PDA

Prikaži potpunu verziju : da li ste ikada imali razgovor sa nekim iz microsofta?


sasha vukelic
30.6.2007, 13:59
cao svima, evo moje situacije:
poslao sam microsoftu svoj cv, odgovorili su mi mail-om sa dodatnim pitanjima na koje sam odgovorio i sada, kazu da ce me zvati telefonom u ponedjeljak da u nekih 15-30 minuta razgovora malo detaljnije raspravimo o mojim skills & background.

je li iko od vas imao ovaj razgovor i kakva su vasa iskustva?

Proxima
30.6.2007, 14:11
Svaka čast!

Mogu li da pitam šta si završio, odnosno koje su ti kvalifikacije za neki posao u MS?

Želim ti sreću i dobro zaposlenje!

sasha vukelic
1.7.2007, 1:47
evo ukratko sto sam poslao i microsoft-u:
-zavrsio gimnaziju, matematicki smijer
-apsolvent prirodno-matematickog fakulteta, odsjek za matematiku i informatiku
-clan mense

od vjestina sam naveo:
-programiranje u jezicima: basic, pascal, c/c++, sql, java, html, flex, yacc, sml, prolog
-dobro poznavanje paketa: office, corel, macromedia

glitch
1.7.2007, 3:05
S'obzirom da je Mikrosoft u pitanju, mislim da je posebno korisno sto si naveo Basic :dzavo:

Proxima
1.7.2007, 9:20
Svaka tebi čast!

Pa, nema šta da se plašiš ... sve što treba da znaš - znaš već :)

Mrka Kapa
1.7.2007, 16:36
Dajte čoveku koristan neki savet, sačekajte da dobije posao pa mu onda čestitajte...:)

glitch
1.7.2007, 16:46
Treba biti pozitivan :) samo napred! PS: ima li ova tema veze sa temom o Bilu? ;)

sasha vukelic
1.7.2007, 17:31
Treba biti pozitivan :) samo napred! PS: ima li ova tema veze sa temom o Bilu? ;)

heh, zanimljivo kako si povezao to, ali nema. ovo se desilo poslije - ali ko zna, mozda je to kod mene bilo nesto podsvjesno, kada mi je nakon te teme palo na pamet da se prijavim ;)

Marko_L
1.7.2007, 18:37
Pa pazi, postavljaće ti standardna pitanja tipa... gde si do sada radio, šta znaš o MS-u, koristiš li piratski softver i tako :)

voodoo_
1.7.2007, 18:40
A šta treba odgovoriti na pitanje o piratskom softveru? :)

caine
1.7.2007, 18:42
A šta treba odgovoriti na pitanje o piratskom softveru? :)

Pa, treba reci istinu, naravno. "Ne koristim piratski softver" :D

sasha vukelic
1.7.2007, 19:50
stvarno sta da kazem za piratski softver ako budu pitali? vjerovatno znaju da se kod nas u bosni tesko nabavljaju originali...

GoranSTX
1.7.2007, 19:56
Jel imas licencirani win?
Ako imas - reci da imas original OS, a da je sve ostalo sto koristis freeware

Ako nemas - reci da imas original OS, a da je sve ostalo sto koristis freeware :)

A M G
1.7.2007, 20:24
stvarno sta da kazem za piratski softver ako budu pitali? vjerovatno znaju da se kod nas u bosni tesko nabavljaju originali...

Mozes da kazes da si ga dobio uz racunar (laptop ili desktop, sve jedno je). ;)

holodoc
1.7.2007, 20:45
Pa, treba reci istinu, naravno. "Ne koristim piratski softver" :D
Samo nemoj da im kažeš da koristiš Linux ako te pitaju za softver :rofl:

sasha vukelic
1.7.2007, 21:19
Mozes da kazes da si ga dobio uz racunar (laptop ili desktop, sve jedno je). ;)

i ja kontam... iako iza sebe imam milion instalacija svih verzija windowsa, kod svih mogucih prijatelja... i prijatelja od prijatelja ;)

TheProphecy
1.7.2007, 22:19
Ako te pitaju za visual studio, reci im da si ga kupio od studentskog kredita :).

voodoo_
1.7.2007, 22:29
I da ga otplaćuješ na 40 godina... :)

Nego ozbiljno, gledam cenovnike domaćih firmi, nigde nema da se kupi recimo Retail verzija Windowsa XP Home ili Pro. Svuda daju samo OEM (uz nov računar). I šta sad ako ja hoću da kupim original za postojeću mašinu (ko što sam hteo u par navrata, dok nisam dobio od fakulteta)? Naprosto te teraju na pirateriju, a ovamo "kupujte legalno". Distributivna politika im je katastrofa.

oluja
1.7.2007, 22:29
Jel imas licencirani win?
Ako imas - reci da imas original OS, a da je sve ostalo sto koristis freeware

Ako nemas - reci da imas original OS, a da je sve ostalo sto koristis freeware :)

Pitanje je sta Microsoft vise mrzi, pirateriju ili freeware... :dzavo:

PeTkO
1.7.2007, 22:33
Ma kazi samo da imas racunar sa originalnim win-om, originalnim Microsoftovim programima, a ako te kazu odakle ti, gde si kupio, ti kazi donela mi tetka iz amerike :)Ali mislim da ne bi trebalo da ti postavljaju takva pitanja, jer nisu ni oni od juce.Znaju i oni gde su i gde zive

