PDA

Prikaži potpunu verziju : Lupi glupost i uđi u istoriju


ezenkiel
17.7.2007, 20:23
Ajde da na jednom mjestu grupišemo sve predmete, pojave, tehnologije itd. koje se dan danas pogrešno imenuju ili njihovi nazivi nemaju veze sa onim što predstavljaju - sve zbog slučajnosti, nečije gluposti, nepažnje, ali, i očigledno velikog uticaja na razne sfere života :)

Na primjer:

Kengur - vjerovatno svi znate da je neki Englez u Australiji prvi put vidio tada neobičnu životinju, i pitao nekog aboridžina šta je to, a ovaj mu je odgovorio nešto kao "Kan guro, " što je na njegovom jeziku značilo : "Ne razumijem !"

Bluetooth - ono stilizovano slovo "B" je runa koja pripada velikom vikinškom vojskovođi koga su zvali "Blatand," što znači "crnobradi" (ili "crnokosi", zaboravio sam), i kao takav se veoma isticao među vikinškim "plavušanima".... Anyway, nema nikakve veze sa "Plavim zubom" !

5.25 inčna disketa - ta veličina diskete nije dobivena nekim velikim proračunima i slično, nego je, u kompjuterskim počecima, u eri ogromnih "medija" za čuvanje podataka, neki direktor pozvao na večeru nekog od inžinjera koji se bavio razvojem medija za podatke, i onda je u toku razgovora izvukao salvetu, raširio je na sto, i tražio od inžinjera da napravi medij te veličine. Stvarno ne znam imena tih ljudi, ali, da sad ne kopam po netu ... :(

Ima li još neko neki primjer ?

caine
17.7.2007, 20:58
Indijanac - je dobio to ime jer je Kolumbo mislio da je u Indiji kad je naleteo na Ameriku :)

@JovanK:
Mislim da si malo promasio temu...

GoranSTX
17.7.2007, 21:42
Gomila predvidjanja koja su se pokazala pogresnim... veoma pogresnim...

http://wilk4.com/humor/humore10.htm i
http://www.thoughtmechanics.com/2007/04/21/some-very-funny-and-totally-wrong-predictions-of-the-past/

hacker_aca
17.7.2007, 22:57
Bluetooth - ono stilizovano slovo "B" je runa koja pripada velikom vikinškom vojskovođi koga su zvali "Blatand," što znači "crnobradi" (ili "crnokosi", zaboravio sam), i kao takav se veoma isticao među vikinškim "plavušanima".... Anyway, nema nikakve veze sa "Plavim zubom" !

Ovaj, Bluetooth je dobio ime po Vikinškom vođi koji je bio veliki ratnik ali je takođe znao da dobro uspostavlja kontakt sa drugim plemenima/državama i bio je takođe poznat po tome.

Simke
17.7.2007, 23:06
Digitron - je naziv fabrike iz Buja, koja je proizvodila prve kalkulatore na YU prostoru.

Digitron Buje (http://www.digitron.hr/)

JovanK
17.7.2007, 23:23
KOLIKO KILOBAJTA MEMORIJE IMA VODA?
IME I PREZIME: Jacques Benveniste
ZNANSTVENO PODRUČJE: Digitalna biologija
PUT DO SLAVE: Već više od 30 godina ovaj 65-godišnjak pokušava uvjeriti znanstvenu zajednicu kako je voda vrlo inteligentna stvar. Utuvio si je u glavu da voda pamti i da je sposobna nositi molekularne podatke.
LUDI USPJESI: Osnovao je tvrtku DigiBio kako bi mogao razviti sustav putem kojega bi se molekule vode prenosile telefonskim linijama. Dvostruki Ig Nobelovac (1991, 1998).

IG NOBELOVA NAGRADA
Osim Nobelove nagrade, postoji još jedna vrsta znanstvenih priznanja, takozvane ˝Ig nagrade˝ koje se dodjeljuju za uglavno ista područja, ali iz sasvim suprotnih motiva. Dobivaju ih pojedinci čije se usluge ˝ne smiju i nikako ne bi smjele ponoviti˝. Priredbe dodjele nagrada održavaju se od 1994. godine, tradicionalno u kazalištu Sanders na harvardskom sveučilištu.


Izvor: neki hrvatski blog:rofl::rofl::rofl:

Belfegor
17.7.2007, 23:35
ma najstarija je ona:
-sta je teze 100kg gvozdja ili 100kg perija!

JovanK
17.7.2007, 23:40
ma najstarija je ona:
-sta je teze 100kg gvozdja ili 100kg perija!

Mislim da je pravilno perja, mada nebitno jer je svakako teze, jedino ne znam ako se umjesto perja stavi vuna.:ciao:

Ulmawen
17.7.2007, 23:43
Ovaj, Bluetooth je dobio ime po Vikinškom vođi koji je bio veliki ratnik ali je takođe znao da dobro uspostavlja kontakt sa drugim plemenima/državama i bio je takođe poznat po tome.
Vikinški priručnik Hogara Strašnog po ovom pitanju je veoma jasan:
Harald Modrozubi (umro 985.)- Danski kralj poznat po svojoj hrabrosti, mudrosti i pokvarenim zubima. :D
Btw. Blaatann [Blotan]=Bluetooth

Dakle, to Bluetooth ipak nije baš tolika glupost.:)

holodoc
17.7.2007, 23:54
ma najstarija je ona:
-sta je teze 100kg gvozdja ili 100kg perija!
Pa začudio bi se koliko ljudi i dalje misli da je kilogram jedinica za težinu :) Mada ako bi pitanje glasilo šta je teže "100kg gvožđa na Mesecu ili 20kg perja na Zemlji?" odgovor bi išao u korist perja :)

VojaM
18.7.2007, 0:06
Mislim da je pravilno perja, mada nebitno jer je svakako teze, jedino ne znam ako se umjesto perja stavi vuna.:ciao:Aman, pa ne pita te za specifičnu težinu ;)

Kilogram nečega je težak tačno koliko i kilogram nečeg drugog ;)

Druga stvar bi bila ako bi trebalo da uprediš kubik gvožđa i kubik perja :opanachke

Simke
18.7.2007, 0:10
Aman, pa ne pita te za specifičnu težinu ;)

Kilogram nečega je težak tačno koliko i kilogram nečeg drugog ;)

Druga stvar bi bila ako bi trebalo da uprediš kubik gvožđa i kubik perja :opanachke
Ja sam mislio da se oni zezaju ... ali :confused:

VojaM
18.7.2007, 0:11
Pa začudio bi se koliko ljudi i dalje misli da je kilogram jedinica za težinu :) Mada ako bi pitanje glasilo šta je teže "100kg gvožđa na Mesecu ili 20kg perja na Zemlji?" odgovor bi išao u korist perja :)
Kakve to veze ima? Ti upoređuješ težinu gvožđa mase 1 kg sa težinom perja mase 1 kg, dakle, nigde se ne kaže da je kilogram jedinica za težinu ;).

Drugo, kako je težina po definiciji masa puta ubrzanje Zemljine teže, a to ubrzanje je konstanta na jednoj tački Zemljine površine (valjda ćeš to merenje raditi na istom mestu, dakle mestu gde su g-ovi isti), onda jednakost važi i za mase i za težine. Da je jedno mereno na ekvatoru a drugo na polu, to bi već bilo nešto drugo ;)

Ulmawen
18.7.2007, 0:22
Vojo, ponekad stvarno umeš da mi ulepšaš dan. :D Ako se slučajno sećaš Borovih postulata, ja bih bila zahvalna da mi neko konačno obajsni čemu to služi, a uz to još i radi. :D

holodoc
18.7.2007, 0:26
Kakve to veze ima? Ti upoređuješ težinu gvožđa mase 1 kg sa težinom perja mase 1 kg, dakle, nigde se ne kaže da je kilogram jedinica za težinu ;).

