PDA

Prikaži potpunu verziju : Svet kompjutera 7/2007


oluja
23.6.2007, 17:57
Od 1. jula u prodaji je novi broj "Sveta kompjutera". :)

Sadrzaj ce biti postavljen par dana pred izlazak broja.

Naslovnu (inspirisana Pink Floyd-om) smo poslali u štampariju i ona izgleda ovako:

8748

Johnny
23.6.2007, 18:38
Ponovo Pentium?! Znaci stvarno ce i dalje postojati to ime? :)

genius
23.6.2007, 18:47
Neobican odabir fonta za "Plava (r)evolucija". Ali raduje me sto ce biti tekst o tome. Bas me zanima sve vezano za ove nove video standarde i kako ce se to odraziti na nas hardver ali i cula...

A M G
23.6.2007, 19:01
Neobican odabir fonta za "Plava (r)evolucija". Ali raduje me sto ce biti tekst o tome. Bas me zanima sve vezano za ove nove video standarde i kako ce se to odraziti na nas hardver ali i cula...

Ja bih dodao i na nas dzep! :kreza:

BTW, naslovna je OK, deluje mi nekako otmeno, mozda zbog ove crne boje koja dominira njome.

Sale013
23.6.2007, 19:34
Naslovna je pravo osvezenje od predhodnih jer je jednostavna :) nice. Ja nisam ni znao da je izasao novi Tomb raider :confused:
PS. I mene zivo zanima u cemu je rec sa pentium procesorima i ovom memorijom! :)

Nergal
23.6.2007, 19:39
Naslovna je pravo osvezenje od predhodnih jer je jednostavna :) nice. Ja nisam ni znao da je izasao novi Tomb raider :confused:
PS. I mene zivo zanima u cemu je rec sa pentium procesorima i ovom memorijom! :)

Ponovo Pentium?! Znaci stvarno ce i dalje postojati to ime? :)

To su low budget Core 2 Duo procesori koji nose oznake Pentium E2150 i E2140. Inače, tehnološki nemaju veze sa starim Pentiumima (prosto C2D sa 1Mb L2). Ali u pitanju je dobar i poznat brend. ;) Koštaju ispod 100$.

btw Fina naslovna... :)

Garson
23.6.2007, 19:55
I konacno test memorija posle nekoliko godina.;)
Zaista super naslovna.:)

aRTi
23.6.2007, 20:52
Lepo izgleda ovaj "štos" sa bluray logo-om,mada generalno naslovna je nekako prazna.Verovatno zato što je pozadina crna.

Bryan Fury
23.6.2007, 21:03
^^Za one koji (verovatno) ne znaju za "Dark side of the moon", vidi prilog. :D

nikola87
23.6.2007, 21:05
iskreno meni se stvarno ne svidja naslovna strana,taman ste poceli nekoliko brojeva lepo da radite a sad.....:(
Napokon test memorija:tapsh::tapsh::tapsh:
Da li moze da se zna koliki broj modula je bio na testu?

Predrag Stankovic
23.6.2007, 23:03
Nice lepa naslovna strana i tekstovi koji obecavaju ,BTW cija je ideja da se uzme motiv sa albuma Pink Floyd-a za naslovnu?

Dimo
23.6.2007, 23:23
Centralna slika je manja nego obicno, zato naslovna djeluje praznije. Crna boja se sjajno uklapa gdje god se postavi.

todos
23.6.2007, 23:24
To nije inspiracija za naslovnu,to je cista kopija.Znaci vreme je za letnji godisnji odmor.Sto se pentiuma tice,bas me zanima tekst.Sada mozemo da nagadjamo,da li je rec o pentium 5,sto je skoro nikako verovatno,ili samo prosirena gama u okviru pentium 4.Mozda treba malo guglati u vezi s' tim.

