PDA

Prikaži potpunu verziju : Fahrenheit


aerosmith
3.1.2006, 0:16
Da li je neko igrao po ovo po meni remek delo. Kakvi su vam utisci?

Viper
3.1.2006, 2:07
Jedna od retko dobrih igara u poslednjih par godina, sjajna ideja, odlična atmosfera, fenomenalni soundtrack (na koje do sada nisam ni obraćao pažnju) i ne tako loša izvedba.
Fin mix žanrova, interesantan koncept izvođenja...
Čuo sam da planiraju još neke naslove rađene na taj način, nadam se u istom žanru - maniru.

Odličan 5 !!!

:D
Poz !!!

Shlaymara
3.1.2006, 11:29
po meni najbolja avantura u poslednjih nekoliko godina.
bolja mi je i od syberie

S-man
3.1.2006, 23:22
Fantasticna avantura. Uzivao sam u igranju. Sve preporuke.

Bart Starr
4.1.2006, 0:31
Interesantna igra. Mada ja sam se malo razocarao jer sam ocekivao "klasicniju" avanturu ali nimalo mi nije zao sto sam je igrao. Na kraju mi je bilo zao sto je toliko kratka, zavrsio sam je za jedno popodne.

VeNoM
4.1.2006, 17:04
veoma dobra avantura....šteta štoo nemam vremena da završim....

aerosmith
6.1.2006, 1:38
Jer zna neko koliko ima zavrsetaka? Ja sam cuo neke price da ih ima vise ali kaako god sam pokusavao, uvek bi dobiao istu zavrsnu scenu

VeNoM
6.1.2006, 16:51
3 ako se ne varam....

M.Silenus
14.1.2006, 19:10
Sve bi bilo savršeno da nije smotano smišljenog interfejsa...
To je jedina stvar koja mi smeta ( ne smeta mi čak ni šugava grafika, jer radi svoj posao ).

Što se završetaka tiče, nešto mi tu nije jasno. U SK pročitam kako sve vodi gorkom završetku, ja dodjoh do maltene srećnog kraja. O čem se radi, bre?

goran.rs
14.1.2006, 19:50
Ja predjoh danas.Dobra igra.Bas dobro dodje da covek malo predahne od standardnih igara posto je ova sve samo ne to.

Mada presao sam je za samo 5 sati aktivnog igranja?!Bas malo.

Viper
14.1.2006, 20:48
@M.Silenus: Pa pošto ima nekoliko krajeva, tj. 3 potvrđena, sasvim je moguće da je tamo opisan jedan od dva "tužnija" :)

Nego, jel' to Martin Silenus iz Hiperiona za nick ? :)

THPS
15.1.2006, 18:06
Chudo od igre, to je ono sto danas treba da se izdjae, a ne komercijala kao nfs i ta *****a, nesto novo, za mene je igra bila kao neki film, pa sam je presao za nekih 6 sati, pa je izgledalo kao da gledam neki poduzi film.

M.Silenus
15.1.2006, 20:40
Nego, jel' to Martin Silenus iz Hiperiona za nick ?

Jest' :cool:

diablo_
16.1.2006, 0:06
Igra bi bila odlicna da nema onih stiskanja levo,desno,gore,gore,levo,dole...Pomalo me podseca na neke decije igre tipa Miki Maus ili tako nesto...

Sve ostalo je odlicno...

Elessar025
28.1.2006, 13:29
Posto vidim da su uglavnom svi odusevljeni sa ovom igrom zanima me da li neko mozda zna kako da resim problem posto mi odmah na pocetku igre kad pokusam da razgovaram sa onom konobaricom ispadne iz igre. Pokusao sam sa patchom 1.1 ali nije pomoglo.

Pozdrav!
:cool:

VeNoM
28.1.2006, 16:33
ima rešenja a to se radi na sledeći način
ima jedan patch koji ti daje sve savegame i ti samo učitaš sledeći chapetr
drugo rešenje ne postoji
meni je čak prešao preko toga dok ne izadju iz kafića i dodju do kola...tu meni izbaci
ako ti to treba javi se

GameR
2.2.2006, 13:26
Dobra igra mada ne mogu da je predjem zbog tehnickih problema,
nesecam se tacno gde ali igra odjednom stane i uvek na istom mestu:(

Defiant
7.2.2006, 23:17
Jer zna neko koliko ima zavrsetaka? Ja sam cuo neke price da ih ima vise ali kaako god sam pokusavao, uvek bi dobiao istu zavrsnu scenu
Ima 3 zavrsetka. Ova 2 dodatna su umesto game over-a na kraju.

Jack Sparrow
8.2.2006, 0:00
Hmmmmmm.... u pocetku mi se igra veoma dopala sa posebnom atmosferom i stvarno dobrom pricom .....odisuci horor elementima i nepoznatom zavrsetku sta se tu ustvari desava .... ali cim sam malo zasao dublje u igru uvideo sam da je to jos jedna od njih ala "matrix" fora sa slow motion effektima i zbrzanom pricom na kraju, ti pritisnes 2 dugmeta u odredjeno vreme i divis se vratolomijama lika koji skace sa voza do voza , preskace zgrade i takve stvari .... moram priznati malo me razocarala ali opet igra je uvela jednu novinu a to je igranje iz svih perspektiva sto je eto reci zanimljivo .... pa zato ko voli nek izvoli :Freddy:

Kamarad
14.2.2006, 16:09
Jel ima neko ko zna nacin na koji mogu da zavrsim igru da kompjuteri pobede? vracao sam se nekoliko p00ta i stalno mi se smenjuju orakle i lukas.
e da, skupio sam 80 i nesto % bonusa (kupio sam sve),
a i pise mi da sam zavrsio 93% igre :confused:

Molder2288
15.2.2006, 22:38
Jel ima neko ko zna nacin na koji mogu da zavrsim igru da kompjuteri pobede? vracao sam se nekoliko p00ta i stalno mi se smenjuju orakle i lukas.
e da, skupio sam 80 i nesto % bonusa (kupio sam sve),
a i pise mi da sam zavrsio 93% igre :confused:

Postoji nacin. Kada treba da uzmes Jade pusti da vreme istekne i prodji kroz vrata sam. Na krovu ces se boriti sa Oracle-om, ali posle bitke on ce uzeti Jade.Kada stignes u bazu pusti da te Oracle ubije.Kada te on ubije Carla ce ubiti njega. Pojavice se kompjuter, uzeti Jade i cuti prorocanstvo. :alealeee:

M.Silenus
16.2.2006, 20:21
I , epilog te priče je?

Molder2288
16.2.2006, 22:41
I , epilog te priče je?
Grad i dalje ostaje pod snegom. Lucas i Carla zavrsavaju u podzemlju sa "beskucnicima" .

reljaz
17.2.2006, 18:41
Igra je zaista O.K.
Na pocetku me je bas iznenadila jer mi se svidio upravljacki interfejs... legnes na krevet, joypad u ruke i pratis pricu...
Scenario je dobro napisan i nije nikakva kopija Matrix-a kao sto je neko vec pomenuo na forumu..
Grafika nije "state of the art" ali to mi nikada nije bilo bitno ako se prica forsira...
Soundtrack je dobar, mada primjetio sam da su dijalozi i neki environment zvukovi prilicno loseg kvaliteta za danasnje standarde sto je potpuno ne razumivo jer igra ne dolazi na dupke punom DVD-u..
Motion Capture je takodje O.K. mada je u nekim scenama mogao biti bolji... steta sto japanci nisu radili na tome...

Jedina stvar koja me nervira je ako igrate preko analoga u neki situacijama (dok se penjete preko zice ili na oluke) izgubicete zivce jer detekcija pokreta analoga je jako osjetljiva..... :nov_mad2: dok sa misem to mnogo lakse...

U principu... jako dobra igra i preporucujem je svakom kome treba osvjezenje na polju avantura... :tapsh:

Kamarad
18.2.2006, 11:59
Postoji nacin. Kada treba da uzmes Jade pusti da vreme istekne i prodji kroz vrata sam. Na krovu ces se boriti sa Oracle-om, ali posle bitke on ce uzeti Jade.Kada stignes u bazu pusti da te Oracle ubije.Kada te on ubije Carla ce ubiti njega. Pojavice se kompjuter, uzeti Jade i cuti prorocanstvo. :alealeee:
Provalio sam drugacije, LM, dao sam Dzejd AI-u posle fajta sa Oraklom i nakon metroa, kad sam otisao u bazu pustio da me AI iskontrolise, on skoka Orakla, pojavljuje se Karla, ali sam je iskulirao i nastavio do oltara... ostalo kao Grad i dalje ostaje pod snegom. Lucas i Carla zavrsavaju u podzemlju sa "beskucnicima" .

Aksic Srdjan
31.3.2006, 12:26
Skoro pa savrsenstvo.

Kada se pojavi nesto slicno ili 2 deo obavezno kazite.

Stvarno bi trebalo jos puno ovakvih igara, u stvari sve igre bi trebalo da se igraju na ovaj nacin.:aplauz:

Prava poslastica...:tapsh:

Saricm
29.4.2006, 17:22
Upravo sam presao ovu igru i moram da kazem da je to najbolja igra koju sam imao prilike da igram:n_klanja: :tapsh: :aplauz:
Da li neko zna neku slicnu igru ili da je neka slicna u pripremi?

