PDA

Prikaži potpunu verziju : Proradio VIP! Ali kako radi?


freeminder
9.7.2007, 18:25
Heh, koliko sam se bio nalozio da ce konachno kad neko od stranaca dodje srpdko nebo telekomunikacija da malo pogura stvari unapred (porugrao je nama sta, barem shto se tiche cena) vidim da sam se grdno prevario!

Kao prvo proadio je taj nenad****vi VIP koji pljuje po 63 i 64 ( iako koristi 64 mrezu predajnika) i radi ko mrtva baba ...... nemoze se nazvati 063 ...... elem shto su kasnili nedelju dana .......

Eto njihove ozbiljnosti i profesionalnotsi ...... samo se nadam da ce GPRS i 3G da udju za godonu dana u kucnu upotrebu umesto adsl, Wireles-a i dialup-a (kao kod istog operatera u CRO) do tad .....

NApishite vasha iskustva sa 061 ( VIP )

Atena Palada
9.7.2007, 19:59
offtopic:Mislim da se kod nas olichava (ne)ozbiljnost na 1vom mestu.

Željko
9.7.2007, 21:07
Zvao sam korisnički servis danas, rekli su mi da poziv sa i na 063 ne radi zato što mi RATEL to još nije odobrio, ma šta god to značilo, i da poziv sa i na 064 ne rade zbog nekog preopterećenja slabije rade ali da njihovi inženjeri rade na tome...
Bar su ostali spustili cene ako ništa drugo... :)

todos
9.7.2007, 22:24
Kaze poslovica" prvi se kucici bacaju u vodu",mada ja to sigurno ne bih uradio.Polako...

Master Neo
9.7.2007, 22:25
Uzeo sam onu karticu sa soma dinara kredita. Bas cu sad da isprobam, pa javljam utiske.

Master Neo
9.7.2007, 22:32
Pa sto lupate da je proradilo? Probao sam da zovem ortaka, kaze ne mogu da zovem, da zovem call centar. Prvo zaboravio sam broj call centra, drugo, aktivirao sam karticu, znaci nisam glup. Zasto ne radi? Grrrrr!

Željko
9.7.2007, 22:56
Znači, čitaj postove u ovoj temi ;)

Belfegor
9.7.2007, 22:56
ma radi. pocelo juce sa radom, provereno! oko 7din dodje minut razgovora + 1din svaki poziv, poruka 1.8din... ozbiljno zeza, ali tek je pocelo da radi, polako...

Master Neo
9.7.2007, 22:57
ma radi. pocelo juce sa radom, provereno! oko 7din dodje minut razgovora + 1din svaki poziv, poruka 1.8din... ozbiljno zeza, ali tek je pocelo da radi, polako...
koji je broj call centra? moram da zovem nesto...

freeminder
9.7.2007, 23:23
koji je broj call centra? moram da zovem nesto...
Call center: 060/1234

ma radi. pocelo juce sa radom, provereno! oko 7din dodje minut razgovora + 1din svaki poziv, poruka 1.8din... ozbiljno zeza, ali tek je pocelo da radi, polako...

Eto, ako je cena 7 dinara minut, kao shto kazesh to je josh jedna u nizu lazi VIP-a poshto se svuda vrti da je cena jedinstvena za sve pozive i da je 4,9 din po minutu ..... provericu pa javljam!

BTW

Ako su vec isprozivali u onoj reklami sa ribom shto menja momke, i MTS i TELENOR onda nisu trebali dopustiti sebi da tako useru motku .... po meni su chak kada sam skontao josh i gori .... ako su vec hteli da puste probnu mrezu, trebali su podeliti free kartice i napomenuti da je to probni rad , a ne prvo ih prodati a potom 3 nedelje kulirati sa pocetkom rada , pa potom josh jedna nedelja kasnjenja kao zbog administrativnih problema (ma daj, ako nema na shta da se vadi onda je to na dobru staru birokratiju kod nas, ali ako si iole ozbiljan onda ces to predvideti i neces srljati ko majmun bez glave dok pljujesh druge da shto pre otvorish oslobadjaucu mrezu u kojoj MOZEZ DA GOVORISH GDE TE NIKO NE PRISLUSKUJE, sto je i jedna poruka reklame sa tipom koji se kao neshto lize sa kuchetom) A onda kao trt,mrt pa nece da radi sa 063, zbog RATELA koji kao neshto ih ****, mislim smeshno je ..... ali ima vremna da se izbave , jer ipak je ovo samo probna serija , shto nisu naglasili!

