PDA

Prikaži potpunu verziju : c64 Elite


Zoran_KS
6.1.2006, 12:27
Da li neko zna gde mogu da nadjem ovu igru (Elite) za c64,i sta mi treba da bih je startovao na pc-ju(koji emulator)?

voodoo_
6.1.2006, 16:06
Igre: www.c64.com
Emulator: www.computerbrains.com/ccs64

Zoran_KS
6.1.2006, 18:13
Hvala,nasao sam i radi,malo dok se snadjem oko kontrola

bobi
6.1.2006, 18:30
Cek dok se prisetim:

Svemir:
A: pucanje
S-X: gore-dole
<->: rotacija levo-desno
H: hiperpogon ka drugoj planeti
J: Jump ka planeti
L: Lock Target (za raketu)
M: Pustanje rakete (najbolje kada je lock-ovana meta)
F1,F2,F3,F4: front, left, right, back view

Orbitalna stanica:
1,2,3,4,5,6... Kupovasnje, prodaja dobara; opremanje broda, mape galaksija, obavestenja o planetama.

I upamti:
Prvo sto treba da kupis kada sakupis malo para je docking computer.
B.T.W. docking computer pustas na C

beatoperator
16.1.2006, 20:41
...uz zvuke 'na lepom plavom dunavu', ako se dobro secam...

whoa, dobre li igre...:)

Patton
17.1.2006, 15:44
Mislim da je bolje da se igrate Elite na Amiga emulatoru. Kad sam video tu verziju nacisto sam odlepio!

bobi
17.1.2006, 17:12
Mislim da je bolje da se igrate Elite na Amiga emulatoru. Kad sam video tu verziju nacisto sam odlepio!
Ne znam...

Ja nikako nisam uspeo da snimim poziciju u Winuae, ali sad cu da ga igram na pravoj Amigi. :)

Patton
17.1.2006, 17:30
Ja nikako nisam uspeo da snimim poziciju u Winuae, ali sad cu da ga igram na pravoj Amigi. :)
Nema veze. Dovoljno je da emuliras obicnu A500 sa 512kb ili 1mb memorije i kada hoces da snimis poziciju, ti jednostavno uradis SaveState u emulatoru i snimis celu trenutnu Amiginu memoriju na hard. Posle naravno ucitavas poziciju sa LoadState.

Black-White
20.1.2006, 2:25
A imas i PC verziju koja je identicna "XElite"

Oggy
20.1.2006, 4:15
Ja sam igrao Elite Plus.... Toliko sam se primio za c64 verziju kada sam procitao opis u SKu, da sam jednom prilikom sanjao Elite iako ga nisam igrao nikad. Nesto sam se razocarao kada sam video na C64. Tek kasnije sam igrao ovu verziju za PC i bila mi je super, iako sam cuo da i nije bas dobra

Wizard
20.1.2006, 6:47
Mislim da je u jednom prastarom "Svetu igara" (ili u redovnom SK, ne sećam se više, davno je bilo) spominjan neki nastavak Elite za Amigu, koji je takav da čak i kad ne mrdate štitovi su vam dovoljno jaki da protivnički brodovi ne mogu da vas unište. Ja sam baš raspoložen za jednu ovakvu "penzionersku" verziju (well, nemam joystick na PC-u). Zna li neko o kojoj verziji je reč?

PopMilo
20.1.2006, 9:58
Mislim da je u jednom prastarom "Svetu igara" (ili u redovnom SK, ne sećam se više, davno je bilo) spominjan neki nastavak Elite za Amigu, koji je takav da čak i kad ne mrdate štitovi su vam dovoljno jaki da protivnički brodovi ne mogu da vas unište. Ja sam baš raspoložen za jednu ovakvu "penzionersku" verziju (well, nemam joystick na PC-u). Zna li neko o kojoj verziji je reč?

Možda "Frontier" ? Zvanični nastavak Elite od istog autora...:confused:

Wizard
20.1.2006, 10:06
Možda "Frontier" ? Zvanični nastavak Elite od istog autora...:confused:
E, biće da je to. Jel istina da u "Frontieru" bezmalo ne mogu da te ubiju?

