PDA

Prikaži potpunu verziju : Commandos serijal


DeCoy
20.7.2007, 17:54
Nisam mogao svojim ocima da verujem:eek:

Na SK forumu ne postoji nijedna tema o ovoj legendarnoj igrici...dobro, postoji o FPS varijanti, koju ne bih da komentarisem;)

Ja sam ranije igrao Behind Enemy Lines i Beyond the Call of Duty i evo sad sam opet na Pentiumu dvojci instalirao Behind...

Mislim da je ovo igra u kojoj se najvise koriste load/save opcije...posle svakog ubijenog Nemca sledi save:D Takodje ne preporucujem osobam sa slabijim zivcima:D jer igra ume takooo da iznervira...pogotovo ako jedan te isti deo prelazite po 20-i put:n-cc2:

U Beyond the Call of Duty ima jedna misija koja se odigrava u beogradskom Zoo vrtu:D

Sve igre iz serijala:
Commandos: Behind Enemy Lines (http://www.sk.rs/1998/09/siop14.html)(1998)
Commandos: Beyond the Call of Duty (http://www.sk.rs/1999/06/siop06.html)(1999)
Commandos 2: Men of Courage (http://www.sk.rs/2001/10/siop01.html)(2001)
Commandos 3: Destination Berlin (http://www.sk.rs/2003/11/siop06.html)(2003)
Commandos: Strike Force (http://www.sk.rs/2006/04/siop16.html)(2006) ovo je FPS

Na wikipediji (http://en.wikipedia.org/wiki/Commandos_%28computer_game_series%29) mozete pogledati detalje o svim igrama iz serijala

Na zalost ne planira se izlazak nekog novog nastavka jer se izgleda Pyro prebacio na konzole:(

muki85
12.8.2007, 2:44
Svaka cast majstore... Konacno se neko setio ove igre a da to nisam ja... To mi je jedna od omiljenijih igara, koja je toliko smekerica da nemam reci... Meni se licno najvise dopao drugi deo, treci je krs, a prvi i expansion pack su izvanredni... :alealeee: Igra je jako teska, ali ne onako iritirajuce teska, vec fantasticno izbalansirano teska, ako tako mogu da se izrazim, jer o svakom potezu mora da se razmisli par puta... Omiljeni lik je Berreta :D

Geronimo
12.8.2007, 12:13
Najvise mi se dopao drugi deo, koji je ujedno jedna od najboljih igara koje sam igrao. Steta sto sam prvo igrao dvojku pa mi kec i expanzija posle nisu bili toliko zanimljivi. I meni je omiljeni lik green berret.

LoneWolf
12.8.2007, 23:08
Gotivim Commandos 2 i FPS varijantu,mada je FPS po mom misljenju malo prekratak,ali sta je tu je.Likovi i atmosfera u FPS varijanti su fenomenalni, prica je takodje OK,i sve iz serijala Commandos sam igrao...
Igra mi se svidja nenormalno,i sav taj "istorijski,a ipak neistorijski" koncept ;)

crazy_chicken
14.8.2007, 13:46
hm.. i ja sam voleo commandos. Poslednje sto sam igrao je bio demo commandosa 3. Onaj fps nisam hteo ni da pogledam. Pre neke 2 godine nabavim ja commandos 3 celu verziju (demo mi se izuzetno svideo) medjutim diskovi su bili unisteni pa nikada nisam uspeo da odigram celu verziju.

P.S Misija koja mi se zaista i previse svidja je iz commandos-a 2, ona koja se odvija u nekom zavejanom predelu gde je sve okovano ledom a ti bi trebalo valjda da se infiltriras u neki brod/podmornicu (fanovi izvinite ali pamcenje me ne sluzi bas toliko:))

Geronimo
14.8.2007, 23:10
Znam na koju misiju mislis, ona kad se na kraju bezi avionom. Meni je ipak najbolja ona u zamku Colditz.

Eni
15.8.2007, 0:20
Igrao sam samo Beyond the call of Duty, kratak je, čini mi se 9-10 misija, Beograd...

Više mi se svideo ST klon, Away Team, valjda zbog tematike...

LoneWolf
15.8.2007, 14:30
hm.. i ja sam voleo commandos. Poslednje sto sam igrao je bio demo commandosa 3. Onaj fps nisam hteo ni da pogledam.


Preporucujem da odigras i FPS.Po meni je fenomenalno odradjen,samo jbg,prekratak :a_whistli

crazy_chicken
15.8.2007, 15:37
Upravo ta u kojoj se na kraju bezi avionom.
Mogu da nabavim ovaj fps...ali nekako mi sve to smrdi. Je li igrao jos neko. Jos necija preporuka. Mozes da mi kazes na koju drugu igru podseca cisto da imam nekakav orijentir?

Geronimo
15.8.2007, 20:09
Igrao sam ja, zanimljiva je, predje se u jednom dahu.
Ali nije ni blizu dvojke.

D4III
17.8.2007, 14:20
Od citavog serijala odigrao sam samo FPS i odlicna je igrica. Sva tri lika su dobra a najbolja misija je sa snajperistom u Staljingradu. :tapsh: Steta sto nece biti nastavka za pc

LoneWolf
17.8.2007, 22:01
Mogu da nabavim ovaj fps...ali nekako mi sve to smrdi. Je li igrao jos neko. Jos necija preporuka. Mozes da mi kazes na koju drugu igru podseca cisto da imam nekakav orijentir?

Grafikom je u rangu Call Of Duty a atmosferom u rangu najzescih akcionih shootera iz radionice Toma Clancyja (Splinter Cell).
U prilog tome ide :
- prikradanje
- bacanje noza
- puzanje
- realan snajper (trza i "ljulja se" udisajima i izdisajima snajperiste)

itd itd itd...

LoneWolf
17.8.2007, 22:03
Od citavog serijala odigrao sam samo FPS i odlicna je igrica. Sva tri lika su dobra a najbolja misija je sa snajperistom u Staljingradu. :tapsh: Steta sto nece biti nastavka za pc

Odigraj i strategije,neces se pokajati definitivno.
Ako bas bas bas MRZIS sitne "covjeculjke na ekranu" onda ti ne mogu pomoci, ali stvarno je steta da se ne odigra i strateska (glavna) saga Commandosa...:dedica:

eniac
30.10.2007, 23:51
Pozdrav ljudi, imao sam problema sa kompom i izgubio Save fileove od Commandosa 3. Ako netko ima neka se javi na P.M. pošto mi se neda sve igrati iz poćetka.

Hvala

pentraksil
31.10.2007, 3:17
Misija sa snegom se zove "White death" i meni je najomiljenija...igrao sam o5 dvojku pre nekih mesec dana i da vam kazem, na 1024 rezoluciji jos uvek izgleda lepo

Zla Sarma
26.11.2007, 0:21
:tapsh:Commandos :tapsh:Desperados
Presao 1. 2. 3. Obozavam ih.Imam problem sa CommandosBTCOD
Ne mogu da se snime pozicije ,tako da sam prestao sa igrom.Ako neko moze da me uputi na verziju koja nema ovaj problem ima PP ili na zlasarma@yahoo.com
4. deo nabavljam ovih dana:alealeee:

Da li pored ove dve postoji jos neka slicna igrica ?Ja ,pored avantura, obozavam ove igrice sa "sitnim coveculjcima na ekranu" !

Uz Commandos sam mnoga jutra docekao,pa pravo na posao :dedica:

Pjanovic
26.11.2007, 0:47
Ajde i ja da bachim par redova ovde...
Definitivno jedan od najomiljenijih serijala Svetu kompjuterskih igara :).
Ja sam prvo igrao Beyond The Call Of Duty, pa 2.deo, pa 3.deo, pa Behind Enemy Lines.
4.deo FPS nisam probao (probao sam demo) i nije to to...

Najbolji deo, hmm, rekao bih Beyond The Call Of Duty.

3.deo je vise pucacina iz (izometrijske perspektive) nego sto je sunjalica (takvi su ostali delovi), a moje ime je Mr Shsh (ko je gledao Things To Do In Denver When You're Dead, dva metka up in you ass (head) i resena stvar :D).

2.deo mi je bio previse lak. Jednostavno misije su bile prelake, i nisi imao potrebe da koristis nijednog drugog clana druzine (Pere Kvrzice :D), osim Gnjurca (imao je oruzje sa prigushivacem i mogao je da baca noz, na srednje domete nezamenljiv), eventualno ponekad Snipera (na duze domete) i podrazumeva se Green Beret (jer je jedini on mogao da nosi tela i da ih sklanja sa otrkivenog terena). Tako da sam misije igrao dugo koristeci ovu taktiku, ali je bilo previse lako.
U BEL i BTCOD je ipak bilo potrebno vise taktike.

U Behind Enemy Lines nije moglo da se sacuvava (secam se te verzije, kada su ortaci iz srednje igrali), i pizdeli svi redom. Zamislite da igrate one cele dugacke nivoe, bez sacuvavanja da predjete. Neki ovde su verovatno tako i presli i brzo osedeli. Srecom ja sam mnogo godina kasnije nasao verziju koja je imala mogucnost save-ovanja...
Ovde su mi misije za nijansu losije nego u BTCOD, zato mi je on najbolji...

Sun Tzu
26.11.2007, 2:37
Da li pored ove dve postoji jos neka slicna igrica ?

Imas Robin Hood (http://www.robinhood-game.com/)-a na tu foru. Nije kao Commandosi ili Desperados, ali je dobar... ;)

Zla Sarma
26.11.2007, 8:11
Ajde i ja da bachim par redova ovde...

U Behind Enemy Lines nije moglo da se sacuvava ..............
Na zalost ja imam BTCOD koji "pati" od te bolestine.Bilo bi u redu da imam vise vremena .Jedna omaska na pola nivoa i :boodala: ode mojih 30 dragocenih minuta.

Igrao sam Robin Hood.U toj igrici me uzasno nervirali polunivoi u sumi i ponavljanje lokacija.

Ako neko zna lokaciju sa koje se moze download-ovati demo verzija Commandos BTCOD u kojoj je moguce snimiti pozicije zamolio bih ga da mi javi.

tracko
30.11.2007, 17:55
Moram da kazem da sam prijatno iznenadjen sto je pokrenuta ova tema o jednom od najboljih serijala strateskih igara za PC! Na veliku zalost (jer tada nisam imao comp) nisam igrao prvi deo igre ali zato sam igrao drugi koji mi se izuzetno svideo (slazem se da je misija po snegu jedna od najbolih, ali ne treba zaboraviti i misije na Burmi kao i poslednju u Parizu). Treci deo mi se nije bas preterano svideo jer jednostavno nije imao smek prva dva dela (mozda sam previse ocekivao od njega pa mi se nije svideo). Meni pored Zelene Beretke, omiljeni lik je bio onaj Ronilac. Bilo mi je veoma zao kada sam cuo da nece biti nastavka ove igre za PC jer ovako kvalitetnih igara je sve manje. Igrao sam takodje neke klonove koji su mi se manje-vise svideli tipa : Desperados1 (dosta dobra i zanimljiva igra na western temu), Desperados2 (ne bas dobar nastavak prvog dela), Robin Hood (solidna igra na temu istoimenog lika, vredi je igrati), Chichago1930 (malo starija ali interesantna igra sa gangsterskom tematikom). Definitivno ova igra ce mi ostati u najboljem secanju.

Apostrof
30.11.2007, 18:28
Upravo sam se strasno razocarao u SK.
Prosto ne mogu da verujem da ste davne 1998, kad sam ja po tri sata dnevno, uz maksimalnu posvecenost i koncentraciju uzivao totalno iskljucen iz stvarnog sveta vodeci svoj hrabri tim super-komandosa da srusim treci rajh i spasem otadzbinu dali ovoj igri ocenu 77, i kao njen najveci kvalitet naveli grafiku.

Mislim da nam svima dugujete izvinjenje:) sto ste jednu od najbonjih igara zlatne '98 ovako obescastili.

DeCoy
30.11.2007, 18:34
@ Zla Sarma:D

Imaš i Chicago 1930 (http://www.sk.co.yu/2004/03/siop15.html) na sličan fazon, samo je za 10 klasa lošija od Commandosa:(

Te verzije što ne radi save, to mora da su neki ripovi:confused: Meni save radi i na Behind Enemy Lines i na Beyond Call of Duty:cool:

Zla Sarma
1.12.2007, 1:36
Verovatno rip-igrica se nalazi na nekoj kompilaciji Strategije 3 kupljenoj pre 100godina.

Hvala vam na informacijama ali kao sto rekoh Robin Hood sam igrao .

Chicago 1930 sam skidao 2 puta sa neta prosle godine.Na zalost neki rar je ostecen.Zato sam i skidao drugi put.U nadi da ce 2. download biti uspesniji ali je izgleda problem u samom rar-u a ne u mom downloadu. Ako je 10 klasa losija od commandosa verovatno je pristojna igra :D
Ako nekog interesuje imam linkove za download svih delova Commandos + linkove za sva 3 Desperados.Imate PP posto nisam siguran da li su piratske ili demo verzije.Ja podrzavam borbu protiv piraterije.

Pjanovic
1.12.2007, 3:24
Verovatno rip-igrica se nalazi na nekoj kompilaciji Strategije 3 kupljenoj pre 100godina.

Hvala vam na informacijama ali kao sto rekoh Robin Hood sam igrao .

Chicago 1930 sam skidao 2 puta sa neta prosle godine.Na zalost neki rar je ostecen.Zato sam i skidao drugi put.U nadi da ce 2. download biti uspesniji ali je izgleda problem u samom rar-u a ne u mom downloadu. Ako je 10 klasa losija od commandosa verovatno je pristojna igra :D
Ako nekog interesuje imam linkove za download svih delova Commandos + linkove za sva 3 Desperados.Imate PP posto nisam siguran da li su piratske ili demo verzije.Ja podrzavam borbu protiv piraterije.

Been there done that... Comandose, Robina, i Desperadose, svi ponosno stoje u mojoj kolekciji :D.
Koja crna 3 Desperadosa: Clint Eastwood,... zezam se :).

Postoji strategija Desperados Wanted Dead Or Alive i pucacina/strategija Desperados 2.
Koja ti je ta 3. igra Desperados... ?

Zla Sarma
1.12.2007, 9:23
Istetoviracu na ramenu:,,Google je moj najbolji prijatelj". :) Salim se .Izasao je skoro pod imenom Helldorado.Valjda neka fora sa vlasnickim pravima na ime-nemoj da mi verujes.
Skida moj drugar pa cu javiti utiske.Deluje kao Desperados 2,koji me i nije preterano odusevio.

http://www.helldorado.spellbound.de/ Ovo je prvi link na koji sam naleteo (http://www.helldorado.spellbound.de/)

Javi se na PP za link :D

Izvinjavam se zbog offtopic-a ali posto vec pomenusmo ovde igricu a zanrovski je ista kao Commandos..........
Najtuznije sto obe dele istu sudbinu.Commandos je sasvim a Desperados delimicno prebacen u FPS :(

bojanh
9.12.2007, 13:30
narode nabavio sam commandos beyond the call of duty i ne mogu da pokrenem instalaciju.pokrenem setup i kad kliknem na next izbaci mi error kao O.S not suported.znam da te stare igre ne mogu na XP SP2 (posto ga ja imam sad instaliranog) ali me zanima jel moguce nekako da se instalira uz pomoc nekog programa ili tako nesto slicno?
behind enemy lines sam nabavio vec instaliranog pa mi je zato mogao,ali ovaj beyond call of duty sad nabavio setup pa ne mogu da instaliram,recite jel postoji resenje mog problema ili ne:(....voleo bih da nastavim da prelazim commandos serijal ali koliko mi se cini necu moci:(

SER VOJA
9.12.2007, 13:40
Ja nisam samo igrao comandos 3 i strike force, a ostali delovi su super, u drugom delu sam se najviše pomučio oko one podmornice

bojanh
9.12.2007, 15:10
ako neko od vas ima windows 95 ili 98 instaliran i ako ima brz net (wireless,kablovski ili ADSL) neka mi se obrati na PM jer imam jednu veliku molbu za njega:D

Pjanovic
9.12.2007, 16:56
ako neko od vas ima windows 95 ili 98 instaliran i ako ima brz net (wireless,kablovski ili ADSL) neka mi se obrati na PM jer imam jednu veliku molbu za njega:D

...tesko da danas neko ima instaliran Win98, a kamoli Win95. Pa iole novije graficke nisu drajverski podrzane u tim operativnim sistemima.
Cak i da jesu, pa ko bi se smarao sa tim bushnim i bagovitim OS, naspram XP-a.
Odgovor je: ti :D. Instaliraj Win98 (pa probaj da nekako instaliras drajver za graficku).

Ja cu verovatno probati da instaliram Win98 (mada kazem sumnjam da ce moja 8800GTS ili bilo koja novija graficka biti drajverski podrzana), zbog System Shock 2 :a_whistli.

Ako neces da se zezas sa Win98 ili ti ne podrzava graficku, probaj ovo. Desni klik na taj setup.exe, pa onda ides na Compatibility tab, pa stikliras Run this program in compatibility mod, pa izaberes Win98/Millenium.
Meni je ovo znalo da pomaze, kada je problem pokrenuti neku prastaru igru, ne znam da li pomaze oko instalacije :dedica:.


edit: sad videh da imas graficku 9550, ja mislim da postoje drajveri za nju za Win98.

bojanh
9.12.2007, 17:21
...tesko da danas neko ima instaliran Win98, a kamoli Win95. Pa iole novije graficke nisu drajverski podrzane u tim operativnim sistemima.
Cak i da jesu, pa ko bi se smarao sa tim bushnim i bagovitim OS, naspram XP-a.
Odgovor je: ti :D. Instaliraj Win98 (pa probaj da nekako instaliras drajver za graficku).

Ja cu verovatno probati da instaliram Win98 (mada kazem sumnjam da ce moja 8800GTS ili bilo koja novija graficka biti drajverski podrzana), zbog System Shock 2 :a_whistli.

Ako neces da se zezas sa Win98 ili ti ne podrzava graficku, probaj ovo. Desni klik na taj setup.exe, pa onda ides na Compatibility tab, pa stikliras Run this program in compatibility mod, pa izaberes Win98/Millenium.
Meni je ovo znalo da pomaze, kada je problem pokrenuti neku prastaru igru, ne znam da li pomaze oko instalacije :dedica:.


edit: sad videh da imas graficku 9550, ja mislim da postoje drajveri za nju za Win98.

svaka cast care provalio si me :to_care:.upravo sam to hteo da uradim...da nekom ko ima win 98 posaljem setup a on meni celu instaliranu igru,ali posto skoro svi imate tako jake grafe onda ne vredi ni pokusavati instalirati sistem,steta:(.a inace ja ne mogu instalirati win98 jer ga nemam a i ne verujem da bi ga uopste mogao nabaviti:(.a sto se tice onog desni klik na setup pa compatibility,to sam vec probao i moram reci da ne vredi,to sam prvo uradio cim mi je izbacio error za operativni sistem.ajd ako uspes instalirati win98 i ako uspes nekako da ga pokrenes sa tom grafickom,javi mi se na pvt pa cemo se dalje dogovoriti,i hvala unapred puno:D

Pjanovic
9.12.2007, 17:36
svaka cast care provalio si me :to_care:.upravo sam to hteo da uradim...da nekom ko ima win 98 posaljem setup a on meni celu instaliranu igru,ali posto skoro svi imate tako jake grafe onda ne vredi ni pokusavati instalirati sistem,steta:(.a inace ja ne mogu instalirati win98 jer ga nemam a i ne verujem da bi ga uopste mogao nabaviti:(.a sto se tice onog desni klik na setup pa compatibility,to sam vec probao i moram reci da ne vredi,to sam prvo uradio cim mi je izbacio error za operativni sistem.ajd ako uspes instalirati win98 i ako uspes nekako da ga pokrenes sa tom grafickom,javi mi se na pvt pa cemo se dalje dogovoriti,i hvala unapred puno:D

Moja poenta je bila da niko nema instaliran Win98, ali bez obzira sto ne podrzava nove graficke, mogli bi ti ljudi (sa novim grafickama) ovde pomoci tako sto bi instalirali Win98, pokrenuli instalaciju commandosa, i onda obrisati Win98, pa tebi poslati instalaciju commandosa. Ali previse cimanja, zar nije lakse da ti nabavis Win98 :dedica:.

Imam ja Win98 SE. Instaliracu ga, kao sto rekoh, zbog System Shock 2, ali cu to verovatno uraditi na burazerovom kompu, on ima 9000Pro i siguran sam da Win98 podrzava tu graficku, kao i tvoju 9550. Dakle nabavi nekako Win98, instaliraj ga i onda uzivaj u commandosima :dedica:.

bojanh
9.12.2007, 17:39
a joj druze ti na dial=upu:kreza:.onda nista.makar hvala na savetu,ali kao sto rekoh,tesko da cu nabaviti win98 ali probacu.ajd cujemo se,cao:)

eniac
9.12.2007, 19:28
Dajte ljudi trebam Save fileove od Commandosa 3.

Sarmatian
10.12.2007, 4:00
Sad sam bio dobre volje pa sam prepravio samo kriticne delove. Ubuduce brisem cele poruke, bas me briga koliko mogu nekom da pomognu... :Freddy:

LoneWolf
11.12.2007, 1:42
Dajte ljudi trebam Save fileove od Commandosa 3.

Zar je bilo TOLIKO (http://www.google.ba/search?client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Aen-US%3Aofficial&channel=s&hl=bs&q=commandos+3+full+savegame&meta=&btnG=Google+pretraga) tesko?

eniac
11.12.2007, 12:11
Zar je bilo TOLIKO (http://www.google.ba/search?client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Aen-US%3Aofficial&channel=s&hl=bs&q=commandos+3+full+savegame&meta=&btnG=Google+pretraga) tesko?

Ne trebam Chetove, nogo Save fileove.

DeCoy
22.12.2007, 12:59
Ljudi u čemu je problem:confused: I Behind Enemy Lines i Beyond the Call of Duty rade na XP-u...i to sve normalno sa instalacijom...

Kupi ovo SoldOut izdanje negde i nečeš imati problema:a_whistli
http://www.stock1.com/edeals/1643.htm

bojanh
22.12.2007, 13:10
Ljudi u čemu je problem:confused: I Behind Enemy Lines i Beyond the Call of Duty rade na XP-u...i to sve normalno sa instalacijom...

Kupi ovo SoldOut izdanje negde i nečeš imati problema:a_whistli
http://www.stock1.com/edeals/1643.htm

a mozda sam i ja skinuo neku stariju verziju beyond the call of duty za 95/98,verovatno treba da potrazim neku noviju verziju setupa da mogu da instaliram za xp,ali malo je teze naci na netu...inace nikad ne bih kupio original igru niti cu ikad kupiti,narodna verzija rulez,barem je takav slucaj kod mene:)

Eris
4.11.2008, 23:25
Znam da je tema zastarela...ali u Commandos: Beyond The Call of Duty....u petoj misiji(mislim da je peta) imam problem sa mapom....

http://img221.imageshack.us/img221/7369/btcodic1.th.jpg (http://img221.imageshack.us/my.php?image=btcodic1.jpg)http://img221.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php)

Bele strelice... zna li neko kako da se ispravi ovo :)

Pjanovic
5.11.2008, 0:19
Ne valja ti link ;).

Eh da, Beyond The Call Of Duty, moja prva Commandos igra :) koju sam igrao.

Ketchua
5.11.2008, 2:12
Mislim da sam negde skoro video za neke mizerne novce Behind Enemy Lines i Beyond The Call of Duty...koliko sam se kao klinac rasturao od ove igre...dvojka mi je bila bas mlaka (prelaka u odnosu na keca), ali sve one nove opcija tipa rotacija mape...bilo je vau u svakom slucaju...a trojku sam pomamljeno iscekivao, i kad je izasla, teo sam da placem...za FPS nisam ni znao da postoji dok nisam video ovu temu...

I kako je moguce da tema o jednom ovakvom klasiku ima ovako malo postova? Mada vidim, generalno, vise postova imaju igre koje tek treba da se pojave, nego stari dobri klasici (HoMM, Commandosi, Red Alert...).

draske73
26.12.2008, 10:31
Da li je neko voljan da mi preporuči i da kratak "review" koji bi deo trebalo i valjalo odigrati.

Razmišljam se između:
Commandos 2: Men of Courage
Commandos 3: Destination Berlin

ili valja obe.
Znači...šta,gde,kako i zašto.

Nisam imao prilike da igram ni jednu do sada sem šuntave tzv, četvorke tj Commandos:Strike Force.
Hvala unapred svima.:ciao:

Pjanovic
26.12.2008, 11:29
Meni je 2.deo bolji, jer je potrebno vise taktike, i to koriscenja vise vojnika istovremeno, znaci das im zadatke i stisnes taster, i oni istovremeno obave svoje zadatke i jos gomila sitnih stvari cini ovu igru odlicnom.
3.deo je vise pucacki, znaci pravis sacekuse, postavis snajperistu, onog sa mitraljezom u stek, i onda satres nemacku patrolu, znaci dosat vise bucna igra, ako znas na sta mislim. Recimo 2-ku mozes da predjes bez ispaljenog metka, samo sa Green Beret i njegovim nozem, tj. sa gnjurcem i njegovim harpunom, tiho i efikasno.

DeCoy
26.12.2008, 11:43
Drugi deo, bez sekunde razmišljanja, zatim keca, pa njegovu ekspanziju, pa tek onda treći deo...

fisfikus
26.12.2008, 11:55
dvojka mi je najmilija igra koju sam igrao.i trojka je dobra.ipak kreni od dvojke,i imaj u vidu da su ti jedne od najtezih igara koje postoje uopste.
steta sto nema vise ovakvih igara...sjecam se tacno mi je trebao 31 dan da bi zavrsio dvojku,na hard,koristeci 95% stealth pristup...e to su bila vremena

Sale013
14.4.2010, 22:13
Imate na steam commandos sve delove za 4.99 evra...

LoneWolf
14.4.2010, 22:40
Odigrao sam sve dijelove commandosa i oduševljen sam ovom neisfoliranom,dosljednom i kvalitetnom igrom. :tapsh:

r0nIn
15.4.2010, 0:03
Imate na steam commandos sve delove za 4.99 evra...

Neka si je digao iz mrtvih, svaka ti dala. ;)

Ako neka igra treba da nosi epitet Kultna onda su to, bez ikakve sumnje, Commandosi.:dedica:

Stvarno steta sto vise ne prave igre slicnog tipa. Danas sve neki toboze RPG i FPS, Multi ovaj onaj - sve isti qrac! Inace ko nije igrao Commandose a voli video igre treba odma da se ubije ili da kupi ovo za 5e - rade na svim modernim Windowsima. Preporuka za ove mlade forumase.:D

pentraksil
16.4.2010, 23:41
Neka si je digao iz mrtvih, svaka ti dala. ;)

Ako neka igra treba da nosi epitet Kultna onda su to, bez ikakve sumnje, Commandosi.:dedica:

Stvarno steta sto vise ne prave igre slicnog tipa. Danas sve neki toboze RPG i FPS, Multi ovaj onaj - sve isti qrac! Inace ko nije igrao Commandose a voli video igre treba odma da se ubije ili da kupi ovo za 5e - rade na svim modernim Windowsima. Preporuka za ove mlade forumase.:D


Ja sam opet po 100000 ti put igrao drugi deo, i zaista je neverovatno kako igra ne stari.....Igra i dalje nenormalno zabavlja.

r0nIn
17.4.2010, 11:42
Tacno, sve sto je dobro nema rok trajanja:D Samo kada se sjetim misije "Most na Reci Kvai" sa onim slonovima koje moze da jase onaj mali sto bije nogom iz okreta.:D
Svaka misija je ludilo,same lokacije na kojima se radnja odvija su egzoticne:)
Ne znam ali po meni je ovo najbolja igra na temu drugog svjetskog rata, i pored CoH-a i CoD 2ke..

Pjanovic
19.4.2010, 13:00
Ja bih voleo da imam u opipljivoj formi. Ne volim te digitalne zezancije. Sta ako Steam sutra prsne, nema igranja...
Mada mislim da ima u GameS-u, nesto bas jeftino svi komandosi.

Nikola95
19.4.2010, 19:57
Svi ljubitelji Commandosa treba da probaju Robina Hooda (http://www.sk.rs/2002/12/siop14.html) i Desperadose 1 (http://www.sk.rs/2001/05/siop02.html) i 2 (http://www.sk.rs/2006/06/siop12.html).
Isti princip igranja (koji ja volim da zovem 'Commandos žanr') samo drukčija tematika.

Juraj
19.4.2010, 20:03
Odlične igre. BEL mi je najbolji pa dvojka. Baš danas čitam SK i Kuzmu koji je BEL-u dao 77%.

r0nIn
20.4.2010, 11:52
Svi ljubitelji Commandosa treba da probaju Robina Hooda (http://www.sk.rs/2002/12/siop14.html) i Desperadose 1 (http://www.sk.rs/2001/05/siop02.html) i 2 (http://www.sk.rs/2006/06/siop12.html).
Isti princip igranja (koji ja volim da zovem 'Commandos žanr') samo drukčija tematika.

Od te tri igre sto si naveo, najbolji su Desperados jedinica. Od njih sam se jedno vrijeme razvaljivao. I jedan od najboljih klonova Commandosa, ako ne i najbolji.:D

Geronimo
20.4.2010, 16:45
Po meni su Desperadosi kec rame uz rame sa komandosima, mozda malo losiji od Commandos 2 ali bolji od ostalih. Gotivni likovi, sjajna western atmosfera, prilicno zeznute misije...
Desperadosi 2 mi nisu toliko legli, a i kad je izasla igra je bila prilicno ubagovana. Treba to da uzmem i odigram ljudski jednog dana.
Steta sto vise ne izlaze ovakve igre. Ne znam sta im je trebalo da od komandosa naprave pucacinu koja nema veze sa prethodnicima...

pentraksil
20.4.2010, 17:35
Po meni su Desperadosi kec rame uz rame sa komandosima, mozda malo losiji od Commandos 2 ali bolji od ostalih. Gotivni likovi, sjajna western atmosfera, prilicno zeznute misije...
Desperadosi 2 mi nisu toliko legli, a i kad je izasla igra je bila prilicno ubagovana. Treba to da uzmem i odigram ljudski jednog dana.
Steta sto vise ne izlaze ovakve igre. Ne znam sta im je trebalo da od komandosa naprave pucacinu koja nema veze sa prethodnicima...

Pa nove generacije, novo trzishte.

