PDA

Prikaži potpunu verziju : VB6 Funkcija


DobroslaV
20.6.2007, 13:29
Hoću da napravim jedan program u kome mogu da ukucam npr.ime prezime i ostalo,ali da pritom kada sve to ukucam,da podatke koje sam ukucao ostanu u memoriji i posle gašenja programa.Da li postoji funkcija sa kojom bi mogao da sačuvam neke podatke u memoriji programa u VB6?

EclipsE
20.6.2007, 14:13
Kolko ja znam, ne. A zasto ne sacuvas podatke u fajl??

VojaM
20.6.2007, 14:24
Hoću da napravim jedan program u kome mogu da ukucam npr.ime prezime i ostalo,ali da pritom kada sve to ukucam,da podatke koje sam ukucao ostanu u memoriji i posle gašenja programa.Da li postoji funkcija sa kojom bi mogao da sačuvam neke podatke u memoriji programa u VB6?
Kakva je to "memorija programa" koja "ostaje i posle gašenja programa"?
Jedino što možeš jeste da smeštaš podatke u neki fajl. Bilo šta što program radi sa memorijom (tj. RAM-om) gubi se po gašenju programa... a i po gašenju računara. Ono što snimiš u fajl ostaće čitavo u oba slučaja.

DobroslaV
21.6.2007, 20:01
E to!Hoću da sačuvam u vidu nekog *.txt fajla.Kako to?

EclipsE
21.6.2007, 21:34
Dim ff As Integer

ff = FreeFile

Open "c:\fajl.txt" For Ouput As #ff
Print #ff, "Tekst koji zelish"
Close #ff

DobroslaV
22.6.2007, 13:55
A kako da sačuvam text koji sam ukucao u više text-boxova?

nika100
22.6.2007, 14:00
Dim ff as integer
ff= FreeFile
open "c:\proba.txt" for output as #ff
print #ff,"Text iz prvog text boxa:"
print #ff,text1.text
print #ff,"Text iz drugog text boxa:"
print #ff,text2.text
'i tako dalje
close #ff

DobroslaV
23.6.2007, 20:04
Izvinite što sam dosadan,još me nešto interesuje.Kako sad da to što sam ukucao u text - boxovima pojavi mi se u listi(samo ime i prezime pošto ima još podataka)i kada kliknem 2x na jedno ime da mi se pojave ostali podaci (ime i prezime i ostalo) u msgboxu.Ko prvi da odgovor sledi + rep

DobroslaV
27.6.2007, 14:35
Hoće li neko više?!?!

Geomaster
29.6.2007, 0:27
Evo ja hoću.

Ako nije jasno kako dodati još polja za podatke slobodno pitati!

fast
25.7.2007, 13:53
Zasto ne pokusas sa bazom podataka? Jednostavno napravis program u koji se unose podaci (ime, prezime, adresa... sta vec...) i da taj isti program moze da ucitava podatke iz te baze... Mene je isto to mucilo pa sam poceo da koristim baze podataka (Access).

Mozes da ubacis podatke i u "memoriju programa". To u stvari nije memorija programa vec to moras da isprogramiras u programu, ali te podatke kasnije ne mozes da menjas, sto sa bazama moze!

moj savet ti je da pokusas sa bazama podataka ako vec hoces da pravis program u koji se unose podaci koje si naveo (ime, prezime i ostalo)... meni je dosta pomoglo :cool: