PDA

Prikaži potpunu verziju : Pro Evolution Soccer 2008

Strane : 1 2 3 [4] 5

opshtitelj
10.11.2007, 3:13
Ovaj fudbal je najbolji na tržištu, i najbolji ikad, ali laže kad igrash protiv kompa da se us#re#, uspe toliko da iznervira da mi dodje da polomim komp. od mojih igrača pravi debile a od njegovih terminatore, moji igrači se svi ukoče dok on ne da gol, golman se samostalno skloni sa gola i komp samo utera u prazan go, i još hiljade veoma iritantnih prevara krasi ovaj fudbal čak više nego njegovog predhodnika. imam brdo snimljenih prevara sa pes-a 2008 koje je napravio komp pa ako neko ne veruje imam i dokaz. inače je u multi playeru do jaja sem ako igram sa normalnim timom(ajaks, bajern, sevilja, i tako ti srednje snažni klubovi) protiv intera, milana, barse, mančestera, reala, čelzija, to su sve takozvani laž klubovi koje, po meni, biraju samo dunsteri a ne pes igrači. i da svaka težina sem najtežeg je više nego smešna, barem meni.

Leonida
10.11.2007, 9:52
Stvarno ovaj komp s*re (u igrici)...Kolko se god ja trudio i mucio da sacuvam rezultat on ce uvek dati gol.Ili ce se moja odbrana prosto skloniti i pustiti protivnika samo da se useta u gol,ili ce neki moj genije da posle kornera da srusi golmana + da autogol,ili ce prosto protivnik da cepne mog stoper sa ledja i sudija ce reci lepo''Nastavi,nastavi zabij mu gol''.Ovo je stvarno vise nebulozno.:(

PS.I nisam pocetnik u fudbalu.

nikola87
10.11.2007, 9:55
e 'ajd sad preterujete, tacno je da komp vara i da se golovi primaju uglavnom na debilan nacina gde komp jedva da je uspeo da stvori polu sansu ali sad da se bas ustea u gol i nije tacno.
Najbolje je kad komp povede pa onda nema sanse po 10min(na igri) da mu oduzmes loptu, pa te vrti onako po terenu, mada realno to i vi mozete da radite samo je jadna fora.

Leonida
10.11.2007, 10:14
e 'ajd sad preterujete, tacno je da komp vara i da se golovi primaju uglavnom na debilan nacina gde komp jedva da je uspeo da stvori polu sansu ali sad da se bas ustea u gol i nije tacno.
Najbolje je kad komp povede pa onda nema sanse po 10min(na igri) da mu oduzmes loptu, pa te vrti onako po terenu, mada realno to i vi mozete da radite samo je jadna fora.

Tu se apsolutno slazem sa tobom.To me najvise nervira od svega,komp.ti mazne loptu i nema sanse da je uzmes minimum 10-15 minuta.

matrix_ninja
10.11.2007, 12:09
i ja sam sinoc primetio da komp vara vodim u prvom poluvremenu 3:0 i onda u drugom izgubim 3:4 jednostavno odbrana kad vidi nekog dobrog igraca samo stane ponekad a cim i sekund stane golman jadnik primi kroz noge itd. . .

Leonida
10.11.2007, 12:50
i ja sam sinoc primetio da komp vara vodim u prvom poluvremenu 3:0 i onda u drugom izgubim 3:4 jednostavno odbrana kad vidi nekog dobrog igraca samo stane ponekad a cim i sekund stane golman jadnik primi kroz noge itd. . .

E majke mi mile sad sam odigrao utakmicu protiv Hambury(il tako nesto)i vodio sam na poluvremenu 3:0,a izgubio 3:4.2gola sam dobio tako sto posle kornera moj golman uvati loptu ,zatim mu odmah ispadne iz ruku,1 iz nepostojaceg penala i cetvrti tako sto je moj golman odbranio slobodan udarac sa 30tak metar i prosla mu lopta nekako kroz noge.Zaista nemam nista protiv ako se ovo desi jednom il dvaput,ali brate ,cim povedem kompjuter pocne da ''JEDI GANISE''.Svaka utakmica je isti scenario...

Roronoa Zoro
10.11.2007, 13:05
Za sve vaše probleme postoji rešenje, a to je "Add or Remove Programs" i sačekati PES2009.

nikola87
10.11.2007, 13:07
Za sve vaše probleme postoji rešenje, a to je "Add or Remove Programs" i sačekati PES2009.

bas sam to resenje primenio na pes6, odlicno resenje ako se previse nervirate. Moja tolpla preporuka.

uros@3D
10.11.2007, 13:26
I mene komp iznervirao 'teo sam da ga razbijem! Sinoc igram do pola 1 i vodim 2:0 (oba gola glavom) i komp mi zabije dva komada iz penala. Jedan je bio cista simulacija (vec je imao zuti zbog toga) a drugi se jednostavno desio zato sto igraci uopste ne uklizavaju na loptu i 90% uklizavanja je zuti karton. I na kraju mi se igrac prosto useta kroz odbranu i zabije mi gol a da se golman nije ni pomerio :boodala:

btw Kako se simulira ili kako se vuce za dres napr.?

Master Neo
10.11.2007, 13:34
Ja sam i tu fazu prevazisao. Ima jos bolje reshenje. Dovedite ortaka pa se kidajte ko ljudi. Nema nishta lepshe, kad ste ravnopravni i ne znate ko ce dobiti sledecu...

zidan grobar
10.11.2007, 14:26
E,ljudi kakav je ovaj PES 2008:
1.glupost
2.odlična igra
3.sačekati PES 2009

Preko LIČNE PORUKE

Mr.Deeds
10.11.2007, 16:24
Moze i ovde:
Svo troje po malo

Doolio
10.11.2007, 16:46
jescemo ***** i nerviracemo se, onda cemo da se naviknemo pa cemo da pricamo da je to najbolji pes, onda ce da izadje 09 pa cemo da jedemo ***** i nerviracemo se, pa cemo da se naviknemo, pa cemo da pricamo da je to najbolji pes, pa ce da izadje 2010 pa cemo..........

opshtitelj
10.11.2007, 20:33
Ja sam i tu fazu prevazisao. Ima jos bolje reshenje. Dovedite ortaka pa se kidajte ko ljudi. Nema nishta lepshe, kad ste ravnopravni i ne znate ko ce dobiti sledecu...

da ali shta je sa prevarama u vezi klubova inter, milan, manchester, real, barsa, itd, a da ne zaboravim na uvek lažljive igrače tipa ronaldo, ronaldinjo,eto, kristijano ronaldo, saha , runi i josh brdo njih,
da li neko zna neki mail ili zvaničan forum ili neko njesra gde se zagriženi playeri žale programerima iz konamija

Master Neo
10.11.2007, 20:37
Nadji mi fudbal ili serijal pes-a gde nije bilo da su jaki igraci nezaustavljivi. Ne postoji tako nesto. A i to nisu prevare, i u stvarnosti Henry, Ronaldinho i slichni teshko mogu biti zaustavljeni... Ne vidim tu neku veliku prevaru...:cool:

nikola87
10.11.2007, 20:46
da adriano je bas realan:opanachke
ili npr zigic, brate sutira kao adriano a ne mozes da ga fgurnes sa kanavaromk koliko je jak.
Iam jos 10000 primera ali ...:odoK:

ForceWare
10.11.2007, 22:58
Adriano je takav u šestici jer je bio hmm... "maskota".
Ovde u novom nisam primetio da je nešto preterano odrađen.

polarnimeda
11.11.2007, 0:27
da adriano je bas realan:opanachke
ili npr zigic, brate sutira kao adriano a ne mozes da ga fgurnes sa kanavaromk koliko je jak.
Iam jos 10000 primera ali ...:odoK:
paaa ziiigiic! nije da ne mozes, nego ne smes da ga gurnes :D a i posle onakve golcine koju je zabio romi.... :)

KICBA
11.11.2007, 1:12
E ljudi mnogo *****te...

Kad budete igrali igru sve na HIGH i na nekoj extra rezoluciji(kako ko) onda recite da je igra LOSA. Ili jos bolje probajte na PS3(ako vas ne mrzi, imate u Delta City-ju) pa onda komentarisite.

Po meni ovo je ubedljivo NAJ fudbal od svih pesova...

Master Neo
11.11.2007, 3:18
Apsolutno se ne slazem. Kao da je EA umeshao prste i napravio igru nalik FIFA fudbalu. Grafika ubi boze, neoptimizovanost... Ko zna, mozda je EA potajno kupio Konami pa sad izbacio fudbal da bude slican fifi da vide kako ce ljudi reagovati.... ;)

NastyB
11.11.2007, 10:36
E ljudi mnogo *****te...

Kad budete igrali igru sve na HIGH i na nekoj extra rezoluciji(kako ko) onda recite da je igra LOSA. Ili jos bolje probajte na PS3(ako vas ne mrzi, imate u Delta City-ju) pa onda komentarisite.

Potpuno se slažem. Imam i Fifu 08 i PES 2008 i na 1680x1050 na max. detaljima Fifa 08 izgleda kao diplomski rad programera-početnika. I opet je gameplay PES-a bar 5X bolji od Fife. Realnost?? Ovo je kompjuterska igra, a ako hoćete realnost gledajte fudbal na TV-u ili loptu u ruke, pravac livada i realizma kol`ko vam duša ište...

next
11.11.2007, 13:50
E ljudi mnogo *****te...

Bravo!Tvoj argument je grafika,shto je po meni u jednoj fudbalskoj simulaciji najmanje bitno...Mislim da se razumemo,i ja volim da to sve lepo izgleda,ali dzaba sve to ako je gameplay jadan...

Doolio
11.11.2007, 14:04
znaci smorio sam se zesce, napravim sebe i tutnem se u srbiju i hej haj igramo i udjem sutra u igru i nema me. sve je isto samo mene neeeema lalalalala:) cak mogu da loadujem international cup koji sam igrao sa sobom bez problema, samo sto ne postojim:)
jel se nekom ovo desavalo? isto mi se desava da nece da mi zapamti podesavanja za zvuk, sad ne znam da li ponovo da pravim lika posto cu se gadno izbedaciti ako ga opet ne bude bilo...

Densetsu
11.11.2007, 14:22
Svaki put ista prica kad izadje novi PES.

Pa dobro, pretpostavljam da malo kritika ne moze da skodi. Ako ne kazete glavama u Konami-ju sta je lose sa njihovom igrom, oni se nece truditi ni da je poprave.

ForceWare
11.11.2007, 15:50
Mislim da bi za Konami pun pogodak bila neka zvanična online lista želja gde bi svako mogao da unese šta bi trebalo ubaciti i poboljšati u novom izdanju.
Jer, ko zna bolje šta treba promeniti u fudbalu od ljudi koji ga igraju? :)

Doolio
11.11.2007, 16:44
da i onda dodje pola likova sa tripom 'ocu jaceg anrija ja mnogo volim anrijaaa' i pola likova sa tripom 'anri je prejak smorite ga', ili 'ocu da dajem golove sa 30 metara cesce', a drugi vice 'mnogo je lako dati gol sa tries metara':)

ForceWare
11.11.2007, 19:28
Da i onda dođe neko i seti se da prihvati NEKE a ne sve predloge. :D

Doolio
11.11.2007, 20:58
i onda opet pola likova obozava, a pola mrzi igru:)

ForceWare
11.11.2007, 21:59
Nisam mislio na te predloge tipa nabudžite Adrijana, smanjite Adrijana nego neke uopštene, npr. da su u Master ligi prave pare itd...

nikola87
11.11.2007, 22:03
ima tu foru EA sports, i ja sam im 100% napisao da pripaze na to sto igrac prolazi kroz tablu dok zakucava i sto se racuna 3 poena kada igrac gazi sa obe noge liniju 6.25(ili koliko god da je u Americi) i dan danas to nisu popravili.
ZNam da je OFF ali sam samo hteo da vam prenesem iskustvo. Nista oni to ne gledaju.

