PDA

Prikaži potpunu verziju : Gothic II addon NOTR


grofnula
4.1.2006, 19:11
Pre svega za mene je gothic jedna od najboljih igara koje sam ikada igrao - zato me nije mrzelo da skinem The Night of The Raven sa neta,naravno nemacku verziju (ISO image) i sve ostalo sto je potrebno (patch.engl.translation mode itd) sve uradim kako je opisano na sajtu a sto je preopsirno da ponavljam ovde i tako krenem sa instalacijom addon-a kada hoces vraga...prijavljuje mi da nemam originalni cd u disku (misli na NOTR disk) Da li neko zna resenje za ovo? Mislim stvarno mi je stalo da odigram ovo e sada cuo sam za golden ed. i fajl je tezak 2.7 gb poceo sam da ga skidam ali to nece biti gotovo do srpske nove godine.Ima li neko ko je uspesno instalirao addon?

Grond
23.1.2006, 10:59
Pa sada vec ima da se nabavi Gold.

sljera
28.1.2006, 2:13
Ja imam gothic2 notr cd igra je fenomenalna i jedva cekam gothic3 da izadje ,ima da je igram ceo dan.U notr igram u gildu fire mages jer je teze i mnogo zanimljivije.

jagodanbg
28.1.2006, 2:34
Ja imam gothic2 notr cd igra je fenomenalna i jedva cekam gothic3 da izadje ,ima da je igram ceo dan.U notr igram u gildu fire mages jer je teze i mnogo zanimljivije.
batice ja ne vidim da si ti decku pomogao :cool:

Aljosa
31.1.2006, 11:54
Ja imam jedno pitanje. Nabavio sam Gothic 2 GE i instalirao ali da li moram ponovo da prelazim prvobitni Gothic pa tek onda NOTR ili ne. Posto kad udjem u NOTR igram igru prvo stari Gothic 2 pa valjda kasnije nastavak?

voodoo_
31.1.2006, 12:03
Ne, NOTR ti je proširenje igre, znači mapa je povećana i imaš dodatne questove.

Aljosa
31.1.2006, 14:14
Aha ok znaci kao u Morrowindu.

Aljosa
1.2.2006, 13:46
Ok znam da sam presao igru davno ali opet sam zaglavio na jednom mestu. Hoce li mi neko reci ako se seca (ja ne) gde trebam da nadjem zamenu za Vatrasa da bi mi on pomogao da oporavim Eye of Innos?????

Defiant
7.2.2006, 0:05
Da li je dovoljno da nabavim samo cetvrti CD pa da ga instaliram posle
Gothic-a 2, ili moram nabaviti sva 4 CD-a?

voodoo_
7.2.2006, 11:19
Moguće, ali nisam siguran.

darthmajor
11.3.2006, 22:37
Nedavno sam nabavio i imam jedan VEOMA ozbiljan problem - postao sam Fire Mage, i iz nekog razloga mi je poskupela treniranje MANE?!?Znam da je ovo normalno za paladine i merc-e, ali za mage-ove? A sto je najgore, mogu trenirati combat skillove po normalnim uslovima...jel' se tu nesto igra zabunila ili...? Pomislio bih da je igra utripovala da sam neka druga klasa, ali svako me pozdravlja kao maga, a i mogao sam nauciti second circle za 5LP. A jel' fireball treba da kosta 10LP?
A sto se tice 4-tog cd-a, sigurno se moze instalirati samo on, ne izgleda kao da su preradili nesto na prvih 3.

priest (of_the_moon)
5.4.2006, 23:39
@darthmajor
Sve je u redu, ako ti mana pređe 30 koštaće dva LPa jedna mana, preko 60 (valjda) košta 3 itd. Tu postoji mala fora: doguraš manu na 29 recimo, stučeš još 5 LPa na nju i uštedećeš 4 LPa. Ovo važi za sve skilove i sve klase.

@Aljosa
Nije kao u Morrowindu, kada budeš instalirao NOR stari save-ovi ti neće raditi i moraš da prelaziš sve ispočetka.
Pronađi ekspediciju water mage-ova u ruševinama kod piramide, i vidi šta oni imaju da kažu.

dragisa
8.4.2006, 11:42
A znate li sta je najzanimljivije u celom Gothic serijalu sto ne znamo ime naseg glavnog lika :eek:

Nash Knight
9.4.2006, 1:00
Hahaha, jbt preso sam igru a nisam ni primetio to!

dido
20.4.2006, 11:11
Zna li ko kako treba da predjem onaj test koji se naziva The living rock to mi je postavio onaj iz manastira:confused:

priest (of_the_moon)
20.4.2006, 11:37
Zna li ko kako treba da predjem onaj test koji se naziva The living rock to mi je postavio onaj iz manastira:confused:
Aha. Ukradi čekić iz podruma u manastiru, samo prvo moraš uspavati stražara (scroll sleep dobijaš od novice-a koga treba da izbace ako prihvatiš neke njegove uslove). Zatim idi to taverna i kreni prema severo istoku, tj. prema piramidi na mapi. Usput ćeš sresti novice-a koji isto rešava test. On će ti pomoći dalje. :qliranje:

Djura48
13.5.2006, 19:53
Aha. Ukradi čekić iz podruma u manastiru, samo prvo moraš uspavati stražara (scroll sleep dobijaš od novice-a koga treba da izbace ako prihvatiš neke njegove uslove). Zatim idi to taverna i kreni prema severo istoku, tj. prema piramidi na mapi. Usput ćeš sresti novice-a koji isto rešava test. On će ti pomoći dalje. :qliranje:
Gde da nadjem Blank rune da bi napravio fire arrow? Ta misija je jedna od testova koji mi je dao onaj lik iz manastira.