PeTkO
24.6.2007, 0:24
Naslovna je relativno dobra, nemogu da kazem odlicna jer mi se ne svidja preterano (jednostavno mi ne upada u oko, sta ces).Tekstovi....Cisto sumnjam da je P5 jer bi to izazvalo pometnju na netu i morali bi da cujemo nesto o tome.Igra meseca...Nisam je igrao, nemogu nista da kazem.Samo moram da ispricam jednu smesnu situaciju koja mi se nocas dogodila.Naime, u lokvi znoja, dok sam spavao, sanjao sam nesto oko kompjutera, i uzimam kao "najnoviji" borj SK-a.I ja onako listam i listam SK trazeci nesto, i u jednom trenutku naidjem na opis dug deset stranica najboljih DDR15 memorija :D mislim koji sam ja lik.I dok sam citao, san me prebaci u ulozi kantera u CS.Sta ces....Opcinjen sam kompjuterima

sorry za off

A M G
24.6.2007, 1:20
Naime, u lokvi znoja, dok sam spavao, sanjao sam nesto oko kompjutera, i uzimam kao "najnoviji" borj SK-a.I ja onako listam i listam SK trazeci nesto, i u jednom trenutku naidjem na opis dug deset stranica najboljih DDR15 memorija :D mislim koji sam ja lik.I dok sam citao, san me prebaci u ulozi kantera u CS.Sta ces....Opcinjen sam kompjuterima

sorry za off

Gosh, you really have to lay off computers for a while! :opanachke

A sto se tice Pentium 5 procesora, oni nece vaskrsnuti, pogledajte sta je rekao Nergal nekoliko poruka iznad, a i vec su pominjani ovde na Forumu. ;)

KOLOS
24.6.2007, 1:23
Ponovo Pentium?! Znaci stvarno ce i dalje postojati to ime? :)
To se sigurno odnosi na nove Pentium E procesore-E2140 i E2160!Verovatno su ih testirali!
Pohvale za taj famozni test memorija!

P.S.Ubijte me ako ono nije Corsair Value!

Nicolas
24.6.2007, 1:29
Ovo ^ me podseti na one teme i postove o zavisnosti (nezavisnosti) od racunara.
Kako smo svi tamo bez trunke sumnje izjavili da nismo zavisni etc. a ovamo smo okoreli PC junkyji.:biglaugh: Svi redom, bez izuzetka, postoje samo blazi i tezi slucajevi!:)

Naslovna deluje praznjikavo, naspram proslomesecne ova zasluzuje losiju ocenu. Sto bi pre znacilo da je proslomesecna bila izuzetna a ova recimo prosek.

Telepatic
24.6.2007, 12:20
Super novi broj:):alealeee:

Harry
24.6.2007, 12:54
Ona duga me je podsetila na stari dobri ZX Spectrum.:rolleyes:

dbaja
24.6.2007, 13:12
Oluja, naslovna je odlična, nisam ni sumnjao da će tako biti:)
Ne vidim šta tu sa dizajnerske strane fali:icon_scra
Osim toga, ovaj potez može da vrati stare čitaoce (mislim po godinama stare, starije od '72.godišta recimo) koji su prestali da čitaju SK.
Novi klinci koji ne znaju šta je to Pink Floyd ne mogu ni razumeti ideju i ne čudi što bi im više prijalo par cica sa po par ovećih silikonskih cica na naslovnoj. E pa, ako to hoćete, kupite Playboy;)
Jedino mi nije jasno ono "Adobeova svetla komora", čemu to? :kreza:

holodoc
24.6.2007, 13:22
Jedino mi nije jasno ono "Adobeova svetla komora", čemu to? :kreza:
Adobe Lightroom (http://www.adobe.com/products/photoshoplightroom/) (Adobeova svetla komora)
Poprilično interesantno programče :)

Wolverine
25.6.2007, 12:49
Dobra vam je naslovna, al da vas ne vidi David Gilmore:D!!!
Kad ce sadrzaj?(Glupog li pitanja?)

VojaM
25.6.2007, 13:41
Pa... pošto je prvi jul u nedelju, onda najverovatnije u petak.

dbaja
25.6.2007, 17:27
Adobe Lightroom (http://www.adobe.com/products/photoshoplightroom/) (Adobeova svetla komora)
Poprilično interesantno programče :)

Jel':rolleyes:
Ajde da vidimo i to čudo. Baš me zanima ko je napisao tekst...:dzavo:

Belfegor
25.6.2007, 23:39
naslovna izgleda solidno, kako neki rekose elegantno (ali ne upada u oci kao predhodne koje su stvarno bile fenomenalne i ostavljele su bez daha, kolekcionarski primerci cije ce nasloven za koju godinu drzati na zidovima umesto slika poznatih slikara... preterah), stare naslovne su sadrzale vise naslove koje ste testirali (prikazivali) i onaj ko mozda i nije hteo da ga kupi, procita nesto sto ga zanima i ...

korisnik
26.6.2007, 18:22
A sto se tice Pentium 5 procesora, oni nece vaskrsnuti, pogledajte sta je rekao Nergal nekoliko poruka iznad, a i vec su pominjani ovde na Forumu. ;)

Nisu li to dual core a ne core2duo procesori?