JEdino mi je zao kako se niko od MTS-a i TELENOR-a nije setio da ih popljuje zbog njihove nadobudnosti koja je prebrzo splasla sa njihovim greshkama ..... ali to je prvi dan od kada mreza zvanichno postoji, kontam da nce chekati dugo , a ako pak neurade onda su nesposobne sonje!

Belfegor
9.7.2007, 23:24
cena od 4.9din je bez PDV-a, ali to opet ne opravdava onih 7din!

freeminder
9.7.2007, 23:57
Shto znachi da bi sa PDV-om trebalo izaci 5.78 dinara po minutu .....

Master Neo
10.7.2007, 0:07
Zvao sam call centar ne mogu da ih dobijem... Nema smisla, bezobrazluk...

Željko
10.7.2007, 0:09
Treba biti uporan, mene je 100 puta izbacilo... :)
Pogledajte kako brzo ažuriraju sajt :rofl: ...

Master Neo
10.7.2007, 0:10
Treba biti uporan, mene je 100 puta izbacilo... :)
Pogledajte kako brzo ažuriraju sajt :rofl: ... Koji im je sajt? nikako nisam uspeo da ga nadjem...

Željko
10.7.2007, 0:11
www.vipmobile.co.yu

Kaiser Soze
10.7.2007, 0:28
Kaze poslovica" prvi se kucici bacaju u vodu",mada ja to sigurno ne bih uradio.Polako...

Prvi se MACICI u vodu bacaju. ;)


A za VIP treba sacekati da se mreza "zvanicno" objavi, znaci na TVu i novinama, ovo je sve i dalje beta, pa nije ni cudo sto ne radi.

U svakom slucaju reklama protiv 64 i 63 je najduhovitija do sada, i meni se svidja.

Al pusti srbi... Evo kako covek hoce da zgrne pare, a moze da zavrsi na sudu, vrlo lako.

http://www.vipmobile.co.sr/

freeminder
10.7.2007, 1:38
Al pusti srbi... Evo kako covek hoce da zgrne pare, a moze da zavrsi na sudu, vrlo lako.

http://www.vipmobile.co.sr/

Neznam gde mu je glava i pamet kad je uspeo da ovo uradi(A shta prokljuvite malo iz WHOIS)

≫ Whois
vipmobile.co.sr

Whois Information

Domain Name
http://vipmobile.co.sr


Forwarding URL
http://galeb.etf.bg.ac.yu/~firestarter/wireless-phone-services

Hompage Title
Vip mobile Serbia - Mobilkom

Describe Homepage
VIP Srbija - mobilna mreza, clan Mobilkom Austria grupe

E-mail
i.milo.sevi.c@gmail.com

Record created on
2007-06-07

Record expires on
2008-06-07

Hmmmmmmm....... neko sa elektrofakulteta se malo psrda ili josh gore ako konta da ishta zaradi para od onih google AdSense reklama .....

E stvarno ce se covek svacega nagledati!

A za VIP treba sacekati da se mreza "zvanicno" objavi, znaci na TVu i novinama, ovo je sve i dalje beta, pa nije ni cudo sto ne radi.


Danas u drugom dnevniku na RTS-u objavljeno je da je VIP pocheo sa radom, kao i MTS u Crnoj Gori pod imenom Mtel......

Kaiser Soze
10.7.2007, 1:43
Jel? Tako mi i treba kad ne gledam PTC 1 vesti u 7! :D

Skols
10.7.2007, 11:43
mene jutros zvao ortak sa 061 broja,ja sam na 064 i non stop mu prekida u toku razgovora,krci...ne cujem ga nis`...probacu i ja moju karticu cim ja nadjem u sobi ...

Srlandand
10.7.2007, 14:25
Sta ce kome novi operater? Ja sam zadovoljan sa MTS-om i njhovom debilskom reklamom i uopste ne razmisljam o novom operateru. Nego, svi se nalozili na VIP zato sto su delili 1000 kinti kredita uz karticu (koliko sam ja cuo).

