PDA

Prikaži potpunu verziju : Kubuntu 7.04 zakucava + Torenti se vuku


anqe1ki11er
23.7.2007, 14:33
Moj problem izgleda ovako: Imam instaliran Kubuntu 6.06, i sve je super, sve radi, osim jedne stvari a to su torenti. Ma koji klijent koristio (ktorrent, bittornado...) torenti se vuku brzinom mnogo manjom od brzine mog linka (wireless 128k), cas jedan radi, a ostali stoje, pa onda neki drugi radi i sve tako, a kad neki od torenta radi ne postize ni blizu od maksimuma konekcije. Pod windowsom sam koristio utorrent i sve je bilo super (postize vise od 85% propusne moci konekcije). Pokusao sam sa razlicitim klijentima, ali nista. Uz to jos i ktorrent: cim ga pokrenem, a ima aktivan torent tezi od 100MB masina skoro da ne reaguje (cak i strelica misa secka kad je vucem po ekranu). Nadao sam se da ce se stvar ispraviti sa 7.04, ali nju skoro da ne mogu da instaliram, posle par minuta od podizanja live verzije racunar zakuca, i tako par puta dok konacno na proradi, ali kad konacno instaliram 7.04 isti problem se pojavjuje. 6.06 je super ali me ubi jako slab saobracaj torrenta. Probao sam da emuliram utorrent pod 6.06 ali uzalud, nema nikakvog saobracaja. Rucno sam oslobodio port na kome utorrent radi (u konzoli) ali opet nista. E sad mene interesuje:1 postoji li nacin da eliminisem problem sa torentima u 6.06? 2 u cemu je problem sa 7.04 (ja mislim da je do harddiska koji ima badsectora i slican problem mi se desavao dok je win bio instaliran na njemu, ali nemam volje da formatiram drugi hard posto na njemu imam dosta ne dovrsenih torenata)? 3 ako mi 7.04 proradi da li cu imati iste probleme sa torrentima i pod njime?

anqe1ki11er
25.7.2007, 20:06
Ok ako ne zna u cemu je problem, ali bar mi recite svoja iskustva, da li je neko bar pokusao torrent download u kubuntu-u i kako mu radi?

Mr.Eco
25.7.2007, 20:09
i meni su se vukli torrenti, al sam skontao u čemu je problem, najbolje ti je da koristiš Ktorrent otiđi u podešavanja i stavi umesto 2 uploads slota stavi 20 i sačekaj jedno 5 min. kada budeš skidao ima da ti leti ;)

anqe1ki11er
25.7.2007, 22:39
i meni su se vukli torrenti, al sam skontao u čemu je problem, najbolje ti je da koristiš Ktorrent otiđi u podešavanja i stavi umesto 2 uploads slota stavi 20 i sačekaj jedno 5 min. kada budeš skidao ima da ti leti ;)

Pod kojim kubuntu-om 7.04 ili 6.06, ja na 6.06 nemam nahnoviji ktorrent, vec neku stariju verziju u kojoj sto se tice podesavanja uploada imam samo max upload rate. Mada hvala ti u svakom slucaju, do sutra cu skinuti PCBSD pod kojim cu probati ovo sa ktorrent-om.

Mr.Eco
25.7.2007, 23:32
svejedno koji je ktorrent na kubuntu mnogo brže ide kada povećaš upload slotove bar meni je tako bilo, isto se jako vuklo krene pa stane al kada sam povećao upload slotove odma se zaleteo :D

anqe1ki11er
27.7.2007, 16:38
Bio si upravu za upload slotove, upravo sam podesio i leti kao ludo :) :tapsh: ,
ali je podesavanje toga samo moguce na poslednjoj verziji ktorrent-a (2.2.1 cini mi se).
Hvala ti jos jednom.