Djura48
13.5.2006, 19:55
Gde da nadjem Blank rune da bi napravio fire arrow? Ta misija je jedna od testova koji mi je dao onaj lik iz manastira.
Da li je neko uradio onaj test koji ti je dao Pyrokar i kako ga je uradio?

darthmajor
13.5.2006, 22:08
Ides putem kojim dolazis do golema, pa dalje te vode shrine-ovi Innos-a, stignes gore gde levo ides kod black troll-a, skrenes desno i dalje pratis shrine-ove. Ti trazis pecinu koja je prilicno dobro sakrijena, i unutra ces naci nekoliko minecrawler-a...u jednom chest-u ces naci runu. Posle u manastiru moras nauciti kako praviti runu i voila, tvoja prva runa!

DEMENTOR
22.6.2006, 15:30
Ja imam gothic2 notr cd igra je fenomenalna i jedva cekam gothic3 da izadje ,ima da je igram ceo dan.U notr igram u gildu fire mages jer je teze i mnogo zanimljivije.
hajde mi reci onda gde je grobnica onog princa iz ratnicke kaste ubih se trazeci je:boodala:

DEMENTOR
22.6.2006, 15:32
Da li je neko uradio onaj test koji ti je dao Pyrokar i kako ga je uradio?
ides gde je black trol, predjes most i drzis desno, prodjes molitvenik ides samo pravo i iza granja ti je tunel gde je kutija sa runom. Nadam se da sam ti pomogao:)

polarnimeda
28.6.2006, 23:57
Kada sam poceo ovu igru bese mi malo smesna- cikica koji ima krive noge i skrece kao da je pijan... :) Ali igra je NAJBOLJI RPG koji sam igrao!!! Sadasam probao morrowind i BAS me malo smara! Samo nekoliko minijaturnih detaljcica je unistilo ODLICNU igru! GOTHIC je ZAKON! Ne mogu docekati trojku- na jesen!

Shobe
1.7.2006, 1:03
Kada sam poceo ovu igru bese mi malo smesna- cikica koji ima krive noge i skrece kao da je pijan... :) Ali igra je NAJBOLJI RPG koji sam igrao!!! Sadasam probao morrowind i BAS me malo smara! Samo nekoliko minijaturnih detaljcica je unistilo ODLICNU igru! GOTHIC je ZAKON! Ne mogu docekati trojku- na jesen!
Hehe, moj slucaj :) :tapsh:

Corwin
4.9.2006, 23:02
Danas sam je konačno pokrenuo. Igra mi se čini super, samo me kontrole malo nerviraju. I inventar je dosta slab (ili ja nijesam provalio neke opcije) Hoće neko da me nauči kako se bacaju magije? Npr. imam Fireball koji traži mana 5, imam mana 10, equipujem magiju u inventaru, stisnem 3 i lik samo stoji sa vatrom u ruci. Kako da je bacim?

darthmajor
5.9.2006, 0:16
Pa kada ga drzi u ruci onda si ga equip-ovao, i onda mozes da bacas sa action-om zar ne? Ne secam se najbolje posto sam posle dvojke igrao kec koji je jos gori po kontrolama...ali zacudo, bolji je sa inventarom!

Corwin
5.9.2006, 0:17
Pa kada ga drzi u ruci onda si ga equip-ovao, i onda mozes da bacas sa action-om zar ne? Ne secam se najbolje posto sam posle dvojke igrao kec koji je jos gori po kontrolama...ali zacudo, bolji je sa inventarom!
Ne, ne mogu da ga bacim sa actionom. Mislim da je inventar najmanje bitna stvar u jednom RPG-u, ali ovaj su stvarno sramotno odradili.

Corwin
5.9.2006, 22:37
Dobro, ovu glupost gore sam provalio. (Poenta je bila držati i dugme za pravac dok se baca magija) Još jedno pitanje i neću više da smaram: kako se dolazi do mape? Je l treba da je nađem negdje? Ne mislim na internetu, nego u igri.

darthmajor
5.9.2006, 23:27
Yup, mapu kupujes kod onog mapmaker-a kod dock-a u Khorinis-u. Ako se ne varam, kosta 200.
BTW ne smaras, rado razmisljam o G2 samo nikako da se nateram da igram NOTR, previse me 'smara' sa teskocom igre, jednostavno nemam nerve :(

goran.rs
6.9.2006, 0:03
Yup, mapu kupujes kod onog mapmaker-a kod dock-a u Khorinis-u. Ako se ne varam, kosta 200.
BTW ne smaras, rado razmisljam o G2 samo nikako da se nateram da igram NOTR, previse me 'smara' sa teskocom igre, jednostavno nemam nerve :(

Ma zasto teskocom?Pa uopste nije tako strasno.Mozda malo teze nego dvojka.

darthmajor
6.9.2006, 0:07
Malo? Tell that to my fireball rune! Igrao sam kao mag, i stigao sam do toga da ulazim da summonujem onog ghost-a ali nisam mogao ubiti firedevil-a, a onda izasao oblivion pa batalio. Posle odigrao G1 i G2 vanila, i sada mi se NOTR ne igra...