Željko
10.7.2007, 14:28
Ne znam za ostale ali ja nisam lud da menjam broj koji ima oko 3 godine...
Samo da potrošim ovih 1000 dinara kredita :D

Belfegor
10.7.2007, 21:05
jos jedan plus je sto su obecali dupliranu sumu kredita do kraja godine, znaci uplatis npr. 200 dobijes 400!

Spawn BG
11.7.2007, 20:28
Nisam uzeo VIP karticu, a po ovim prvim utiscima ispada kao macori u februaru, ni manjeg x*x*x ni vece dreke. A i cena od 7 dinara umesto, kako je neko izracunao, 5,78 znaci da ce 'poklon' dugo da traje...

freeminder
11.7.2007, 21:33
To nije chak ni poklon, nego "fora" koju su uotrebili da bi testirali mrezu! A , inache kad na tih 5,78 dinara dodate i cenu uspostavljanja razgovora od 1-1,5 dinara dodje se do cene od 6,78-7,38 dinara za prvi minut ..... cccccccc!

alkatraz
11.7.2007, 21:48
Eto ja sam dobio br. od druga koji radi u njihovom predstavnistvu.Dobije se 1100 dinara kredita.Jos uvek nece bas zaziveti kako treba.Ipak moraju da preleze bolesti, kao sto su pre i mts i drugi provajder. Naravno da ne bih menjao br, ali sto da ne spucam tih 1100 dinara kredita, a i onako, sta fali imati jos jedan (svalerski broj u nizu).mada mi je bas lep broj!

urke
11.7.2007, 23:01
Ja baš ovih dana terba da pređem na 065 sa 063 (pretplata 35 kinti, oko 1 dinar minut razgovora). Meni cool, a šareni VIP nek koristi Pamela :D

Sale013
12.7.2007, 12:06
Čisto sumnjam da mogu ponuditi najjeftinije cene za sve usluge kao što reklamiraju. Telekom i Telenor su duže u poslu, imaju već mnogo korisnika i jaku infrastrukturu. Kako će ovi moći njima da pariraju baš me zanima :rolleyes: Možda kroz dve godine kad ulože još par miliona evra u mrežu, a profit će početi da prave za 10godina..

SirDuck
12.7.2007, 13:37
Jedan mali OT, ali bolje nego da pravim novu temu ( a ne pada mi na pamet).
Kolko mi se islati da predjem sa pepaid na postpaid na Telenoru 063?
hteo sam da uzmem "Jedna cena" or something paket.
Ili neki drugi? Sta mi se najvise isplati?

Nadam se da neko ima iskustva sa ovim :)

Spawn BG
12.7.2007, 13:57
@urke & sirduck
Ja sam 064 postpaid, ali su mi poznata neka losa iskustva sa 063 postpaid-om, pa ne znam da li bih vam preporucio...
Urke, da li je cena jedini razlog za promenu mreze? Znas ono: 'Besplatan sir je samo u misolovci.'

SirDuck
12.7.2007, 13:59
@urke & sirduck
Ja sam 064 postpaid, ali su mi poznata neka losa iskustva sa 063 postpaid-om, pa ne znam da li bih vam preporucio...
Urke, da li je cena jedini razlog za promenu mreze? Znas ono: 'Besplatan sir je samo u misolovci.'

kakva losa iskustva? :)

Mario Pavićević
12.7.2007, 15:46
Iskreno ne bih nikome savetovao postpaid jer je potrebna dobra doza samokontrole da ne napravis neki megalomanski racun:)

next
12.7.2007, 18:28
Ja baš ovih dana terba da pređem na 065 sa 063 (pretplata 35 kinti, oko 1 dinar minut razgovora). Meni cool, a šareni VIP nek koristi Pamela :D

Cek,cek a koji paket za 065 je tako jeftin???Mislim,stvarno je povoljno...

