PDA

Prikaži potpunu verziju : Creative SoundBlaster Live 7.1?


Sasa011
4.1.2006, 21:20
Imam zvucnu kartu Creative SoundBlaster Live 7.1,koja poseduje tri Line Out Jack-a.Na prvi sam prikljucio zvucnike,na drugom izlazu imam slusalice.
Neznam na koji nacin da podesim da se zvuk cuje na oba izlaza.
Zvucnici su podeseni je 4/4.1 Speakers.
Zvucni test bez problema pusta signal na oba izlaza,medjutim muziku sa player-a necujem na slusalicama.
Uspeo sam nekako da dobijem zvuk na slusalicama,preko EAX Console-ekada se ukljuci CMMSS 3D.
Naka mi neko iskusan objasni zbog ceka mora na ovaj nacin da se dobija zvuk na cetiri zvucnika.

sasha vukelic
4.1.2006, 21:37
Imam zvucnu kartu Creative SoundBlaster Live 7.1,koja poseduje tri Line Out Jack-a.Na prvi sam prikljucio zvucnike,na drugom izlazu imam slusalice.
Neznam na koji nacin da podesim da se zvuk cuje na oba izlaza.
Zvucnici su podeseni je 4/4.1 Speakers.
Zvucni test bez problema pusta signal na oba izlaza,medjutim muziku sa player-a necujem na slusalicama.
Uspeo sam nekako da dobijem zvuk na slusalicama,preko EAX Console-ekada se ukljuci CMMSS 3D.
Naka mi neko iskusan objasni zbog ceka mora na ovaj nacin da se dobija zvuk na cetiri zvucnika.

probaj ovo da vidimo hoce li raditi:
instaliraj najnoviji winamp (obavezno ukljuci i opciju da imas directsound output, ako je kojim slucajem iskljucena)
startuj winamp > options > preferences > output
tu izaberi directsound > configure i ukljuci allow hardware acceleration

Sasa011
5.1.2006, 18:30
Konkretno me zanima iz kog razloga sound test pri podesavanju 4.1 zvucnika,normalno pusta ton iz prednjih i zadnjih,dok iz bilo kog player-a dobijam zvuk samo na prednjim.
Uzasno me nervira jer neznam o cemu se radi.
Nekada sam imao Creative SoundBlaster Live! 5.1,koji je bez problema radio.
Sad ovaj SB Live! 7.1 24-bit da bi pustao zvuk na cetiri zvucnika mora osim podesavanja 4.1 jos dodatno da se ukljuci preko EAX konzole neki CMSS 3D.
Ipak radi nekako,ali mi se nesvidja taj nacin jer pomenuti CMSS 3D predstavlja classic 3D upmix effect.
Zelim zvuk na sva cetiri zvucnika bez ikakvih efekata i kojekavih filtera.
Ako neko zna da resi ovu zavrzlamu sa Sound Blaster-om neka mi pomogne.

sasha vukelic
5.1.2006, 18:34
Konkretno me zanima iz kog razloga sound test pri podesavanju 4.1 zvucnika,normalno pusta ton iz prednjih i zadnjih,dok iz bilo kog player-a dobijam zvuk samo na prednjim.
Uzasno me nervira jer neznam o cemu se radi.
Nekada sam imao Creative SoundBlaster Live! 5.1,koji je bez problema radio.
Sad ovaj SB Live! 7.1 24-bit da bi pustao zvuk na cetiri zvucnika mora osim podesavanja 4.1 jos dodatno da se ukljuci preko EAX konzole neki CMSS 3D.
Ipak radi nekako,ali mi se nesvidja taj nacin jer pomenuti CMSS 3D predstavlja classic 3D upmix effect.
Zelim zvuk na sva cetiri zvucnika bez ikakvih efekata i kojekavih filtera.
Ako neko zna da resi ovu zavrzlamu sa Sound Blaster-om neka mi pomogne.

ja imam 4.1 sistem (na 7.1 zvucnoj kartici) i radi mi sve fino
nego, jesi probao ono sto sam ti rekao i da li ti radi?

sasha vukelic
5.1.2006, 18:37
Konkretno me zanima iz kog razloga sound test pri podesavanju 4.1 zvucnika,normalno pusta ton iz prednjih i zadnjih,dok iz bilo kog player-a dobijam zvuk samo na prednjim.
Uzasno me nervira jer neznam o cemu se radi.
Nekada sam imao Creative SoundBlaster Live! 5.1,koji je bez problema radio.
Sad ovaj SB Live! 7.1 24-bit da bi pustao zvuk na cetiri zvucnika mora osim podesavanja 4.1 jos dodatno da se ukljuci preko EAX konzole neki CMSS 3D.
Ipak radi nekako,ali mi se nesvidja taj nacin jer pomenuti CMSS 3D predstavlja classic 3D upmix effect.
Zelim zvuk na sva cetiri zvucnika bez ikakvih efekata i kojekavih filtera.
Ako neko zna da resi ovu zavrzlamu sa Sound Blaster-om neka mi pomogne.

sto se tice tih efekata, iskljuci ih i podesti sistem da ti bude normalan 4.1 (i u tom toolu koji koristis, i u windowsu na control panel > sound )
i onda javi da li ti ono gore radi.

Sasa011
13.1.2006, 15:11
Forumasi pa zar nema coveka da kaze resenje za ovaj pomenuti problem?
Ja se cudim pa se setim da je vecina opremljena sa integrisanim karticama.
E jeste sto kazu SCG u srednjem veku.:icon_cry:

sasha vukelic
15.1.2006, 20:35
Forumasi pa zar nema coveka da kaze resenje za ovaj pomenuti problem?
Ja se cudim pa se setim da je vecina opremljena sa integrisanim karticama.
E jeste sto kazu SCG u srednjem veku.:icon_cry:

zasto da ti neko pruzi pomoc? ti odbijas dati osnovne informacije koje su mi potrebne da shvatim u cemu je problem kod tebe na kompjuteru.
znas kako se kaze, tri puta se pruza ruka da se pomogne, a ti si je odbio.

da si procitao moje prethodne postove iznad i uradio sto sam rekao, mozda bih vec odavno pronasli problem i rijesili ga.

Sasa011
15.1.2006, 22:21
zasto da ti neko pruzi pomoc? ti odbijas dati osnovne informacije koje su mi potrebne da shvatim u cemu je problem kod tebe na kompjuteru.
znas kako se kaze, tri puta se pruza ruka da se pomogne, a ti si je odbio.

da si procitao moje prethodne postove iznad i uradio sto sam rekao, mozda bih vec odavno pronasli problem i rijesili ga.

Sasha Vukelicu moze biti da nisam dao dovoljno informacija.Razumi me da trazim resenje od osoba koje poseduju zvucnu karticu koju imam.Ti si mi druze sve rekao kada si pomenuo Winamp.Sta on ima veze sa audio izlazom?Winamp je player,nisam pomenuo problem sa player-om.
Posto si dobar covek navescu ti sve redom pa ajde da vidimo kako ce se naci resenje.
Kupio sam SB 7.1 24-bit,u BIOS-u izkljucio integrisanu zvucnu(AC'97).Ubacio kupljenu,instalirao driver,pratece programe.

Povezao audio kabl sa mini linijom i eureka dobio sjajan zvuk sa kojim sam zadovoljan.
Nakon nekog vremena nabavio sam slusalice,ukljucio ih i necujem nista.
Probam ih na prvom ulazu,one rade(kao mini linija sto radi).
Tako sam otkrio problem da nemogu da dobijem zvuk na dva izlaza.
Podesio sam karticu da radi u sistemu 4.1,testirao oba izlaza i dobio zvuk kako treba.
Lepo sam objasnio da test prolazi,a onda posto pustim nasto sa player-a(bilo kog,ne samo Winamp),zvuk se cuje samo na mini liniji.
Sada reci iskreno dali sam izostavio nesto bitno,i dali ti je jasno sta ovo predstavlja?