Patton
1.5.2006, 10:06
Da li neko zna neku slicnu igru ili da je neka slicna u pripremi?
Probaj Silent Hill serijal.

leka
7.9.2006, 23:40
Odlicna igra, prica me potpuno uvukla, mada jedina mana joj je sto je kratka. Dopada mi se i nelinearna prica i vise krajeva.

tiberije
19.9.2006, 14:48
Ljudi imam problem vec na pocetku ove igre. Problem je taj sto ne mogu da obrisem svu krv sa plocica u kupatilu tako da pandur uvek primeti i Game Over. Dakle kada odvucete telo i uzmete cetku lik ocisti samo onu najvecu krvavu mrlju ali ne i trag koji je ostao od povlacenja tela po plocicama. Kada probam da uzmem opet cetku kako bih obrisao i to, igra mi ne daje tu opciju. Probao sam i da tokom brisanja pokrenem lika ali ne moze, znam da je resenje verovatno banalno lako ali eto pomozite...

micko76
19.9.2006, 15:06
Mislim da i ne mozes da obrises svu krv,a nije ni potrebno.To ciscenje ti samo kupuje vise vremena da pobegnes.Prosto ubaci coveka u kabinu,obrisi mrlju,operi ruke,sakrij noz i imaces sasvim dovoljno vremena da lagano nestanes(cak mozes i da dovrsis veceru).

Aksic Srdjan
19.9.2006, 15:06
Ja nisam uopste brisao krv sa poda, zapravo ja sam samo oprao ruke i izasao van, lepo i polako kroz vrata kafea i lepo u taxi i odes kuci i ... dalje igraj sam ;)

alex92
19.9.2006, 16:48
Igra je samo tako najaca mnogo sam se zabavio i obrnuo je za 2 dana stalno sam je igrao i imas mnogo mogucnosti a krv mozes da obrises mada ti ne treba.Ali najaca fora je kad ti oces da izadjes iz kafea sve si sakrio i osalo a prodavacica te zausta i prepadne samo sto nisi platio racun?!Hehe :)

Red Dragon
19.9.2006, 22:19
Ako se dobro secam, krv se i ne moze potpuno obrisati, jer je skriptovano da policajac pronadje les, medjutim, ako krv obrises, policajac nece odmah posumnjati.
IGRA JE EXTRA!:ciao:

SirDuck
20.9.2006, 20:37
Jel to ona potpuno nelinearna igra koja je bila najavljena u SK-u????
Ona gde na pocetku ubijes neduznog coveka , a neznas ni sam zasto???
:confused: :confused:

Jim Bravura
20.9.2006, 21:15
Jel to ona potpuno nelinearna igra koja je bila najavljena u SK-u????
Ona gde na pocetku ubijes neduznog coveka , a neznas ni sam zasto???
:confused: :confused:Šta je pisac ovim hteo da kaže :confused:

SirDuck
20.9.2006, 21:21
Pisac je hteo da pita da li se radi o igrici na koju on misli, jer nije siguran posto je citao pre 3-4 meseca u casopisu opis o igri koja mu se svidela ,a nije zapamtio ime!!!!!!

Pa da li citalac moze da odgovori piscu?!?!?

DeCoy
20.9.2006, 21:27
Jeste,to je ta igra...
Odlicna prica,ali su je upropastili uvodjenjem glupih akcionih sekvenci...treba da sam oktopod da bi sve ono na vreme ispritiskao :n-cc2:

Odustao sam kod scene kada u stanu pocnu neke stvari da lete ka meni...nije bilo sanse da izbegnem sve...steta igra zaista izgleda OK:(

EclipsE
20.9.2006, 21:37
eeee koliko sam se ja mucio za tu scenu sa namestajem
jednostavno izadjes iz igre, opicish malo CS, i ponovo Fahrenheit.... iz prve! :D

Jim Bravura
20.9.2006, 21:42
Jeste,to je ta igra...
Odlicna prica,ali su je upropastili uvodjenjem glupih akcionih sekvenci...treba da sam oktopod da bi sve ono na vreme ispritiskao :n-cc2:

Odustao sam kod scene kada u stanu pocnu neke stvari da lete ka meni...nije bilo sanse da izbegnem sve...steta igra zaista izgleda OK:(Kako za koga, trebao si stegnuti zube i ako ništa drugo podesiti na Easy (što može da se menja u toku same igre) i obavezno je treba patchovati, jer ima jedan deo koji se ne može preći bez patcha (u onoj jurnjavi kad na kraju skačeš na helikopter)

P.S. To se odnosi na "Indigo prophesy", ali to je ustvari ista igra, samo za evropsko tržište.

Red Dragon
20.9.2006, 21:47
Kako za koga, trebao si stegnuti zube i ako ništa drugo podesiti na Easy (što može da se menja u toku same igre) i obavezno je treba patchovati, jer ima jedan deo koji se ne može preći bez patcha (u onoj jurnjavi kad na kraju skačeš na helikopter)

P.S. To se odnosi na "Indigo prophesy", ali to je ustvari ista igra, samo za evropsko tržište.


Ja sam igru presao bez ikakvog patcha.:confused:

tiberije
21.9.2006, 12:31
Hvala na pomoci ljudi, ali evo mene sa novim problemom. Negde sam na 20% igre u delu kada ona detektivka treba da ode u podrum da ukljuci server, problem je sto je klaustrofobicna. E sad kada udje u onu malo prostoriju pojavi se onaj mal side bar ispod sa crticom koja ide levo desno, cilj je odrzati ovu crticu na polovini inace se ona uplasi i pobegne. Ono sto mene interesuje je kako uspeti u tome, jer pokusavao sam 20 pputa da pritiskam strelicu levo ili desno ali ona crta ne reaguje, probao sam i sa drzanjem strelice ali ne. Sta konkretno treba da uradim da bi mogao da iskontrolisem onu strelicu i odrzim je na sredini.

micko76
21.9.2006, 14:54
Gledaj u crtu pa kad ona podje levo ti udri desno i obratno.Ritam je najbitniji.

DeCoy
21.9.2006, 15:01
Kako za koga, trebao si stegnuti zube i ako ništa drugo podesiti na Easy

Pa i igrao sam na Easy:n-cc2:

Svakako sam ga deinstalirao i ne verujem da cu ponovo imati volje da se bakcem sa ovom igrom.Jos jednom kazem,steta izgledala je tako dobro:(

@tiberije
Ja sam uhvatio ritam po svom disanju i sve je proslo bez problema,a ubio sam se dok nisam skontao sta treba da radim:)

Jim Bravura
21.9.2006, 15:10
Ja sam igru presao bez ikakvog patcha.:confused:Koju verziju si imao: Farenheit ili Indigo prophecy. Ja sam je nabavio pod ovim drugim imenom i odgovorno tvrdim da igra ima bag, jer u toj deonici koju sam opisao, komande uopšte ne reaguju (ono kad treba brzo pritiskati tastere levo-desno dok si na helikopteru). Pokušao sam pa sigurno 30-tak puta, skala dođe na pola i ništa, ni da mrdne dalje. Čim sam instalirao patch u momentu je "proradila" i pređoh iz prve.

P.S. Igru sam prešao na hard (sem onog dela kad lete stvari u stanu) i nigde nisam imao takav problem. Znači, definitivno bag.

Red Dragon
21.9.2006, 22:00
Koju verziju si imao: Farenheit ili Indigo prophecy.


Verzija je Fahrenheit.
Narode, nemojte da vas sprecavaju bagovi, mrzovolja i ostalo... Igra je EXTRA!:alealeee:

Jim Bravura
21.9.2006, 22:28
Verzija je Fahrenheit.
Narode, nemojte da vas sprecavaju bagovi, mrzovolja i ostalo... Igra je EXTRA!:alealeee:Šta da ti kažem, meni je među tri najbolje ikada odigrane :tapsh:

tiberije
27.9.2006, 10:39
Zavrsio sam igru i odlicna je. Jedna od najboljih koje sam do sada odigrao, mislim da je najfilmskija od svih igara i ima najveci stepen poistovecivanja sa junakom (mozda jos Max payne). sve u svemu moja najiskrenija preporuka.

RaKuN_s_NeOnKoM
27.9.2006, 22:29
Igra je zakon! Osim onih svetlecih zelenih bubashvaba koje su stvarno bezveze i gade mi se... Mnogo cool akcionih sekvenci i kojekakvih eye-candyja, za svaku pohvalu :tapsh: :n_klanja: :aplauz:

VelisQ
5.1.2007, 0:37
Mozda malo kasnim, ali tek ovih dana stigoh da isprobam Fahrenheit.
Nakon zavrsetka nadjoh se u cudu zasto je toliko "savrsena", odlicna, "najbolja igra svih vremena" itd.
Pocetak nesto i obecava, mada previse lake zagonetke opet slute na nesto lose.
Kad ne lezi vraze, napadaju me bube, i umesto da lezerno kontam koju dasku da pomerim da bi se pod srusio ili gde da zapalim vatru da izgori sve osim mene, ja moram da lomatam prste po tastturi.
To lomatanje tastature i prstiju ako se posmatra s druge strane kao vezbanje motornih sposobnosti (ili mu ga motorne inteligencije) i moglo bi nekako da prodje, ali mi ne ide u glavu nikako cemu ono udaranje A i D tastera.

