PDA

Prikaži potpunu verziju : Codegen Briza-razlika u modelima


Zoran_KS
29.6.2007, 0:04
Moze li mi neko reci koja je razlika izmedju modela 6099 i 6097.Osim vizuelne razlike ima li jos neke.
I koliko je ovo napajanje od 400 W kvalitetno,tj dovoljno za komp. iz potpisa i nekom jacom grafickom.

nikola87
29.6.2007, 0:10
ja mislim da postoji samo vizuelna razlika.Sto se tice napajanja,zavisi od modela do modela...znaci nekad je stvarno OK a nekad zesci shit.Inace ja imam brizu(samo bez tog napajanja) i mogu ti reci da je kuciste vise nego korektno za te pare,solidne je izrade mada je onaj sistem za fiksiranje kartica malo s****n ali se hvala bogu moze skinuti.Kuleri su bukvalno necujni.
Mislim da bi to napajanje moglo da izdrzi to sto si ti naveo ali ja se ne bih igrao sa takvim stvarima.Napajanje je jedno od najvaznijh delova kucista i vecina problema nastaje upravo zbog njega.

Nicolas
29.6.2007, 0:10
Osim vizuelnih razlika mislim da jedna verzija ima dva kulera a druga jedan. Mada nisam tu 100% siguran jer sam uhvatio na jednom reviewu dve verzije sa dva kulera, osmice bese.
Sto se tice napajanja, po slobodnoj proceni mislim da bi ti izguralo tu konfu, i to s malo klokova, a sa nekom jacom grafom u tome i tim napajanjem ja recimo ne bih racunao uopste na to napajanje.

Zoran_KS
29.6.2007, 0:16
Mene trenutno odlicno sluzi Frontier Aurora sa svojih 400 W,ali sam resio da zamenim kuciste(predjem na crno),pa sam video ovo sa primamljivom cenom.

Nicolas
29.6.2007, 0:21
Mene trenutno odlicno sluzi Frontier Aurora sa svojih 400 W,ali sam resio da zamenim kuciste(predjem na crno),pa sam video ovo sa primamljivom cenom.

I ja imam frontier auroru case, ali ne i napajanje. Imao sam ranije, i stvarno je mnogo toga prezivelo, jedino mi se kuler zaprljao. Ne znam bas da li je pametan prelazak s aurore na brizu. Najbolje skupi malo kesa pa uzmi jace napajanje i recimo Centurion 534. Jeste duplo skuplje od brize ali i daleko bolje ce sluziti, pre svega mislim na napajanje.

Edit: Ili vidi Brizu bez napajanja pa ubaci kasnije novo napajanje a do tada koristi frontierovo.

nikola87
29.6.2007, 0:24
i ja imam frontner auroru(to je ono sa svetlecom kockom napred jel da?)
takodje mislim da ti nije potreban takav prelazak jer nije briz bas nesto ultra bolja od aurore,jeste bolja ali.....kako hoces....meni je aurora OK

Nicolas
29.6.2007, 0:30
i ja imam frontner auroru(to je ono sa svetlecom kockom napred jel da?)
takodje mislim da ti nije potreban takav prelazak jer nije briz bas nesto ultra bolja od aurore,jeste bolja ali.....kako hoces....meni je aurora OK

To je to. Nije nista posebno, ima dobar kostur cak, potencijala za neki temeljniji mod itd.

Nego on hoce zbog boje, na crno. Mada to bas i ne menja stvari.

Zoran_KS
29.6.2007, 0:32
Aurora je super kuciste.E sad ja sam hteo da menjam najvise zbog(bez smejanja) boje!

Jos kad bih za te pare nasao i neko sa kvalitetnim napajanjem:alealeee:

nikola87
29.6.2007, 0:35
Aurora je super kuciste.E sad ja sam hteo da menjam najvise zbog(bez smejanja) boje!

Jos kad bih za te pare nasao i neko sa kvalitetnim napajanjem:alealeee:

ma skapirao sam ja odmah zasto ga ti menjas samo ipak mislim da je glupo sa takvog kucista preci na brizu.
Po meni je najbolja kombinacija CM centurion 534 + LC Power 6550GP, za nekih 110E

Zoran_KS
29.6.2007, 0:39
Mnogo mi je to.Sad mi je prioritet neka 20" tft wide

nikola87
29.6.2007, 0:42
Mnogo mi je to.Sad mi je prioritet neka 20" tft

nisam ja rekao da je malo ali to je po meni prva(najjeftinija) kombinacija a da spada u kvalitetnija resenja.Inace ja bih uzeo 19" monitor,ovaj ima veliku native rezoluciju pa ti treba neka jaca grafa ako hoces da igras igre.Ako ne igras igre onda je 20" pogodak a 22" pun pogodak

PAIN
29.6.2007, 12:20
Sve u svemu za dat novac dobija se dosta.Da se odmah razumemo mnogo bi bio srecniji sa nekim ASUSom ali sad vidim da ih skoro nigde nema.Uradjeno je bas onako fancy sa onom "izresetanom" starnicom.Mada se meni nije svidelo pa sam je isekao.Ni lim nije najsjajniji, dosta je mek.Ali ipak nesto kvalitetniji nego kod Brus Li kucista.Plastika hmmm........pa nje bas i nema ali oni delovi gde je malo ima su dobro odradjeni.Sve u svemu lepo ces se provesti samo preporucujem da u startu promenis napajanje za svaki slucaj.