Nikola95
20.4.2010, 19:04
Po meni su Desperadosi kec rame uz rame sa komandosima, mozda malo losiji od Commandos 2 ali bolji od ostalih. Gotivni likovi, sjajna western atmosfera, prilicno zeznute misije...
Desperadosi 2 mi nisu toliko legli, a i kad je izasla igra je bila prilicno ubagovana. Treba to da uzmem i odigram ljudski jednog dana.
Steta sto vise ne izlaze ovakve igre. Ne znam sta im je trebalo da od komandosa naprave pucacinu koja nema veze sa prethodnicima...

Po tekstu iz SK-a, Desperados 2 ima bolju priču od jedinice.
Trebam probati opet da ih pređem. Prvi put sam odustao, smorila me duga učitavanja.

zagiii
16.1.2011, 20:33
I need help!
Skinuo sam Beyond the Call of Duty ali ne mogu da pokrenem instalaciju.
Imam Windows 7 64bit.
Da li je neko uspjeo instalirati ovo na win7 64bit?
Eee da, probao sam i compability mode sa xp sp.. i win98.

EDIT: Pokrenuto :)

Dimo
18.1.2011, 11:43
Da li bi mogao da napišeš kako si riješio problem da bi ljudi sa istim takvim mogli da isprobaju sličan način?

zagiii
18.1.2011, 12:59
Ovo uputstvo vazi za Commandos Beyond the Call of Duty i Behind Enemy Lines

1 Kreirajte folder Edios Interactive u Program Files(x86) zatim Pyro pa Commandos, Beyond the Call of Duty sa sve zarezom i razmacima da dobijete adresu C:\Program Files (x86)\Eidos Interactive\Pyro\Commandos, Beyond the Call of Duty
-za BEL adresa ce biti C:\Program Files (x86)\Eidos Interactive\Pyro\Commandos

2 U zadnji kreirani folder iskopirajte sadrzaj sa diska iz foldera Coman_mp
Taj folder sadrzi:
Datos,
mplayer
output
video
coman_mp.exe
mpserver.exe
MSS16.dll
MSS32.dll
mssb16.tsk
tutorial.exe
WAR_MP

3 Napravite notepad tekst dokument na desktopu i u njega iskopirajte sledeci sadrzaj:
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Pyro]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Pyro\Comma ndos]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Pyro\Comma ndos\1.0]
"DirCd"="D:\\Comandos"
"DirIns"="C:\\Program Files (x86)\\Eidos Interactive\\Pyro\\Commandos"
"Type"=dword:00000001

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Pyro\Comma ndos\1.0MP]
"DirCd"="D:\\COMAN_MP"
"DirIns"="C:\\Program Files (x86)\\Eidos Interactive\\Pyro\\Commandos, Beyond the Call of Duty"
"Type"=dword:00000003

4 Snimite fajl na desktop imenom Pyro a zatim mu promijenite ekstenziju u .reg
(Pyro.reg)

5 Pokrenite Pyro.reg i kliknite jedanput/dvaput na OK

Za igranje je potreban CD.

Good Luck Officer :)

Nebojsa111
20.1.2011, 22:39
Kad se samo setim davnih vremena....kad sam davne 2001. dobio neki krs komp od 133mhz(burazer ga je klokovao na 166 :D) i naravno nisam mogao da igram pola igara. Medju onima koje sam mogao je bilo Commandos Beyond the Call of Duty :D

Tu sreci nije bilo kraja :D. Bas sam se bio isprimao :D
Snimio sam bio dvojku pre 3-4 godine ali nisam je nesto igrao...

Skino sam juce sa neta Commandos serijal(nisam 4. deo jer mi nekako iskace iz serijala - mada ga nisam igrao)

Sad se i ja dvoumim izmedju dvojke i trojke koj deo da zapocnem :rolleyes:
Pise u SK opisu i za dvojku i trojku da se 50% igre odvija u zatvorenim prostorijama. Meni je nekako lepse na otvorenom...
Izgleda da cu najverovatnije da krenem opet da obrcem Beyond the Call of Duty

Pjanovic
20.1.2011, 23:53
Ne znam sta pod trojkom podrazumevas, zvanicni nastavak ili igru po redu.

Commandos Behind Enemy Lines je prvi deo.
Commandos Beyond The Call Of Duty je mission pack za prvi deo sa malo boljom grafikom.
Commandos 2 Man Of Courage je drugi deo.

Commandos 3 Destination Berlin je treci deo, vise pucanja nego sunjanja, kao Commandos veteran, ne mogu preporuciti ovu igru :).

Commandos 4 je fps, dakle pucacina, i nema veze sa ovim gore navedenim mikro strategijama.

Evo slika iz prvih 14 misija, one sifre sto su napisane predstavljaju sifre za otkljucavanje narednog nivoa (2., 3.,... 15.).

Nebojsa111
20.1.2011, 23:59
Commandos 3 Destination Berlin je treci deo, vise pucanja nego sunjanja, kao Commandos veteran, ne mogu preporuciti ovu igru :).

E ovo mi je jako bitno, naravno da vise volim visak sunjanja :D

Jos me ovo kopka
Iz SK opisa Commandos 2 Man Of Courage
Unutrašnjost svih građevina, u kojima ćete provesti bar 50% igre...
Nadam se da ovo nije u potpunosti tacno :D

nobody
21.1.2011, 0:08
Ja ne volim strategije osim saha, ali sam sve igre do Commandos 3, igrao vise puta i igracu opet. A treci deo sam stao kod prve misije, jednostavno vise pucanja nego sunjanja.

A u Commandos 2, igra se dosta i u gradjevinama, ali ona su ti isto kao bojna polja. Samo prosiruje igru i bez toga to ne bi bilo to.

Pjanovic
21.1.2011, 0:12
Preostale slike iz Behind The Enemy Lines...

http://img529.imageshack.us/img529/6421/dsc02937resize.jpg

http://img98.imageshack.us/img98/2831/dsc02938resize.jpg

http://img9.imageshack.us/img9/1206/dsc02939resize.jpg

http://img210.imageshack.us/img210/4809/dsc02940resize.jpg

http://img502.imageshack.us/img502/7480/dsc02941resizeq.jpg

http://img25.imageshack.us/img25/883/dsc02942resize.jpg

http://img406.imageshack.us/img406/1673/dsc02943resize.jpg

http://img192.imageshack.us/img192/3938/dsc02944resize.jpg

http://img696.imageshack.us/img696/9198/dsc02945resize.jpg

http://img406.imageshack.us/img406/7918/dsc02946resize.jpg

http://img404.imageshack.us/img404/3995/dsc02947resize.jpg


Iz SK opisa Commandos 2 Man Of Courage

Nadam se da ovo nije u potpunosti tacno :D

Unutrasnjost zgrada posmatras kao otvoren prostor, nema tu neke razlike.
Mozes da rotiras kameru, da zumiras do besvesti :D, tako da je i preglednost dobra kao napolju.

Nebojsa111
21.1.2011, 2:55
Samo jos jedno pitanje i necu vise da davim :)
Da li da snimim za Commandos 2 Man Of Courage v1.2 Patch ?

Pjanovic
21.1.2011, 2:59
Prvi put cujem za tako nesto.
Koliko se ja secam (a presao sam 2.deo dva puta), nije bilo nikakvih bagova/gresaka u igri.

This is the version 1.2 patch for Commandos 2: Men of Courage. This patch addresses problems with the copy protection and fixes several bugs.

Znaci vezano pre svega za lecenje igre :).

Pipboy
21.1.2011, 14:27
Prvi put cujem za tako nesto.
Koliko se ja secam (a presao sam 2.deo SAMO dva puta), nije bilo nikakvih bagova/gresaka u igri.


Fixed

Pjanovic
21.1.2011, 14:47
Pa nije to Call Od Duty pa da predjes igru za 2 popodneva :rolleyes:.

Ja kad sam igrao Commandose, igrao sam ih temeljno, stealth all the way.
Evo i sad sam BEL igrao na taj nacin, sporo se igra.
Pucanjem em rostiljanjem se moze preci svaka misija za 10min, al to nije the way it's meant to be played ;).