Atena Palada
12.7.2007, 20:50
kakva losa iskustva? :)
ja bih ti savetovala da uzmesht 064 postpaid, 063 wole da kradu, tj da nabijaju nepostojetju sumu, kao shto su meni 1nom uradili

SirDuck
13.7.2007, 0:50
ja bih ti savetovala da uzmesht 064 postpaid, 063 wole da kradu, tj da nabijaju nepostojetju sumu, kao shto su meni 1nom uradili

Ma ne mogu da menjam broj star 5 godina :)
Nista onda, ostajem na prepaid :)

Sale013
13.7.2007, 12:31
Ma ne mogu da menjam broj star 5 godina :)
Nista onda, ostajem na prepaid :)
I mlad si još uvek za postpaid :) A imati mob od 11ste godine, baš fino.. Lepo je videti da nam društvo napreduje :alealeee:
Ma koliko ViP bio "neozbiljan" za nas, Telenor i mts su ga shvatili vrlo ozbiljno! Uskoro će da se slegne prašina, oni će izvući svoje konačne ponude i imaćemo pravu sliku o svemu. Ja trenutno sam na 063 jer mi je 064 kartica "oštećena" (tako oni kažu) i moram da je zamenim a mene mrzi da idem u BG da menjam glupu karticu :mad:

freeminder
13.7.2007, 14:35
Ma koliko ViP bio "neozbiljan" za nas, Telenor i mts su ga shvatili vrlo ozbiljno! Uskoro će da se slegne prašina, oni će izvući svoje konačne ponude i imaćemo pravu sliku o svemu.

"Najbolja odbrana je napad" .... e sad slikovito recheno mogli su odmah da napdnu sa "brazilskim shpicevima", ali su ih napali sa "srpskim napadom" koji je bio sasvim dovoljan da 50000 korisnika neizvade svoje kartice ( 062,063,064 i 065 ) pochnu trajno da koriste VIP.....

BTW .... sad je glavni slogan VIP-a "Eksperiment je uspeo" .... i sasvim su upravu, proradilo je koliko toliko iako je sve uradjeno na princip "shtapa i kanapa" !

Atena Palada
13.7.2007, 17:06
"Najbolja odbrana je napad" .... e sad slikovito recheno mogli su odmah da napdnu sa "brazilskim shpicevima", ali su ih napali sa "srpskim napadom" koji je bio sasvim dovoljan da 50000 korisnika neizvade svoje kartice ( 062,063,064 i 065 ) pochnu trajno da koriste VIP.....

BTW .... sad je glavni slogan VIP-a "Eksperiment je uspeo" .... i sasvim su upravu, proradilo je koliko toliko iako je sve uradjeno na princip "shtapa i kanapa" !
ja bih umesto ono je stavila nije, s obzirom da se ovde dosta ljudi zhali i da onaj kredit od 1000 dinara morash da potroshish za mesec dana (vala bash je uspeo :rofl::Freddy:)

SirDuck
13.7.2007, 23:17
I mlad si još uvek za postpaid :) A imati mob od 11ste godine, baš fino.. Lepo je videti da nam društvo napreduje :alealeee:
Ma koliko ViP bio "neozbiljan" za nas, Telenor i mts su ga shvatili vrlo ozbiljno! Uskoro će da se slegne prašina, oni će izvući svoje konačne ponude i imaćemo pravu sliku o svemu. Ja trenutno sam na 063 jer mi je 064 kartica "oštećena" (tako oni kažu) i moram da je zamenim a mene mrzi da idem u BG da menjam glupu karticu :mad:

Ma opusteno, sad shvatam da bi pravio racuncine, ovo je nacin i da sam sebe ogranicim :)
Ako budem uzimao postpaid to ce biti zbog 3G, a posto nemam 3G telefon onda mi ne treba :)

A sto se tice prvog telefona...eh, to je bila prava stvar, cuveni ericsson R310s, a.k.a. Ajkula :)
Nikad nece napraviti bolji telefon....smrc...

freeminder
14.7.2007, 1:06
ja bih umesto ono je stavila nije, s obzirom da se ovde dosta ljudi zhali i da onaj kredit od 1000 dinara morash da potroshish za mesec dana (vala bash je uspeo :rofl::Freddy:)

Ma tek ce da se ljudi uvere koliko su smeshni i "shareni" .....
Da, taj kredit od 1100 dinara ( nije se dobilo 1000 nego 1100 ) se prema prvoj njihovoj izjavi morao potroshiti do kraja Jula a poshto su se s****li (ko drugome jamu kopa sam u nju upada) produzili su do kraja Avgusta....

