PDA

Prikaži potpunu verziju : Lista strateških igara 1998-2007


The mighty Boo
15.6.2007, 18:17
Ovo je bio PASIJI :D posao. Ali kad sam ga se vec latio ajd da i to privedem kraju. Elem napravio sam listu identicnu onoj za RPG-ove samo ovog puta sa svim strateskim igrama ukljucujuci i upravljacke simulacije. Neocekivano lista ce imati 400+ naslova prema kome ona poslednja izgleda kao obicna zezancija.

Uf gotovo, oci su mi ispale :D Evo i uzivajte

8623

8624

Sa strane su na listi naslovi koji su imali velikog uticaja u zanru, i koji se takodje izdvajaju originalnoscu od konkurencije.

DBrave
15.6.2007, 18:40
koliko se secam ta dva broja ni ne postoje. tad su izasli dvobroji za jul 2001 i 2002, a posle njih septembri, tako da nista nisi propustio...
C&C3: 88
Maelstorm: 68
UFO: Afterlight: 88

Nadam se da sam pomogao... Poz!!!

DeCoy
15.6.2007, 18:44
Upravljacka simulacija

Izvini, ali kako upravljacka simulacija moze biti strategija:confused:

nikola87
15.6.2007, 18:55
te dve godine su izasli dvobroji 7. i 8. mesec.

edit: evo dodacu neke strategije.Posto se ne razumem bas u vrstu igara nabrojacu naslove koji lice na strategije.Ovo je za broj 7. i 8. 2001

Arcanum ocena- 93 -epska odieja
Baldur's gate 2 ocena- 90
Diablo 2 lord of destruction ocena- 80
Original War ocena- 89
Emaperator battle for dune ocena- 83
sudden strike forever ocena- 90
Zelis expansion POSEDON ocena- 86
TechnoMage ocena- 76

nadam se da sam pomogao

broj 7/8 2002 je jedini broj od 2001 godine moji mi fali jer mi ga je izgubio ortak kome sam ga pozajmio.

Master Neo
15.6.2007, 19:03
Izvini, ali kako upravljacka simulacija moze biti strategija:confused:

Pa verovatno je mislio na strategije tipa Sims, Tycoon igre i sl. za koje on smatra da su jedna vrsta strateshkih igara. I ja ih isto smatram strategijama.:)

DeCoy
15.6.2007, 19:10
Pa verovatno je mislio na strategije tipa Sims, Tycoon igre i sl. za koje on smatra da su jedna vrsta strateshkih igara. I ja ih isto smatram strategijama.:)

Ma, daj...;)

Mada...Settlerse bih smestio u taj kos...Cultures takodje...a oko Civa se lome koplja:icon_scra

Ali vise kao upravljacka simulacija sa elementima strategije...


Zelis expansion POSEDON ocena- 86


Evo vidis...naveden je Zeus a to je upravljacka simulacija kao Caesar...

nikola87
15.6.2007, 19:19
ja sam se ogradio rekavsi da se ne razumem u vrste igara.Znam samo da ih podeli na strategiju ,pucacinu,trku,....itd.
Ja sam izvedio sve igre koje mi lice na strategije i tako te......

The mighty Boo
15.6.2007, 19:36
Upravljacke simulacije su jako bliske strategijama a ponekada ih je i nemoguce razlikovati. Na listi su sve SEM simsa. Koje mrzim. Jako. :D

Ozbiljno, oni su vise cista simulacija, pa se svakao ne mogu poistovetiti npr. sa Tropicom.

Ok ostalo mi je jos malo da dodam pa cu listu ubrzo postaviti :ciao:

DeCoy
15.6.2007, 19:43
A Tropico je strategija:rolleyes:

Kako to da je onda topic o toj igri u podforumu Upravljacke Simulacije...

Daj covece izbaci sve Tycoon-e i slicne igre sa te liste...smejace ti se neko:a_whistli

Mislim...onda ubaci komotno i Football Manager-a na listu, i tu razvijas strategiju napada svog tima...