Brzi82
21.1.2011, 17:58
Presao sam keca i dvojku. Igra je masterpeace steta sto takve vishe ne prave.

Pipboy
22.1.2011, 3:29
Pucanjem em rostiljanjem se moze preci svaka misija za 10min, al to nije the way it's meant to be played ;).

Ja je nisam ni igrao tako. Svih osam puta.

Pjanovic
22.1.2011, 6:07
Nema potrebe da igram jednu igru 20 puta, dovoljno je sto sam je odigrao prvi put pre nekih 6-7 godina i sad. Iako je proslo poprilican period vremena, mnoge misije sam zapamtio pa i nacine na koje sam ubijao tiho neprijatljske vojnike, jednog po jednog.

Nebojsa111
24.1.2011, 3:16
Ajde kad ti je vec sveze pamcenje da mi pomognes :D
Mada moguce da je neki bag.
U pitanju je druga misija, bezanje s podmornicom.
Resio sam sve zadatke i ostavim pred kraj da raznesem 2 AA gun-a i onaj fuel.
Postavio sam bombe na daljinsko aktiviranje
Cim raznesem fuel pise mi "mission failed too many alies died", a ja sam u podmornici sa
svim mogucim saveznicima koje sam spasio.
A ako prvo raznesem 2aa guna onda mi ne radi daljinsko za fuel, onda se isicmam pa s***** fuel sa onom bombom od 20 sec, ali mi opet izbaci mission failed

Sad da li sam negdee pogresio pojma nemam, hteo bih da nastavim zapoceta a ne da kucam password za sledecu misiju ili sta vec :D:D

Pjanovic
24.1.2011, 3:23
Ti pricas o Beyond The Call Of Duty ?

E pa nije mi pamcenje bas toliko dobro :D, barem ne na ovako slepo, kad bi probao tu misiju, posle 5min bih se svega setio.

Ovo je misija 2 u Behind Enemy Lines:rbj2T7DLpNA&feature=related

Nebojsa111
24.1.2011, 3:31
Uh zaboravih, Commandos II je u pitanju

nobody
24.1.2011, 3:33
"mission failed too many alies died" - Pa poginuo neki tvoj vojnik, pogledaj gde ti je ekipa.

Nebojsa111
24.1.2011, 3:34
Ma svi su na gomili u podmornici, moja cela ekipa + svi saveznci koje sam spasio zajedno sa njihovim kapetanom

034Dred
26.1.2011, 2:52
Ma svi su na gomili u podmornici, moja cela ekipa + svi saveznci koje sam spasio zajedno sa njihovim kapetanom


1) Ako sam te dobro razumeo radi se o dvojci i misiji u podmornickoj bazi.
vodis beretku,marinca,spijuna,onog malog sa psom i minera
2)e sad ocigledno da nisi nesto zavrsio od predhodnih zadataka ili nisi sve skupio saveznicke vojnike
3)bilo je slucajeva da su se ljudi zalili na slican problem ali ga ja licno nisam imao.

Moj savet: proveri jos jednom sve zadatke koje imas i obrati paznju na ljude koji su ti dodeljeni za misiju

Nebojsa111
26.1.2011, 16:49
Resio sam tu misiju :D
Zaostao je bio jedan saveznicki vojnik, slucajno sam ga izvalio, zaleteo je iza coska ;)

JS81
6.6.2011, 13:39
Sjećam se kada sam tek počeo igrati Commandos serijal. Prva igra koju sam odigrao je bila Commandos: BEL. Vrhunska igra i danas. Proveo sam uz nju dugo vremena. :)

Pjanovic
14.6.2011, 18:40
Ja presao pola misija, kad sam je kupio na Steam-u, pre 2-3 meseca.

I dalje je veoma igriva, grafika je nebitna :).

pixel
16.6.2011, 21:42
Prvi deo je, po meni, majka svih Commandosa.

20 misija, glasovna gluma fenomenalna (ono što su kasnije sa BTCOD totalno ukokali), misije progresivno teške, ma nisam ustajao od kompjutera.

Ne kažem da su ostali delovi totalni krš (osim FPS-a, što je totalno nepojmljivo za Commandos), ali prvi je prvi.

Sve one ostale zaebancije u ostalim nastavcima u vidu 3D pregleda prostorija, sakupljanja raznih elemenata od ubijenih neprijatalja, sve me je to žešće smaralo. Mislim, skoro svaki lik je mogao da nosi ili pušku ili neko drugo vatreno oružje. Kladim se da je bar 50 posto onih koji su igrali ove ostale Commandose (dvojku i trojku) pribeglo klasičnoj taktici: poređaš sve komandose u recimo nekoj od zgrada, tutneš im pušku il pištolj, uključiš ono žuto vidno polje, pukneš jednom, i onda neprijatelji natrčavaju i padaju k'o pokošeni, if you know what I mean.

Čik to uradi u prvom delu.

Još jednom, prvi je keva.

Pjanovic
16.6.2011, 21:49
Meni je BTCoD bolji.

Ono sto nemas u prvom delu (ako se ne varam), a imas u drugom, i pri tom veoma je bitno, a to su neprijateljski vojnici koji idu i obilaze vojnike koji stoje i kad primete da vojnika (koji je jelte ubiVen) nema, posle par sekundi podignu uzbunu.

A to je meni dosta bitna stavka, jer sam sve Commandose igrao na stealth nacin.

drale000
25.9.2011, 12:44
Juče sam baš naletio na portabilne verzije Commandosa, sva tri dijela. Skinuo prva dva i po x-ti put krenuo sa prekucavanjem. :to_care:

nobody
25.9.2011, 13:19
Морам да вам предложим једну игрицу Another War (2003) http://aw.gry-online.pl/index_en.html.

Имам је али је још нисам играо. Подсећа ме доста на Commandos игрице. Можда се некоме свиди.

Pumbaa
8.10.2011, 17:34
uzivao sam dok sam igrao igre iz Commandos serijala, steta sto vise ne prave ovakve igre...

Slavisa83
8.10.2011, 18:45
Uf,ja sam igrao prvi deo!Treci deo mi je nekako potezak.;)

Nebojsa111
5.2.2012, 3:57
Ja sam krenuo od BTCOD i bas mi se svideo. Igrao sam prosle godine dvojku, ali nekako kao sto neko vec rece malo glupo sto svi mogu da rade dosta istih stvari, i nije mi se cinila nesto mnogo teska. Trojku sam probao, ali nekako nije islo :D
Nista kao BTCOD :D

laki1991
12.6.2012, 13:27
Ima li igara slicnih Commandos serijalu ? Ovaj sam presao po 2 puta , jes' zarazno al nemogu vise naucio sam ih napamet.

DeCoy
12.6.2012, 13:39
Ima sličnog izvođenja, ali je setting drugačiji...

Desperados, Robin Hood, Chicago 1930

LoneWolf
12.6.2012, 16:37
Ima li igara slicnih Commandos serijalu ? Ovaj sam presao po 2 puta , jes' zarazno al nemogu vise naucio sam ih napamet.

Ima i Jagged Alliance 3, vrlo sličan setting, mehanika, koncept i igrivost

laki1991
12.6.2012, 17:53
Hvala na odgovoru. I ima li Silent Storm 2 ikakve veze sa ovim zanrom ?

DeCoy
12.6.2012, 18:03
Silent Storm je hibrid, igra se odvija u realnom vremenu, ali kada se pojavi protivnik igra se prebacuje u strateški potezni mod sa akcionim poenima.