Sve u svemu daleko od "prave" avanture u svakom segmentu.
Od zagonetki, grafike, pa do lomatanja tastature. Muzika je OK i ima nekoliko lepih pesama.
Pristup da se paralelno nalazis u ulozi progonitelja i u ulozi progonjenog je dobar, kao i pojedini horor elementi (par puta sam se prilicno cimnuo), ali generalni utisak je da je ova igra ipak prosek.

tiberije
5.1.2007, 8:04
Da je igra prosek nije, jer je za razliku od klasicnih point and click avantura ponudila nesto novo i po pitanju gameplay i po pitanju price i nacina njenog izvodjenja. Ovo i nije igra vec pre interaktvni film gde igrac preuzima aktivnu ulogu u njegovom odmotavanju.Mislim da u moru igara izdatih u zadnje 2-3 godine Fahrenheit definitivno predstavlja igru koja se izdvaja od drugih i nudi nesto zaista novo sto bi moglo da posluzi kao osnova na kojoj bi se mogle razvijati avanture u narednom periodu, jer zadrzavanjem prevazidjenog p&C nacina izvodjenja su osudjene na lagano iscezavanje.

DeCoy
5.1.2007, 9:38
U potpunosti se slazem sa tiberijem,mada je istina da kvaziarkadni delovi nisu bas najsrecnije uradjeni...

To je jedini razlog zasto je nisam u celosti presao:(
A po prici i reziji Fahrenheit je sam vrh:)

leka
5.1.2007, 14:43
...mada je istina da kvaziarkadni delovi nisu bas najsrecnije uradjeni...

To si u pravu, ono silno tipkanje i tipkanje me pomalo i nerviralo, ne mozes da pratis sta lik na ekranu radi od silnog tipkanja....ali pored toga, sam vrh!

VelisQ
5.1.2007, 22:30
Koliko me secanje sluzi, nekada su postojale FMV avanture koje su veoma slicne Fahrenheit-u i u kojima su bili zivi ljudi.

Po meni u ovoj igri nije nista revolucionarno posmatrano iz ugla igraca avantura.
Pre svega, zagonetke su previse lake, skoro da ih i nema.
A setite se samo kako je izgledao X Files na Sony-u, Phanasmagoria, Harvester.... odlicna, prica, odlicna gluma i sto je najvaznije odlicne i teske zagonetke.
I pojedini elementi akcije su u ovim igrama bili na pravom mestu i nisu bili usiljeni nekim tipkanjem vec ili razmisljanjem ili tipicnim FPS pristupom.

Tako da je sve to vec vidjeno, jedino sto mi se svidja je mogucnost upravljanja likova sa dve razlicite strane koji se kasnije spoje u jednu.
Sa tipkanjem, stvarno ne znam sta su hteli da postignu jer ne mozes da pratis radnju kako treba, a nikakvog naprezanja mozga nema.

DeCoy
5.1.2007, 23:02
Tu tzv. interaktivni filmovi...po meni su upravo te nazovi igre krive za propast avanturistickog zanra sredinom 90-tih...

Mada ima i svetlih primera...recimo Black Dahlia...

No,da ne idemo u offtopic:)

Shlaymara
5.1.2007, 23:11
ajde da idemo u off:D

Zasto mislis da su FMV avanture krive za propast zanra? Vecina njih je odlicna, iako sam u ono vreme igrao samo Phantasmagoriu...i to pozajmljenu. Tada je bilo isplativije kupiti orginal(da se mogao naci) nego pirata na 7 diskova, naravno ne treba spominjati da je jedan disk kostao ~20DM:( Igram ih sad (konacno sam nabavio lepu gomilicu FMV avantura) i bas su dobre/zanimljive.
Ja mislim da je za propast avantura a i igara u celini, krivi novci tj. videli izdavaci/razvijaci da u igrama lezi lova pa su poceli da prave igre koje bi se svidjale sirim narodnim masama(a samim tim su igre pojednostavljene i "plice") a ne geekovima. A najvise su izgubile avanture zato sto prosecnom gameru nisu zanimljive. Mislim ko ce lupati glavu danima da bi resio neki prob, koji bi ga doveo do drugog jos tezeg, kad moze da slaze horde namaca ili aliena. Genge leze u nemcima a ne u sefovima:D

milutinndv
6.1.2007, 0:03
Igra je bas super!Najveca mana joj je to sto je kratka i ima slabe teksture,pogotovo mi smeteju one rukama gde se nevide nokti!

DeCoy
6.1.2007, 0:15
@Shlaymara
Smatram da su upravo interaktivni filmovi posledica tog upumpavanja novca u gaming industriju...samo nadjes 2-3 glumca B produkcije,snimis ih,smislis neki banalan zaplet i eto ti igrice,svi se odusevljavaju,kao dolazi na 7 CD-ova,super izgleda,a ono prazno:opanachke

Eto konkretno nisam nikada video Phantasmagoriu,ali secam se LucasArts-ovog crtanog interaktivnog filma Full Throttle...kakva je ti s**t igra:mad:

Kazem,ovo je samo moje licno misljenje da mi se ne svidjaju FMV avanture i ne mora da se poklapa sa tvojim;)

Eto,ne svidja mi se ni sta je Westwood radio sa FMV-om i strategijama,ali sta cu:)

Ne$A
6.1.2007, 13:51
Izgleda da smo dosli do zakljucka da je igra odlicna, iako je grafika malo losija i ima par bagova.
Ja sam je igrao pod nazivom Indigo Prophecy- u cemu je razlika????
E, da li ona ex-girl mora da umre??? Bas mi se svidela...cak sam uspeo da je _______ na pocetku igre.:D

DeCoy
6.1.2007, 14:01
Ja sam je igrao pod nazivom Indigo Prophecy- u cemu je razlika????

Pod tim nazivom je izasla za americko trziste...

Red Dragon
6.1.2007, 21:43
Igru sam presao jos odavno. IGRA JE FENOMENALNA!:alealeee:

VelisQ
6.1.2007, 22:40
@DeCoy
Da li su FMV krive za propast zanra ne znam, ali cinjenica je da su takve igre morale da budu kratke ili da dolaze na 20CDova sto je prilicno neisplativo za ono vreme.
Danas bi se dobar deo njih uz cuveni DivX mogao strpati i na 1-2CDa, ali s druge strane imamo 3D animacije i silne programe koji zamenjuju glumce, a animirani glumci ce skakati i sa planina i iz aviona....

Od FMV avantura bilo je dobrih naslova, bilo je i losih naravno.
Harvester, Black Dahlia, Phantasmagoria, X - Files...

I jos jedan primer, Fahrenheit su igrali i bez muke presli mnogi koji uopste ne igraju avanture i muka me uhvati kad vidim da je neko svrstava u najbolju igru.
Tako da su prave avanture, kao i simulacije (voznje, letenja, plovenja) ipak ostavljene geekovima postovaocima i ljubiteljima zanra.

DeCoy
7.1.2007, 0:15
Ja i nisam bas neki preterani ljubitelj avantura,ali mi se Fahrenheit svideo zbog price i nacina na koji je igra "rezirana".Da,"rezirana" jer sam u nekim trenucima imao utisak kao da gledam neki triler:)

Kazem svideo,ali nisam njime preterano odusevljen zbog pojednostavljivanja avanturistickog dela i prenaglasavanja arkadnog dela.Ko` da sam se vratio 15 godina unazad i igram Dragon`s Lair:D

VelisQ
7.1.2007, 16:30
Ja i nisam bas neki preterani ljubitelj avantura,ali mi se Fahrenheit svideo zbog price i nacina na koji je igra "rezirana".Da,"rezirana" jer sam u nekim trenucima imao utisak kao da gledam neki triler:)

Kazem svideo,ali nisam njime preterano odusevljen zbog pojednostavljivanja avanturistickog dela i prenaglasavanja arkadnog dela.Ko` da sam se vratio 15 godina unazad i igram Dragon`s Lair:D
O tome ja pricam svo vreme.

tiberije
8.1.2007, 9:25
Nije mi jasno zasto toliko insistirate na tome da je Fahreheit avantura i da mora da se posmatra kroz prizmu avanturistickih igara i svih stvari koje te igre odredjuju (zagonetke). Kao sto i sam reziser na pocetku igre kaze u pitanju je jedan interaktivni film sa odlicnom pricom, muzikom,rezijom, pun emotivnog naboja, cime se ne moze podiciti mnogo avantura (Siberija izuzetak).
Sve u svemu jedna odlicna igra i za mene jedna od 5 najboljih koje sam igrao.

DeCoy
8.1.2007, 10:23
Pa zato sto su se interaktivni filmovi od svoje pojave sredinom devedesetih svrstavali u kategoriju avantura

kile
8.1.2007, 12:27
Super igra,razlicita od drugih,ali ono stiskanje tastera jedino ne valja.

tiberije
8.1.2007, 14:55
Pa zato sto su se interaktivni filmovi od svoje pojave sredinom devedesetih svrstavali u kategoriju avantura

Pa kakve veze imaju te avanture sa Fahrenheitom koliko sam razumeo u velikom broju njih su angazovani pravi glumci, problemi su cesto bili na granici nebuloze (Black Dahlia), ne kazem da su i te igre imale svoje ljubitelje, ali vidim cesto ovde ljudi pisu kako je pravo uzivanje kada nakon 2-3 dana mozganja resis neki problem u Mystu ili Black Dahlii e pa za to vreme covek moze da procita Bracu Karamazove ili Tri ratna druga, sto je mnogo pametnije i korisnije.
Drugo muka mi je zelja priglupih kritacara da svako delo zanrovski odrede, jer upravo iskorak iz etabliranih sablona donosi onu magiju. Recimo ajde neka mi neko zanrovski odredi muziku jednog od mojih omiljenih izvodjaca - Tom Waitsa ili pak da mi zanrovski kategorise film Dodir zla - Orsona Velsa...Uzaludno veruj mi. Sve u svemu vidim da je nekima onaj arkadni deo bio smarajuci, meni je cak i to bilo ok i nisam imao problema da paralelno pratim radnju, doduse jedno pola godine pre toga sam igrao Leisure Suit Larry - Magna Cum Laude gde je takodje bilo dosta takvih delova sa pravovremenim pritiskanjem dugmica, pa sam se valjda tamo izvestio.