Ima resenje,o njemu sam kazao vec,pomenuti CMSS 3D.
Onda radi sve,oba izlaza(mini linija i slusalice).
Ako iskljucim CMSS 3D,opet nema zvuka na drugom izlazu.
Nezelim da bude ukljucen CMSS 3D.Nezelim jer mi 3d nije potreban,neznam ni cemu sluzi.Kao trodimenzionalni zvuk?haha
--------------------------------------------------
Nemam pojma sta vise da napisem.Kapiram valjda ljudi imamju ovu karticu pa neka mi neko kaze koji je fazon da je podesim.
Cao!
:icon_neut

sasha vukelic
15.1.2006, 23:08
Sasha Vukelicu moze biti da nisam dao dovoljno informacija.Razumi me da trazim resenje od osoba koje poseduju zvucnu karticu koju imam.Ti si mi druze sve rekao kada si pomenuo Winamp.Sta on ima veze sa audio izlazom?Winamp je player,nisam pomenuo problem sa player-om.
Posto si dobar covek navescu ti sve redom pa ajde da vidimo kako ce se naci resenje.
Kupio sam SB 7.1 24-bit,u BIOS-u izkljucio integrisanu zvucnu(AC'97).Ubacio kupljenu,instalirao driver,pratece programe.

Povezao audio kabl sa mini linijom i eureka dobio sjajan zvuk sa kojim sam zadovoljan.
Nakon nekog vremena nabavio sam slusalice,ukljucio ih i necujem nista.
Probam ih na prvom ulazu,one rade(kao mini linija sto radi).
Tako sam otkrio problem da nemogu da dobijem zvuk na dva izlaza.
Podesio sam karticu da radi u sistemu 4.1,testirao oba izlaza i dobio zvuk kako treba.
Lepo sam objasnio da test prolazi,a onda posto pustim nasto sa player-a(bilo kog,ne samo Winamp),zvuk se cuje samo na mini liniji.
Sada reci iskreno dali sam izostavio nesto bitno,i dali ti je jasno sta ovo predstavlja?

Ima resenje,o njemu sam kazao vec,pomenuti CMSS 3D.
Onda radi sve,oba izlaza(mini linija i slusalice).
Ako iskljucim CMSS 3D,opet nema zvuka na drugom izlazu.
Nezelim da bude ukljucen CMSS 3D.Nezelim jer mi 3d nije potreban,neznam ni cemu sluzi.Kao trodimenzionalni zvuk?haha
--------------------------------------------------
Nemam pojma sta vise da napisem.Kapiram valjda ljudi imamju ovu karticu pa neka mi neko kaze koji je fazon da je podesim.
Cao!
:icon_neut

vidi radi li ono sto sam rekao, jer je to dodatna informacija koja mi treba.

semaglig
16.1.2006, 16:43
Imam zvucnu kartu Creative SoundBlaster Live 7.1,koja poseduje tri Line Out Jack-a.Na prvi sam prikljucio zvucnike,na drugom izlazu imam slusalice.
Neznam na koji nacin da podesim da se zvuk cuje na oba izlaza.
Zvucnici su podeseni je 4/4.1 Speakers.
Zvucni test bez problema pusta signal na oba izlaza,medjutim muziku sa player-a necujem na slusalicama.
Uspeo sam nekako da dobijem zvuk na slusalicama,preko EAX Console-ekada se ukljuci CMMSS 3D.
Naka mi neko iskusan objasni zbog ceka mora na ovaj nacin da se dobija zvuk na cetiri zvucnika.

Možda ti na ovim linkovima šta pomogne:

http://hr.europe.creative.com/support/downloads/download.asp

http://www.slo-tech.com/script/forum/izpisitemo.php?threadID=183145#neprebrano

Sasa011
16.1.2006, 21:04
vidi radi li ono sto sam rekao, jer je to dodatna informacija koja mi treba.