ForceWare
11.11.2007, 22:09
Ne poredi EA i Konami. ;)

Može link do sajta/foruma ili šta je već napravio EA za predloge?

edit:

To je bilo samo za FIFU?

edit2: nije za fifu nego za basket, sad sam video...

nikola87
11.11.2007, 22:13
e stvarno ne mogu da trzim link, to je bilo prosle godine, stvarno se ne secam sta sam kucao.. Sorry...:(

Doolio
11.11.2007, 22:34
Nisam mislio na te predloge tipa nabudžite Adrijana, smanjite Adrijana nego neke uopštene, npr. da su u Master ligi prave pare itd...

pa dobro, to bi bilo lako, tu nema problema jer se tu ne utice na samu mehaniku igre i ne moze nista da se za****, ali samim tim po meni to i nisu neke izmene, tj bilo bi mi mozda 1% gotivnije sto baratam sa pravim parama.
hocu da kazem da neki igracki kvorum oko nekih zakukuljenijih stvari nece nikada postojati, tako da je tesko da modifikujes igru po zahtevima igraca kad su oni razliciti. plus sto tu uvek postoji opasnost da ako popravis, lupam, nabacivanje, s****ces jos milion drugih stvari...

2fast4u
11.11.2007, 22:57
ja obozavam pes
i u stvari mrzim pes
sve dok nisam poceo da igram master ligu bilo je kao super a onda ..... neke stvari se nikad ne menjaju. mogu ja bate da budem doktor sto se tice fudbala sa onim mrcinama koje ti stave u master ligi u custom timu mozes da se obesis kakve stvari moze da se vide. ja se ubijem od igre imam milion akcija, 20 suteva najmanje 15 u okvir gola i jedva ponekad dam gol cisto ako se njihov golman ono umori od branjenja, a onda ako ja dam gol sledi neka neverovatna akcija kompjutera prolaze pored cele moje odbrane kao da me nema daju gol i sve ispocetka.
jednostavno od samog pocetka konami ima tu neku foru o pobedivim jedva pobedivim i skoro nepobedivim klubovima (kad igras slabijim klubom). to me uzasno nervira. dzaba se trudis bate i mlatis Liverpul celu utakmicu sa svih strana. ako das gol primices dva :icon_scra
covek na coveka odlicno
covek komp neopisivo
mozda je realan mozda ima najbolji gameplay ali snaga kluba treba i mora drukcije da bude regulisana:n-cc2:

Densetsu
11.11.2007, 23:15
Ako dosad niste znali, na vecoj tezini, kompjuterskim igracima se poboljsavaju karakteristike. Tako da cak i kad igrate utakmicu sa 2 iste ekipe (npr. Liverpul vs Liverpul) kompjuter ce uvek imati jace, brze i pametnije igrace od vas.

nikola87
11.11.2007, 23:18
pa zato sto u isto vreme moze da kontrolise 3 igraca i zato sto ima brzi odziv(mi uvek imamo onaj trzaj koji se dogodi kada se prebaci igrac).

ForceWare
11.11.2007, 23:51
Meni nikad nije bilo jasno kako kompjuter brani/šutira penal.

On uvek zna gde vi branite i gde šutirate.

Zato i ne igram penale na kraju ako igram protiv kompjutera. :)

Densetsu
11.11.2007, 23:55

Ne znam za ostale verzije ali na PES5, sutiranje u sredinu 95% slucajeva rezultira golom.

ForceWare
12.11.2007, 0:00
'Aj' šutni protiv drugog igrača po sredini ako smeš. :)

2fast4u
12.11.2007, 0:02
sutiranje na gol je kao igra pokera
nepostoji kombinacijamanja veca koja je unapred postavljena a vi ste je kao provalili nego postoji sansa za dobitak. u slucaju da je doslo vasih 5 minuta vi cete dobiti makar udarali samo vecu
tako je i na fudbalu sansa da date gol iz penala je velika najverovatnije i preko 80% tako da ce kompjuter od 10 penala odbraniti mozda 2 (probajte sa pucanjem u sredinu)

Ako dosad niste znali, na vecoj tezini, kompjuterskim igracima se poboljsavaju karakteristike. Tako da cak i kad igrate utakmicu sa 2 iste ekipe (npr. Liverpul vs Liverpul) kompjuter ce uvek imati jace, brze i pametnije igrace od vas.

super je to sto povecavanjem tezine mozete uciniti fudbal zanimljivijim ali ako mene dok vucem loptu po boku igracem koji je brzi od protivnickog za 20 posto ovaj ne blokira vec stize i uzima loptu onda stvarno nesto nije u redu. znaci nije u pitanju duel vec jednostavno trk gde me ovaj stize kao da ima turbinu u du**tu:)
to me tera da polomim dzojstike i druge razne stvarcice oko kompa:)

nikos
12.11.2007, 0:52

Pa onda bi ti uvek odbaranio penal ?

Nisam znao. Da ne ispadne da se hvalim ali do sad u svim prethodnim fudbalima posle relativno kratkog vremena sam "posedovao" comp. na najvecoj tezini i to Dosta slabiji tim VS ultra za****n, nema tu nikakvog posebnog varanja pitanje je kako baratas loptom. Kad mu provalis igru Comp mi je nekako smesan. Ovaj novi team vision je dosta solidan u odnosu na prethodna izdanja dosta je raznovrstan i "konkretan".

Da i onda dođe neko i seti se da prihvati NEKE a ne sve predloge. :D

Sto se tice predloga pojedinacni predlozi kakvi god bili su cisto gubljenje vremena, U svim vecim pes zajednicama postoji glasanje pa takve predloge mozda i pogleda neko.
Takva sekcija postoji i u nasoj pes zajednici mada je "propala" kao sto se i dalo ocekivati.

ForceWare
12.11.2007, 7:33
Pa onda bi ti uvek odbaranio penal ?
O tome ti i pričam. Kako da znam da ne krade? Nikako. :D

2fast4u
12.11.2007, 13:35
Jos jedna uzasna stvar kada se igra liga kup ili master tvpji igraci mogu da umru na terenu dok protivnicki tim igra uvek svez i odmoran i u najjacem sastavu. pa gde je tu pravda
KONAMI you have so much to learn!

KICBA
12.11.2007, 14:03
Bravo!Tvoj argument je grafika,shto je po meni u jednoj fudbalskoj simulaciji najmanje bitno...Mislim da se razumemo,i ja volim da to sve lepo izgleda,ali dzaba sve to ako je gameplay jadan...

Gameplay je najbolji... a ono sto sam gore napisao, napisao sam zato sto sam primetio da(sto se tiche PC-a) PES2008 ili radi sve u full-u(sve na high......) bez ikakvog kochenja
ili
kad ne igrate u full-u, igra baguje u shesnestercu kad je guzva, ili kad se gleda replay..... ili jos nekada.....

Zato sam rekao da kad budete igrali u full-u ovu igru, onda recite da nevalja.
Al jos jednom preporucujem da obavezno probate na PS3!

Aleksandar1987
12.11.2007, 17:51
Al jos jednom preporucujem da obavezno probate na PS3!

Ja sam probao na PS3 i nista posebno! Ocekivao sam mnogo vise!:ciao:

Maladikt
12.11.2007, 20:02
Nikako da provalim kako se lažira faul i kako se menja broj igrača u živom zidu. Čačkao sam opcije ali nisam nigde našao, pa bih molio ako bi mi neko napisao koje su komande?

p.s. sorry ako je neko već napisao, u velikoj sam žurbi pa ne mogu da prelistam prethodne odgovore.

nikola87
12.11.2007, 20:12
broj igraca se manja na levo/desno + l2 a ne znam kako se simulira.

matrix_ninja
13.11.2007, 0:40
faul se simulira tako sto stisnes l1,l2 i r1- nisam siguran jel r1 ili r2
a zivi zid moze i gore/dole da se dodaje nego ono za faul nije preporucljivo svaki put kad ne uspije dobijes zuti al svakako nije lose kad igras sa drugom pa kad mu kazes da si simuliro on po*izdi ili bar taj moj drug pa onda on pokusa i dobije zuti, nego nisam znao da i komp zna simulirati malopre komp simuliro i dobio zuti a ponekad kad uklizem i pustim replay ponovo i tacno vidim da ga nisam ni pipno a on se razbije. pozz

Željko
13.11.2007, 1:22
L1, R1 i L2, tako se simulira.
Kako se brzo izvodi faul? Gledao sam u Comand list-u ali mi oni dugmići nisu baš najjasniji :D ?

ForceWare
13.11.2007, 1:25
Pritisneš promenu igrača (L1) i pas (X) i uradiće brzo izvođenje ako je to u datom trenutku moguće.

Borowatz
13.11.2007, 4:17
Ja sam samo par puta brzo izveo faul i došao do zaključka da moraš biti baš blizu lopte i da ona mora stajati u mestu...
Čak nije htelo ni ako naleti neki drugi igrač na nju, već samo onaj koji je fauliran.:icon_scra
Možda grešim...

Maladikt
13.11.2007, 13:15
Brzo izvođenje faula je moguće samo kada lopta ostane u mestu i neki od igrača joj pritrči (obično faulirani). Dovoljno je pritisnuti pass (X) da bi se izveo faul.

branko999999999
13.11.2007, 14:32
PES 2008 having PS3 issues (http://www.gamespot.com/forums/show_blog_entry.php?topic_id=26037725) A FAQ on the official Konami Web site (http://uk.gs.konami-europe.com/game/news.do?idGameNews=289&idGame=149&idGamePlatformInfo=206) has addressed some of the problems gamers are having with Pro Evolution Soccer 2008, the latest game in the popular football series.
The issues seem to mainly affect the PlayStation 3 version of the game, and include problems with online play, gameplay freezes, and "stuttering."
The Konami FAQ advises users that in the case of PS3 gameplay "stuttering" that the problem is caused by users not playing the game in high definition. The solution is that users who can should switch to an HDTV.
Konami also admits, "We have uncovered issues which affect [the] online gameplay quality of PES 2008. We are working at full strength to find a solution as quickly as possible. We sincerely apologise for this inconvenience." Other issues included the PS3 freezing when playing in Master League mode, and freezing when a match is started. Konami says these problems can be bypassed by deactivating the autosave function, and not installing the game on the hard disc.
A spokesperson for Konami confirmed that the company was working "all out" on getting a patch released to fix these gameplay issues, but said that it did not yet have a date for when this would be likely.

WhenDarknessFalls
13.11.2007, 16:34
Ja i moja zakasnela reakcija... :boodala: Sta cu, tek sam se danas docepao igre :o

Da ne ponavljam ono ste ste svi ispricali, igra je ok, ali se vidi da je port i to poprilicno neoptimizovan. Ne zelim da zalazim u dalju diskusiju sto se tice toga.
Na 1024x768 i high imam konstantno zakucanih 60fps, i stvarno klizi, nema tog famoznog seckanja ni u sesnaestercu, niti igra ide usporeno. Nisam uocio razliku kada je iskljucen frame skipping. Ali zato u replayu FRAPS pokazuje ~35 frejmova, ali mi se cini da ima bar 2x manje :( .
Golmani su bas bas napredovali, i isto je tako teze dati gol, mada sam prvu utakmicu na Top Playeru dobio Milan sa Interom 3:0. (sreca :to_care:) Igraci trce za nijansu brze, ali mi je sam gameplay malcice usporen nego u PES6.
Sve u svemu, nakon par tekmi sa kompom i ne mogu mnogo da pricam, pa cu da cekam veceras kad mi se ortak vrati iz skole da opletem par "pravih" utakmica, pa da svedem utiske :icon_stud . Ajd u zdravlje... :kreza:

zugazuga
13.11.2007, 20:24
Kako da vidim koliki mi je fps rate kod PES 2008?
Da li mi treba neki program?

nikola87
13.11.2007, 20:26
instaliraj FRAPS, mada u pesu i kad imas 40FPS igra secka sto mi nikako nije jasno.Tek na 55FPS je normalno

matrix_ninja
14.11.2007, 1:37
jel neko moze molim vas da postavi link za onaj option file sto ispravlja imena igraca i grbove plz!

matrix_ninja
14.11.2007, 11:49
al ako moze da postavi neko provjereno dobar option file posto ja imam promjenjena imena igraca klubova promjen. grbovi al kad ulazim jedni jesu drugi nisu.:mad:
sorry zbog duplog post-a:ciao:

Mr.Deeds
14.11.2007, 12:56
grbovi se vise ne menjaju pomocu of nego moraju da se ubacuju preko afs explorera
Idi na pesoholicare tamo imas razne grbove

Jamiroquai
16.11.2007, 17:16
Ja imam problem sa Option Fajlom. Tacnije ne radi mi. Da li moze neko da postavi detaljno uputstvo sta i kako ?