A M G
26.6.2007, 18:27
Nisu li to dual core a ne core2duo procesori?

Dual core je opsti naziv za sve procesore koji imaju dva jezgra (X2 kod AMD-a i Core2Duo kod Intela), a ne posebna vrsta procesora. ;)

korisnik
26.6.2007, 18:56
Znam nisam pao s marsa. Al dual core je bila i oznaka za pentiume sa dva jezgra, a core2duo je ime arhitekture koja nije pentium i ima dva jezgra. Kazem samo jer sam imao taj procesor u ruci i na kutiji nigde ne pise c2d nego samo dual core, do ka core2duo pise posebno core2duo. Hence moj zakljucak da su ot pentiumi sa dva jezgra, znaci pentium dual core.



http://www.intel.com/products/processor/pentium_dual-core/specs.htm

Hmm, stvar je izgleda komercialna. Mozda stvarno i jesu kao c2d, samo se ne prodaju pod tim imenom.

A M G
26.6.2007, 19:52
Znam nisam pao s marsa. Al dual core je bila i oznaka za pentiume sa dva jezgra, a core2duo je ime arhitekture koja nije pentium i ima dva jezgra. Kazem samo jer sam imao taj procesor u ruci i na kutiji nigde ne pise c2d nego samo dual core, do ka core2duo pise posebno core2duo. Hence moj zakljucak da su ot pentiumi sa dva jezgra, znaci pentium dual core.



http://www.intel.com/products/processor/pentium_dual-core/specs.htm

Hmm, stvar je izgleda komercialna. Mozda stvarno i jesu kao c2d, samo se ne prodaju pod tim imenom.

Ako mislis na Pentium sa 2 jezgra, ona je tu u pitanju tzv. Pentium D, bas kao sto je i naznaceno na sajtu koji si naveo.

The mighty Boo
26.6.2007, 20:24
Simpaticna je naslovna. Doduse one oznake za nagradnu igru i modovanje kvare utisak jer previse strce.

Valjda nije ponovo los mesec sa igrama mada kad vidim da je igra meseca TR Anniversary ne nadam se previse :(

caine
26.6.2007, 20:29
Valjda nije ponovo los mesec sa igrama mada kad vidim da je igra meseca TR Anniversary ne nadam se previse :(

Sigurno jeste los mesec, nista se nije dobro pojavilo u zadnih mesec dana. Jos samo ovaj i sledeci mesec da prodje, a onda mozemo da se radujemo :)

Mada, ja sam ocekivao da Halo 2 bude igra meseca...

hacker_aca
26.6.2007, 21:05
Simpaticna je naslovna. Doduse one oznake za nagradnu igru i modovanje kvare utisak jer previse strce.

Fora je da strče da bi privukli ljude koji ne čitaju ovaj časopis... Reklama, šta ćeš. :)

The mighty Boo
27.6.2007, 11:29
Sigurno jeste los mesec, nista se nije dobro pojavilo u zadnih mesec dana. Jos samo ovaj i sledeci mesec da prodje, a onda mozemo da se radujemo :)

Mada, ja sam ocekivao da Halo 2 bude igra meseca...

Najvise od svega se nadam da su recenzovali Europu Universalis III pa makar i sa ovolikim zakasnjenjem...

The mighty Boo
28.6.2007, 13:17
Nabavio sam broj. Sva sreca pa me gotivi simpaticna bakica u kisoku. Inace broj je dobar i zanimljiv. ;)

Dimo
28.6.2007, 13:21
Pa je li vec izasao?

holodoc
28.6.2007, 13:38
Jel':rolleyes:
Ajde da vidimo i to čudo. Baš me zanima ko je napisao tekst...:dzavo:
Uf reče mi oluja da poznaješ tog tipa :a_whistli Mlogo dobar i fin, i uvek na mestu... Vredan, oran (prim. autora) i bezrezervno istrajan :dzavo:

P.S. Sorry :cool:

JohnnyB
28.6.2007, 13:40
Pa je li vec izasao?

Procitao sam na jednom drugom forumu da je jedan lik video nesto u julskom broju SK. Izgleda da je negde vec izasao...