The mighty Boo
15.6.2007, 21:24
Slusaj DeCoy ne znam koliko se ti bavis kompjuterskim igrama, ali ja bih rekao da je 7 godina igranja prakticki svega sto mi padne pod ruku dovoljno da razlikujem zanrove. Uostalom pored svake na listi je naznacen i tip strategije tako da se jasno vidi koji su RTS, a koji upravljacke simulacije, tako da zabune ne moze biti. Neke igre mi prave probleme zbog mesanja zanrova ali zato su tu ostali forumasi da to poboljsamo. ;)

caine
15.6.2007, 21:35
A Tropico je strategija:rolleyes:

Kako to da je onda topic o toj igri u podforumu Upravljacke Simulacije...



Zato sto je Tropico upravljacka simulacija, a upravljacke simulacije jesu vrsta strategije.

Mislim, to je kao da kazes da hack & slash rpg-ovi ne pripadaju rpg zanru...

DeCoy
15.6.2007, 21:41
OK kako hoces...imamo razlicito vidjenje:)

Pozdrav:ciao:

DeCoy
15.6.2007, 21:59
Ustvari imam jedan konstruktivan predlog za tebe Boo...

Kako bi bilo da Upravljacke Simulacije izdvojis iz tvoje liste i otvoris posebnu temu sa listom Upr. Sim. u tom podforumu...

Mislim...kad su vec odvojeni podforumi za Strategije i za Upravljacke na ovom forumu, bio bi red i da imaju odvojene liste...

Sta kazes na to?

The mighty Boo
15.6.2007, 22:02
Pogledaj na listu pa ces videti zasto je to nemoguce :)

nikola87
15.6.2007, 22:11
evo jedan predlog u vezi lise.Mozda bi bilo dobro ako bi i igre oje imaju izmedju 80 i 90 obelezio nekom bojom,jer ipak i to su jako dobre igre a ovako se moze desiti da se u citanju neka preskoci ili se ne obrati dovoljno paznje a vredi je probati.

Nicolas
15.6.2007, 22:23
Ma, daj...;)

Mada...Settlerse bih smestio u taj kos...Cultures takodje...a oko Civa se lome koplja:icon_scra

Ali vise kao upravljacka simulacija sa elementima strategije...



Evo vidis...naveden je Zeus a to je upravljacka simulacija kao Caesar...

Jeste, zavedeno je cak i na njihovom oficijelnom sajtu kao simulacija ali ja isto to nazivam strategijom.:)
Settlersi su klasicna strategija, kao AoE.

DeCoy
15.6.2007, 23:00
Sorry man...ali potpuno suprotno...

Govorim o prvim i drugim Settlersima posto ovo nove nisam igrao(svetogrdje:D)

Ti nemas skoro nikakvu kontrolu nad tvojim trupama, samo ih angazujes u dvorcu i smestas u strazarske kule koje pravis na granicama svojih teritorija. Tvoje je samo da naredis charge i od tada nemas nikakvu kontrolu nad njima...

Kod Settlersa je najbitniji mikromenadzment naseobine i bar 80% vremena ces provesti baveci se njime...

Znaci ja bih ovo klasifikovao kao upravljacku simulaciju virtualne naseobine sa strateskim elementima;)

caine
15.6.2007, 23:12
Valjda je pravilno da se prva rec podnaslova pise veliko, pa cak iako je ta rec the...

Npr. Age of Wonders 2: The Wizard's Throne.

I da, mozda gresim, al' zar nije Coliseum nesto kao FM sa gladijatorima?

Nicolas
15.6.2007, 23:25
Sorry man...ali potpuno suprotno...

Govorim o prvim i drugim Settlersima posto ovo nove nisam igrao(svetogrdje:D)

Ti nemas skoro nikakvu kontrolu nad tvojim trupama, samo ih angazujes u dvorcu i smestas u strazarske kule koje pravis na granicama svojih teritorija. Tvoje je samo da naredis charge i od tada nemas nikakvu kontrolu nad njima...