Radi,radi informacije.
Odgovorio sam ti poduze,ali je poruka nestala,izbrisana ili sam se nesto zezno.
Ko brise i sa kojim pravima sunce mu njegovo:)

sasha vukelic
16.1.2006, 23:24
Radi,radi informacije.
Odgovorio sam ti poduze,ali je poruka nestala,izbrisana ili sam se nesto zezno.
Ko brise i sa kojim pravima sunce mu njegovo:)

e u redu onda...
sad pitanje je sto ne cujes zvuk na sve zvucnike kad radis "zvucni test" koji si naveo.
pretpostavljam da je taj zvucni test slusanje muzike u nekom playeru ili pustanje nekih windows zvukova... e pa stvar je u tome sto su to sve stereo zvukovi. zvucna kartica nema razloga da pusta nesto na sve zvucnike ako joj kompjuter prosljedjuje samo 2 kanala.
postoje fazoni, uvijek - npr. sa tim directshow-om u winamp-u ukljucis hardware fazon na kartici da kopira stereo kanale na ostale zvucnike - sto je dobro ako slusas stereo zvukove - no ako recimo gledas dvd film sa 5.1 zvukom na adekvatnom 5.1 ozvucenju, sa tom hardware akceleracijom bi unistio svaku ljepotu izvornog zvuka.

kako svaki put kada slusas neki zvuk, taj zvuk ti prethodno prolazi kroz neki od codec-a sto imas na kompjuteru, cesto mozes taj zvuk na nivou tih codeca podesiti kako da se ponasa.

to je to. jedino ti mogu dalje pomoci ako kazes u kojoj aplikaciji zelis zvuk na sve zvucnike (ako i ja uopste budem poznavao tu aplikaciju)

no najgore je sto to sto radis moze zbuniti kompjuter i to jako cesto
jer on tvoj sistem zvunika prepoznaje kao 4 ili 4.1 tj. misli da su ispred tebe (kao i iza tebe) 2 stereo zvucnika
npr. igra ti moze iskoristiti ovo da bi ti napravila surround uzitak (i cesto se to ne moze ni iskljuciti) - tj na zvucnike bi cuo ono sto se desava ispred tebe, a na slusalice ono sto se desava iza.

rjesenje za tvoje probleme je u sustini jednostavno - trebaju ti zvucnici sa line-out-om na koje ces prikljuciti slusalice. na taj nacin ces cuti na slusalice sve ono (i isto ono) sto cujes na zvucnicima, a neces ni zbuniti kompjuter, niti se muciti sa codecima, filterima ili nekim drugim efektima

jos jednostavnije rjesenje je da nadjes prikljucak koji ti pravi 2 audio ulaza od jednog.

sasha vukelic
16.1.2006, 23:29
sto je, u sustini, nesto ovakvo:
http://images.google.com/imgres?imgurl=http://www.cabosgolden.com.br/catalogo/images/80.003.JPG&imgrefurl=http://www.cabosgolden.com.br/catalogo/index.php%3FcPath%3D24&h=327&w=433&sz=17&tbnid=zSV_JkPfqbdbaM:&tbnh=92&tbnw=123&hl=en&start=51&prev=/images%3Fq%3D2%2Baudio%2Bjack%26start%3D40%26svnum %3D10%26hl%3Den%26lr%3D%26sa%3DN

ili ovakvo:
http://www.lindy.com/uk/productfolder/03/35/35530/35530big.jpg

Sasa011
17.1.2006, 16:49
Jasno mi je potpuno sve sto si predlozio kao resenje.
Reci cu ti iz kog razloga nebih postupio kako si ti zamislio.

Imam zvucnike(tacnije mini hi-fi liniju) sa lineout-om,prikljucivao sam slusalice na taj nacin,i ok je.
Ipak sa sigurnoscu tvrdim da je mnogo bolje tj. idealno imati slusalice prikljucene direktno na audio izlaz zvucne karte.
Ako spominjes "lepotu izvornog zvuka" onda ti je jasno zbog cega.
Koliko se ja razumem u pitanju su neki"otpori provodnika",kontakti,izoblicenost,naponi itd.