VojaM
28.6.2007, 14:51
Pa je li vec izasao?
U nedelju.
Ponegde će to biti najverovatnije tek u ponedeljak.

The mighty Boo
28.6.2007, 15:00
Kod mene je vec izasao (vracar, BG)
Nemam pojam kako ga se dokopala bakica na kiosku :p

Dusan_BG
28.6.2007, 17:09
koji kiosk????
uputi me detaljno do njega!!! :D

caine
28.6.2007, 17:43
koji kiosk????
uputi me detaljno do njega!!! :D

Pih, dzabe ti... ti ne znas tu bakicu :D

The mighty Boo
28.6.2007, 18:20
Tako je :D

A i mislim da je imala samo jedan :cool:

DragonSlayer
28.6.2007, 19:31
Da li da ga ocekujemo sutra na trafikama, bre?

caine
28.6.2007, 19:35
Da li da ga ocekujemo sutra na trafikama, bre?

Evo sta kaze Voja:

U nedelju.
Ponegde će to biti najverovatnije tek u ponedeljak.

VojaM
29.6.2007, 20:11
• NOVE TEHNOLOGIJE
Baterije budućnosti
Microsoft Surface PC

•PRIMENA
Računari u sportu

•TEST DRIVE
LaCie d2 Blu-Ray Drive
Pentium Dual E2140 i E2160
DDR2 memorije
NEC AccuSync LCD73V i AccuSync LCD93V, Belinea 2025 S1 i Samsung SyncMaster 940NW
Antec Performance One P182SE
BenQ DC T700
Super Talent USB Flash Drive i USB 2.0 Flash Hard Drive
LaCie Hub
Freecom Tough Drive Pro 160 GB
Saitek Obsidian
Blueberry Tomcat
JVC Everio GZ-MG135
PQI Cool Drive U310
Logitech Cordless Mediaboard For Playstation 3
Gigabyte GP-S5500, GP-S6500 i GP-S7500
Genius HP-04 Live, Trust 4080, Altec Lansing AHP-524

•TEST DRIVE
Mustek MP76E Portable DVD Player
Genius ColorPage CP-SF600

•INTERNET
.rs: Biće reda
Slikovitost Interneta
Standardi na Webu
Poslovno umrežavanje
Bezbednost na Internetu
eXXXtrasenzitivno pitanje
3D Web
WWW vodič

•CeDeTEKA
Microsoft Autoroute 2007
Noddy and the Toyland Fair
eKasica
Skeeper & Skeeto Games

•TEST RUN
Adobe Photoshop Lightroom
CyberTeam SHARM 2.1
VentaFax & Voice 5.8 Home Version
CamelPhat 3.3 i CamelSpace 1.3
Movie Label 2008 3.0
PointeCast Publisher Professional 4.7
Online Radio Tuner Standard Edition 1.2.1.0
episTree U 2.0
PC Tools Spyware Doctor 5
Delphi 2007 for Win32
Acronis True Image 10 Home

•PD KUTAK
Mozilla Thunderbird 2.0
AVI DivX to DVD SVCD VCD Converter 2.2.2, DVD Flick 1.2.1.3, WinAVI Video Converter
HD Tune 2.53
Talkhouse Voice Activated Music Player Beta
Safari 3 Public Beta
Webshots 2.5
eComics Reader
Quick Tweak
dotBookmark 1.0.51
Color Planner 2.5

VojaM
29.6.2007, 20:16
• TEST FUN
Visual Styler 3, Wintensity Screen Dimmer 1.05, Amiga ScreenSaver for Windows
Yahoo! Widgets 4, True Launch Bar 4.2, Infofac User Protector 1.1

• LAKI PINGVINI
Fedora 7 (Moonshine)
FVWM-Crystal
Tellico 1.2.11
Krusader 1.70.1
Downloader for X 2.5.7.1

• PHONE ZONE
Xwave C545
MVNC, Powerboot, Projekt, SMS Chat
Pipemania, Governator 2, Lost

• SERVIS
E_107, Joomla, PHP-Nuke, IPB Portal

• SK CASE CHASE
„Fallout” kućište

• SITNA CREVCA
Elektrofotografski štampači

• NAGRADNI KVIZ

• I/O PORT

• JA, IGRAČ

• BONUS LEVEL

• PRVI UTISCI
Sword of the New World
Overlord

• TEST PLAY
Tomb Raider Anniversary
Great Battles of Rome
Halo 2
Spaceforce: Rogue Universe
Shrek the Third
Day Watch
Alpha Prime
Black Buccaneer
The Ugly Prince Duckling
You are Empty
GT Pro Series
WarioWare: Smooth Moves
Call of Duty 3
Shadowrun

