PDA

Prikaži potpunu verziju : TuneUp Mem Optimizer - Korisnost


Jenkiduduldu
21.7.2007, 11:39
Interesuje me generalno da li programi ove prirode, stvarno sredjuju nesto u pozadini ili prave zbrku i konfuziju sistemu? Nedavno sam poceo da koristim ovaj proizvod i mogu reci da mi je oslobodio memoriju kada je pala na nekih 15%. Ovo pitam zbog toga sto vecina ljudi sa foruma (koliko sam uspeo da primetim) ne voli da im "nesto tamo radi u pozadini bez njihovog znanja", pa posto i sam nisam neki veliki strcnjak za programe ovakvog tipa, I just wonder and want to know...:). Hvala.

Dimo
21.7.2007, 13:48
Vecina takvih programa moze da ubrza kompjuter maksimalno 20%, ako imas Celeron i 256MB RAM-a nema toga ko ce ti napraviti igracku masinu od takvog racunara. Takvi tune programi su korisni za blaga poboljsanja i ubrzanja, nikako za nesto spektakularno.

Marko 0401
21.7.2007, 13:48
Ja spadam u ovu vecinu ljudi :) tako da ne koristim te programe na taj nacin,znaci da su
mi upaljeni u pozadini i da rade non stop.
Imam Acerov laptop i Acer ima neki svoj dodatni softwer gdje postoji i taj program za oslobadjanje RAM memorije ali radi samo kada ga ja manuelno pokrenem.
Znaci kad vidim da mi lap trokira i slobodni RAM padne na nekih 120/130mb pokrenem ovaj programcic i on oslobodi oko 60-70mb (imam 512 RAM).
Poznato je da RAM zna da ostane zarobljen nakon sto ugasis neki program pa ovo zna da bude korisno,ne vjerujem da pravi neku zbrku u sistemu
ali i dalje sam protiv njegovog rada u pozadini ;)

Highlander
21.7.2007, 17:00
Ja koristim TuneUp-ov MemOptimizer. Imam 768MB RAM-a, ali kad otvorim nekoliko zahtevnijih programa može da pomogne.
Inače, takvi programi rade na principu da stavljaju podatke iz memorije u Page file na HDD-u. Može biti korisno ako to radi s vremena na vreme, ali ako planirate da igrate igre i da vam on stalno oslobadja memoriju - forget about it. ;)