Moje slusalice su u klasi obicnih,marke Philips,model SBC HP200,koje po specifikaciji mogu imati input power 500 miliwat-a.
Direktno iz zvucne karte se odlicno cuju,nemoguce je da "produvaju" kada se zvuk pojaca na maksimum.
Dok mini linija ume da ih "prodere" da cepa membranu.
I ode sve ovo u neke druge price.....Audiofilija "bolest" najmilija:)

Jednu ogromnu stvar me nisi razumeo prethodno,sto se tice zvucnog testa.
Test obavlja prateci program koji sam dobio uz zvucnu karticu.
Test prolazi odlicno,prikaze mi graficki 4 zvucnika,i redom pusti zvucni signal na svaki od njih,koji ja cujem.
To znaci da meni rade zvucnici(prednji izadnji).
Problem je sto se muzika necuje na sva cetiri.
Toliko od mene,cekam odgovor ukoliko je poznato zasto ovo tako funkcionise.

sasha vukelic
17.1.2006, 19:48
Jasno mi je potpuno sve sto si predlozio kao resenje.
Reci cu ti iz kog razloga nebih postupio kako si ti zamislio.

Imam zvucnike(tacnije mini hi-fi liniju) sa lineout-om,prikljucivao sam slusalice na taj nacin,i ok je.
Ipak sa sigurnoscu tvrdim da je mnogo bolje tj. idealno imati slusalice prikljucene direktno na audio izlaz zvucne karte.
Ako spominjes "lepotu izvornog zvuka" onda ti je jasno zbog cega.
Koliko se ja razumem u pitanju su neki"otpori provodnika",kontakti,izoblicenost,naponi itd.

Moje slusalice su u klasi obicnih,marke Philips,model SBC HP200,koje po specifikaciji mogu imati input power 500 miliwat-a.
Direktno iz zvucne karte se odlicno cuju,nemoguce je da "produvaju" kada se zvuk pojaca na maksimum.
Dok mini linija ume da ih "prodere" da cepa membranu.
I ode sve ovo u neke druge price.....Audiofilija "bolest" najmilija:)

Jednu ogromnu stvar me nisi razumeo prethodno,sto se tice zvucnog testa.
Test obavlja prateci program koji sam dobio uz zvucnu karticu.
Test prolazi odlicno,prikaze mi graficki 4 zvucnika,i redom pusti zvucni signal na svaki od njih,koji ja cujem.
To znaci da meni rade zvucnici(prednji izadnji).
Problem je sto se muzika necuje na sva cetiri.
Toliko od mene,cekam odgovor ukoliko je poznato zasto ovo tako funkcionise.

ti bas ne citas sta ja pisem, a ja ni ne znam sto se vise trudim da ti objasnjavam.
muzika = stereo = 2 kanala = zvucna kartica pusta zvuk na prednja dva kanala

to sam vec napisao, procitaj prosli post.

to ne mozes promijeniti ukoliko ne koristis neki efekat, codec, filter itd. sto je uglavnom los izbor, cesto i jako los izbor.
kada pustis neku muziku koja je formata "super audio cd" (svaka cast ako imas neki ovakav cd) cuces zvuk na sve zvucnike, ali neravnomjerno
kada gledas 5.1 film, recimo na dvd-u, dobices shit zvuk jer ces na zvucnike cuti sta ti se desava ispred tebe a na slusalice sta se desava iza tebe
isto tako kad igras igru koja detektuje broj i raspored zvucnika
isto tako kada slusas dts zvuk

to sto ti navodis test prateceg programa to nema nikakvog smisla, osim ako ti ta slika koju vidis prikazuje dva zvucnika i slusalice (a ne 4 zvucnika, po 2 ispred i iza kako si rekao da je nacrtano na tom slikovnom prikazu... i to cini surround sistem, a ne dva para nezavisnih zvucnika, kao sto je kod tebe)

valjda si sad sve shvatio.
slijedeci puta kada postavis pitanje, procitaj sta je prethodno napisano.

dakle rjesenje ti je da iskljucis zvucnike i ukljucis slusalice kada ti treba
jer si potpuno u pravu da i pri najmanjem otporu dolazi do znacajnih gubitaka zvuka. no vecina ljudi to ne cuje, sto je cinjenica, a to znam jer inace se profesionalno bavim muzickom produkcijom i aranziranjem.