Patton
20.1.2006, 10:49
E, biće da je to. Jel istina da u "Frontieru" bezmalo ne mogu da te ubiju?
Tesko, na pocetku igre mogu itekako da te ubiju. Joooj, ako se ovaj thread nastavi moracu opet da instaliram Freelancer-a :rolleyes:

Covenant
20.1.2006, 11:47
Elite,ziva legenda kompjuterskih igara.....
Jedan od prvih igara koje sam isprobao na starom dobrom C64...
Nije mi se svidela kada sam je prvi put video,ali veoma brzo sam se navukao-inace to je bila verzija za C64 sa wireframe vektorskom grafikom(nepopunjeni modeli)-no svejedno i pored skromne grafike,igra je bila i ostala super-zato zvuk razvaljuje-Strausov valcer uz Docking Computer,ispaljivanje projektila i cuveni ECM-eh:)
Inace,prvo sto treba kupiti je Beam Laser-na stanicu lako mozes sleteti i rucno uz malo vezbe:)
Ja sam se brzo obogatio preko trgovine narkotika-kako ono bese-kupis na Quitriri za par cr po toni i prodas(zaboravih gde)za 100cr po toni-pod uslovom da se dovuces do stanice jer te zbog tvog ilegalnog tovara vija gomila Viper brodova,a ti imas losu opremu na pocetku-ali tu su projektili-doticni nemaju ECM.....
Verzija za Amigu je najbolja jer pored odlicne grafike jedino u njoj postoje cuvene Retro Rockets!
Elite Plus za PC ima sjajnu grafiku jos bolju nego Amiga verzija,ali je atmosfera veoma losa-igra je jednostavno-prelaka!
Znaci,po meni,verzija za Amigu je zakon...
Sto se tice Frontiera,mnogi su bili razocarani ukljucujucu donekle i mene-igra ima sjajnu vektorsku grafiku(tek kako izgleda povrsina planete!),i odlican zvuk,ali je tada bila ubitacno spora na mojoj obicnoj A500-no sad je tu WinUAE gde mozes podesiti brzinu...
Sve se desava u Mlecnom putu i susednim sistemima-tu su i majcica Zemlja,Mars,Federacija Imperija i nezavisni sistemi-sjajno!
No ima Froniter i veliku manu-lose upravljane brodom-skoro sve je automatizovano sto po meni ubija atmosferu,narocito u borbi,sto je veliki minus-to su trebali da stave samo prilikom sletanja/poletanja na stanicu/planetu
Pokusajte da poletite rucno ili da se borite-shvaticere o cemu pricam-aposlutno neizvodljivo bez auto-pilota.....
Eh dobra stara vremena...
Pozdrav svima!

PopMilo
20.1.2006, 12:08
Eto groznice opet... :) Ja sam bas pre nedelju dana opet instalirao Freelancera... :)

A kad to pređem, idem na X-beyond frontier, pa X the threat, pa ako nabavim X3-reunion ... Fantastičan serijal. Preporuka !

Ali da se vratim na temu: Elita je bila i ostala jedna od omiljenih igara na C64! :worshippy

Patton
20.1.2006, 12:32
Moj brat i ja smo imali tu priliku da kupimo par originala u nemackoj, a medju njima su bile i simulacije helikoptera 'Gunship', podmornice 'Red Storm Rising' i aviona 'F19 Stealth Fighter'. Uz svaku igru pored detaljnih instrukcija, mapa i kojecega dobijes malo deblji papir kojim poklopis "debeljka" (i time viri samo njegova tastatura), tako da se instrukcije komandi na tom papiru poklapaju tacno sa tasterima, pa je mnogo lakse upravljati kada uvek mozes znati koje dugme sta radi. Naravno, kada sam se nalozio na Elite, napravio sam isti takav papir samo za Elite :)

bobi
20.1.2006, 12:38
Možda "Frontier" ? Zvanični nastavak Elite od istog autora...:confused:

Postoji i Elite 3 ili ti Frontier 2 i zove se First Encounter.

