PDA

Prikaži potpunu verziju : Temple of Elemental Evil


101st Airborne
7.1.2006, 2:02
Ko je igrao ovo cudo?

Ja danas igrma ceo dan i igra je zarazna - ali iz raznih razloga. Toliko si slab na pocetku da ti dodje da igras samo iz inata da se razvijes.

Grafika je sjajna. I ima daleko najbolje implementirani D&D sistem, pa ti je milina da razvijas lik, naravno kada posle sto cuda dobijes nivo...

Uz sve to je i opasno bagovita. I kada se sve spoji ne mogu da se odvojim od igre:mrgreensa

voodoo_
7.1.2006, 13:14
Što se tiče bagovitosti, imaš ona tri patcha koja treba da instaliraš (sva tri) i situacija se znatno popravlja...

101st Airborne
7.1.2006, 13:18
Što se tiče bagovitosti, imaš ona tri patcha koja treba da instaliraš (sva tri) i situacija se znatno popravlja...


Ma da, skinuo sam ih. Ali neke stvari su ostale...

zorx
8.1.2006, 1:17
Ko je igrao ovo cudo?


Igra je OK, ali prica, voice acting, portreti, muzika.... uhm.... nisu nista posebno.

Obavezno pogledaj ovu stranicu (ako vec nisi): Sorcerer's Place (http://www.sorcerers.net/Games/ToEE/index_editors.php)

VeNoM
8.1.2006, 16:19
igra je ok ...mada nemam jaku grafičku pa mi malo sporije ide.....smešno a??

101st Airborne
8.1.2006, 20:39
Igra je OK, ali prica, voice acting, portreti, muzika.... uhm.... nisu nista posebno.

Obavezno pogledaj ovu stranicu (ako vec nisi): Sorcerer's Place (http://www.sorcerers.net/Games/ToEE/index_editors.php)

Hvala na pomoci, zanimljiva stranica.

komunista
17.1.2006, 2:05
svojevremeno me je odusevila ako se ne varam presao sam je pre skoro 3 god

101st Airborne
17.1.2006, 2:09
svojevremeno me je odusevila ako se ne varam presao sam je pre skoro 3 god


Pa nije losa, posebno posle patcheva i modova, ja se lagano blizim kraju mada mislim da ce tek biti *****ano. S kime si igrao?


Btw, ja sam tek posle 15 gledanja startup ekrana igre provalio da ju je radila Troika, tj. autori Arcanuma...a ja vidim animacija likova mi deluje poznato...

Manda
17.1.2006, 23:12
Jako zeznut FRP, nisam imao zivaca da ga zavrsim, pogotovo zbog onih bagova (kad god se 'restujem' iskoci mi armija protivnika)... Nego, najsimpaticniji mi je ubedljivo bio onaj lik Elmo, pio je i sekao ko lud. ;)

Corwin
18.1.2006, 23:45
Ko je igrao ovo cudo?

Ja danas igrma ceo dan i igra je zarazna - ali iz raznih razloga. Toliko si slab na pocetku da ti dodje da igras samo iz inata da se razvijes.

Grafika je sjajna. I ima daleko najbolje implementirani D&D sistem, pa ti je milina da razvijas lik, naravno kada posle sto cuda dobijes nivo...

Uz sve to je i opasno bagovita. I kada se sve spoji ne mogu da se odvojim od igre:mrgreensa
Nikad čuo, a upravo tražim neki FRP da zaronim u njega. Kakva je priča?

101st Airborne
19.1.2006, 0:15
Nikad čuo, a upravo tražim neki FRP da zaronim u njega. Kakva je priča?


Prica je minimalna i maltene se svodi na naslov igre. Postoji taj hram, u kome su zastupljena sva cetiri elementa (vatra, voda, vazduh, zemlja) i koji ti treba da opljackas i unistis zlo u njemu. U prvom delu igranja trazis hram i nabijas pokoji nivo a ostalo je u hramu, gde zna da bude zeznuto. Otprilike toliko.

Shang Tsung
19.1.2006, 0:24
Posle odlichne uvodne animacije, sledi mrka kapa kakva se retko vidja.
Blago recheno, "Temple of Elemental Evil" sucks very hard.

BigBadVuk
19.1.2006, 7:18
Posle odlichne uvodne animacije, sledi mrka kapa kakva se retko vidja.
Blago recheno, "Temple of Elemental Evil" sucks very hard.

Lep interfejs,lepa grafika..GLUPLJE kvestove teško da ćeš naći(osim možda čuvenog wasser problema;) ) teška jakooo teška...bolje ne igrati ako ste tanki sa nervima..

