PDA

Prikaži potpunu verziju : Adsl pitanja i email?


Sallee
25.6.2007, 16:09
Imam nekoliko pitanja,
Izvinjavam se ako je vec bilo, da li osim povezivanja i instaliranja drivera i podesavanja modema treba i da podesim na networks u windowsu ono connect preko broadbend pa naziv konekcije telekom adsl itd... Da li to treba da se uradi ili ne mora tu ima i podesavnje za dns? To je za statičku adresu. I da li u podesavanju modema treba da podesim dns ili da ostavim nule?

Mogu da saljem email samo recimo ....@nadlanu.com a kada probam na email ....@netzero.net ne ide ili na .....@verat.net takodje ne ide??? Sta je problem?

holodoc
25.6.2007, 19:06
Što se tiče dodatnih podešavanja za internet konekciju u slučaju modema odgovor glasi da ne postoje. Drugim rečima nema potrebe da podešavaš DNSove ili neki sličan parametar kao što bi to bio slučaj sa ruterom. To što imaš statičku IP adresu takođe nema apsolutno nikakvog uticaja.
Dakle, povežeš opremu, instaliraš drajvere i voziš :)

Što se tiče tvog drugog pitanja to je čest problem sa našim provajderima. Naime ako koristiš POP i SMTP za prijem i slanje pošte veliki broj provajdera ti neće dozvoliti da njihove naloge koristiš ako nisi "prikačen" na net putem neke od njihovih linija, bilo da je u pitanju dial-up, kablovski, wireless ili ADSL.

Treći problem već spada u klasiku i veruj mi razlog je za probleme kod instalacije ADSLa u najvećem broju slučajeva. Naime, problem je neispravna instalacija splitera koji je zadužen za razdvajanje internet od telefonskog saobraćaja. Najvažnija stavka je da SVI uređaji (ADSL modem i telefonski aparati) moraju biti prikačeni na telefonsku liniju posle splitera. Nepridržavanje ovog pravila ima za posledicu probleme u radu sa telefonima i hvatanjem linka kod ADSL modema (pomenuo si šuštanje telefonske linije i prekidanje veze modema što su klasični simptomi). Rešenje je veoma jednostavno. Ako možeš pokušaj da sve telefone u kući povežeš putem nekog razdelnika koji bi bio povezan na PHONE priključak splitera. Ako ovo nije moguće recimo zbog toga što se u kući nalazi više zidnih priključaka za telefon jedino rešenje je izdavanje dodatnih splitera za šta treba da se obratiš svom provajderu.

Sallee
25.6.2007, 19:49
Ma da to sam skonto ono oko splitera, ali u svakom slucaju hvala na odgovoru.
Ovo me nervira oko email-a, koristim adsl telekom-ov i koristim za email pop i smtp! Da li ikako to moze da se resi ili znaci tako je kod svih svako ko ima adsl kod telekoma nemoze slati email nigde osim xxxxx@nadlanu.com???

VojaM
25.6.2007, 20:42
Što se tiče emaila, tu nešto ne valja. Možda će da proradi za 24 sata (najviše). Ako ne, onda juri tehničku podršku.

Ima i jedna caka. Možeš da probaš da umesto smtp servera koji su ti dali staviš hera.telekom.yu (ostali parametri su isti, dakle, bez passworda i port 25). Ili možda baš treba da se stavi username i password i možda je u tome caka - proveri uputstvo koje si dobio uz modem.

Sallee
25.6.2007, 21:17
Stavio sam hera.telekom.yu nece. Nisam dobio uputsvo za email uz modem jesam dobio da je pop3 mail.nadlanu.com. Da li ima negde da se nadje uputstvo za kreiranje adsl telekom email-a?
Da ne bih otvarao novu temu, kako je moguce da se iskljuci modem kada nece na disable da li onda samo preostaje da se on iskljuci preko power-a da li je to jedino resenje i onda opet da se na power-u ukljuci?
I da li kada kompjuter ne radi treba iskljuciti modem ili ga ostaviti upaljenog?