Jim Bravura
8.1.2007, 16:35
Od nas koji pored odlicne price, muzike i rezije cenimo i akcione elemente i fala Bogu imamo dobre reflekse na prstima, ova igra ima dubok naklon. Meni je recimo medju tri najbolje ikada odigrane. Sasvim je moguce da se nekom ne svidja, ali da je prosecna to nikako ne stoji.

VelisQ
8.1.2007, 17:01
Posmatram kroz prizmu avanture zato sto je ovo podforum AVANTURISTICKE igre.

Mixovanje zanrova takodje postoji u svakom zanru,a u avanturama imas Princ of Persia, Tomb raider.....
I to nije lose za one koji vole da se namuce dok se tabaju.

Za Fahrenheit sam rekao da pogadjanje koje dugme treba da pogodis i nije toliko lose za vezbanje motornih sposobnosti (mada za to postoje mnogo bolja resenja), ali samo A-D mlataranje je nevidjena glupost, jer ne vidim nikakvu svrhu toga.

Black Dahlia nikako nije nebuloza, od price, pa do zagonetki. Vecina su logicne i teske, a to je ono sto ljubitelji avantura cene, a oni koji nemaju strpljenja i volje (a i mozga:D ) ne mogu da shvate.

I da, Bracu Karamazove sam procitao pre nekoliko godina, a i sad aktivno citam, ali to me ne sprecava da odvojim oko 2h svaki dan i za igre (ili vise ako uglavim extra time).

DeCoy
8.1.2007, 17:10
Pre bih igrao Black Dahliu 24h non-stop nego 15 minuta ovog novog Larry-ja:D

Ali,o ukusima ne treba raspravljati;)

Rekapitulacija:

Fahrenheit je vrlo neobicna igra koja je nazalost upropascenja kvazi-arkadnim delovima.Toliko...

Jim Bravura
8.1.2007, 17:21
@Decoy, prvo izjavljujes, citiram: "A po prici i reziji Fahrenheit je sam vrh" i "ali mi se Fahrenheit svideo zbog price i nacina na koji je igra rezirana. Da, rezirana jer sam u nekim trenucima imao utisak kao da gledam neki triler".

Ipak, posle par dana tvrdis da je igra upropascena. Sta se to desilo u medjuvremenu???

DeCoy
8.1.2007, 17:36
Igra jeste po atmosferi sam vrh i odusevio sam se igrom dok nisam naleteo na prvi arkadni deo:(

Igra jeste upropascena tim delovima i samo zbog toga je nisam celu presao...

leka
8.1.2007, 17:43
Ne razumem, ako te je igra atmosferom odusevila, kako to da nisi celu presao? Ne mogu da razumem...ono nije bilo ni tesko, i prosto je nemoguce stati ako si presao vec jedan deo igre...svaka igra ima neke mane...

DeCoy
8.1.2007, 19:05
Ne razumem, ako te je igra atmosferom odusevila, kako to da nisi celu presao? Ne mogu da razumem...ono nije bilo ni tesko, i prosto je nemoguce stati ako si presao vec jedan deo igre...svaka igra ima neke mane...


Za mene je ono lupanje po tastaturi bio Sizifov posao;)

Stigao sam do one scene kada si u tvom stanu i neke stvari lete ka tebi,a ti treba da ih izbegavas,mucio se pola sata i definitivno odustao...Steta:(

leka
8.1.2007, 19:16
Auu, pa to je, ako se ne varam, tek polovina ili tu negde....ti si mnooogo propustio...do kraja ima jos mnogo dobrih stvari...igraj to opet more...:dedica:

carobnjak
21.1.2007, 7:11
Ne mogu se nikako sloziti da je najbolja avantura. Igra je zanimljiva, dobar pristup, zanimljiva prica upopascena glupavim krajem (onaj A.I. nikako im nije trebao, jer prosto je prekinuo do tada relativno logicnu naraciju). Ima par fantasticnih scena, opet upropascenih onim manijakalnim kliktanjem po tasterima bez ikakvog razloga.
Inace mali off
Vidim da je neko spomenuo Harvester, ja sam se lozio na Harvester kada je izasao samo iz jednog razloga - tada sam imao 15-16 godina i nisam bio svestan svoje nesvesti :kreza: Harvester je takav shit od igre u svakom pogledu. Nasilje i perverzije bez ikakvog razloga, eto cisto da "sokiraju". Nebuloza do nebuloze, ja sam veliki ljubitelj horrora, ali Harvester kao da je napravila grupa napaljenih tinejdzera. Jos onaj VR kraj u fazonu,eto zezali smo se. Cisto gubljenje vremena.

B@NE
25.1.2007, 17:13
Nabavio sam igru malo sa zakasnjenjem, ali nije na odmet da se odigra, znaci ona scena u kupatilu...sve lepo ucita ali meni ne reaguje nijedan taster na tastaturi , cak sam ukljucio vao i joypad i ne vredi, po opcijama kaze jedno a ustvari ne funkcionise, sta je vama akcija po defaultu?

caine
25.1.2007, 19:33
Nabavio sam igru malo sa zakasnjenjem, ali nije na odmet da se odigra, znaci ona scena u kupatilu...sve lepo ucita ali meni ne reaguje nijedan taster na tastaturi , cak sam ukljucio vao i joypad i ne vredi, po opcijama kaze jedno a ustvari ne funkcionise, sta je vama akcija po defaultu?
Nijedan taster? Ni WASD? Koliko se secam treba da se pomocu WASD tastera priblizis nekom interaktivnom objektu i onda da drzis levo dugme misa i povlacis ga po liniji koja ce se pojaviti. Tako otvaras vrata, skupljas predmete... Znaci preko tastature se samo kreces. Cini mi se da je tako. Mene je to sa misem na pocetku zbunjivalo. Ali ako ti ni WASD tasteri ne rade...

B@NE
27.1.2007, 0:04
Cudan gameplay moram priznati, radi mi kretanje a ono sa misem nisam provalio, malo samo je igrao i kad sam video da nema svrhe batalio na igru.

Caine hvala na pomoci, idem da se bacim malo na samu srz igre...

zvucnjak
21.3.2007, 16:38
Ja sam je danas nabavio, i odlicna je, ali imam jedan problemcic, na onom delu sam kad Kaina u kancelariji napadaju one ogromne bube. pred sam kraj, iako ispritiskam sve sto tamo pise na vreme, opet mi na kraju pise failed i buba me pojede :confused: jel imao neko slicnih problema?

Dio37
21.3.2007, 18:43
Ja sam je danas nabavio, i odlicna je, ali imam jedan problemcic, na onom delu sam kad Kaina u kancelariji napadaju one ogromne bube. pred sam kraj, iako ispritiskam sve sto tamo pise na vreme, opet mi na kraju pise failed i buba me pojede :confused: jel imao neko slicnih problema?

Hmm, i mene je to mucilo... provalio sam da, kada se te bube pojave, ne treba da pritiskas nista, sacekas da prodje ta animacija sa bubama, a onda nastavljas normalno. Znaci, kad kod se pojave bube, ne radi nista. I nije Kain, nego Lukas Kejn. :)

Aksic Srdjan
21.3.2007, 22:06
Joj da, ta fora je i mene malo namucila dok je nisam provalio :) prvo sam se namucio, onda kada sam odustao nisam pritiskao nista i vidim :icon_scra oho! idemo dalje :)

zvucnjak
25.3.2007, 3:29
Ma prebacih ja na easy i predjoh celu igru!

Hehe, a imao sam bežicnu tastaturu, pa me je malo Oracle mučio zbog brzine odziva, onda iskopam negde neku staru "žičnu", uštekam, i ladovina... predjoh za tren oka... :)

zvucnjak
26.3.2007, 0:54
Narode ajd' neko iskusniji nek mi preporuci jos nesto na foru Fahrenheita, mnooogo mi se svideo (ako uopste postoji tako nesto)... Moze i starija, nije bitno... 'fala

Dio37
26.3.2007, 0:59
Narode ajd' neko iskusniji nek mi preporuci jos nesto na foru Fahrenheita, mnooogo mi se svideo (ako uopste postoji tako nesto)... Moze i starija, nije bitno... 'fala

Ne verujem da postoji nesto slicno... Fahrnheit je avangardna igra, i jos dugo niko nece smeti da napravi nesto u tom stilu. :(

Shlaymara
26.3.2007, 1:07
Narode ajd' neko iskusniji nek mi preporuci jos nesto na foru Fahrenheita, mnooogo mi se svideo (ako uopste postoji tako nesto)... Moze i starija, nije bitno... 'fala

Procitaj celu ovu temu, pa mozda i nadjes nesto. Par puta je pricano o tome da li ima nesto slicno Fahrenheitu.

Dio37
26.3.2007, 1:11
Silent Hill? To i Fahrenheit su kao nebo i zemlja. A sto se tice FMV avantura (sa kojima ih je neko poredio) takodje ne mogu da nadjem mnogo slicnosti.

zvucnjak
26.3.2007, 1:12
Procitaj celu ovu temu, pa mozda i nadjes nesto. Par puta je pricano o tome da li ima nesto slicno Fahrenheitu.

Nasao sam samo da se pominje Silent Hill. Licno bas mnogo ne volim horore, pre bih nesto kao npr. istrazivanje slucajeva, u ulozi detektiva, al' otprilike na nacin kao sto je uradjeno u Fahrenheitu... Kakve su npr. CSI igre? Lici li to na nesto?