Drugo, kako je težina po definiciji masa puta ubrzanje Zemljine teže, a to ubrzanje je konstanta na jednoj tački Zemljine površine (valjda ćeš to merenje raditi na istom mestu, dakle mestu gde su g-ovi isti), onda jednakost važi i za mase i za težine. Da je jedno mereno na ekvatoru a drugo na polu, to bi već bilo nešto drugo ;)
Ha... Znao sam da će neko da se upeca na ovu foru :D Jeste tačno da je kilogram na Zemlji jednak kilogramu na Mesecu i da za pronalaženje težine objekta date mase važi Drugi Njutnov zakon iliti "Sile (težina) jednaka masa puta ubrzanje" ali zaboravljaš (ne bi reko :) ) Vojo da je ubrzanje (gravitaciono) na Mesecu šest puta manje od onog na Zemlji pa je obzirom na to i sila kojom se tela privlače proporcionalno šest puta manja :)

Račun bi otprilike (orijentaciono ako se zanemare neke nevažne stvari) glasio ovako. 20 [kg] perja na Zemlji puta srednje gravitaciono ubrzanje koje u proseku iznosi 9.81 metara u sekundi na kvadrat i dobiješ da je to oko 196.2 [N] (njutna). 100kg gvožđa na mesecu se množi sa otprilike 1.635 metara u sekundi na kvadrat koliko iznosi gravitaciono ubrzanje meseca i dobijaš da je tih 100kg na mesecu teško "samo" 163.5 [N] :D

JosJedanKorisnik
18.7.2007, 0:30
Ne znam da li ovo spada u kategoriju gluposti, ali svakako spada u kategoriju najvecih prevara

"Konstantinova darovnica" - fasifikovana oko 760.g. kojom se veliko broj poseda i povlastica daruje papstvu

JovanK
18.7.2007, 0:58
Aman, pa ne pita te za specifičnu težinu ;)

Kilogram nečega je težak tačno koliko i kilogram nečeg drugog ;)

Druga stvar bi bila ako bi trebalo da uprediš kubik gvožđa i kubik perja :opanachke

E da nisi isključio reputaciju sada bi dobio jednu + od mene i to onako od srca. Pa zezamo se.

VojaM
18.7.2007, 9:42
Ha... Znao sam da će neko da se upeca na ovu foru :D Jeste tačno da je kilogram na Zemlji jednak kilogramu na Mesecu i da za pronalaženje težine objekta date mase važi Drugi Njutnov zakon iliti "Sile (težina) jednaka masa puta ubrzanje" ali zaboravljaš (ne bi reko :) ) Vojo da je ubrzanje (gravitaciono) na Mesecu šest puta manje od onog na Zemlji pa je obzirom na to i sila kojom se tela privlače proporcionalno šest puta manja :) Sasvim si u pravu, ali ko je ovde pominjao Mesec? ;) Pročitaj šta sam napisao... i kome sam odgovorio :dedica:

VojaM
18.7.2007, 9:44
Vojo, ponekad stvarno umeš da mi ulepšaš dan. :D Ako se slučajno sećaš Borovih postulata, ja bih bila zahvalna da mi neko konačno obajsni čemu to služi, a uz to još i radi. :D
Ipak previše tražiš od mene ;)
Ali eto, pošto si me tako lepo zamolila, potrudiću se da pronađem sve o Borovim postulatima i da ti lepo ispričam :D

Ulmawen
18.7.2007, 9:59
Ipak previše tražiš od mene ;)
Ali eto, pošto si me tako lepo zamolila, potrudiću se da pronađem sve o Borovim postulatima i da ti lepo ispričam :D
Možda da sačekamo Holodoca, da se ti ne mučiš. ;)

Highlander
18.7.2007, 17:08
Ne znam da li ovo spada u kategoriju gluposti, ali svakako spada u kategoriju najvecih prevara

"Konstantinova darovnica" - fasifikovana oko 760.g. kojom se veliko broj poseda i povlastica daruje papstvu

I ne samo to, već i pravo Vatikana da bira careve i kraljeve....:dedica:

ezenkiel
18.7.2007, 17:24
Vikinški priručnik Hogara Strašnog po ovom pitanju je veoma jasan:
Harald Modrozubi (umro 985.)- Danski kralj poznat po svojoj hrabrosti, mudrosti i pokvarenim zubima. :D
Btw. Blaatann [Blotan]=Bluetooth

Dakle, to Bluetooth ipak nije baš tolika glupost.:)
Šta da se radi .... O bluetoothu sam slušao prije nego sam počeo koristiti Wikipediu :)

Mada, moguće da "blatand" znači i crni zub, pošto su vikinzi sa "bla" zvali tamnopute došljake sa juga ...

Iris
18.7.2007, 18:25
Toplo preporučujem da pregledate arhive World Stupidity Award (http://www.stupidityawards.com/) i The Darwin Awards (http://www.darwinawards.com/). :D

qwerty
18.7.2007, 19:41
@Iris
Prvi link je politika bez granica (American point of view)

Iris
18.7.2007, 20:09
Nisi primetio/razumeo fine line sarkazma i ironije... ;)

Simke
18.7.2007, 21:48
The Darwin Awards (http://www.darwinawards.com/). :D
Prošlo je već neko vreme kako sam čitao knjigu ali ako se ne varam, čini mi se da se u knjizi mogao osetiti ženski trijumfalizam zbog mnoštva gluposti koje su napravili muškarci, zar ne?

Iris
18.7.2007, 21:55
Ne bih znala, ali sam sigurna da je ženski udeo u svim glupostima ovog sveta veći! :kreza:

Ulmawen
18.7.2007, 22:43
Mada, moguće da "blatand" znači i crni zub, pošto su vikinzi sa "bla" zvali tamnopute došljake sa juga ...
Blå [Blo] znači plav, provereno (vidi eng. blue :)).
Evo linka ka najboljim Bušizmima (http://politicalhumor.about.com/library/blbushisms.htm).:D

JosJedanKorisnik
19.7.2007, 0:30
Na nekoj konferenciji pre II Svetskog rata Ribbentrop je kao provokaciju Churchillu "napomenuo" kako ce "Ako dodje do sledeceg rata italijani biti na nasoj strani!", na sta je Churchill odgovorio "To izgleda posteno. Mi smo ih imali poslednji put." :boodala:

Mada mi je i ova izjava jaka
"Ni jedna leteca masina, nikada nece preleteti od New Yorka do Pariza" - Orville Wright

dark mesiah
19.7.2007, 1:54
Ne znam da li ovo spada u kategoriju gluposti, ali svakako spada u kategoriju najvecih prevara

"Konstantinova darovnica" - fasifikovana oko 760.g. kojom se veliko broj poseda i povlastica daruje papstvu

Kad si pomenuo prevare, negde sam cuo da je car dusan "falcifikovao" tadasnje zlatnike tako sto je mesao zlato sa nekim drugim metalom pa je od toga dobio vise zlatnika nego sto bi trebalo i time je platio placenicku vojsku kojom je krenuo u osvajanja

zoran845
19.7.2007, 2:07
Kad si pomenuo prevare, negde sam cuo da je car dusan "falcifikovao" tadasnje zlatnike tako sto je mesao zlato sa nekim drugim metalom pa je od toga dobio vise zlatnika nego sto bi trebalo i time je platio placenicku vojsku kojom je krenuo u osvajanja

Ne znam za Dušana, ali kralj Milutin je falsifikovao kovani novac, pa ga je zato Dante smestio u pakao (:dzavo:) u "Božanstvenoj komediji".

