PDA

Prikaži potpunu verziju : Sta je sa forumom!?


dzambo
7.1.2006, 23:25
31og Dec. sam zadnji put bio na forumu. Posle toga sam proba 3Jan. pa 4tog itd i nisam mogao da udjem na forum tj na home stranici nema gde ni da kliknem da udjem u forum. Probao sam www.sk.co.yu/forum ni to nije htelo. Pa sam mislio ajde praznici pa da se ugasi privremeno forum da nebi ispao iz kontrole...Danas sam usao na ovaj nacin www.sk.co.yu/forum ali UZASNO forum koci. Dok nisam stigao do ovog topika da ga napisem proslo je nekoliko minuta. U cemu je problem???

holodoc
8.1.2006, 0:05
Neznam za ostale ali evo danas od negde 20 časova pa do malopre forum nij ebio dostupan. Mislim, internet radi OK ali se link ka SK forumu "zaglavi" i tu stoji.

DOS napad?:icon_lol:

Pantelija
8.1.2006, 0:05
Forum je radio normalno svaki put kada sam pokusao da udjem mada je mozda prebacen na novi server o kome se pricalo da ce biti oko NG.
Veceras do malo pre nisam pokusavao da udjem na forum.

forum nij ebio dostupan.
Jesi pokusao da ga dozoves na mobilni, ako neznas broj je skforum samo naravno numericki.

dzambo
8.1.2006, 3:38
Evo sad radi ko da nikad nije ni bio problem

REDisLAW
8.1.2006, 13:11
31og Dec. sam zadnji put bio na forumu. Posle toga sam proba 3Jan. pa 4tog itd i nisam mogao da udjem na forum tj na home stranici nema gde ni da kliknem da udjem u forum. Probao sam www.sk.co.yu/forum ni to nije htelo. Pa sam mislio ajde praznici pa da se ugasi privremeno forum da nebi ispao iz kontrole...Danas sam usao na ovaj nacin www.sk.co.yu/forum ali UZASNO forum koci. Dok nisam stigao do ovog topika da ga napisem proslo je nekoliko minuta. U cemu je problem???

A kako ti ulaziš drugačije, kad si napisao: Ni tako nije htelo?:confused:

dzambo
8.1.2006, 16:16
www.sk.co.yu i kliknem na link koji verovatno jos uvek nije tamo

Guardian OfThe Blind
8.1.2006, 17:11
Sinoc nisam mogao da otvorim stranicu uopste..

Mr. Garrison
9.1.2006, 0:44
sta se desava sa forumom? stranice se ucitavaju citavu vecnost. neka kaze neko od moderatora.

bojongo
9.1.2006, 12:00
Sta je ovo sa forumom zadnjih par dana ? Stranice se ucitavaju od 15-35 sec. Jos sam na cable-netu.
Alo, Moderatori !? Jel proslo praznicno raspolozenje, pa da dobijemo odgovor ?

Magneto
9.1.2006, 12:39
Samo malo strpljenja. Biće uskoro objašnjenje i bolje učitavanje.

tool.keenan
9.1.2006, 13:41
forum je bruka spor i nije optimizovan za firefox a u exploreru ne radi nista bolje (a ja ne koristim dial up)
primera radi :) burek forum je visestruko brzi, ima avatar,vise mesta za upload

holodoc
9.1.2006, 13:57
Možda bi trebao da pređeš na Dialup.:icon_lol:

Ja koristim FireFox isključivo i (da ne navučem sad ponovo bes ljudi sa FFvsOpera teme) Firefox mi je ubedljivo najbrži. Pojma nemam što ali takva je činjenica.

Johny Atos
9.1.2006, 14:58
istina je da se neke stvari ne slazhu sa firefoxom, nadam se da ce ispaviti to.

VojaM
9.1.2006, 16:13
Biće, kad budem mogao da radim... i meni radi očajno sporo.
Nemam neko pametno objašnjenje, biće da opet provajder nešto radi oko servera. Sve što se tiče www.beograd.com (u šta spada i naš forum) sporo radi. Zanimljivo da se to najčešće dešava ponedeljkom...

Željno očekujemo preseljenje na novi server, što je najavljeno za "pred Novu godinu" ali kasni.

Što se tiče optimizacije... ne bih znao ta da ti kažem. Program za forum je komercijalan, kupljen je i radi kako radi. Doduše, to zavisi i od servera na kome se izvršava i verzije PHP-a koja je instalirana na serveru.