Shlaymara
26.3.2007, 1:19
Silent Hill? To i Fahrenheit su kao nebo i zemlja. A sto se tice FMV avantura (sa kojima ih je neko poredio) takodje ne mogu da nadjem mnogo slicnosti.

Pa to je nesto najslicnije, za sad nema nista kao sto je Fahrenheit.

CSI igre? Lici li to na nesto?

Igrao sam samo ovaj zadnji, CSI: 3 Dimensions of Murder i nije mi nesto. Mada ako si fan CSI, pogotovo Vegas, mozda ti se svidi. Mada CSI nikako ne moze da se poredi sa Fahrenheitom. CSI je P&C, a Fahrenheit je.... Fahrenheit:)
Ovde imas diskusiju o CSI.


http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=13810

hacker_aca
13.6.2007, 4:37
Hmm, da i ja dam jedan komentar ovde. :)

Prvo: Shlaymara, hvala ti na ovoj ekstra igri! Vidite li, ljudi, da se isplati ići na SK Forum okupljanja. ;)

Sviđa mi se kako je igra ekstra odrađena iako mi nije baš grafički izgledala najbolje (zbog konfiguracije) ali na to sam navikao.

Ni ja je ne bih svrstao u avanture pošto sam je izuzetno lako prešao (nije kao Syberia npr.) ali nema veze za to. Ja sam je prešao na jedan način (roboti vladaju svetom, trećina čovečanstva zbrisano, Lukas i Karla žive u podzemlju sa beskućnicima) dok je brat prešao na drugi način (Lukas sam kod onog velikog drveta i onda mu Karla prilazi) ali ne znam koji bi mogao treći da bude? Ništa, pogledaću na YouTube, možda bude nešto. :)

Scene sa refleksima i brzim pretiskanjem dugmića nije bilo teško (Normal Mode) ali mogu reći da sam ipak grešio ponegde.

Ukratko: odlična igra, mogla je biti malo duža.

Aca973
15.6.2007, 22:11
Malo se kasno ukljucujem u temu, ali oprosticete mi...

Igra je genijalna!!! Izvodjenje, prica, atmosfera... Mislim da dugo vremena nece da se pojavi nista slicno!!! Nazalost...

Odigrao sam je jos pre godinu dana i totalno me je kupila... Nadam se da ce drugar skoro da mi vrne disak, da je okrenem jos jednom...

Joj da, ta fora je i mene malo namucila dok je nisam provalio :) prvo sam se namucio, onda kada sam odustao nisam pritiskao nista i vidim :icon_scra oho! idemo dalje :)

A ja pobio bube... Ili sam pobegao od njih... Ne pitajte kako... Nije bilo Easy...

Aca973
17.6.2007, 11:43
Za Hacker Acu: Treci je sa Karlom. Ako Lukas pogine, ona zavrsava misiju... Doduse, ja ga nisam odigrao, nisam uspeo...

zidan grobar
10.8.2007, 19:17
Igrica je super kada sam je igrao stao sam kod one crkve sa anđelima.
.

Aegon the Conqueror
2.9.2007, 1:35
Overrated. Priča na prvi pogled izgleda ko prelepi žuti dijamant.. dok ne otkrijete da je to samo kristalizovana pišaćka. Nešto što je mogao da bude genijalni psihološki trip pretvorilo se u papazjaniju o nekakvim vanzemaljcima, šta li su već (ćale otiš'o do VCa, dete selo da dovrši priču). Kraj(eve) nisam ni odigrao. Iskreno, zabole me. Za nastavak (ako ga bude) toplo preporučujem tim ljudima da ubiju stori vrajtere zadužene za ovaj travesty i zamene ih sa šimpanzama za pisaćim mašinama (vala bolje će odraditi posao).

Ovo pišem zato što sam se strašno razočarao, toliko sam se uživeo u priču igre (ne pamtim da mi se ikad tako nešto desilo). Dok sam tada (još) uživao, ni u snovima mi nije padalo na pamet da će ići ka ovako ružnom epilogu.

polarnimeda
2.9.2007, 3:12
eh ko hoce stvarnost, moze da proba da je dozivi. meni se svidja kada igra pokusava da me ubedi u nesto nestvarno. fahrenheit nije savrsen, ali je vrlo dobar. to sto je tebi bio nesto najbolje na pocetku i sto se zavrsilo kako nisi zamislio- nije razlog da je nazivas bljuvotinom. stavise, ona je i dalje nesto najoriginalnije sto je izaslo u poslednjih 5-6 godina, i nesto sto te je kako si sam priznao zaintrigiralo. tebi se kraj nije dopao, ali ce nekome igra bas na kraju postati posebno zanimljiva.
inace, igra je negde poznata i kao indigo prophecy. :) i... svaka preporuka sa moje strane. nisam igrao nista slicno, a igra je (ne racunajuci faktor originalnosti) za ocenu 8/10.

Shlaymara
2.9.2007, 3:23
inace, igra je negde poznata i kao indigo prophecy.

Za evropsko trziste ja naziv Fahrenheit a za americko Indigo Prophecy. Slazem se da prica malo smrducka ali je zato sam gameplay i atmosfera za desetku.

Jim Bravura
2.9.2007, 15:58
Overrated. Priča na prvi pogled izgleda ko prelepi žuti dijamant.. dok ne otkrijete da je to samo kristalizovana pišaćka. Nešto što je mogao da bude genijalni psihološki trip pretvorilo se u papazjaniju o nekakvim vanzemaljcima, šta li su već (ćale otiš'o do VCa, dete selo da dovrši priču). Kraj(eve) nisam ni odigrao. Iskreno, zabole me. Za nastavak (ako ga bude) toplo preporučujem tim ljudima da ubiju stori vrajtere zadužene za ovaj travesty i zamene ih sa šimpanzama za pisaćim mašinama (vala bolje će odraditi posao).

Ovo pišem zato što sam se strašno razočarao, toliko sam se uživeo u priču igre (ne pamtim da mi se ikad tako nešto desilo). Dok sam tada (još) uživao, ni u snovima mi nije padalo na pamet da će ići ka ovako ružnom epilogu.О чему ти причаш, шта те је то толико разочарало?

wega
2.9.2007, 23:34
Fantasticna i nesvakidasnja igra koju sam odigrao u jednom dahu:n_klanja:. Evo i jednog screenshot-a od mene.

http://img234.imageshack.us/img234/4951/clip17fa1.th.jpg (http://img234.imageshack.us/my.php?image=clip17fa1.jpg)

leka
2.9.2007, 23:39
Fantasticna i nesvakidasnja igra koju sam odigrao u jednom dahu:n_klanja:.

Upravo tako, jedina mana igre je sto je pokratka...to mozda i nije mana.

Aegon the Conqueror
3.9.2007, 6:42
О чему ти причаш, шта те је то толико разочарало?

Klimaks priče je užasan. Odjednom se javljaju neke frakcije nekih čudaka a tok priče postaje toliko nebulozan.. cheesy "Save the world from bad guys" plot. Naravno ovo je samo moje subjektivno mišljenje, nemojte ga uzimati zdravo za gotovo. ;) Meni je jednostavno strašno zasmetala činjenica što je priča umesto da bude "realnija", više približena čoveku i njegovoj psihi okrenuta nekim spoljašnjim motivima koji su u krajnju ruku smešni. Zamisli da je on stvarno ubica koji nema kontrolu nad sobom, ili osoba kojoj je mozak ispran da ne može da razazna granicu imeđu realnosti i jave. A n Ovo se generalno odnosi samo na doživljaj, sa tehničke strane nemam nikakvih zamerki.

ktulu
3.9.2007, 11:40
E moram da napisem par stvari posto sam fan Quantic Dreams-a (developeri) i njihovih igara, iako sam igrao samo dve :kreza:.
Njihova ranija legendarna igra je Omikron: The Nomad Soul, avantura iz treceg lica, FPS, VS Fighter (kao Tekken) i kombinacija avanturistickih i RPG elemenata plus ako poginete, cesto imate sanse da prenesete svoju dusu u drugo telo sa drugim statistikama itd. Vrlo ambiciozan projekat koji je, u vecini aspekata, uspeo. Inace Quantic Dream su radili i animaciju i CG efekte za film Immortel (Enki Bilal aka Enes Bilalovic) a sada spremaju neke nove projekte (Heavy Rain itd). Ok, offtopic.

Fahrenheit je bila zamisljena kao epizodna igra (recimo Half-Life 2) pa je cela prica imala epski karakter, sa mnogo vise sati igranja, mnogo vise stvari i (sto je najvaznije) sa mnogo povezanijom i smisljenijom pricom. Nazalost, u vrlo kasnim stadijumima izrade je odluceno da igra bude bez epizodnih nastavaka (katastrofalno s jedne strane, al drago mi je sto nisam morao da cekam mesecima da saznam kraj). Ovo je i razlog zasto je prica tako istumbana pred kraj igre. Iskreno, meni je trebalo neko vreme, surfovanja za informacijama itd da zapravo skapiram sve krajeve i pricu onako kako treba (recimo, ako niste provalili, oni gavrani koje se pojavljuju tokom igre su "agenti" onog cyber AI bica). Ja sam malo pristrasan po pitanju Fahrenheit-a pa mi je igra stvarno sjajna, uprkos svim manama (a ima ih) jer su developeri pokusali da idu korak dalje i da promene nesto u svetu igara, sto je redak slucaj danas.

caine
7.9.2007, 0:53
Njihova ranija legendarna igra je Omikron: The Nomad Soul, avantura iz treceg lica, FPS, VS Fighter (kao Tekken) i kombinacija avanturistickih i RPG elemenata plus ako poginete, cesto imate sanse da prenesete svoju dusu u drugo telo sa drugim statistikama itd. Vrlo ambiciozan projekat koji je, u vecini aspekata, uspeo.