Hvala unapred ;)

nikos
16.11.2007, 18:15
Ja i moja zakasnela reakcija... :boodala: Sta cu, tek sam se danas docepao igre :o

Da ne ponavljam ono ste ste svi ispricali, igra je ok, ali se vidi da je port i to poprilicno neoptimizovan. Ne zelim da zalazim u dalju diskusiju sto se tice toga.
Na 1024x768 i high imam konstantno zakucanih 60fps, i stvarno klizi, nema tog famoznog seckanja ni u sesnaestercu, niti igra ide usporeno. Nisam uocio razliku kada je iskljucen frame skipping. Ali zato u replayu FRAPS pokazuje ~35 frejmova, ali mi se cini da ima bar 2x manje :( .
Golmani su bas bas napredovali, i isto je tako teze dati gol, mada sam prvu utakmicu na Top Playeru dobio Milan sa Interom 3:0. (sreca :to_care:) Igraci trce za nijansu brze, ali mi je sam gameplay malcice usporen nego u PES6.
Sve u svemu, nakon par tekmi sa kompom i ne mogu mnogo da pricam, pa cu da cekam veceras kad mi se ortak vrati iz skole da opletem par "pravih" utakmica, pa da svedem utiske :icon_stud . Ajd u zdravlje... :kreza:

Stavi jednu manje rezoluciju, 800x600 sve na high sa 4x anti A. tako ces dobiti veci fps u replayima a imaces isti vizuelni kvalitet, cak ovako mi ima bolji smek.

Borowatz
16.11.2007, 18:53
Ljudi da li postoji način da iz jednog option fajla prebacim u drugi neke timove?
tačnije iz jednog bih uzeo partizan, iz drugog CSKA iz moskve i stavio u treći u kojem imam bundes ligu.:alealeee:
Sorry ako je neko ovo već pitao, sa mobilnog pišem, pa mi je mučno da pretražim.
THX unapred.

Eni
16.11.2007, 19:20
Poslednji fudbal koji sam igrao bila je FIFA2005 na PS2, pre par godina... pre toga FIFA2001 na PC... ovaj... pa nije grafika nešto napredovala...

(Da ne bude zabune, igrao sam na PS2 i PES4 i PES5, znam razliku, nemojte me kamenovati :D)

LM, za 2008. godinu nešto meni to šugavo izgleda. Igram u 1680x1050, sve max, i lepo teče, 58-60 fps (ograničen v-synsom na 60) ali nekako imam utisak da bi to moglo da izgleda na istoj mašini bar 5x bolje...

Sam osećaj fudbala mi je bolji nego u PES5, mada se još nisam navikao na tastaturu... A mrzi me da stavljam gamepad...

bruno
16.11.2007, 22:57
Meni je na tastaturi skoro neigrivo, +ne mozes da izvodis driblinge i sl.
Inace pes nije dobor zbog grafike, vec zbog igrivosti;)
meni je sasvim zadovoljavajuca grafika na high details...

matrix_ninja
16.11.2007, 23:51
borowatz jel mozes da postavis link gdje si nabavio partizan

Mr.Deeds
17.11.2007, 0:29
Ima na forumu Pesoholicara

matrix_ninja
17.11.2007, 1:00
ovo je vec drugi put da me saljes na pesoholicare hehe

WhenDarknessFalls
17.11.2007, 1:13
Sve u svemu, kao sto sam rekao, igra mi se svidja. Ali meni samo, u tome je problem :to_care:
Primera radi, dodje meni ortak sinoc da igramo, ja ukljucim PES2008. Razvalim ga prvu 6:2, drugu 3:1. Onda pochne da se zali kako kod njega igra lose radi, ne moze da se navikne bla bla, pa smo onda igrali nekih 10ak tekmi na PES6 :cool:
Danas ista pricha, samo drugi ortak i slican rezultat... Nije stvar u tome sto je igra zahtevna, vec se realno mnogo teze daju golovi, teze se prolazi na onu budjavu foru sa strane, i to smeta zagrizenim fanovima 6tice :rofl:
Nema veze, ima da przhim sam master ligu, kome oni trebaju :boxing:
:rofl:

Borowatz
17.11.2007, 1:14
da, da na pesoholicharima. Čak sam skinuo i da mi ceo meni bude u znacima voljenog mi kluba...:alealeee: (nema crno-bela zastava):opanachke
I znak za B92 na replayu....
Nego jel zna neko odgovor na ono pitanje iz #813?

matrix_ninja
17.11.2007, 1:25
na ono pitanje neznam odgovor

ps. nemas pojma koliko mi je drago sto ta fora teze prolazi-to sa strane
mislim nije mene sad neko od ortaka mogo pobj. na tu foru al me nervira kad neko igra samo na istu foru a ponekad kad odem u igraonicu pogledam na tv kad ono 9:7 ili 10:9 ili tako neki rezultat ko' da ne igraju fudbal, i to vecinom na tu foru daju golove svaki napad gol neznaju ljudi postavit odbranu ko botovi-kad vidis da neko ide na neku foru mozes primiti jedan put gol tako al drugi put neces. noob-ovi ccc:boodala:

WhenDarknessFalls
17.11.2007, 1:33
Bas to... meni je bezveze da igram tako, i trudim se da igram interesantno, sa lepim akcijama, a kad vidis da ti protivnik svaki napad igra isto... :icon_scra
Mada necemo da se lazemo, kada zapadnem u losu gol-razliku (gubim sa makar 2 gola razlike), i ja nerado pribegavam toj fori, jbg... :qliranje:

matrix_ninja
17.11.2007, 1:53
ma i ja bas kad zesce gubim nekad koristim tu foru ali to mi je vise nekako ocajnicki potez, kad gubim gol razlike lako stignem dovoljno je da jedanput bude lampard slobodan (posto sam navijac chelsea) na 30 m komotno ide lopta u mrezu covjek suta ko lud:tapsh: a za vodstvo je dovoljan drogba u ovom fudbalu tip moze da se gura sa 3 igraca i jos da ukine bar jednog od njih :eek:nego
vecinom igram ne neke kombinacije dodavanja i proigravanja obozavam proigravanja petom cesto zna da izbaci celu odbranu iz igre pa 1 na 1 jedan sa golmanom. posebno mi se svidja u ovog pes-a ono vazdusno proigravanje bas zna da posluzi i onaj dupli pas kad povratnu vracas ubacajem i ima dosta tih forica koje da mogu posluze ako se iskoriste u pravom trenutku.
moram sad da idem da spavam jbg sutra tj. danas ustajem u pola 6.
pozz:cool:

WhenDarknessFalls
17.11.2007, 2:20
E vidis, ja dupli pas ne koristim uopste, na PES6 mi se ne svidja kako je odradjen, mada je sad poboljsan, al zato to vazdusno proigravanje (L1+ trougao) koristim bas dosta, ume da bude korisnije nego centarshut u pojedinim situacijama.

banep
17.11.2007, 2:28
Sve u svemu, kao sto sam rekao, igra mi se svidja. Ali meni samo, u tome je problem :to_care:
Primera radi, dodje meni ortak sinoc da igramo, ja ukljucim PES2008. Razvalim ga prvu 6:2, drugu 3:1. Onda pochne da se zali kako kod njega igra lose radi, ne moze da se navikne bla bla, pa smo onda igrali nekih 10ak tekmi na PES6 :cool:
Danas ista pricha, samo drugi ortak i slican rezultat... Nije stvar u tome sto je igra zahtevna, vec se realno mnogo teze daju golovi, teze se prolazi na onu budjavu foru sa strane, i to smeta zagrizenim fanovima 6tice :rofl:
Nema veze, ima da przhim sam master ligu, kome oni trebaju :boxing:

Skoro ista prica...Bio mi burazer juce da mu namestim neke igre itd. I reko aj da bacimo neki fudbal. Namestio mu i fifu08 i Pes2008. Sto se mene tice fifu ne mirisem pa reko igramo pes. 15-minut 4-0 za mene (jos sam igrao sa interom skojim nikad ne igram posto je on uzeo milan), od toga sam dao tri gola na centarsut sa desne strane (Prolazi Maicon ko lud). On se smorio prekinuo i kaze aj da igramo fifu, ovaj pes nikad nisam igrao, ne pasu mi komande. Ajde reko. I tu odigramo prvu 1-1 a drugu ga dobijem 4-0. Elem poenta je da su ogromne razlike u dva fudbala ali ko zna zna...:alealeee:

Borowatz
17.11.2007, 6:45
Pa nije baš da ne prolaze po strani. Ali mnooogo manje nego u 6ici i bar su to izgrađene akcije, pa lepše za oko.
Ja i brat igramo Atletiko Madrid (ja) -Real Madrid(on) i najviše volim kad mu sa Simaom sa leve strane šesnaesterca ubacim u prazno Manišu na penal, iz drugog plana (a njegovi odbrambeni svi na ivici čuvaju Gomesa i Ronalda) hehehe
:boxing:

matrix_ninja
17.11.2007, 10:51
znam ja da prolaze ali kad ti vidis da to neko radi ti onda naravno neces stalno trckarati za tim igracem koji ce sa strane doci nego stisnes dugme za sut i fino jedan drugi igrac sam otima loptu a ti fino stanes u sesnesterac i docekujes svaku loptu koju on posalje dole ili procijenis otprilike putanju lopte ili ako je dole jedan samo igrac ti fino stanes kod njega mnogo bolje mozes ti igraca tako cuvati nego kad ti gore trcis a komp cuva igraca komp uvjek nesto za**** dok kad ti igras protiv kompa sasvim je druga stvar...

Borowatz
17.11.2007, 16:53
naravno. onda isprobaš nešto drugo, npr. jedan šut s 16m ili dribling to je to.
Čini mi se da bi ovaj pes bio odličan za 2vs2. Nisam još probao.:alealeee:

ForceWare
17.11.2007, 18:37
Probao sam ja 2vs2. I izgubio 5-6 utakmica od likova koji su prvi put uzeli džojstik u ruke.

Mr.47
17.11.2007, 20:56
Koja je fora sa izvođenjem kornera?
Ja sam uspeo da dam samo 1 ili 2 gola od 10000 kornera koje sam izveo, stvarno nikako da provalim u čemu grešim. Probao sam na sve moguće načine (i bliže golmanu i dalje od njega, po zemlji, jako itd.) ali ne ide.

Mr.Deeds
17.11.2007, 21:16
Probaj kad izvodis da ti jacina bude na pola.

ForceWare
17.11.2007, 21:46
Gađaj prvu stativu tj. tvog igrača na prvoj stativi.

Francesko
17.11.2007, 22:55
Hehe ljudi, ja sam mislio da ovo nije moguce, ali jeste... Evo ga gol sa 51 metra iz slobodnjaka!!!
http://rapidshare.com/files/70424982/Gol_sa_51m_.zip :tapsh: :alealeee:
Jedino mi je krivo sto sam ga dao protiv Srbije, ali ja na pocetku sam bio srbija, pa je buraze hteo da se menjamo, tako da sam ja poceo od 1:0 za Srbiju!

Mr.47
17.11.2007, 23:03
Probaj kad izvodis da ti jacina bude na pola.Probao sam i to ali nije pomoglo, kao i svaku drugu jačinu. Probaću to da uparim sa prvom stativom.

Ovo za prvu stativu mi se čini smisleno, jer sam oba gola upravo tako postigao, s tim da je jedan bio centaršut po zemlji. Ali je problem što igrač često centrira tako da loptu odmah izbaci u gol-aut kada skroz okrenem kameru (u liniji sa gol-aut linijom, skroz prema golu).

Može i neki savet u vezi slobodnih udaraca, tu sam takođe tanak.

ForceWare
17.11.2007, 23:13
Slobodnjake šutiraš sa igračima koji imaju jake ocene.

Iz blizine (16-20m) šutiraš do pola, držiš strelicu na dole ili držiš pas. Tako se lopta samo prebaci preko živog zida.

Iz daljine, takođe do pola, pa držiš gore ili pas u prazno. Lopta ide pravo i brzo.

Eni
17.11.2007, 23:16
Sad sam dobio sms od druga kojem sam za rođendan dostavio PEs2008 - a koji je inače kupio PS2 samo zbog fudbala - kaže najbolji fudbal ikad :)

matrix_ninja
17.11.2007, 23:52
ma iz kornera je lako dati gol ali naravno nemozes uvijek ja samo pravac ostavim isti i napunim do pola i tako najcesce postizem gol a mozes i da pokusas skroz prema levo-ne bas skroz ali skoro do kraja i napunis do pola ili malko vise ali to kad sutas sa desnjakom iz levog kornera ili ljevak iz desnog kornera i lopta ide nekako uvrnuta prema unutrasnjosti gola i golman se cesto ili zbuni il neznam sta ko neki bag ili ne uspije da odbrani il se lopta nekad odbije mom igracu...dalje znas. za sut ti je dobro objasnio ForceWare :tapsh: samo kad sutas negdje od 21-26 m otprilike napunis do pola i nista drugo ne drzis a manje od tog drzis nazad veca udaljenost drzis napred pozz
:cool:

Borowatz
18.11.2007, 6:00
Pa mislim da su korneri generalno laki (ili se to meni samo čini?)
Mislim da sam opasniji iz prekida nego iz igre. Obavezno staviš igračima koji imaju dobar header (iz odbrane pogotvo) da ti dodju u napad. Ja kornere izvodim tako što felširam loptu od gola (desni), levi je ka golu, ali onda ciljam na penal pa felširam (ovako ako je igrač koji centrira dešnjak), da bi igrač što jače naleteo na nju.
E sad uvek može da te prose** pa da daš npr gol Sneiderom glavom sa 14m kao moj brat meni.

