PDA

Prikaži potpunu verziju : Centralni zvucnik i subwoofer ne rade samo kada gledam TV preko Leadtek-ove kartice!?


polarnimeda
20.7.2007, 18:15
Cudan problem... Stanje je ovakvo: Imam C-media 5.1 zvucnu karticu (ne integrisanu) koja je preko njenog AUX-a povezana sa TV karticom. Sve radi savrseno, ali kada gledam TV (kartica Leadtek, program PVR2) jednostavno se centralni zvucnik i subwoofer (koji imaju zajedicki cinc) ne cuju! Podesavanja koje PVR2 nudi su nikakva, tj. preko njega ovaj problem ne mogu da resim... Mozda neki codec, driver ili program mogu da narede TV kartici da prepozna kompletan 5.1 sistem?
Ponavljam da filmovi koje sam pustam, muzika, igre i sl.- RADE BEZ PROBLEMA. :icon_scra

glitch
21.7.2007, 3:03
A da ti vratis prvi PVR? Nisu ti dzaba Tajvanci rekli da PVR2 ne radi na tvojoj karti... To je do softvera i njegovih podesavanja; ne verujem da ce tebi neki spoljni kodeci resiti stvar.

polarnimeda
21.7.2007, 3:57
A da ti vratis prvi PVR? Nisu ti dzaba Tajvanci rekli da PVR2 ne radi na tvojoj karti... To je do softvera i njegovih podesavanja; ne verujem da ce tebi neki spoljni kodeci resiti stvar.
nisam 100% siguran, ali cini mi se da sam to vec probao... ali... videcu.. ko zna :) smara me stari pvr jer mi se cini da ima nekih drugih i vecih problema, al' videcemo... probacu pa javiti nesto kasnije u toku noci ili sutra. tnx ;)
p.s. pamcenje te bas sluzi (tajvanci :)) ;)

polarnimeda
21.7.2007, 6:46
Evo... U medjuvremenu sam se skroz iznervirao... Komp mi je totalno prsao! Prvo se resetovao sam od sebe, pa nije hteo da udje u windows... onda sam ga cackao iz safe mode-a dok nije poceo da ulazi u windows ali samo da bi blokira i resetovao ponovo... osim ovoga, provalio sam da mi u top spinu 2 ne rade zvucni efekti (eh, tesko je bilo provaliti kada se ne cuje kada udaras lopticu)!?! znaci, problemi koje imam sa winfast pvr-om i zvukom u njemu mozda i nisu njegovi! sve mi je jaaako neobicno. nadam se samo da nece da crkne... odmah radim novi format... a inace... juce sam ih samo uradio 4!!! 2 na ovom i 2 na sestrinom kompu! mozda probam i zmurecki....
ko zna... mozda sada zvuk bude radio kako treba... inace, uglavnom dolazi do restarta kada pokusavam da slusam muziku ili gledam film. eto... sve ovo za nekoliko sati.... :(
(inace, maticna ima integrisanu 7.1 zvucnu, ali mi out za front speakers ne daje nikakav zvuk, pa se zato bakcem sa neintegrisanom koja radi, ali ne u svakom programu) ali npr. u winampu imam zvuk nikada bolji i naravno kompletan.... umoran sam od svega ovoga... idem da formatiram pa da odspavam.