Ima mnogo veceg izbora brodova, naoruzanja, robe i svega ostalog.
Posto mislim da je sada besplatna javite ako hocete da je negde okacim.
cek da vidim...
oko 4,2MB zapakovana u zip.
Samo morate da imate drivere za dos za misa i napravite dos disketu za boot, sve sam pokusao ali nikako nisam uspeo da je nateram da radi pod XP-om.

Sto se tice freelancera, ja sam zaglavio na nekoj misiji...
Stoje tri broda ispred mene i cekaju, nista se ne desava, ja iscekujem misiju...i opet nista (ona misija u kojoj pratite 2 transportera do one skrivene baze u magli, gde su okolo asteroidi, e pa dopratite ih i onda kad sa onom snajkom ponovo izletite iz baze, pridju vam tri broda).
Nista nije pomagalo, ni da ubijem te brodove, ni da probam da sletim u bazu. Cak sam krenuo od pocetka da ga igram i trudio se svim silama da odbijem tu misiju, ali ona se ipak vrati. Tako da i od nelinearnosti nema mnogo govora.

Covenant
20.1.2006, 16:59
Postoji i Elite 3 ili ti Frontier 2 i zove se First Encounter.
Ima mnogo veceg izbora brodova, naoruzanja, robe i svega ostalog.
Posto mislim da je sada besplatna javite ako hocete da je negde okacim.
cek da vidim...
oko 4,2MB zapakovana u zip.
Samo morate da imate drivere za dos za misa i napravite dos disketu za boot, sve sam pokusao ali nikako nisam uspeo da je nateram da radi pod XP-om.

Jesi li probao DosBox+Dfend-dosta igara radi:)

bobi
20.1.2006, 17:04
Jesi li probao DosBox+Dfend-dosta igara radi:)
Nisam probao nista od programa za kompat. sa dos-om.
Pa kako rade, preporucite neki da se ne smaram sa dos disketom i naredbama.

Mrmot
21.1.2006, 1:53
Postoji i Elite 3 ili ti Frontier 2 i zove se First Encounter.

Ima mnogo veceg izbora brodova, naoruzanja, robe i svega ostalog.
Posto mislim da je sada besplatna javite ako hocete da je negde okacim.
cek da vidim...
oko 4,2MB zapakovana u zip.
Samo morate da imate drivere za dos za misa i napravite dos disketu za boot, sve sam pokusao ali nikako nisam uspeo da je nateram da radi pod XP-om.

Sto se tice freelancera, ja sam zaglavio na nekoj misiji...
Stoje tri broda ispred mene i cekaju, nista se ne desava, ja iscekujem misiju...i opet nista (ona misija u kojoj pratite 2 transportera do one skrivene baze u magli, gde su okolo asteroidi, e pa dopratite ih i onda kad sa onom snajkom ponovo izletite iz baze, pridju vam tri broda).
Nista nije pomagalo, ni da ubijem te brodove, ni da probam da sletim u bazu. Cak sam krenuo od pocetka da ga igram i trudio se svim silama da odbijem tu misiju, ali ona se ipak vrati. Tako da i od nelinearnosti nema mnogo govora.

cepam offtopic al sta se tu moze :(
I meni je jedared na toj misiji pobrljavela igra. Medjutim, posle reloada, sve je bilo OK :P
BTW, ste culi glasine sto se pravi Elita 4? :D :D :D

Covenant
21.1.2006, 2:23
Nisam probao nista od programa za kompat. sa dos-om.
Pa kako rade, preporucite neki da se ne smaram sa dos disketom i naredbama.
Pa DOS Box i DFend kao frontend,da se ne bi smarao sa shell-om...
Lako ces ce snaci:)

Wizard
21.1.2006, 14:26
Nisam probao nista od programa za kompat. sa dos-om.
Pa kako rade, preporucite neki da se ne smaram sa dos disketom i naredbama.
DosBox nije "program za kompatibilnost" nego Win32 DOS emulator. Problem sa ovim programom je njegova stravična hardverska zahtevnost, tako da i na vrlo jakim mašinama Duke3d ili Quake rade kao slide show. Autor tvrdi da je ovo by design i da to mora tako da bude jer DosBox emulira mnogo parametara.