PS. malopre sam izgubio 2 zaredom i tek treću pobedio, od lika koji večeras igra 2008icu prvi put. Nisam mogo da verujem. A u 6ici sam ga pobeđivao 9-2, ja totenhem a on bars.:boxing::to_care:

uros@3D
18.11.2007, 15:21
Ljudi imam problem u multiplayer-u. Imam prikljucen gamepad i tastaturu. U kartici keyboard sve stavke osim onih za biranje dugmica su izbledele (neupotrebljive) tj. nemogu da namestim da mi tastatura bude controller 1,2,2,4... To mogu da menjam samo kod gamepada. Bilo sta da stavim on uvek vrati gamepad na controller1 tako da nemogu da igram tastatura vs. gamepad nego samo gamepad vs. gamepad sto mi ide na zivce :n-cc2: Inace tastatura je u igrici upotrebljiva kao i dzojstik tj moze se igrati i na dzojstik i na tast.

What's the cacth? :confused:

WhenDarknessFalls
18.11.2007, 15:31
Catch je da podesis tastere na tastaturi kako ti odgovaraju, a kada podesavas za dzojped odes na Controller 2, keca ostavis praznog.

Edit: cekaj, lose sam razumeo... On ti vrati gamepad na controller1? Da nabavis novi settings.exe fajl eventualno? Eventualno promenis usb port na kom ti dzojped... :/

Jamiroquai
18.11.2007, 17:19
Burazer i ja od juce igramo Totenhem - Atletiko...A ja i dalje jedva zaustavljam njegov napad :D Totenhem je fantasticno uradjen, mada ni Atletiko nije los ;)

Mr.47
18.11.2007, 17:47
Pa mislim da su korneri generalno laki (ili se to meni samo čini?) Čini ti se. :) Inače, i mene nervira kada mi Mesi da gol glavom sa penala, pa razmišljam da li da ubijem sebe ili Galasa koji je za glavu viši od njega !? Probaću i ova ubacivanja što si rekao.
Zanima me kako da podesim koji igrači da idu na skok?

Mr.Deeds
18.11.2007, 18:25
Ja mislim da tako nesto i ne postoji

noisy
18.11.2007, 19:17
Slobodnjake šutiraš sa igračima koji imaju jake ocene.

Iz blizine (16-20m) šutiraš do pola, držiš strelicu na dole ili držiš pas. Tako se lopta samo prebaci preko živog zida.

Iz daljine, takođe do pola, pa držiš gore ili pas u prazno. Lopta ide pravo i brzo.
Koju strelicu, koji pas? Vučem na džojstiku dole, jel'? Ili držim X...
A iz daljine guram gore džojstik ili držim trokut? :kreza:

Mr.Deeds
18.11.2007, 19:36
Jel ti igras na WII ili na PC pa da vuces dole ili gore.
Lepo ti je sve objasnio za jaci sut drzis gore, a za slabiji drzis dole.

ForceWare
18.11.2007, 21:27
Koju strelicu, koji pas? Vučem na džojstiku dole, jel'? Ili držim X...
A iz daljine guram gore džojstik ili držim trokut? :kreza:
Baš tako. :)

Zanima me kako da podesim koji igrači da idu na skok?
Sad ću da vidim mislim da mogu maksimum 1 ili 2 igrača...

U podešavanjima pred utakmicu (meni gde menjaš formaciju) - Izaberi Setplay settings - Pa Select players to go up.

Možeš maksimum tri igrača da izabereš koji će da idu napred kod kornera ili centaršuteva iz slobodnog, npr.

Mr.47
19.11.2007, 1:04
To je to.

Borowatz
19.11.2007, 2:46
tek sam sad video. Jeste baš kao što je forceware rekao.
poz :alealeee:

Ja obično stavim odbrambene igrče da dolaze, jer su napadači već u napadu:opanachke, mislim ne moraš na njih da 'trošiš' ta 3 podešavanja za dolaženje u napad.
Ili bilo kojeg drugog sa dobrim headerom...

Mr.47
19.11.2007, 18:02
Za slobodnjake sam izgleda prirodno glup :D, a što se kornera tiče dosta sam napredovao (padne poneki gol). Još kada primenim ovu taktiku sa odlaženjem na skok... pa gde će mi biti kraj? ;) Hvala puno na savetima, pomogli su.

jagodanbg
19.11.2007, 18:17
ja sam se u ovom pes-u nadavao golova iz slobodnjaka vise nego u svim predhodnim ukupno! i to bez ikakvih fora i fazona, samo kocka ili krug - zavisi od udaljenosti od gola!

WhenDarknessFalls
19.11.2007, 20:29
Istina, kao slobodnjaci sa matorog Winning Elevena sa soni keca.
A ja muchim drugu muku, bukvalno sam razvalio dzojped, *em ti PES... Sad moram da sacekam par dana da organizujem kintu, ovaj put pucam na neko skuplje i kvalitetno reshenje.

Inache, interesantno je da odkako igram ovaj novi fudbal, PES6 mi zesce loshe ide... Kad se skupi drustvo, bilo kod mene ili njih, pichi se 6tica. I ja sam sve gori i gori... Uzhas, ova dva nastavka ne idu jedan sa drugim nikako :o

Maladikt
21.11.2007, 11:22
Inache, interesantno je da odkako igram ovaj novi fudbal, PES6 mi zesce loshe ide... Kad se skupi drustvo, bilo kod mene ili njih, pichi se 6tica. I ja sam sve gori i gori... Uzhas, ova dva nastavka ne idu jedan sa drugim nikako :o

Potpuno ista stvar i kod mene. Mehanika igre je skroz drugačija pa se odvikneš od one u šestici.

Sondri
22.11.2007, 12:16
Dosadili mi uvijek isti golovi iz kornera pa sam danas pokušao nešto novo. Prije izvođenja sam "pomjerio sliku" maksimalno prema svom golu i napunio malo preko pola. Svi igrači su trčali prema golu, a lopta je išla na nekih 20-ak metara gdje je Seedorf uvatio volej i zatresao prečku. Izgubio sam se u momentu i dok sam došao sebi od uzbuđenja :) već je počeo replay i nisam stigao snimiti ovu akciju. Naravno, pokušao sam ovo još 50 puta, ali bez većeg uspijeha :( Konačno su popravili taj bug sa predhodnih nastavaka u kojima bi igrač loptu udario glavom sa 20 metara!!!

Željko
22.11.2007, 23:16
Kako da podesim da igram na džojstik i tastaturu tj. znam kako da podesim ali ako podesim tastaturu na controller 1 i džojstik na controller 2 džojstik radi normlano ali tastatura ne. Igrači se kreću svuda, dugmići ne reaguju... Probao sam da podesim kontrole ali opet isto.. Do čega li može da bude?

nikola87
23.11.2007, 11:39
Kako da podesim da igram na džojstik i tastaturu tj. znam kako da podesim ali ako podesim tastaturu na controller 1 i džojstik na controller 2 džojstik radi normlano ali tastatura ne. Igrači se kreću svuda, dugmići ne reaguju... Probao sam da podesim kontrole ali opet isto.. Do čega li može da bude?

pa udjes u settings/control i tu postavi da gamepad(koji je ukljucen u komp i pravilno detektovan) bude Controler 2 i to je to.

Željko
23.11.2007, 12:54
Znam to, nisam glup :D
Ali tastatura me zayebava, igrači idu svuda, ne reaguju kontrole...

redsi
23.11.2007, 19:04
Ljudi da li ima negde of sa Partizanom.:alealeee:

steve89
23.11.2007, 19:18

Koja beda...

2 kornera - 2 gola, a strelci Deko i Mesi, i to oba puta pored Ajale i Serhia (saragosa) koji u skoku, u stvarnosti, jedu takve (pe*ere ciganske) za dorucak...

Svaki put moraju ove pe*ere sminkerske da urade dobro, ali ovo je smesno... Osim toga, kakve sve golove daju... 'ajde neka kaze neko ko je primio normalan gol protiv njih? Uvek neki kiks, nekim cudom lopta dodje do njih...
Kao npr. pre 10-ak minuta: lopta ide ka mom golmanu, on istrcava, "izdize" loptu u stranu (nekim cudom) pravo na Ronaldinja i ovaj daje gol.
A kad sam video da je Mesi poceo da se gura sa Ajalom i prosao ga... Smesno!

Stvarno vise nema svrhe igrati sa svemirskim ekipama... Smesno je.

Zato lepo, kao juce sto sam igrao sa drustvom, izaberu se ekipe kao sto su Saragosa, Njukastl, Totenhem, Sevilja i mnogo je bolje, realnije, zabavnije za igru...

:ciao:

Jamiroquai
23.11.2007, 19:22
Da, ja cesto igram sa Saragosom. Uopste nisu naivno uradjeni...

mr.jack
24.11.2007, 1:09
da li neko moze reci kako se koristi dupli pas i jos neke komande.
Hvala

nikola87
24.11.2007, 12:53
drizis L1 + X i onda kad lopta dodje do igraca koji treba da odigra dupli pas ti pritisne X ili trougao u zavisnosti da li hoces direktnu loptu ili u prazan prostor.

next
24.11.2007, 14:50

Koja beda...

2 kornera - 2 gola, a strelci Deko i Mesi, i to oba puta pored Ajale i Serhia (saragosa) koji u skoku, u stvarnosti, jedu takve (pe*ere ciganske) za dorucak...

Svaki put moraju ove pe*ere sminkerske da urade dobro, ali ovo je smesno... Osim toga, kakve sve golove daju... 'ajde neka kaze neko ko je primio normalan gol protiv njih? Uvek neki kiks, nekim cudom lopta dodje do njih...
Kao npr. pre 10-ak minuta: lopta ide ka mom golmanu, on istrcava, "izdize" loptu u stranu (nekim cudom) pravo na Ronaldinja i ovaj daje gol.
A kad sam video da je Mesi poceo da se gura sa Ajalom i prosao ga... Smesno!

Stvarno vise nema svrhe igrati sa svemirskim ekipama... Smesno je.

Zato lepo, kao juce sto sam igrao sa drustvom, izaberu se ekipe kao sto su Saragosa, Njukastl, Totenhem, Sevilja i mnogo je bolje, realnije, zabavnije za igru...

Heh,ja sam Newcastle...
Stvarno mocna ekipa,u ovim da kazem normalnim okvirima...Martins je neuhvatljiv,ali zato -pas,centarshut i shut na gol su mu ochajni,ali dobro da su mu dali josh i to,ne bi bilo zanimljivo...A t usu josh i Duff,Owen,fantastichni Given(mada i on ume da kiksne)...

Željko
24.11.2007, 17:58
Meni je najbolja srednja jaka ekipa Marsej, sa njima igram ako se dogovorimo da uzmemo slabije ekipe, ako neko hoće da igra sa jakim ekipama naleti na otpor Milana.. :D

IYIARKO
25.11.2007, 16:14
Jer primetio neko da pes 2008 ista fifa shit, samo bolja grafika i kontrole. Za mene je PES6 i dalje neprevazidjen. -.-
****li su ga tesko ove godine...

mr.jack
25.11.2007, 23:49
ja ne znam zasto, ali meni komande poput duplog pasa, simuliranja faula ne funkcionišu.
Ima li neko ideju zašto?

nikos
26.11.2007, 18:48
ja ne znam zasto, ali meni komande poput duplog pasa, simuliranja faula ne funkcionišu.
Ima li neko ideju zašto?

Ima samo 2 mogucnosti :

1.Igras na tastaturi, koja nije USB, a i da jeste to je malo manje *****e(sto se tice PES-a, nemogu vise tastera odjednom , ili mogu ali opet..) Predji na kakav god gamepad i osetices razliku.

