PDA

Prikaži potpunu verziju : Koliko je efektivan screen saver?


Insecticide
5.7.2007, 23:42
Koliko je koristan screen-saver,zato sto mi nije jasno kako nesto sto se vrti po ekranu moze da sacuva ekran.Ja naprimer kad ne koristim pc jednostavno ugasim monitor,a ako ga i ne ugasim sam se ugasi posle 5 min.
Zanima me koliko je screen saver efektivan?
btw:nemam pojma gde ovu temu da stavim pa sam je ovde stavio






:ciao:

SV 84
5.7.2007, 23:53
Ја га и не користим...

Simke
5.7.2007, 23:59
Sve zavisi koje screen saver-e koristiš? :)

Ako su to slučajno neki sa veselim i nestašnim ''domaćicama'' onda tu ima raznih efekata. :)
čak, šta više ... što bi rekli: OHO HO!

Ako su oni tipa šarenih akvarijuma sa nekim imbecilnim ribicama rekao bih da ti mogu biti i opasni, bar im ja ne verujem ... voda je inače opasna, pitaj bobija :), uvek tu nešto može da procuri ... a elektronika radi, valjda, na struju a to dvoje ne ide zajedno ... barem tako tvrde.

player1
7.7.2007, 9:08
Imam da ispricam jednu malo anegdotu.
Pre 10-15 godina u jednoj domacoj firmi glavna zabava je bilo igranje tetrisa na PCu (onog originalnog u ASCII).

I eto desavalo se da stari monitori toliko poblenave da i kad se ugase da se i dalje vide ivice polja za igru.

Znaci isti pixeli su bili toliko dugo aktivni da su "probili" <insert sta vec> i trajno ostetili monitor.

E sad, danas su monitori mnogo bolji...
Ali nekad, stvarno nije bilo pametno da ista stvar osvezava ekran danima i danima, bez promena.

Marko_L
7.7.2007, 15:40
Mislim da ćeš ovde naći sve odgovore.
http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=5423