Inače Jagged Alliance 3 je očajna igra, ne želiš to da igraš.

virtuoz pavle
12.6.2012, 20:50
Commandos je super igra. Igrao sam je davno i secam se da mi je zadavala muke :D (nisam presao celu, mislim da sam stigao do nekog mosta koji treba srusiti).
Ipak, iz nekog razloga, prilicno mi je jeziva, valjda cela ta WWII atmosfera...

laki1991
13.6.2012, 13:21
BEL , igra sa kojom sam usao u pc gaming. I sa kojom su pocele lose ocene ...
Morao sam kupiti original jer u narodnoj verziji u 9 misiji kamion koji je trebao da me spasi nije nikada dosao po mene. Kao da zapne na ivici mape , tu ga i vidi nemacka patrola i raznese ga pa njegovi delovi ulete u mapu nakon ekspozije i tako znam da je bio tu blizu. Jer pre nego sto sam zavrsio zadatak nisu ga vidjali na tom mestu.

zagiii
25.8.2012, 16:45
Treba mi pomoc! Instalirao sam Commandos 2 na Win7 i sve je OK sem cutscene izmedju misija, tj nema ih uopste. Ima li rjesenje za ovaj problem i kako se rjesava?
Hvala puno!

nobody
29.8.2012, 0:36
Pa verovatno si instalirao verziju u kojoj su izbaceni video snimci. Kolika ti je velicina iso fajlova?

zagiii
29.8.2012, 14:52
U pitanju je original kupljen prije nekoliko dana u GameS-u. Da li je moguce da su u pitanju video kodeci?

laki1991
29.8.2012, 17:05
Zar nisu cutscene na disku ? Probaj sa ubacenim diskom da igras.

zagiii
30.8.2012, 9:30
Zar nisu cutscene na disku ? Probaj sa ubacenim diskom da igras.

Probao sam i to ali badava. Dok sam nekad igrao na XP-u bilo je ok, ali na 7 nema cutscene.

maremas
9.4.2014, 17:54
Ima li i tračak nade da ovaj serijal dobije nastavak?

Ja prosto ne mogu da verujem da ne prave više igre ovog tipa, kao što je bio i Robin Hud i Desperados :(

Acanen
9.4.2014, 19:00
Kreatori Commandos serijala Pyro Studios su poceli da prave igre za mobilne telefone. Nema vise raznovrsnti u igrackoj industriji kao nekad i igraci danas uglavnom mogu da biraju izmedju fps igre ili indie igara. Za sve ostalo tu je Kickstarter :)

maremas
9.4.2014, 19:52
Šteta :(

Uzeo sad da igram Commandos 2: Men of Courage (sa fixom za widescreen) da se prisetim starih dana.

filpan
28.6.2018, 13:54
Resio sam da odigram Commandos 3, prva dva dela sam igrao 10+ puta, ovaj sam izbegavao zbog misija sa vremenskim ogranicenjem. Zna li neko koliko ima tih misija?

pentraksil
29.6.2018, 12:58
Resio sam da odigram Commandos 3, prva dva dela sam igrao 10+ puta, ovaj sam izbegavao zbog misija sa vremenskim ogranicenjem. Zna li neko koliko ima tih misija?

Nisam siguran koliko ih tacno ima, ali znam da ih ima dosta, vise od pola njih ima neka ogranicenja. Davno sam igrao doduse.

Баш_Челик
2.7.2018, 15:57
https://www.fanatical.com/en/bundle/commandos-collection-pack

Још сат времена на попусту 95%.

Ко нема нека изволи, ја сам узео.

Acanen
12.7.2018, 21:32
Commandos acquired by Kalypso Media, plans 'completely new games'

DeCoy
12.7.2018, 21:44
E fala Petru Dobrnjcu, baš prošle nedelje polemišem sa kolegom sa foruma, kako bi bilo lepo da neko normalan pribavi Commandos IP. Jes' da Kalypso ne spada sasvim pod definiciju "normalnog publishera", ali poklonjenom konju se u zube ne gleda.

Lepa vest :aplauz:

https://www.pcgamer.com/commandos-acquired-by-kalypso-media-plans-completely-new-games/

filpan
13.7.2018, 12:19
"Coming right over...sir!"

Exia
13.7.2018, 13:52
Wow ako me je ista iznenadilo to je Decoy-jeva reakcija na akviziciju od strane Kalypso "recycle everything" Media :kreza:



U svakom slucaju doticni Nemci imaju iskustva sa ovim zanrom pa se nadam najboljem za komandose

Acanen
13.7.2018, 15:08
Resio sam da odigram Commandos 3, prva dva dela sam igrao 10+ puta, ovaj sam izbegavao zbog misija sa vremenskim ogranicenjem. Zna li neko koliko ima tih misija?




Na sajtu howlongtobeat pise da ima 10 misija.

Acanen
12.6.2019, 22:58
Izgleda da cemo ove godine dobiti Commandos 2 hd remastered. Trailer cete naci na youtube-u.

pentraksil
13.6.2019, 13:31
0rTMhU75HIY

Echo
22.6.2019, 1:31
Commandos 2: Man of courage, i ne secam se kada sam je prvi put presao, igrao sam je milion puta posle toga. Trojka mi je bila razocarenje, ocekivao sam mnogo vise detalja, tajnih tunela, prostorija, stekova, nacina da se predje neki nivo...
Umesto svega toga, zanr je samo pao u zaborav.

Ne znam sta da kazem za ovaj remaster, deluje mi kao da je iz 2012-13, ne obara sa stolice.

pentraksil
22.6.2019, 2:28
Umesto svega toga, zanr je samo pao u zaborav.



Zanr se pomalo vraca, sa odlicnim Shadow Tactics i Desperados 3 koji uskoro izlazi.

Echo
22.6.2019, 3:14
Sad sam video Desperados 3, obecava. Uspeli su da zadrze originalnu atmosferu do perfekcije, animacije su dosta iznad ocekivanja, nisam se nadao bas ovoliko.

pentraksil
17.8.2019, 11:08
noBRYZGa7_o

DeCoy
12.9.2019, 16:09
Da ne otvaram novu temu, al' još jedna Pyro igra (istina, daleko manje popularna) dobija remaster krajem godine - Praetorians.

https://store.steampowered.com/app/1100420/Praetorians__HD_Remaster/

Pipboy
12.9.2019, 22:03
Mogli su da naprave neki normalan rimejk, sa boljom grafikom, kontrolama i ostalim što bi moglo da se poboljša sa nekim kul endžinom, a ne ovu puku podršku za veće rezolucije (da bi valjda sve manje izgledalo kockasto iz daljine). Al kakva je to bila igra, kad pošalješ vuka ili orla da špijuniraju protivnika, ili trupe kad poiskaču iz šume...

Acanen
13.11.2019, 21:25
Commandos 2 hd remaster ce izaci 24. Januara.

Acanen
17.10.2021, 19:41
.....
Information on the next instalment of the iconic Commandos series leaked out. It is to be titled Origins and will be available on PC, PlayStation and Xbox consoles.
Information about it leaked thanks to the German Ministry of Transport, Construction and Urban Development, which also deals with digital infrastructure. It has granted more than 1.5 million euros in funding to the team at Claymore Game Studios, owned by Kalypso, for the development of a project called Commandos: Origins.
As we can read on the Ministry's website, Commandos: Origins, on which work began at the beginning of February, this year, and according to the plan is to be completed by the last day of November 2022, is coming to PC, PlayStation and Xbox. It will be a tactical strategy game with an isometric camera (which is actually pretty significant news, considering that the Commandos series included a small experiment in the form of an FPS game), with the action taking place at the beginning of World War II. We will be shown the birth of an elite British commando unit, which transforms almost into a brotherhood during subsequent missions. According to the description, the gameplay premise will not be particularly different from that known from the most installment of the popular series - we will take control over a group of soldiers who offer different skills and equipment and we will receive a series of missions to complete .

pentraksil
17.10.2021, 22:16
Ajde da vidimo i to cudo...Posle onog "HD remastera" nesto sam bas skeptican.