• NET PLAY
Dungeon Runners
Monster Madness: Battle for Suburbia
City of Heroes: Issue 9
ESWC kvalifikacije
WCG 2007
Srećni miš

• TEST JOY
Genius Speed Wheel 3 MT

• PSPLAY

• STARO ZA NOVO
World of Padman

• TEST OF TIME

• ŠIFRE

caine
29.6.2007, 20:25
I posle nek neko kaze da racunari nemaju veze sa sportom...

Red Dragon
29.6.2007, 21:15
I posle nek neko kaze da racunari nemaju veze sa sportom...

:tapsh:
Ono sto sam ja tvrdio pre mnogo meseci.
Ja se spremam sutra-prekosutra da u predlozi i sugestije dam moj konacan komentar po pitanju sporta, i ocekujem podrsku

M1los
29.6.2007, 22:11
Sviđa mi se sadržaj Servis rubrike. Da pišu i o tom CMS-u malo :D

Wild Boy
29.6.2007, 22:41
Ovaj Gigabyte jos samo da pocne da pravi kompjuterske stolove :D

Guardian
29.6.2007, 23:18
Ono je opis COD3 za Pc, ili za konzole?

phoenix[illusion]
29.6.2007, 23:20
Ono je opis COD3 za Pc, ili za konzole?

Za konzole, naravno. Za pc nikad nece izaci trojka, samo cetvorka

Dimo
29.6.2007, 23:44
Evo vam test memorija :)

~Jandra~
1.7.2007, 0:05
Sadrzaj nije los, ali mi se naslovan bas i ne svidja

Highlander
1.7.2007, 0:37
Hmmm, nove tehnologije deluju zanimljivo, takodje i Adobe Lightroom, servis isto tako, a jedva čekam da vidim i to kućište... :)

B@NE
1.7.2007, 0:56
Sve u svemu dosta zanimljivih tema. Kod cms-ova joomla pobedjuje da se kladimo:)

Proxima
1.7.2007, 9:17
E rekoh sebi da neću niakda da čitam ovakve teme dok mi u ruke ne padne novi broj ... samo mi bre pokvarite doživljaj .. pravi ste spojleri!

Ubiste mi ono oduševljenje kad 2 puta na brzinu prelistam SK od korica do korica da vidim št aje novo, pa onda ostavim novine, p auzemm za sat vremena, pa pročitam dva -tri članka, p aopet ostavim ... ccccc :dedica:

The mighty Boo
1.7.2007, 9:24
Meni se dopada gola riba na stranici o novom domenu :eek::D

PAIN
1.7.2007, 12:25
Sta se u testu memorija podrazumeva pod "ostro" i "labavo", ostro je cas3 ili cas 4.A Labavo cas5 ili cas6.

VojaM
1.7.2007, 14:30
Sve u svemu dosta zanimljivih tema. Kod cms-ova joomla pobedjuje da se kladimo:)
Oćeš da se kladiš?
Može ;) U 500 evra? ;)

B@NE
1.7.2007, 14:39
Ma iz 1-1. :D

Svi su lepo analizirani, ali pobednika po mom zakljucku nema. Svaki ima prednosti i mane, ali Joomla je najrasprotranjenija.

VojaM
1.7.2007, 14:44
Sta se u testu memorija podrazumeva pod "ostro" i "labavo", ostro je cas3 ili cas 4.A Labavo cas5 ili cas6.
Ako sam ja dobro shvatio, u pitanju su latencije. "Oštro" su veće, a "labavo" manje vrednosti. Dakle "oštro" su postavke pri kojima je sigurnost najveća, a "labavo" vrednosti pri kojima memorija radi najbrže.

PAIN
1.7.2007, 15:18
:DOk to sam shvatio.Ali da li cas3/cas4/cas5 ili cas6.Sta su uzimali za ostro a sta za labavo.