Corwin
6.9.2006, 2:09
Ja sam tek treći nivo i sramota je kako sam slab. Ork me ubi iz udarca. Morao sam da ga navučem do kapije grada gdje su ga stražari sasjekli. Problem je što sam odbio quest onog trgovca da onoj jadnici smjestim zatvor, pa je izgleda pustio priču da sam odbjegli zatvorenik i sad neće da me puste u grad. Moraću ili da prikupim tih 100 zlatnika (taman prije nego što sam izašao u lov opružio sam se galntno za neki armour i sad nemam para!) ili da pronađem alternativni ulaz u grad o kojem je onaj lik u šumi pričao. Da stvari budu zanimljivije, kad su stražari ubili onog Orka u pećini blizu grada uđoh da se napljačkam i ugazih u neki portal. Sad pojma nemam gdje se nalazim, izbacio me je u sred neke šume.
Što je najgore, poprilično uživam u svemu ovom. Igra je super!
@dartmajor
Kad već ne smaram, da postavim još par pitanja. Ima li načina (osim napitaka) da se povećaju str, dex i slično? Dva puta sam dobio nivo, ali tu opciju nijesam našao.
Dalje, koji trade se najviše isplati? Čiji apprentice da postanem?
Postoji li u igri nešto kao reputation?

goran.rs
6.9.2006, 10:30
Ja sam tek treći nivo i sramota je kako sam slab. Ork me ubi iz udarca. Morao sam da ga navučem do kapije grada gdje su ga stražari sasjekli. Problem je što sam odbio quest onog trgovca da onoj jadnici smjestim zatvor, pa je izgleda pustio priču da sam odbjegli zatvorenik i sad neće da me puste u grad. Moraću ili da prikupim tih 100 zlatnika (taman prije nego što sam izašao u lov opružio sam se galntno za neki armour i sad nemam para!) ili da pronađem alternativni ulaz u grad o kojem je onaj lik u šumi pričao. Da stvari budu zanimljivije, kad su stražari ubili onog Orka u pećini blizu grada uđoh da se napljačkam i ugazih u neki portal. Sad pojma nemam gdje se nalazim, izbacio me je u sred neke šume.
Što je najgore, poprilično uživam u svemu ovom. Igra je super!
@dartmajor
Kad već ne smaram, da postavim još par pitanja. Ima li načina (osim napitaka) da se povećaju str, dex i slično? Dva puta sam dobio nivo, ali tu opciju nijesam našao.
Dalje, koji trade se najviše isplati? Čiji apprentice da postanem?
Postoji li u igri nešto kao reputation?

Cekaj,ti si se sa trecim levelom zaleteo na orka i teska ti je igra?!:paranoia: Pa nece to tako ici.Orka je i kasnije tesko ubiti.

-Izbacio te je usred sume iza Khorinisa,nisi daleko.
-Naravno da moze da se poveca i strenght i sve ostalo.Potrosis expirience poene kod nekog ko ti to povecava.Strenght mozes kod onog lika u gornjem delu,tamo gde oni vezbaju macevanje pa tu udjes u kucicu i ima jedan sto te to uci.

darthmajor
6.9.2006, 10:32
@dartmajor
Kad već ne smaram, da postavim još par pitanja. Ima li načina (osim napitaka) da se povećaju str, dex i slično? Dva puta sam dobio nivo, ali tu opciju nijesam našao.
Dalje, koji trade se najviše isplati? Čiji apprentice da postanem?
Postoji li u igri nešto kao reputation?

Naravno, i stregth mozes tenirati ali za to ti je potreban trener. Ako recimo radis za Harad-a (kovaca) on te moze trenirati do 50; mislim da te i Torlof trenira dok si guildless, u svakom slucaju nadje se. Isto tako i sa dextertity-jem, treba ti trener, recimo Lester (ili Lares, uvek ih mesam) na dock-u ti moze trenirati Dex.
Ja sam isao kod Bospera da nabavljam koze, posto ces u toku igre ubiti jedno zilion zivotinja sa kozom, a onda ti Bosper placa celu cenu na njih.
Postoji nesta kao reputation, mada to ti nigde ne pokazuje vec ces cuti kako se ophode prema tebi, naravno bolji rep imas kao mage nego kao merc...

priest (of_the_moon)
6.9.2006, 10:35
Magija koja se meni najviše svidela je storm. Uči se od water magova, ubija sve živo ako je dovoljo blizu igrača (ne koristiti u gradu !!! :)), a i izgleda moćno :). Dva storma ubiju deset orkova bez problema. Može i više ako uspete da ih dovedete na gomilicu.

Ima li načina (osim napitaka) da se povećaju str, dex i slično? Dva puta sam dobio nivo, ali tu opciju nijesam našao.
Svakim levelom dobijaš 10 LP (learning pointsa) koje možeš iskoristiti da naučiš neke skilove ili da nabilduješ lika. I skilovi i bildovanje imaju određenu "cenu" u LP-u. Samo moraš naći lika koji će te naučiti. Recimo onaj ranger pored vesele vatrice blizu tornja odakle si počeo ti može povećati dex.