Sasa90
25.6.2007, 22:40
Stavio sam hera.telekom.yu nece. Nisam dobio uputsvo za email uz modem jesam dobio da je pop3 mail.nadlanu.com. Da li ima negde da se nadje uputstvo za kreiranje adsl telekom email-a?
Da ne bih otvarao novu temu, kako je moguce da se iskljuci modem kada nece na disable da li onda samo preostaje da se on iskljuci preko power-a da li je to jedino resenje i onda opet da se na power-u ukljuci?
I da li kada kompjuter ne radi treba iskljuciti modem ili ga ostaviti upaljenog?
Pa meni modem nikad nije ugasen i nista mu nije. U sustini zasto bi ga ti gasio?

sokratbg
26.6.2007, 11:49
Treba ga gasiti ponekad da se ohladi. Actiontec UD800TP modem koji daje sezam pro zna da pocne da brljavi kad je dugo ukljucen.

holodoc
26.6.2007, 13:01
Fora je u tome što verovali ili ne nadlanu.com mail domen se nalazi na Loopia serveru :) Zašto su to tako izveli nije mi jasno ali imao sam par puta zahtev da proverim zbog čega korisnici koji koriste naše pristupne linije ne mogu da pošalju mailove i malkice se iznenadio da je Loopia zadužena za hosting :)

Što se tiče prevare mail servera da ti isporuči poštu POP-om mislim da ćeš to teško ili skoro nikako izvesti. Probaj da vidiš da li ti radi webmail :)

tomislav91
31.5.2008, 10:49
Uzeo sam telekomov paket od 512 mb, i kada god hocu da vidim brzinu u statusu pokazujemi da je 100mbps.Dali to tako treba ili imam neki problem?

Basa Mrkalj
31.5.2008, 10:58
Uzeo sam telekomov paket od 512 mb, i kada god hocu da vidim brzinu u statusu pokazujemi da je 100mbps.Dali to tako treba ili imam neki problem?

Prikljucio si ga na lan zato i prikazuje 100 Mbps tako treba, da si ga prikacio na usb onda bi bilo 10 ili 12 Mbps.

tomislav91
28.6.2008, 8:54
dali moram da koristim adresu email koju mi oni daju ili mogu koristiti onu od ranije, zasto se greje adapter kada je moden iskljucen

HaveBreak
28.6.2008, 9:01
dali moram da koristim adresu email koju mi oni daju ili mogu koristiti onu od ranije, zasto se greje adapter kada je moden iskljucen

Email mozes koristiti samo koji ti je provajder dao,ako surfujes preko interneta koji ti taj provajder omogucuje u tvom slucaju to je Telekom.Ne mozes koristiti email drugog provajdera recimo verat,neobee,tippnet itd.Jel ce ti uvek javljati sa porukom cannot locate host.Naravno ovo ne vazi za yahoo,hotmail i ostale sajtove koji nude pravljenje email adrese

Satyr
3.7.2008, 19:52
Imam 2 kompa u kuci i oba su povezana na net preko 1 adsl ruter
problem nastaje kad hocemo zajedno da skidamo nesto sa neta ili da igramo neku igru preko neta
e sad pitanje je da li postoji nacin da ogranicim download brzinu 1 i drugog jer u igrama se stvara ogroman ping
konfiguracije na kompovima (ako nesto znace ) su
4000+ dual core
8500gt na drugom 8600gt
k9n
2 gb DDR2
160 gb HDD
adsl 1 Mbps (provajder - telekom)

macan32
4.7.2008, 0:15
Imam 2 kompa u kuci i oba su povezana na net preko 1 adsl ruter
problem nastaje kad hocemo zajedno da skidamo nesto sa neta ili da igramo neku igru preko neta
e sad pitanje je da li postoji nacin da ogranicim download brzinu 1 i drugog jer u igrama se stvara ogroman ping
konfiguracije na kompovima (ako nesto znace ) su
4000+ dual core
8500gt na drugom 8600gt
k9n
2 gb DDR2
160 gb HDD
adsl 1 Mbps (provajder - telekom)


Nisi naveo koja ti je brzina interneta. Ako je 512/64 necete se mnogo naskidati u isto vreme, narocito ne naigrati online igara. Imao sam isti problem, jer je ping prilikom igranja na 2 racunara sa 512/64 vezom bio ocajan. Jedino resenje je pojacavanje interneta tj. uzeti paket od 1mb/s. Tad ti je upload 16 kb, sto je dovoljno za dva kompa.
Sto se tice ogranicavanja internet download-a na oba racunara , preporucujem ti Net Limiter 2 koji poseduje sve sto ti je potrebno .

Silent Otto
28.7.2008, 17:39
Imam problem koji neznam kako da rešim.
Kada pokušam da elektronskom poštom pošaljem određeni dokument, kao Attach-ment, dobijem poruku sledeće sadržine:

Sending of massage failed.
Unable to open the temporary file D:/Documet and setings/Otto/My Documents/...
Chek your "Temporary Directory"seting.

Ostale dokumente kao i e-poštu šalje sasvim normalno.
Ako znate kako da ovo rešim, hitno pomozite!
Unapred hvala