PDA

Prikaži potpunu verziju : Koje Walkman bubice za K800?


A M G
12.7.2007, 23:55
Zeleo bih da kupim neke bolje slusalice za svoj K800, a posto znam da Walkman sluske odgovaraju, resio sam njih da kupim. Dvoumim se izmedju slusalica sa modela W200 ili za one sa W810. interesuje me koje daju bolji zvuk, da li ove sa Bass reflexom od modela W200 ili one in ear sa W810? :confused:Inace, nasao sam oba modela po ceni od 1000 dinara.

Sasa90
13.7.2007, 0:00
Zeleo bih da kupim neke bolje slusalice za svoj K800, a posto znam da Walkman sluske odgovaraju, resio sam njih da kupim. Dvoumim se izmedju slusalica sa modela W200 ili za one sa W810. interesuje me koje daju bolji zvuk, da li ove sa Bass reflexom od modela W200 ili one in ear sa W810? :confused:Inace, nasao sam oba modela po ceni od 1000 dinara.
Ja ti predlazem one slusalice in ear jer imaju po meni mnogo blolji zvuk nego one sa bass reflexom. I ove slusalice takodjer imaju dobar bass samo umeju da budu malo nezgodne jer se ne cuje okolina zbog toga sto ti je skroz "uguran" u usi ali po meni je ipak taj pravi izbor.

A M G
13.7.2007, 1:17
I ja smatram da bi te in ear sluske trebalo da imaju nesto bolje performanse ali sam onda naisao na sledeci komentar na jednom sajtu:

Bili smo veoma prijatno iznenađeni sa podrazumevanim slušalicama koje dolaze u paketu sa modelom W200i. Slušalice su standardne bubice, ali prema tvrdnji kompanije HPM-64 slušalice imaju bolje performanse na niskim frekvencijama zahvaljujući „Bass Reflex-u“. Da budem iskren, mislio sam da je u pitanju samo još jedan trik marketologa – međutim činjenice su me demantovale – u poređenju sa HPM-70 stereo slušalicama koje se isporučuju u paketu sa modelima Sony Ericsson W800i i W300i, HPM-64 slušalice isporučuju mnogo prirodniji i prodirući zvuk pravo u vaše uši. Nakon nekog vremena korišćenja ovih slušalica, jednostavno nisam mogao više da se vratim na HPM-70, iako su one subjektivno superiornije.

Master Neo
13.7.2007, 2:18
Ma koje god da uzmes neces pogresiti, jer su i jedne i druge podjednako kvalitetne. E sad stvar je licnog ukusa, da li ti se vise svidjaju in ear ili obicne slusalice... ;)

A M G
13.7.2007, 2:57
Ma koje god da uzmes neces pogresiti, jer su i jedne i druge podjednako kvalitetne. E sad stvar je licnog ukusa, da li ti se vise svidjaju in ear ili obicne slusalice... ;)

Sto jes' jes', ali me interesuje da cujem jos necije misljenje, mislim da ima ovde ljudi koji imaju jedan od ova dva modela, sto je pre moguce jer sam resio da idem danas da ih uzmem.

Master Neo
13.7.2007, 3:00
Pazi, sto se tice in ear, pouzdano znam da su vrh! Ima ih moj ortak, zaista su dobre. A i drugi ljudi su ih isto samo hvalili.

A M G
13.7.2007, 3:03
A sta mislis o ovim drugim, sto imaju Bass reflex? Da li to znaci da imaju naglasenije basove u odnosu na ove in ear (mozda na ustrb srednjih i visokih tonova), ili i in ear zna da "zadrma"? :D

Master Neo
13.7.2007, 3:07
A sta mislis o ovim drugim, sto imaju Bass reflex? Da li to znaci da imaju naglasenije basove u odnosu na ove in ear (mozda na ustrb srednjih i visokih tonova), ili i in ear zna da "zadrma"? :D
In ear definitivno zna da zadrma, plus sto mnogo manje zuljaju jer lepo nalegnu unutar uva. Plus, sigurno su glasnije od ovih drugih jer potpuno izoluju spoljasnje zvukove, sto ima svoje prednosti a i mane. Toplo ti savetujem da ne vozis bike sa njima...:kreza: Ne budi govece ko ja:kreza: Da te ne strefe neka kola... Dakle ja kad bih kupovao uzeo bih in ear.:)