Čiji apprentice da postanem?
Od onog zanata koji ti najviše leži :).

EDIT: Kad pre ste pre došli dok sam pisao ovo? :)

darthmajor
6.9.2006, 10:59
Problem sa magijama je da su poskupele (manawise) a pritom je i treniranje mane poskupelo (LPwise), pa na kraju ces imati firemage-a 35-og nivoa koji moze da baci 4 firearrow-a iz manapool-a sto naravno nije dovoljno ni za zagrevanje rucka.
U roku od 5 minuta 3 G2 posta! C00l :)

millancche
8.9.2006, 22:17
Isfrustrirao me je inventory, ali nekako sam to pregrmeo... Recite mi, da li ovde može lepo i normalno da se PAUZIRA igra, pa da se lepo i mirno pogleda inventory i upotrebi neki potion ili slično?
Isfrustrirale su me kontrole, ali sam iskljućio G1 controls u opcijama, i nekako se navikao...
Isfrustrirala me je težina borbe i protivnika, ali sam kasnije malo ukapirao da to tako mora i, polako ali sigurno, postajao sam sve jači...

IPAK, situacija sa questovima, koja je u mom slučaju sledeća:
30tak nezavršenih questova, od čega:
15tak zato što me na njima čeka lik/stvorenje koje me ubija jednim pogotkom/udarcem
10tak zato što ne mogu da ih nastavim/dovršim jer NPC "zaboravi" da treba da razgovara sa mnom o tome, ili quest zabode (ona dva lika u krčmi već tri dana piju džin!!!)
oko 5 je nestalo iz loga iako ih nisam uradio...

Elem, ta situacija je učinila da definitivno kažem da ODUSTAJEM od ove igre, i to sa velikim žaljenjem, ali ipak ovo nije vredno mojih živaca... Kada bismo imali igru koja bi bila Oblivion po grafici i kontrolama, a po svemu ostalom Gothic, kako bi to dobro bilo-u iščekivanju G3, idem da uzmem od ortaka DVD rom i pređem Vampire-Bloodlines po četvrti put:-)
Over and out!

goran.rs
9.9.2006, 0:34
Tvoja je greska sto si zapoceo gotovo sve kvestove na koje si naisao a nije bas takva situacija kakvu je ti predstavljas da si igrao normalnije.Pa pauzu o kojoj ti pricas(da bi popio potion) mozes sam sebi u svakom trenutku da napravis.U borbi ne bas takvu ali ima i tu resenja,kasnije...

darthmajor
9.9.2006, 10:47
@millancche
Zbog bug-ovitosti Gothic-a ides da igras Vampire:B? Mozda sa silnim patch-evima, ali me i tako iritira kolosalna neoptimizovanost. Inace za potion-e mozes da napravis hotkey pa ne moras da trazis po inventaru. Sto se tice nemogucnosti da zavrsis quest, cudi me da imas takvih problema posto sam ja dvojku, a cak i keca koji je MNOGO gori po tom pitanju (navodno) odigrao bez ikakvih vecih problema.

Boris B.
11.9.2006, 0:37
Evo i ja sam danas instalirao G2 NotR, igrao pola sata i obrisao, i MORAM da podelim iskustva...

Prvo, toliko se brzo i skakutavo odvija kretanje lika i kamere, da me je posle 5 min glava bolela (bukvalno!), i ne pomaze ni sens. misa, ni nista... one zavijajuce stepenice na pocetku igre od kojih ne vidim lika cu nocas da sanjam. Uopste, lik se krece kroz 3d prostor kao da je kocka, a noge mu se pomeraju "samo onako", da izgleda kao da hoda. Bolje da su napravili da je iz prvog lica, kada vec kameru i kretanje ne mogu da odrade kako treba, nista samoj igri ne bi smetalo. Grafiku necu da komentarisem jer ipak je prilicno stara igra, samo i za ono vreme izgleda lose. Kada se pojavio Gothic 1 , nijedan RPG nije mogao da mu prismrdi po grafici i gameplayu, ali u dvojci to bas i nije slucaj, likovi izgledaju k'o da ih je neko sekirom klesao od komada drveta i crtao oci, usta i nos. Tekstovi i naracija meni kao srbinu zvuce neprirodno, mogu misliti sta bi tek neko drugi rekao, u svim menijima oci mi ispadnu da vidim sta je selektovano, interakcija sa invetarom i objektima u igri je prica za sebe, a uvod u pricu je medju najkonfuznijima ikada(ko si ti, sta si ti, sta ces ti tu i sta se od tebe trazi...) "Izvukao sam te ispod gomile kamenja gde si bio ko zna koliko dugo, sad ti skokni do grada, nadji neke vitezove koje ne poznajes i trazi da bas tebi daju neki powerfull object zvucnog imena koji cuvaju od Sila Mraka":rofl: Ne znam kako to dalje izgleda, ali mogu da zamislim: "Dajte mi to ... kako "sta", pa ne znam, to sto cuvate ... kako to "zasto bas meni", pa ja sam u milosti bogova, ja sam lik sa druge strane ekrana!":rofl:
Ne, ozbiljno, prica je jadna. Ti si bio ziv ispod kamenja ocigledno mesecima, cim su se stvorenja koja je sleeper pozvao uspela da skupe i organizuju, pritom ajde sto si izgubio pamcenje, nego i snagu i agilnost i sve skillove ukljucujuci i voznju bicikla! Izgleda kao da su pricu samo nakalemili na kraju razvoja igre.