2. U slicaju da igras na gamepad-u onda neznas pravilno da izvedes to sto hoces.

Ajde sad pitaj kao i njih 157 pre tebe kako se pada i sl ...

sharlo_03
26.11.2007, 23:51
Imam problem sa instalacijom igre. Odaberem jezik i pise preparing install shield wizard i loaduje neki dll file pa nestane taj prozor sa preparing install shield wizard i nista se ne desava. Sta da radim?:paranoia:

next
27.11.2007, 0:08
Imam problem sa instalacijom igre. Odaberem jezik i pise preparing install shield wizard i loaduje neki dll file pa nestane taj prozor sa preparing install shield wizard i nista se ne desava. Sta da radim?:paranoia:

Hum,mislim d asu josh neki imali slichan problem....
problem bi trebalo da bude u toj crackovanoj verziji igre,naime smesh da izaberesh samo engleski i nijedan drugi jezik,da bi instalacija bila uspeshna...Pokushaj!

sharlo_03
27.11.2007, 13:51
samo sam engleski i birao. Da probam onda neki drugi jezik? U sustini sad cu ja da probam i to.

EDIT

Nece ni tako. Ja sam to od druga pozajmio samo sto su vec extractovane arhive cini mi se. Vec je tu setup.exe... nista nisam morao da extractujem pa da mountujem.

IYIARKO
28.11.2007, 14:27
@mr.Jack

instaliraj pes 5 i idi na training i tamo imas step by step sve objasnjeno kako se dribla, sutira, centrira, pasovi, SVE SVE!!
posle pes 5 nista nije menjano na dalje, samo su dodati specijalni potezi ronaldinjo, cristiano ronaldo i t.d.
Ja i brat kad igramo to je katastrofa, odbrana je mnogo vaznija od napad!! Drzis c na tastaturi i pretisnes x da oduznes loptu videces vec kako igrac uzima drugi pristup. Onda ona dobra fora sa R1 kad trcis pored linije auta pustis sve, ides R1, on nagazi loptu, pa onda nastavis da trcis (speed control -ima u pes 5 isto)
kad drzis Q (L1) i centriras uvek ide igracu koji je zadnji u napadu, Q+trouglic visoka lopta mnogo jako ako si 1x1, rolinzi se rade na C i Q imas ovde http://www.youtube.com/watch?v=xv40m9eygoc
probaj obavezno da uzdignes loptu i marsejski rulet (ako imas samo tastaturu podesis na TFGH up,down..desni analogni). Isto imas foru kad ti stoji igrac pored lopte pecnes dvaput gore ili dole i on se samo cimne nogom. C+nazad napred je ono sto radi prvo na youtube video... svi potezi su stari iz pes5 mozda je neki noviji...
kad sutiras loptu na go pretisni u isto vreme C (R2) i bice sut unutrasnjom - kontrolisani, dobar za pogodak u raslje ili one slucajeve kad igrac tezi da prebaci ceo go, ti samo R2 i on sutne smireno. Kocka pa X je imba potez. ili krug x...

Nemog vas ucim sve :) Nadam se da ce pes biti na wcg-u ili neki turniri kod mene u Nisu da demonstriram znanje :n_klanja:

Jos bolje dodaj me na msn marko.big@hotmail.com i cu ti pokazem preko kamerice kako se radi (ne obicna kamerica, nego cu da pustim da vidis ono sto ide na moj monitor...)

nikos
28.11.2007, 15:44
@mr.Jack

instaliraj pes 5 i idi na training i tamo imas step by step sve objasnjeno kako se dribla, sutira, centrira, pasovi, SVE SVE!!
posle pes 5 nista nije menjano na dalje, s

Nisi bas u pravu, tacno je da detaljan trening postoji u Pes 5 ali postoji i u Pes 6. takodje i u Pes4 , 3 i tako u nazad. Neke stvari se dodaju neke izbacuju sto je i logicno (jer bi forsiranje jednih te istih stvari ljudima dosadilo) npr. izbacen je trening sa cunjevima iz pes5 u narednom serijalu. U poslednjem su izbacili kopletan trening (koga iskusni igraci znaju napamet, i i koriste samo ono sto je i ostalo "free, korneri i sl. Ovo ce se menjati, neke stvari se mozda i vrate ali UVEK POSTOJI SPISAK KOMANDI i to je dovoljno tako da "ne moras da nas ucis jer sve lepo pise :cool:.

Posle Pes5 "nista nije menjano, samo dodate neke finte" , ? nek si timeni ziv i zdrav ako nikakvu razliku ne primecujes,(sem finti ) onda ne vredi da torsim reci.

@mr.Jack
Nadam se da ce pes biti na wcg-u ili neki turniri kod mene u Nisu da demonstriram znanje :n_klanja:

Ne nadaj se Pesu na WCG jer je tu "uletela EA SOPRTS" sa svojom smesnom arkadicom-limunadicom koja vise i nije smesna jer deci otima pare 2 puta godisnje malo im je 1 put. Ovi nasi "stisli pa ne daju" - tako i treba :)

Inace ne treba ti CPL (cesto im organizacija manjka bar sto se tice pesa) imas LIVE TURNIRE koji su uglavnom solidno organizovani pa tu proveri koliko zaista vredis .....

Maladikt
28.11.2007, 20:05
Posle Pes5 "nista nije menjano, samo dodate neke finte" , ? nek si timeni ziv i zdrav ako nikakvu razliku ne primecujes,(sem finti ) onda ne vredi da torsim reci.

Mislim da je čovek mislio na to da ništa nije menjano što se tiče poteza, a ne u celoj igri. Što si odmah zapenio, nema potrebe za tim. :)

Alexa74
29.11.2007, 13:24
Imam narodnu verziju igre. U settingsu mi nudi maximalno rez 1024X768 i medium detalje i ne da nista vise od toga. Kad pokusam da stavim na high, daje mi poruku da mi karta ne podrzava zadato. Da li ima neko resenje za postavku vise rezolucije (recimo 1280X1024) neki fix, posebni drajver ili sl? Imam 8600Gt sa drajverima v163.75.

next
29.11.2007, 13:42
Imam narodnu verziju igre. U settingsu mi nudi maximalno rez 1024X768 i medium detalje i ne da nista vise od toga. Kad pokusam da stavim na high, daje mi poruku da mi karta ne podrzava zadato. Da li ima neko resenje za postavku vise rezolucije (recimo 1280X1024) neki fix, posebni drajver ili sl? Imam 8600Gt sa drajverima v163.75.

Skini PES2008 Widescreen Fix !

Alexa74
29.11.2007, 13:48
Skini PES2008 Widescreen Fix !
Hocu li dobiti 1280X1024 i high detalje posto moj tft nije Wide?

next
29.11.2007, 13:54
Hocu li dobiti 1280X1024 i high detalje posto moj tft nije Wide?

hum,izgleda da necesh,mislio sam da ti je wide monitor pa sam ti preporuchio ovo,ovde su ponudjene rezolucije:
1152settings = 1152x864
1360settings = 1360x768
1440settings = 1440x900
1680settings = 1680x1050
-------------------------------------------------------------------------
Nishta,googlaj malo,sigurno ima neki fix...
-------------------------------------------------------------------------
Evo nashao sam ti ja, klikni ovde (http://www.playground.ru/cheats/4907/), pa na "Общий FTP / Public FTP" i downloaduj...

Jamiroquai
29.11.2007, 14:13
Meni radi i ovako na 1280x1024 ? Bez ikakvog fixa.

Alexa74
29.11.2007, 14:40
Nasao sam neki 1280x1024 HIGH Fix. Videcemo da li radi. Ako radi stavljam ovde.

Alexa74
30.11.2007, 16:29
Nasao sam neki 1280x1024 HIGH Fix. Videcemo da li radi. Ako radi stavljam ovde.

1280x1024_HIGH_fix.rar (http://rapidshare.com/files/65160126/1280x1024_HIGH_fix.rar) Sredio je rezoluciju, ali sam detalje samo prvi put mogao da stavim na high. Pri sledecem ulasku mi je vratio na medium bez mogucnosti da vratim na high. Cak i posle reinstalacije.Sta je tu je igram na medium.

Maladikt
30.11.2007, 17:12
Ma pusti grafiku, to ti je najnebitniji deo... igrao bih PES da je sa čiča glišama (ali šesticu:kreza:)

nikos
4.12.2007, 0:16
Konami je izbacio patch 1.2 kaze

Description:
Changes in version 1.20:
-Searching for opponents in “Quickmatch” tries first to pair you with players having a good connection
-Occasionally appearing slow downs during matches have been fixed to improve game play quality
-Some changes to the network structure have been introduced in order to solve issues for users which are not able to connect to opponents
-Issues with Windows Vista causing PES 2008 not to recognize the full amount of the video card's VRAM have been fixed.
-Various other minor issues have been corrected

Sutra bi trebalo da izadje podrska za "narodnu" verziju oli za one koji nece da habaju svoje orginale ;)

http://www.gamershell.com/download_22247.shtml

Master Neo
4.12.2007, 1:59
Izgleda da je sve do brzine procesora. Sa onim starim sam imao usporenja cak i sa 1.1 patch-em. A sad sa ovim klokovanim na 3.1 i ramom na 900 cl4 ne da nema usporenja, nego sve leti ekstra. Cak i kod replay-a i kod izvodjenja slobodnjaka sve ide full. naravoucenije: uzmite nov cpu ;)

GordoN
4.12.2007, 11:51
Ma kakav procesor ,ovo je neki zesci bug! Prvo sam igrao normalno sve na HIGH ,bez seckanja , i onda odjednom iz cista mira poce da secka. Spustim detalje na medium ,isto radi extra bez seckanja i posle 1-2 nedelje opet iz cista mira poce da secka jos gore nego na high. I eto sad igram na low ,sa povremenim seckanjem. Mislim da mene ova igra mrzi :kreza:

Master Neo
4.12.2007, 17:00
Slusas li ti sta ja pricam? Imao sam isti problem kao i ti. Dok mi igrom slucaja nije stigao novi procesor kog sam klokovao. Sad sve ide najnormalnije

nikos
4.12.2007, 18:35
novi procesor kog sam klokovao. Sad sve ide najnormalnije

Sto brzi procesor + sto zategnutija setovanja skoro eliminise problem (vlasnici dual c. ih nemaju), mada Konami svakako treba da ispravi ovaj propust jer npr. Vlasnici PS3 nemogu nista da overklokuju, a njima *****ava jos vise ;)
Ceka se "podrska za 1.2" pa da se vidi jel su konacno ispravili ovo.

MEGATRON
6.12.2007, 1:04
Ma kakav procesor ,ovo je neki zesci bug! Prvo sam igrao normalno sve na HIGH ,bez seckanja , i onda odjednom iz cista mira poce da secka. Spustim detalje na medium ,isto radi extra bez seckanja i posle 1-2 nedelje opet iz cista mira poce da secka jos gore nego na high. I eto sad igram na low ,sa povremenim seckanjem. Mislim da mene ova igra mrzi :kreza:
kupi dual core i necesh imati problema veruj mi:D.

2fast4u
6.12.2007, 1:23
meni je na atnlon-u 64 seckao ponekad kad je gusto, ali posle zamene procesora sa x2 4000+ kao sat

NikolaT
6.12.2007, 19:33
meni je na atnlon-u 64 seckao ponekad kad je gusto, ali posle zamene procesora sa x2 4000+ kao sat

Пошто мени не сјецка готово никада (једном у 10 утакмица и то у ситуација када и нема баш много дешавања на екрану), а имам Athlon64 3000+ чини ми се да тај проблем није до процесора. Иначе обавезно инсталирајте верзију 1.2 јер исправља неке иритантне багове.

nikola87
6.12.2007, 20:13
koje iritanyne bagove ispravlja???

Jamiroquai
6.12.2007, 20:59
To se i ja pitam. Osim replaya, nista nisam primetio...

2fast4u
7.12.2007, 3:20
ma radi i prva verzija sam je do hardvera, siguran sam, menjao sam komponente pre nedelju-dve i to je to. mozda sa patchom nece biti problema ni na malo slabijim kompama neznam

MEGATRON
7.12.2007, 20:12
ma to je do hardware-a garant.jednostavno single core polako gubi bitku, omatorio je vec;), tako da teshko da ce novije igre bez dual core-a moci da se igraju (pricham o 2008. godini).

Jamiroquai
7.12.2007, 22:50
Pa kada malo pogledamo naslove i od ove jeseni, single core je prevazidjen ;)

zidan grobar
11.12.2007, 20:40
Moje prvo misljenje o PESU 2008.
Igra super,sve je sada dovedeno skoro do savrsenstva.