Mrmot
21.1.2006, 2:09
Kako sam se ja razocarao ovom igrom pa to nije normalno. Prelep DnD 3.5 engine upropascen nevidjenim odsustvom price (da da, pre milion godina su se neki tamo borili na nekoj tamo poljani i ima temple of elemental evil koji je potpuno otvoren pa ko voli nek izvoli) i milijardama bagova...

Daklem, moj slucaj koji me je naterao da igru deinstaliram a diskove spalim i zakopam pepeo... dobro, nisam ih spalio ali kao da jesam ;)

Kaze ovako.
Odem ja onamo gde je onaj roze high priest of Mask u podrumu od Temple-a. Prvo sam naravno izginuo ko nesrecnik, pa sam se reloadovao i poslao svog planinskog dzina napred, a moja 2 lika ostavio u pozadini. Kad kazem pozadina, mislim na 100 metara hodnika :)
Gomila monstera je napala dzina, i uglavnom mu niko nista nije mogao... onda je dzin priheftao onog priesta, koji je zatim potrazio pomoc od svog boga Mask-a. Dosao je Mask i krenuo da pegla dzina, a onda je dosao St Cuthbert (da ne kazem dobri bog) -i to se stvorio pored mog lika koji je 100 metara udaljen od borbe- i rekao Masku da oni kao bogovi ne smeju da se mesaju u poslove smrtnika.
Onda je pisalo nesto kao "Mask and st. Cuthbert dissapear", medjutim dissapearovao je samo mask, a Cuthbert se zabagovao i ostao pored onog mog lika.
Zatim...
Jedan od neprijatelja- nekakav mage- kojeg niti sam ja video niti je on video mene je bacio fireball kroz sto metara hodnika i zidova (!!!) i pogodio mog lika u pozadini. Eksplozija je zakacila i zabagovanog st. Cuthberta, koji se onda okrenuo protiv mene (!!!!!) i jednostavno unistio mog lika jednim potezom svog mocnog cekica.

Kako lepa igra, a? :)

Grond
23.1.2006, 11:21
Igra nemma pricu niti glavni quest i likovi se kretenski odazivaju. Steta sto je Troika morala da pozuri sa izbacivanjem igre (isto kao i sa Bloodlinesima). Jedan od razloga zasto je prsla.

voodoo_
23.1.2006, 12:26
Al je zato Bloodlines ispao sjajan (ako izuzmemo probleme sa optimizacijom).

srlle
26.1.2006, 20:59
Pravi cistokrvni RPG.Predivna grafika, bolesno dobra atmosvera,na zalost nikakva prica,i puno bagova.Ipak voleo bih jos neku ovakvu igricu.Malo ih je u
zadnje vreme.

Guardian
29.1.2006, 1:59
Grafika Je Ok.Šteta što nije 3D.Priča je loša(autori su najavljivali različitu priča koja zavisi od izbora aligmenta družine)ipak se sve svodi na isti shit.
Dobro urađena D&D pravila.Ako ti se igra nešto sa D&D pravilima uzmi Neverwinter nights!

drgonzo
4.2.2006, 1:56
Tezak promasaj. Kao igra jos i ok, ali u odnosu na ono sto sam ocekivao, i ono sto Troika games mogu....

kovik
6.2.2006, 10:37
Posle odlichne uvodne animacije, sledi mrka kapa kakva se retko vidja.
Blago recheno, "Temple of Elemental Evil" sucks very hard.
vaistinu...:aplauz:
ToE ne zasluzuje da se nazove role-play igrom...


Dobro urađena D&D pravila.
po cemu to zakljucujes?! Ako je wizards of the coast ekipa planirala da u DnD-u glupa zombie AI predje 35 hexova po rundi, a tvoj hiper-nimble-agile ranger ili thief 8, onda ja ne znam shta je DnD...
Ruku na srce, ToE je bila prva igra koja je implementirala DnD pravila verzije 3.5 (neka me neko ispravi ako greshim) ...ali ih je implementirala loshe...

Jack Sparrow
6.2.2006, 21:05
Imam igru ali neznam ne privlaci me bas tako ... nekako mi je suvise spora ipak sam ja navikao na izdivljavanje u Diablu II ... mada igra vizuelno izgleda jako lepo , trava koja se talasa na vetru... krosnje drveca se njisu , veoma lepo ali zahteva jako puno uigranosti i zaludjenosti za tim d&d pravilima a za to treba puno vremena ... u svakom slucaju ljubitelji tih pravila i ove vrste rpg-a ... nece ovo ni citati vec trk u radnju :a_bleh:

djuka007
26.7.2006, 19:09
Ne znam dal je zbog loseg crack-a, ili sta vec, ali ja ne mogu ni da kreiram lik a da mi igra ne izleti u Windows!!!
Kada se instaliraju patchevi oni menjaju ToEE.exe i igra nece da se pokrene, a kad vratim stari crack, sve po starom...
Isprobao sam tri "vrste" crack-a, ali bez mnogo uspeha...
Moze li mi neko pomoci???