Highlander
19.7.2007, 2:33
Blå [Blo] znači plav, provereno (vidi eng. blue :)).
Evo linka ka najboljim Bušizmima (http://politicalhumor.about.com/library/blbushisms.htm).:D

:rofl:Kakav lik... :rofl:
"Our enemies are innovative and resourceful, and so are we. They never stop thinking about new ways to harm our country and our people, and neither do we." —Washington, D.C., Aug. 5, 2004

"Rarely is the questioned asked: Is our children learning?" —Florence, S.C., Jan. 11, 2000

^Mislio sam da znam engleski, ali pošto mi ova rečenica nema nikakvog smisla, ili sam ja glup ili je on... :confused:

GoranSTX
19.7.2007, 9:07
^Mislio sam da znam engleski, ali pošto mi ova rečenica nema nikakvog smisla, ili sam ja glup ili je on... :confused:

Ja se na tvom mestu ne bih brinuo, sadasnji Predsednik US of A je poznat, kako po verbalnim izvalama, tako i gegovima. Kao scena kad nije mogao da nadje vrata na nekom podijumu tokom gostovanja u Kini. Neki talk-show je emitovao TOP 10 Busovih gegova.
http://www.youtube.com/watch?v=IBWFL5-K8aU

I zato ja mislim da Predsednik treba da udje u istoriju :D

zone2403
20.7.2007, 1:19
Ne boj se Highlander, on je glup!!!:)
Smesno je sto u recenici u kojoj govori o obrazovanju dece u SAD napravi tako ociglednu gramaticku gresku!:kreza:

Ulmawen
20.7.2007, 13:48
"Rarely is the questioned asked: Is our children learning?" —Florence, S.C., Jan. 11, 2000

To je fenomen zvani Bushman English. (Translate me to the other page of the street.- prim. prev.) :D

Mrka Kapa
20.7.2007, 17:38
Mislim da je ovo izmišljen "bušizam", ali preti da u upotrebu uvuče i izraz "brazillian" u sasvim drugom kontekstu... :icon_scra

http://www.office-humour.co.uk/content/images/2007/07/6194.jpg

DeCoy
20.7.2007, 18:40
Kad smo vec kod glupih izjava poznatih licnosti...

Mariah Carey je jednom prilikom izjavila: "Kad vidim sve one ljude u Etiopiji, Somaliji jednostavno pozelim da i ja budem tako mrsava. Samo bez muva, smrti i tako tih stvari...":boodala:

Pogledajte neke od izjava slavnih: http://www.handbag.com/galleries/gallery/entertainment/classic_quotes/gossip_stupidquotes/

ACHTUNG
20.7.2007, 18:59
Britney Spears:

'I get to go to lots of overseas places, like Canada.'

:rofl::rofl:

Jao Bože,... Čekaj, moram još malo :rofl:

Shang Tsung
20.7.2007, 21:20
Pa mozda je tad zivela u londonu?


-No(ooo)t!:)

Inace, dal ste znali kako je nastala rec "bag"(eng.bug = buba) koja se koristi u Racunarskoj sferi?
Upala neka bubica u cev od eniaka (il nekog drugog kompica u njegovo vreme) i izazvala gresku u radu racunara.
Od tada je ostalo bag za bilokakvu gresku u radu (racunara, jelte).

Ovu pricu nam je pricao Isus na mashincu :)

Mrka Kapa
20.7.2007, 21:32
Pa mozda je tad zivela u londonu?


-No(ooo)t!:)

Inace, dal ste znali kako je nastala rec "bag"(eng.bug = buba) koja se koristi u Racunarskoj sferi?
Upala neka bubica u cev od eniaka (il nekog drugog kompica u njegovo vreme) i izazvala gresku u radu racunara.
Od tada je ostalo bag za bilokakvu gresku u radu (racunara, jelte).

Ovu pricu nam je pricao Isus na mashincu :)

Ima u temi "Quiz" malo više o nastanku termina "bug":

Odgovor 1 (http://www.sk.co.yu/forum/showpost.php?p=261920&postcount=45)
Odgovor 2 (http://www.sk.co.yu/forum/showpost.php?p=262105&postcount=56)

101st Airborne
20.7.2007, 22:15
Na nekoj konferenciji pre II Svetskog rata Ribbentrop je kao provokaciju Churchillu "napomenuo" kako ce "Ako dodje do sledeceg rata italijani biti na nasoj strani!", na sta je Churchill odgovorio "To izgleda posteno. Mi smo ih imali poslednji put." :boodala:

Mada mi je i ova izjava jaka
"Ni jedna leteca masina, nikada nece preleteti od New Yorka do Pariza" - Orville Wright

Slicna toj Rajtovoj izjavi je i izjava Bila Gejtsa da licnim racunarima nikad nece trebati vise od 64 KB rama...

Highlander
20.7.2007, 22:24
Kad smo vec kod glupih izjava poznatih licnosti...

Negde sam pročitao da je izvesna Jessica Simpson odbila ponudu jednog svog obožavatelja da je vodi na Havaje jer ne želi da napušta zemlju (SAD)! :rofl:
btw, Havaji su deo SAD-a...

Dru1D
21.7.2007, 0:42
Hiljadu osamsto devedeset i neke Jedan lik iz IBMa je rekao:"Sve sto je moglo biti izmisljeno vec je ismisljeno"

No comment, osim:rofl:

VojaM
21.7.2007, 12:14
"Nijedna leteca masina, nikada nece preleteti od New Yorka do Pariza" - Orville Wright"Nenenene, dečko, tako se ne prave aeroplani. To nikada neće da... poleti" -- Sofronije Leghorn :opanachke

EclipsE
21.7.2007, 12:56
Slicna toj Rajtovoj izjavi je i izjava Bila Gejtsa da licnim racunarima nikad nece trebati vise od 64 KB rama...

Bil Gejts ima najbolje izvale kao npr. "Vista je najzasticeniji operativni sistem!"... dan nakon izlaska viste crack je bio dostupan svima :D:D:D

nika100
25.7.2007, 4:08
Inace, dal ste znali kako je nastala rec "bag"(eng.bug = buba) koja se koristi u Racunarskoj sferi?
Upala neka bubica u cev od eniaka (il nekog drugog kompica u njegovo vreme) i izazvala gresku u radu racunara.
Od tada je ostalo bag za bilokakvu gresku u radu (racunara, jelte).
Mislim da je to bilo na Nemackom Z1 racunaru, koji bas i nije toliko poznat ali je jedan od prvih racunara (mislim da je izasao pre ENIAC-a)

mciggzy
25.7.2007, 12:24
Ja samo da se vratim na post sa prve stranice sa slicnim pitanjem
\
Which is heavier, a pound of feathers or a pound of gold?


a odgovor je A pound of feathers is heavier! Metals are weighed in TROY pounds, which are only the equivalent of 0.8228 pounds (lbs). :)



Nego i da nesto ima veze sa temom, nazivi koji nemaju veze sa onim sto predstavljaju....


zar nije i BEOGRAD - i zimi tesko uspeva da opravda naziv ;)

Simke
26.7.2007, 1:21
Bil Gejts ima najbolje izvale kao npr. "Vista je najzasticeniji operativni sistem!"... dan nakon izlaska viste crack je bio dostupan svima :D:D:D

Svako zašto ima svoje zato.

