PDA

Prikaži potpunu verziju : Internet bug...Molim vas POMOC !


_RaZoR_
29.6.2007, 0:47
Koristim Cable mrezu. Imam Linux Ubuntu 7.04.
Kada se konektujem na net, kucajuci u konzoli sudo pppoeconf, desava se to da mi svakih 5-10 minuta nestane veza na jedno 20-ak sekundi i ponovo se vrati.
Imam osjecaj da taj nestanak veze se poveca ako ukljucim gaim.

Zna li neko kako da popravim taj bug.

I zna li jos neko, kada ukljucim linux, da se automatski konektuje na net.
Mislio sam da se to u terminalu podesi kucanjem pppoeconf, ali ne pomaze, uvijek moram iznova kucati isto ( mozda treba dugo cekati, nisam nikad pokusao)

Samo da napomenem, ovo prvo mi je vaznije.

Hvala unaprijed.

GoranSTX
29.6.2007, 8:49
Koristim Cable mrezu. Imam Linux Ubuntu 7.04.
Kada se konektujem na net, kucajuci u konzoli sudo pppoeconf, desava se to da mi svakih 5-10 minuta nestane veza na jedno 20-ak sekundi i ponovo se vrati.
Imam osjecaj da taj nestanak veze se poveca ako ukljucim gaim.

Da li ti se ista stvar desava i u winu (u tom slucaju znas da je do provajdera)? Ovo mi nije bas blisko, ali mozda da u toku "zamracenja" kucas traceroute pa neki URL cisto da vidis gde nestaju paketi


I zna li jos neko, kada ukljucim linux, da se automatski konektuje na net.
Mislio sam da se to u terminalu podesi kucanjem pppoeconf, ali ne pomaze, uvijek moram iznova kucati isto ( mozda treba dugo cekati, nisam nikad pokusao)

Nakon podesavanja sa pppoeconf veza se uspostavlja i gasi sa pon i poff komandama (koliko mi je poznato), mozes da napravis skriptice za pokretanje i gasenje konekcije da ne uleces u konzolu stalno, pa da ovu za aktivaciju ubacis da se podize sa sistemom...

PS: Jesi video kako sam lepo citirao tvoju poruku? :)

_RaZoR_
29.6.2007, 16:08
Ne, nije do provajdera. Kada sam u windowsu internet ide odlicno.

Da li neko zna kako da se to popravi i kako da napravim tu skriptu.

Mr.Eco
29.6.2007, 16:14
i ja imam taj problem na Ubuntu a i uopste na linuxu da mi se nekada prekine konekcija ni ja ne znm u cemmu je problem mada ja ne koristim kablovski vec wireles

ps. na windowsu mi radi bez tih sitnih prekida net...

Covenant
29.6.2007, 16:39
Nakon podesavanja sa pppoeconf veza se uspostavlja i gasi sa pon i poff komandama (koliko mi je poznato), mozes da napravis skriptice za pokretanje i gasenje konekcije da ne uleces u konzolu stalno, pa da ovu za aktivaciju ubacis da se podize sa sistemom...PS: Jesi video kako sam lepo citirao tvoju poruku? :)

Komande za pokretanje konekcije treba da stavis u /etc/rc.local i one ce se onda izvrsavati neposredno po zavrsetku boota(dakle prilikom podizanja KDE-a ili Gnome-a)
Tako je bar u Debian Etch-u,ne vidim zasto bi bilo drugacije u Ubuntu-u koji je nista drugo do unstable Debian
Sto se tice prekida veze-mozda pomogne ako se iskljuci ipv 6,ali kako se to radi-iskreno nemam pojma:D

_RaZoR_
29.6.2007, 17:51
Hmmm, pa moze li mi neko reci kako to da uradim ?

GoranSTX
29.6.2007, 19:04
Hmmm, pa moze li mi neko reci kako to da uradim ?

Probaj ovaj link... meni je uspelo

http://www.debian-administration.org/articles/409

_RaZoR_
29.6.2007, 19:39
Joooooooooooooooooooj...Ne snalazim se dobro. Jel mozes nekako reci kako si ti to uradio...Gdje si ono ukucao itd...

GoranSTX
29.6.2007, 20:30
Ma samo opusteno.... Daklem, ja sam na Debian-u Etch uradio sledece:

Otisao u /etc/modprobe.d/ i nasao fajl aliases, otvotio ga i promenio liniju
alias net-pf-10 ipv6 u alias net-pfp-10 off
i ispod nje dodao liniju
alias ipv6 off
a onda, za svaki slucaj, u fajl /etc/environment dodao KDE_NO_IPV6=true
Posle restarta (zarad unloadovanja i ponovnog ucitavanja modula) ipv6 mi se vise ne pali...