VojaM
9.1.2006, 16:14
www.sk.co.yu i kliknem na link koji verovatno jos uvek nije tamo
A zar nije lakše otkucati www.sk.co.yu/forum ili staviti u listu favorita odnosno bookmarks? Zašto otežavati sebi?

VojaM
9.1.2006, 16:17
istina je da se neke stvari ne slazhu sa firefoxom, nadam se da ce ispaviti to.
Sa FireFoxom ima problema oko editora za poruke, tačnije wisiwig varijante editora. Autori foruma su obavešteni, ali se ne oglašavaju tim povodom.

Kao što sam nekima objasnio, ako nije moguće ući u prozor za brzi odogovor (ili u prozor za editovanje u "naprednom" editoru), treba kliknuti na ikonu sa dva slova "A" (prelazak na drugi tip editora) i malko sačekati.

Nisam primetio druge nekompatibilnosti, sem što prozor za brze odgovore u FF-u ne može da se minimizuje, a to zaista nije mnogo bitno.

Johny Atos
9.1.2006, 17:42
Sa FireFoxom ima problema oko editora za poruke, tačnije wisiwig varijante editora. Autori foruma su obavešteni, ali se ne oglašavaju tim povodom.

Kao što sam nekima objasnio, ako nije moguće ući u prozor za brzi odogovor (ili u prozor za editovanje u "naprednom" editoru), treba kliknuti na ikonu sa dva slova "A" (prelazak na drugi tip editora) i malko sačekati.

Nisam primetio druge nekompatibilnosti, sem što prozor za brze odgovore u FF-u ne može da se minimizuje, a to zaista nije mnogo bitno.
Ne znam da li ste primetili da stranica "trepne" kada se potpuno uchita u firefoxu? Mislim nije problem, samo jedan manji bug a kojeg inache ne bi trebalo da bude. :)

VojaM
9.1.2006, 17:54
Ne znam da li ste primetili da stranica "trepne" kada se potpuno uchita u firefoxu? Mislim nije problem, samo jedan manji bug a kojeg inache ne bi trebalo da bude. :)
Otkad je to bag?
Tako trepne maltene svaka stranica.

Reloader
9.1.2006, 18:51
Gosn' Vojo da li je moguce podesiti negde da prozor za brze odgovore bude stalno ukljucen?
Hvala

REDisLAW
9.1.2006, 19:36
Ni ja jutros nisam mogao da otvorim stranicu. 410

RaideR
9.1.2006, 20:50
Hm ne znam meni sve radi super u FF... Mogu cak i Quick Reply da "minimizujem" :P

mada se desi da se stranice uzasno sporo otvaraju.. Al' dobro, cekamo da to rese :)

pozdrav

dzambo
9.1.2006, 23:26
A zar nije lakše otkucati www.sk.co.yu/forum ili staviti u listu favorita odnosno bookmarks? Zašto otežavati sebi?
Procitaj prvu poruku pa ces videti da sam na kraju dosao do toga. Ja sam mislio da je forum prvivremeno ugasen jer nije postojao link a ...yu/forum nije htelo da ucita

MVoja
9.1.2006, 23:40
Nebi li obo trebalo da pomogne?

http://www.php-accelerator.co.uk/

Reloader
10.1.2006, 13:39
Samo ovo pomaze ;) www.opera.com

VojaM
10.1.2006, 16:37
Ni ja jutros nisam mogao da otvorim stranicu. 410
Da ne poveruješ, ali to juče nisam mogao ni ja...

Johny Atos
10.1.2006, 16:55
Otkad je to bag?
Tako trepne maltene svaka stranica.
...Na ovom forumu :)
Evo bash sada malo pazhiljivije gledam uchitavanje josh jednog vBulletin foruma, tamo se to ne deshava.
Kazhem nije ovo problem, samo odaje onaj utisak "neshto ne radi najsrecnije" ;)

REDisLAW
10.1.2006, 18:29
Da ne poveruješ, ali to juče nisam mogao ni ja...
Stvarno!?!?

Pantelija
10.1.2006, 18:35
Evo bash sada malo pazhiljivije gledam uchitavanje josh jednog vBulletin foruma, tamo se to ne deshava.
Kazhem nije ovo problem, samo odaje onaj utisak "neshto ne radi najsrecnije"

Onda je pravo mesto za tebe www.vbulletin.com imas forum pa iznesi problem da isprave u ovoj verziji. Jer stvarno u pojedinim verzijama vB ima male bagove koji samo pojednici uspevaju da vide, a strucni vB tim ih sredi( mislim na bagove, a ne na one koji ih prijave) ili mozda to malo VojaM cacka po ACP-u;)