Zar nikada nisi pomislio kako to ipak kompaniji Microsoft odgovara, razmisli malo!?

Nisu oni baš tolike neznalice da ne bi mogli da onemoguće upotrebu svog softvera skoro svima koji ga nelegalno koriste ali ...

hacker_aca
5.8.2007, 3:44
Evo šta lupa Elton Džon u vezi interneta. Stvarno mi dođe da ubijem ovakve ljude iako mi je jedan od najboljih drugova ovakav...

Elton Džon: "Ukinite Internet!" (http://www.cafemontenegro.cg.yu/index.phtml?akcija=vijest&id=23620)

Rocker
5.8.2007, 5:09
Svako zašto ima svoje zato.

Jeste malo vulgarno, ali je neki put adekvatnije : "Svako zašto ima svoje JBG!":to_care:

Stojadin
5.8.2007, 6:02
Ovo imam odavno pa reko da podelim sa vama , izvinjavam se ako je bilo.


"Mislim da na svetu moze da se proda maksimalno pet kompjutera.
- Tomas Vatson, predsednik IBMa, 1943.

"S obzirom da kalkulator ENIAC ima 18 000 vakumskih cevi i tezi 30 tona, kompjuteri u buducnosti ce mozda imati manje od 1000 vakumskih cevi i tezice samo tonu i po.
- Popularna mehanika, 1949.

"Putovao sam po celoj zemlji, pricao sam sa najvecim strucnjacima i mogu da tvrdim da je obrada podataka hir koji nece da potraje ni godinu dana.
- Odgovorni urednik poslovnih knjiga, 1957.

"Ali ... to nicemu ne sluzi.
- Inzinjer u odseku IBMa za razvoj, 1968. godine, komentarisuci otkrice mikrocipa.

"Ne postoji ni jedan razlog zasto bi neko zeleo kompjuter u kuci.
- Ken Olson, predsednik i osnivac kompanije Digital Equipment Corp., 1977.

"640k je vise nego dovoljno za bilo kog korisnika.
- Bil Gejts, 1981

"Telefon ima suvise mana da bi se ozbiljno razmatrao kao oblik komunikacije. Taj aparat je, za nas, potpuno nevazan.
- Western Union, unutrasnje saopstenje, 1876.

"Bezicna muzicka kutija nema nikakvu komercijalnu vrednost. Ko bi placao za poruke poslate svima?
- Saradnici Dejvida Sarnofa, kao odgovor na njegov predlog da se investira u radio, 1920.

"Mada bi televizija tehnicki i teoriski bila moguca, komercijalno i finansiski je totalno neisplativa.
- Li Di Forest, investitor

"Ko bi uposte zeleo da cuje glumce kako pricaju?
- H. M. Varner, Warner Brothers, 1927.

"Drago mi je sto ce Klark Gejbl da propadne ovom ulogom a ne ja.
- Geri Kuper, nakon sto je odbio ulogu u cuvenom filmu "Prohujalo sa vihorom".

"Prodavnica kolacica je losa ideja. Pored toga, ispitivanja govore da Amerikanci vise vole krckave kolacice, nego meke, kakve vi pravite.
- Odgovor na ideju Debi Filds da osnuje prodavnicu (kasnije poznatu kompaniju) "Mrs. Fields' Cookies".

"Ne svidja nam se njihov zvuk, a i onako gitarska muzika izlazi iz mode.
- Decca Recording Co. (izdavacka kuca), odbijajuci Bitlse, 1962.

"Radio nema buducnost.
"Letelice teze od vazduha su nemoguce.
"Ispostavice se da su X zraci obicna varka.
- Wilijem Tomson i Lord Kelvin, engleski naucnici, 1899.

"Otisli smo u Atari i rekli: "Imamo neke fantasticke ideje, sta mislite da nas finansirate? Ili, cemo da vam ih damo. Dajte nam platu, i mi cemo da radimo za vas na tom projektu." Nisu pristali. Onda smo otisli u Hewlett-Packard, a oni su rekli: "Hej, ne trebate nam. Cak nemate ni fakultet"...
- Stiv Dzobs, osnivac kompanije "Apple", pokusavauci da zainteresuje Atari i HP za njegov i Voznijakov licni racunar.

Stojadin
5.8.2007, 6:04
I ovo.:)

"Zene ce moci da budu premijeri tek mnogo godina nakon moje smrti.
- Margaret Tacer, dugogodisnji premijer Velike Britanije, 1974.

"Ne vidim ni jedan razlog zasto bi ova knjiga trebalo da uzdrma bilo cija religiozna ubedjenja.
- Carls Darvin, povodom izdavanja svoje revolucionarne knjige "Poreklo vrsta", 1869.

"Sa preko 50 automobila stranih konkurenata, japanska auto industrija nema sanse da zauzme veci deo americkog trzista.
- Business Week, 2. avgust, 1968.

"Profesor Godard ne zna odnos izmedju akcije i reakcije i da mu za reakciju treba neki bolji oslonac od vakuma. Izgleda da mu nedostaje neko osnovno znanje iz srednje skole.
- Urednik New York Timesa, o revolucionarnoj Godardovoj studiji raketnih motora, 1921.

"Mi smo izgleda prvi i, bez sumnje, poslednji posetioci ovog neprofitabilnog mesta.
- Narednik Dzosep Ivez, nakon posete Velikog Kanjona, 1861.

"Busiti zbog nafte? Mislite, busiti zemlju da bi dosli do nafte!? Vi ste ludi.
- Radnici kojima je Edvin L. Drejk pokusao da predstavi svoj projekat naftnih busotina, 1859.

"Deonice su dosegle svoj maksimum i nece se vise menjati.
- Irving Fiser, profesor ekonomije na Jejl univerzitetu, 1929.

"Ne postoji ni najmanji nagovestaj da je nuklearnu energiju moguce obuzdati. To bi znacilo da bi atome mogli da cepamo po volji.
- Albert Ajnstajn, 1932.

"Atomska bomba nikad nece eksplodirati. To vam kazem kao strucnjak za eksplozive.
- Admiral Vilijem Lehju, komentarisuci americki projekat atomske bombe.

"Avioni su interesantne igracke, ali bez nekog vojnog znacaja.
- Marsal Ferdinand Fos, francuski profesor strategije u "Ecole Superieure de Guerre".

"Veci avion je nemoguce napraviti.
- Boingov inzinjer, nakon prvog leta aviona Boing 247, dvomotornog aviona za 10 ljudi.

"Sve sto je moguce izmisliti, vec je izmisljeno.
- Carls H. Djuel, ovlasceni u U.S. zavodu za patente, 1899 (ipak urbana legenda).

"Teorija o mikrobima, Luja Pastera, je besmislena bajka.
- Pier Pacet, francuski profesor fiziologije u Tuluzu, 1872.

Stojadin
5.8.2007, 6:04
A i ovo.:D


Teorija o mikrobima, Luja Pastera, je besmislena bajka.
- Pier Pacet, francuski profesor fiziologije u Tuluzu, 1872.

"Trbusna duplja, grudi i mozak ce zauvek ostati nedostupni hirurskim operacijama.
- Ser Dzon Erik Erikson, britanski hirurg, 1873.

"Bolje da ucis za sekretaricu, ili da se udas.
- Agencija za manekene, odbijajuci Marilyn Monroe 1944. godine.

