PDA

Prikaži potpunu verziju : Problematičan USB Stick


M1los
19.7.2007, 23:11
Moj prijatelj je nedavno kupio Corsair USB stick kapaciteta 1GB. Danas, kad je pregledavao neke video fajlove (sa sticka) koje sam mu prebacio, jednostavno se prekinulo, i stick više nije reagovao. Ne svijetli lampica, nije uspjelo ubadanje u drugi USB port... Da li mu ima lijeka ili pravac kanta? Stick je star par mjeseci, i mislim da ne bi trebao tek tako da crkne...

GoranSTX
19.7.2007, 23:20
Ne bi trebalo, ali "Tko sto zna, krhko je znanje..."
Ako ste ga probali na drugom kompu i nije dao znake zivota ostaje vam samo da ga vratite na reklamaciju (ili da mu odrzite parastos :) )

sokratbg
20.7.2007, 0:32
Corsair daje garanciju 10 godina, nosi ga na reklamaciju!

M1los
20.7.2007, 1:00
Samo je pitanje da li i firma kod koje je kupio stick daje garanciju od 10 godina :D

GoranSTX
20.7.2007, 9:22
Samo je pitanje da li i firma kod koje je kupio stick daje garanciju od 10 godina :D

Ne znam kakvi su zakoni u RS, ali ovde je zabranjeno uskracivanje garancije (doduse nije da se nesto ljudi pokidase od postovanja zakona), tako da mozda moze da ih na'vata na tu foru.

Sasa90
20.7.2007, 13:46
Ne znam kakvi su zakoni u RS, ali ovde je zabranjeno uskracivanje garancije (doduse nije da se nesto ljudi pokidase od postovanja zakona), tako da mozda moze da ih na'vata na tu foru.
MOzda je zabranjeno uskracivati garanciju ali ja sam uzeo Kongstonov USB od 1 GB i dali mi garanciju od 3 godina dok na pakovanju pise 5.

M1los
20.7.2007, 15:04
hehe. A čudi me što prijatelj ima Corsair, a ja neki no name stick koji reklamira Splinter Cell Double Agent, i moj je izdržljiviji, očito :kreza:.
BTW, kaže da je jutros stick pokazao znake života nakratko, i opet zaspao :D

GoranSTX
20.7.2007, 15:14
Ime je svakako plus pri kupovini nekog uredjaja, ali nije garant da je isti 100% ispravan. U svakoj proizvodnji moze da se desi poneki skart proizvod koji prodje inicijalno testiranje i stigne do kupca. Zato postoji garantni rok na koji savetujem da se pozovete i da reklamirate doticni USB Flash.

@Sasa90
Ako firma koja prodaje neki artkal na svoju ruku smanji garantni rok koji daje proizvodjac onda cine prekrsaj. Medjutim, neki proizvodjaci (medju njima i pomenuti Kingston) imaju razlicite garantne uslove i rokove za pojedina trzista. Tako da moze da se desi da pise 5 godina, a da si dobio 3 godine garanciju.

miskoxp
20.7.2007, 15:50
@M1los:
Sto ne proba da ga ozivi ovim programom. (http://files.extremeoverclocking.com/file.php?f=197)
Cuo sam da je dosta ljudi sredilo svoj fles na taj nacin.

baclawa
23.7.2007, 14:38
Moj prijatelj je nedavno kupio Corsair USB stick kapaciteta 1GB. Danas, kad je pregledavao neke video fajlove (sa sticka) koje sam mu prebacio, jednostavno se prekinulo, i stick više nije reagovao. Ne svijetli lampica, nije uspjelo ubadanje u drugi USB port... Da li mu ima lijeka ili pravac kanta? Stick je star par mjeseci, i mislim da ne bi trebao tek tako da crkne...

Ja Corsair vozim već godinu dana. I trpeo je ekstremne uslove i ispadao i bivao zaražen... Ali da kucnem o drvo evo ga i sada radi :alealeee: .

Igor_ue
26.7.2007, 10:48
Na mom SanDisk-ovom flesu od 2gb, sam pravi 000000000.000 foldere. Pola stvari ne moze da se otvori posto ih ima na milione!!! +na sebi ima etiketicu gde pise da je "prosao q.c."

JovanK
26.7.2007, 12:18
Na mom SanDisk-ovom flesu od 2gb, sam pravi 000000000.000 foldere. Pola stvari ne moze da se otvori posto ih ima na milione!!! +na sebi ima etiketicu gde pise da je "prosao q.c."

Formatiraj flesh, ali takodje skeniraj i računar od virusa.