Uh...
Sad mi je lakse :o.
Mozda je igra kasnije i dobra, ne sumnjam, ali ovo navedeno mi toliko smeta da bih radije tih sedam do deset dana igranja posvetio necemu drugom.

darthmajor
11.9.2006, 1:38
Heh, bas si lose iskustvo imao...
Prvo, postoji first person mode za exploration, a kretanje se u to vreme tako radilo. Ni 'veliki' morrowind nije nista bolji po tom pitanju. Grafika je bolja (po meni) od morrowind-a kome je direktan konkurent. Jedino mi je voda smetala; mnogo zivlje izgleda okolina od keca, narocito kad predjes u Jharkendar (ili kako se pise). Meniji nisu sjajni (blago receno) a ni glasovi nisu prva klasa, ali meni je drago i da ne moram igrati na nemackom. You take what you get ;)
Prica krece kako kazes, ali vec odmah pri ulazu u grad saznajes koliko si small and insignificant. Cak i kad stignes do Hagen-a umesto amuleta dobija "the finger" :) Storyline ima sasvim dovoljno twist-ova da se ne moze reci da je losa, mada nije ni sjajna. Ali meni se jako svidja kako akcentuje tvoju beznacajnost i gramzivost ljudi od kojih ti treba nesto. Gubljenje snage nisu sjajno resili ali ajde...nekako se moralo. Videcemo sta su izmislili za trojku...
Hmm branim igru koju cak nisam ni odigrao o_O Cinjenica je da se Gothic ne prezentuje dobro i sve ucini da u prvih 3 sata otera igraca, ali je cinjenica i da se radi o jednom od najboljih 'velikih' RPG-ova.

Boris B.
11.9.2006, 2:26
Ma kapiram da jeste medju bigboyz-ima, samo mi danas ne izgleda ni blizu onoga od pre samo 2. god. Evo pre dva dana sam presao Fallout 2 po ko zna koji put, i izgleda sjajno i danas. (Kad smo vec kod toga, sada kada sam nabavio masinu da teram dva obliviona, igram igre od pre skoro 10 godina, ima tu nesto :icon_scra )

Ne bih se slozio sa tobom, morrowind ima mnooogo bolju grafiku od gothica2, gothic 1 skoro da ima bolju grafiku od gothica 2. Morrowind ima onaj osecaj prostranstva, ogromih drveca, vode, brda i dolina i zaista prelepu grafiku cak i za danas. Je si li provalio u gothicu 2 skoro totalno odsustvo senki i magle? One baklje na zidu i sam zid na pocetku igre ne lice ni na sta, lice mi na neke pocetnicke primere za OpenGL programiranje za S3Virge. A sto se dijaloga tice, nisam ni mislio toliko na voice-acting koliko na sam sklop reci koji izgleda neprirodno, mada je bolje nego nemacki. Ali necu vise da pljujem, igra ocigledno nije toliko losa cim je toliko ljudi jos uvek igra i ceka nastavak, samo meni nikako ne lezi.

Jim Bravura
11.9.2006, 2:52
Ne, ozbiljno, prica je jadna. Ti si bio ziv ispod kamenja ocigledno mesecima, cim su se stvorenja koja je sleeper pozvao uspela da skupe i organizuju, pritom ajde sto si izgubio pamcenje, nego i snagu i agilnost i sve skillove ukljucujuci i voznju bicikla! Izgleda kao da su pricu samo nakalemili na kraju razvoja igre.

Uh...
Sad mi je lakse :o.
Mozda je igra kasnije i dobra, ne sumnjam, ali ovo navedeno mi toliko smeta da bih radije tih sedam do deset dana igranja posvetio necemu drugom.Priča je mogu ti reci vrlo dobra, a to što ti pominješ je sami početak igre i ne bi trebalo suditi samo po tome. U poredjenju sa onim što igra kasnije nudi, to i nije takav propust.
Prvih pola sata u dvorcu kod Xardasa je kritično za nove igrače, jer sve je nekako čudno, kretanje, osrednja grafika(na prvi pogled) i uopšte to početno upoznavanje sa okolinom i interfejsom. Ali kasnije kad izadješ na otvoreno, sve se menja za 180*.
Grafika sjajna-znatno bolja i detaljnija nego npr. u morrowindu (naravno pod uslovom da imaš dobru grafičku i podesiš sve opcije kako valja), kvestovi su bomba, protivnici za svako poštovanje, ambijentalna muzika koja se pamti, super-realan AI i interakcija sa NPC.
Meni će ta igra zauvek ostati u lepom sećanju. U svakom slučaju mislim da si pogrešio, trebao si "izdržati" barem do prvog grada Korinisa, da vidiš tu lepotu i uopšte kako je sve sjajno osmišljeno. Koncentrat igračkog zadovoljstva. Morrowind je tragikomičan u poredjenju sa pustolovinama koje nudi Gotic II (keca nisam igrao)