Kod Settlersa je najbitniji mikromenadzment naseobine i bar 80% vremena ces provesti baveci se njime...

Znaci ja bih ovo klasifikovao kao upravljacku simulaciju virtualne naseobine sa strateskim elementima;)

Znam, igrao sam.;) I ja mislim na te delove, tacnije samo prva dva sam i igrao.
Ne znam, meni je to poistoveceno sa AoE nekako, cim vidim resurse, male ljude, pravljenje vojske i kula meni to automatski ide u isti kos.

The mighty Boo
16.6.2007, 7:45
Valjda je pravilno da se prva rec podnaslova pise veliko, pa cak iako je ta rec the...

Npr. Age of Wonders 2: The Wizard's Throne.

I da, mozda gresim, al' zar nije Coliseum nesto kao FM sa gladijatorima?

Clan se ne pise velikim slovima, i ne znam zasto na tome insistiraju u SK

Coliseum jeste upravljacka simulacija iliti menadzer gladijatora ali gladijatori svakako nisu fudbaleri :D

FM bi bio na nekoj listi sportskih igara...

The mighty Boo
16.6.2007, 7:49
evo jedan predlog u vezi lise.Mozda bi bilo dobro ako bi i igre oje imaju izmedju 80 i 90 obelezio nekom bojom,jer ipak i to su jako dobre igre a ovako se moze desiti da se u citanju neka preskoci ili se ne obrati dovoljno paznje a vredi je probati.

Izgledalo bi pretrpano, a uz to igre u rasponu od 80-90 uzasno variraju u kvalitetu, od izvanrednih do djubreta tako da je jedino sigurno da se izdvoje 90+ naslovi jer sa njima nema greske :)

nikola87
16.6.2007, 9:06
nisam ni ja rekao da su to fascinantne igra ali su svakako vredne paznje.Tvoja lista.......ti odlucujes..........

pozz.....

The mighty Boo
16.6.2007, 9:30
Ma vise zbog izgleda, vec je dosta natrpano :(

caine
16.6.2007, 11:46
Clan se ne pise velikim slovima, i ne znam zasto na tome insistiraju u SK



Sta ja znam, nije to samo u SK-u... Kako hoces, tvoja lista...

player1
16.6.2007, 11:56
Izvini, ali kako upravljacka simulacija moze biti strategija:confused:

Civilization serijal je potezna strategija, ali neki vole da ga stave u upravljacke simulacije, pa mu ovo dodje ko kompromis.

Takodje igre kao UFO Afterlight imaju elemente upravljacke simulacije.


P.S.
Sve u svemu, strategije sa elementima upravljacke simulacije treba da budu na ovoj listi.

E sad, za cistokrvne menadzere ne znam...

VojaM
16.6.2007, 12:54
Clan se ne pise velikim slovima, i ne znam zasto na tome insistiraju u SKPiše se zato što se, u tvom slučaju, naslov sastoji od dva naslova. Pošto drugi naslov počinje sa The, piše se veliko slovo jer je početno. Druga stvar bi bila da je u pitanju nešto kao Warrior of the Crown (izmišljeno).

The mighty Boo
16.6.2007, 18:00
Da, zapravo - u pravu si. Srecom cini mi se da takvih gresaka nema mnogo, a i ne smetaju previse.

DeCoy
17.6.2007, 20:46
Sad ispada da se ja stalno nesto bunim, ali...

Zaboravio si u potpunosti na jedan zanr medju strateskim igrama i sve igre tog tipa si svrstao pod upravljacke simulacije.

To su 4X strategije! Ovo 4X je od eXplore, eXpand, eXploit i eXterminate.

U tu kategoriju spadaju genijalne igre poput Imperium Galactica, Galactic Civilizations, Master of Orion, Haegemonia i sl.

Belfegor
17.6.2007, 20:55
Sad ispada da se ja stalno nesto bunim, ali...