Posto sam Omikron odigrao relativno skoro; utisci su jos uvek svezi, pa da kazem i ja nesto...

Kao prvo, kod PC igre, najbitniji su mi prica i atmosfera. Naravno, bitno je i da je igra zabavna, ali preko loseg gameplaya mogu da predjem, pod uslovom da me prica igre zaintrigira. Gledano iz tog ugla, Omikron je igra koja na pocetku dosta obecava, ali negde na sredini, postaje strasno dosadna.

Prica je na pocetku veoma zanimljiva, ali se posle zaglupljuje. Umesto da su ubacili nesto interesantno (nekog ludog serijskog ubicu, npr.), objasnjenje za ubistva je pojava nekih demona koji hoce da osvoje svet?! Gimme a break. :cool: Moglo je to mnogo bolje da ispadne.

Ceo taj sistem grada po kome mozete slobodno da se krecete mi se takodje ne svidja, iz prostog razloga - u tom gradu nema nicega. Interfejs je dosta smotan, a da me pominjem debilne pucacke sekvence, u stilu 1. Quakea. Cuveno menjanje tela takodje nema mnogo uticaja na igru; stavise, u prvoj polovini igre nema nikakve koristi od toga.

Omikron je igra koja posle prva 3 sata (tokom kojih deluje veoma zanimljivo) prerasta u dosadnu igru, koja dosta podseca na Dreamfall (koji bar ima zanimljivu pricu). ;)

Za kraj, da se ogradim: ovo je samo misljenje, a ja sam, sudeci po drugim igracima na netu, u manjini. Probajte igru, mozda vam se i svidi. :)

Ghost
7.9.2007, 14:44
Zamisli da je on stvarno ubica koji nema kontrolu nad sobom, ili osoba kojoj je mozak ispran da ne može da razazna granicu imeđu realnosti i jave.

Ово би било много боље, рецимо да су урадили да он све то умишља, да има халуцинације и слично, а да ми тек при крају почињемо да откривамо да је луд.
Све би било много занимљивије.

Ја када сам први пут одиграо игру, то сам очекивао, све оне бубе, онда када види човека кога је убио у огледалу, да су све то халуцинације кроз које пролази, а онда су ушли у неке њу ејџ трипове о индиго детету и спашавању света, онда је већ постало досадно...

Sol-Badguy
7.9.2007, 18:05
Kako dosadno, meni je ova igra predstavljala pravi biser, i još je to. Način izvođenja, uvlačeća priča, ma sve je savršeno, sem pojedinih falinki vezanih za priču. Grafika je POTPUNO u drugom planu, na nju nisam ni obraćao pažnju, fantastično ostvarenje.

ktulu
7.9.2007, 20:36
Pa ne znam, ja sam volim francuski SF i fantasy stripove i mislim da je taj duh prenesen u Omikron (Quantic Dream su Francuzi). Ima tu dosta elemenata u prici koji su cisto artistic ili odskacu od celokupne price ali to je ono sto je cool i interesantno. Mada meni je atmosfera i osecaj imerzivnosti najvazniji ovde. Omikron ima taj "other world" osecaj, dosta je rada ulozeno u tu igru, i to se oseca. Vizuelno dosta podseca na, kao sto sam pomenuo, francuski SF strip i stil, muzika je fenomenalna (David Bowie, povremeno imate sansu da odgledate po koji performans i odslusate koju pesmu, kao da gledate muzicki spot, toga nema u drugim igrama). Ipak, ima dosta bagova i nedostataka, lose kontrole, na momente nepovezani i istumbani elementi price itd, ali valjda gurati napred ovakve ideje.
Htedoh da kazem da je Fahrenheit radjena u slicnom duhu, sa slicnim vrlinama i manama i iako nece verovatno biti legendarna kao Omikron, ipak je po meni vrlo dobra avantura.

caine
7.9.2007, 21:04
Pa ne znam, ja sam volim francuski SF i fantasy stripove i mislim da je taj duh prenesen u Omikron (Quantic Dream su Francuzi). Ima tu dosta elemenata u prici koji su cisto artistic ili odskacu od celokupne price ali to je ono sto je cool i interesantno. Mada meni je atmosfera i osecaj imerzivnosti najvazniji ovde. Omikron ima taj "other world" osecaj, dosta je rada ulozeno u tu igru, i to se oseca. Vizuelno dosta podseca na, kao sto sam pomenuo, francuski SF strip i stil, muzika je fenomenalna (David Bowie, povremeno imate sansu da odgledate po koji performans i odslusate koju pesmu, kao da gledate muzicki spot, toga nema u drugim igrama). Ipak, ima dosta bagova i nedostataka, lose kontrole, na momente nepovezani i istumbani elementi price itd, ali valjda gurati napred ovakve ideje.


Tu si u pravu. Mene je bas uvukla ta atmosfera, bas mi je delovalo da ce da ispadne super, al'... jbg. Prvo sam se razocarao kad se prica razvodnila, ali sam igrao jos dosta... Na kraju me je smorilo trazenje jednih vrata u onom ''pustinjskom'' delu grada, pa sam odustao...

kali
13.10.2007, 13:02
Hmm, i mene je to mucilo... provalio sam da, kada se te bube pojave, ne treba da pritiskas nista, sacekas da prodje ta animacija sa bubama, a onda nastavljas normalno. Znaci, kad kod se pojave bube, ne radi nista. I nije Kain, nego Lukas Kejn. :)

eto i ja imam isti problem nikako bube da predjem u kancelariji sve je dobro do skoro samog kraja i onda mi samo zaredja failed a probao sam i nista da ne diram kako si rekao ali mene bube napadaju i gubim zivote i umirem kao da je kraj igre ima li jos neka fora za prelazak

noisy
13.10.2007, 13:12
Fahrenheit avantura???
Moje mišljenje o igri. Mrzim avanture ali sam ovu prešao u jednom dahu...
Oduševila me

kali
13.10.2007, 13:16
Fahrenheit avantura???
Moje mišljenje o igri. Mrzim avanture ali sam ovu prešao u jednom dahu...
Oduševila me
kako si presao deo sa bubama u kancelariji ja sam se tu zaglavio

noisy
13.10.2007, 13:19
joj, ima godina kako sam to prešao - ne sjećam se jbg
sorry

Densetsu
13.10.2007, 14:24
Fahrenheit avantura???
Moje mišljenje o igri. Mrzim avanture ali sam ovu prešao u jednom dahu...
Oduševila me
kako si presao deo sa bubama u kancelariji ja sam se tu zaglavio


Rokas dugmice koje ti ekran pokazuje. Za levu stranu table (imas dve table, obe sa crvenim, zutim, zelenim i plavim tasterima) sam stavio "WASD" kontrole a za desnu sam stavio strelice.

Evo ti slika da ti pokaze na koje table mislim.

Minor spoiler:

http://media.gameworldnetwork.com/reviews/pc/indigoprophecy/10.jpg

noisy
13.10.2007, 14:36
pa to se radi tokom cijele igre. nemoguće da to ne zna?
osim ako te bube nisu na samom početku...
jbg, ne sjećam se :)

Densetsu
13.10.2007, 14:41
pa to se radi tokom cijele igre. nemoguće da to ne zna?
osim ako te bube nisu na samom početku...
jbg, ne sjećam se :)

Nisam siguran ali mozda je on zaglavio kada treba da drndas levo-desno (A i D kod mene).

http://www.thenewgamer.com/img/screens/2005_retrospective/indigo_prophecy_1.jpg

zoran845
13.10.2007, 15:03
Mrzim avanture...
:confused::icon_scra
Hm, nije baš inteligentno davati ovakve izjave u podforumu "Avanturističke igre". Imaš sreću što su "avanturisti" ljudi malo širih pogleda (da ne kažem tolerantniji), inače bi se na tebe sručila gomila (crvenog :mad:) "paradajza".:kreza:

Probaj da u RPG odeljku kažeš "Mrzim 'Fallout'".:D

Sun Tzu
13.10.2007, 15:19
Probaj da u RPG odeljku kažeš "Mrzim 'Fallout'".:D

Jes pa da ga vise nikad ne vidimo... :n-hang: :D

Nego sto se tice buba u kancelariji, cini mi se da je to onaj deo kada dolazi detektivka da te ispituje... Tu ne smes da pritiskas nista A ako nije taj deo onda pritiskaj:D

As soon as Carla comes into your office, take your hands off the keyboard. You will fail all upcoming PAR sequences, and that's a good thing.

kali
13.10.2007, 21:33
Rokas dugmice koje ti ekran pokazuje. Za levu stranu table (imas dve table, obe sa crvenim, zutim, zelenim i plavim tasterima) sam stavio "WASD" kontrole a za desnu sam stavio strelice.

Evo ti slika da ti pokaze na koje table mislim.