Sasa011
17.1.2006, 22:15
Hvala ti na trudu,moram da ti se izvinem.Administrator mi je obrisao jednu poruku,jer sam te nabedio da nemas pojma,i jos gore.
Ovo je moja poslednja rec u vezi problema sa zvucnom kartom Creative SB Live! 7.1 24-bit.Nebriga me vise ista,neka radi kako radi,necu da se zalim.
Ja nemam teoretskog znanja,razumem da 3 audio izlaza sluze da se iz njih cuje zvuk u isto vreme.
Zasto se to necuje,vec samo iz jednog,pa uz ukljucenje CMSS 3D i iz drugog,neznam.
Voleo bih da ti mozes da izprobas rad pomenute kartice,pa da mi odgovoris.
Inace razumecemo se nikada,ma koliko ti bio strucan za tehniku,studio itd.
Jos jednom hvala,javicu se ako jednom budem skapirao koji je ovo trip.

sasha vukelic
17.1.2006, 22:45
Hvala ti na trudu,moram da ti se izvinem.Administrator mi je obrisao jednu poruku,jer sam te nabedio da nemas pojma,i jos gore.
Ovo je moja poslednja rec u vezi problema sa zvucnom kartom Creative SB Live! 7.1 24-bit.Nebriga me vise ista,neka radi kako radi,necu da se zalim.
Ja nemam teoretskog znanja,razumem da 3 audio izlaza sluze da se iz njih cuje zvuk u isto vreme.
Zasto se to necuje,vec samo iz jednog,pa uz ukljucenje CMSS 3D i iz drugog,neznam.
Voleo bih da ti mozes da izprobas rad pomenute kartice,pa da mi odgovoris.
Inace razumecemo se nikada,ma koliko ti bio strucan za tehniku,studio itd.
Jos jednom hvala,javicu se ako jednom budem skapirao koji je ovo trip.

CMSS 3D ti se najcesce koristi kod stereo zvuka i od njega pravi kvazi surround - ne preporucujem ti jer ti nemas surround zvucnike, vec dva nezavisna stereo sistema.

kartica ti je 7.1 i imas tri audio izlaza na zvucnoj kartici, sto je sasvim razumljivo - ti izlazi ti sluze da mozes prikljuciti dovljan broj zvucnika da bi dobio 7.1 sistem!
naravno, sa tom karticom mozes napraviti i obicni stereo sistem, a i 5.1... itd
npr:
1) u prvi ukljucis stereo zvucnike ili slusalice i na taj nacin dobijas standardni stereo zvuk
2) u prvi ukljucis stereo zvucnike i u drugi stereo zvucnike i dobijas quadrophonic sistem (dva ispred i dva iza)
3) kada u sva tri ulaza ukljucis odgovarajuce zvucnike, dobices 7.1 sistem (dva ispred tebe, dva iza, dva sa strane...itd)

no uvijek ces muziku cuti samo iz prednjih zvucnika - osim ako ne koristis neki efekat, filter, codec, itd... jer je muzika stereo i ima samo 2 kanala - dakle ako slusas mp3, u njemu postoje informacije koje player moze slati samo u predjnja dva zvucnika
ostali zvucnici ne primaju signal, jer im kartica taj signal ni ne salju na odgovarajuci izlaz
opet, kao sto rekoh, uz odgovarajuce efekte mozes natjerati zvucnu karticu da salje zvuk i na ostale izlaze, no to ce u sustini biti ili isti zvuk koji ti je na zvucnicima ispred tebe ili neka emulacija surround-a (ukoliko efekat prepozna tvoj sistem zvucnika kao surround).

samo pitaj sta je nejasno, ako je sad ostalo ista nejasno

Gale84
31.1.2007, 22:56
Ја се извињавам са својим лаичким испадима, али зар најједноставније решење није метар продужног кабла?