Elem, ni sad oa akcija oko duplanja uplacenog kredita do kraja godine nije najchistija .... Lepo se na reklami u sceni kada se dopuna duplira u dnu ekrana sicushnim slovima ispisano Mozete iskoristi bonus do 2000 dinara ..... znachi sad uplatish 2000 dinara i potroshish i ako oces da dopunish neces dobiti josh toliko iako akcija traje ......

E ta sicushna slova :dedica:

Srlandand
14.7.2007, 14:46
Znate li da u CG postoji 10-20% vise mobilnih korisnika nego gradjana.

urke
14.7.2007, 15:07
Cek,cek a koji paket za 065 je tako jeftin???Mislim,stvarno je povoljno...

Nemam pojma pravo da ti kažem, uzimam preko firme tri broja. Uglavnom, tarifa u mreži je ta sića od dinar, dva.

@urke & sirduck
Urke, da li je cena jedini razlog za promenu mreze? Znas ono: 'Besplatan sir je samo u misolovci.'


Ne, razlog je to što je firmi istekao dvogodišnji ugovor kod telenora za Biznis300+ paket kod koga je tarifa bila slična, sa pretplatom od 45 kinti, pa je sada firma prešl ana m:ts po pretplatniočkoj ceni od 35 kinti po broju i sličnim jeftinim tarifama razgovora/poruka/mms.

Naravno, da uzimam individualno, e, onda bih morao sam da lupam glavom šta mi je povoljnije. Ovako, ima ko to drugi radi u firmi ;)

freeminder
14.7.2007, 17:38
Znate li da u CG postoji 10-20% vise mobilnih korisnika nego gradjana.

To je isto kao shto npr u telenoru kazu da imaju 3 miliona korisnika a drzava ima 7-8 milina gradjana, a gde je josh MTS .....

To je ukupan broj prodatih kartica od njihovog pochetka rada ..... pa evo ja sam imao 2 puta 064 karticu a sada sm na 063....

Nicolas
14.7.2007, 18:01
Jedan mali OT, ali bolje nego da pravim novu temu ( a ne pada mi na pamet).
Kolko mi se islati da predjem sa pepaid na postpaid na Telenoru 063?
hteo sam da uzmem "Jedna cena" or something paket.
Ili neki drugi? Sta mi se najvise isplati?

Nadam se da neko ima iskustva sa ovim :)

E samo u zavisnosti od toga sta najvise koristis odaberes paket na prepaidu da malo skreses troskove. Vidi na netu ona tri paketa na raspolaganju, ima razgovor, nesto kombinovano i poruke. Npr. ja sam uzeo poruke jer ih najvise koristim, pa posle mnozes i da se vratis ili prebacis na drugi, samo pozoves call centar i kazes da te stave na tu i tu tarifu/paket.;)

Željko
14.7.2007, 19:05
Znate li da u CG postoji 10-20% vise mobilnih korisnika nego gradjana.

Kad ljudi dođu na letovanje kupe broj, a nije ni skup 10 E je bio prošle godine, a pošto i oni sad dobijaju novog operatera biće jeftinije ove godine...

Dollar
14.7.2007, 23:10
Cek,cek a koji paket za 065 je tako jeftin???Mislim,stvarno je povoljno...
To ti je biznis 300 i koriste ga firme.
Ja sam dobio tu karticu preko drugara.Cela ekipa ima te kartice i medjusobni razgovori su nam 1 dinar.Pozivi prema mrezi 064/5 su 4,9 dinara a prema ostalim 7 dinara.Poruka 1,8,imam 1 Mb Gprs-a free.Ne placam PDV!
Paket je extra!!!!!!!!

Željko
14.7.2007, 23:19
Kada smo već u OT-u da vas malo obradujem:
Korisnici Toki tarifnog profila, nakon prvih 60 sekundi razgovora, ostvaruju popust od 31 odsto, tako da minut razgovora košta 4,83 dinara, dok je slanje SMS poruke 1.80 dinara.

U Tipi tarifi slanje poruke je svega 0,90 dinara.

freeminder
14.7.2007, 23:34
Znachi bash se zagazilo u Off Topic!