Boris B.
11.9.2006, 18:31
Ok, ok...
Ponovo cu instalirati pa cu da probam opet, nisam znao za first person view, to mi je, istini za volju, najvise smetalo. Ja sam prvi protiv toga da se igra ocenjuje na osnovu pola sata igre (pogotovo rpg), ali mi je od onog kretanja stvarno bilo zlo, ne zezam se, skakutavo i nekako previse brzo i ostro, na negde dosta preko 100FPS. Mada ovo nije prva igra kod koje sam imao takav osecaj, sve starije 3d igre na mnogo fps-a lose uticu na mene :Battered:, a i ortaci su mi se zalili na slicne probleme sa starim igrama. Stvarno, 30FPS mi je nekako najprirodnije za svaku igru.

darthmajor
11.9.2006, 20:19
Hmm, ja nisam imao problema sa takvim FPS-om, stavise u gradu nisam mogao drzati draw distance na 300%, posto sam tako vec pao ispod 25FPS. For the record, imam GF6200 i 1GB RAM, pa me ovo 'malo' cudilo i iritiralo.

Jim Bravura
11.9.2006, 20:57
Hmm, ja nisam imao problema sa takvim FPS-om, stavise u gradu nisam mogao drzati draw distance na 300%, posto sam tako vec pao ispod 25FPS. For the record, imam GF6200 i 1GB RAM, pa me ovo 'malo' cudilo i iritiralo.Meni je u Korinisu znalo da padne i na 11 FPS, a imam GF6600 i 1 GB rama. Ali je zato na otvorenom, u šumi, u prirodi, pećinama i sl. letelo sa 70 i više frejmova. Sve na max. naravno, osim View distance - to sam često menjao.

Btw, Boris B. reče da ima mašinu koja može da tera dva Obliviona, onda nije ni čudo što mu sve leti. A ako mu suviše jak komp baš toliko iritira vid i zdravlje, može lepo da je menja za naše konfe, mi nemamo takvih problema :rofl:

voodoo_
11.9.2006, 21:25
U Khorinisu svima padne frejmrejt nevezano za mašinu. Neoptimizacija, šta ćeš.

Boris B.
11.9.2006, 21:46
ako mu suviše jak komp baš toliko iritira vid i zdravlje, može lepo da je menja za naše konfe, mi nemamo takvih problema

:) :) :)
Ma to je prica za sebe...dadoh zadnje pare za masinu, posle nema nista za studije, only to find out da sada za iste pare mogu bar dvaput bolje da prodjem, da sam samo sacekao par meseci... Uostalom imati jaku masinu nije problem, problem je posle sta reci zeni, gde su pare :D

Boris B.
11.9.2006, 21:49
Btw, citao sam ovde negde za taj prblem sa 6600 i gothicom 2, zvuci neverovatno, jer na toj masini uporedivi morrowind leti. Gothic 2 ima grube poligone i male teksture, zato engine trazi dosta rama i brz procesor. U takvoj situaciji obicno se ne spusti FPS nego imas kocenja na svakih par minuta, bas cudno...

Jim Bravura
11.9.2006, 22:31
Btw, citao sam ovde negde za taj prblem sa 6600 i gothicom 2, zvuci neverovatno, jer na toj masini uporedivi morrowind leti. Gothic 2 ima grube poligone i male teksture, zato engine trazi dosta rama i brz procesor. U takvoj situaciji obicno se ne spusti FPS nego imas kocenja na svakih par minuta, bas cudno...Možda nećeš verovati, ali na istoj mašini morrowind mi je išao još gore. Daleko od toga da je bio neigriv, ali ja sam mislio da će leteti s obzirom na recommended konfig., kad ono šipak. Recimo, FarCry ili Half-Life2 su mi bolje išli (zapravo perfektno,sve na max.) Za neverovati. Verovatno je u pitanju neka neoptimizacija ili šta već. Ne znam.

Boris B.
11.9.2006, 22:46
Možda nećeš verovati, ali na istoj mašini morrowind mi je išao još gore


U pravu si, ne verujem :)
Imao sam do pre par meseci bartona 2800 i Radeon 9600Pro (totalno usporediva konfiguracija, cak je graficka malo slabija) i Morrowind je bukvalno leteo na 1024x768, tu nesto nije kako treba... Da se nisi igrao sa nvidia control panelom?

Jim Bravura
11.9.2006, 23:28
U pravu si, ne verujem :)
Imao sam do pre par meseci bartona 2800 i Radeon 9600Pro (totalno usporediva konfiguracija, cak je graficka malo slabija) i Morrowind je bukvalno leteo na 1024x768, tu nesto nije kako treba... Da se nisi igrao sa nvidia control panelom?Nemoj mi samo reći da ti je još i Range of View bio na max. :confused: Koliko FPS je to "letenje" bilo, a što se ovog podebljanog tiče, pojasni malo. Misliš na taktove, rezoluciju? Sve uobičajeno ko u većini drugih igara.

P.S. Neke igre bolje rade sa starijim driverima, a ja sam je odigrao sa u to vreme najnovijim. Možda je to u pitanju? Ko će ga znati.