Minor spoiler:

http://media.gameworldnetwork.com/reviews/pc/indigoprophecy/10.jpg

ma jasno je meni bilo da treba da se pritiskaju dugmici za boje koje se pojave samo jedno mi nmije bilo jasno ali sada jeste citajuci ove postove da za levi krug pritiskam jedne dugmice a za desni krug pritiskam druge digmice jel sam upravu

kali
13.10.2007, 21:49
opet ja samo sam hteo da kazem da kako sam namestio kontrole ja sam ono sa bubama presao iz prve hvala svima na trudu i pomoci

noisy
14.10.2007, 14:09
:confused::icon_scra
Hm, nije baš inteligentno davati ovakve izjave u podforumu "Avanturističke igre". Imaš sreću što su "avanturisti" ljudi malo širih pogleda (da ne kažem tolerantniji), inače bi se na tebe sručila gomila (crvenog :mad:) "paradajza".:kreza:

Probaj da u RPG odeljku kažeš "Mrzim 'Fallout'".:D
pa ne diram nikoga, samo kažem da ih ja ne volim :)
ali sam Fahrenheit preporučio svima jer je extra

zoran845
14.10.2007, 14:18
ali sam Fahrenheit preporučio svima jer je extra
OK, peace with you.;)

"Fahrenheit" ti se dopao zato što nije "čista", nego akciona avantura. Ima jedna stara igra te vrste za koju tvrde da se podjednako sviđa i ljubiteljima akcije i "avanturistima", "Dark Earth" (1997). Od novijih tu je "Dreamfall: The Logest Journey". Nisam igrao ništa od ovoga, ali mislim da će ti se dopasti.:)

Dio37
14.10.2007, 14:32
Od novijih tu je "Dreamfall: The Logest Journey".

Dreamfall bas i ne bih preporucio. Jedini razlog zbog koga sam presao tu igru je prica. Zagonetke se uglavnom svode na setanje po gradu i razgovor sa NPC-jevima (prilicno zamorno), a borbeni delovi su lose odradjeni.

Pjanovic
14.10.2007, 16:09
Dreamfall bas i ne bih preporucio. Jedini razlog zbog koga sam presao tu igru je prica. Zagonetke se uglavnom svode na setanje po gradu i razgovor sa NPC-jevima (prilicno zamorno), a borbeni delovi su lose odradjeni.

Upravo tako... Jedini razlog zbog kojeg sam odigra Dreamfall je zbog toga sto je to nastavak Longest Journey-ja... Ipak prica se ovde nije zavrsila...
Sad cekam treci deo, ali izgleda da on nece skoro...

Ko nije igrao Longest Journey, nema skoro nikakvog razloga da igra Dreamfall.
Ne mislim ipak da je igra bas toliko losa, ali glavni plus je prica, a ko nije igrao LJ onda ce mu D biti bezveze...

mciggzy
13.11.2007, 10:37
hehe, a ja se tek sad probudio posle godine i poceo sinoc da igram ovo cudo... javicu misljenje kad zavrsim (cesto nisam kuci)...

kako sam krenuo kad je zavrsim precicu i pekmena, jbt nisam znao da ima ovoliko odkad je izasla ova igra...

zasad mi se svidja...ce da vidimo :D

undefined
13.11.2008, 3:22
Blagi bump teme. Nabavio ovo... 2005. Konacno nasao vremena da probam malo vise od prvih 5 minuta igre. Save sistem je brutalan, ako ti se nesvidja kako si nesto uradio, restart chaptera.

Ali sve mi je to i ok. Ali... ja ovde do sad nisam video samu igru. Samo neko hipertrzavica u lupanje dugmica. Razgovor, timed. Svaki korak ima nesto gde trebam da drndam analogne ili L1 i R1. Igrao celo vece PES sa ortacima, prsti u ispravnom stanju. 20 minuta igram Farenhajt, utrnule mi cele sake od drndanja dugmica. Stvarno su mogli da stave malo vise "klasicnih" avanturistickih elemenata a malo manje ovih testova za zivce i prste.

I drugi remark (na nesto receno pre 2 godine...) Evo bas sad igram i Psychonautse... stigao skoro do pola... pa tu nema A od avanture. Lepa i kompleksna platformska igrica, ali ja tu stvarno ne vidim nista toliko slozenije od malo slozenije platforme.

Dio37
13.11.2008, 3:34
Ali sve mi je to i ok. Ali... ja ovde do sad nisam video samu igru. Samo neko hipertrzavica u lupanje dugmica. Razgovor, timed. Svaki korak ima nesto gde trebam da drndam analogne ili L1 i R1. Igrao celo vece PES sa ortacima, prsti u ispravnom stanju. 20 minuta igram Farenhajt, utrnule mi cele sake od drndanja dugmica. Stvarno su mogli da stave malo vise "klasicnih" avanturistickih elemenata a malo manje ovih testova za zivce i prste.

To sam i ja govorio sve vreme, Fahrenheit NIJE klasicna avantura vec interaktivni film. Jeste odlicna igra, ali nije avantura u klasicnom smislu te reci, kao sto su Monkey Island ili Gabriel Knight.

I drugi remark (na nesto receno pre 2 godine...) Evo bas sad igram i Psychonautse... stigao skoro do pola... pa tu nema A od avanture. Lepa i kompleksna platformska igrica, ali ja tu stvarno ne vidim nista toliko slozenije od malo slozenije platforme.

Igra*, ne igrica. Nesto se ne secam da je neko tvrdio za Psychonauts da je avantura, mozda zbog Schaferovog prethodnog rada. I jeste u pitanju cist platformer.

leka
13.11.2008, 15:48
Stvarno ne znam zasto se svi hvataju za Fahrenheit kao da je avantura, kad je jasno receno da je to interaktivni film...

dijego_
14.11.2008, 20:30
cak mozda nije ni interaktivni film, ako pod pojmom interaktivnog filma smatramo igre u stilu onih iz sredine i krajem 90-ih, nesto poput Star Trek: Borga, odnosno igre gde su fmv sekvence pracene ponekim potezom igraca i nekom zagonetkom. naravno, interaktivni film je sirok pojam, ne mora biti ni fmv, i cesto dolazi do uplitanja raznih zanrova u igrama, pa su tako i fantasmagoriu nazivali interaktivnim filmom iako poseduje klasicne avanturisticke zagonetke u kolicini koju 20 nastavaka ovakvog farenhajta (i slicnih igara) ne bi imala.

to opet ne znaci nista lose. farenhajt se dosta bazira na uplitanju akcionih - arkadnih - refleksnih elemenata. neke od mojih najomiljenijih igara su takve - platforme klasicne, pa mi je tako zadovoljstvo isto i kad u monkey islandu povezem konopac sa jos necim pa resim zagonetku i kad u aladinu preskocim rupu, u isto vreme macem razbijem nekog ili nesto i doskocim kako treba.

ipak, jos jedan dokaz koliko su avanture dobre je taj sto su tu svrstali i farenhajt, koji bi recimo mogao da prodje kao neki miks interaktivnog filma i arkade. :to_care:

Sh0m1
19.2.2011, 0:16
Ja ovo ''nabavljam'' , nadam se da ce mi igra odgovarati. :D

DeCoy
19.2.2011, 0:21
Pripremi džojped :D

Sh0m1
19.2.2011, 0:37
OK, imam topway kopiju ps2 joypada :P:D

Pjanovic
19.2.2011, 1:08
Sta ce mu dzojped ?
Ako mislis na one sekvence sa brzim tipkanjem tastera, sasvim je ugodno i na tastaturi, WASD i strelice.

Inace, Somi, igra je fenomenalna, al moras biti strpljiv i pruziti joj sansu.

Jer u potpunosti odskace od poplave igara koje su zabava za jedno ili dva popodneva.
Dobra avantura, dobra akcija, dobra prica, igra nema mana.

Sh0m1
19.2.2011, 1:10
Vidim po metacriticsu gomila tardova koji pisu da je igra glupa od sredine, i da je preteska(???).
Pa meni i treba nesto da igram kad imam vremena i to polako.

Pjanovic
19.2.2011, 1:15
Ima par tezih sekvenci sa tipkanjem, i mozda 1-2 avanturisticke zavrzlame.
Sigurno nije laka, al nije ni preteska.

Prica ima odredjenih mana, bolje reci rupa, al je dosta slozena, pa ti koji kazu da je glupa od sredine, verovatno nisu ni shvatili pricu.

Sh0m1
19.2.2011, 1:16
Kad budem imao problema sa zagonetkom, ja cu da pitam ovde :D

Red Wing
19.2.2011, 1:45
Krajnje specificna i neobicno atmosfericna igra - definitivno je stavljam na top rang listu.... Presao sam je nekoliko puta...

Eh, kad se setim samo onog dela gde onaj Oracle upadne u stan od Lucas Kane-a i pocinje sa gadjanjem, bacanjem predmeta i namestaja a zavrsava skoro sa rusenjem zgrade - u tom delu pred kraj akcije igra mi je uvek kocila i tipkanje se u kljucnom momentu prekidalo, tako da mi je Lucas stalno zavrsavao padom u ambis... Morao sam na kraju da skinem drugu ''verziju'' igre, posto ni patch a ni razni lekovi nisu pomagali...

Sh0m1
19.2.2011, 18:18
Igra je toliko dobra, nemam reci
Stigao sam do...
onog dela kad treba da idete u banku zbog one liste

Psycho13
19.2.2011, 19:20
Igra je vraski dobra, jedina mana su oni delovi sa tipkanjem. Znaci za nivo kada je glavni lik u kuci i odjednom krene kuca da se raspada trebalo mi je mnogo vremena da ga predjem. Mada je za***** deo i kod one babe...

Pjanovic
19.2.2011, 20:41
Taj deo uopste nije mana.
Mozda je tesko, al sto bi tesko bila mana.
Pri kraju igre naravno vec pocne da smara, kad zelis da vidis kraj price, onda to tipkanje postaje suvisno, ali u pocetku i tokom veceg dela igre, razbija monotoniju.