Željko
13.7.2007, 3:28
Imam ja HPM-70 ili kako ih još zovu in ear... Slušalice su odlične, kao prvo odlično izoluju od buke spolja, kad uđu u uvo ne izlaze :D, a zvuk je savršen, kada se tome pridoda i mogućnost da se prikaće na zvučnike ili pojačalo... Mada bi i ove od W200i trebalo da imaju tu mogućnost...

next
13.7.2007, 3:32
A sta mislis o ovim drugim, sto imaju Bass reflex? Da li to znaci da imaju naglasenije basove u odnosu na ove in ear (mozda na ustrb srednjih i visokih tonova), ili i in ear zna da "zadrma"? :D

Imao sam ja te in ear i stvarno su fenomenalne...E sad josh kad bi se mi nekako dogovorili na PM da ti meni to nekako kupish i poshaljesh,a ja da ti platim pouzecem ili kako ti vec hocesh...Jer ja takve trazim vec duze vreme i nigde ne mogu da nadjem...

jonathan
13.7.2007, 11:35
pazi, sto se tice sluski po mom misljenju nekako su jednako dobre samo je stvar sta ti odgovara.. obe sam probao o odlucio sam se na hpm - 70 (te sa w810) zato sto se ne cuje nista okolina kad ih stavis, skroz malo.. tako da ne moras pojacavat do besvesti dabi cuo nego se moze i tiho slusat.. a i nekako mi imaju balo jaci bas, sigurno zbog dihtunga kojeg prave dok in ear takodjer drmaju ali ipak dosta imaju slabiji bas ali svakako se neces zeznut koje god da uzmes, to je sad stvar ukusa

poz

Mario Pavićević
13.7.2007, 12:17
Kao sto je neko vec pomenuo namena je veoma bitna.Inear ne uzimaj ako se bavis sportom,dosta prelazis ulice i slicno jer neces cuti automobile i ono sto se desava oko tebe.Ako ti je pak primarno da sve cujes jasno u gradskom prevozu definitvno ce ti inear sluske vise odgovarati.

Master Neo
13.7.2007, 12:40
Kao sto je neko vec pomenuo namena je veoma bitna.Inear ne uzimaj ako se bavis sportom...
Zasto ne za sport?! Pa za sport su idealne jer cvrsto stoje u uhu. Naravno bitno je da trcis u prirodi, ne negde gde idu kola. Normalno i zdravije je :D

A M G
13.7.2007, 15:48
A sada dolazimo do tuznog dela! :( Odem ja jutros do one iste prodavnice u kojoj sam juce naleteo na ova dva modela, sav srecan ulazim, pozelim dobar dan i zatrazim da jos jednom pogledam oba modela kad ono - PRODATO! :n-cc2: Vidim da nije ista devojka od juce koja mi je pokazala ona dva modela, i ovoj pokusavam da objasnim da su bila 2 modela, a ona mene ubedjuje da je bio samo jedan, ovaj in ear model! :mad: Dzaba sam se natezao 15 minuta sa njom pokusavajuci da joj ukazem na to da nisam lud i da znam sta sam video i po kojoj ceni, al' ne, gospodja se drzi svoje teorije kako je bio samo jedan (in ear) model! :boodala: Tu se iznerviram i krenem da obilazim bukvalno sve prodavnice koje imaju bilo kakve veze sa mobilnim telefonima (pa cak i samo servise), odem do ComTrade-a (ovlascenog SE prodavca) a oni mi kazu da ni jedan od ta dva modela nikada nisu ni imali u prodaji! :kreza: I posle trocasovnog majanja kroz pola Nisa dodjem sav s*eban kuci i resih da podelim ovo vrlo neprijatno iskustvo sa vama...:(
Jedino mi preostaje da odem pridvece kada ce valjda onaj subjekat od zene da ode lepo kuci i dodje ona druga devojka i da mi kaze: "Da, imamo oba modela, izvolite pogledajte!". :opanachke:qliranje:
Ah, da, naleteo sam i na budjavu kinesku kopiju in ear sluski po ceni od 400 dinara, ali za to njesra ne bih dao ni 4 dinara, a ne 400! :kreza:

next
13.7.2007, 15:59
A sada dolazimo do tuznog dela! :( Odem ja jutros do one iste prodavnice u kojoj sam juce naleteo na ova dva modela, sav srecan ulazim, pozelim dobar dan i zatrazim da jos jednom pogledam oba modela kad ono - PRODATO! :n-cc2: Vidim da nije ista devojka od juce koja mi je pokazala ona dva modela, i ovoj pokusavam da objasnim da su bila 2 modela, a ona mene ubedjuje da je bio samo jedan, ovaj in ear model! :mad: Dzaba sam se natezao 15 minuta sa njom pokusavajuci da joj ukazem na to da nisam lud i da znam sta sam video i po kojoj ceni, al' ne, gospodja se drzi svoje teorije kako je bio samo jedan (in ear) model! :boodala: Tu se iznerviram i krenem da obilazim bukvalno sve prodavnice koje imaju bilo kakve veze sa mobilnim telefonima (pa cak i samo servise), odem do ComTrade-a (ovlascenog SE prodavca) a oni mi kazu da ni jedan od ta dva modela nikada nisu ni imali u prodaji! :kreza: I posle trocasovnog majanja kroz pola Nisa dodjem sav s*eban kuci i resih da podelim ovo vrlo neprijatno iskustvo sa vama...:(
Jedino mi preostaje da odem pridvece kada ce valjda onaj subjekat od zene da ode lepo kuci i dodje ona druga devojka i da mi kaze: "Da, imamo oba modela, izvolite pogledajte!". :opanachke:qliranje:
Ah, da, naleteo sam i na budjavu kinesku kopiju in ear sluski po ceni od 400 dinara, ali za to njesra ne bih dao ni 4 dinara, a ne 400! :kreza:

Heh,slichnu sitaciju sam imao i ja...Navodno sam mrezervisao in ear slushalice kod jeden firme u BG-u,i kada je moj drugar otishao da ih kupi u moje ime,oni su mu rekli_pRODATO!!!Molim te ako ima vishe od jednog modela javi mi da se dogovorimo kao moze oko sluhalica...

A M G
13.7.2007, 16:14
Heh,slichnu sitaciju sam imao i ja...Navodno sam mrezervisao in ear slushalice kod jeden firme u BG-u,i kada je moj drugar otishao da ih kupi u moje ime,oni su mu rekli_pRODATO!!!Molim te ako ima vishe od jednog modela javi mi da se dogovorimo kao moze oko sluhalica...

Naravno, ali kako situacija trenutno stoji...mrka kapa...:(
Jedino da vidim sta cu veceras da napravim, drzite mi palceve! :D

[edit] Odoh, dodjoh i ne napravih nista! :( Prodali oba para sluski jos juce, samo mi nije jasno kada posto sam bio u toj radnji jedno pola sata pred zatvaranje, dali mi vizitku i rekli mi da zovem od ponedeljka, mozda nesto dodje...samo mozda...

Željko
13.7.2007, 21:31
Ja sam imao sreće, naime drug je dobio W550i i hteo da ga proda, ali sam ga nagovorio da ga proda bez slušalica a slušalice proda meni. :)

Mario Pavićević
14.7.2007, 8:15
Ljudi a zar nije lakse da kupite slusalice od 400din posto vec originalnih nema i lepo odsecete sluske ostavite onaj konektor koji ide u telefon sa malo kabla i na njega zalemite zenski 3,5mm ulaz i koristite klasicne sluske?

next
14.7.2007, 12:50
Ljudi a zar nije lakse da kupite slusalice od 400din posto vec originalnih nema i lepo odsecete sluske ostavite onaj konektor koji ide u telefon sa malo kabla i na njega zalemite zenski 3,5mm ulaz i koristite klasicne sluske?