VojaM
1.7.2007, 15:59
:DOk to sam shvatio.Ali da li cas3/cas4/cas5 ili cas6.Sta su uzimali za ostro a sta za labavo.
E, to ćeš morati njih da pitaš ;)

Nicolas
1.7.2007, 16:24
Naslovna izgleda dosta lepse uzivo, prelistao sam broj na brzaka i rekao bih da obecava.:)

btw Dobra ova folijica ovog meseca.

voodoo_
1.7.2007, 16:24
Hteo bih da pohvalim Vladimira Pisodorova na odličnim tekstovima. Čovek zna šta piše i materiju izlaže odlično. Ne kažem da su ostali loši, nego ovaj naročito sabija :)

Manwe
1.7.2007, 18:03
Sta bi sa testovima radeona 2400, 2600...?

NjegovaWisost
1.7.2007, 19:07
Uuuuu onog kućišta oduševilo me :tapsh:

Pi pi pi, imao sam 0 predloga sve na papiru za case modding, al mislim da neću da šaljem, ono me sasvim demoralisalo...

Zver
2.7.2007, 12:21
I ljudi, sta mislite o mom novom FALLOUT KUCISTU? :ciao:

The mighty Boo
2.7.2007, 12:37
Exxxxxtra. :D Ja imam ideju za homeworld ali probleme u cisto tehnickom smislu, neke stvari mi se n euklapaju. Skrpicu nesto do sledeceg borja valjda.:a_whistli

todos
2.7.2007, 21:09
Da demantujem sebe u vezi naslovne.Ona izgleda uzivo fantasticno,medjutim bila bi takva da je originalna a ne plagijat.Broj je OK s' obzirom na visoke temperature.Bravo za opis i zrtvovanje za memoriju.Takodje bravo za razresenje misterije u vezi pentijuma.Znaci to je samo jedna obicna marketinska igra.Uvodna rec:"To je nas stari dobri Windows",za koga je jedino resenje:n-hang: Dopada mi se ono Antec kuciste samo zakon je da budu bez vratanca.To je moje subjektivno misljenje.Gledam one Alsingove slusalice i zalim sto sam bacio pare na logitechovu bluetooth slusalicu.Za rubriku ja igrac poruka,da je urednik te rubrike dobar covek i tezak gradjanin.

Paulie Gualtieri
3.7.2007, 0:24
Svaka cast Svetu Kompjutera na Fallout kucistu i ako mogu neke slike jer su one u casopisu mnogo lose

Red Dragon
3.7.2007, 13:07
Ovomesecni broj je sasvim OK.
Ali po meni sampion ovog meseca je Fallout kuciste. K'o da mi je neko ukrao ideju, sad mi je zao sto nisam poslao predlog koji sam imao na temu Fallouta.

Zver
3.7.2007, 13:27
He he, bio sam brzi :dedica:

Sasa
3.7.2007, 15:31
E, to ćeš morati njih da pitaš ;)

Mislio sam da je dovoljno ovo sto pise u tabeli ;)

nikolam
4.7.2007, 12:45
Obratite paznju da su novi Celeron procesori serije 400 (4xx)
u stvari Pentium dual core (Znaci core 2 duo) jezgra
ali samostalna.

Znaci ovako: 2 X Celeron 4xx (512Kb, 1Core) = Pentium 21x0 (1Mb, dual core)
Pentium 21x0 (1Mb, dual core) +1Mb cache = Core2Duo 4x000(2Mb, dual core)
:))

Sto je najzanimljivije u odnosu Celeron/Pentium dual 21x0 i cena je takva ,
za dva jezgra duplo :) (a opet povoljno i jedno i drugo)

nikolam
4.7.2007, 12:51
Sve u svemu dosta zanimljivih tema. Kod cms-ova joomla pobedjuje da se kladimo

Oćeš da se kladiš?
Može ;) U 500 evra? ;)

Evo, ja ću da vam čuvam pare za opkladu :)
Posle par godina kad se vidi ko je pobedio dobija nagradu..sve pošteno :)
:opanachke

cyberserbia
9.7.2007, 17:22
Jedan predlog u vezi nagradne igre. Verujem da i ostale kao i mene mrzi da svakog meseca idem u postu i da saljem nagradne kupone. Zasto se ne uvede neki fazon sa kodiranim listicima i da lepo svoje odgovore posaljemo netom.

oluja
9.7.2007, 20:36
Jedan predlog u vezi nagradne igre. Verujem da i ostale kao i mene mrzi da svakog meseca idem u postu i da saljem nagradne kupone. Zasto se ne uvede neki fazon sa kodiranim listicima i da lepo svoje odgovore posaljemo netom.