rmandic
23.1.2006, 13:59
Igrao sam neke 3-4 verzije Elite za PC, kao i Frontier i First Encounters. Ali nigdje nema onog moćnog ispaljivanja rakete kao na C64 - kad je ispališ vidiš je na zadnjem ekranu, pa tek onda joj se upali motor i vuuuuuuum. Još ako gađaš cilj iza sebe, prvo se polako okrene, pa onda odleti. Jednostavan štos, ali toliko doprinosi šmeku.

bobi
23.1.2006, 14:29
Još ako gađaš cilj iza sebe, prvo se polako okrene, pa onda odleti. Jednostavan štos, ali toliko doprinosi šmeku.
Nisi valjda bezao od pirata?

dejan_osipaonica
19.4.2007, 22:36
Hm neko pomenu ovde First Encounters i dos box .....
Da vam olaksam malo postoji fajlic JJFFE koji se ubaci umesto orginalnog i igra posle radi cak i pod win xp.
Sada jedna molba za sve Elitase. Ako ima neka dobra dusa koja je downloadovala xElite na vreme a da je voljna da isti posalje na mail neka mi se javi na pm. Preturio sam (valjda ) ceo net ali dzaba nema vise od nikuda da se skine.Sta da se radi kada sam kasno dobio net prikljucak.

PopMilo
19.4.2007, 22:51
Hm neko pomenu ovde First Encounters i dos box .....
Da vam olaksam malo postoji fajlic JJFFE koji se ubaci umesto orginalnog i igra posle radi cak i pod win xp.
Sada jedna molba za sve Elitase. Ako ima neka dobra dusa koja je downloadovala xElite na vreme a da je voljna da isti posalje na mail neka mi se javi na pm. Preturio sam (valjda ) ceo net ali dzaba nema vise od nikuda da se skine.Sta da se radi kada sam kasno dobio net prikljucak.

Bio sam ubedjen da je imam negde... i pretrazih sve hard diskove u kuci... i nista :(

Mora da je negde na nekom cd/u...:o

Patton
20.4.2007, 19:59
Ocigledno je igra povucena, jer se to cika Brabenu nesto nije svidelo. Tako da bi i objavljivanje bilo kakvih linkova gde se moze naci igra bilo nelegalno na ovom forumu i uopste.

dejan_osipaonica
20.4.2007, 20:16
Ocigledno je igra povucena, jer se to cika Brabenu nesto nije svidelo. Tako da bi i objavljivanje bilo kakvih linkova gde se moze naci igra bilo nelegalno na ovom forumu i uopste.

Upravo tako cika Brabenu je smetalo posto je u najavi bio elite 4 a navodno bi xelite ometao prodaju istoga.Igra je povucena da se autor nebi smarao sa Brabenom zato i molim ljude za pomoc na pm za link ili ceo fajl.Posto slaba vajda da ce elite 4 skoro onda biih bas da probam staru elitu bas onako modernizovanu.

dejan_osipaonica
7.5.2007, 20:50
Svi ljubitelji mogu da skinu Elite 3 Frontier First Encounters ali sa ovoga linka
URL:http://dream.maxdsl.ru/files/ffed3d_r61.rar
FFE koji radi pod winXP i jos uz to je D3D opravljen pa je grafika za neverovati.Falice vam i music i FX direktorijumi iz orginalne igre. I na kraju elite 3 izgleda ovako

http://img211.imageshack.us/img211/6317/ffe3d1hl3.th.jpg (http://img211.imageshack.us/my.php?image=ffe3d1hl3.jpg) http://img91.imageshack.us/img91/2844/ffe3d2fb0.th.jpg (http://img91.imageshack.us/my.php?image=ffe3d2fb0.jpg)

Meni fali samo vremena inace pocinjem odmah ovo da igram jos samo da se prisetim komandi iz frontiera i super.

dejan_osipaonica
18.11.2007, 22:43
Evo malog doprinosa od mene Xelite v031 poslednja verzije pre stopiranja projekta
http://rapidshare.com/files/28723882/XELITE031.ZIP