Adamantum
27.7.2006, 1:24
Igra je dobra, mada jednostavno nema dovoljno sadrzaja da drzi paznju. Razvoj likova je dobar,a prica jednom recju sux.

goldmmund
29.7.2006, 2:45
Prica je klasicna avantura. Ne nudi duboka duhovna otkrovenja, ali avanturu... e, pa avantura je FENOMENALNA! Imas osecaj kao da sa svojim drustvom igras pravi, "zivi" pen & paper DND! Likovi su stvarni i zivi jer ih sve do jednog ti kreiras ili razvijas - svih OSAM (ukljucujuci i NPC-e, koji su jako zivopisni i "imaju dusu"). Grafika je FANTASTICNA, radnja je interesantna i napeta, borbe nisu ni malo lake, razvoj likova je posebna prica - osecaj da si istovremeno u telu, glavi i dusi OSAM likova (to nema ni u Neverwinter-u) koji su potpuno razliciti a nastupaju kao tim. Uz sva 3.0 DND pravila, skill-ove, feat-ove, napitke, magije i item-e o kojima moras dooobro da razmislis - jednostavno, angazuje igraca u potpunosti. Interfejs je dobro uradjen - sve ti je na dohvat ruke. Patch-eve instaliraj obavezno da bi mogao da uzivas. Toplo je preporucujem!

goldmmund
4.8.2006, 1:57
Prica je klasicna avantura. Ne nudi duboka duhovna otkrovenja, ali avanturu... e, pa avantura je FENOMENALNA! Imas osecaj kao da sa svojim drustvom igras pravi, "zivi" pen & paper DND! Likovi su stvarni i zivi jer ih sve do jednog ti kreiras ili razvijas - svih OSAM (ukljucujuci i NPC-e, koji su jako zivopisni i "imaju dusu"). Grafika je FANTASTICNA, radnja je interesantna i napeta, borbe nisu ni malo lake, razvoj likova je posebna prica - osecaj da si istovremeno u telu, glavi i dusi OSAM likova koji su potpuno razliciti a nastupaju kao tim. Uz sva 3.0 DND pravila, skill-ove, feat-ove, napitke, magije i item-e o kojima moras dooobro da razmislis - jednostavno, angazuje igraca u potpunosti. Interfejs je dobro uradjen - sve je na dohvat ruke.

WARNING!

Ima dosta bagova, ali sam uzivao u igri i prvi put - cak i protiv svih tih bagova (to mi je samo pojacavalo napetost i zelju da se uzivim i prodjem kroz tako dobru avanturu. Medjutim sa patch-evima nemas nikakvu frku.

INFO

-Web site (glavna strana)

http://www.co8.org

-Download strana (nema sta nema, kao kod dobrog merchant-a )

http://www.co8.org/forum/forumdisplay.php?f=31

-Download patch-eva i detaljno uputstvo

http://www.co8.org/forum/showthread.php?t=1819

-ubacivanje non-default portreta i glasova

http://www.co8.org/forum/showthread.php?t=2823

DeCoy
15.8.2006, 17:58
Ne znam o kakvim se bagovima ovde pominje,ali ja sam presao celu igru,a ne secam se da sam imao problema sa bagovima!
Inace,igra je fenomenalna!Najbolji FRP/RPG sa striktnim postovanjem AD&D pravila.Toliko mogucnosti za razvoj lika ne moze se videti u raznim RPG limunadama;)

goldmmund
18.8.2006, 15:11
Ne znam o kakvim se bagovima ovde pominje,ali ja sam presao celu igru,a ne secam se da sam imao problema sa bagovima!
Inace,igra je fenomenalna!Najbolji FRP/RPG sa striktnim postovanjem AD&D pravila.Toliko mogucnosti za razvoj lika ne moze se videti u raznim RPG limunadama;)

SLAZEM SE!!!

Vulee
16.10.2010, 21:55
Dok sam našao ovu temu, osedeo sam. :D
Elem, ima li neke šanse da je neko skoro igrao ovo, instalirao sam je sa co8 modom, pratio sve instrukcije, ali prokletinja me izbaci na desktop čim odem na Tutorial ili New Game...

Eni
16.10.2010, 22:05
Ja sam neki dan kupio na GOG i baš je malopre isprobah, radi odlično na sedmici.

Vulee
16.10.2010, 22:19
Onda je do pirata vrv, da li imaš instaliran co8 mod ili...

Eni
16.10.2010, 23:07
Nisam ga stavio, ali planiram. Koliko videh na GOG forumu, radi sa njim bez frke.