"Trebalo bi da se vratite voznji kamiona.
- Organizator koncerata, otpustajuci Elvis Presley-a 1954. godine.

"Zaboravite na to. Nijedna slika iz Civilnog rata nikada nije zaradila ni prebijene pare.
- MGM direktor, savetujuci da se ne investira u film "Prohujalo sa vihorom"

"Veoma zanimljivo, decko, ali to nikada nece raditi.
- Profesor Aeronautike u Cambridge-u, reagujuci na nacrt mlaznog motora.

"Svi su spaseni sa Titanika nakon sudara.
- New York Evening Sun objavio kao vest 15. aprila 1912. godine.

"Za turistu koji stvarno hoce da pobegne od svega, pravi raj je Vijetnam.
- Newsweek, reklama za godisnje odmore u kasnim 1960.-im godinama.

"Napravicete brodove koji plove bez obzira na vetar i pokrecu se spaljivanjem cepanica ispod palube ... nemam vremena za takve besmislice.
- Napoleon, komentarisuci Fultonov parobrod

"Stigao sam, ne samo gde ni jedan covek pre nije bio, nego i najdalje sto ce ljudski rod ikad stici.
- Kapetan Cook, na putu za Pacifik

4th Dimension
5.8.2007, 10:13
Većina je već bila preko linkova. I vidim da si ovo prevoio i majketi promjeni Civilni u Građanski, bode oči sa po metra.

Ghost
5.8.2007, 10:50
Слика?

Ваљда филм.

Wolverine
5.8.2007, 13:29
Evo šta lupa Elton Džon u vezi interneta. Stvarno mi dođe da ubijem ovakve ljude iako mi je jedan od najboljih drugova ovakav...

Elton Džon: "Ukinite Internet!" (http://www.cafemontenegro.cg.yu/index.phtml?akcija=vijest&id=23620)

Pise da je najveci tehnofob. Idiot. To treba ubaciti u bure sa onim cuvenim haunted kompom.

Shang Tsung
5.8.2007, 17:07
Sto se Eltona Dzona tice, u pravu je kada kaze da se ljudi zbog interneta sve vise asocijalizuju, ali nije u pravu kada zahteva da se internet ukine, jer to nije resenje.
Drugo, moze on da k3nja do sutra sta god zeli, a dokle god se pamprchi sa svojim muzem u dzinovskoj spavacoj sobi, njegove rechi nece imati nikakvu tezinu u normalnom svetu.

anqe1ki11er
30.8.2007, 0:36
Bluetooth - ono stilizovano slovo "B" je runa koja pripada velikom vikinškom vojskovođi koga su zvali "Blatand," što znači "crnobradi" (ili "crnokosi", zaboravio sam), i kao takav se veoma isticao među vikinškim "plavušanima".... Anyway, nema nikakve veze sa "Plavim zubom" !

Nemas pojma, bluetooth je dobio ime po Eriku plavozubom, prvom vikinskom vladaru koji je ujedinio sve tadasnje vikinske drzave. Bluetooth spaja ljude kao sto je Erik to ucinio.

LoneWolf
30.8.2007, 1:23
Po mom misljenju,velika glupost lezi u imenima nasih slatkisa :

PLAZMA keks - postoji krvna plazma i kosmicka plazma (plasma gun,palasma laser i sta vec),vjerovatno misle na krvnu (od "plazma keksa" se jaca,bla bla) ali i dalje mi zvuci morbidno.

SMOKI - eng. smoke = dim, to smoke = pusiti.
Sta je pisac time htio da kaze?

Stvarno mi nije jasno,a ako neko ima tetku koja radi u Soko Starku,molio bi da mi objasni porijeklo naziva ovih slatkisa.

zoran845
30.8.2007, 1:31
SMOKI - eng. smoke = dim, to smoke = pusiti.
Sta je pisac time htio da kaze?

Stvarno mi nije jasno,a ako neko ima tetku koja radi u Soko Starku,molio bi da mi objasni porijeklo naziva ovih slatkisa.

Moja teta Pola (Poleksija) je radila u "Štarku", pa kaže da ima neki Ljubiša Samardžić, glumac i režiser (do devedesetih utamanio sa Batom Živojinovićem jedno sedam komplet nemačkih armija), a nadimak mu Smoki.
Pošto je bio izuzetno popularan, ovi iz "Štarka" po njemu nazvali (slane) grickalice.

To ona kaže, a ja nisam siguran.

nika100
30.8.2007, 2:56
Trazio sam izvale po internetu i ovo sam nasao na raznim domacim i stranim (kakvi jos postoje ?:D) sajtovima:

Fredi Miler(slovenački poznati pevač):
-Kome se moja muzika ne svidja nek se okrene za 360 stepeni i ode od mene.
Djani ( folk pevac):
-Ja sam veran muž, ženu sam prevario samo dva, tri puta!
Nedeljko Bajić Baja:
-Obožavam žene i uživam u seksu, isključivo u njihovom prisustvu.
Dragana Mirkovic:
-Znam fabulu radnje!
Djole Djogani, svojoj ex kaze:
-Sladjo, neki ANSWER te zove

Da li ste videli nase misice kako pametno odgovaraju na pitanja o Tesli?
"Tesla je jos 1896 imao nacrte za svemirski brod, a 1899 je stupio u kontakt sa vanzemaljskom inteligencijom"
ili:
"Neki od Teslinih najvaznijih izuma su: vremeplov, bezicno prenosenje radio signala (!!)..."

“I’d rather be dead than singing Satisfaction when I’m forty-five.” - Mick Jagger

“The most loving thing to do is to share your bed with someone.” — Michael Jackson

“I'm using my brain for the first time in a long time.“ - Victoria Beckham

“Predictions are difficult, especially about the future.” - Yogi Berra

“I’m not anorexic. I’m from Texas. Are there people from Texas that are anorexic? I’ve never heard of one. And that includes me.” — Jessica Simpson

'If we don't succeed we run the risk of failure.' - Dan Quayle

'The Internet is a great way to get on the Net.' - Bob Dole

'Life is very important to Americans.' - Bob Dole

We are going to turn this team around 360 degrees - Jason Kidd

I can do anything as long as I don't have to speak - Linda Evangelista

If I could read a book, I'd defintely read one of yours. - Paris Hilton

I've never really wanted to go to Japan. Simply because I don't like eating fish. And I know that's very popular out there in Africa. - Britney Spears

I think gay marriage is something that should be between a man and a woman - Arnold Swartzanegger

I wont get out of bed for less than $10,000 a day - Linda Evangelista

I'm so smart now. Everyone's always like 'take your top off'. Sorry, NO! They always want to get that money shot. I'm not stupid. - Paris Hilton - December 2003

Smoking kills. If you're not killed, you've lost an important part of your life. - Brooke Sheilds (age 15)

"Sure there have been injuries and deaths in boxing - but none of them serious." - Alan Minter, Boxer

"Most cars on our roads have only one occupant, usually the driver."
- Carol Malia, BBC Anchorwoman

"It's time for the human race to enter the solar system!"
- Dan Quayle, former U.S. Vice President on the concept of a manned mission to Mars

"I love California, I practically grew up in Phoenix."
- Dan Quayle, former U.S. Vice President

"Strangely, in slow motion replay, the ball seemed to hang in the air for even longer."
- David Acfield

Physics is the universe's operating system. (Steven R Garman)

mciggzy
30.8.2007, 8:21
pa plazma je jonizovan gas, sa viskom elektrona, pa je i ovo tako kao puno energije (bla bla:) http://en.wikipedia.org/wiki/Plasma_(physics) (http://en.wikipedia.org/wiki/Plasma_%28physics%29)
ne volim plazmu svakako