Sh0m1
19.2.2011, 21:47
Meni ti delovi nisu bili teski, nego je sad dosao deo kad mi dolazi Tyler da me ispituje u banci, i meni na kraju uvek skoci ona karakondzula i meni se skroz smanji ona psihicka snaga ili sta vec i syebe mi se sve :(
Nzm kako da predjem.

zidan grobar
19.2.2011, 23:05
Meni ti delovi nisu bili teski, nego je sad dosao deo kad mi dolazi Tyler da me ispituje u banci, i meni na kraju uvek skoci ona karakondzula i meni se skroz smanji ona psihicka snaga ili sta vec i syebe mi se sve :(
Nzm kako da predjem.
Mislim da na toj deonici ne treba nista da pritiskas ( Lukas ce tada biti miran).

Pjanovic
19.2.2011, 23:21
Meni ti delovi nisu bili teski, nego je sad dosao deo kad mi dolazi Tyler da me ispituje u banci, i meni na kraju uvek skoci ona karakondzula i meni se skroz smanji ona psihicka snaga ili sta vec i syebe mi se sve :(
Nzm kako da predjem.

Au zidane cigane :D, tezak spoiler.
No, moram priznati da sam i ja morao izguglati, bas kao sto je koleZa napisao, kad dodje taj deo, ne pritiskaj nista, jer ako pritiskas, izgledaces nervozno policajcu te biti daleko vise sumnjiv.

Jbg, mindfuck :D, sasvim suprotno od ostalih delova igre, gde moraju da se stiskaju tasteri.

Mislim da je ovo jedini slucaj gde ne treba da se stiskaju tasteri, a uostalom, karakondzule ne postoje :D, sto bi se njih plasio :p.

Sh0m1
19.2.2011, 23:54
Problem je bio sto nisam imao dovoljno energije, ali uzo sam sejv pa sam napravio novi profil da nastavim od sledece misije.
Evo igrao sam jos par misija, i mogu reci da je igra odlicna.
Kako da se popnem na rollercoaster da spasim Tiffany?

Sh0m1
20.2.2011, 11:38
PREDJOH!
Juce sam skoro ceo dan intenzivno igrao, i jos jutros i presao.
Spasio sam onu devojcicu, pa sam ja dobio moc, i koja ludara jbt, na kraju se spetljase glavni protivnici

Geralt
20.2.2011, 14:24
I predhodna Quantic Dream-ova igra, Omikron the nomad soul je bila odlična, tako da je preporučujem onima koji je nisu već prešli.
http://www.sk.rs/2000/01/siop07.html (http://www.sk.rs/forum/../2000/01/siop07.html)
Fahrenheit sam prešao tri puta, i jedna je od najboljih igara koje sam igrao.
Najteži momenat mi je bio:

U onoj biblioteci kad treba da se pronadje knjiga.

Ostalo je bilo laganica.Inače, Carla Valentine mi je ubedljivo najača "heroina" iz video igara. Šteta što nema Heavy Rain-a za PC:(

Pjanovic
20.2.2011, 14:33
Pa jel si disao vazduh za ovo vreme ?
Kad pre predje jbt.

Omikron nisam igrao, i mislim da ta igra pripada onoj grupi starijih igara koje je trebalo igrati onda kad su izasle, a ne sad deceniju posle.

A Heavy Rain cu definitivno morati nabaviti.

Sh0m1
20.2.2011, 14:44
Ja tu knjigu nisam ni nasao, nije mi ni trebala, a sto se tice brzog prelazenja, jbga, nisam imao sta drugo da radim :D

Geralt
21.2.2011, 2:47
@Shomi
Kako misliš "nisi našao knjigu", zar nije ona obavezna?. Mada možda i nije, igra ima dosta takvih momenta. Dobar je momenat i kad:

Kad na kraju igre ne uspete da spasite onu devojčicu, i ceo svet padne u tamu. A Carla kaže Lukasu da je trudna.

Najviše volim da igram ovu igru zimu, nekako doprinosi atmosferi.

Sh0m1
21.2.2011, 8:39
Ne mora da se uzme knjiga, a kako da ne spasis devojcicu? Mislis da je das onom liku iz purple clana na kraju? Ja sam ga rasturio u komadice :kreza:.
Sve u svemu, odlicna igra, uf sto nije malo duza.

Geralt
21.2.2011, 13:27
Na kraju igre ako izgubiš borbu sa onim iz purple i orange klana, u napuštenom skladištu, dobijaš "tužni" završetak igre. To je umesto game-overa.

Sh0m1
21.2.2011, 14:51
Ha, nisam to znao. Sta se desi ako kao Tyler odes iz policije sa Sam?

Geralt
21.2.2011, 15:22
Kolko se sećam, ne dešava se ništa ako Tayler ode sa Sam, pošto on nema nikakvu ulogu na kraju igre.

Red Wing
25.2.2011, 16:36
Ha, nisam to znao. Sta se desi ako kao Tyler odes iz policije sa Sam?Eh, sta se desi -ako odu, rodice im se buduci predsednik Amerike - Barak drugi... Tako da ga je najbolje zadrzati na duznosti, gde mu je i mesto...

Red Wing
26.1.2015, 22:22
K'o grom iz vedrog neba, za par dana, tj. 29og na steam-u, treba da se pojavi Fahrenheit: Indigo Prophecy Remastered... Bar ako je verovati leak-u sa Amazona, koji je prenet na nekoliko kredibilnih izvora, poput Gamespot (http://www.gamespot.com/articles/quantic-dream-s-fahrenheit-indigo-prophecy-remaste/1100-6424865/), PCGamer (http://www.pcgamer.com/fahrenheit-indigo-prophecy-remastered-appears-to-be-a-thing/) i Eurogamer.net (http://www.eurogamer.net/articles/2015-01-26-fahrenheit-indigo-prophecy-remastered-coming-to-pc?utm_source=twitter&utm_medium=social&utm_campaign=socialoomph), gde sam i malocas naleteo na tu vest.

Naslov dovoljno sve govori, a rec o jedinoj PC igri iz odlicnog Quantic Dreamovog serijala interaktivno akciono-avanturistckih drama. Fahrenheit je uvertira, konceptualni prethodnik Heavy Raina i Beyond:Two Souls, koje su PS3 ekskluzive...

Bas sam do skora igrajuci Murdered: Souls Suspect dobio neku asocijaciju i podsecanje na Fahrenheit, kojeg sam obrnuo najmanje dva-tri puta, od toga zadnji put 2009. valjda...

Za stare ljubitelje prilika da se opet podsete a i za sve one koji su propustili (davno vec bese 2005) odlicna prilika da okuse jedan pomalo specificni zanr u remasterizovanom ruhu. Naravno, ukoliko ovo nije neki hoax ili slicno...

http://images.eurogamer.net/2013/articles/1/7/3/3/0/8/8/142229450243.jpg/EG11/resize/600x-1/quality/80/format/jpg

P.S. Ne znam stvarno sta mi bi pre koju godinu kada sam napisao onakav, prethodni post u ovoj temi :kreza:

zvucnjak
26.1.2015, 22:40
Videh screenshotove pre neki dan na Amazonu, uopšte nisam oduševljen...
Grafika je kao oštrija, jasnija i svetlija, ali u principu sve je isto.
Plus ne znam kako se "svetlije" i "šarenije" uklapa u atmosferu ove igre.

Što se mene tiče, ovoj igri uopšte ne treba vizualni remake.

Ako joj nešto fali onda je to kraj, da scenarista napiše novi umesto ovog što mu pas pojeo pre nego što su završili igru ;)

dacajak
26.1.2015, 23:06
Uh secam se jos davno (ima 7-8 god. sigurno) sam sasvim slucajno naisao na ovu igri kod lokalnog dilera, tada jos internet nije bio toliko popularan, pa sam se bas lepo iznenadio kada sam poceo da je igram. Bas sam se mocno osecao, kada sam posle sporog pocetka kao obican covek, poceo da skacem 10 metara uvis i radim matriks stvari, bas sam se osecao mocno dok sam igrao, za rasliku od nekih drugih fantazijskih naslova. U to vreme nisu bas bile ceste QTE igre, i za mene je to bilo nesto novo i imerzivno. To je mozda bilo prvi put da me zahvatio virus konzilitis, sem nekih stariji PS1 naslova, ovo je bilo za mene drugacije iskustvo, nego sto sam navikao, posto sam PC gejmer ceo zivot.
Koliko god da ima mana, ova remaster verzija ce me ponovo naterati da se prisetim dana kada sam je prvi put odigrao.

zvucnjak
26.1.2015, 23:14
Ja sam je prešao bar 3 puta, poslednji put pre par godina. I ništa mi nije smetalo što se tiče grafike...

Generalno sve mi je fenomenalno u igri osim pomenutog kraja...

dex3108
28.1.2015, 20:31
EZ6C0LtHXVM

www.fahrenheit-game.com

Vladimirus86
29.1.2015, 13:42
Nice, a kada ce da pokazu video sa Remastered verzijom igre? :p

Leonida
29.1.2015, 14:11
Ovo mora da je neka sala? Igra izgleda identicno kao verzija koja je izasla pre desetak godina...

Red Dragon
29.1.2015, 14:48
Ko vam je kriv što ste ćoravi, samo slepac ne vidi očigledno poboljšanje u grafici za 0,0000001%. :kreza: Vidite da izgleda kao potpuno nova igra, prava remustard verzija. :D

p.s - da li ste videli sysreq za igru? X)

Renner
29.1.2015, 15:55
I dodavanje Steam ačivmenta i kartica danas prolazi kao remaster...