Marko_L
1.7.2007, 22:55
Ima jedan vic koji ti možda pomogne, doduše na engleskom, ali šta ćeš... Kaže...
A young graduate applies for a job in Microsoft and passes preliminary tests so he gets an invitation for a job interview. Before he goes on a interview, he asks his friend, who is already an MS employee, what are the questions and what should he answer. His friend told him that he just need to be natural and if they ask him any question at all, he should say that he really likes MS, and that he never used any pirated software, especially not Windows. And so he goes and when he steps into the office an interviewer asked him "Hello, young man, what is your name ?". "I really like MS, and I never used any pirated sofware, especially not Windows", answers the graduate. :)
Ovo sam pisao na brzaka i iz glave pa ne zamerite na eventualnim gramatičkim greškama :)

sasha vukelic
2.7.2007, 0:01
tako cu i ja ;)

GoranSTX
2.7.2007, 8:58
Pitanje je sta Microsoft vise mrzi, pirateriju ili freeware... :dzavo:

Kontao sam da je bolje da kaze freeware nego Open Source. Zamisli da kaze kako koristi OpenOffice :eek:

Ovako lepo kaze da mu programi koje dobija uz win zavrsavaju 95% posla, a za onih 5% koristi freeware...

Mario Pavićević
2.7.2007, 9:21
Dobro i sta ako ti ljudi iz Microsoft-a citaju sada ovu temu?ccc...ni o cemu ne razmisljate:opanachkeSve sto kazu na ovom svetu nije istina:)

daco kralj
2.7.2007, 9:36
bas me intersuje sta bi rekli ako bi rekao da koristi LINUX :dzavo:
hehe reci imas da WINDOWS a da korstis OPEN OFFICE,MOZILU,I TUNES :D

sasha vukelic
2.7.2007, 13:06
jos da kazem da imam linux...

glitch
2.7.2007, 17:51
Reci slobodno da dižeš Apač sa Linuks servera i dodaj da nema bolje kombinacije :dzavo:

GoranSTX
2.7.2007, 18:46
Reci slobodno da dižeš Apač sa Linuks servera i dodaj da nema bolje kombinacije :dzavo:

Sa druge strane, ako hoces da budes siguran da ces dobiti posao, usetaj na razgovor u majici na kojoj pise "Linus is gay" - nema da pogresis

Nemesis
3.7.2007, 20:54
Uh, kakve stvari ovde čovek može da pročita. Zar neko zaista misli da će na konkursu za posao prva stvar biti pitanja u vezi piratizovanog softvera? :confused:
Poslodavcima je bitno da se uvere da će kandidat biti u stanju da uradi zadatke zbog kojih planiraju da ga zaposle. A to kako je stekao iskustvo ide u drugi plan.

LM, da ne dužimo, neka nam Saša napiše kako je prošao razgovor i šta su ga pitali.

SirDuck
3.7.2007, 21:46
E, da , jesu li te zvali? :)
Pricaj, pricaj! :)

Mozda je dobio posao pa otishao da proslavi ;)

sasha vukelic
3.7.2007, 22:42
heh nisu, tj. jesu ali je zena rekla da ce zvati u cetvrtak, nije imala vremena jer su swamped.
valjda nije neka ispala u pitanju ;)

GoranSTX
3.7.2007, 22:50
@sasha vukelic

Jesi nabavio majicu? :D

SirDuck
4.7.2007, 0:12
heh nisu, tj. jesu ali je zena rekla da ce zvati u cetvrtak, nije imala vremena jer su swamped.
valjda nije neka ispala u pitanju ;)

E jbg, cekamo cetvrtak...pih

nikslo
5.7.2007, 2:37
imao sam skoro razgovor likom iz microsofta:alealeee:. maga je to bilo telefonom ,da prijavim licencu windowsa :)

sasha vukelic
5.7.2007, 20:55
e nazvala zena... fino se ispricali nekih 20ak minuta: razna pitanja vezana za sta sve znam oko kompjutera, te specificnija pitanja, sta preferiram (stvari tipa: low-level programming).

ugl. vrlo je vjerovatno da cu dobiti ovo:
http://www.microsoft.com/college/ip_overview.mspx
negdje u septembru, no to zavisi od evropskog koordinatora, kojem ce prosljediti informacije i koji ce mi se javiti za 2-3 sedmice...

e sad ako bude srece da dobijem taj internship, rekla je da nakon njegovog zavrsetka mi je zagarantovan posao (ako budem zelio)!

Ne$A
5.7.2007, 21:06
e nazvala zena... fino se ispricali nekih 20ak minuta: razna pitanja vezana za sta sve znam oko kompjutera, te specificnija pitanja, sta preferiram (stvari tipa: low-level programming).

ugl. vrlo je vjerovatno da cu dobiti ovo:
http://www.microsoft.com/college/ip_overview.mspx
negdje u septembru, no to zavisi od evropskog koordinatora, kojem ce prosljediti informacije i koji ce mi se javiti za 2-3 sedmice...

e sad ako bude srece da dobijem taj internship, rekla je da nakon njegovog zavrsetka mi je zagarantovan posao (ako budem zelio)!

Znaci, ako ti ponude posao, ti ga prihvatas?
BTW isu te pitali nesto u vezi piraterije, da li koristis licenciran windows itd?

sasha vukelic
6.7.2007, 14:32
BTW isu te pitali nesto u vezi piraterije, da li koristis licenciran windows itd?

na, ali je bilo pitanje da li radim u windows-u. rekao sam almost exclusively ;)