@LW

pa sto mi juce ne rece da u stvari mrzis soko stark :D

LoneWolf
30.8.2007, 10:45
pa plazma je jonizovan gas, sa viskom elektrona, pa je i ovo tako kao puno energije (bla bla:) http://en.wikipedia.org/wiki/Plasma_(physics) (http://en.wikipedia.org/wiki/Plasma_%28physics%29)
ne volim plazmu svakako

@LW

pa sto mi juce ne rece da u stvari mrzis soko stark :D

Ma ne mrzim soko stark,nego mi nije bilo jasno ovo sa nazivima proizvoda. :D

VojaM
30.8.2007, 13:37
pa plazma je jonizovan gas, sa viskom elektrona, pa je i ovo tako kao puno energije bla bla:) Plazma znači još nekoliko drugih stvari. Uopšte ne mora biti da je objašnjenje to koje si napisao... a sasvim je moguće da i nema pravog objašnjenja - nekom se to ime svidelo.

Marketing ti je čudna zverka, tu uopšte ne mora da bude neke logike. Ako ime "na prvu loptu" na nešto asocira kupce, i ako to na šta asocira pogoduje plasmanu proizvoda, biće izabrano takvo ime ma koliko glupo i nelogično izgledalo.

Wolverine
30.8.2007, 15:06
Nemas pojma, bluetooth je dobio ime po Eriku plavozubom, prvom vikinskom vladaru koji je ujedinio sve tadasnje vikinske drzave. Bluetooth spaja ljude kao sto je Erik to ucinio.

Killeru ti i Ezenkiel udjoste u istoriju. Lupili ste.

Origin of the name and the logo

Bluetooth(veza) was named after a late tenth century king, Harald Bluetooth King of Denmark and Norway. He is known for his unification of previously warring tribes from Denmark (including now Swedish Scania, where the Bluetooth technology was invented), and Norway. Bluetooth likewise was intended to unify different technologies, such as computers and mobile phones.

The name may have been inspired less by the historical Harald than the loose interpretation of him in The Long Ships by Frans Gunnar Bengtsson, a Swedish Viking-inspired novel.

The Bluetooth logo merges the Nordic runes analogous to the modern Latin H and B: hagall and bjarkan from the Younger Futhark runes forming a bind rune.

Point is ne zove se svaki Viking Eric.

phoenix[illusion]
30.8.2007, 15:46
Ovoga sam se setio, velika greska u srpskom jeziku:to_care:

Eurokrem - naziv takovskog kakao krema, u Srbiji se sada za svaki kakao krem kaze Eurokrem :D

LoneWolf
30.8.2007, 18:27
;327200']Ovoga sam se setio, velika greska u srpskom jeziku:to_care:

Eurokrem - naziv takovskog kakao krema, u Srbiji se sada za svaki kakao krem kaze Eurokrem :D

To nije (velika) greska,ali tehnicki i lingvisticki ipak jeste.
To je veliki problem moderne lingvistike,gdje se brendovi povezuju sa proizvodom
(vecina ljudi ne kaze ni pasta za zube nego kaladont, a Kaladont je brend zubne paste koji se proslavio na ovim prostorima).

Ljudi (lingvisti) pokusavaju da prosire svijest o ovoj pojavi,ali je previse ustaljena kod nas na Balkanu.

player1
30.8.2007, 18:30
A kako je nastala rec frizider?

freeminder
30.8.2007, 18:39
Wikipedia

Frigidaire is a major US appliance company owned by Electrolux.

Frigidaire was founded as the Guardian Frigerator Company in Ft. Wayne, Indiana, and developed the first self-contained refrigerator (invented by Nathaniel B. Wales and Alfred Mellowes) in 1916. In 1918 William C. Durant, a founder of General Motors, personally invested in the company, and in 1919 it adopted the name Frigidaire.[1] From 1919 to 1980 the company was owned by General Motors. During that period it was first a subsidiary of Delco-Light, and was later an independent division, based in Dayton, Ohio. In 1979 it was acquired by White Consolidated Industries which also owned Westinghouse appliances. Since 1986 it has been a unit of Electrolux.

LoneWolf
30.8.2007, 18:58
Lupi glupost i udji u istoriju

Najveca glupost danasnjice je turbofolk.
Konkretan primjer je iz '91 godine,jedan album koji je izasao za tadasnji Jugodisk.
"Cale" je svojoj cerkici uplatio album i dao joj da pjeva.
Djevojka je otpjevala hit "Morfin,hasis i marihuana" i usla u istoriju.

Text (mozda nije po redu,jbg davno bijese) :

U lose sam drustvo zalutala,
sta je droga dosad nisam znala,
a sad svima savjetovat' mogu
tesko onom ko uziva drogu

Morfin,hasis i marihuana,
druga droga znana i neznana,
pokazuju svoje pravo lice,
drogerasi su samoubice...

Kokaine,zlo ovoga vijeka,
opasnost si za svakog covjeka,
zato svima savjetovat' mogu,
drogerasi napustite drogu.

TOTAL RETARDATION.
Imate i http://www.zafrkancije.co.yu/poezija/turbofolk.htm pa lagano. :D

4th Dimension
30.8.2007, 23:37
Pa dobro makar ta ima pozitivnu poruku umjesto klasične današnje:

Biću tvoja sponzoruša,
samo mi platiiiiiiiiii
plati pa se klatiiiii
Možeš biti drogeraš luuuuuuuudddd
ali ako merdžom prođeš tuuuuuuuuddd
bićeš mi strašno kuuuuuuuuuuuulllllll

itd. itd.

I onda se omladina na to ugeda. I onda se još pitamo zašto država propada.

CrowN
31.8.2007, 1:55
;327200']
Eurokrem - naziv takovskog kakao krema, u Srbiji se sada za svaki kakao krem kaze Eurokrem :D
To je ustvari proizvod koji definiše celu vrstu proizvoda, odnosno proizvod čije ime predstavlja generičko ime za ceo segment sličnih proizvoda. Nije jedini prmer, ima ih jos, recimo aspirin, žilet, džip, smoki, imalin...

4th Dimension
31.8.2007, 10:25
I recimo digitron. Što je u stvari ime firme koja je proizvodila prenocive kalkulatore.

Alek92
31.8.2007, 10:39
"Filozofi su ranije pokusali da objasne svet. Nas zadatak je da ga promenimo."
Karl Marks

Nas zadatak je da ga poboljsamo!

NjegovaWisost
1.9.2007, 1:20
Plazma znači još nekoliko drugih stvari. Uopšte ne mora biti da je objašnjenje to koje si napisao... a sasvim je moguće da i nema pravog objašnjenja - nekom se to ime svidelo.

Marketing ti je čudna zverka, tu uopšte ne mora da bude neke logike. Ako ime "na prvu loptu" na nešto asocira kupce, i ako to na šta asocira pogoduje plasmanu proizvoda, biće izabrano takvo ime ma koliko glupo i nelogično izgledalo.

A ima i plazma keks...

još jedna stvar uzrokovana predominacijom jednog proizvođača: moj djed je za svaki kamion govorio FAP :D

todos
1.9.2007, 14:32
To nije (velika) greska,ali tehnicki i lingvisticki ipak jeste.
To je veliki problem moderne lingvistike,gdje se brendovi povezuju sa proizvodom
(vecina ljudi ne kaze ni pasta za zube nego kaladont, a Kaladont je brend zubne paste koji se proslavio na ovim prostorima).