Moli se covek Bogu da dobije na lutriji svaki dan vec godinama... jednaog dana obrati mu se Bog i rece mu: "Pa idi uplati vec jednom...". ;)


Salim se naravno, ali razmisli malo... koji interes imamo mi u tome ako ne moras da kupis casopis? A i numeracija u casopisu kosta puno (za nas tiraz) da bi svaki primerak imao jedinstveni broj/sifru.

todos
9.7.2007, 22:20
Moli se covek Bogu da dobije na lutriji svaki dan vec godinama... jednaog dana obrati mu se Bog i rece mu: "Pa idi uplati vec jednom...". ;)


Salim se naravno, ali razmisli malo... koji interes imamo mi u tome ako ne moras da kupis casopis? A i numeracija u casopisu kosta puno (za nas tiraz) da bi svaki primerak imao jedinstveni broj/sifru.

Vama je kao po obicaju sve tesko,bas me zanima sa kakvom voljom ustajete ujutro :to_care:i idete na posao:alealeee:.Nista Vi nemate interes.Vas interes je da se potrudite kao sto se trudite da budete najgori.(Mislim casopis na ovim prostranstvima).:kreza:

Paulie Gualtieri
10.7.2007, 1:45
Vama je kao po obicaju sve tesko,bas me zanima sa kakvom voljom ustajete ujutro :to_care:i idete na posao:alealeee:.Nista Vi nemate interes.Vas interes je da se potrudite kao sto se trudite da budete najgori.(Mislim casopis na ovim prostranstvima).:kreza:

A mene bas zanima zasto ti uopste kupujes SK (ako ga i kupujes) i zasto posecujes forum kad je "najgori".
Dajte ljudi dosta vise tih poruka u fazonu nemam ribu ni ortaka i mnogo sam dokon pa pljujem sve ostalo da bih lecio komplekse.

Chivan
10.7.2007, 10:26
Vama je kao po obicaju sve tesko,bas me zanima sa kakvom voljom ustajete ujutro :to_care:i idete na posao:alealeee:.Nista Vi nemate interes.Vas interes je da se potrudite kao sto se trudite da budete najgori.(Mislim casopis na ovim prostranstvima).:kreza:Nista nama nije tesko, Todose, ali tada casopis ne bi kostao 140 dinara, nego 300 dinara.

todos
11.7.2007, 11:42
Izvinjavam se svima ako sam nekoga uvredio,ne lecim komplekse,sa ovakvim komentarima,jesam tvrdoglav i imam malo poduzi jezik,ali sam mislio dobronamerno.Izvinjavam se opet,i ubuduce cu voditi racuna sa izrazavanjem i kritikama.

oluja
11.7.2007, 12:07
Izvinjavam se svima ako sam nekoga uvredio,ne lecim komplekse,sa ovakvim komentarima,jesam tvrdoglav i imam malo poduzi jezik,ali sam mislio dobronamerno.Izvinjavam se opet,i ubuduce cu voditi racuna sa izrazavanjem i kritikama.

Ma opusteno, ne zelimo samo da neko pomisli da necemo da cujemo kritike i da nas mrzi da izadjemo u susret nekom realnom i pozitivnom predlogu. :ciao:

cyberserbia
11.7.2007, 20:56
Ih, bre, al' ste skrtice. :) Ne mogu sad bas da citam koliki je tiraz sk-a, ali mislim da bi 10 kom a3 formta u digitalnoj stampi pokrilo citav tiraz. A format tiketa bi bio 10x30mm :)

oluja
11.7.2007, 23:10
Ih, bre, al' ste skrtice. :) Ne mogu sad bas da citam koliki je tiraz sk-a, ali mislim da bi 10 kom a3 formta u digitalnoj stampi pokrilo citav tiraz. A format tiketa bi bio 10x30mm :)

Tiraz je preko 45k. A sta mislis koliko kosta insertacija za tako mali tiraz?


BTW :offtopic:

cyberserbia
12.7.2007, 10:47
Ma ok, opusteno, radite kako hocete. Samo sam dao predlog, nisam rekao da mora tako da bude.:boxing:

nikolam
13.8.2007, 14:16
Tiraz je preko 45k. A sta mislis koliko kosta insertacija za tako mali tiraz?
BTW :offtopic:

A šta je to "insertacija"? ;)

Pretpostavljam da se misli na _umetanje_ dodatka u časopis.. ;)
Verovatno ga zato zovu "Umetak" ;)