po dimenzijama manji od Olyimpusa.Definitivno cu ga uzeti u obzir.Hvala na savetu.

Bryan Fury
29.7.2007, 13:54
Nema na čemu. ;) Možda je taj Olympus bio dobra stvar pre pet godina, ali mislim da ga vreme pregazilo. Pogotovo što nije baš jeftin - da je za neke male pare, pa da ga i uzmeš u obzir. Ovako se ne bih puno razmišljao. :)

LoneWolf
5.8.2007, 20:15
Uzgred,polovni dig. fotoaparati su rizik za kupovinu isto kao bilo koji "komad" tehnike,pa prije kupovine polovnog proizvoda svakako obratite paznju na specifikaciju ("sta sve ima u kutiji",potrebni kablovi,mem. kartica ako dolazi uz aparat) i naravno uvjerite se u ispravnost uredjaja.
Kupovina polovnih teh. uredjaja na internetu nikako nije preporucljiva jer mogu da vas za***u a dok shvatite da su vas za***ali,novac je vec otisao sa kartice...Be aware...be very aware :dedica: