PDA

Prikaži potpunu verziju : Bez zvuka


Goyasapiens
14.6.2007, 19:21
Ako neko moze da mi objasni kako je moguce da preko bilo kog playera pustam muziku a preko mozile i explorera npr na youtube.com pusta video ali bez tona zivo me zanima kako ako neko zna molim vas pomozite

A M G
14.6.2007, 20:44
Ako sam te dobro razumeo, ti zelis da gledas klipove na Youtube a da cujes muziku iz na primer Winamp-a a da se ne mesaju zvuci sa sajta i iz Winampa? :icon_scra Ako je tako, onda kod svakog klipa na Youtube imas onaj volume slider, da ga tako nazovemo, pa ako je pomeren skroz ulevo onda nema zvuka.

AstraLogos
14.6.2007, 23:14
Ako neko moze da mi objasni kako je moguce da preko bilo kog playera pustam muziku a preko mozile i explorera npr na youtube.com pusta video ali bez tona zivo me zanima kako ako neko zna molim vas pomozite
Jedno je slusanje muzike u win. plejeru a drugo klipovi sa nekog sajta. Verovatno nemas instalisan kodek za zvuk u kome je kompresovan video klip. Ja probao i radi. Moguce da je tip kompresije u MPEG4 kodeku a ti ga za zvuk nemas instalisanog.
Instalisi K-lite kodek pack i neces imati problema sa zvukom.
Inace potenciometar za glasnocu po defaultu podesen je na max. ;)
Poz.

Goyasapiens
17.6.2007, 20:49
meni ne radi zvuk samo preko browsera a kao primer sam naveo bilo koji player u kojem zvuk radi

bane81
5.8.2007, 18:51
Imam problem sa TV karticom ne cuje mi se ton. Kada sam prvi put prikljucio karticu I probao da pustim program onda me je sistem obavestio o necemu vezanom za promenu mesta ukljucavanja zvuka. Odbacio sam to I zamenio mesto kablu za zvuk I posle toga ne cuje se zvuk uopste. U svakom drugom programu imam zvuk samo kada pustim TV nema tona. Sta da radim u napred hvala!!!

AstraLogos
6.8.2007, 2:01
meni ne radi zvuk samo preko browsera a kao primer sam naveo bilo koji player u kojem zvuk radi
Pa sad jeste malo kasno za odgovor ali bolje ikad nego nikad. ;)
Pa to sam ti i napisao da preko browsera mozes natrcati na bilo koju ekstenziju zvuka i slike koje nisu po defaultu za ono sto mi svakodnevno koristimo. Zato sam ti i preporucio K-lite kodek pak. :)
Pozz.

AstraLogos
6.8.2007, 2:09
Imam problem sa TV karticom ne cuje mi se ton. Kada sam prvi put prikljucio karticu I probao da pustim program onda me je sistem obavestio o necemu vezanom za promenu mesta ukljucavanja zvuka. Odbacio sam to I zamenio mesto kablu za zvuk I posle toga ne cuje se zvuk uopste. U svakom drugom programu imam zvuk samo kada pustim TV nema tona. Sta da radim u napred hvala!!!
Bane, zvuk se ukljucuje tamo gde mora a ne proizvoljno. Ako imas "integrusu" na LINE IN a ako je proizvodjac TV kartice naglasio iskljucivo na CD IN onda tu i trece pozicije nema. Mislim da je kod tebe problem u drajverima. Da li si pravilno instalisao drajvere za zvuk i WDM drajvere koji upravo sluze da povuku zvuk i sliku na TV kartici. Nemoj da te zbunjuje to sto imas zvuk na racunaru a nemas na TV kartici. Pravilno instaliraj i podesi pa ces imati zvuk i na TV kartici. :)
Pozz.

Mario Pavićević
6.8.2007, 8:19
Postoji nesto sto se zove Flexy-Jack.Sa obzirom da na integrisanoj katrici obicno imas samo 3 konektora da bi malo prosirili mogucnosti povezivanja software-ski je omoguceno da promenis funkciju istog.Znaci jedan konektor moze biti recimo izlaz za zadnje zvucnike ili mikrofonski ulaz.Kada ubodes kabl u taj konektor drajver te pita koja ce biti funkicja konektora(gde ti treba da stavis Line-In za Tv karticu da bi imao zvuk).Sad s' obzirom da si ti samo zatvorio prozor kada te je drajver zvucne karte upitao sta si konektovao moras uci u njegova podesavanja(pretpostavljam da je Realtek zvucna,imas pored sata jednu ikonicu za ulazak u njegova podesavanja) i postaviti za taj konektor Line-In kao opciju.

bane81
6.8.2007, 15:34
Bio si u pravu za karticu to je bio problem. Uspeo sam da podesim i sada je sve OK. Hvala vam puno na pomoci!!!

bane81
28.8.2007, 16:33
Opet problem sa karticom!!! Kada snimim nesto zvuk je izuzetno slab sta je u pitanju da li u pitanju samo podesavanje ili nesto nije u redu sa TV karticom. A znaci ovako se super sve cuje??? Jos jedno pitanje ne mogu da pokrenem teletext, sta je u pitanju da li mi kartica ne podrzava teletext ili treba opet nesto da se podesi???

LoneWolf
28.8.2007, 23:33
Opet problem sa karticom!!! Kada snimim nesto zvuk je izuzetno slab sta je u pitanju da li u pitanju samo podesavanje ili nesto nije u redu sa TV karticom. A znaci ovako se super sve cuje??? Jos jedno pitanje ne mogu da pokrenem teletext, sta je u pitanju da li mi kartica ne podrzava teletext ili treba opet nesto da se podesi???

Kartice koje podrzavaju FM radio,podrzavaju i teletext.
Ako nemas radio preko kompjutera,neces imati ni TTX.
Uffff samo kad mi padne saka nova HD ready satelitska kartica,ima 'rshum da pravim :D

AstraLogos
29.8.2007, 1:28
Kartice koje podrzavaju FM radio,podrzavaju i teletext.
Ako nemas radio preko kompjutera,neces imati ni TTX.
Uffff samo kad mi padne saka nova HD ready satelitska kartica,ima 'rshum da pravim :D
Mislim da rsum moze da pocne. ;) Pogledaj ovde (http://www.skystar2info.com/index_files/Page1288.htm) trebalo bi da je to sto ti treba.
Ja sam kao sto mozes videti u profilu na satelitu ali sa TV rezolucijom. No ni to nije lose na HIT 24. :) :ciao:

polarnimeda
29.8.2007, 1:45
Kartice koje podrzavaju FM radio,podrzavaju i teletext.
Ako nemas radio preko kompjutera,neces imati ni TTX.
Hmmm, bas cudno... Jer, ja imam "Leadtek Winfast TV 2000 XP RM" koja nema FM radio, a ima teletext. :a_whistli

Mario Pavićević
29.8.2007, 8:37
Kartice koje podrzavaju FM radio,podrzavaju i teletext.
Ako nemas radio preko kompjutera,neces imati ni TTX.

Lepo si se izlupao.Teletekst se emituje u okviru neiskorisceog frekventnog opsega televizijskog signala i kao takav uopste nije vezan za prijem radio signala.Da bi se teletekst video potrebno je da uredjaj ima teletekst dekoder a on kao sto sam pomenuo nema nikakve veze sa mogucnoscu uredjaja da prima radio signal.

Mario Pavićević
29.8.2007, 8:40
Opet problem sa karticom!!! Kada snimim nesto zvuk je izuzetno slab sta je u pitanju da li u pitanju samo podesavanje ili nesto nije u redu sa TV karticom. A znaci ovako se super sve cuje??? Jos jedno pitanje ne mogu da pokrenem teletext, sta je u pitanju da li mi kartica ne podrzava teletext ili treba opet nesto da se podesi???
Udji u mixer svoje kartice ili mozda jos lakse u Windows mixer(pored sata imas ikonicu zvucnika sive boje) odaberi Options pa Properties pa prebaci na Recording.Tu stikliraj Line-in(ako nije stikliran) i idi na OK.Pomeri klizac za Line-in na gore da pojacas zvuk i to bi trebalo da ti resi problem.Nakon toga ponovo idi na Properties i vrati mixer na Playback.

AstraLogos
29.8.2007, 8:51
Hmmm, bas cudno... Jer, ja imam "Leadtek Winfast TV 2000 XP RM" koja nema FM radio, a ima teletext. :a_whistli
Nista cudno druze. Svaki od signala ima svoju radnu nosecu frekvenciju. Slika svoju, boja svoju, zvuk svoju a radio FM ( frekventno modulisana ) svoju.
Da teletext i FM imaju istu nosecu frekvenciju svaki kucni televizor sa teletekstom imao bi i FM radio prijemnik sto naravno nije slucaj. ;)
Pozz.

bane81
29.8.2007, 17:34
Hvala puno bili ste u pravu samo je bilo potrebno ukljuciti line in u record podesavanjima hvala puno!!!:tapsh:

A za teletext stvarno ne znam o cemu se radi mozda i ne podrzava ova moja kartica