PDA

Prikaži potpunu verziju : Kaspersky problem???


kovca
22.6.2007, 14:18
Imam Kaspersky Anti-virus 6.0 i imam problem prilikom update-a! Posto nemam stalnu konekciju ka internetu, moram da skidam manuelne updateove ali kad mu oznacim datoteku u kojoj se nalaze definisije izbaci mi gresku "File downloading error: object not found (0x800000C5) - a0607g.xml"

U folderu gde su definicije postoji *.xml file al pod nazivom "av-i386-0607g.xml" - pokusao sam da ga i preimenujem ali nista....aj pomagajte kako da update-ujem kaspersky posto mi komp nesto strasno baguje pa nebivaljalo da mi rikne!

glitch
22.6.2007, 14:38
Koliko se ja secam (dok nisam presao na NOD) sestica nije imala mogucnost lokalne dopune (za razliku od petice koja je zahtevala posebnu strukturu update kataloga, kao na serveru). Da li se sta promenilo ne znam ali verovatno ima objasnjenje na njihovom sajtu podrske.

kovca
22.6.2007, 14:53
pa ja sam zbog NOD-a presao na KAV ali opet nije urodilo plodom, jer i KAV sada ne moze da se update-uje pomocu skinutih definicije...jel znas mozda neki dobar anti virus koji mogu da skinem i da updateujem offline, posto nemam net kod kuce a komp uzasno baguje.....

glitch
22.6.2007, 15:36
Pa NOD moze da se dopunjuje ofajn ali ces definicije morati da skidas sa kompa na kome je vec instaliran (i dopunjen). Postoji nekoliko nacina za to ali je najjednostavniji da koristis "NOD32 Update Generator" (mislim da u jednoj temi ima "okacen" pa pretrazi).

bojongo
22.6.2007, 22:10
@ kovca Imas Avast. Definicije skidas manuelno sa njihovog sajta kao exe fajl i samo ga pokrenes na bilo kom kompu na kom je Avast istaliran.

baclawa
28.6.2007, 13:10
@ kovca Imas Avast. Definicije skidas manuelno sa njihovog sajta kao exe fajl i samo ga pokrenes na bilo kom kompu na kom je Avast istaliran.

Ili AVG 7.5 koji je besplatan, a dovoljno efikasan:dedica:

steve89
28.6.2007, 13:25
@ kovca Imas Avast. Definicije skidas manuelno sa njihovog sajta kao exe fajl i samo ga pokrenes na bilo kom kompu na kom je Avast istaliran.

Ili AVG 7.5 koji je besplatan, a dovoljno efikasan:dedica:

i avast (http://www.filehippo.com/download_avast_antivirus/) je besplatan a i mislim bolji od avg...

Covenant
28.6.2007, 15:16
Predji brate na NOD ili Avast i otarasi se tog djubreta ;)
NOD mozes koristiti potpuno funkcionalno(ako ne planiras da koristis ahmh fix:D)u roku od 30 dana,pa ako te ne mrzi da radis jednom mesecno reinstall istog....

baclawa
29.6.2007, 11:08
Predji brate na NOD ili Avast i otarasi se tog djubreta ;)
NOD mozes koristiti potpuno funkcionalno(ako ne planiras da koristis ahmh fix:D)u roku od 30 dana,pa ako te ne mrzi da radis jednom mesecno reinstall istog....

Ipak nije KAV toliko djubre. Čak šta više, ja se na osnovu mojih iskustava, mnogo sigurnije osećam ako mi je na mašini KAV, a ne neki polušupalj besplatni AV.

A ni nije skup brate! Za 1.700,00 dinara dobiješ dve godine licencu sa svim pogodnostima koje licencirana verzija daje.

Covenant
29.6.2007, 12:10
Ipak nije KAV toliko djubre. Čak šta više, ja se na osnovu mojih iskustava, mnogo sigurnije osećam ako mi je na mašini KAV, a ne neki polušupalj besplatni AV.

To mi je vec poznato kod Kaspera
Njemu je na hardu izgleda svaki 5 fajl sumnjiv,pa to nekako i tera korisnika da misli da je taj antivirus bolji(a nije)


A ni nije skup brate! Za 1.700,00 dinara dobiješ dve godine licencu sa svim pogodnostima koje licencirana verzija daje.

A kod NOD-a,pak,za oko 2200din dobijes user name i passwd kojim aktiviras proizvod,bez ikakvih ogranicenja od dve godine :p i sl.
Anyway,bas sam nesto mislio da dajem pare,pogotovu kada je Kasperski u pitanju
NOD ima punu funkcionalnost i u trial periodu-ne mora ni da se krekuje ni nista,sve potpuno legalno
Potrebno ga je samo reinstalirati jednom u mesec dana(kada istekne trial) sto,priznaces,uopste nije neki veliki deal(definicije naravno,vrlo jednostavno, mogu da se sacuvaju i offline)
Tek da ne pominjem potpuno besplatni Avast-ja licno ga nisam koristio,ali jeste par mojih drugova koji su prezadovoljni
U prevodu-placati Kasperski pored antivirusa koje sam nabrojao(a nisam spomenuo jos i AVG)spada u cistu nebulozu

Predrag Stankovic
29.6.2007, 14:55
@glitch
Da u ovoj (http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=7251) temi post #4

sokratbg
30.6.2007, 1:00
Imam Kaspersky Anti-virus 6.0 i imam problem prilikom update-a! Posto nemam stalnu konekciju ka internetu, moram da skidam manuelne updateove ali kad mu oznacim datoteku u kojoj se nalaze definisije izbaci mi gresku "File downloading error: object not found (0x800000C5) - a0607g.xml"

U folderu gde su definicije postoji *.xml file al pod nazivom "av-i386-0607g.xml" - pokusao sam da ga i preimenujem ali nista....aj pomagajte kako da update-ujem kaspersky posto mi komp nesto strasno baguje pa nebivaljalo da mi rikne!

Proveri koje def skidas za 5 ili 6, raspakuj u neki folder i daj putanju. Obavezno odstikliraj Kaspersky Lab’s update servers (vidi sliku)

How to configure the product to update from a local folder?

Once you have downloaded the archives and unpacked them to one folder, configure the product to update from this folder:

Open the main application window
Select Settings in the upper menu
In the left part of the Settings window in the Service section select Update
In the right part of the Settings window in the Update settings section click Configure
In the Settings window go to the Update source tab
Click Add
Specify the update folder
Click OK
Uncheck Kaspersky Lab’s update servers on the Update source tab
Click OK
Run the update process

8976