Da ne pricam sto Kalypso za svaku OK igru ima jedno 10 koje su ispod proseka (od toga 4 Tropico nastavaka :kreza:)

Acanen
14.6.2022, 20:04
Commandos 3 HD Remaster Trailer (https://www.youtube.com/watch?v=1c3m-H3g6Zw)

pentraksil
15.6.2022, 2:59
Ako ga odrade kao dvojku (a po nekim segmentima vidim da hoce, tu ne racunam pregrst bagova i gluposti) onda dzabe sve ovo, po meni.

Potpuno je bezveze onako cenzurisati remaster, dok original potpuno neizmenjen nema nikakvih problema sa prodajom i distribucijom (jer se izdavaci vade na to). Zasto? Zbog cega? Nije to sad kraj sveta ali smesnim cenzurama i zamenama pomalo se ubija ona odlicna i karakteristicna atmosfera igre a i samog razdoblja. Jedan Wolfenstein nema nikakvih problema sa tim ali ovde je odjednom problem.... da ne napominjem opet sto original bez ikakvih izmena i dalje na Steamu i u prodaji bez zabrane. Cist idiotluk i prenemaganje oko gluposti (kao sto mozda ja to sada radim :D)

Originali i bez nekih dodataka i dalje dobro rade na danasnjim masinama, i dalje izgledaju odlicno.

DeCoy
15.6.2022, 9:38
Nema tu nikakve zabrane, to je autocenzura, najgori vid cenzure...

pentraksil
15.6.2022, 20:25
Nema tu nikakve zabrane, to je autocenzura, najgori vid cenzure...

Naravno da nema, najobicniji izgovori, koji su svakako glupi jer ni oni ne piju vodu ako se na to vade. Idioti potpuni.

Acanen
15.6.2022, 22:15
Nije mi jasno zbog cega ljudi imaju potrebu da pljuju bilo koju igru posle gledanja prvog trailera.
Rimejk drugog dela je bio truba ali mozda ce ovaj noviji da bude dobar.
Verovatno nikada ne bih probao prva dva dela Monkey Island-a i Flashback da se nisu pojavile remasterizovane verzije tih igara.
Cini mi se da sve tri igre nisu dobro prosle kod kritike a meni su bile veoma dobre.
Rimejk se ne pravi da bi se starim kupcima ponovo naplatio prelazak igre nego da bi se privukli novi kupci.

sonebrate
15.6.2022, 23:33
Komentar od strane Kalypsa na YT trejleru:

"There will be a new Commandos game (developed by Claymore Game Studios) and it won't be an fps - we promise."

pentraksil
16.6.2022, 3:02
Nije mi jasno zbog cega ljudi imaju potrebu da pljuju bilo koju igru posle gledanja prvog trailera.


Pa napisali smo zasto kritikujemo igru posle gledanja prvog trejlera :icon_scra

Rimejk se pravi da bi privukli nove kupce? Prvi put cujem da je to glavna ciljna grupa rimejkova, nostalgija je ogromna droga a novi igraci sigurno nisu navuceni na nesto sto nisu ni igrali. A tip igre kao sto su Komandosi tesko da ce privuci neke novije igrace. Privuci ce nesto ali to je mizeran broj u odnosu na nostalgicare, pogotovu za ovakav tip igara.

Cak i da je ta tvrdnja o novim igracima tacna, ja opet ne znam kakve veze cenzura ima sa privlacenjem novih igraca?

Marko Radonjic
16.6.2022, 10:11
Ne mešajte rimejk i remaster. Ove igre su remaster.

pentraksil
16.6.2022, 14:32
Ne mešajte rimejk i remaster. Ove igre su remaster.

Naravno, nije isto, mislio sam na remaster pa sam permutovao, ipak je bilo pola noci kada sam pisao poruku :kreza:

Nego kada si vec pomenuo remaster i rimejk, za remaster svakako jos vise vazi ovo sto sam napisao. Rimejkovi ponekad mogu vise da ciljaju na novajlije (kao mozda noviji RE2 i jos neki), dok je remaster ipak za nostalgicare u vecini slucajeva.

Acanen
17.8.2022, 19:50
Commandos 3: HD Remaster - Official Release Date Reveal Trailer (https://www.youtube.com/watch?v=O6Obgur8xeg)

filpan
18.8.2022, 13:16
Jedini deo koji nisam igrao (ne racunam ni Komandose iz prvog lica). Valja li?

Acanen
18.8.2022, 17:52
Meni je Commandos 3 odlicna igra ali nisam uspeo da je predjem zbog jedne misije koja mora da se predje za kratko vreme tj. vremenski je ogranicena.
Cini mi se da je ta misija mogla da se preskoci sa nekim siframa ali nisam siguran jer je proslo dosta godina od kada sam je igrao. Igra je dobila solidnu ocenu od casopisa na cijem se forumu nalazimo ali prvu igu iz ovog legendarnog serijala su bez razloga slabije ocenili jer je bila ispred svog vremena.

pentraksil
18.8.2022, 20:04
Jedini deo koji nisam igrao (ne racunam ni Komandose iz prvog lica). Valja li?

Nije ni primirisati maestralnom drugom delu ali svakako nije toliko losa. Moze da se odigra, minus neke smaracke misije. Sto rece Acanen ima nekih ogranicenih koje umeju da smaraju. Doduse moze da se bira izmedju par kampanja pa ako smori odes na drugu.

DeCoy
18.8.2022, 20:50
Ali opet je oslobođena nekih idiotskih ograničenja iz dvojke, gde je npr. samo jedan lik iz cele grupe mogao da upravlja vozilima (ne sećam se ko, samo znam da nije Whiskey i žemska :D)

Acanen
18.8.2022, 22:28
Uspeo sam da nadjem nacin da se preskoci misija u igrici o kojoj sam pisao.
Commandos 3: Destination Berlin Cheats For PC
Enter your name as SOYINCAPAZ
During the game hold CTRL and type SOYINCAPAZ then enter one of the cheats below
CTRL +SHIFT +N Win mission
Pretpostavljam da ce na ovaj nacin moci da se preskoci misija i u rimejku.

filpan
19.8.2022, 21:01
Ali opet je oslobođena nekih idiotskih ograničenja iz dvojke, gde je npr. samo jedan lik iz cele grupe mogao da upravlja vozilima (ne sećam se ko, samo znam da nije Whiskey i žemska :D)
Sto idiotski, pa i u kecu je samo jedan mogao da upravlja vozilima?!

LoneWolf
20.8.2022, 15:17
Uspeo sam da nadjem nacin da se preskoci misija u igrici o kojoj sam pisao.

Pretpostavljam da ce na ovaj nacin moci da se preskoci misija i u rimejku.



Soyincapaz = soy incapaz (španski) = nisam kadar, nisam u stanju :) zanimljivo

DeCoy
20.8.2022, 16:38
Posebno ako se uzme u obzir da je Pyro španski studio :opanachke

pentraksil
21.8.2022, 23:06
Sto idiotski, pa i u kecu je samo jedan mogao da upravlja vozilima?!

U kecu je bilo gomila ogranicenja, pre svega zbog igrivosti i nesto vecem fokusu na jedinstvenost likova.
Ali realno gledano jeste malo bezveze da elitni komandosi, najbolji od najboljih....ne znaju da voze automobile ili bacaju granate recimo :D


Dvojka je imala zlatnu sredinu, vozac je recimo vozio mnogo brze u odnosu na ostale likove itd.

Acanen
30.8.2022, 21:14
Commandos 3 HD Remaster - Official Release Trailer (https://www.youtube.com/watch?v=Kq7hYzcQ_EU)

Igrica je izasla. :alealeee:

sonebrate
12.9.2022, 8:34
Igrica je izasla. :alealeee:

Popićeš od Kuzme svilen gajtan zbog ovog deminutiva :D

Acanen
12.9.2022, 9:01
To mi je zastitni znak od nastanka ovog foruma. :)
Alarm, alarm!