Boris B.
11.9.2006, 23:58
Pa letenje je sve preko 30fps... ;)
A pod tim podebljanim sam mislio na opcije za force vsync, AA, mip-map quality...sve sto je nasvirano. Ja sam imao obicaj da te opcije nasviram kada igram neku stariju igru, pa obicno zaboravim da vratim i pokrenem far-cry...:boodala: Inace konkretno kod morrowinda, procesor izgleda da ima ogromnu ulogu, moj ortak na atlonu 1700 i radeonu 9600 skoro da nije mogao da igra.

Jim Bravura
12.9.2006, 0:08
Pa letenje je sve preko 30fps... ;)
A pod tim podebljanim sam mislio na opcije za force vsync, AA, mip-map quality...sve sto je nasvirano. Ja sam imao obicaj da te opcije nasviram kada igram neku stariju igru, pa obicno zaboravim da vratim i pokrenem far-cry...:boodala: Inace konkretno kod morrowinda, procesor izgleda da ima ogromnu ulogu, moj ortak na atlonu 1700 i radeonu 9600 skoro da nije mogao da igra.Biće da si upravu. Ja imam athlon 2200+, mada sam većinom igrao u 3 licu, a to znatno obara FPS, barem za 5-6. Taman dovoljno da zasecka.

darthmajor
12.9.2006, 0:37
Curious, sa morrowind-om nisam imao nikakvih problema, cak sam u drajveru dodao 4x AA...bice da je procesor u pitanju, ja imam A64 2800+...

voodoo_
12.9.2006, 0:45
Procesor nego šta, ja na Sempronu 2800+ igram bez problema u 1024 sa maksimalnom view distancom i 4xAA. Dok sam imao Celeron 1.4 GHz, nikako nije moglo preko 800x600 sa pola view distance.

Jim Bravura
12.9.2006, 1:49
Procesor nego šta, ja na Sempronu 2800+ igram bez problema u 1024 sa maksimalnom view distancom i 4xAA. Dok sam imao Celeron 1.4 GHz, nikako nije moglo preko 800x600 sa pola view distance.Znači misterija je rešena :) ,malko vam zavidim zbog procesora. Velika bi mi to sad investicija bila, pogotovo zbog nove matične. Ali dobro, biće someday...

millancche
14.9.2006, 10:06
Ajde da napišem koje sam to probleme imao i G2, možda ima rešenja:-)
Dakle, pridružim se Fire magovima, normalno, nalaženjem one statue, uđem u hram, očistim sobe, podelim kobasice, uđem u library, dobijem quest da kupim tri skrola od onog blesavog lika u K., uzmem quest da isporučim vino u krčmu, a takođe mi onaj lik zatraži da se pomolim za paladine, ja to i uradim, i dobijem malo treninga od paladina koji tu kulira... Takođe se u logu pojavi i da onom masteru koji je u shrineu u blizini hrama treba pomoć... Krenem ja, dođem do lika u shrineu, i ništa! BLESS i DONATE, ništa novo kod njega. Odem u krčmu, razgovaram sa gazdom, kad oćeš-opet ništa! Uđem u log-quedt NESTAO, a u inventoryju 20 i nešto boca vina! Odem do K. , kupim tri skrola, vratim se do hrama i do lika ua biblioteci koji mi je dao taj quest, klik-i samo jedna „dijaloška“ opcija-END:-)
Pa je tu onaj quest sa Oblivion spelolm, šta sve nisam peobao i kakve varijante da bi proradila (mada nema ni načina da vidim da je proradila), ali to nije ni bitno, jer je dijaloška opcija za taj quest odavno nestala kod likakoji mi ga je dao... I šta je fazon sa onim ispijanjem u krčmi? Doveo sam crnca tu, prethodno sam, po njegovoj želji, zamenio džin vodom u onom kovčegu, i oni samo piju i piju, ja gledao i gledao (tako kaže log, gledaj!), pa bogami i odspavao koju tutu, oni samo piju, i ne prestaju!
Učitam ja pre hrama, pa sve iz početka-sobe, kobasica, uzmem opet vino, ali ovaj put sve bude u redu, i odradim quest normalno! Nema nikakve priče da onom treba pomoć u shrineu, ali zato nema ni molitve za paladine! I opet se istripuje onaj lik što daje quest za kupovinu skrolova...
Posle sam učitao, i pidružio se miliciji, i imao par sličnih problema (da ne smaram više, dosta je ako boga znam!), i ja lepo kažem ćao, zdravo, gotiče, super si, ali ja te ne mogu takvog igrati! Prežvakao sam i kontrole, i inventori, i težinu, ali ovo ne mogu... E, da-instaliram Spyware Doctor, i igra neće da startuje, kaže hook proces, isključi sav antivirus/antispyware. Koji je ovo đavo?

Dacko
15.9.2006, 0:26
Eto, a ja odigrala sve bez ijednog problema. Ipak neće biti da je sama igra bagovita, već joj nešto u tvom računaru smeta.

Corwin
2.10.2006, 11:26
Neka mi neko objasni kako da riješim missing people quest. Ona Cassia (lopov) mi je rekla da otplivam do plaže i da ću tamo naći odgovore, ali tamo je samo neki pirat koji čeka isporuku od jednog od lokalnih trgovaca. Pls, anyone!

goran.rs
2.10.2006, 19:23
Taj quest se resava tek kad odes u svet expanzije,Jharkendar.U zadnjoj trecini igre ces ga resiti.