Ljudi (lingvisti) pokusavaju da prosire svijest o ovoj pojavi,ali je previse ustaljena kod nas na Balkanu.
Ljudi taj proizvod prepoznaju po tom imenu.Usvoje i zapamte tako.
Evo primer kod mene.U kupatilo cesma nad kadom sa rucicom ima vrucu vodu na levu stranu,dok cesma u kuhinji ista sa rucicom ima vrucu vodu na desnoj strani.Samo zamislite koliko sam se puta refleksno opekao.Tako i ti proizvodi dobiju svoj "nadimak" po kome se prepoznaju.

Alek92
1.9.2007, 16:46
znas... razlog za to moze da bude jedino u tome sto je neko, tj. onaj koji je postavlja dovodne cevi, pogresio i pobrkao ih pa te sad to povredjuje... :dedica:

evanghelion
7.9.2007, 20:37
Bil Gejts i jos jedna glupa izjava.


At a recent computer expo (COMDEX), Bill Gates reportedly compared the computer industry with the auto industry and stated, "If GM had kept up with technology like the computer industry has, we would all be driving $25.00 cars that got 1,000 miles to the gallon".

In response to Bill Gate's comments, General Motors issued a press release stating: If GM had developed technology like Microsoft, we would all be driving cars with the following characteristics:

1. For no reason whatsoever, your car would crash twice a day. For some reason you would simply accept this.
2. Every time they repainted the lines in the road, you would have to buy a new car.
3. Occasionally your car would die on the freeway for no reason. You would have to pull over to the side of the road, close all of the windows, shut off the car, restart it, and reopen the windows before you could continue.
4. Occasionally, executing a maneuver such as a left turn would cause your car to shut down and refuse to restart, in which case you would have to reinstall the engine.
5. Apple would make a car that was powered by the sun, was reliable, five times as fast and twice as easy to drive - but would run on only five percent of the roads.
6. The oil, water temperature, and alternator warning lights would all be replaced by a single "This Car Has Performed An Illegal Operation" warning light.
7. The airbag system would ask "Are you sure?" before deploying.
8. Occasionally, for no reason whatsoever, your car would lock you out and refuse to let you in until you simultaneously lifted the door handle, turned the key and grabbed hold of the radio antenna.
9. Every time a new car was introduced car buyers would have to learn how to drive all over again because none of the controls would operate in the same manner as the old car.
10. You'd have to press the "Start" button to turn the engine off.
11. New seats would require everyone to have the same butt size.
12. We'd all have to switch to Microsoft Gas.
13. The U.S. government would get subsidies from an automaker - a first.
14. You would be constantly pressured to upgrade your car.
15. You could have only one person in the car at a time, unless you bought Car 95 or CarNT - but then you would have to buy more seats.
16. People would get excited about the new features of Microsoft cars, forgetting that the same features had been available from other carmakers for years.

hacker_aca
7.9.2007, 22:00
Još nešto što mi je palo na pamet:

Svi su čuli za program mIRC. I svi kažu:"Hoćeš li biti velečeras na mircu?" što je ipak greška, ima mnogo drugih IRC programa koji rade isto kao i mIRC. ;)

Comparison of Internet Relay Chat clients (http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_IRC_clients)

todos
7.9.2007, 22:37
Bil Gejts i jos jedna glupa izjava.


At a recent computer expo (COMDEX), Bill Gates reportedly compared the computer industry with the auto industry and stated, "If GM had kept up with technology like the computer industry has, we would all be driving $25.00 cars that got 1,000 miles to the gallon".

In response to Bill Gate's comments, General Motors issued a press release stating: If GM had developed technology like Microsoft, we would all be driving cars with the following characteristics:

1. For no reason whatsoever, your car would crash twice a day. For some reason you would simply accept this.
2. Every time they repainted the lines in the road, you would have to buy a new car.
3. Occasionally your car would die on the freeway for no reason. You would have to pull over to the side of the road, close all of the windows, shut off the car, restart it, and reopen the windows before you could continue.
4. Occasionally, executing a maneuver such as a left turn would cause your car to shut down and refuse to restart, in which case you would have to reinstall the engine.
5. Apple would make a car that was powered by the sun, was reliable, five times as fast and twice as easy to drive - but would run on only five percent of the roads.
6. The oil, water temperature, and alternator warning lights would all be replaced by a single "This Car Has Performed An Illegal Operation" warning light.
7. The airbag system would ask "Are you sure?" before deploying.
8. Occasionally, for no reason whatsoever, your car would lock you out and refuse to let you in until you simultaneously lifted the door handle, turned the key and grabbed hold of the radio antenna.
9. Every time a new car was introduced car buyers would have to learn how to drive all over again because none of the controls would operate in the same manner as the old car.
10. You'd have to press the "Start" button to turn the engine off.
11. New seats would require everyone to have the same butt size.
12. We'd all have to switch to Microsoft Gas.
13. The U.S. government would get subsidies from an automaker - a first.
14. You would be constantly pressured to upgrade your car.
15. You could have only one person in the car at a time, unless you bought Car 95 or CarNT - but then you would have to buy more seats.
16. People would get excited about the new features of Microsoft cars, forgetting that the same features had been available from other carmakers for years.
Sad kao svi znate engleski...Ja bar priznajem da sam kopirao ove recenice i koristio program za prevodjenje, i uz mnogo muka dosao sam do nekih rezultata:icon_stud

player1
8.9.2007, 0:12
Sto se tice onog Gejstovog, meni odgovor vise lici kao sala, jer je hardver onaj koje se razvio onako brzo kao u onoj "metafori", dok se softver mnogo sporije razvijao (prakticno je kupio kajmak sa razvoja harvera). Cak mislim da originalni citat nije Gejtsov (ni cak da tacno tako glasi).

Tako da je odgovor vise nego neprimeren (sem ako je fake). Plus, kompjuterska industrija ne znaci Microsoft, pa cak ni softver po sebi.

zone2403
8.9.2007, 0:12
Sad kao svi znate engleski...Ja bar priznajem da sam kopirao ove recenice i koristio program za prevodjenje, i uz mnogo muka dosao sam do nekih rezultata:icon_stud
Nemas frke, prevescu ti ja po povoljnoj ceni od 3 eura po strani, samo se javi :dzavo:!

VojaM
10.9.2007, 19:59
SAMO ZA TODOSA

Na nedavno održanom kompjuterskom sajmu (COMDEX), Bil Gejts je u više navrata uporedio kompjutersku industriju sa automobilskom industrijom: "Da je Dženeral Motors razvijao tehnologiju onako kako je to činila kompjuterska industrija, danas bismo vozili automobile od 25 dolara koji troše 1 galon benzina na 1000 milja".