Vulee
16.10.2010, 23:23
Namerio sam da odigram ovu igru, prekosutra odo' odma' da uplatim 5€ na internet karticu. :D

efil82
16.10.2010, 23:51
kupio original pre par godina
smorilo me tolko u startu da mu nisam dao shansu

Vulee
16.10.2010, 23:53
Jel' mogu da ga otkupim? :D

efil82
16.10.2010, 23:56
ne:D
ne prodajem igre ma koliko lose bile
mogu na pp da ti poshaljem gde sam kupio lol

Vulee
16.10.2010, 23:57
ne:D
ne prodajem igre ma koliko lose bile
mogu na pp da ti poshaljem gde sam kupio lol
Šalji, ako može i za koliko. :D

Nebojsa111
3.1.2011, 21:24
28.12.2010. je izasao Circle of Eight Modpacks 6.0.0 and 6.0.0 NC
step 1: install ATARI PATCH 1
step 2: install ATARI PATCH 2
step 3: install THE CIRCLE OF EIGHT MODPACK

http://www.moddb.com/mods/circle-of-eight-modpack

Ko voli neki izvoli, vise informacija na njihovom mod forumu
http://www.co8.org/forum/

Willy
8.1.2011, 13:14
Elem, kad smo već kod TOEE...

http://gameblobs.blogspot.com/2011/01/temple-of-elemental-evil.html

voodoo_
8.1.2011, 13:28
Ma koja je fora više sa tim opisima igara od pre deset godina...

Willy
8.1.2011, 13:34
Zato što postoji jedna ljudska osobina koja se zove pamćenje...

voodoo_
8.1.2011, 13:57
Takođe postoji i mnoštvo kvalitetnijih opisa, uključujući ovaj (http://www.sk.rs/2003/10/siop09.html).

Willy
8.1.2011, 13:59
Pa?

Pakostan si druže. Taj blog ne postoji radi takmičenja sa SK.

voodoo_
8.1.2011, 14:12
Nisam pakostan, nego mi je već pun kufer amaterskih recenzija. Niko, ali NIKO danas ne želi da čita wall of text opise (imaš tri pasusa u šest hiljada karaktera i nijednu liniju razmaka radi lakšeg čitanja), a naročito ne opise koji se u par momenata pretvaraju u user manual ili tutorial za igranje kompjuterskog D&D-a. Preterano bland opis, što ne bi trebalo da bude na jednom blogu koji ima 4-5 opisa ukupno.

Willy
8.1.2011, 14:16
Ne misle svi kao ti. I ja jesam apsolutni amater, pa? Volim video igre i to mi je dovoljno. Nisu ovde svi programeri, a naravno imaju pravo na svoje misljenje, recenzije i stavove. Ako te toliko nervira, ti nemoj ici na blog, ima ko ide. I tvoj kufer prazni na nekom drugom, a ne na meni.

Thaedass
15.1.2011, 7:43
Uh rane moje satrite me!

The Temple of Elemental Evil je igra koja me je zesce bacila u bedak. Igrao je kad se pojavila,kusao na kasicicu jer je moj PC nije mogao ni pokrenuti pa sam je sa drustvom jednom nedeljno (petak,subota & nedelja podrazumevam pod "jednom nedeljno" posto skoro da nismo ni spavali) igrao kod druga na racunaru njegovog oca koji je bio namenjen za posao,ali se covek nije mogao izboriti sa coporom bucne "dece" :D Par godina sam bio totalno van sveta racunara te se ovaj dijamant od igre negde izgubio u storage-u mozga mog. Dalje,posle intezivne potrage o kojoj igri je rec i nabavke originala sledi neverovatno razocarenje (ne zbog novca potrosenog na igru vec..). Igra je ubedljivo odbijala da se pokrene pod XP-om (u celom redosledu od cistog do SP3)

Heh jesam trol,ali morao sam da iskucam sto sam imao :o Elem,posto je i dalje imam (verovatno zakopana u kutiji u moru Alan Ford stripova i ostalog "miraza") moje pitanje je sledece: da li se ova igra ikako moze poterati pod Windows-om 7? U glavnom,sta je uopste potrebno da bih i pokusao? Vidim da se spominju tri pec(h)a,ali nisam siguran vise ni odakle bi ih skinuo.. Dajte mi bilo kakav "starter" info :o

voodoo_
15.1.2011, 11:07
Pronađi negde GoG.com verziju, ona radi bez problema na Win7.
Alternativno, instaliraš patch 1 i 2 na CD verziju (patch 3 preskočiš jer pravi probleme), staviš fix za patch 2 i skineš ToEE Unofficial Patch odavde (http://www.sorcerers.net/Games/ToEE/index_misc.php), koji ispravlja ono što bi trebalo da ispravi patch 3, plus još par nekih stvari.