MEGATRON
11.12.2007, 23:04
igra je ok ,chist prosek ni gore ni dole, ali chekamo next engine, sve ovo je vec vidjeno:rolleyes:

MEGATRON
11.12.2007, 23:07
Pa kada malo pogledamo naslove i od ove jeseni, single core je prevazidjen ;)
ma to i ja kazem, ubi me ako sledece godine kao "minimal system requirements" igre ne budu trazile dual core a kao "recommended" neki quad core ili sl.:cool:

Mr.Deeds
11.12.2007, 23:23
Drzim te za rec:D

WhenDarknessFalls
11.12.2007, 23:41
Ma jeste, oni ce svake godine da razvijaju novi endzin... :rofl:
Ne znam, ja mislim da ce za sledecu godinu da se poveca zahtevnost za grafu i eventualno vise rama, mada ne verujem. Drzace se oni ovog endzina makar 2 godine, bar ja predvidjam tako.
U sustini, bolje bi bilo da su sacuvali onaj iz 6tice, i nabudzili shejdere i ove fensi kerefeke... al sta ces, jbg.

Mr.Deeds
11.12.2007, 23:59
nisam igrao odavno sad se setih na demou se ronaldinju pomerao rep a na full ne(ili ja nisam primetio)

GordoN
12.12.2007, 15:56
Ja sam svoj problem sa usporavanjem resio ,i da ,kao sto je Master Neo rekao problem je bio u procesoru...Samo sto ja nisam morao da menjam procesor nego samo da ocistim kuler na istom (bilo je jedno kilo prasine :kreza:) . I sta znam valjda se pregrevao pa nije mogao da radi kako treba ,nemam pojma ,uglavnom sve igre koje su mi pravile problem sad rade besprekorno . PES2008 sad radi odlicno na 10x7 i High :alealeee::alealeee:

sharlo_03
12.12.2007, 16:23
`Bem ti kompjuter da ti j*bem kompjuter. Vecito se meni neka sr*nja desavaju. Nabavih PES 2008 narodnjaka i instaliram ja sve lepo.:D Ima nalepnicu Fer svetlo i ok to ne radi ja skinem sa neta vitalnost kreker i pojavi mi se ovo
http://img2.imagetitan.com/img2/small/8/8_prob444.jpg (http://img2.imagetitan.com/img.php?image=8_prob444.jpg)
Pomozite mi barem preko PM ako ovako ne moze.:o

Inace kod druga sam primenio isti metod instalacije i radi! Kako to?!:mad:

Mr.Deeds
12.12.2007, 18:32
Sto ponavljas postove na dve teme!?
Ako neko zna odgovorice ti.
Uzgred gde si stavio ta krek?
Stavi ga tamo gde ti je instalirano! Moze da bude do harda! Probaj re-install!

sharlo_03
12.12.2007, 18:37
Stavio sam i ovde zato sto sam tek posle video da je ona tema PES 2008- srpski komentatori. Obrisao sam sad. A probao sam dve verzije. Ona sa puno fajlova iz kojih se preko winRAR izvuce iso i probao sam danas klasicnu neku instalaciju. Obe imaju isti lekic fer svetlo ali mi se i sa drugim lekovima pojavljuje ista poruka. Napominjem da sam kod druga instalirao i radi normalno a ima slabiji komp od mene mada to po meni sad i nije bitno:D

MEGATRON
12.12.2007, 19:50
Drzace se oni ovog endzina makar 2 godine, bar ja predvidjam tako.
jeste i ima da prodju ko EA sa NBA Live-om:kreza:.znachi 5 jbnih godina igram istu jbnu igricu(nba):mad:. ljudi misle da smo retardi,da ne primecujemo isto sr**e, promene igrache i upakuju u "novo" izdanje.to je propast!

sharlo_03
16.12.2007, 22:01
Evo resio sam problem. Treba da se instalira microsoft c++ redistructable library ako se dobro secam naziva. Pozdrav:)

WhenDarknessFalls
16.12.2007, 22:50
jeste i ima da prodju ko EA sa NBA Live-om:kreza:.znachi 5 jbnih godina igram istu jbnu igricu(nba):mad:. ljudi misle da smo retardi,da ne primecujemo isto sr**e, promene igrache i upakuju u "novo" izdanje.to je propast!

Nemas pojma koliko to ljudima ne smeta... Znam mnogo ljudi koji kukaju za ovaj endzin jer ne valja, vec bi bilo bolje da su ostavili stari. Meni je svejedno... Iskreno, ovaj novi pes ne igram uopste (zadnje dve nedelje nisam nijednom odigrao partiju). Dok sa starom shesticom je to bilo peglanje svaki vikend po celu noc...

nikola87
19.12.2007, 1:11
E ovo sam morao da stavim zato sto ne mogu da verujem sta se na ovoj igri dogadja.
Inace ovo je utakmica u kojoj sam definitivno najgore igrao odbranu ikada i da mi ne bese golmana koji je sve zivo branio puko bi sa 5 razlike, mada je i njegov gosa bio na nivou.
Pazite sad ovo prvo statistika:
16037

pa onda ko je dao golove i ko je asistirao(napominjem da sam onaj peti gol dodao u paintu da ne bi morao da postujem 2 slike jer mora da se skroluje da bu se videlo vise od 4 gola):
16038

da bi na kraju igraci I golman(koji je bio neverovatan) dobili ovakve ocene:
16039

Utakmica je bila 20 min , na najtezem nivou
E da David je ucestvavao u svakoj akciji za gol da fdobio je 7.5......xa.xa
Kezman 3 gola + 1 asistencija
David 2 gola + 3 asistencije

ps : obratite paznju za koliko su izjednacili i kako se kretao rezultat.

Barni
19.12.2007, 11:17
Ma nije to ništa:to_care:
Fora je kada iz 2 protivnikova šuta na gol primiš 3 komada - za onaj treći je zaslužna odbrana ili goša (klasika golman ispucava loptu i pogodi nekog iz odbrane i eto gola, mada mi se desilo da se goša okrene iz čista mira i zakuca loptu u svoju mrežu :kreza:). Kako je tastatura preživela takve situacije meni nije jasno:dzavo:
Nego koji gamepad-ovi su se pokazali kao izdržljivi, i provereno otporni na bes izazvan pes-om...

nikola87
19.12.2007, 11:19
ma nije stvar u katastrofi vec u ocenjivanju, pa jbt cova je dao 2 gola + 3 asistencije + sto su sve akcije bile prelepe(tzv ne sablonske).

Barni
19.12.2007, 11:39
ma nije stvar u katastrofi vec u ocenjivanju, pa jbt cova je dao 2 gola + 3 asistencije + sto su sve akcije bile prelepe(tzv ne sablonske).
OMG oko čega se ti nerviraš, ja na to i ne obraćam pažnju. U prošlom izdanju je to bilo daleko bolje urađeno :ciao:

Mr.Deeds
19.12.2007, 13:34
U ovom pes-u valja samo grafika i pomalo sudija.
Sve ostalo je "dzabe ste krecili"!!!!:D
Tako da ga ja i ne igram, a volim pes

Stojadin
19.12.2007, 14:08
JA bataljujem pes 2008 vracam se na 6.Pa ovi golmani nisu normalni korner nema potrebe izvoditi kao nekad nego samo u golmana i on ce u 7/10 ubaciti sam u gol...:mad::mad:

Maladikt
19.12.2007, 17:28
Ja sam davno prestao da igram ovu glupost... posle razvaljene tastature sam shvatio da ne vredi boriti se sa idiotlukom. Pametniji popušta...

Mr.Deeds
19.12.2007, 17:52
Igrati sa nekim je ok, ali sa pc je prava propast.
Kao da je programirana da kad igraju ti klubovi koji rezltat ce da bude

Moca
20.12.2007, 13:30
A jel mora da se instalira patch 1.1 pa tek onda 1.2 ili ne?

GordoN
20.12.2007, 14:05
Ja sam instalirao direktno patch 1.2 i sve radi kako treba ,mislim ne trazi da prvo instaliras v1.1

Moca
20.12.2007, 17:49
Ljudi imam sledeci problem.Imam AMD Athlon 2800+,1GB Ram-a i GeForce 6600 128MB. Imao sam instaliran WinXP i SP1.Igrica je radila ok na medium podesavanjima na 800x600.I onda se javlja problem posle instalacije SP2.Kad zelim da instaliram igru on mi javi da treba instaliram DirectX 9.0 minimum.Ja instaliram directX ali on opet prilikom pokretanja instalacije trazi da se instalira i ugasi se.Ja sam malo trazio po netu i nasao da treba da selektujem ikonicu set up-a i compatibility namestim na win 2000.Ja i to namestim i pokrenem instalaciju,zavrsi instalaciju i kada odem da podesim rezoluciju i sve on mi dozvoljava samo minimum na 800x600 ajde predjem i preko toga i podesim tako.Ali kad zelim da pokrenem igru onda mi javi da nemam dovoljno jak komp i odbije to da je pokrene.
Reinstaliram win i na cist ubacim sp1 i sp2 i onda drajvere najnovije za grafu itd. I opet isto.Instaliram Win PONOVO samo sa SP1 i sve radi bez problema.Pre neki dan sam uveo ADSL i rekose mi ljudi da je zbog njega dobro imati SP2 i sta sada da radim?

WhenDarknessFalls
20.12.2007, 18:21
Jel si probao da patchujes igru na SP2? Ako i tad nece, onda vidi sta ti je bitnije... PES ili ADSL... :> Mada uvek mozes da igras pes6 :/
Ili da napravis dve particije i podignes i sp1 i sp2 odvojeno:kreza:

Moca
20.12.2007, 18:57
Jesam i opet isto.

Insecticide
24.12.2007, 14:55
http://www.youtube.com/watch?v=ooCJI8MHlEk

Evo moj video :to_care:
Malo je los kvalitet pa se Bushu faca ne vidi bash dobro,ali svejedno :)
P.S Obrati paznju na nacin kako proslavlja gol :dzavo:

----------------------------
Postovao sam ovo i u drugoj temi,ako smatrate da je ovo spam ,ok...

choi
25.12.2007, 10:01
Ako nekom trebaju ispravna imena igraca i dresovi moze ovde (http://rapidshare.com/files/78887733/pessuperpatch1.0.rar) skinuti prvu verziju patcha (velicina 20 MB).
Promene koje donosi :
- Fixed all the names
- Updated transfers and line ups
- Created 20 teams:
- Stuttgart
- Werder Bremen
- Schalke 04
- Boca Juniors
- Sao Paulo
- Hamburger SV
- LA Galaxy
- Standard Liege
- Bayer Leverkusen
- CSKA Moskow
- Slavia Prague
- Shakhtar Donetsk
- Borussia Dortmund
- Zenit St.Peterburg
- Steaua Bucuresti
- Austria Wien
- San Lorenzo
- Flamengo
- Nurnberg
- Gremio

- Created all Premier League teams kits
- Created all National teams kits
- Created all the kits for the new teams
- Updated kits that were without sponsors
- Updated badges for Premier League teams
- Created badges for the new teams
- Updated Premier League badge
- Unlocked all Classic teams
- New Champions League adboards
- 11 new balls

nikola87
25.12.2007, 22:35
jel probao neko neko ovaj patch?

WhenDarknessFalls
25.12.2007, 22:42
Probao ja... Igra mi je i pre njega radila na 60fps, ali zato replay i dalje ide mnogo sporije, na ~30ak. Zakljucak: nisam primetio razliku sa patchom.

nikola87
25.12.2007, 22:52
ma ne taj nego ovaj sa novim timovima i dresovima.

Ninoslav
25.12.2007, 23:31
Hvala na patchu, radi savrseno!