Kao odgovor na izjave Bila Gejtsa, firma Dženeral Motors dala je saopštenje za štampu u kojem se kaže: Da je Dž. M. had razvijala tehnologiju kao što je to radio Microsoft, danas bismo vozili automobili sledećih osobina:

1. Auto bi se sudarao dvaput dnevno iz čista mira. Iz nekog razloga, vi biste prosto prihvatali to.
2. Svaki put kad bi se ponovo nacrtala horizontalna signalizacija na putu, morali biste da kupujete nova kola.
3. Povremeno bi vam kola stala nasred auto-puta bez ikakvog razloga. Onda biste morali da odgurate kola uz ivičnjak, zatvorite sve prozore, isključite motor, restartujete ga i ponovo otvorite sve prozore da biste mogli da nastavite.
4. Povremeno, tokom manevrisanja kao što je skretanje ulevo auto bi se ugasio i nikako ne bi hteo da se ponovo upali. U takvom slučaju morali biste da reinstalirate motor.
5. Firma Apple napravila bi auto na sunčani pogon koji je pouzdan, pet puta brži i dvaput lakši za vožnju - ali bi mogao da se vozi samo na 5 posto puteva.
6. Lampice koje upozoravaju na problem sa uljem, temperaturom vode i kvar na alternatoru bile bi zamenjene jednom jedinom - "Automobil je izvršio ilegalnu operaciju" ("This Car Has Performed An Illegal Operation").
7. Vazdušni jastuk bi pitao "Jeste li sigurni?" pre aktiviranja.
8. Povremeno, bez ikakvog razloga, sva vrata bi se zaključala i odbila da vas puste u kola sve dok istovremeno ne pritisnete ručicu vrata, okrenete ključ i uhvatite se za radio-antenu.
9. Svaki put kad bi se pojavio novi model automobila, kupci bi morali ponovo da uče da voze, jer bi se sve komande radile potpuno drukčije nego na starom modelu.
10. Za gašenje motora pritiskali biste dugme "Start".
11. Sedišta bi zahtevala da svi imaju istu veličinu zadnjice.
12. Svi bismo morali da trošimo Microsoftov benzin.
13. Vlada SAD dobijala bi popust od proizvođača automobila - prvi put.
14. Na vas bi stalno bio vršen pritisak da apgrejdujete kola.
15. U kolima bi smela da se vozi samo jedna osoba, sem ako ste kupili Auto 95 ili AutoNT, ali u tom slučaju biste morali da kupite više sedišta.
16. Ljudi bi se oduševljavali novim mogućnostima Microsoftovih kola, zaboravljajući da su istovetne mogućnosti nudili drugi proizvođači već godinama.

hacker_aca
10.9.2007, 20:23
Evo šta je čika Buš nedavno "lupao" u Sidneju...

http://www.cafemontenegro.cg.yu/index.phtml?akcija=vijest&id=23983

I beba nazvana Google, po istoimenom pretraživaču...

http://www.cafemontenegro.cg.yu/index.phtml?akcija=vijest&id=23991

Ljudi nemaju pojma kakve će biti posledice za dete ako ima ovkvo "unikatno" ime. :boodala:

Corwin
14.9.2007, 16:18
Lepo kažu ljudi da je ćutanje zlato, ali, izgleda da svetske zvezde, i poneki predsednik, nisu čuli za tu izreku. Da jesu, ne bi nas svakodnevno bombardovali izjavama tipa: „Za mene je manekenstvo nešto što radim za sve crne ljude“, ili „Volim decu, i sam sam nekad bio dete“.
Godinama se već prepričavaju biseri Kristine Agilere: „Dakle, gde se ove godine održava Kanski filmski festival?“ i Dejvida Bekama: „Definitivno ćemo krstiti Bruklina, samo još ne znamo u koju veru.“ Ali ni druge slavne ličnosti ne žele da zaostanu u trci za najgluplju izjavu. Američka pevačica Britni Spirs baš ima problema sa geografijom: „Često putujem u prekookeanske zemlje, na primer u Kanadu!“, a Džesika Simpson na zanimljiv način objašnjava problem sa anoreksijom: „Nisam anoreksična. Ja sam iz Teksasa. Ima li ljudi iz Teksasa koji su anoreksični? Nikad nisam čula ni za jednog. A to uključuje i mene.“
„Zgodni ljudi me uzbuđuju. Naravno, osim mene samog“, izjavio je i ostao živ, nekadašnji zavodnik Patrik Svejzi, a glumica Ališa Silverston je jedan od svojih filmova predstavila sledećim rečima: „Mislim da je film ‘Clueless’ vrlo dubok. Mislim da je dubok tako što je vrlo lagan. Mislim da lakoća mora dolaziti sa vrlo dubokog mesta ako je reč o istinskoj lakoći.“ Ko je shvatio, plaćamo mu piće.
Tom Kruz voli decu zato što je, kako kaže, i sam nekad bio dete, a Naomi Kembel tvrdi: „Za mene je manekenstvo nešto što radim za sve crne ljude“.
Nakon što je optužen za pedofiliju, reper R Keli je izjavio: „Odjednom ste kao Bin Laden Americi. Osama bin Laden je jedini koji zna kroz šta prolazim.“
Ni političari nisu ništa bolji! Al Gor, bivši potpredsednik Amerike, ubeđen je da je on stvorio internet (!), a usred skandala sa Monikom Levinski, Hilari Klinton, supruga tadašnjeg američkog predsednika Bila Klintona, ljutito je izjavila: „Ne dopuštam da novinari kopaju po našim papirima. Mi smo predsednik!“ Džordž Buš je dubokoumno zaključio da je „Rat opasno mesto“, a možda je, ipak, Ronald Regan, nekadašnji američki predsednik, bio u pravu kada je izjavio: „Činjenice su glupa stvar“...

Top pet izjava poznatih ličnosti
Maraja keri
„Kad god vidim na televiziji tu jadnu decu koja gladuju svuda po svetu, plače mi se. Mislim, volela bih da budem tako mršava, ali ne uz sve te muve i smrt i takve stvari.“

Madona
„Pre par dana sam razmišljala o smrti... Misao o smrti došla mi je dok sam sedela na klozetskoj šolji, tamo uvek najdublje razmišljam.“

Hoakin Feniks
„Imam li veliku žabu u kosi? Imam osećaj da mi nešto jede moj mozak“, reče Hoakin Feniks, glumac... na kojim opijatima, zaista ne znamo

Bruk Šilds
„Pušenje ubija. A ako umrete, izgubili ste važan deo svog života“, izjavila je Bruk Šilds, glumica. Njena umotvorina će kad-tad završiti na... paklici cigareta

Silvester Stalone
„Jedini srećni umetnik je mrtav umetnik, jer tek tada dođete u situaciju da se ne možete promeniti. Kad umrem, vratiću se kao kist.“

Ulmawen
20.9.2007, 23:43
E stvarno, ovaj hrvatski forum (gde je ovaj karatista) je pun bisera . :D Šta će sve (http://www.forum.hr/showpost.php?p=7058852&postcount=21)ljudi smisliti, pa neverovatno!

ForceWare
22.9.2007, 5:37
Jos gore je sto lik ima preko 2500 postova i ima uopste neurona da postavi/pita ovako nesto.

Ako vec ne znas nesto, for crying out loud, use internet search, dont embarase your self!

Zivo me zanima u koju mrtvachnicu su upali...(ako mu je to devojka imala na umu) :rofl: :rofl: :rofl:

Lokigodofirendlies
24.9.2007, 14:26
Sadam Husein je ubio Nelsona Mendelu,on je u stvari ubio sve Nelsone Mendele(tako nesto):icon_scra:icon_scra
Dzordz Bus

hacker_aca
24.9.2007, 22:10
Sadam Husein je ubio Nelsona Mendelu,on je u stvari ubio sve Nelsone Mendele(tako nesto):icon_scra:icon_scra
Dzordz Bus

Misliš ovo (http://www.cafemontenegro.cg.yu/index.php?group=32&news=4027)? :)

Lokigodofirendlies
24.9.2007, 22:56
Misliš ovo (http://www.cafemontenegro.cg.yu/index.php?group=32&news=4027)? :)
Da bas to, hvala:D