Meni nije,jer sma svoje slushalice izgubio sa sve tim konektorom...:kreza::(:mad:

Mario Pavićević
17.7.2007, 8:03
Meni nije,jer sma svoje slushalice izgubio sa sve tim konektorom...:kreza::(:mad:
Pa kupi te fush slusalice od 400din i skini konektor sa njih;)

miticfam
8.5.2008, 21:54
da ne otvaram novu temu, zna li neko gde ima da se kupe HPM-70 sluske u Nisu, posto sam ceo grad pretrazio i plus Leskovac i nigde ih nema. Pokusao sam da nadjem preko neta da uzmem online ali nema nigde za Srbiju, pa ako neko zna kako mogu da ih narucim online nek pomaze!

A M G
6.9.2008, 13:40
Nabavio sam ove slusalice pre nekih 10 dana. Posle pocetne euforije, mogu reci da sam ocekivao vise. Jednostavno, zvuk je bolji nego na klasicnim SE sluskama koje se dobijaju uz K800, ali sam ipak ocekivao jos vise. Stekao sam utisak da je verovatno ipak telefon kriv za zvuk koji isporucuje, sluske ga samo prenose onako kako on zapoveda. :D
Primetan je neki blagi sum dok se reprodukuje neka pesma, i licno mislim da visoki tonovi su izrazeniji no sto bi to trebalo da budu, dok mi bas deluje prilicno plitko i lose definisano.
Nisam imao prilike da ih cujem ni na jednom telefonu W serije, ali sam prilicno siguran da bi zvuk bio prilicno bolji.

pharaon.92.bc
9.9.2008, 22:19
Ma,batali to!Moj drug ima taj telefon i kupio je nekakav adapter za njega da bi mogle 3.5 sluse da se ubodu.Predlozio bih ti da kupis taj adapter i ove slusalice.http://images.panasonic.com/static/models/rp-hje200-k.jpgPanasonic!!!Sine kada ih stavis cujes sebe kako dises.Kao vakum u uvetu da ti napravi!Jak bass i kristalno cist zvuk.Imam neki Xvave Mp3 player koji je s*anje i slusam muziku najglasnije na 20.Kada bi odvrnuo do kraja mislim da bi bez bubnih opni ostao.Platio sam ih doduse 1600 din(a mp3 2000:D),ali vrede svaki dinar!

A M G
9.9.2008, 22:31
Naleteo sam na taj adapter u oglasima, ali je vec bio prodat kada sam se ja javio. :(
Nisu jevtine ove sluske, ali verujem da vrede. Za sican novac sam pre izvesnog vremena uzeo Sony Walkman slusalice za takodje Sony-jev mp3 i sta reci! Slusalice imaju neodymium magnet (kao kod hard diskova) i sabijaju! Kada je jaci bas, osecas kako telo slusalica vibrira, a mogu zamisliti sta rade unutar usne skoljke! Tako da ne potenciram suvise glasan zvuk ni ovako, a tek ne kada nosim ove!

pharaon.92.bc
9.9.2008, 22:41
Ma nikada ja ne bih dao tolike pare za slusalice nego keva dok je ucila engleski slusala neke lekcije preko mog Mp3 playera.Obicne slusalice su je zuljale i tako ona ode do najblize prodavnice i vrati se sa ovim sluskama.:D
Uz njih se dobiju ona tri silikonska cepica za usi.Ja koristim one srednje cepice i slusalice ne ispadaju,odlicno stoje,ne znoje uvo,nicu upadljive i plave su boje. :opanachke

A M G
9.9.2008, 23:17
Sta da kazem...tvoja keva zna sta vredi! :)