Corwin
3.10.2006, 10:41
Taj quest se resava tek kad odes u svet expanzije,Jharkendar.U zadnjoj trecini igre ces ga resiti.
OK. Samo mi je bilo čudno što Lares u luci neće sa mnom do Onara dok ne riješim taj quest, tako da sam pretpotavio da nije nešto komplikovano. Takođe mi je čudno ono što je Cassia rekla, kao i onaj ribar - da ću odgovor naći na jednoj od onih plaža.

Corwin
3.10.2006, 10:45
Pa je tu onaj quest sa Oblivion spelolm, šta sve nisam peobao i kakve varijante da bi proradila (mada nema ni načina da vidim da je proradila), ali to nije ni bitno, jer je dijaloška opcija za taj quest odavno nestala kod likakoji mi ga je dao...
Treba prvo da izmlatiš nekog dok ne padne u nesvjest i tek onda da na njega baciš Oblivion. Opcija u razgovoru sa Ignesom ti se neće pojaviti dok to nijesi odradio.
Doveo sam crnca tu, prethodno sam, po njegovoj želji, zamenio džin vodom u onom kovčegu, i oni samo piju i piju, ja gledao i gledao (tako kaže log, gledaj!), pa bogami i odspavao koju tutu, oni samo piju, i ne prestaju!

Treba da prođu 3 ili 4 dana - toliko traje takmičenje.

NjegovaWisost
6.10.2006, 15:15
a sta treba da uradim na zadatku KICK BULLCOs Butt? i našao sam u zadatku Man with the eyepatch jednu iskopinu kod ona tri vodopada blizu ulaza ulaza u onu kapiju što je čuvaju paladini, jedan na onom ostrvcetu u mocvari ispod farme i jedan kad se siše niza stepenice blizu iste farme. Gdje je još jedan? Piše na visokim pašnjacima kod farme... HELPP

NjegovaWisost
6.10.2006, 15:18
ides gde je black trol, predjes most i drzis desno, prodjes molitvenik ides samo pravo i iza granja ti je tunel gde je kutija sa runom. Nadam se da sam ti pomogao:)
đe je taj most sa black trolom?

millancche
6.10.2006, 21:15
@Corvin
To prvo ne pali, probao sam milion puta, zabagovalo je, ako i quest kada treba kupiti njegove skrolove za fire magove
To drugo nisam znao:-)
Hvala, u svakom slucaju! Nije da cu igrati, previse me je isfrustriralo, cekacu trojku...

NjegovaWisost
10.10.2006, 14:19
Treba prvo da izmlatiš nekog dok ne padne u nesvjest i tek onda da na njega baciš Oblivion. Opcija u razgovoru sa Ignesom ti se neće pojaviti dok to nijesi odradio.

Treba da prođu 3 ili 4 dana - toliko traje takmičenje.
Ja sam izmlato prvo onu što kuva ribu u Khoronisu, ispucao oblivion, ona se digla, i ništa se nije pojavilo u opciji za razgovor

Dacko
11.10.2006, 1:54
Uvek radi ako izmlatite Valentina nakon što oko tri ujutru izađe iz kafane. Sačekajte ga iza ćoška, tamo gde stražar ne vidi ili ga pratite nakon što izađe iz kafane i pređite u akciju kad skrene iza ugla.

Wlajko
9.11.2006, 14:26
Zna li neko da li u Novom Sadu i gde ima Gothic2 Gold (na engleskom)?

wolfgm
27.5.2007, 16:26
Ok znam da sam presao igru davno ali opet sam zaglavio na jednom mestu. Hoce li mi neko reci ako se seca (ja ne) gde trebam da nadjem zamenu za Vatrasa da bi mi on pomogao da oporavim Eye of Innos?????
Nesećam se tog kvesta jer je Vatras uvek je polazio bez zahteva.
Pitanje je da li si prešao kompletno kvestove u Add-onu - ukoliko jesi jedan od Wather magova treba da je u gradu. Benet opravja amult a potrebno je obavestiti i nekromansera i Pyrokara koga je potrebno ubediti da Xardas ima dobre namere!
Oblivion probam na tvorcu i uvek upali!:dedica:

NjegovaWisost
28.5.2007, 3:19
Zna li neko da li u Novom Sadu i gde ima Gothic2 Gold (na engleskom)?

Imam ja al sam u PV :8 Ma šta će ti, instaliraj oblivion ako nisi igrao, ovaj NOTR me je razočarao zbog dosta bagova i nerešivih kvestova... Mada je extra.
Pogledaj po internet prodavnicama za orginal, jer je stvarno jeftin. Ne sjećam se koliko ga je tačno moj drug platio, al on ga je tako nabavio. I to vrlo jeftino

Frozen
18.9.2007, 12:38
Pozdrav!

Ja trenutno igram G2.
Pridružio sam se fire magovima i postao Novice.
Zahtevao sam "Demant of The Fire" i dali su mi neki ključ.
Šta dalje???
Quest se zove " The Path of Believers"


Unapred Hvala!