AstraLogos
1.2.2007, 2:25
Imam zvucnu kartu Creative SoundBlaster Live 7.1,koja poseduje tri Line Out Jack-a.Na prvi sam prikljucio zvucnike,na drugom izlazu imam slusalice.
Neznam na koji nacin da podesim da se zvuk cuje na oba izlaza.
Zvucnici su podeseni je 4/4.1 Speakers.
Zvucni test bez problema pusta signal na oba izlaza,medjutim muziku sa player-a necujem na slusalicama.
Uspeo sam nekako da dobijem zvuk na slusalicama,preko EAX Console-ekada se ukljuci CMMSS 3D.
Naka mi neko iskusan objasni zbog ceka mora na ovaj nacin da se dobija zvuk na cetiri zvucnika.
Sasa zasto toliko nervoze kad je sa tvojom zvucnom sve OK. Ipak treba imati bar elementarnog znanja iz ove oblasti da bi se neke dileme i zablude razresile. ;)
Pocecu redom kako si postavio pitanje u prvom postu.
Da treba da budu ukljuceni 4.1 Speaker
Takodje zvucni test mora da detektuje sve sto je u kartici ukljuceno pa i slusalice i zvucnike i mislim da je tu sve razumljivo. :)
Po defaultu da li je u pitanju 2.1 ili 6,1 system stereo ili dvokanalni signal je primaran. Mislim da i tu nema problema u pojmovima.
Mogucnost Live kartice je da reprodukuje visekanalni zvuk a za to je potreban CMSS u EAX Console. To inace zovu Surround zvuk i to ti je sigurno jasno i poznato.
Ono sto ti nije poznato je da kartica detektuje kakvi su systemi ukljuceni i tako se automatski podesava.
Recimo za surround slusalice ( visekanalne ) a ima i takvih osim stereo sluski, CMSS upravo daje te efekte. Nece ti efekti biti ukljuceni iako je ukljucen CMSS ako sluske nisu surround.
Druga namena CMSS je da da 2 x stereo kanal sto tebi nije palo na pamet. A to ce biti ( okacicu sliku pa procitaj ) prednji recimo kao kod mene AL ATP3 a zadnji slusalice. Lenjircetom koji ces na slici videti mogu da pojacavam prednje ATP3 ili zadnje - slusalice i sve je stereo bez gubitka kvaliteta. Obrati paznju na Stereo focus.
Jedino je problem otpornosti kod sluski pa se one slabije cuju u zavisnosti da li su 30 ili 50 oma. Ali sasvim pristojno jako i kvalitetno.
I treca funkcija CMSS je da stereo zvuk razvuce na visekanalni surround zvuk pocevski od 4.1 pa do 7.1 system odnosno da svi zvucnici sviraju iako je dvokanalni zvuk, mada je osnovna funkcija gledanja filma ili igranja igara sa efektima.
zakljucak: ako postavis 4.1 speaker i ukljucis CMSS ima ces zvuk i na zvucnicima ( stereo ali i na slusalicama ( stereo ). E sad posto je moja Audigy 2 neznam da li imas opciju da smanjujes jedne a pojacavas druge. Mada u principu nije vazno. Cemu sluzi potenciometar na zvucnicima. :qliranje:
Poz. :ciao:

Mario Pavićević
2.2.2007, 14:05
I da napomenem da prilikom prikljucivanja slusalica koristis Rear out izlaz na zvucnoj jer kazu da je na Sound Blaster Live-u zvuk na izlazu za zadnje zvucnike bolji(stoga je u KX drajverima po defaultu zadnji izlaz zamenjen za prednji).