Zaboravio si u potpunosti na jedan zanr medju strateskim igrama i sve igre tog tipa si svrstao pod upravljacke simulacije.

To su 4X strategije! Ovo 4X je od eXplore, eXpand, eXploit i eXterminate.

U tu kategoriju spadaju genijalne igre poput Imperium Galactica, Galactic Civilizations, Master of Orion, Haegemonia i sl.

nije da se bunis, ali ja bi licno STVARNO vileo da vidim tvoju listu koja bi obuhvatala sve zanrove i podzanrove, da obuhvata godine izlaska, kao i ocne, ali da ih striktno razvrstas tako da niko ne nadje ni jednu gresku i da se niko ne buni!!!:eek:
Da li je to moguce?

DeCoy
17.6.2007, 21:00
Moze...odes na www.mobygames.com i nadjes listu svih strategija sa podzanrovima za bilo koju godinu;)

Search moze da se podesava u sitna crevca

The mighty Boo
17.6.2007, 21:19
Umm cisto onako ali na Mobyju radi veliki tim i to je popularan sajt koji postoji vec godinama, a ja sam ovo napravio solo za nekoliko dana.

Kao sto rekoh ima gresaka, i bice ispravljene u dogledno vreme.

The mighty Boo
17.6.2007, 21:20
Sva sreca pa tih igara nema ni dvadeset sve skupa. :)

DeCoy
17.6.2007, 21:23
Kao sto rekoh ima gresaka, i bice ispravljene u dogledno vreme.

Zato smo mi tu da ti ukazemo na eventualne propuste;)

Jos jedan pozdrav:ciao:

player1
17.6.2007, 21:31
Sad ispada da se ja stalno nesto bunim, ali...

Zaboravio si u potpunosti na jedan zanr medju strateskim igrama i sve igre tog tipa si svrstao pod upravljacke simulacije.

To su 4X strategije! Ovo 4X je od eXplore, eXpand, eXploit i eXterminate.

U tu kategoriju spadaju genijalne igre poput Imperium Galactica, Galactic Civilizations, Master of Orion, Haegemonia i sl.

i Civilizacija, i Colonizacija, i Alfa Centauri, i Call to Power, i jos neke

Nicolas
17.6.2007, 22:20
Jelte a Populous the begining? Sa onim plemenima, vracevima, kao 3D pogledom, vulkanima etc.
Rekao bih da je to strategija s kraja '98 ili pocetka '99.:rolleyes:

The mighty Boo
18.6.2007, 9:44
Populous je god game zanr. Kao i Black & White. Njih nisam ubacio jer su specificne i pre bi potpale pod kategoriju razno.

Pax90
27.1.2008, 13:43
Jel igrao neko Joint Task Force,i interesuje me kakva je igra?

nemacx
31.5.2008, 16:09
Jel igrao neko Joint Task Force,i interesuje me kakva je igra?

Igrica je sasvim solidna mada ima boljih naslova za isprobati.:dedica:

LMiodrag
19.9.2008, 0:59
Postovi su stari ,ali... What the hell!

Samo jedno ime...

STARCRAFT

Kraj!

ILLidaN_93
7.1.2009, 16:32
zna se koja je najbolja igra.ja fudbal ne igram niti sve te glupe igre...ne mogu da zamislim da da igram jednu igru 3-4 godina..(naravno warcraft mogu da igram i 10 godina)

Silent Otto
15.3.2009, 22:16
Jel igrao neko Joint Task Force,i interesuje me kakva je igra?
Ja sam je igrao, igra je dobra jer se može što-šta naučiti o načinima i pravilima upotrebe vojske u savremenim ratovima.

avtobus on the run
6.5.2009, 13:35
http://pc.gamezone.com/gamesell/p23992.htm

OFFICERS

igrao sam rusku verziju i meni se mnogo svidja , ali bas mnogo!
ima naravno nekih stvari koje mi bas i ne odgovaraju ali je igra drugacija od ostalih strateskih, prvo po mapama koje su ogromne.... itd itd...

preporuka!

evo i demo:
http://downloads.gamezone.com/demos/d17597.htm

Dekip
2.9.2009, 21:37
Ne znam,momci,meni AGE.Dal' sto mi je to prva strategija,sta li.Na zalost,nema ga vise...smrc.:opanachke

Lich_king2
19.4.2010, 16:50
Jel neko raspolozen da dopunimo ovu listu?

DeCoy
19.4.2010, 17:21
Moraćeš da tražiš dozvolu od Boo-a za to :)

Nicklord
19.4.2010, 17:48
Piše da on više nije na ovom forumu :confused:

Lich_king2
19.4.2010, 18:14
Zadnja poseta mu bese pre 11 dana:
Poslednja aktivnost: 8.4.2010 22:58

Grond
15.6.2012, 10:39
Da ne otvaram novu temu, pitacu ovde. Ljudi, je li izasla ona strateska igra koja se trebala zvati Kombat? Mislim da je to ona igra o kojoj su bili u SK objavljeni prvi utisci i koliko se secam, radilo se o ogromnim misijama, pa sada trazim je li to ta igra i je li izasla.

MISLIM da je WW2 tematika bila, a googlanje je jako zeznuto zbog slicnosti neknjizevne reci "kombat" (na engleskom barem) sa nazivom poznatog borilackog serijala igara.

Grond
16.6.2012, 16:18
Nadjoh napokon, Kombat je bio radni naziv, posle je promenjen u Officers: Gott Mit Uns, evo i igre:
http://www.sk.rs/2007/01/sipu01.html

Nije recenzirana u SK.

virtuoz pavle
20.2.2013, 13:22
da li je neko igrao Fate of the Dragons strategiju?

The mighty Boo
26.5.2013, 18:02
jel neko raspolozen da dopunimo ovu listu?

Не треба моја дозвола, удрите слободно.

Саветујем да се ради постепено пошто ћете се укакити кад видите колико стратешких игара има -ако будете радили мимо рецензија Света Компјутера, као пто би требало, пошто не покривају сада све што излази :d

Malik Tintilinic
17.12.2016, 16:34
Mozda ne bi bilo lose da se ova tema iskoristi i za strategije izasle i posle 2007. Posebno zbog igara koje nemaju svoju temu, a mozda nekome budu zanimljive. Recimo, juce je izasla Reconquest http://store.steampowered.com/app/530040/
http://www.stormcube-games.com/reconquest/

Malik Tintilinic
22.2.2017, 22:54
Pojavilo se vise novih, ali da pomenem ove dve:

Kingdom Wars 2: Battles
http://store.steampowered.com/app/253190/

Syrian Warfare
http://store.steampowered.com/app/485980/

Malik Tintilinic
13.5.2019, 16:23
Nesto za nas: Armored Brigade Nation Pack: Italy - Yugoslavia

http://www.matrixgames.com/products/802/details/Armored.Brigade.Nation.Pack.Italy.-.Yugoslavia

QDjCMTwc1zc

Malik Tintilinic
19.8.2019, 11:38
Gledam sta su sve napravili BreakAway games i vidim ovo: Arabian Lords :eek:
https://cf.geekdo-images.com/imagepage/img/EPHQKVkM8V4w1T8gBiKs_JAoFWU=/fit-in/900x600/filters:no_upscale()/pic876342.jpg

ej_TU7v5I0E

Malik Tintilinic
7.11.2020, 15:58
Steel division: Normandy 44
Steel Division 2
Wargame European Escalation
Wargame Airland battle
Wargame Red dragon
Mobius Front '83.
Beetle uprising

Malik Tintilinic
20.3.2021, 16:09
Warshift iz 2016.

https://store.steampowered.com/app/392580/WARSHIFT/


Zanimljivo izgleda.

Malik Tintilinic
14.2.2022, 20:09
Warno
Regiments
Broken Arrow

Warno vec igram, druge dve cekam :)