Stojadin
26.12.2007, 0:54
Ma imate na pesoholicharima patch sa svim originalnim dresovima, kopackama ubacena bunddes ligau master ligu imena i jos mnogo toga....

choi
26.12.2007, 0:55
Pa ja ga koristim. I ja sam to nasao negde na netu, probao i stvarno radi sve sto je navedeno - jedino nove lopte nisam primetio, ali nisam ni gledao to (inace, mrzelo me da prevodim pa sam samo iskopirao ono sto menja).
Malo je komplikovaniji za instalaciju (ne misilim sad nesto posebno, ali nije prosti copy/paste) - dolazi uz njega uputstvo za instaliranje.
Mana koja je navedena u uputstvu je da ne moze da se nastavi master liga, koja je snimljena ranije, kad se stavi patch.
Meni je najbitnije bilo da mi da normalne grbove i dresove engleskih timova (sa njima najvise igram).
Inace se i zove Superpatch, iako nema mnogo veze sa istim sa PES6 (nema super muzike i navijanja i gomile stadiona i dresova)

Plagy
28.12.2007, 0:00
Imam problem sa PESom 2008. Imam rachunar AMD 3000, 1,5 Gb RAM i Radeon 1600XT 256mb i igra mi jedva radi na low podeshavanjima, na medium secka, a za high i da ne pricham. Chuo sam da nekima dobro radi na medium a imaju loshiji komp od mog. Jel moguce da moja grafichka kartica nije kopatabilna sa igrom? I jel mozda postoje neki driveri, pachevi, fixevi da to srede?

Mr.Deeds
28.12.2007, 0:09
Eh..
Kod mene radi extra na 1024*768 na medium 60fps, ne znam sta je sa tvojim kompom!?
Probaj najnovije drivere!!!!
Nego koliko ti je star komp???

GordoN
28.12.2007, 1:03
Imam problem sa PESom 2008. Imam rachunar AMD 3000, 1,5 Gb RAM i Radeon 1600XT 256mb i igra mi jedva radi na low podeshavanjima, na medium secka, a za high i da ne pricham. Chuo sam da nekima dobro radi na medium a imaju loshiji komp od mog. Jel moguce da moja grafichka kartica nije kopatabilna sa igrom? I jel mozda postoje neki driveri, pachevi, fixevi da to srede?

Znas kako ,mozda zvuci glupo ,ali probaj da ocistis prasinu sa kulera procesora...Ja sam imao identican problem kao ti , i sad radi ekstra (tj posle ciscenja). Ali opet, meni su i ostale igre pravile problem(seckanje ,usporavanje itd itd) ,a ne samo PES2008

Plagy
28.12.2007, 20:53
Nego koliko ti je star komp???

oko godinu dana. Nisam primetio da ostale igre zezaju, samo PES.:confused:

Borowatz
31.12.2007, 6:49

Meni na konfiguraciji iz profila radi na 1024 na high. Uvek je u toku igre 60fps, a u toku replaya 15 do 20.
Čak i dok sam imao samo 1GB, radilo je isto, osim što sam u replayu imao 12,13 fps. :ciao:
Moguće je da je to do proc.

Uros12
2.1.2008, 0:51
PES nije los ali me nervira sto su stavili zvezdu:icon_evil:icon_evil:icon_evil:n-cc2:

stewazy
2.1.2008, 2:40
Zna li neko kako mogu da igram na netu (imam narodnu verziju) :D

Ninoslav
2.1.2008, 2:48
PES nije los ali me nervira sto su stavili zvezdu:icon_evil:icon_evil:icon_evil:n-cc2:

A jok, nego ce partizan? :a_bleh:

Zna li neko kako mogu da igram na netu (imam narodnu verziju) :D

Nikako. Zaboravi na to.

Barni
2.1.2008, 12:32
PES nije los ali me nervira sto su stavili zvezdu:icon_evil:icon_evil:icon_evil:n-cc2:[/quoe]
Ta nepravda je davno ispravljena :aplauz:
http://img2.imagetitan.com/pic.php?image=8_slika4.png
16504

Ovo je
[quote]"Partizan & Vojvodina patch" by pop1806 & điđi
1. Novi dresovi fontovi i brojevi reprezentacije Srbije(sezona 07/08).
2. Dresovi Partizana (sezina 07/08).
3. Dresovi Vojvodine (sezina 07/08).
4. Novi grbovi za sve timove i repke (i za one skrivene).
5. NOVO umesto vecih grbova dresovi domaci svih timova i repki.
download (http://files.filefront.com/Partizan+Vojvodina+Patchrar/;9212104;/fileinfo.html)
U patch-u imate uputstvo za ubacivanje, a ako vam nešto nije jasno možete da pitate ovde (http://www.pesoholichari.com/vb/showthread.php?t=6511&page=16)

Idemo dalje za ambicioznije evo i PFC_Scoreboard (http://files.filefront.com/PFC+Scoreboard+by+pop1806rar/;9235116;/fileinfo.html)
http://www.sk.co.yu/forum/%5BURL=http://img2.imagetitan.com/pic.php?image=8_slika_112156131.png%5D%5BIMG%5Dhtt p://img2.imagetitan.com/img2/small/8/8_slika_112156131.png%5B/IMG%5D%5B/URL%5D
http://www.sk.co.yu/forum/%3Ca%20href=%22http://img2.imagetitan.com/pic.php?image=8_slika_112156131.png%22%20target=%2 2_blank%22%3E%3Cimg%20src=%22http://img2.imagetitan.com/img2/small/8/8_slika_112156131.png%22%20border=0%20alt=%22Image %20Hosted%20by%20ImageTitan.com%22%3E%3C/a%3E
http://img2.imagetitan.com/pic.php?image=8_slika_112156131.png
autor pop1806 :tapsh:

stewazy
2.1.2008, 23:18
Ima li neki noviji patch od 1.1 ako ima molim da neko postavi link hvala unapred i srecna nova :alealeee:

Uros12
3.1.2008, 0:57
http://www.youtube.com/watch?v=ooCJI8MHlEk

Evo moj video :to_care:
Malo je los kvalitet pa se Bushu faca ne vidi bash dobro,ali svejedno :)
P.S Obrati paznju na nacin kako proslavlja gol :dzavo:

----------------------------
Postovao sam ovo i u drugoj temi,ako smatrate da je ovo spam ,ok...
Kako je extra svaka cast:aplauz: ali zar nije bolje da si stavio npr.Seselja?

Uros12
3.1.2008, 1:09
[quote=Ninoslav;430792]A jok, nego ce partizan? :a_bleh:
Pa sampioni bi trebalo da budu u igri,zar ne?

Insecticide
3.1.2008, 1:14
Kako je extra svaka cast:aplauz: ali zar nije bolje da si stavio npr.Seselja?

Jbg,nisam se setio..Aj videcu,ako budem imao vremena

stewazy
3.1.2008, 2:12
E ljudi pomagajte na koju stranu da stavim Adrijana na levu ili na desnu, mislio sam na desnu posto je levonog?? :cool:

WhenDarknessFalls
3.1.2008, 2:24
Na desnu, i na levu Ibrahimovic, naravno :)

stewazy
3.1.2008, 2:32
Na desnu, i na levu Ibrahimovic, naravno :)

DA to sam i mislio :aplauz: :aplauz:

Uros12
3.1.2008, 15:02
[quote=Uros12;430718]PES nije los ali me nervira sto su stavili zvezdu:icon_evil:icon_evil:icon_evil:n-cc2:[/quoe]
Ta nepravda je davno ispravljena :aplauz:
http://img2.imagetitan.com/pic.php?image=8_slika4.png
16504

Ovo je
download (http://files.filefront.com/Partizan+Vojvodina+Patchrar/;9212104;/fileinfo.html)

Extra hvala sad mi je lakse!

Uros12
3.1.2008, 18:02
JA bataljujem pes 2008 vracam se na 6.Pa ovi golmani nisu normalni korner nema potrebe izvoditi kao nekad nego samo u golmana i on ce u 7/10 ubaciti sam u gol...:mad::mad:
Pa znas sta da radis?Igraj PES 2008 kod drugara!

Uros12
3.1.2008, 18:09
Jer primetio neko da pes 2008 ista fifa shit, samo bolja grafika i kontrole. Za mene je PES6 i dalje neprevazidjen. -.-
****li su ga tesko ove godine...
Ja sam primetio ma pusti bre da FIFA i Pes imaju istu grafiku ne bi bilo skoro nikave razlike...I nervira me sto na Easy pobedim Brazil sa Japanom 12 0 a na Regular ne mogu da pobedim saudijsku arabiju sa Argentinom:mad::n-cc2:

Uros12
3.1.2008, 18:17
da, da na pesoholicharima. Čak sam skinuo i da mi ceo meni bude u znacima voljenog mi kluba...:alealeee: (nema crno-bela zastava):opanachke
I znak za B92 na replayu....
Nego jel zna neko odgovor na ono pitanje iz #813?
Mislis da li mozes da ubacis partizan u pes?

acaf
3.1.2008, 20:29
Urose imas opciju multi quoting da ne bi morao da se mucis da postujes 4 puta zaredom. A to sto ne mozes da pobedis Saudijsku Arabiju... rad, rad i samo rad! Svakog dana moras da ustanes u 8 ujutru i vredno vezbas. Inace ce sve azijske zemlje da ti se smeju :)

Evo ko hoce da nauci da lepse dribla, ovo sam nasao na you tube:

http://www.youtube.com/watch?v=_K_R5ICPjgY

stewazy
4.1.2008, 1:13
Urose imas opciju multi quoting da ne bi morao da se mucis da postujes 4 puta zaredom. A to sto ne mozes da pobedis Saudijsku Arabiju... rad, rad i samo rad! Svakog dana moras da ustanes u 8 ujutru i vredno vezbas. Inace ce sve azijske zemlje da ti se smeju :)

Juce sam to gledao i igrao sam sa interom protiv arsenala i ja ajd da probam simuliranje, par puta m nije uspelo kada stankovic simulira u duelu sa hlebom on dobija zuti karton!!! :n_klanja: :n_klanja: :dzavo:

Renche
4.1.2008, 3:23
Meni uspe 2/8 pokusaja simuliranja.
Treba znati kad treba pasti ;)
Jeste dali nekad go iz kornera?
Našao sam jedan na youtube-u

http://www.youtube.com/watch?v=6at1MfZkrAA&feature=related

Leonida
4.1.2008, 10:36
ja jesam, mom drugu pre neki dan sa Milijasom :n_klanja: :n_klanja: .Nije bas tesko,kad krenes da ubacis loptu nanisani da to bude sto blize golu i zatim slab centarsut i drzis strelicu suprotno od strane gola .Gol je licio na onaj od Dragana Stojkovica protiv grobara davnih 1980-tih..

stewazy
4.1.2008, 22:51
Ima li neki patch za ubacivanje novih stadiona?

Markius
5.1.2008, 0:53
meni najvishe golova ide iz kornera, svaki korner strah i trepet s' kim god da igram..

nikola87
5.1.2008, 17:14
zanimljivo

i meni se javlja strah i trepet posle kornera ali da ne sevne neka kontra pa ja da primim gol.
Brate ne secam se da li sam 5x zabo go iz kornera u ovom novom pes-u.

dzambo
5.1.2008, 17:24
jel moze na online za "onu" verziju? :D

Mr.Deeds
5.1.2008, 17:41
Ne moze po koji put!!!!

Markius
5.1.2008, 22:15
zanimljivo

i meni se javlja strah i trepet posle kornera ali da ne sevne neka kontra pa ja da primim gol.
\
i za kontre isto. ako ih stavim trojicu da idu na skok npr. oba shtopera i nekog veznog posle se jedva izvucem.

stewazy
6.1.2008, 15:35

Ima li neki gore navedeni patch mene je drug juce pobedio uglavnom je ishao po bokovima i prodor... :n-cc2:

daco kralj
6.1.2008, 18:09

nema josh takvih patcheva , osim jednog koji ima preradjenu verziju samo AJAX-ovog stadiona

stewazy
6.1.2008, 18:38
Ima li neki patch ili nesto da mogu da snimim vishe od 20 replay- ova i game saveova :qliranje:

Mr.Deeds
6.1.2008, 20:39
ako je tako kao sto kaze stewazy onda su stvarno upropastili igru, u pes6 je bilo 8 foldera a ovde samo po 20. Preterali su ga stvarno

acaf
6.1.2008, 21:24
Pa da, stvarno nema smisla... nema veze sto se igraci zaglavljuju u mrezi, sto 3 reprezentacije imaju normalna imena igraca, ali stvarno samo 20 slotova za golove?!? Da nisu Hlebu napravili spustene carape, ne bih ni igrao ovaj novi PES...

Uros12
6.1.2008, 22:21

Grrrrrrr mrzi me da rano ustajem al dobro....

Uros12
6.1.2008, 22:30
Ljudi kako mogu da izvdem makazice u PES 2008 na tastaturi?

stewazy
6.1.2008, 22:35
Zna li neko kako mogu da postijem replay na youtube, jel treba prvo da se konvertuje ??? :dzavo:

Mr.Deeds
6.1.2008, 22:46
verovatno treba u flv posto su tamo si u tom formatu, a za osatatak moras da pitas nekog strucnijeg

steve89
6.1.2008, 22:51
Zna li neko kako mogu da postijem replay na youtube, jel treba prvo da se konvertuje ??? :dzavo:

verovatno treba u flv posto su tamo si u tom formatu, a za osatatak moras da pitas nekog strucnijeg

Snimiš video pomoću nekog programa (fraps) i samo upload-uješ na ytube. Ne treba da konvertuješ u flv. Naravno moraš da imaš nalog na ytube-u da bi mogao da okačiš klip. ;)

stewazy
7.1.2008, 0:04
Snimiš video pomoću nekog programa (fraps) i samo upload-uješ na ytube. Ne treba da konvertuješ u flv. Naravno moraš da imaš nalog na ytube-u da bi mogao da okačiš klip. ;)

Snimih preko frapsa uploadovah ali nece da pusti izbaci neki kodek eror pa ako neko ima link za neki besplatni konvertor please post or PM me :(

Mr.Deeds
7.1.2008, 0:41
taj kodek bi trebalo da bude flash player, probaj sa njim ili skini ffd show trebalo bi da radi

stewazy
7.1.2008, 0:59
taj kodek bi trebalo da bude flash player, probaj sa njim ili skini ffd show trebalo bi da radi

Kako se uopste koristi ovaj ffd show

stewazy
7.1.2008, 14:00
Kako se uopste koristi ovaj ffd show

Pomozte imam odlican snimak slobodnjak samo nece da ga postavi na youtube, preko frapsa sam snimja :icon_evil

Mr.Deeds
7.1.2008, 15:57
mora da 'oce samo se reg na sajt!!!!
Probaj nekoliko puta!!!!

stewazy
7.1.2008, 16:50
mora da 'oce samo se reg na sajt!!!!
Probaj nekoliko puta!!!!

Registrovao sam se i nece aaaaaa :mad: :mad: evo sta pise

Added: January 06, 2008, 01:50 PM
Broadcast: Public | Failed (unsupported codec)
Raw File: PES2008 2008-01-06 22-14-16-71.avi

:mad: :icon_evil

Mithrandir
7.1.2008, 21:32
Pomoc ljudi! Da li ce raditi na laptopu sa ATI Xpress 1100? Idemo na skijanje pa :to_care:

GordoN
8.1.2008, 11:24
Registrovao sam se i nece aaaaaa :mad: :mad: evo sta pise

Added: January 06, 2008, 01:50 PM
Broadcast: Public | Failed (unsupported codec)
Raw File: PES2008 2008-01-06 22-14-16-71.avi

:mad: :icon_evil

Pa treba da ga konvertujes u Flash Video(flv) ,pa tek onda da uploadujes...

Mr.Deeds
8.1.2008, 11:31

Ja sam vam rekao da treba a vi meni ne verujete!!!!:ciao::ciao:

next
8.1.2008, 14:55
Pomoc ljudi! Da li ce raditi na laptopu sa ATI Xpress 1100? Idemo na skijanje pa :to_care:

To je samo grfa i trebala bi da izgura,daj ostale komponente...

daco kralj
8.1.2008, 23:37
integrusa :opanachke

mozda al na 800x600 , low detalji bez obzira na ostatak konfe

daco kralj
8.1.2008, 23:38

pa zar YouTube to sam ne convertuje kad uploaduje video :)

Uros12
9.1.2008, 17:38
Nikako da provalim kako se lažira faul i kako se menja broj igrača u živom zidu. Čačkao sam opcije ali nisam nigde našao, pa bih molio ako bi mi neko napisao koje su komande?

p.s. sorry ako je neko već napisao, u velikoj sam žurbi pa ne mogu da prelistam prethodne odgovore.
Ako igras na tastaturi trebas da istovremeno pritisnes levi taster misa i levi shift,a ako igras na gamepadu(sto je mnogo bolje)vec ti je objasnjeno

steve89
9.1.2008, 21:03

Ja sam upload-ovao .3gp fajl bez problema.... :opanachke

Srlandand
9.1.2008, 22:10
Meni se vise svidja sestica od 2008, ali ipak, 2008 ima licenciranu Zvezdu... (koja je jaka kao ekipa iz mog parka, pa joj treba malo level up-ovanja).

stewazy
9.1.2008, 22:31
Ja sam upload-ovao .3gp fajl bez problema.... :opanachke

Ja sam probao avi da upoadujem i nece ako neko ima preporuku za konvertor iz avi u flv po mogucstvu besplatan neka preporuci :icon_stud ovde ili na PM

daco kralj
10.1.2008, 13:41
Ja sam probao avi da upoadujem i nece ako neko ima preporuku za konvertor iz avi u flv po mogucstvu besplatan neka preporuci :icon_stud ovde ili na PM

avi to flv con. (http://www.sharewareguide.net/article/Tip/avi-to-flv-converter:-how-to-convert-avi-to-flv-file.html)

Deki
10.1.2008, 22:13
Ljudi,moze pomoc.Uradio sam reinstal windowsa i sad kada pokrenem pes,otvori mi se u malom prozoru,nece na full rezoluciju koja mi je 1680x1050, a ranje je radio,i moram da smanjim rezoluciju cak na 800x600 da bi mi otvorio igru preko celog ekrana!U cemu je problem,zna li neko?

yahhoo
11.1.2008, 3:15
Ljudi,moze pomoc.Uradio sam reinstal windowsa i sad kada pokrenem pes,otvori mi se u malom prozoru,nece na full rezoluciju koja mi je 1680x1050, a ranje je radio,i moram da smanjim rezoluciju cak na 800x600 da bi mi otvorio igru preko celog ekrana!U cemu je problem,zna li neko?

Lepo idi tamo gde ti je instaliran pes, i onda lepo nadji launcher i onda ga klikni i onda lepo namesti sve sto treba:D Prosto:ciao:

Teva
11.1.2008, 19:32
Da li neko moze da mi kaze zasto pes 2008 mi prijavljuje da nemam dovoljnu dobru konfu iako posedujem novokupljenu alu koja za dorucak zdere Crysis na 1024x768 sa svim podesavanjima na high

next
11.1.2008, 23:25
Da li neko moze da mi kaze zasto pes 2008 mi prijavljuje da nemam dovoljnu dobru konfu iako posedujem novokupljenu alu koja za dorucak zdere Crysis na 1024x768 sa svim podesavanjima na high

Ovo shto ja vidim u tvom profilu je i vishe nego dovoljno, stvarno ne razumem u chemu je tvoj problem...

Deki
12.1.2008, 11:10
Lepo idi tamo gde ti je instaliran pes, i onda lepo nadji launcher i onda ga klikni i onda lepo namesti sve sto treba:D Prosto:ciao:

Mislis na settings,posto nemam launcher? Da,da,otisao i imam u ponudi sve rezolucije,osim moje,ispod je 1280x1024, a iznad 1600x1200. Pa koju da izaberem onda?

Teva
12.1.2008, 13:15
Ovo shto ja vidim u tvom profilu je i vishe nego dovoljno, stvarno ne razumem u chemu je tvoj problem...

To znaci da nas je dvojica :D
Ne znam dal je do igre ili do kompa, pocele su igre malkice da mi brljave u zadnje vreme, da nije zbog viste?

next
12.1.2008, 14:57
To znaci da nas je dvojica :D
Ne znam dal je do igre ili do kompa, pocele su igre malkice da mi brljave u zadnje vreme, da nije zbog viste?

Vrlo moguce...Nisam probao vistu,ali znamd a su se javlali rzni problemi sa njom-zbog toga i izbacuju ovako brzo SP1...

Dusan3
13.1.2008, 12:48
[QUOTE=acaf;434815]Pa da, stvarno nema smisla... nema veze sto se igraci zaglavljuju u mrezi, sto 3 reprezentacije imaju normalna imena igraca, ali stvarno samo 20 slotova za golove?!? Da nisu Hlebu napravili spustene carape, ne bih ni igrao ovaj novi PES...[/QUOTE

Sto se tice slotova za golove, renamuj fajlove npr. fajl GOAL1.bin u GOAL1.bin1 i tako nadalje. Jeste da je glupo ali nema boljeg resenja...

Dusan3
13.1.2008, 12:49
Pa da, stvarno nema smisla... nema veze sto se igraci zaglavljuju u mrezi, sto 3 reprezentacije imaju normalna imena igraca, ali stvarno samo 20 slotova za golove?!? Da nisu Hlebu napravili spustene carape, ne bih ni igrao ovaj novi PES...

Sto se tice slotova za golove, renamuj fajlove npr. fajl GOAL1.bin u GOAL1.bin1 i tako nadalje. Jeste da je glupo ali nema boljeg resenja...

zidan grobar
14.1.2008, 18:48
Ovo je najgluplji PES do sada,smorio me,a golmani su #@$%$.

BaJa VuJa
14.1.2008, 20:47
zdravo svima!!! samo bih htio ad vas pitam ima li neki kitserver koji ce mi ubaciti nove kopacke?!? ja sam skinuo patch onaj koji ubacuje 20 klubava i 12 novih lopti(na ovom forumu je neko ostavio link). Pa ako ima dje koji kitserver neka mi neko kaze sa koje adrese da ga skinem......hvala.........i moram li brisati ovaj patch da bi se taj kitserver instalirao....:ciao:

zidan grobar
16.1.2008, 12:14
Da li neko zna patch koji poboljsava golmane(posto su kod mene glupi)?

zidan grobar
16.1.2008, 12:15
zdravo svima!!! samo bih htio ad vas pitam ima li neki kitserver koji ce mi ubaciti nove kopacke?!? ja sam skinuo patch onaj koji ubacuje 20 klubava i 12 novih lopti(na ovom forumu je neko ostavio link). Pa ako ima dje koji kitserver neka mi neko kaze sa koje adrese da ga skinem......hvala.........i moram li brisati ovaj patch da bi se taj kitserver instalirao....:ciao:
www.pesoholichari.com (http://www.pesoholichari.com)

Barni
16.1.2008, 15:04
Da li neko zna patch koji poboljsava golmane(posto su kod mene glupi)?
A na kojim podešavanjima igraš?
Naučno je dokazano da su golmani i ostali igrači na low previše smotani:ciao: ima neke veze sa manjkom textura pa su im jedini "solidni" delovi tela kosti dok kroz ostatak igrača može da prođe lopta :rofl:
Ovo sam pročitao na pesoholičarima gde je mnogo ljudi sa slabijim komp. imalo taj problem sa retardiranim golmanima koji su odbijali lopte u gol posle kornera.
Neki su se toliko izvežbali da daju golove direktno iz korne, pa im je to uspevalo u 70% slučajeva.:rofl:
Meni na žalost ni jednom:mad:
Ako ga igraš na kompu iz profila to je verovatni razlog
A patch postoji i zove se nadogradnja mašine:a_whistli

zidan grobar
16.1.2008, 15:11
A na kojim podešavanjima igraš?
Naučno je dokazano da su golmani i ostali igrači na low previše smotani:ciao: ima neke veze sa manjkom textura pa su im jedini "solidni" delovi tela kosti dok kroz ostatak igrača može da prođe lopta :rofl:
Ovo sam pročitao na pesoholičarima gde je mnogo ljudi sa slabijim komp. imalo taj problem sa retardiranim golmanima koji su odbijali lopte u gol posle kornera.
Neki su se toliko izvežbali da daju golove direktno iz korne, pa im je to uspevalo u 70% slučajeva.:rofl:
Meni na žalost ni jednom:mad:
Ako ga igraš na kompu iz profila to je verovatni razlog
A patch postoji i zove se nadogradnja mašine:a_whistli
Hvala ti,a i mislio sam tako nesto posto su kod mog druga golmani bili Supermeni.

Mr.Deeds
27.1.2008, 1:07
E ovako,
Imam jedan problem, danas sam hteo da igram pes sa drugom, ali kad sam usao u igru kasne mi komande na tastaturi, ja probam drugu ono i na njoj. Cd nemam da re-instaliram, sta mislite sta moze da bude.
P.S. kad namestim na dzojs kontrole p1 isto kasni.(imam 1.0 vrziju)

krle1987
27.1.2008, 15:27
E ovako,
Imam jedan problem, danas sam hteo da igram pes sa drugom, ali kad sam usao u igru kasne mi komande na tastaturi, ja probam drugu ono i na njoj. Cd nemam da re-instaliram, sta mislite sta moze da bude.
P.S. kad namestim na dzojs kontrole p1 isto kasni.(imam 1.0 vrziju)
mislim da je to do grafike,probaj da smanjis rezoluciju i detalje pa pokusaj ponovo