Atena Palada
15.7.2007, 9:58
Ma tek ce da se ljudi uvere koliko su smeshni i "shareni" .....
Da, taj kredit od 1100 dinara ( nije se dobilo 1000 nego 1100 ) se prema prvoj njihovoj izjavi morao potroshiti do kraja Jula a poshto su se s****li (ko drugome jamu kopa sam u nju upada) produzili su do kraja Avgusta....

Elem, ni sad oa akcija oko duplanja uplacenog kredita do kraja godine nije najchistija .... Lepo se na reklami u sceni kada se dopuna duplira u dnu ekrana sicushnim slovima ispisano Mozete iskoristi bonus do 2000 dinara ..... znachi sad uplatish 2000 dinara i potroshish i ako oces da dopunish neces dobiti josh toliko iako akcija traje ......

E ta sicushna slova :dedica:
aha a jel i taj bonus, kad uplatish, vazhi do kraja tamo nekog meseca kad si uplatio kredit:rofl::kreza::dzavo:

urke
15.7.2007, 12:50
Kad ljudi dođu na letovanje kupe broj, a nije ni skup 10 E je bio prošle godine, a pošto i oni sad dobijaju novog operatera biće jeftinije ove godine...

U ponudi ovog leta ima 8 za 8 (8 € broj sa 8 € na računu), i od 7 €. Čini mi se da ovo 8 za 8 daje Promonte a za 7 kinti T-Com (bivši MONET).

Sale013
15.7.2007, 12:58
Menu tu ništa nije čudno. Oni su došli na naše tržište da zarade novac a ne da poklanjaju narodu pare kao da su crveni krst. Sasvim sam siguran da sve ove njihove akcije su pažljivo proračunate i da će oni na kraju svega ovoga izvući neku korist. Njima je sad prioritet da zgrabe jedan broj stalnih korisnika, a kasnije ćemo videti kako će biti. Jedva čekam da dobijemo još operatora al za fiksnu mrešu :mad:

Shang Tsung
15.7.2007, 14:47
Ja ne kontam zasto telenor naplacuje pozivanje call centra (10din), dok je ta usluga kod mts-a besplatna...

Atena Palada
15.7.2007, 21:42
Ja ne kontam zasto telenor naplacuje pozivanje call centra (10din), dok je ta usluga kod mts-a besplatna...


pa to se naplatjuje josh od kad je Bogi bio wlasnik

freeminder
17.7.2007, 19:00
pa to se naplatjuje josh od kad je Bogi bio wlasnik

E, vidish pa to nisam znao!

BTW, smilovali se ovi iz VIP-a pa sada se moze zvati i 063,062!

JovanK
17.7.2007, 19:31
Znate li da u CG postoji 10-20% vise mobilnih korisnika nego gradjana.

Zato što je cijena 069 broja 8€ sa 5€ na računu (Telenor), a kolika je i cijena 067 broja (T-com) samo što se na njemu dobije 4€ racuna (ili je cijena 7€), mada nije ni toliko bitno, kome se provjerava neka posjeti zvanične sajtove.
E sada ko god dodje na ljetovanje u CG a ostaje vise od par dana on kupi sebi broj. I ne samo to, masa korisnika ima obadva broja, i 069 i 067. Ovih je dana pocela sa radom i 068 mreza, ciji je vlasnik m-tel koji je nedavno kupio i Telekom Republike Srpske tako da je cijena poziva i poruka sada ista bilo da zovete sa 068 na 068 (dakle lokalo u CG) ili da zovete 064 u srbiji ili 065 u Republici Srpskoj, tako da cim mi pocne fax kupujem i taj broj. Tako da cu ih imati sva tri.

E zato je vise brojeva u opticaju nego korisnika.

Srlandand
17.7.2007, 20:11
^Prosvetlio si me. :)

Atena Palada
18.7.2007, 1:22
E, vidish pa to nisam znao!

BTW, smilovali se ovi iz VIP-a pa sada se moze zvati i 063,062!
Now u know

SirDuck
18.7.2007, 2:15
Sto se tice napumpavanja racuna, ni mt:s nije bas nevinasce :a_whistli

__________________________________________________
♥ Da li ste uključili? http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=12858